Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Pomozte s výběrem pejska

 

NápovědaFórum » Nezbytné rady nejen pro začátečníky  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Pomozte s výběrem pejska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   04.11.2013 22:16 Žena Atika [40] Re: Ria542
Brát si psa z útulku na zkoušku je opravdu vůči němu dost krutý. Pokud se pro pejska z útulku rozhodnete, tak pořádně vyzpovídejte pracovníky útulku, řekněte jim jaké máte o budoucím psíkovi představy, co s ním plánujete dělat a nechte si poradit. V dobrém útulku psíky znají a umí poradit, který se k vám hodí. Vybírejte spíš podle povahy než jen podle vzhledu a třeba (jestli máte útulek poblíž) si ho vemte několikrát na procházku, poznejte ho trochu. Zmenšíte tím možnost, že ho budete chtít vracet (jistě je to lepší než ho vyhodit, ale stejně ten psík když k tomu dojde nechápe co provedl, že zase přišel o domov). A taky počítejte s tím, že pejsek potřebuje cca měsíc i víc na aklimatizaci, musí si zvyknout, rozkoukat se a začít vám věřit. Ta doba týden - 14 dní mi přijde hodně krátká na vzájemné poznání. Já už mám třetího útulkáče a všichni byli bezvadní, ale člověk jim musí dát čas a nečekat, že hned bude mít skvělého poslušného psa. Je to o pochopení a trpělivosti :-) Držím palce ať se rozhodnete správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.11.2013 21:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Ria542
Jestli si chceš brát pejska z útulku na zkoušku a pak ho zase vracet, prosím, nedělej mu to, není nic horšího ho vrátit tam, kde se ocitl vinou kdoví jakých lidí a nech ho tomu, kdo si ho vybere, odvede a bude mu hodným pánem už napořád. Máma bude mít služebku přeci pravidelně, ne? Jestli je to důvodem k odkladu, pak si pořízení psa ještě rozmyslete!!!!!!!!!!!!!!

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 21:05 Ria542 Re: petrab
Jo, tak si sebereme na zkoušku toho pejska z útulku. Ale až o tejden, máma má jěště služobku... :) Děkuju všem!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 21:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Ria542
Pravděpodobně se budeš muset přizpůsobit rodičům, rozhodně je upozorni na to, že pes opravdu něco stojí a nikdy nemůžeš vědět, zda-li bude zdravý, nedojde-li k úrazům apod., kdy jde skutečně o nákladnou záležitost, se kterou musí člověk počítat asi jako když si pořizuje dítě, navíc šestiletý pes může žít ještě v pohodě 10 let a štěně i mnohem méně, ale to jsou jenom řeči...
Přeji Ti šťastnou ruku při výběru psa a nemáte-lil celá rodina dostatek času na výchovu štěněte, doporučuji dle toho, co píšeš, spíše dospělého psa z útulku, každopádně se domnívám, že útulky jsou plné psů, lze si vybrat psa s určitou minulostí a není k nabídce jen onen jediný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 20:01 Ria542 Re: 111muf
