Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Zranění člověka při ochraně psa při napadení

 

NápovědaFórum » Chování psů » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zranění člověka při ochraně psa při napadení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2018 12:35 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Nikol
Klasika. Pořídila sis psa, který je velmi náročný na výchovu, na čas, na práci s ním. Je mu rok, začíná dospívat a bude vyžadovat mnohem více tvého času a pozornosti, mnohem více péče a především spoustu práce fyzické i psychické. APBT není mazlík a není to gaučák. Potřebuje denně hodiny tvrdé práce, běhání, tahání... prostě sportu. A k tomu zaměstnat hlavu. Je smutné, že tohle nevíš, když sis takové plemeno pořídila.
K tomu, že paní zavolala policii - pořídila sis plemeno, které má díky médiím a také díky lidem, kteří si tyto psy pořizují a nevěnují jim péči, kterou tito psi potřebují, velmi špatnou pověst. Kdyby jí toto udělala čivava nebo jorkšír, zasměje se tomu. Ale že to byl pitbul, je třeba volat policii. Tak to prostě je. Je to tvoje chyba, že to tvůj pes udělal. Tohle plemeno obvykle nemá s lidmi žádné problémy, pokud je správně vedeno. Se psy je to horší. Ale je na tobě jako na majiteli, abys měla svého psa pod kontrolou, abys mu dala dostatek výchovy, socializace, práce, sportu a všeho, co tohle plemeno ke svému bezproblémovému chování potřebuje. Pokud tohle nevíš, měla bys co nejrychleji najít někoho, kdo ti poradí, jak svého psa zvládat, protože jinak z něj bude další problémový pit, na kterém si média zase krásně smlsnou, až tvojí vinou někomu ublíží.
Neber tento příspěvek jako osobní útok, ale zkus se nad tím zamyslet a rychle něco dělat. Roční pes je ještě mladý a i když jsi hodně zanedbala, pořád se s ním ještě dá pracovat. Pokud na to ale budeš kašlat jako dosud, hrozí, že jej za rok už vůbec nezvládneš a budeš mít hodně velký problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2018 07:59 Nikol – Neoprávněně zavolání policie
Dobrý den, chci se jen zeptat co si o tom myslíte.
Situace se má takhle:
Byly jsme Vencit našeho ročního pitbulteriera nikdy neměl s ničím problém. A teď najednou jako by byl vyměněn. Po všech steka a vůbec venku mě nechce poslechnout, ale tohle nikdy proste nedělal.
Jinak potkali jsme paní která si ho vždycky pohladila a všechno OK najednou jen prošla a ani si ho nevšimla. Proste chtěl upoutat pozornost a tak na ni povyskocil tak nějak jako každý druhy pes které vás Vítá. No a on ji drapkem škrábl. (Nic hrozného proste škrábanec červený)
No a ona zavolala městskou policii ze prej ji napadl a pokousal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2017 07:51 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: saarlos
Není zač. Problém je, že pokud vy s tím nechcete nic dělat, nikdo s tím nic neudělá. Starosta nemá žádnou pravomoc tuto situaci řešit a policie - obecní ani státní - nemůže celé dny čekat, až někdo bude venčit navolno. Bez důkazů prostě nikdo nic nezmůže. Dokud si lidé, kteří nechtějí být za zlé, neuvědomí, že svou nečinností těm zlým nahrávají, nikdy se nic nevyřeší a těm, kteří porušují základní pravidla slušnosti i právní předpisy, se bude neustále jen ustupovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 09:06 saarlos Re: Libas
Děkuju za informace. Je pravda, že mamka to řešila domluvou, paní je bohužel arogantní a byla i arogantní na starostu (který bydlí o kousek vedle a mamka ho zavolala k tomu pokusu o domluvu). Ten řekl babě, ať si čivavy vodí na vodítku a mamka by si měla dávat psa na druhý dvorek, který nesousedí s cestou. Baba pak chvilku vodila čivavy na vodítku, ale strašně u toho nadávala, protože čivava č.1 chtěla jít doprava, čivava č.2 doleva, čivava č.3 nahoru a ta čtvrtá se zastavila na potřebu... no a co opadl sníh jsou zase na volno.
Takže říkáte rovnou policii a fotit a nahrávat důkazy... je mi jasné, že mamce se to bude příčit. Nechce být za tu zlou, co udává... no, radši teď, než se něco stane...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.05.2017 07:37 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Miloš + saarlos
