Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Pomozte s výběrem pejska

 

NápovědaFórum » Nezbytné rady nejen pro začátečníky  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pomozte s výběrem pejska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   12.12.2013 20:13 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Libas
Ďakujem, určite spravím aj prezentáciu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2013 19:33 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Ria542
Tak já držím palce, ať jste moc a moc spokojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 16:09 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Libas
Ja viem, no aj tak sa teším... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 16:06 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Ria542
Než z něj bude zlatíčko, tak bude vyžadovat pořádně velkou porci trpělivosti a spoustu času, který budete muset věnovat jeho výchově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 07:48 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Libas
Hej, ona sa vlastne ani nenarodila v chovke, pán, ktorý ,má 3 sučky z tej chovky chová pod jej menom (čiže jeho štence majú PP a meno tej stanice) ;-) Nemyslím si, že je to podfuk, v ten deň, kedy my tam ide ešte niekto zo Slovenska a berie si psíka... :-) Každopádne ten pán nás ešte naháňal, aby mhol dať čo najskôr vystaviť PP, chcel od nás adresu... :-D Tak ja dúfam, že to bude fenka podľa naších predstáv a bude to naše druhé zlatíčko (prvé je kocúrik, pán domu ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 01:31 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Ria542
No, já nevím... chtěl jsem se kouknout na její chovku a jaksi nemá internetové stránky... resp. možná má, ale neaktualizované už pár let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 19:21 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – JE TO TU!!!
Fotka k příspěvku Tak a je to tu, koncom budúceho týždňa si ideme do Čiech po sučku Fialka´s African Gold... potlesk Rozmýšlam, ako ju budeme volať, bude to buď Melanie (Mel), alebo Lyra (čitaj Laira). Aký je Váš názor? :) PS: áno, tamto štendo je ona, vek 7 týždňov :)))
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.12.2013 22:57 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: bibi
Já si někdy před necelými třemi roky vypsal asi 15 plemen psů, které se mi líbí. Postupně jsem si o nich zjišťoval více a více informací a jedno po druhém vyřazoval... asi před rokem a půl jsem u jedné známé viděl krásné štěňátko, ale když mi řekla, co to je za rasu, hned jsem říkal, že tohle plemeno v žádném případě. Poradila mi, ať si o něm víc zjistím, a tak jsem začal hledat na netu, pak se bavit s majiteli... a dnes mám právě tohoto pejska doma. Vyšel mi jako nejlepší pro mé potřeby a nároky a taky to, co mohu já pejskovi nabídnout. Zkus si to udělat taky tak - napiš si plemena, která se ti líbí, pak zjišťuj jejich povahy a nároky a přemýšlej, jestli bys takovou povahu chtěla a takové nároky dokázala splnit... a nakonec ti třeba vyjde pes, jakého jsi ani původně do seznamu nezařadila. Držím palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 21:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: bibi
smich já taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:05 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: invalida
Ja viem, ale čo som mala robiť, nevedela som ju už skludniť a nič nezaberalo... pritom sme si ju brali z útulku ako kludného psíka do bytu :-O
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:01 Muž invalida [782] Re: Ria542
ktorá má veľký dvor a je s paní, ktorá je celý deň doma


To je argument? Trochu podivnej :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 18:56 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: bibi
Tak to je fajn.... :-D smich toto poznám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 18:55 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Prevrat - ako sa človek môže zaľúbiť do psa ;)
Tak teda mama bola dnes v CHS Pardál z Asuanu... Je to tam, už nepovolíme, chceli by sme sučku, ktorú tam majú teraz, no ešte je rezervovaná (no chovateľka, ktorá ju má rezervovanú ešte nevie, že nebude dobrá na výstavy! :-D ) Aká asi myslíte, že je šanca získať ju? Koľko percent tomu asi tak dávate? Diki za názor! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 18:29 bibi
