Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Poplatky za psy

 

NápovědaFórum » Nezbytné rady nejen pro začátečníky » Zákony, vyhlášky a daně 

+ přidat příspěvek
Poplatky za psy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 10:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
a v Brně musí nosit psi košík, páč esli ne, pak pokuta je neoprávněná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 08:15 Žena pavoucica [703]
já platím tady v Brně 1000,- když jsem bydlela u našich v Kroměříži tak to bylo 200,- tone Přijde mi to docela dost.Tchýně nemá psa nahlašeného vubec.A taky mi není jesaný proč je pokuta za to, že psa uvážete u obchodu bez košíku???To dostala sousedka mají něco jako Pražského krasaříka hmm jasně že muže pokousat nějaké všetečné dítě, ale když bude mít nahubek tak ho muže někdo ukrást.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 22:56 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: anargo
U nás když bydlíme v rodinném domku, tak platíme 200 Kč ročně. Kdo bydlí v paneláku, tak platí víc. Ani nevím kolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 22:47 Dracula
Taky nechápu proč jsou městské poplatky za psa ve srovnání s poplatky za psa na vesnici jako výplata línýho politika vs normálního člověka hmm Dokonalost země České

potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 20:02 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Já mám Arga nahlášeného u babičky na vesnici,tady to nešlo,jelikož mám trvalý pobyt tam,tady bych platila 1000 a u babči je to 80.Známky taky nedávají,tak jsem se ptala,jak se mám prokázat kdyby mě zastavili policajti a bylo mi řečeno,že mám nosit u sebe doklad o zaplacení,tak ho mám pořád v tašce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 10:21 Žena pavoucica [703]
Tak u nás zase někdo myslel a vymyslel.Čekala jsem jako obvykle složenku na poplatek za Lupinku a ono nic až tchýně mi dala do ruky místní Židenický zpravodaj. Uplně v rožku malý článek o velikosti inzerátu s upozorněním, že se složenky posílat nebudou, ani dávat známky a každý kdo má nahlášeného psa, tak muže zaplatit za něj bud prostřednictvím převodu z účtu nebo osobně v příslušné kanceláři na místním magistrátu!!!A kolik mám zaplatit to už mi nikdo neřekne.)Já vím kolik, ale co ti chudáci co jsou staršího ročníku a jsou rádi, že s pejskem obejdou blok.Už to vidím.....babička co špatně chodí prvně volá na informace, aby si zjistila podrobnosti, nechápe tomu tak ji to vysvětlují několikrát, vyhozené peníze za telefon hmmPak pajdá pul dne na magistrát aby zaplatila , jelikož nemá kartu a bankomatum nerozumí....Nebo v lepším případě se lidem nedostanou do ruky noviny a neví nic, zastaví je policajt a napaří jim pokutu ...... Tak já platím 1000,- a oni nemají na složenky ani na psí známku?Kam ty prachy teda jdou? rozzureny Když mně zastaví policajti, tak jak zjistí, jestli je pes zaplacený nebo ne, když budu mít na obojku starou známku?To budou volat na magistrát???Lidská blbost je neomezená..... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 09:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2012 21:07 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
ňák z nás ty prachy jednou dostat musej, když jsme jim rozkradli republiku a jsme samá krabice melošů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2012 20:30 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: pavoucica
No mě by to taky zruinovalo... papouch, želva, rybičky radši ani nepočítám, krevetky, šneci... a dneska jsme objevila dokonce mravence :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.06.2012 16:45 Žena pavoucica [703] Re: Katy
o tom se snad ani žertovat nedá....My bychom se nedoplatili, máme dva, psy dvě kočky, v terárku gekončíka a na stropě sem tam nějakej pavouk ................... smich smich smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 13:02 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
jejdaaa vždyť se to tam píše: "O žádné dani z domácích mazlíčků zatím neuvažujeme...." tak ne, aby se tady zas hned někdo čertil a nadával na vládu palec politiku bych tady opravdu nerada viděla ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 12:41 Žena DaD [745]
Nejvíc mě "rozesmály" ty rybičky. Že by moje čtyři akva vyšla dráž než pesan??? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 12:12 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Já to četla v textu se píše, že nic takového nikdy neřekl, tak bych z toho nedělala kimovku X-) Popravdě jsem tu stránku v magazínu nikdy moc nepochopila, protože mi to spíš přijde jako jakýsi fejeton, ne něco, co by měla být pravda podložená fakty.

