Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Kulhání

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci » Úrazy 

+ přidat příspěvek
Kulhání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 20:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2013 11:42 Muž micz [165] Re: petrab
Každopádně budem v užívání pokračovat... Už nechci aby jí boleli nožky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.05.2013 23:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: micz
nechť Vám to dlouho vydrží!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.05.2013 11:49 Muž micz [165] – Alavis 5
Takže Alavis můžeme jedině doporučit uvidíme jak dál ale momentálně máme po problému hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 22:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: micz
micz napsal: tabletu samotnou rozkousla venku na trávě a dokonce z trávy všechny kousky vybrala a snědla a teď večer další tabletu .......... masochistka smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.05.2013 22:45 Muž micz [165]
už ho měla dnes dvakrát... jednu tabletu samotnou rozkousla venku na trávě a dokonce z trávy všechny kousky vybrala a snědla a teď večer další tabletu dostala rozpůlenou do granulí a bylo to prakticky první po čem v misce šla :-) snad jí to vydrží hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 22:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: micz
tak nechť Vám šmakuje, my Alavis nežerem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 22:37 Muž micz [165]
Tak ode dneška užíváme na doporučení veterináře toto profizoo.cz/… , tak sem zvědavej. Z tohodle e-shopu i za super peníz. 430 kč a doprava zdarma :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 08:33 Žena HOUP [1532]
www.facebook.com/…


---------------------------

www.facebook.com/…

------------------------------

já mam holku labradorku:-) měli jsme po zátěži taky problémy:-(ale ty skončili potlesk rok už užíváme měsíc a pak zas vysadit..... z tablet přesedláme na prášek,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2013 19:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: micz
Rozhodně. Píšeš, že to není poprvý. Nevím, jak často a jak daleko se psem kam chodíte, každopádně do doby, než doroste (je jí teprve rok) by se neměla moc přetěžovat! Toto období máte ale skoro za sebou. V růstu je vždy dobré nějaké chondroprotektiva a želatinu nasadit. A jednorázový nárazový pohyb taky není nic moc.
Ať Vám ji vyšetří klinicky ortoped, domluv se s ním a ech jí udělat určitě rtg, abyste byli do budoucna v klidu a věděli, že je v pohodě /měla by být, není to zas až tak velké plemeno/ a když ne, abyste věděli v čem je nutno omezení apod.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 13:33 Muž micz [165]
Tak asi taky budeme muset začít používat něco na podporu kloubů... Dneska jsme byli na cca 8 km procházce v lese kde Eli lítala jak neřízená střela. A teď kulhá na přední i zadní... :-( A není to poprvý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 10:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
DaD napsala: Tak to je šílený... Já se očkování bojím, má klasickou hexavakcínu + tetanus (všude kolem koně) a taky se pokaždé zhorší hybnost, a fest. Já už fakt nevím. :-O
já ti nemůžu řikat, že to možná moc řešíš, jako Ti řek veterinář, i když to tak vypadák protože já to řešim eště víc, když cokoliv !! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 10:34 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
fakt bych tu spojitost konzultovala s odbor. veterinářem - min. alergologem a ortopedem či neurologem, máš to vyzkoušeno mnohokrát? Protože jednou či dvakrát to může být fakt náhoda, navíc ortop. problém má a tohle počasí je jak stvořený nejen pro klíšťata, ale i pro klouby a páteř....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 10:19 Žena DaD [745] Re: petrab
Tak to je šílený... Já se očkování bojím, má klasickou hexavakcínu + tetanus (všude kolem koně) a taky se pokaždé zhorší hybnost, a fest. Já už fakt nevím. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 10:18 Žena DaD [745] Re: HOUP
Ne, po obojku se drbe, ochrne po spot-onu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 23:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
na klíšťovku nejsou psi moc vnímaví, proti borel. ho můžeš nechat očkovat, zvlášť kdyby byl alergik a nemohl mít chemickou ochranu, borelka je mmch. dost častá u psů, nevšimneš si přes chlupy migrujícího eritému vůbec a až za čas se to projeví často právě na problémech s klouby, jinak co se týče přírodních preparátů, lépe působí u krátkosrstých psů, kde také lépe klíště zlikviduješ jak před přisátím, tak po ještě malý.
E. má obojek tejden a už měl 4 hnusáky napitý jak prase. Včera jsem mu odstřihávala chuchvalec zatuhlý krve v chlupech a dneska z něj vypadlo jedno hustý samo. Docela invaze, přesně počasí pro ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 15:22 Žena HOUP [1532]
to jako jak nasadíš obojek tak dva dny kulhá a pak už ne?to je divné a přitom je vhodný i pro štěńata:-(ale že jsou na něj alergie vím:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 10:58 Žena DaD [745] Re: HOUP
Děkuju, taky se bojím, že přírodí preparáty nebudou fungovat. :-( Co je menší zlo? Riziko borelky, klíšťovky... nebo dva dny poloochrnutý pes. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.05.2013 07:14 Žena HOUP [1532]
ahojky..já 4 roky Hopince dávala jen přirodní obojky..měla klištata..loni jsem dala tu chemii....a nemužu si stěžovat:-(mrzí mě že nic přirodního nám nefungovalo vyzkoušela jsem..rozmarýn-Titri olej-Levanduli-b,kompolex proti parazitum :-(a nic:-(--------------my měli problém z kulháním její první kroky nasadila jsem čistou želatinu..a po par týdnech v poho....ale u tebe to bude asi těmi obojky:-(-------------kamarádky maj tenhle obojek ajsou spokojené....-http://www.vseprozvire.cz/antiparazitarni-obojky/foresto-obojek-pro-velke-psy-70cm-45g/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 22:03 Žena DaD [745]
On opravdu "ztuhnul" druhý až třetí den po večerní aplikaci. Taky jsem to připisovala kdoví čemu, ale teď jsem si v podstatě jistá. Veterinář by řekl, že jsem cvok. Za obojek jsem dala jednou čtyři stovky, měl ho deset dní, drbal se až hrůza, klíště bylo taky. Sundala jsem a drbání tak druhý den přestalo. :-O
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.05.2013 21:49 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
např. rozmarýn by měl fungovat - odvar, po pangaminu (vit. B) mají větší chuť k jídlu, jestli jsi změnila druh obojku, alergie není nic neobvyklého, jestli v minulosti psovi obojek nevadil, nemělo by to být jádro pudla,(ale alergie se může vyskytnout v jakýmkoliv věku a na cokoliv), může to být i alergie zcela na něco jinýho, např. na nějaký pyly, teď je na to super období..., taky lze vyskoušet jiný obojek a nebo hotspot, ty alergizujou mnohem míň (!), jen že se podávají častěji a vyjdou proto dráž,
já mám vyzkoušeno, že přírodní cestou se to dá omezit, ale né tomu zamezit, resp. když je klíšťová invaze (a to teď je, tohle počasí - vlhko a né vedro - milujou), kolikrát má pes klíště i přes silnou chemii,