Je mi to jasný. To bylo prostě mysleno, jako máma řekla, že je to hodně peněz za psa z útulku, který má už 6 let, no já si to nemyslím... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.11.2013 19:57 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Můj názor je, že pokud řeším počáteční částku za pořízení psa a to i psa z útulku(?) a nemám na to, neměla bych si psa vůbec pořizovat. Ono nejde jen o tuto částku. Pejsek sám o sobě stojí hodně peněz a vzhledem k tomu, že za něj máme zodpovědnost, musíme mu poskytnout vše co potřebuje, bez ohledu na to kolik to stojí. Bavím se např. i o případných zdravotních problémech, očkování, kvalitní strava, poplatky, hygiena, hračky, atd. Prostě celková péče o psa to není zrovna málo. Člověk musí počítat s nenadálými výdaji. Vím že je to tvrdé, ale je to tak. Pokud nemám čas a finance nebo jen půl z toho, neměla bych si pejska vůbec pořizovat i když ho strašlitánsky chci. Moje rada je, pořádně to promyslet a nejít do toho po hlavě. Pes je živý tvor a celý svůj psí život bude na nás 100% závislý. Myslete na to, prosím. Mám kolem sebe spoustu lidí kteří na to nemysleli a je to hodně smutný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 19:54 Ria542 Re: sgualdrina
Já to vysvětlím, u nás ten pejsek z útulku stojí 65 euro, což je přesně 1 680,51 Českých korun a toto zahrnuje: adopci, čipování, vakcinaci, odčervení a kastraci. Já vím, že to vše je spolu ještě víc, než tahle suma. Máma řekla, že jsi ho "pujčíme" na 2 týdny, u nás to funguje tak, že jsi ho pujčíš a kdyby ti třeba začal trhat nábytek, tak ho prostě zavedeš zpět. Je to jakoby ochrana proti tomu, aby ho co já vím za měsíc našli na ulici. Je to fajn, i když to pusobí divně, neboli stresující pro psy. ;-) Doufám, že to dopadne dobře, protože máma jse rozhodla, že ak ne, tak pak už mužu jenom šteně cavalíra king charles španěla a po tom moc netoužím. Radši pomohu pejsku z útulku. :) PS: bydlím na Slovensku... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 18:06 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Ria542
ahoj..a copak vam prislo na porizeni pejska z utulku drahe?ono u nas stoji pejsek z utulku symbolických 200kc a prvni rok mas i vyhodu,ze nemusí mít známku..a v utulcích najdes spoustu i mladsich pejsků,pokud by ti slo o věk..ja sama mám utulačku lafinu cca2 roky a je to bombovni fenecka..pokud si budes vybírat pejska at uz dalmatinka nebo borderku tak porizovací cena bude mnohokrát vyssi nez z utulku ( predpokladam,ze bude s PP)..a pokud bude ranna socializace dobra uz od stenda,tak s ostatnimi zviratky bude ok,pokud bude mit dobre pozitivni zkusenosti.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2013 17:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Ria542
Záleží na tom, co přesně chceš s pejskem dělat, kolik času na něj budeš mít, trochu nechápu, že pes z útulku moc stojí, protože pořídíš-li si jakékoliv štěně, pak jen PC, náklady na výživu v době růstu a intenzivní docházka na cvičiště jsou nákladné. Jaký pes bude ve vztahu k ostatním zvířatům, v poslušnosti apod. bude záležet jen na Tobě, resp. na tom, kdo psa bude cvičit a věnovat se mu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 16:25 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Tomas
A co francouzský buldoček nebo bostonský teriér?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 09:00 Ria542 – Fenka - jaké plemeno je nejvhodnější?