Za sebe ale musím říct, že bych to i uvítala ano je tady strašně přepsováno, útulky praskají ve švech a neustále se množí další a další :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.06.2012 07:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvku !
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   05.04.2012 18:02 Žena Milena [1577] - Teriéři
Souhlasím, že by se mělo začít s výchovou vztahů ke zvířatům už ve škole. Jenže nejprve by bylo potřeba vychovat i učitele. V našem domě bydlí učitelka biologie, která se bojí snad všech zvířat a své profesi nasadila korunu, když jsme zateplovali dům. Byla jsem proti zakrývání větracích otvorů pod střechou, kde hnízdívali rorýsi. Její argument byl - ale oni škrábou a klovou omítku a kadí po autech. A vůbec, zvířata nemají na sídlišti co dělat, na to mají les. Bohužel, tenhle názor zvítězil a já jsem byla nařčena, že se mi to mluví, když nemám auto! smich rozzureny Jenže jsem byla vychována v rodině, kde se s příletem vlaštovek otevřely balkónové dveře a vlaštovičky si udělaly hnízdo v hale na lustru. Maminka vždycky říkala, že tam, kde se uhnízdí vlaštovky, sídlí i štěstí.
Myslím, že jsme, my lidé, ztratili skoro všechen cit pro zvířata, ať už divoká nebo hospodářská. Ale nebudu se o tomhle víc rozepisovat, bylo by to nadlouho. Začínáme žít příliš virtuálně. :-| :-| hmm
Je mi z toho smutno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 16:39 Žena pavoucica [703] Re: Milena
Já bych řekla, že když sou to poplatky za psi tak by se mělo pro ně respektive jejich majitele něco udělat.U nás máme všude nějaké hřištátka pro děti, kdy člověk stejně vidí jenom bandy pubertáku jak pokuřují a popíjejí pivo, ale pro pejsky tu najít nějaký slušný plocný výběh je zázrak hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 14:21 Žena Milena [1577] - Teriéři
Opravdu je to jen daň z přepychu! U nás sice platíme méně než ve velkých městech, 600-, ovšem pro psy z toho nejde snad vůbec nic. Na našem sídlišťatku máme 2 koše na výkaly - jeden je dobře zašitý na konci jednoho parkoviště u domu, druhý je u místní hospůdky a už nejméně 3 roky nemá dno. Pytlíky nebyly nikdy nikde, ale kdo prý chce, na úřadě je dostane. Město nemá žádný vysavač na podobné záležitosti, takže je neuklízí. Z košů na výkaly trčí PET flašky a jiný odpad, takže hovňouska tam není možné dát.
Na tradiční procházkové trase kolem řeky Odry není odjakživa vůbec žádný koš, ani na běžné odpadky. Jak by ho taky vyváželi, autem se tam zajede jen velmi těžko.
Vyhlášky nám naštěstí nijak nezpřísňují, tady si ale myslím, že je to zásluha starosty. Jeho neovladatelný labrador by na to doplatil jako první. Není nebezpečný, je jen nebezpečně přítulný a hravý a ne každý to snese. Taky jsem od něj už vyfásla lízaneček na čumáček a šla jsem se domů převléknout, protože zrovna vylezl z vody. Ale jen ať dlouho vydrží!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 11:45 Žena DaD [745]
Protože bydlíme s rodiči důchodci, maminka je na obci šťastným "majitelem" - platíme půlku. A nestydím se, koše téměř žádné, voňavou nadílku nosím s sebou často půl vycházky. Pytlík si nosím s sebou svůj, tady žádné nenajdu (argument vyzvedněte si na OÚ mi přijde fakt mimo mísu). Ale ve vyhláškách jsou borci: nikde bez vodítka (kromě jedné louky, bych chtěla vidět, kdyby se tam všichni místní sešli, veterinář by si vydělal), tak chodíme na pole a do lesa s EO, nepoužívám, už neloví, kdyby náhodou byl "myslivec". Místní myslivecký spolek je náhodou totiž velmi činorodý, hlavně mimo období hájení. rozzureny Známá vyprávěla, že jednou stříleli kachny na obecním rybníku (blízko návsi!), okolo děti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 09:01 Žena pavoucica [703] Re: petrab
Podle mě je to spíš zlodejina!!!Přijde mi to nefér platit tolik peněz a stejně z toho pejskaři nic nemají, ikdyž je to poplatek za psa.A stejně spousta lidí, nemá pejsky ani nahlášené.Myslím, že cena poplatků by měla být jednotná.Možná by i těch platících bylo víc.Platím tolik za pejska a třeba moje tchýně má 11 let kokršpanělku a nahlášenou ji nemá ani hlásit ji nechce, protože dávat 1000,- jsou pro ni vyhozené peníze.Mno já mám zrovna takový "okatý" plemeno a sem poctivej blbec .....Navíc mě na procházce zastaví všichni pejskaři co potkáme, jenom aby si tu naši Lupinku mohli alespon pohladit, kdežto s kokrem bych krásně zapadla a nikdo by si mě nevšiml hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 08:42 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
No, tak takhle to dělá leckdo s tím,že pejska zrovna jeden den hlídá. Asi záleží na tom,jakej pes je, co dělá a jaký jsou sousedi...
Podle mne je poplatek za psa jen a pouze jakási daň z přepychu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 06:57 Žena pavoucica [703]
švagrová chtěla svoje dva pejsky nahlásit u babičky, která bydlí 60km od Brna, ale myslím, že v momentě kdy by ji chytli cajti tak by měla asi velkej problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 22:41 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: petrab
Aj tu sa to robieva.Ak majú u nás rodinu, tak pes je hlásený na tunajšej adrese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 20:34 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
to u nás taky, bylo to do půl roku, teď je to nějak daný měsícema či dobou po odběru, navíc, pakliže se pes pohybuje v nějakým městě dýl než iks tejdnů /snad to bylo dřív 3 neděle/, tak by se mělo za něj platit tam /výdělek pro konkr. obec/ a v místě trvalýho bydliště ho dočasně odhlásit, jenže se to v reálu dělá tak, že kde je poplatek vyšší, tam je hlášenej....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 20:32 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
pavoucica napsala:
Rotvajlerové nejsou "můj šálek kávy" :-(

