Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Do ZOO se psem

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Sporty, aktivity, akce pro psy 

+ přidat příspěvek
Do ZOO se psem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 13:16 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: Avona
No já jsem v šoku jak to zdražili i nám vozíčkářům a doprovodům. To by člověk... Ale když ta pražská Zoo je tak krásná:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 21:58 Žena Avona [292] - Teriéři
My s Komínem do ZOO chodili,kamarádka má dvě dcerky a tu mladší ( 3 roky) by to zkrátka bez Komina nebavilo. A doma opravdu sama zůstat nemůže;-) takhle si hrála s vorechem a uteklo ji to. Ovšem po zdržení to už nebude návštěva každé 2 měsíce,ale max dvakrát za sezónu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 20:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Tak já si osobně myslim, že psi nemaj vůbec co v ZOO dělat, protože pro mnohý zvířata jsou stres samo o sobě lidi. Takže třebas zvýšený vstupný pro psy mi, vzhledem k dnešním cenám, nevadí. Na druhou stranu je fajn, když si někdo chce udělat celodenní vejlet do ZOO a může sebou vzít psa a nemusí spěchat rychle domů. Spíš mě udivuje výše vstupnýho pro větší děti /ty nejmenší z prohlídky stejně nemaj skoro nic/. Vzhledem k finanč. krizi je to dost hustej výdaj za takovejhle vejlet pro rodinku či matku s dětma....
Co se týče pořádání pejskařskejch hromadnejch vejletů do ZOO, je to oblíbený mezi mladejma - fotěj hromadu psů se zvířatama. Sice razej heslo, že se v podstatě nesetkali se zvířatama, který maj ze psů depku, ale bohužel, s nima, nemohli o tom hovořit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2012 20:12 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Katy
Osobně nechápu proč se srazy se psy nedělají teda třeba ve Stromovce nebo kdekoliv, kde můžou pesani běhat i na volno a v zásadě ničemu nevadí. Na druhou stranu, když jdeme do zoo celá rodina a ta možnost tu je, tak vezmeme psa s sebou. On je rozhodně radši s námi venku, než zavřenej doma sám, i když musí být na vodítku. Jak se mohli lidi dostat k vlkům nechápu a chtít se s nima kamarádit považuju za pitomost nejvyššího kalibru a opět lidskou blbost odneslo chudák zvíře. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 20:01 Žena pavoucica [703] Re: Katy
Fotka k příspěvku No my byli se psem jenom jedenkrát v zoo a k výběhum kde se s pejskem nesmělo jít jsme ji nebrali, jinak myslím že než nechat psa samotného doma je lepší ho vzít sebou pokud to jde...Jinak v podstatě udané duvody docela chápu, tady jsem slyšela od známých, co mají dva Irské vlkodavy, že měli sraz taky v zoo a bylo jich tam asi 15 psů což je jistě pro zvířata stresující, ale zase to není fér vuči těm pejskařum, kteří se chovají slušně podle pravidel....

Jiná věc je že taky v podstatě nevím jak to vapadá v pražské Zoo, ale tady se třeba pes k vlkům nedostane, a k antilopám už vubec ne.Skoro všude jsou ohrady uzpusobeny tak, aby se nic nedostalo dovnitř ani ven a navíc je na každém majiteli, aby si pejska ohlídal ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 18:19 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Nedalo mi to a napsala jsem do ZOO mail, protože mě zajímalo, proč takové omezení... nebudu kopírovat, co pán odpověděl, jen stručně shrnu důvody:
1. poslední dva roky se srazy pořádaly častěji, výjimkou nebyly velké skupiny i se 30 psy, zvířata takové množství znepokojovalo (což chápu)
2. štvaní psa proti zvířeti za sklem (čím dál častější), jednou dokonce rozzuřený gepard narazil poměrně velkou rychlostí do skla
3. smrtelný úraz psa, jehož majitelé jej chtěli kamarádit s vlky tone (navíc byli i sami pokousáni)
4. několikrát se stalo, že pes buď urthnul vodítko (nebo ho vůbec neměl) a jal se prohánět antilopy