Pokaždé, když uvidíte toho psa (psi) navolno, tak to musíte nahlásit na policii. Pokud máte i obecní, tak i na obecní, ale vždy i na státní. Pokud je u vás vyhláška zakazující volné pobíhání psů, nesmí pes volně pobíhat. Ideální je si volně pobíhajícího psa nafotit i s časem na fotce a pokaždé to přidat k hlášení. Oni jsou povinni o tom učinit protokol a dále postupovat v souladu se zákonem. Do určité výše udělí pokutu na místě policie, od určité výše to jde do přestupkového řízení. Třeba poté, co za svou blbost zaplatí 30.000,-Kč pokutu pochopí, že jeho pes má být ovladatelný a pod jeho dohledem a pokud platí vyhláška, tak se i řídit vyhláškou a zákony. Bohužel, slušnému člověku se ekluje jiné udávat a to těm arogantním a nic nerespektujícím osobám nahrává. Pokud ale chcete předejít podobnému chování, musíte se holt kousnout, volně pobíhajícího psa fotit a volat policii. Pravidelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2017 13:03 saarlos Re: Miloš
Zdravím,
moje mamka má podobný problém, akorát nemá výmařana ale kavkazského a sousedka čtyři chlupaté čivavy různých velikostí. Všechny venčí bez vodítka i když u nás to je taky zakázaný a samozřejmě čivavy chodí provokovat. :-O Kavkazan z toho šílí a čivavy ječí a ochcávají mu čumák. Nikdy teda netlačil do vrat nebo plotu ani nic nevyvrátil, byť by toho byl schopný a máme z toho samozřejmě obavy. Jednou se ohnal tlapou v mezeře a to byl cirkus pak. Baba udělala scénu, že tu bestii máme mít zavřenou v kotci a ne "volně"... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.05.2017 01:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Miloš
pokud vyhláška a pokuta z ní vyplývající je zcela jasná, nahlásit, je-li důkaz, to policii je, protože ona je ta, která by měla pokutu vymáhat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2017 22:12 Miloš Re: Libas
Tak zatím to vypadá, že žádný soud nebude. Vše se vyřešilo pojistkou a paní dostala cca 30000 náhradu škody za ušlou mzdu. Co mě ale štve ze všeho nejvíc je, že její manžel dál chodí se psem bez vodítka a klidně ho nechá provokovat za plotem. Bojím se, že náš pes jednou těma vratama proběhne jak vyvádí. Jak se bránit proti takovým provokatérům? V obci je zákaz venčení bez vodítka s pokutou 30tisíc, ale jak to vymůžou? Ohlásit to na policii je asi blbost co?
no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2016 17:32 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Markiz
S tím STK to tak skutečně je. S tím očkováním ne. Nicméně je to složitý právní problém a nechtěl bych být v kůži pana Miloše, obzvlášť pokud je pan kamioňák takový týpek, jak ho popsal. Pojištění na škodu z občanského života se rozhodně vyplatí, kdyby šla paní marodit, hradí se to z této pojistky... stejně jako mnoho dalších škod způsobených členy domácnosti a jejich zvířectvem. Ale ani uhrazení škody z pojistky nezbavuje člověka trestněprávní odpovědnosti.
Jak říkám, je to zapeklitý právní problém. Nicméně pokud má obec přijatou vyhlášku o zákazu volného pobíhání psů, je vina jednoznačně na straně majitelky volně pobíhajícího psa. Jak to ale posoudí soud je už jiná věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 13:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Miloš
tak přeji úspěch a žádnej problém a příp. dejte vědět finále
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2016 20:30 Miloš Re: petrab
Tak paní asi normální je, bohužel její manžel nám vyhrožoval že to dá k soudu tak jsem zvědavej. A pokud to udělá, tak se celkem i těšim na to, jak to dopadne, protože vinu na své straně rozhodně necítím. My jsme se jí snažili vyjít vstříc, dodali jsme potvrzení od veteriny že pes není nemocný, dovezli toho jejich rafana na veterinu na ošetření (nic mu nebylo jen byl trošku v šoku a měl nějaké pohmožděniny)a díky bohu jsme měli pojištění na našeho psa, tak jsme jim dali kontakt na pojišťovnu ať to nahlásí jako škodní událost a nechají si proplatit všechny náklady. Bohužel jejímu manželovi to asi bylo málo a přišel druhý den vyhrožovat soudem...ale co byste chtěli od kamioňáka...jak se chovají na silnici, tak to mají v hlavě srovnané...
Kdo chce kam, pomožme mu tam.