Dobrý den, chtěli by sme si pořídit pejska (teda fenečku). Já sem puvodne chtěla z útulku, ale mama řekla, že moc stojí (předsejenom to už byl 6 roční pes, ale byl už i vycvičený) hmm Tak teď máme pár nejakejch plemen (ještě to sužuju): border kolie, dalmatin a kooikerhondje. Mamka je nejvíc za borderku, ale bojí se, že bych to nezvládla vychovat. Tak pejskaři, co máte borderky, jaké máte zkušenosti? A jak vám reaguje na ostatní zvířata? Dalmatina jsme měli puvodne na mušce. Co já vím, jaké je toto plemeno ohladně výcviku, ostatních zvířat a tak? Kooikerhondje jsem tu objevila jen nedávno, vypadá fajn, je trochu menší a povahou na internetu v pohodě. Máte někdo toto plemeno? Dělali jste s ním agility? Případně jaké jiné plemeno by jste mi doporučili? Předem děkuju!!! :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   26.01.2013 21:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: michals
bude to Tvoje rozhodnutí, Tvůj pes a jeho budoucnost, přeji Ti šťastnou ruku v pořízení psa i v jeho výchově, osobně bych vyčkala s jeho pořízením do doby, kdy o svém psovi a jeho ustájení rozhodnu sama či se na něm shodnu se všemi členy rodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 20:27 michals Re: petrab
Bydlím v domě u rodičů, kteří jsou vcelku také pro pořízení pejska, ale mají určité podmínky - rozumná velikost, což se obávám, že zmíněná kolie už je pro jejich vkus příliš, a že pes bude venku v boudě. Tím nemyslím, že v domě nebude vůbec. Spíše to, že v domě bude převážně v přítomnosti lidí. V případě mého stěhování bude možné pejska na samotu v bytě zvykat postupně - zahrada u rodičů bude stále k dispozici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   26.01.2013 19:10 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: michals
co se týče popsaných aktivit, doporučila bych Ti jednoznačně krátkosrstou kolii, není ovšem vhodná pro celoroční pobyt venku, navíc mi není dobře jasné, proč zvíře, u kterého je pravděpodobnost věku cca 12-15 let a prognoza po několika letech naprosté změny ustájení neučit na pobyt v domě již od počátku,navíc, máš-li prozatím dost času a můžeš se psovi intenzivně věnovat a tím si skvěle upevnit vztah,mmj. né každý pes ustájený venku si po iks letech dobře navykne na pobyt jen v bytě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 17:58 michals Re: lucisatko
Doma vždycky bylo nějaké zvířátko, ale prvního pejska si pořídila ségra minulý rok, když se vrátila z dovolené. Malá bíglice Penny mi ukázala jaké to je mít čtyřnohého kamaráda. Tvdohlavá tedy je, ale za pamlsek udělá snad cokoliv. Ale hlavně je jak neřízená střela.
Volného času mám až moc, kromě práce a občasného sportu toho moc nedělám...i proto přemýšlím na pořízením psa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.01.2013 16:57 Žena lucisatko [208] - Společenská plemenaRe: michals
Ahoj, nejsem žádný odborník, ale zkusím říct také svůj nazor stydim Měl jsi vůbec někdy pejska? Uvědomuješ si co to všechno obnáší? Víš já vyrůstala se psi od malička, ale nikdy na mě nebyla 100% výchova. Teď mám dosti temperamentní plemeno a musím říct, že je to pěkná fuška a zvládnout to dá zabrat. Což je potřeba si uvědomit ano
Pes může být šťastný i v bytě, ale ty naučíš svého psa na zahradě, kde bude mít neustále dost místa a když se přestěhuješ, tak by mohl dosti trpět a být nešťastný. Ovšem pokud mu budeš poskytovat dosti pohybu tak by to mohlo být v pohodě. Jenže na to musíš mít také čas.
Teď k plemenům která tě lákají. Border kolie potřehuje moooc pohybu, ostatně jako všechna zmíněná plemena
O Bíglovi jsme dříve také uvažovala, ale znám pár bíglů a je to strasně tvrdohlavej pes! Vyžaduje důslednou a citlivou výchovu. Nezapře své lovecké pudy a rád utíká.
Pro Velššpringršpaněla je stopa prostě stopa a do té pániček nemluví. Je paličatý a strašně závislý na panovi, pokud nemá dostatek pohybu tak dělá problémy. Myslím si, že ho není vhodné chovat v bytě.
Nebudu ti nic doporučovat ale s těchdle plemen by u mě asi vyhrál Český strakatý pes, dokáže žít i v bytě a je velmi přátelský, ale občas bývají bázliví.