jinak s tim ochrnutím po hotspotu mi to přijde taky divný tedy, ale nejsem veterinář, alergie by se objevila fakt na 90% svědivostí, spíš bych to přisuzovala tomuhle počasí magornýmu, kdy se to střídá, klouby na to reagujou u kdekoho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 19:53 Žena DaD [745]
Chemie nás dostala. Už dvakrát se mi zdálo, že po spotech na klíšťata jakoby ochrne: zhorší se hybnost a nemůže se oklepat. Vet mi tehdy říkal, že ho asi moc pozoruju. Letos potřetí mám jistotu. Je to horší než jindy. Potkala jsem shodou okolností Benovu cvičitelku a ani ji to nepřekvapilo a doporučila mi hledat s vetem (po obojku se drbe) nebo prostě jen maxi dávky pangaminu. Slyšeli jste někdo o podobné reakci??? :-( Co přírodního vám účinkuje???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 19:49 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Tak kasičky jsou prima. Čím víc, tím líp pro vetrináře!

Věř ale, že to, co Ti nabízím, za to fakt stojí! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 17:37 Žena DaD [745]
Kasička? smich To říká ta pravá. No, víš, že měl asi v mládí kdovíjakou výživu, chrupavky nic moc, tak věřím chemii, aby to zachránila a doplnila stavební látky. Je to spíš moje přesvědčení... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 20:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Ty jsi tedy kasička. Proč nezkusíš radši ty byliny. Jsou přírodní a eště to vyjde levnějc a funkčnějc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 19:59 Žena DaD [745]
Fotka k příspěvku Tak jsme přitvrdili a uvidíme. :-|
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 11:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Alavis jsem do E. nedostala už vůbec, jinak jsem vyzkoušela lecos a je to všechno na jedno brdo, ale přesto individuelní, co někomu působí, jinýmu ne a opačně. Něco kup a uvidíš, jestli se zlepší. Když ne, příště kup něco jinýho. My jedem na bylinách, který jsou jednička a k tomu dávám Nutradyl, kterej jsem dávala leta už i před bylinama.