...ahojte,chci psa a vůbec nevím jakého.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 17:23 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Libas
Nuž, to by muselo byť strašne veľké... uvidím... mamina kamarátka nám požičia ohrádku, tak uvidíme ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 17:14 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Ria542
lepší než ohrádka je pořádná velká klícka. Když si tam štěňátko zvykne od mala jíst i spát, máš vyhráno. Když jdeš do školy a zbytek rodiny do práce, tak štěně může spát v kleci. Ale musí to brát přirozeně, nesmí tam být zavírána násilím a na dlouho, musí to mít spíše jako svoje místo, svoje soukromí, svůj bezpečný pelech, kam si chodí odpočinout, i když jsou všichni doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 14:22 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: invalida
Jop, už som mala fenku pinča z útulku, volala sa (a aj volá) Fionka. Bola hyperaktívna, byt bol na polovicu zdemolovaný a aj keď s ňou mama šla behať, aj tak mala prebytok energie... :-O Našťastie je teraz v rodine, ktorá má veľký dvor a je s paní, ktorá je celý deň doma... tak je to v pohode :) No a samozrejme idem riešiť šteňaciu ohrádku ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:30 Muž invalida [782] Re: Ria542
Pes samotu zvládá....ovšem občas po svým...důležitá je důvěra stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.12.2013 22:23 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Ide vlastne o to, aby sme najprv mohli s ním byť čo najviac a aby nemuselo zostávať doma... No samozrejme, že ho pomaly začnem učiť (najprv 5 minút, potom 10, 15, pol hodinka...) Predsalen škola ani práca nepočká. Školu mám hneď pri dome, tak som rýchlo späť doma... ;) Nejak sa to bude musieť dať zvládnuť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Ria542
Spíš byste měli volna využít k postupnémnu nácviku samoty, i když se domnívám, že patrně, budete-li si pořizovat štěně, bude s ním v podstatě stále někdo doma a samotné zůstane jen sem tam krátce...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2013 22:14 Muž invalida [782] Re: Ria542
Pes není na pár volnejch dnů kolem vánoc ...tomu musíš věnovat čas i když se Ti nechce..jde nějaká píp v televizi nebo padaj trakaře stydim a to na takovejch cca 15 let denně stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:12 Ria542 Re: Libas
Hm... nie diki, už takáto kôpka chlpov v byte stačí.., ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 21:59 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Ria542
Držím palce, ať to vyjde. Kolie jsou krásní a inteligentní psi. Ten italský chrtík je sice krasavec, ale .... no, prostě to není pejsek úplně dle mých představ. U nás ho jedni mají a je to děs a hrůza. Bojí se všeho, doslova - lidí, psů, koček, listů... všeho. Navíc se dá jen těžko vychovat... nebo tedy alespoň lidé, u kterých jsem tyto psy viděl, to nikdy nedokázali. Je fakt, že vůbec nevím, zda to byli psi s PP a jestli jejich chování bylo typické pro plemeno, nebo to bylo dáno špatnou výchovou. Ale nerad bych se někoho dotknul, určitě i tento pejsek má řadu předností a proto jej chová poměrně dost lidí, kterým určitě dělá spoustu radosti.
Ale podle mne je kolie lepší volba a já osobně bych šel raději do bearded kolie než do klasické, ale to je zase dáno mojí skvělou zkušeností s těmito chlupatými kráskami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 15:54 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: invalida
Ja viem, preto ju chceme práve pred Vianocami, budeme všetci doma a budeme mať dosť času venovať sa jej :) www.bazos.cz/… toto je ona ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 15:08 Muž invalida [782] Re: Ria542
Hezký jméno ani špičkovej exterier nedělá psa . A ani supr rodokmen nezaručí soužití bez problémů stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 07:24 Ria542 – kólia a hotovo
Takže nakoniec žiadne experimenty. Pred Vianocami si ideme k vám do Čiech po zlatú fenku, jej meno je Fialka's African Gold... páči sa mi to, veľmi sa jej to hodí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 21:06 Ria542 Re: petrab
Áno, plánujeme výlet do najbližšej chs kólii, uvidíme... sme celkovo dosť mentálne spojení s tým, že budeme mať kóliu. Taliansky chrtík je naozaj zaujímavý a nádherný pes, písala som chovateľke, mala som na plemeno nejaké otázky, uvidíme... Asi to musíme nechať na osud, čo si nás nakoniec získa, nejako to dopadne a určite dobre, prezože obydve plemená sú fajn, ešte to premyslíme, napíšem, keď sa ozve tá chovateka... ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 15:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Ria542