Jinak starostka se k problému postavila čelem a dala hned druhý den vyhlásit, že venčení psů bez vodítka je podle vyhlášky pod pokutou 30 000kč tak snad na tu pokutu budou mít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2016 22:34 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Markiz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 23:32 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: petrab
vypada to, jako ze kdyz pes, co byl zavrenej, ale nema povinny ockovani na vzteklinu je automaticky vinik.. A je uplne jedno, kdo byl na volno a kdo na svym pozemku. Trochu jako kdyz clovek co nehodu nezavini bohuzel jede v aute, kde mu propadlo STK (a taky si nemusel vsimnout, viz ja - asi pul roku jsem tak jezdila :-D) a tak je to automaticky vse na nej, i kdyz ho sestreli nejakej dement z vedlejsi silnice. Pac tam bez STK nemel co delat. Pes bez ockovani na vzteklinu taky nesmi existovat.
Zvlastni pristup.
fakt to takhle je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2016 22:44 Muž invalida [782]
Nejdůležitější faktor je samozřejmě čí seš známej a čí známá je ta baba. Ale prošvihnout vočkování bych řek že není úplně dobrej přístup. Taky si nepamatuju ale pomáhá mi zápis v kalendáři stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 16:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Miloš
v podstatě se stane asi to, co na to baba - nabídnou jí vakcinaci na vzteklinu, což není nic příjemnýho a bude záležet, esli to bude chtít podstoupit, to byste asi pak museli zaplatit zdr. pojišťovně, celou tu proceduru, vzhledem k tomu, že vzteklina se tu nevyskytuje díky vočkování už dávno, podstupovat to, když je to pes z vesnice a né nějakej toulavej někde u Rumunska, je blbina

jinak když to nahlásí st. vet.správě, patrně dostanete pokutu za to, že pes není vočkovanej a bude se muset navočkovat startovacim schématem, je důležitý jít okamžitě se psem na kontrolu na veterinu, aby ho dr klinicky vyšetřil a shledal ho zdravýho, když ne, i to se dá pokutovat

následně, pokud baba bude 3 neděle s malíčkem na neschopence, může to bejt trestňák, když ho podá, rozhodně si za to nepudete sednout,
komunikace vo tom, jak silný jsou vrata, když k tomu došlo, je k různorodý diskuzi,
každopádně pes musí bejt zabezpečnej tak, aby nic neudělal, ať před plotem nebo za nim (nejsme, bohužel, třeba v americe), na druhou stranu, pokud se s ní dohodnete a bude normální, uhradíte jí vošetření malíčku - recept, cestu mhd k doktorovi, prostě výdaje vč. příp. psa, pokud její čokl byl porafanej, neměla by to ani hlásit nikam na úřad a nemusí se to tam projednávat, za což se platí asi litr, každopádně tam řešej, kvůli komu k incidentu došlo a to kvůli ní, když nechala dorážet svýho psa venku na toho vašeho (rozhodně konečnej model je, že váš pes způsobil zranění a né ten její)
každopádně dejte, vědět, jak to celý dopadlo - pro info
a hodně zdaru (p.s. doporučuju betonovej plot smich , na vzteklinu určitě po týhle zkušenosti už nezapomenete )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 15:34 Miloš – Případ z druhé strany
Když to tady čtu, připadám si jako kriminálník a to jen proto, že mám psa, který nemá rád jiné psy, protože ho v mládí jeden pokousal. Včera se nám stalo to, že nějaká nové přistěhovavší paní zvyklá z Prahy chodit se psem bez vodítka svého psa pustila k našim vratům. Jejich mikropejsek začal ochcávat našemu psovi čumák a strkat ten svůj pod naše vrata. Podotknu že už jsme paní jednou říkali ať to nedělá, že náš pes je na cizí vysazenej, stejně ho nechala bez vodítka běhat až pod naše vrata. Tady budu spekulovat protože nevím co se stalo ale náš pes se asi kvůli něčemu naštval, chytnul toho jejich za čumák a protáhnul ho pod 150kilovejma vratama které tím asi vysadil?!z pantů. Ty vrata sme museli nasazovat ve 3 lidech jak jsou težké, takže náš 40 kilovej výmarák je asi superman nebo převlečenej arnold. Každopádně ženská udělala další blbost a snažila se toho jejich vořecha vyrvat našemu psovi z huby...nikdo neví jak ale kousnul ji přitom do malíčku. A teď babo raď čí je to vina? Její že neměla psa na vodítku a nechala toho jejich vořecha opakovaně provokovat u vrat nebo naše že jsme ty vrata neměly opancéřovaný a odolný jadernému výbuch 10.kategorie? Všichni si lámeme hlavu jak se to mohlo stát a samotnej člověk je za boha nevysadí...ale ciž...nejhorší na tom je, že jme nějak zapoměli na termín očkování a pes má 3 měsíce propadlou vzteklinu tak čekám že ještě něco vytasí PČR a půjdu za to sedět...fakt nevím co se bude dít ale docela mě to děsí. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 19:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: petrab
petrab napsala:

Baba od hyeny dostane tyto pokuty:
MČ za moje ublížení na zdraví
mně za moje výdaje (jsou malé,...)

Tak první model na světě: Kč 1000
a druhý: 311,--

A nám se rozjely stresový modely na celý prázdniny a trvaj do dnes.
Mülluju tuhle republiku! A vůbec se nestydím za funkčnost zákonů. ble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.08.2012 11:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – www.rozhlas.cz
"Slovensko možná zpřísní zákony upravující chov bojových psích plemen. Za poslední týden totiž na Slovensku psi dvakrát zaútočili na člověka, po jednom z útoků oběť zemřela.

V prvním případě napadli tři rozzuření psi muže, kterého vážně zranili a ukousli mu ucho.

Ve druhém případě vzala žena na procházku stafordšírského teriéra, který se na ni ale náhle vrhnul a způsobil jí smrtelná zranění.

Dva incidenty krátce po sobě přiměly slovenské politiky znovu otevřít téma bojových psích plemen. Na podzim by se v parlamentu mohlo objevit hned několik návrhů přísnějšího zákona. Společný by měly mít tvrdší postih majitelů bojových psů.

Tak aby případné napadení člověka psem nebylo postihováno jako přestupek, ale rovnou jako trestný čin."

-TAK TO BY MĚLO PLATIT U PLEMEN VŠECH. JEN FURT NECHÁPU, PROČ SE NĚCO ZAČNE HEJBAT TEPRVE PO TOM, CO SE NĚCO STANE A NÉ JAKO PREVENCE, VO KTERÝ SE FURT LÉTA DOKOLA MLUVÍ.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 14:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
No, zpočátku to docela šlo, ale zkušenosti zajistily, že to je stále dokola, sice snaha tu je, ovšem trvá to už delší dobu a někdy to moc nezvládám. Takž ze mě bude patrně jednou velkej nepejskař. Mmch. nejde o můj strach, že mě kousne pes, ale o strach, že mýho psa zase někdo napadne a zraní.

