Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Zranění člověka při ochraně psa při napadení

 

NápovědaFórum » Chování psů » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Zranění člověka při ochraně psa při napadení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 22:45 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Jen tak dál, až nám tady všechny naše psy sežerou a půl národa bude na vozejku nebo v márnici, snad někdo vymyslí, že budou mít konečně debilní psi kvůli jejich majitelům košiky a řetězy a když ne - šup do harestu a bičík místo sváči

www.novinky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 14:14 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 23:48 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: petrab
Ahááá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:45 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
prasan napsal:
,prečo by sa nemohla krotiť.
protože místní hyena se krotit nesmí, neb jakejkoliv povel je týrání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 00:16 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: petrab
Fotka k příspěvku Hyena je psovitá šelma,prečo by sa nemohla krotiť.A kedže sa foto páčilo prikladám ešte ochutnávku. ;-)
www.coolhunting.com/…
A zjavne môže mať rada aj deti. ;-)
Pieter Hugo má hyenu ,my zase psov. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 10:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
To by o to musel mít někdo zájem. Hyena se krotit nesmí, protože by tím trpěla a jakýkoliv cvik je týráním, jak sdělila baba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.06.2012 10:03 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: petrab
Fotka k příspěvku Podobnosť tam trocha je.Ale aj hyena sa dá skrotiť.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2012 22:17 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 21:59 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: 111
ježíííš, to je mi jasné smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 20:42 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111
to vypadá dobře, jde to dopředu, nevypadá to, že by to zasáhlo i zvíře u Tebe, z čehož já mam velkou klapku, u spraye mi jde hlavně o to, abych zastavila útok, když už se pes zakousne do druhého, je to problém samo o sobě s ním jakkoliv manipulovat, většinou, když jde o zahryznutého bull, tak drží o to víc, čím s ním manipuluješ, takže ho "odkopat" apod. nejde, páč tím vláčí psa, do kterýho je zahryznutej a ještě víc ho tím trhá, pakliže jde o zákus už o život, myslím, že je lepší postříkat psy oba, hlavně, aby napadenýho nezabil,
hledám, ale marně... nenašel jste někdo na internetu video zásahu psa? dle těch na lidech by měl mít pes větší problém, páč nezavře preventivně oči a má mnohem citlivější čich, jak je to s krytím chlupy, nevím...

www.youtube.com/…

www.youtube.com/…


mimochodem, tohle by asi zafungovalo!!!..... :

www.youtube.com/…

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 19:53 Žena 111 [526] – Katy
NO JO ALE ON SE MUSÍ POUŽÍT DŘÍVE NEŽ ÚTOČNÍK UDĚLÁ ZÁKUS!!!!!!!! JIŽ V ROZBĚHU K NÁM smich NE AŽ JE ZLE- TRHÁ NAŠE MILÁČKY? JO JO ALE LEHCE SE TO ŘÍKÁ HORŠÍ JE PRAXE :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 17:53 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: 111
ježiš chudáci :-D ty fotky nakonec, mě slzí oči jen když se na ně podívám smich
No ale stejně - kdyby byl do mého psa zakousnutý druhý, nepoužila bych to, vždyť by to zasáhlo všechny. Jedině útočníka nějak "odkopat" nebo dostat dál od mého psa a potom až postříkat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2012 16:37 Žena 111 [526] – Pepřák
Dnes již prodávají pepřové spreje s tryskou které jsou opatřeny proti větru doporučuji:-) a ne jen na naše čtyřnohé nepřítele.
www.youtube.com/… :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 12:09 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: prasan
no právě, o těchhle rizicích jsem psala :-O Pepřák bych teda nepoužila, to spíš nějakou tu mechanickou věc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 11:37 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: Petra123
Problém môže nastať aj vtedy,ak fúkne vietor a miesto útočiaceho psa zasiahneš seba.To by bolo nepríjemné a ešte nebezpečnejšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 09:11 Žena Petra123 [461] Re: petrab
Já mám tenhle www.gelnarshop.cz/… kvůli těm individuím, co potkáváme v polích (bohudík jsem ho ještě nemusela vyzkoušet.) Jen mám 100 ml, takže to je lahvička velikosti malého laku na vlasy, no kapesní to moc neni. Ale u těch psů nevím, jestli bych to použila. Asi v krajní situaci, jenže to riziko, že zasáhneš i svýho psa, je dost vysoký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 00:27 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: prasan
ještě jsem se teda mrkla na to druhé - to je síla ne Z toho bych byla posr... i já, natož někdo, kdo se psů bojí. Palec nahoru pro pána (jestli to teda nebyl jejich pán:-D) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 22:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
drsnej útok je bez komentáře palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 22:52 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: prasan
marja to je děs... dívala jsem se teda jen na první a poslední (to je teda bomba)..nemám slov, chudák děvče :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.06.2012 21:14 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: petrab
Som tiež plne za košíky.Pes je zviera a i v takom dave ako na videu, keď sa správa pokojne si občas obeť nájde.V tomto prípade maličké dievčatko.
:-(