dle toho, co zde vše píšeš, ti doporučuji zajet si do několika CHS a obejít pár výstav, kde si zakonverzujte ohledně určitých plemen a ponechte si dostatek času na rozmyšlenou, co vlastně chcete a co budete chtít od psa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 10:09 Ria542 Re: Libas
Áno, papiero-fil v preklade znamená, že je zaťažená na psi a zvieratá s PP (aj keď náš kocúr je bez PP) Každopádne to šteniatko, ktoré sme mali mať nakoniec predsalen chce tá chovateľka, čo ho mala pôvodne rezervované :-O No čo už... Včera som si len tak prezerala inde plemená psov podľa rozdelení do FCI a čo nenájdem, ono existuje aj malý chrt, taliansky chrtík... Mama pôvodne chcela chrta, no ja som oponovala, že sú veľké, už viem, že som sa mýlila :-P Hm... nemáte niekto skúsenosti s týmto druhom psíka? Je to veľmi zaujímavé plemeno a asi máme rovno 2 chs v našom meste :-D Všade sa píše, že je nedôverčivý k cudzím ľuďom, aj pri veľmi dobrej socializácii? Ako je to s výcvikom, je tvrdohlavý, alebo tak niečo, s čím by mohol byť problém???? Ďakujem!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 16:10 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Ria542
Kólie jsou taky moc fajn psi. A papiero-fil znamená, že bude s PP?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 19:52 Ria542 – ďakujem...
Takže nakoniec Halado nebude môj, nemôžem si ho zobrať... sad No dobrá správa: berú ho zajtra do Nemecka, kde na neho čaká nová rodina, bude mi za ním veľmi smutno (musí priznať, že som aj plakala) hmm My budeme mať doma šteniatko dlhosrstej kólie, teda ak to vyjde... mama je papiero-fil :-O ale už aj ona sa veľmi teší a to je fajn, lebo to nenechá len na mňa :) Ďakujem všetkým za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.11.2013 15:23 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kika
Tedy ti doporučuju, co se týče manžela, vyčkat, až bude rovněž souhlasit, protože nic nezničeného v bytě, než pes odroste, je v podstatě výjimečná pohádka. Předpoklad, že štěně do dospělosti doma nic nerozkouše a nezničí je asi jako představa, že dítě doma nic nerozbije a nevyleje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2013 19:09 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kika
Stafbulíci jsou zlatíčka, ale vyžadují důslednost, jako všichni teriéři. Možná ještě trošku víc, protože jsou hodně inteligentní a mají skvělou paměť. Jakmile mu něco dovolíš, už vždy si to bude pamatovat a pořád to bude zkoušet. Říkají zkušenější chovatelé. Já mám prvního stafíčka a je to ještě štěňátko, ale zatím nám to spolu jde docela dobře. Já si vybíral plemeno budoucího pejska dva a půl roku. A stafíci se mi do výběru připletli náhodou (i když znalí lidé vědí, že náhody neexistují) a nakonec ve finále zvítězili. Pak už to bylo rychlé. Kamarádka akvaristka na rybicky.net pořád psala o pejskovi, tak jsem se jí nakonec zeptal, co to má za pejska a zjistil, že má chovnou stanici stafíků. Když jsem viděl fotky a chvíli jsem si s ní psal o pejscích a četl její názory, věděl jsem, že chci štěně od ní a chtěl jsem si počkat na fenku. Ale když jsem uviděl na fotce Scottyho, bylo rozhodnuto. A když jsem ho uviděl poprvé v realu, tak už jsem jen sháněl dohromady peníze a jsem šťastný za náhodu, která mi při výběru plemene i konkrétního pejska pomohla. Stafík je pes přesně pro mne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2013 10:13 kika
S manželem to je celkem boj.. Má hlavně strach, že nám pes zdemoluje byt.. Má špatné zkušenosti, když si jeho bývalá přítelkyně pořídila Jack Russel T. a on býval celé dny doma sám a pak je jasné, že ničil na co přišel. On dokud neuvidí, tak neuvěří :-). No jinak nějáké ty zkušenosti mám, měli jsme doma 15 let pejska-paličatého jezevčíka :-). Chození s pejskem na cvičák a nejdříve se zajít podívat k nějákému chovateli je pro mně jasná věc. Moc Vám všem děkuju za rady a názory a i za toho Stafbulíka, překvapil mně a to celkem mile :-). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2013 00:50 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kika
Rozhodně doporučuji nejprve zcela přesvědčit manžela, protože výchova štěněte a ml. psa zvláště velkého plemene s dvěma takto malými dětmi není zcela lážo plážo, co se týče času a rozvržení dostat. venčení, výcviku, dohledu nad soužitím dítky x psík atd.