To jen tak co si o nich myslím já :-) Každopádně ti přeji dobrý výběr a ať už to bude jakýkoli tak ať ho máš rád a on tebe pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 13:03 michals
Ahoj, vybírám pejska, mám pár favoritů a chci si vybrat takového, který u mě bude spokojený. V současné době bydlím v domku se zahrádkou, kde bude mít svoji boudu, samozřejmě dostatečně zateplenou, tak aby v ní mohl být i přes zimu. V horizontu cca 5 let se pravděpodobně budu stěhovat do bytu. Velikost pejska cca do 50 cm, dostatečně vytrvalý ke zvládnutí celodenního turistického výletu, nebo i ke kratším výletům na kole. Ale na druhou stranu i trochu lenoch. Ze sportů se psem se mi líbí coursing, trochu mě láká i agility. Pejsek bude i společník pro hledání kešek. Zatím sem vybíral podle vzhledu pejsků, ale protože chci aby byl můj pejsek spokojený, tak jsou pro mě důležité i vlastnosti.
Moji favoriti: bígl, borderka(možná až moc akční), velššpringršpaněl a český strakatý pes.
Jací tito psi jsou? Většinou se člověk dočte jen samá superlativa, ani se nedidím, většina páníčků toho svého cvoka miluje. :-)
Díky, Michal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.05.2012 22:09 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Tomas
Tak jsem nad tím přemýšlela a asi dobrá volba by byla krátkosrstá kolie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.05.2012 13:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Tomas
Co se týče angl. buldoka, je naprosto nevhodný pro sportovní aktivity. Kvůli specifickému "funění" je to zviřátko, se kterými se velmi často ostatní psi nakámoší a nebo se ho bojí ... Proto tak často je vidět toto plemeno v páru. Velké problémy přicházejí v létě kvůli anatomii hlavy aneb ztíženému dýchání a tak v době dovolených, kdy i liní páníčci by rádi aktivně sportovali, je s tím útrum.

Maďarský ohař je naopak pes, který rozhodně lenošit nechce a to ani výjimečně a ačkoliv je dnes velmi moderním plemenem, nejpřirozenější je mu lovecké sportovní vyžití.

Pořízení bulíka, zvlášť pro laiky, kteří nemají ani přehled ani dobré kontakty na kvalitní chovatele, je vysloveně sázkou do loterie, co se týče výběru alá zdraví. Vzhledem k tomu, že každý pejskař nováček na svém kámoši nadělá spoustu chyb ve výcviku, zde se to může někdy vymstít, co se týče případných problémů v dospělosti pejsánka alá nezvládnutí dominance vůči ostatním hafanům.

Nemáte zájem spíše do počátku např. o již o 18- 24 měsíčního psa středního plemene, u kterého je již jasná povaha a sportovní ambice? Pak je možnost nepřeberného množství chlupatců v útulcích.

Jestliže nikoliv, pak by bylo vhodné asi nějaké klidnější střední společenské plemeno bez pravděpodobnosti problémů s klouby , které rádo zalenoší, ale nárazově i vyrazí na tůru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 12:17 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
ještě mě napadl etlenbušský nebo appenzelský salašnický pes..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.05.2012 12:14 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Tomas
Ono je lepší vždycky vybírat psa podle vlastností, s alternativou moc spokojení nebudete :-O
Pokud se vám líbí bullíci po všech stránkách, viděla bych to na konzultaci s kvalitními chovateli nebo poradci chovu.. Teta má bullíka, kterému je nyní nějakých 14 let, ale to už se, bohužel, moc často nevidí. Na procházky se musel téměř nutit, pokud se mu zrovna nechtělo, ale zvládl levou zadní wellness pobyt v Alpách, kde s námi celé dny chodil po horách.
Nepřemýšleli jste o nějakém plemeni ze skupiny společenských psů? jsou to psi jak pro odpočinek, tak většina i pro sport..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 11:56 Tomas
Přítelkyně spíš lenošení, já se občas rád potrápím, ale kvůli práci ne tak často. Buldok byl původně priorita vzhledem k jeho vlastnostem, ale jak jsem již psal, jako neznalý problémů, ty částky za štěňata, to jsou tedy "pálky" hmm Zbylé dvě rasy jsem zvolil především, že jsou dostupnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.05.2012 11:34 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Tomas
Pokud máte rádi dlouhé výlety, buldoka bych určitě nevolila.. už jen když se podíváte na jeho zjev, je jasné, že to nebude příznivec dlouhých túr :)
Maďar je fajn, ale je to přece jen ohař vyžadující dost pohybu a zaměstnání - nevím, nakolik je u vás vyvážený poměr lenošení a pohybu.