Přiznám se, že jsem docela alergická na radu - Nikdy nesmíte dopustit, aby Vašeho psa napadl pes jiný! Zajímalo by mne totiž, jak to stoprocentně na ulici zařídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.08.2012 11:48 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: petrab
JÁ TI FANDÍM a doufám,že to brzo překleneš,určitě to nebude jednoduché,ale už kvůli pejskům to musíš zvládnout love
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 11:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
na ně taky už léta jsem, hlavně jsem se dostala do stadia, že si nejsem jistá, jestli ještě někdy nabydu důveru k cizím psům na ulici a nebudu přenášet svoje stresy na psy, který venčim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 11:43 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: petrab
ze srdce bych ti to opravdu přála,já bych z toho už byla na prašky asi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 11:42 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
no, hlavně, aby to byl už finish
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 19:55 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: petrab
je smutné,že to muselo zajít až takhle daleko :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 22:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Je to problém, který trvá 10 let. Pomsta nehrozí. Pouze to, že nevíme, jak dalece je baba retardovaná, zda-li nemá poč. Alzeheimera apod. a jak dalece celou věc vnímá. Neb ale nemá papíry na nesvéprávnost apod., nelze s tim nic dělat, navíc pes je její dcery, která jí dělá problémy. Ale to je na dlouho. To se uvidí. Od incidentu se celkem zatím snaží psovi alespoň v ulicích koš dávat a stah. řetěz psovi se mnou zašla koupit, na všechny úřady se dostavila včas, protože je ale zcela bez peněz na soc.dávkách, jde o to, že když se jí přerve obojek, prostě ho slepí izolepou a novej nekoupí apod. Uvidíme. Každopádně je to tak, že tento incident byl poslední, ze kterého vyvázla hyena živá. Protože po tom, co mám kvůli ní ze psa invalidu a zničený zvíře je to tak, že ačkoliv za vše může člověk a né pes, buď nyní již můj pes dožije v klidu a když ne, pak ani její. Prostě stačilo. Spíš je smutný, že stačilo ať teď. Takže jestli má svýho psa aspoň trochu ráda, udělá všechno proto, aby se k mýmu už nikdy nepřiblížil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.08.2012 22:34 Dracula Re: petrab
Jen aby radování z konce nebylo "předčasné".. Ti blbí lidí jako je baba s hyenou vymýšlejí různé pomsty tak pozor !
Každopádně potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 21:45 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: petrab
potlesk Snad už je trápení s hyenou konec! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   15.08.2012 16:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Čerstvé info po včerejším správním řízení:

Baba od hyeny dostane tyto pokuty:
MČ za moje ublížení na zdraví
mně za moje výdaje (jsou malé, jen u doktorů, účty za psa neuplatňuju přes MČ, jsou vysoké, táhlo by se to roky) , což dostala od MČ příkazem
mojí zdrav. pojišťovně za moje ošetření u doktorů
veter. správě , že nebyl pes očkovaný
veter. správě, že nenechala psa ošetřit po napadení
MČ, ze neplatí poplatky za psa

zbylé výdaje, které t.č. neuplatňuju mohu řešit do 3 let soudně (jinak výdaje za ošetření psa rovněž dává MČ k úhradě)

něco bude platit baba, zbytek majitelka psa- její dcera

Pakliže to neuhraděj, exekuce /i důchodu a brigád do život.minima/ a velkej průser, pakliže by došlo k dalšímu napadení kohokoliv, již bude pokuta iksnásobná! V případě napadení psa psem je potřeba k tomu přizvat policii, sepsat to a nahlásit to na MČ, požadovat škodu - jakoukoliv a v případě, že by došlo při obraně vlastního psa k jakémukoliv zranění člověka, zavolat policii, nechat se ošetřit u lékaře a ihned to hlásit na MČ, je lepší volat městskou policii než státní, protože tamní policajti jsou zaměstnanci MČ a je to vše rychlejší, neb státní to pak hlásí městský a ta až pak městský části, kdyby k tomu došlo navíc potřetí, již je to recidivista při obžalobě a průser - má se hlásit naprosto VŠECHNO, aby se s tím dalo něco dělat.
Pakliže dojde k napadení psa a zraní člověka vlastní pes při rvačce /nejde jen o kouslé rány, ale i odřeniny, zhmožděniny apod, třebas i náhubkem/, pak je to úplně to samý, protože MČ nezajímá, kterej pes někoho kousnul, ale že ke kousnutí došlo proto, že člověk svýho psa nezvládnul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Každé poranění - jakékoliv - musí být vyšetřeno lékařem, aby se to řešilo.