no a proto info ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 17:40 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: PhoebeAdel
U nás stále funguje od pol roka.Do pol roka sa za psa neplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 13:53 Žena pavoucica [703] Re: petrab
No vždyt jsem jenom odhadovala, protože Rotvajlerové nejsou "můj šálek kávy" :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 12:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
pavoucica napsala: min.30kg rotvajlerovi
www.dogspsy.estranky.cz/…
;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 11:37 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: petrab
Tak to já v těch cenách žila ještě někde.... dávno, když dělala poplatky kamarádka na úřadě.
To by mě zajímalo, jak brzo se musí hlásit pejsek na úřadě? Dřív to bylo až kolem půl roku. A já Phoebuli musela hlásit hned, na městskou část, na Magistrát. Uuuu, papírováníčko. Ale za tu moji holku mi to stojí:-))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 21:06 Žena pavoucica [703] Re: Milena
Je to celkem hnusnej zlozvyk nechat pejska se vykakat a jít a dělat že se jich to netýká.Já si všimla takhle paní co "venčí" psa tím stylem, že pes jde asi 10 m za ní a ona si v klidu nese tašku s nákupem.A ani za psem neohlídne.Minule než jsem si hodila na sebe mikinu a měla jsem pootevřené vchodové dveře tak ten její pes byl´skoro nalezlej až u nás v předsíni v baráku.Nemáme tu žádnou předzahrádku s plotem:(Když na něj naše Lupina začala štěkat, protože se ho bála, tak se paní tvářila jak to že tu naši 18kg bestii nechám jenom tak bez náhubku ....co kdyby tomu jejímu min.30kg rotvajlerovi něco udělala tonePes měl sice náhubek, ale neposlouchal ji a ona si ho musela uvázat, aby ho vubec mohla odvést :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 20:40 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: petrab
Je to tak, těch sběračů moc není a je úplně jedno, jestli je to v Praze nebo jinde. A můj postřeh z našeho sídlišťátka : velmi výjimečně sbírají muži, jakoby to bylo pod jejich úroveň. Nejlépe je postavit se na roh domu a zakouřit si, on se pes zatím vyvenčí sám. A potom mladé dámy, než si připraví auto, pejsek si zatím udělá potřebu.
No a já, zlomyslná semetrika, stojím a koukám. A když to chvíli vydržím, nakonec to hříšník nevydrží a jde hovňouska hledat, nebo dělá že sbírá. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 16:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
No, jestli můžu o Praze - tak tedy fakt jak kde, někde je to přímo horror, zvlášť v zapadlejších uličkách bez zelených pásů, kde taky kolikrát neuklízí nikdo, ale aspoň to tak neni vidět, když už nic. Věř, že těch zodpovědnější není až tak moc stejně tak, jako těch, co ani poplatky neplatěj.
a luxy? - pojízden na kole má např. praha 5 jen jeden .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 16:31 Žena pavoucica [703]
Tak jsem ráda, že se neplatí kočkovné, protože to bychom se asi nedoplatili.I tak je to od státu zlodějina, platí se za pejska a pro psy se toho moc nedělá. Navíc většina těch zodpovědnějších si po pejskovi vždycky sakramenty uklidí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 13:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: PhoebeAdel
Nenene:
I. v Praze:
Kč 1.500,- za jednoho psa,
Kč 2.250,- za druhého a každého dalšího psa téhož držitele.