free.zoznam.sk/…

A tohto by som sa ani ja nechcel dožiť.
sk.iyyi.net/…

Idiot sa nájde všade.
krimi.noviny.sk/…
Bodaj by všetko končilo takto úsmevne ;-)
free.zoznam.sk/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 19:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
přesně z toho mám obavy, ačkoliv jde o křížence pitbula, kterýmu je už přes 10 let a má míň síly (na nás ovšem stačí), pak tedy jen holt kudla, čehož viníkem bude jeho majitelka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 17:15 Muž prasan [897] - Teriéři
A čo trafiť majiteľa nech sa hne a postará sa o svojho psa? :-D
No,ale neviem či by sa vlastne po zásahu paralyzéra ešte hnul. smich
Len či by zásah paralyzéra na niektoré bull plemená platil.Nevidel som tak nemôžem posúdiť,ale ak sa Jaime dostane do tranzu pri trhaní handry....
Bolesť ignoruje.Mohlo by sa stať,že po prvom zásahu sa pes otrasie a zaútočí ešte razantnejšie.To by sa už druhý zásah podariť nemusel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 12:10 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Tam jsou samí chytrolíni :) někdy se najde opravdu dobrá rada, ale chce to filtrovat ano Hele ani u toho pepřáku nevíš, jestli toho psa nenasereš ještě víc.. navíc nebezpečí, že trefíš svého nebo i sebe, je dost velká hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 11:38 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
No, super debata, tam asi vlezu.... buď pozvu chytrolíny k nám do lesa na procházku nebo se zkámošim s těma, kdo maj ty bully a pozvu je na návštěvu,

jinak myslíš, že kdyby dostal el. šlupku, že prostě zařve a zdrhne? Jde o to, aby se eště víc nenas........, že mu to udělal můj a psa nezahryz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.06.2012 11:10 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Rexik
Nene, nemám, ale četla jsem o tom na jiných fórech - právě, když se někdo ptal na pepřák. třeba tady: www.ifauna.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 10:25 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Katy
Katy, Ty máš paralyzér? Pokud ano, poraď, jaký si koupit. My jsme jednou použili na 3 polodivoké psy na naší zahradě plynovou pistoli. Já jsem skončila na ušním a větrali jsme kuchyň snad dva dny.A psi běhali po zahradě dál a navíc se vykoupali u sousedů v bazénu ( nemáme mezi sebou plot ). :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 09:59 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
vzteklinu měl NAOČKOVANOU!! smich

Mně zase přijde schůdnější dát cizímu psovi šlupku paralyzérem, který ztrestá jen jeho než stříkat pepřák všude možně a nechtě zasáhnout i svého. Paralyzér vydává výboj jen mezi elektrodami, takže nehrozí přenesení rány na svého psa. Že musíš být blízko - no ve finále musíš být s tím pepřákem taky, já bych třeba neměla mušku na 5 metrů takovou, abych nezasáhla svého psa..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 21:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Katy napsala:
Ale vzteklinu naštěstí měl.
smich ;-)

Katy napsala:
Neřešilo se to dále nijak, tenkrát žádné povinnosti náhubků a vodítek nebyly,
no, to teď nejni taky, mmj. v Praze