Ačkoliv si myslím, že pes k dítěti neodmyslitelně patří a měl by být nedílnou součástí dětství každého člověka, když to jen trochu jde, nemáte-li se psy žádné zkušenosti z minulosti, doporučuji pečlivé získání info před pořízením psa, pořízení feny klidnějšího plemene a následně důslednou a intenzivní komunikaci s dobrým cvičitelem, resp. cvičákem s tím, že ani na chvíli nelze nechat děti se psem o samotě ať z důvodu dítě alá pes či pes alá dítě.

Šťastnou ruku při výběru štěněte a hodně zdaru a pevných nervů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 12:12 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: invalida
Mluvilo se tu o Labrador Retrívrovi a Golden Retrívrovi, tak snad skoro každý pochopí, co ty zkratky znamenají. stydim
Ale pro začátečníky tedy: LR je labradorský retrívr a GR je zlatý (golden) retrívr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.11.2013 12:01 Muž invalida [782] Re: Libas
Já bych byl pro objasnění zkratek LR a GR....Pro začátečníky stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2013 11:49 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kika
Zcela souhloasím s tím, co napsala Atika, jen nabídnu ještě jednu variantu - podle mne ještě vhodnější. LR i GR jsou super psi, ale na byt celkem velcí. Do bytu by se mohl hodit menší pejsek, kterému stačí méně pohybu, je-li potřeba, nicméně zvládá i delší tůry a má-li aktivního pánečka, bude mu aktivním společníkem. Zároveň je velmi vhodný k dětem a výborně se hodí na canisterapii. Miluje lidi a obzvlášť děti a pro tuto pvahu mu angličané říkají nanny dog, tedy pes - chůva. Ale i při jeho výběru je potřeba pečlivě si vybrat chovnou stanici - někteří je chovají více pro sporty, někteří se zaměřují pouze na vzhled, a další třeba na povahu. Podle mne je nejlepší vybrat si takového, který se nejvíce blíží standartu plemene - jak vzhledově, tak povahově. Potom máš jistotu, že získáš pejska zdravého, hezkého a se skvělou povahou a je jen na tobě, jestli jej budeš mít jen jako kamaráda k rodině, nebo jestli s ním budeš dělat canisterapii nebo agility, obedience, coursing či cokoliv dalšího. pac
A tady jeden článek o nich:
hobby.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2013 07:58 Žena Atika [40] Re: kika
Tak písnu svůj názor - z vašeho výběru mi víc na vaše podmínky sedí labrador či ještě možná zlatý golden. A k dětem spíš fenku - jsou ovladatelnější a trpělivější k dětem. Obě plemena v dospělosti i vhodná na canisterapii. Určitě bych dobře vybírala chovku - vzhledem ke zdraví a u těchhle plemen do psíka bez PP bych určitě nešla. V bytě počítejte s víc chlupama, ale líp se uklízejí než krátké chlupy od RR.RR co znám jsou divočejší, tvrdohlavější a dost je jich agresivnějších k jiným psům (z těch co znám). Jinak i když budete doma na MD určitě bych pejska od hned štěněte učila i být sám doma, napřed po chvílích, třeba jen v jiné místnosti a postupně odchody i z bytu, právě aby se z něj nestal závislák co ho budete mít furt za zadkem a po nástupu do práce vám doma nebrečel. Žádné velké loučení a pak vítání, prostě poslat na místo, já říkám jdu do práce a prostě v klidu, jakože je to úplně normálka. Štěňata dost spí, učí se to líp.Odstraňování štěkání v dospělosti je určitě těžší než ho naučit samostatnosti ve štěněčím věku a v bytě může být dost problém (vzhledem k sousedům).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 21:22 kika – Kterého?