II. a) Sazba poplatku za psy chované v rodinném domě činí v městských částech Praha 1 až Praha 15 a Praha 17:
Kč 600,- za jednoho psa,
Kč 900,- za druhého a každého dalšího psa téhož držitele.

b) V ostatních městských částech:
Kč 300,- za jednoho psa
Kč 600,- za druhého a každého dalšího psa téhož držitele.

III. Je-li držitelem psa poživatel invalidního, starobního, vdovského nebo vdoveckého důchodu, který je jeho jediným zdrojem příjmu, anebo poživatel sirotčího důchodu, činí sazba poplatku Kč 200,- ročně za jednoho psa a Kč 300,- ročně za druhého a každého dalšího psa téhož držitele.

IV. Sazba poplatku za psa určeného a užívaného k hlídání objektů, jehož držitelem je právnická osoba, která je zároveň vlastníkem hlídaného objektu, činí ročně Kč 600,- za jednoho psa a Kč 900,- za druhého a každého dalšího psa.

Místní poplatek ze psů je splatný 2x do roka a to k 31.3. a 31.8. Poplatník hradí částku na vyplněnou poštovní poukázku doručenou ÚMČ Prahy 1.

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 13:41 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Tak v Praze 1000 a za každého dalšího psíka 500. Ale já mám ZTP/P, tudíž jsem vyjmuta od placení. Ale oni si to vyberou jinde, to se nebojím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2012 13:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
nebo víc těch, co to budou uklízet či luxy navíc... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 13:28 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: HOUP
1800 v Ostravě za rok?? To není možný, možná za čas. V Praze je snad nejvíc?......?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 12:33 Žena HOUP [1532]
Ostrav-normalně kolem 1800za rok --duchodci 200-stačí když v duchodě je jeden nemusí byt oba manžele platí to i pro invalidní duchodce ---
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 11:56 Žena pavoucica [703]
akorát nechápu, proč když je to za psy tak to nejde na psy???Třeba by tady u nás pomohlo víc popelnic a pytlíku na psí sakramenty.Nebo víc výběhů oplocených...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 07:57 Žena pavoucica [703]
Tady v Brně je to 200,- důchodce, ovšem nesmí pracovat.Pak se platí ročně 1000,-ale musí se bydlet v rodinném domě a 1500,- je to v paneláku tone No zlodějina, ale radji mám zaplaceno, než pak řešit pokutu s policajty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 06:06 Žena Milena [1577] - Teriéři
U nás se platí 600,- a důchodci 200,-, Ovšem musí být v důchodu oba manželé, pokud jeden ještě pracuje, zůstává 600.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 20:58 Žena DaD [745]
U nás asi 400,- , taky ročně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 20:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaPraha
no, já na..anej nejsem, bude hůř...., každopádně tyto poplatky jsou využívány převážně na školství a kulturu....

www.praha1.cz/…

praha.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 20:50 Muž venca21 [79] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
JJ ročně a jsem z dědiny. Já vím,že v Praze a jiných městech je to přes tisíc ale nebuď na..anej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 20:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: venca21
Ročně? Běžně nebo pro seniory? A kde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 20:42 Muž venca21 [79] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
U nás platíme 80kč a k čemu je používají opravdu nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 20:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Poplatky za psy
Jaké jsou u Vás poplatky, kde (alespoň kraj, když né město či vesnice)? Víte, jak je města využívají?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nezbytné rady nejen pro začátečníky • Zobrazeno 350x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/491-poplatky-za-psy