Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Jak posílit zadní nožky

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Jak posílit zadní nožky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 20:59 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Jo jo pražská. To vypadá dobře (hlavně to, že je to pejskovi na míru), jen by mi to asi neprošlo doma... :-O Ale, kdyby se mu kondice nezlepšovala chozením, tak by to bylo asi určitě nejlepší řešení. Achjo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 20:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
vidím, že jsi z Prahy.....

www.vetcentrum.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 20:41 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
No jasně, mě je jasný že schody jsou blbost. Nosím ho i dva schody na zahradu. Takže budeme chodit a chodit a chodit :-). Dneska byl na večerní procházce čiloučkej jako dlouho ne a ušel zase o kousek víc. (klepu do dřeva) Tak snad se dá pomalu do kupy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 18:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Nejvhodnější nasvalování končetin je rychlejší chůze a po určité době v rekonvalescenci krátký pomalejší klus (na kšírách)nejlépe po měkkém terénu. A plavání!! Rovněž je možné požádat veterináře o sérii anabolik, ty se však používají zvláště po operacích, kdy nechce pes nohy zatěžovat.
Schody rozhodně ne!!!!! Zvláště u jezevčíka. Po těch bys ho měla nosit!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 13:09 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: DaD
No my právě chodíme na krátký procházky, teď jsme na 25 minutách a to je maxium, co zatím zvládne. Musela jsem i zavrhnout chození na delší šňůře, protože ho to unavuje mnohem víc (neumí si rozložit síly a začne lítat moc). Starou vanu nemáme, ale můžu mu zkusit napustit tu doma, nebo dětskej bazének. Normálně máme i bazén velkej, ale ten letos není zatím v provozu a i kdyby jsme ho napustili tenhle týden tak by se voda nestačila ohřát a dávat ho do studený, když nesmí prochladnout by nebylo dobrý. Koupání jako takový nám doktor nezakázal, proto se radši ptám, ty nožičky má teď jak špejličky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 12:25 Žena DaD [745]
My jsme na osvalení chodili na pomaloučké procházky, které jsme prodlužovali. Jen to nebylo kvůli páteři, ale kvůli atrofovaným svalům a plavání by mělo být taky super, pokud nemusí mít záda v teple. Nemáte velkou vanu, do které byste napustila teplou vodu? Ty schody jsou nesmysl. Podle mě i u zdravých psů a ne jen jezevčíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 10:57 Žena Terda [484] - Jezevčíci – Jak posílit zadní nožky
Ahoj, chtěla bych se zeptat jakou čiností by se daly nejlépe posílit svaly na zadních nožičkách. Za ty necelý tři týdny klidu a krátkých procházek Bertíkovi dost spadly a je to znát. Hledala jsem všude možně, ale obvykle bylo raděno chození/běhání do schodů a to u něj jaksi nejde. Napadlo, mě jestli by nezesílil třeba plaváním nebo nějakou jinou činností doma nebo na zahradě(hrabání?...). Dlouhé procházky zatím nepřichází v úvahu.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 53x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/576-jak-posilit-zadni-nozky