Ahoj :-), taky bych ráda věděla názor ostatních :-). Máme doma svě děti - 2 a 4 roky. Děti jsou celkem poslušné a k pejskům mají pěkný vztah a taky i ví co si můžou dovolit a co ne. Bydlíme v bytě, ale spoustu času trávíme venku a o víkendech chodíme dost po horách. Byla bych ráda, kdyby jsme si pořídili pejska. Mám ráda větší pejsky - mými favority jsou labradorský retrívr a rhodézky ridgeback. Pokud by to šlo - tak bych ráda i canisterapeutické zkoušky. Ráda bych pracovala s postiženými, líbilo by se mi, kdyby pejsek i pomáhal. Zatím jsem doma na matřské, tam si myslím, že bych se pejskovi mohla dostatečně věnovat. Jakého i jiného pejska by jste mi doporučili? A myslíte, že když se mnou pejskem bude třeba do září doma každý den, že by jsi pak špatně zvykal na to být doma dopoledne sám? Pejsky mám moc ráda, vždycky jsme nějákého měli, ať jezevčíka nebo špice doma nebo křížence u babičky a podle mně pes do rodiny patří :-). Manžel je sice trochu proti, ale snad to půjde :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2013 17:22 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Ria542
já se mu nedivím,já bych zpátky do klece taky nechtela..ale jeho prava natura se ukaze az casem,jako u kazdyho utulacka..az si zvykne a zacne te brat jako sveho panicka a svoje misto jako svuj domov,teprve pak se ukaze prava tvar ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2013 14:30 Ria542 Re: Libas
To mě je jasný, povahovo je to už starší pán, poslouchá, chodí vedle nohy... ;-) Ono jediného, čeho se bojím je, že bude štěkat když odejdu do školy a že to bude rušit našeho kocourka při denním chodu ;-) (to jak zareaguje náš kocour bude taky zajímavý, ale on je moc klidný, nechá jse mazlit a vubec neškrábe, ani nekouše, tak to bude myslím jsi v pohodě)Jěšte pár krát jse s ním pujdu projít (minimálne) , jo a včera jsem s ním byla na procházce, nechtěl ode mne ani na krok a už vubec ne zpátky do klece :-O (volal mně pak ještě chvíli zpět)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 23:14 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Ria542
Ten pejsek vypadá jako kříženeček špice. Už ti tu lidi radili, nevybírej jen podle vzhledu, vybírej hlavně podle povahy. Přečti si co nejvíc o špicech, jsou to krasavci, ale jejich povaha má svá úskalí, především pro začátečníka. U mne špicové patří do kategorie "moc se mi líbí, ale nechtěl bych ho".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 14:18 Ria542 Re: petrab
Fotka k příspěvku Nuže, ty pejsky chodí každý ven venčit mnoho dobrovolníku, takže vyprázdňovat jse chodí ven. No, toho pejska dnes znovu nahodili na internet. Upravovali to a asi jim jen vypadnul a to je super zpráva... :) Už jse moc těším... ;-) PS: to je on
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2013 22:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Ria542
Jak jsem už řekla, útulky jsou přeplněný, narvaný stovkami psů všech možných druhů, vzhledu, věku, osudů a povh výběr je obrovský, jen stačí si sednout třeba k počítači...

Co se týče loužiček a štěněte, chce to trpělivost a uvědomění, že každý štěně, jako dítě, není stejně rychlé a též záleží na tom, jak bylo vedeno u chovatele do odběru.
Cca v 5ti měsících štěně začne ovládat své svěrače, doté doby se musí vyprazdňovat v kratších intervalech, čím je mladší, tím častěji (stejně jako mimino x pleny).
Pakliže budeš štěně vynášet v pravidelných intervalech (po spánku, hře apod.) ven a to i v noci tak, že ho vyneseš před dům a po vyprazdňování ho hojně pochválíš, brzy zjistí, že je to děsně fajn se vyčůrat a vykakat venku a dostat za to piškot a bude na něj dokonce po vyprázdnění nadšeně čekat.
Jestliže při vyprazdňování ještě použiješ konkrétní povel (jedno, jestli slovo veverka nebo kakej či dělej apod.), časem Ti toto kouzelné slůvko pomůže, když budeš výjimečně spěchat, aby pejsek vyprázdnění urychlil, když bude mít potřebu).