Katy napsala: S pepřákem zkušenost nemám, ale slyšela jsem spoustu názorů-negativ. Spíš byl chválen paralyzér.
já právě taky, veterinář mi v po tvrdil, že když to použiju dobře, tak jakejkoliv pes, když tu uvidí příště jen v mý ruce, bude dělat voblouk, páč bude celý hodiny slepej, já tomu moc nevěřim.
Paralyzér taky nevim, protože to už musí bejt pes u Tebe a když si představim, že mu dávám šlupku, když už mýho psa drží.... no, nic moc.
Taky mi bylo sděleno, co se týče funkčnosti těch sprayů, že dost dobrej je ten, co používaj policajti....?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 12:25 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Teda, po delší době to tu čtu. Šílený. Na pepřák se zeptám chovatelky, už s tím má zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 10:41 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
S pepřákem zkušenost nemám, ale slyšela jsem spoustu názorů-negativ. Spíš byl chválen paralyzér.

Jinak mě kdysi kousnul takový malý vořech - kříženec špice(?). Bylo mi 9 nebo 10 let a venčila jsem své štěňátko kkchs. Vořech po něm vyjel, já Káju vytáhla na vodítku do náruče a pes se mi zakousnul do nohy. Naštěstí jsem se dívala, kam odběhl a po příjezdu taty jsme šli pátrat po majitelce. Tu jsme našli, poněvadž byla známá.. nevěřila, že mě kouslo její zvíře hmm . Ale vzteklinu naštěstí měl. Neřešilo se to dále nijak, tenkrát žádné povinnosti náhubků a vodítek nebyly, nebylo ani kvantitativně moc psů.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 20:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Má někdo typ na ozkoušenej pepřák??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 20:34 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Ráďa
no, tak vzteklinu nemá, ta se tu už dávno nevyskytuje, s náhubkem, vo kterej JEDINEJ tu furt už deset let dokola jde to je ovšem problém. Hlásim to jedině proto, aby jí to už konečně došlo, když nejde vo blbýho psa, kterej je jí ukradenej, ale vo člověka. Ovšem nevypadá, že by to pochopila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 09:27 Žena Ráďa [507] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Aspoň něco hmm ,hlavně aby byl ten její pes aspoň zdravý a neměl vzteklinu.
Ještě tak tuhle "príma majitelku" donutit aby pořídila psovi náhubek !!!
Moc na vás oba myslíme a paničce přejeme hodně sil při "boji" s babou a úřady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.06.2012 00:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Přes vet. správu jsem zařídila, že policie jí přinutila na vyšetření jít.
Sankce bude za neočkování a za to, že psa nenechala vyšetřit do 24 hod.
To je snad zatím jediný plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 15:24 Muž prasan [897] - Teriéři
No to je teda.Ako by ste to povedali ,,nadelení,,? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 13:28 Žena Ráďa [507] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
coze ,no to je teda nadělení.Aby tak měli všichni,kteří měli s ní a jejím mazlíčkem co do činění,ještě větší strach rozzureny .Tak to už je fakt k ble .A finanční náhrada(i kdyby nějaká byla),nenahradí újmu na dušičce Egonka.A exekuce?Kde nic není ani exekutor nebere.....A úřady - jako obyčejně hmm ,vše si přehazují jako horký brambor .Jeden pes s paničkou a dokážou otrávit život všem okolo!!!!!Hrůza ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 12:42 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Dobré další info.
Baba má dva roky prošlý očkování na vzteklinu a na veterinární ošetření nešla.
Policie sdělila, že jí k tomu musí donutit MČ, MČ řekla, že policie, police řekla že fakt MČ a MČ, že zavolá policii, že to musí udělat ona.

Doufám tedy, že to bude řešený jako další přestupek a že psa nemá ani už pojištěnýho na způsobenou škodu, na kterou ho teda před pár lety měla a že bude muset zaplatit všechno ze svýho. A vhledem k tomu,že nemá prachy, tak vrchol štěstí by byla exekuce, i když nevim na co. Možná na psa....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 21:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
Zvu tě do Prahy. I s Jaime a jejím nějakým stejným kámošem ;-) Krásný procházky v lesoparku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 20:57 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: petrab
Nech príde do Belej ja jej s Jaime dám po krku.A toho jej miláška by som raz dva prevychoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 19:13 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Díky, za informaci. To se hodí vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.06.2012 18:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
Kéž by se baba odstěhovala na Slovensko....

prasan napsal: Hlavne,že to nedopadlo horšie.