Z tohoto výčtu mi nejlépe vychází fenka bullteriera, ale u nich pozor - poslední dobou je to poměrně náchylné plemeno, hlavně co se týče onemocnění srdce a DKK. Myslím, že doby, kdy byli bulíci schopni vysokohorské celodednní procházky nebo stejně dobře 3 denního nonstop spaní, jsou fuč. Určitě se poptejte chovatelů, zajeďte na nějakou akci a uvidíte;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 11:18 Tomas – vyber podruhé
Napíš to sem, abych zbytečně nezakládal jiné téma. Mám podobné dilema. S přítelkyní chodíme do práce, což obnáší prázdný panelákový byt do cca 15. hod. Pár jsme dosti "kontrastní" :-D Dokážeme odpočívat, ale zároveň si den aktivně užít dlouhými výlety. V hlavě se mi točí 3 rasy, fenka maďarského ohaře, fenka bulteriera a nebo anglický buldok. Původně jsme silně preferovali poslední volbu, ale zřejmě nemám štěstí a cena mně nabízených buldoků se pohybuje na hranici staršího vozu, což mě docela zaráží. Dokázali byste mi poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.04.2012 14:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Avona
Avona napsala: Nehledejte nikdy jen pozitiva o plemeni, ale vyslechněte i pomluvy, obvykle se také zakládají na pravdě. ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   01.04.2012 14:34 Žena Avona [292] - Teriéři
Opět souhlasím s Petrou, a ještě doplnění - Shiba - Inu je kočka ve psím těle, se zvláštní povahou. Pokud jste se rozhodli pro toto plemeno jako začátečníci, vřele doporučuji nejdříve se pobavit s chovateli tohoto primitivního plemene a jedna rada na záver. Nehledejte nikdy jen pozitiva o plemeni, ale vyslechněte i pomluvy, obvykle se také zakládají na pravdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.04.2012 14:23 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: JirkaaEvca
Píšete, že Vám společenská plemena nejsou blízká? K jakému účelu si psa chcete pořizovat? K lovu? K pasení? Na stopy? K obraně? Ke sportu? Na závody? Ke skládání zkoušek? Společenské plemeno je to právě proto, že provádí člověka relativně v pohodě běžným životem a nepotřebuje spec. práci. Téměř každé štěně je divoké a trvá to iks měsíců, příp. let, dle rasy, než se víc či míň zklidní. Záleží tedy na tom, co od svého psa skutečně očekáváte a pak také, kolik mu hodláte na cca 15 následujících let denně věnovat svého času. Osobně bych pořízení zvážila až po zakončení studií a na dobu, kdy se s partnerem budete navzájem doplňovat tak, aby nemusel být pes zavřený déle ne 8 hodin v bytě sám.