Jinak Duchek teď má svou vlastní novinku:
petshop.vetcentrum.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 11:35 Žena DaD [745]
Co myslíš o: petdiscont.cz/… ?
Nebo: petdiscont.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 11:20 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
myslíš, že nevezme do huby ten sirup Aptus Aptoflex? E. taky ne.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 10:03 Žena DaD [745]
Na tenhle přípravek jsem nahnala známou, ale Ben to do huby nevezme. Ortopeda zatím nemáme, ale už jsme vyhlídli dr. Musila v Brodě. Ach jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 21:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Sama si taky nekupuju, byť bych to se svou artrozou dost potřebovala...
Aptus Aptoflex /jeden model skládající se ze dvou slov/ je ochucený chondro sirup - funguje dobře a hlavně se dobře podává, pes ho vylíže ze lžičky (ovšem nesmí to bejt E. kterej tenhle přípravek za boha nepozře!!!). Jsou i další chondra jako novinky a některé i vícesložkové. O tom můžem někdy podebatit.
Chondroprotektivy psa nepředávkuješ, podávej tak, jak je potřeba. Když bys zkusila byliny, ty rozhodně psovi neublíží, říkám to sice opakovaně, ale po našich peripetiích, co jsem už vyzkoušela je tohle fakt neuvěřitelný. Nejen, že to fakt zabírá skvěle, ale ještě to neuvěřitelně dlouhou dobu drží.
Jestli chondra podáváš jen nárazově 2-3x za rok (v podstatě je jako prevence doporučený dávat nějak dlouho a pak půlku doby nedávat), tak je vhodnější podávat měsíc a 14 dní né, protože po ty dva týdny rozhodně drží, zvlášť když už má pes nějaký problémy a je to pak znát. A jestli je má (nevim, jak dalece ho máš vyšetřenýho),pak je od seniorskýho věku dobrý už je v podstatě nevysazovat, ale to Ti nejlíp řekne Tvůj ortoped. Tedy Beníkův. (každopádně finance vložené do téhle záležitosti prodlouží hafanovi život a oddálí dobu, kdy bude jednou potřebovat nesteroidní antirevmatika a ty se tedy pak musej dávat fakt už uváženě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 21:01 Žena DaD [745] Re: petrab
Dávám trvale Caniviton, kupuju na internetu, u veta je to dvojnásobek, Alavis při potížích, bojím se předávkování. Ještě je prý dobrý Aptus nebo Aptoflex, snad to nekomolím. Dneska běhal s dobrmankou dvě hodiny po poli a OK. Snad nezakřiknu. Jo, není to levné, sama bych si to nekoupila. stydim smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 20:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
DaD napsala: ...............Dávám Alavis M a Caniviton, už asi rok. Občas mívá po únavě problém se zvednout a pokulhává čas od času, ale pokaždé na jinou. Ono to BC vyjde 12 kg taky k tisícovce.


Alavis a Caniviton dohromady je dost velká částka, ne? Nechtěla bys zkusit můj ověřenej Nutradyl spolu s těma čín. bylinama - co se týče kloubů, nazývám je zázrakem. Vyšlo by Ti to asi stejně nebo podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 16:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2012 19:38 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
www.ema.europa.eu/…

novější model II. generace opět méně žeroucí žaludek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 21:44 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
No vidiš, super, tak bude mít skvělej přídavek do papu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 08:57 Žena DaD [745]
Tak Caniviton super (zatím aspoň tedy chuťově), na rozdíl od Roboranu ho nemusím přesvědčovat dlouho. Sice chvíli čichal, že bašta voní jinak, ale vylízal celou misku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 21:48 Žena DaD [745] Re: petrab
Zítra mi dorazí zásilka s Canivitonem, tak dám vědět, tuším, že dostat to do něj snadné nebude. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 16:09 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Nevim, esli mu do granulí přidáváš konzervy nebo něco matlavýho, já mu to hážu do misky s žrádlem právě timhle omatlaný. Je fakt, že onen Nutradyl žere jak šílenej a např. Alavis jsem doněj nemohla dostat za boha nijak.
Když budeš chondrop. užívat dlouhodobě, pak bys mohla příště zkusit sirup. Ten je ochucenej a někteří psi ho vylížou rovnou ze lžičky (ten např. ale E. nepozře a minulej pes ho miloval). Např. vitaminy-pro-psy.heureka.cz/…/


