Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Strupy na břiše a v tříslech

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Strupy na břiše a v tříslech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.05.2012 23:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra123
Alergologickým vyšetřením (krevním a kožním) zjistíš velké množství alergií.
Psa s jakýmkoliv podobným problémem bych krmila zásadně jehněčí dietu, nikoliv kuřetem či hovězím. V podstatě jejich bílkovinou. Jestli hovoříš o C., pak tento typ psů s převislými pysky často trpí na kvasinkové dermatitidy, protože kůže je vlhká a špatně v záhybech větrá. Chce to pravidelnou prevent. hygienu a dezinfekci. Protože s kvasinkama jsou velcí kámoši různé bakterie, zvlášť stafylokok, je dobré nechat psovi udělat stěr, kultivaci, citlivost na antimykotimum, abys cíleně mohla kůži zaléčit. Rovněž se dají podat v případě zhoršení a přetrvávání problému tablety např. Mycomax www.farmaceutika.info/… , které se u dvounožek podávají jednorázově, u psa i dlouhodobě, je-li pes ale v tomto případě citlivý na fluconazol. Atd. Vše dle veterináře!!
Na kvasinkové záněty pysků a tlamy dobře fungují i čínské byliny akupunktura-psu.cz/… - vyzkoušeno!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 18:22 Žena Petra123 [461] Re: petrab
Rozškrábané místo jsem mu vydezinfikovala, už to má o hodně lepší ani si to moc neškrábe... Pro změnu si začal škrábat tlamu, což je náš (snad) celoroční problém. hmm
Loni na to právě nic neměl, nějak jsme to přehlíželi a za chvíli to zmizelo samo. Jen letos, když jsme byli u veta kvůli uším, veterinářka říkala, že by to nadměrné škrábaní (plus ty strupy) mohlo být i z alergie na žrádlo, jelikož ty granule jsou kuřecí. Prý na to psi mívají často alergie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2012 23:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra123
Pakliže se to vrací jednou za rok ve stejnou dobu, patrně o alergii půjde, není to v dnešní době něco neběžného. Je-li mladý, lze po alergologických vyšetřeních a krevních a kožních testech nechat udělat i autovakcínu ( u starších psů už skoro nefunguje). Je důležité nenechat psa kůži škrábat a olizovat, aby z toho nevznikl bakteriální zánět kůže, což je pořádná patálie... je potřeba rozškrábané místo akutně vydezinfikovat a poté vysušovat. S dermatologickým problémem VŽDY já chodím k lékaři, i kdyby to nebylo nic vážného ( mám s nimi bohužel bohaté zkušenosti ). Mmch. co na to měl loni?
Držím palce, ať je to jen prkotina!!!

www.klinikaanima.cz/… - viz dermatologie

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 16:40 Žena pavoucica [703] Re: Petra123
My měli takové mini stroupky na břišku mezi zadníma nohama, vypadalo to jako malinké uhříky a Lupina si to olizovala.Co mi tu poradili, tak jsem to mazala Alpou a ono se to krásně vysušilo a zmizelo to ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 16:12 Žena Petra123 [461] – Strupy na břiše a v tříslech
Fotka k příspěvku Césarovi se nedávno začaly dělat na břiše a v tříslech takové stroupky. Škrábe si to a dneska jsem si všimla, že jeden má rozškrábaný celkem dost (viz foto - bohužel to není tolik vidět) a nevypadá to zrovna pěkně. Loni na jaře/v létě to měl také, ale méně a zmizelo mu to samo. Nevíte někdo, co by to mohlo být? Je lepší s tím zajít k veterináři (naši mi řekli, že je to zbytečnost hmm ) nebo se to dá nějak léčit doma?... Mě napadlo, že by to mohla být alergie (na nějaké pyly, žrádlo?), ale nejsem si jistá.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 54x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/555-strupy-na-brise-a-v-trislech