Jestliže nebydlíš v bytě, ale v domku se zahrádkou a budeš chtít, aby se v dospělosti pes vyprazdňoval zásadně mimo zahradu, je nutno ho vynášet mimo ní. Má to výhodu a nevýhodu. Nikdy nebudeš muset chodit s lopatou a sbírat extrementy, ale nebudeš moci psa nechat dlouho samotného doma, byť na zahradě, protože se vyprádzní jen mimo ní. Nutno rozhodnout, co Vám lépe bude vyhvovat.

Pakliže si budeš brát štěně z útulku již starší, je možno se v útulku informovat, jak je na tom s čistotností.
Zásada je jediná - v čele s trpělivostí nikdy netrestat ani nestrkat psovi do loužičky nos, což je pro něj nepochopitelný a zcela nesrozumitelný!

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 20:47 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Ria542
no ja měla zatim jen jednoho psa od štěněte a to je Schatz..toho sem si domu dovezla v 9 tydnech a muzu rict,ze zhruba po 10 dnech uz pochopil co po něm chci a pokud se mu chtělo sam chodil přede dveře..samozřejmě,že pokud sem si toho nevšimla,tak jako štěně to nevydržel,nebo pokud sem nebyla doma,ale po 4 tydnech už chodil krasně ven a nestava se,že by doma cokoliv vykonal.. ;-) a podotykam,ze nejaky extra navyky od chovatelky opravdu nemel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 19:17 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: 111muf
Ne, promiň, že jsem na tebe vyletěla. Celý den mi rozladilo to,že ho někdo již adoptoval :-O Tak už tady asi zustavají jen 2 možnosti ty jsou: malý cavalír king charles španěl nebo mladý pejsek z útulku (ale to asi ne)... Hm... to s tou dobou učení mě zarazilo, myslela sem, že tak 1-2 měsíce, potažmo 3.. a ne že skoro 4 měsíce. Tak by mi na to nestačili ani letné prázdniny?! Tohle mně tedy dostalo... hmm Nuž uvidíme... Nějak to dopadne. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2013 19:00 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Ria542
Vzala jsi si to osobně, to mě mrzí. Samozřejmě jsem pochopila, že nejsi dospělá a o pořízení pejska si nerozhoduješ sama. Bylo to spíše obecné povzdychnutí na dospěláky. Přeji ti, ať svůj boj vyhraješ a pejska máš. Ať on nosí radost tobě a ty jemu a není to nikdy jinak. S tím půjčováním psa z útulku bych si to ale opravdu rozmyslela, nejsem jediná, kdo ti tady odpověděl NE. Není to nic dobrého pro psí duši, která se těší na nový domov, důvěřuje a pak je vrácena. Já jsem jako dítě strašně toužila po pejskovi, někdy to ale prostě nejde a tak jsem si prvního pejska pořídila až když jsem mu mohla nabídnout vše co potřebuje.
K tomu čůrání: Nedá se to tak obecně shrnout. Záleží na čistotě pejska, jak byl vedený od malička, jak intenzivně na tom pracuješ atd. Mě to u jednoho pejska trvalo 2-3 měsíce a i tak to není 100%. Další pejsek byl o 1 měsíc horší a tak doma čůral častěji a dokonce i kakal. Ale naštěstí na plínu, tak to tolik nevadilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 18:15 Ria542 Re: 111muf
Tak aby jsi vědela, tak já k psovi nepřistupuju jako k věci! Jenomže když jsi dítě, tak to prostě máš tak. A s vyspovídáním kompetentních máme zlé zkušenosti, už jsem takhle o jednu fenku přišla a nechci, aby jse to opakovalo. A toho pejska taky tak dneska adoptovali, tak je to asi jedno... :-O Tak mám asi poslední otázku: Když je šteně (dejme tomu 2-3 měsíční) a učíš ho chodit čúrat ven, za kolik je asi tak schopné jse to naučit? (nebo to záléží na plemenu a věku?) Děkuju všem! pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.11.2013 22:56 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Ria542
No je vidět, že spousta lidí ke psům stále přistupuje jako k věci :-| Pes na zkoušku?! To snad ne. Ani se nedivím, že útulky praskají ve švech. Buď psa chci a jdu do toho nebo psa nechci, je to prosté.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Nezbytné rady nejen pro začátečníky • Zobrazeno 567x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/490-pomozte-s-vyberem-pejska