www.google.cz/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 15:59 Žena DaD [745] Re: petrab
Děkuju za tip. Zatím mi nedorazila objednávka, zkusila jsem jiný obchod, ale nebyla to šťastná volba. Alavis máme a uvidím, jak pak vše zabere, zatím jsem mu nic podobného nepodávala. Bohužel mi začal plivat ty tabletky, prášek rozmíchám, ale pozná i Roboran, snad to půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 22:19 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Já teď koupila novej model na klouby od mýho vet. petshop.vetcentrum.cz/… , je to dost levný oproti Nutradylu, kterej dávám už leta.
Caniviton nebo Canosan jsem používala hl. u min. psa, jsou hodně drahý, E. např. nepomáhaly tak, jak Nutradyl. Teď ten novej model uvidim.
Při stálým používání je nejlepší podávat měsíc a 14 dní pauza a tak stále dokola, cenově to vyjde stejně a dva týdny to vydrží v těle, narozdíl od běž. podávání - 3 měsíce a pak polovinu doby pauza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 21:36 Žena DaD [745] Re: petrab
Děkuju!!! Včera jsem objednala Caniviton forte 30 plv 1000g a jestli to nepomůže, zase si na nás veterinář přivydělá (už jak nás vidí, slyšíme - "jéje, zase ten smolař" - tu oko,tu ucho, tu průjem - veeelmi často...). Nojo, no. A prý ho moc pozoruju :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.07.2012 21:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Zlomenina opravdu velmi bolí a provádí ji otok. S tou by ho bolest přechodně nepřešla. Rozhodně bych vyrazila k veterináři hned (počkat můžeš) a to proto, že pro mne je vždy prioritní pomoci psovi od bolesti a to ihned. Veterinář psovi min. nohu prosahá, zjistí místo bolestivosti, píchne např. Metacam, který v inj. zabírá velmi rychle a může Ti ho dát domů na pár dní v sirupu, psa budeš muset vodit po nějakou dobu na vodítku, než se věc dá do kupy. Nezoufej!! Pakliže mu zahýbáš zápěstím a je v pohodě, může mít nohu namoženou v rameni či v lokti. Artrotické problémy při dysplázii se objevují spíše najednou při změně počasí, hůř pes vstává apod. Toto spíš bude jednorázový problém, např. špatně skočil apod., to nech na veterináři, aby ti bylo jasno. Jestliže jde o problém spojený s artrotickým kloubem, rozhodně neváhej a začni dávat psovi pravidelně již na pořád chondroprotektiva (mmch. od věku cca 8 let by to bylo vhodné tak jako tak) a požádej ho, abys měla doma v zásobě vždy nějaké nesteroidní antirevmatikum (jakýsi lidský brufen), kdyby došlo k náhlé bolesti. Nikdy psovi ale nedávej lidské léky!!! Mohou mu z působit krvácení v zač. traktu během jediného dne. Vet. stále vymýšlí lepší a lepší preparáty pro psy, aby jim co nejméně zaž. trakt zatěžovaly. A neboj, mmch. pejsek s artrozou a dysplazií bude žít dále a v pohodě, holt někdy to zabolí, není už jura, jen pár let počkej a uvidíš to sama na sobě, že to není ani u nás jak to bejvávalo....
;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 20:43 Žena DaD [745]
Ben si běžně nehraje, ale v neděli se pustil po dlouhém váhání do honičky se dvěma fenkami. Najednou se na poli zastavil a dokulhal ke mně (levá přední). V tlapce nic není, klouby i nohy na omak normální, nic oteklého ani horké je nemá. Včera večer už chodil skoro normálně, dnes ráno jsme vyšli a já myslela, že je vyhráno. Bohužel chvíli nato vletěl do křoví za nějakou kočkou (to si neumí pomoct :-) ) a je to znovu v háji. Můžu nějaký den počkat než vyrazím k veterináři? Pořád doufám, že to nic není, jen se bojím dysplazie, je starší a netuším minulost.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 428x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/579-kulhani