Sama vím, kolik lidí pořádalo "srazy plemen" v ZOO a i díky nim se omezení dotkne jednotlivců, kteří s nimi neměli nic společného.
Jinak v ZOO jsem se psem nikdy nebyla, nevidím důvod, proč ho tahat někam, když je pro něj lítačka v lese nebo na louce daleko přitažlivější. Ale budiž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 17:59 Žena pavoucica [703] Re: Terda
No neumí hospodařit a mají asi ztráty tak lup kde bychom vzali peníze jinde než je vytáhli z kapes návštěvníků....Je to jako s naší slavnou vládou, škubat všude jinde, ale utáhnout si vlastní opasky už se jim nechce rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 17:51 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: pavoucica
Fakt nevím... televizi nevedu, ale máma říkala, že to obhajovali rostoucími náklady a akorát dodala, že se teda musí naučit trochu šetřit a ne rejžovat, kde se dá, protože drahý vstupný je nespasí. To se jim na to lidi tak akorát vykašlou tam chodit. Dyť to jedna rodina se dvěma dětma nad patnáct let a jedním psem dá za zoo tisícovku. To je trochu drahej špás coze V Brně jsem byla jednou a docela se mi tam líbilo, ale osobně u mě vede zoo v Chomutově, kam jsme taky mohli s pesanem.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 16:07 Žena pavoucica [703] Re: Terda
Až jim tam lidi s dětma přestanou chodit, protože to bude příšerně drahé tak se ještě budou divit....Tady v Brně je to docela dobré.Hlavně se mi líbí vstup pro pejsky, protože ta naše psice z toho měla zážitek.U vstupu nám dali papírovej pytlík a šlo se.My chodíme do brněnské zoo 2x ročně v létě a v zimě.Vstupný pořád stejný akorát je v zimě kratší otevírací doba.Navíc brněnská zoo má mezi podnikateli i normálními lidmi spoustu sponzoru a postupně se taky vylepšuje a zdokonaluje....
Já dneska sledovala reportáž v TV novinách na Nově a v Praze to objahovali tím, že tam chodí nějaká parta neukázněných pejskařu, kteří štvou psi proti zvířatum.Tak je tam nepouštět.... nechápu proč by to měli odnášet ti vzorní.A tím že to zdraží si moc nepomužou.A taky prej se zdražujou pohonný hmoty a kdesi cosi a přitom co pak ukazovali tak z ostatních zoo podražila myslím jenom ta ve Dvoře králové a to o nějakých 10kč tak at nikdo nevykládá o nějakých pohonných hmotách to by muselo jít vstupné takhle nahoru všude ne jenom v Praze.Myslím že se možná zoo v Praze zadlužila renovacemi a jsou na tom ekonomicky huř tak proto zdražili, aby z lidí vytřískali víc peněz....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 12:41 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: pavoucica
Dřív jsme do zoo chodili pravidelně na Vánoce, na jaře na volňásky za slony a pak ještě v létě. Vždycky jsme u vstupu dostali jeden papírovej sáček na psí výtvory. Letos na Vánoce nic :-| Možná tím, chtěj počet psů v zoo zredukovat, ale to ať jim tam vstup teda radši rovnou zakážou. Zdražený vstup pro lidi nechápu taktéž (rozhodně ne o tolik). Už tak bylo vstupný pěkně drahý. Chápala jsem zdražení po povodních, taky se pak zoo hezky vyšvihla. Ale ať mi nikdo netvrdí že žijou jen ze vstupnýho nebo že na vstupným vyberou málo. Dyť člověk přijde na devátou a po desátý už tam není k hnutí. Na některý zvářata jako jsou gorily nebo lachtani se člověk pomalu ani nemá šanci podívat. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 10:11 Žena pavoucica [703] Re: 111
vyžírky to jsou a stejně nechápu za co tolik peněz....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 10:04 Žena 111 [526] – coooooooooo
To tak zdražili rozzureny hmmmmmmmmm tak to je zléééééééééé coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 08:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
V Praze taky nově zrušili permanentky pro psy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 07:28 Žena pavoucica [703]
www.zoobrno.cz/…/


Tady se za pejska platí 30,- pes musí být na vodítku a nemuže ke všem výběhum, ale to nevadí i tak je to celkem zážitek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 07:01 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Kristýna
Moc pěkný (a schválně jsme se koukla) :-| Aby se pak nedivili, že jim tam přestanou lidi chodit. Protože třeba pro rodinu s odrostlejšíma dětma, co už taky platí za dospělýho, je to pálka už teď. A stovka za psa je už fakt moc :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 22:42 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Kristýna
Rodinka to má jak vejlet na Matěje...hmm
A pozor, každýho psa musí vést jeden dospělý!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 22:39 Žena Kristýna [16] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Jo, Zoo Praha je super a bude až do 1.května...vstup pro lidi se bude zdražovat o 50 Kč a vstup pro psy se bude zdražovat o 80 Kč!!! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 20:52 Žena 111 [526] – super
tam já chodím rád:-) dokonce mě nechávají běhat na volno za pavilonem tygrů hop protože já se tam nikdy nikde nevyčůrám ani ne... a to tam jsem většinou několik hodin. Už mě tam znají :) krásná ZOO doporučuji všem .
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2012 20:42 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Do ZOO se psem

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 137x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/519-do-zoo-se-psem