Snad se jí to tím dostatečně znepříjemní na to, aby psovi dávala koš, připla ho k utaženýmu obojku, navíc aby mu nasadila stahovací řetěz, aby se nevyvlíkal a vodila ho po ulicích na krátkym vodítku a jinde taky (což nevim) i když na dlouhym, kde ho udržet nemůže, slíbila písemně do protokolu, že se to opakovat nebude.

pani na MČ řekla, že to je neštěstí, protože vypadá jako klasickej retard, i když nevim, jestli si na to nehraje, rozhodně si pořídila baba hned po jednání stahovák, aby se jí pes už nevyvlíkal (páč ani nevěděla, co to je, tak jsem s ní dokonce s ble došla do obchodu).
Každopádně se se mnou ještě dnes MČ spojila s tím, že jí to fakt zajímá, protože vzhledem k tomu, že asi neni baba normální a je to extrémní případ, jí to více zajímá.
Prý nejlepší je, že když psa někdo někde uvidí volně pobíhat - na ulici a hlavně v lesoparku, tak hned volat 156 policii, ať zavolají ochytovku, že tam prostě lítá velkej pes, kterej pokousal už i člověka a jiný psy a vrčí /i kdyby měl koš/ že máš strach, páč policajti nic nemůžou dělat, když není ve městě vyhláška na nošení vodítka, ale že odchytovka musí zdarma přijet, i kdyby se baba mezitim vynořila a psa vodvedla, kdyby jí ho párkrát vodvezli, za což by zase platila, též je dobrý toho psa vyfotit na volno mobilem apod.

každopádně paní z MČ též slíbila, že to nahlásí hlídkám policie, aby prováděli více kontrol a mmj. požádá i policejní psovody, aby vzali své psy a až babu vypátrají, zjistili, jakou agresivitou pes trpí a nabídli jí nápravu (ovšem to nehrozí, neb je to za peníze)

výši její pokuty mi sdělej asi do měsíce

Takže je nutno, pakliže by byla hyena na volno volat ihned 156, ať zavolají odchytovku, v podstatě to většinou prý řešej rychle a kdyby se cokoliv stalo, ihned to sepište na policii, protože potom budou pro ní důsledky mnohem horší, již to tam je v záznamu.
Také mi řekli, že kdyby to v minulosti všichni písemně řešili, pak už nyní by to byla recidiva a větší průšvih pro ní.

TAK TEĎ JEN VYČKAT, SNAD UŽ JÍ NIKDY NEPOTKÁME A SNAD SE TÍM POUČÍ.
Snad a kéž by.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 16:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: JiraSchely
s tím, že na nezbytnou socializaci bacha, ať někdo nenarazí a ze socializace neni mela, kterou si bude pes pamatovat, pakliže je to malej pitbul, pak je vystaráno dvojnásobně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.07.2012 14:54 JiraSchely Re: Lala123
Moji psi jsou lovečtí a pastevečtí psi. Rozvíjíme jejich lovecké a honácké pudy natolik že nemají nic radči než když uchytí to co chtějí, ale zajímavé že mi na psy nevyjíždí žádný !! To dělá spíše správná socializace a výchova psa.. Pudy nehrajou roly..