Jinak je jen pár plemen, které preferují povalování. Rovněž je obrovský výběr menších ras v útulcích. Krátkosrstý pejsek má nevýhodu v zimě. Fenka klidnější není, je jen lépe cvičitelná, protože nedominuje toliko při hájení teritoria a bez pinďoura se drží doma. Její chov má, oproti psovi, své pro i proti. Jinak mnoho zdaru při výběru, spíše než v délce srsti a v temperamentu, ve zdraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 14:13 JirkaaEvca
No nad jezevčíkem jsme taky přemýšleli. Ale na jednom fóru nám před chvílí navrhli Shiba-inu a jsme skoro prodaní. Charakterem klidnější pes, který je i aktivní a velikostí nás taky neodrazuje. Co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 14:05 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Avona
V pohodě, každopádně souhlasím s tím, cos napsala ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 13:58 Žena Avona [292] - Teriéři
Omlouvám se, Katy to odeslala skoro stejně jako já :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 13:53 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: JirkaaEvca
Mě ještě napadl jezevčík (aby ne když homáme doma), že nevypadá jako gaučák a je malej. Ale to je asi tak jediný pozitivum :-) Jinak jsou to strašný palice dubový a tatk trochu (víc nebo míň) raplové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2012 13:47 Žena Avona [292] - Teriéři
U teriéra počítejte s temperamentem jim vlastním. Aby se tu za chvíli neobjevilo téma, Domololuje mi byt - co s tím? Náš west je založením totální kliďas, spíš lenivější, ale stejně pohyb potřebuje - Parsoni, Jackové a podobní gumídci mají energie na rozdávání a opravdu ji musí někde vybít. S tím musíte počítat. Kamarádky parson běží 10 km u koně, přijdou domů a Bíba hledá míček, a chce aportovat... nevím, zda je to extrém, ale i takoví jsou parsoni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.04.2012 13:46 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: JirkaaEvca
Ta skupina se jen nazývá "společenská plemena", ale jinak jsou to sportovci každým coulem (aspon většina) X-)
Ale pokud chcete teriéra, není rady ani pomoci ano jen pak zvažte, jestli si poradíte s jeho temperamentem, protože zrovna parsoni a JRT jsou jedni z nejaktivnějších teriérů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 13:23 JirkaaEvca
Hmm.. Tak nevím =) Přemýšleli jsme nad ovčáky, ale vzhledem k velikosti se nám líbil teriér. Nechceme vyloženě "společenské" plemeno, ty nám nejsou blízká..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.04.2012 13:15 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: JirkaaEvca
Ahoj, pokud dobře chápu, bydlíte v bytě - pak bych si určitě krátkosrsté (či ještě hůř hladkosrsté) plemeno nepořizovala. Nevím, kde se vzala ta fáma, že krátkosrstí psi jsou pro byt lepší - kdo ty jehličky nikdy odnikud neodstraňoval, nechápe, o čem mluvím smich
Další věc - fenky nebývají klidnější než psi, to je další fáma. Jsou jen "jiné", možná v určitých směrech lépe ovladatelné, ale taktéž to nemusí být pravidlem.
Pokud nechcete extrémně hyperaktivní plemeno, teriéra si nepořizujte, ale vybírejte spíše ze společenských plemen. Pak bych teda ještě zvážila, jestli na něj budete mít opravdu dost času...
Osobně bych si jako malého psa vybrala havanského psíka - jsou to veselí psi, zdravé plemeno, stejně dobří sportovci jako gaučáci, můžou se ostříhat, pokud majitel netouží po srsti až na zem..a výhodou je, že "nelíná" - chlupy se vyčesávájí jako vlasy (zachytávají se v kartáči).
Měla jsem kavalíry, ale ty z důvodu zdraví nedoporučuju, pokud nechcete psa jen na pár (6-7) let.
I pudlíci jsou fajn, ale osobně mi vadí to, že se musejí stříhat. Dále ještě "letí" naháčci.
Anebo nějakého útulkáčka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 12:49 JirkaaEvca – Pomozte s výběrem pejska
Ahoj,
s přítelkyní bychom si chtěli pořídit pejska. Moc se nám líbí Parson Terrier, jak vzhledem, tak velikostí. Ale bojíme se, že bude až moc živý a bude jak hopsací kulička která dřív vyčerpá nás než my jeho. Bydlíme v bytě v Praze, park blízko. Já i přítelkyně studujeme a k tomu pracujeme, takže se domů dostaneme kolem 4-5 hodiny.
Nechceme žádného polštářového povaleče a ani velké zvířátko. Pejsek by měl být spíš krátkosrstější. Byla by třeba fenka klidnější?

Díky za radu! JaE

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Nezbytné rady nejen pro začátečníky • Zobrazeno 567x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/490-pomozte-s-vyberem-pejska?od=51