co ovšem příště
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 18:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Lesopark Cibulka, Cibulka a okolí. Pes se jmenuje Gino, je to kříženec - hol.ovčáka a pitbula - krátkosrstý pes barvy holandského ovčáka - klas. žíhání, s ušima nahoru, zavalitější s širší hlavou a tlamou.
www.celysvet.cz/…

data.mojezoo.cz/…

baba se pozná už z dálky, lehce v předklonu, 20m šňůra, igelitka, černá obarvená ofina, 65 let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 18:00 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: petrab
Škrabanček,ale nepekný.Hlavne,že to nedopadlo horšie.Držte sa.Ak je známa majiteľka tak by to mala riešiť mestská polícia.V prípade nespolupráce by jej u nás psa zobrali a pravdepodobne utratili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 17:37 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
To je hrůza... Přeju, aby se dal rafan časem zase dohromady. Už se nedivím, že stojíš o náhubky povinně pro všechny. Jenom otázka, protože jsem taky pražská... Mohla bych se zeptat o který lesopark se jedná? Abych věděla, kam rozhodně se psem nikdy nechodit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 17:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
Fotka k příspěvku Psa tentokrát nějakym zázrakem, jak jsem se tam mlela a šla po ňom, chytil jen, že je zhmožděnej a ne potrhanej, hlavně jak je ten debil vykastrovanej, náš z něj necejtí chlapa, jen ležel pod nim, nebránil se a tim ho teda netrhal, jen držel, ale pes je v šoku, kapačky a blablabla, psychika konečná,
já to přežiju, mam jen škrábaneček přes celý stehno, umim uskakovat, jen fakt nevim, jak budu dál psa venčit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 16:45 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: petrab
Tak s takejto majiteľky je mi na ble ble ble
Až teraz som sa dostal k tvojmu príspevku.Je mi jasná tvoja reakcia na odkaz čo som pridal ohľadne bojových plemien.
Si ty aj hafan ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 16:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
díky, admine! ble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 18:48 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: petrab
.... pokračování

Rozhodne-li se někdo při obraně svého psa agesivního psa zabít, může to udělat, protože chrání svům majetek. Pakliže k tomu použije legálně drženou střelnou zbraň,sice bude mít co vysvětlovat (alá použití na veřej. prostranství), ale bránil tím majetek. V případě, že půjde o zastřelení psa, který už napadl v minulosti i dokonce jeho, je to celkem rychlovka.

Policie mi sdělila: klidně ho zabijte, zastřelte, není vyhláška, která Vás před ním ochrání
Lékař na pohotovosti v nemocnici mi sdělil: i kdyby Vám ukous nohu, nic se nestane,radím Vám jedině nůž.

"MILUJU ČESKOU REPUBLIKU!!!!!!" STYDÍM SE, ŽE Z NÍ POCHÁZÍM. ČERVENÁM SE, ŽE JSEM SRAB A NEEMIGROVALA JSEM V DOBĚ, KDY TO BYLO AKTUÁLNÍ KAMKOLIV, KDE JAK SE CIVILIZACE VYVÍJÍ, VYVÍJÍ SE I ZÁKON A OCHRANA LIDÍ A JEHO MAJETKU."

Ještě máš dojem, milý admine, že blicí smajlík nemá význam?????
Bomby rozzureny rozzureny totiž nepomůžou, pomůže jen se u nás v Česku poblít!

Jsem v pohodě, pejsek se z toho taky fyzicky dostane. Psychicky ale už ne.