Např bullové jsou plemena bojová, ale jaktože jsou někteří " pohodáři" a někteří hajzlíci ?? Myslím že v tom je ta socializece a výchova pábem a né lovecké pudy ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 14:44 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: petrab
Přidej foto, prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 14:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Rexik
už ho mám - za čtyři kila - snad funkčí, ovšem stále s respektem, abych neskosila i sebe a vlastní zvíře.... a esli by mi ho agresor uhradil v přestup. řízení jako majetkovou škodu, že jsem ho musela na něj vymatlat......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 08:21 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaSoukromá odpověď velitele městské policie Vysoké Mýto
Dobrý den.
Na otázku napadení agresivním psem neexistuje vždy jednoznačná odpověď jak se tomuto ubránit. Možností je více a velmi záleží na konkrétní situaci. Jako jednou z těchto možností je použití tzv. obraného spreje proti psům, který se nám již v minulosti osvědčil. Hodnota tohoto spreje je cca 200,- korun a lze jej zakoupit prostřednictvím internetových obchodů.
Pokud to situace dovoluje doporučujeme bezprostředně přivolat pomoc - Městskou policii, popřípadě Policii ČR.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 00:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
no to víš, SLOVANI, šikulky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 00:46 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: petrab
Tak to bude asi globálne.Na SK rovnako. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.07.2012 00:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
a páč slůvko zákon a zvláště ČR fakt nejdou dohromady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2012 00:41 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: petrab
petrab napsala:páč to vidíme dnes a denně
A zajtra a pozajtra,pretože sa vždy nájde dáky blb,čo si jednoducho so psa spravil mašinu na boj či peniaze. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 13:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: prasan
prasan napsal: (a to si potom dokážete predstaviť,keď takúto zoberie nezodpovedný chovateľ)a to si představit dovedeme, páč to vidíme dnes a denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 00:49 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: petrab
To se asi zřejmě nedozvíme, u městské policie se s nikým neznám a dozvěděla jsem se to pouze z jejich stránek. Také by mě to zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.07.2012 00:04 Muž prasan [897] - Teriéři
Jaime nemá rada psov čo provokujú.Rada sa pohrá,rada ovonia cudzieho psa.Ak však dobehne na ňu agresívny tak mu dá na frak.Ona na to má.Avšak tomuto sa snažím zabrániť.Za 12 rokov sa nám to stalo asi dva krát.Šťastie,že púšťa a neučil som ju držať.Takže nemám problém v prípade potreby ju od psa odtiahnuť.Celkovo je Jaime z vrhu tá najtolerantnejšia,ale aj najdominantejšia.Už ako u šteňaťa som u nej pozoroval nenormálny pokoj,keď súrodenci dobiedzali.Ak to však trvalo príliš dlho rázne zakročila a hneď bol pokoj.Preto som si ju vybral.Pre jej vyrovnanú povahu.Naopak ,keď spomeniem jej sestričku.Tá bola agresívna už pri jemnom stípnutí.(a to si potom dokážete predstaviť,keď takúto zoberie nezodpovedný chovateľ)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2012 19:07 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Rexik
tak to by mě zajímalo, zda-li zabral pepřák při zákusu a nebo po něm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 19:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: HOUP
buď ráda, že nenapadá, někteří psi jsou ke strachové averzi vnímavější, jiní (např. často labíci) se plácnou před psa a vzdávají se (na což Houpine vzkazuje Egoš, že na to doplatil - vzdal se a nezabralo, nezabralo tenkrát onu čtvrt hodinu, proto se to poté otočilo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 19:05 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra123
myslím, že lala má na mysli pejsky z vesnice, nikdy necvičené..., je to mladá slečna, časem nabyde více zkušeností
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 12:13 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena – Už i ve Vysokém Mýtě na náměstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 10:15 Žena HOUP [1532]
no Hopi byla napadena několikrát a nenapadá pořad nikoho --já jsem ve střehu --to je fakt ona se naježí ale utíka ke mě ---pro ochrano ----já si kní čupnu a čekám než cizí pes odejde --ona poslední dobou schovává čuňu pod mou ruku -jak by na ty cizí psy nechtěla koukat ----- ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.07.2012 09:59 Žena Petra123 [461] Re: Lala123
pes je pes a má svoj inštinkt aby lovil. musí to byť už naozaj cvičený pes aby neublížil.
Hmm, to jsem nějak nepobrala. Každý normálně socializovaný a vychovaný pes neublíží (pokud nemá zkušenost s napadením), nemusí to být žádný komisař Rex nebo Lassie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 09:36 Lala123
ano stalo se mi ze mého psa napdl lenobergr na cvičáku ale nic se nerešilo ten pán odišel a tam doteď chodím.
palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 09:33 Lala123 – Cliff
môj cliff je nemecký ovčiak a keď bol šteňa taktiež ho napadla doga. Ja idem kúpiť košík je nepírpustné aby dáki snobi čo si myslia že ich pes je dáky špeciál že neublíži nikomu nedávali košík pes je pes a má svoj inštinkt aby lovil. musí to byť už naozaj cvičený pes aby neublížil. no no rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2012 07:38 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: JiraSchely
To já taky. A pěkně bych si u toho užila!!! Jenže jak to udělat....? Má někdo radu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   17.07.2012 00:25 JiraSchely
Je mi mooc líto těch psů, kteří jsou takto zlí, protože pes za to nikdy nemuže, narodí se štěně, má určité vlastnosti, ale jejich chování absolutně ovluvnuje majitel !

Proto bych místo psů vždy sežrala jejich majitele ! rozzureny

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 1093x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/569?r=105