Hezké víkendové venčení!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 18:33 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – hyena
Takže: Pro neznalé - nemluvím zde o nějaké jedné rvačce, hovořím zde o 65 leté majitelce (majitelem je dcera, která této své matce psa přenechala) křížence pitbula s holandským ovčákem,cca 40-50 kg, vykastrovaného kvůli agresivitě již od štěněcího věku, který již přes 10 let opakovaně napadá různé psy, které opakovaně potrhal, majitelku to nezajímá, neb se jí nikdy nic nestalo,psa nechává na volno bez koše, bez vodítka, často i bez obojku, žije pod úrovní sociální normy, je patrně lehce psych. postižená, neb to prostě neřeší, psa polidšťuje, chová se k němu jako k rozmazlenému dítěti, fyzicky ho nezvládá, je sobecká vůči okolí a je jí to jedno, protože její pes vždycky vyhraje, i když je občas lehce při rvačce pokousán. Koš "psovi nedává, protože rád hrabe myšičky". V případě, že její pes někoho napadne, neřeší to, protože "neví jak". Když má psa na vodítku, je to zásadne cca 20m šňůra, většinou psa naudrží. Když se pes na šňůře zmítá a zuří na některého psa, majitelka mu říká přibližně vždy stejné věci jako:
Gínečku nech toho co to děláš zase nedělej to co to je to je holčička ne Frodo z hájovny dyť to přeci musíš vidět nech toho co to je já musim ráno na brigádu dyk jsem ti to řikala už odpoledne poď už domu prosim tě a nech toho co to je ...... atd. Občas se stane, že psa udrží. Výjimečně po velkém incidentu psovi dává pár dní košík, nikoliv v parku, ale na ulicích, kde je na volno. Pes se ovšem pohybuje desítky až stovky metrů před ní, takže na něj nevidí a když nekoho napsadne s košem, jí to nezajímá, když má přeci koš. Když se někomu podaří psa při rvačce, než se zahryzne do druhého, či když ho trhá, chytit, vesele křičí, držte mi ho držte ho držte.
Kvůli ní lidé z okolí již 10 let nechodí do krásného místního lesoparku, kde se ona pohybuje mnoho hodin denně, pes honí zvěř mimo její dohled a pohybuje se od ní rovněž často bez dohledu, lidé mají strach, ti, co již psa nemají si dalšího nepořizují kvůli ní. Z některých psů jsou v okolích psychické trosky. Některé psy, zvláště malé či feny, zlatíčko nenapadá. Zatím ji nikdo nerozbil hubu. A nikdo nevzal jejího psa železnou tyčí po hlavě. Trvá to přes DESET let.
A žijeme v ČR, v perfektní republice, kde zákon nechrání ani lidi. Natož zvířata. A jsme srabi řešit situaci sami. Tedy:

Pokousání člověka:

Zavolat policii, ta zavolá sanitku, nechat se ošetřit (na vše schovat paragon), následující den sepsat výpověď na policii, majitel psa, co pokousal je povinnen dodat policii očkovací průkaz (vzteklina) a nechat vyšetřit psa na veterině, zda-li je zdravý s tím, že za týden se musí vyšetření opakovat.
Z policie si odnést svou výpověď písemně. Urgovat ji, zda-li již vše nahlásila na městský úřad k šetření či ho lépe ještě upozornit zvlášť. Městský úřad zahájí správní řízení vůči majiteli agres. psa, měl by ho pokutovat a Vaše zdravotní pojišťovna bude chtít úhradu Vašeho ošetření po majiteli psa. /též upozornit, co se stalo/.
Jde-li o vážné zranění s neschopenkou min. týden, lépe 3 týdny a škodu nad 5 tis. Kč, jedná se o trestňák a může maj. agres. psa dostat i pidi podmínku. Táhne se to dlouho, roky. Pakliže je majitel bez peněz, moc náhrady nehrozí. Někdy to řeší částečně jeho uzavřená pojistka.
CO se týče Prahy, nemá ve vyhlášce povinnost náhubků ani vodítka, nikdo tedy nemůže přikázat majitel agres. psa, aby ho nosil, může doporučit při správ.řízení majiteli agres. psa, aby mu ho dával, neb příště bude pokuta větší, nemůže ho k tomu ale donutit.

Škoda na majetku:

Jakoukoliv škodu na majetku - roztrhaný oděv, něco rozbitého, účet za veterinu apod. je nutno řešit soudně z Vaší strany.

Pokousaný pes:

Nikoho nezajímá, protože je to krabice vod bot.
Lze ovšem upozornit na incident veterinární správu, ochranáře a další organizace, které budou řešit agres. psa majitele, v jakých je podmínkách, zda-li by nemohl být odebrán (co přesně, budu vědět po neděli od vet.).

Odebrání psa je možné v podstatě jedině, když s tím jeho majitel souhlasí, soudně je to velmi výjimečné, musí se jednat skutečně již o akci na život a smrt či opakované hrůzy.

...pokračování

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 1093x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/569?od=51