Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Louisianský leopardí pes

 

NápovědaFórum » Chov psů » Psí rasy 

+ přidat příspěvek
Louisianský leopardí pes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.03.2018 23:41 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Markiz
Aneb ať žijí idioti tone A tohle si přečte nějaký blbec a bude tomu věřit, protože co se píše na netu, a obzvlášť u nějakého překupníka, to musí být pravda... a ještě si podvodník překupník pojmenuje web vášchovatel, aby co nejvíce oblbl pitomce rozzureny Trošku jsem si to tam prošel a perlami se to tam přímo hemží... prostě podvodník, co chce nasekat prachy na hlupácích, kteří o psech prd vědí a jsou líní se něco naučit. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2018 23:09 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Kafroli
no si delas srandu, ale... www.vaschovatel.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2018 10:43 R Žena Kafroli [81] - German ShepherdsRe: Markiz
Jo to znám. To říká každý druhý pomalu. A já mám zase voříška Ursinku (papíry nemůže mít), protože černý ovčák neexistuje.. je to mýtus :-D Existují jenom Rexové z televize :-D Lidé toho nakecají. Stejně tak se se mnou chlapeček hádal na ulici, že je Izzynka kluk, protože kluci mají černý čumák.. že to doma maminka říká a že mají taky NO kluka s černým čumákem. Takže já už se ničemu nedivím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 09:17 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Libas
Ja jsem se zas jinde dozvedela, ze stene kolie/seltie s modryma ocima je slepy. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 08:34 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Johny
No, článek jsem si přečetl... je tam sice zmíněno, že merle gen nese genetické problémy, ale to je vše. A věta: "... a vyhnúť sa tak potomkom s bielymi hlavami - hluchým potomkom." mi přijde doslova úsměvná. To, že má pes bílou hlavu neznamená, že bude hluchý. Hluché může být i celé černé štěně po potomcích, kteří jsou černí nebo tmaví... když se špatně sejdou geny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 19:36 Johny Re: petrab
Ahoj, Merle sfarbenie je dobre popísané v tomto článku o plemene louisianský leopardí pes: www.chovatelahospodar.sk/…
Je tam popísaná i súvislosť merle s chorobami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.07.2012 14:27 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
naše švagrovka..krasavice sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   28.07.2012 00:58 Dracula Re: Petra123
A víš že jo :-) Udělám jí profílek love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.07.2012 23:54 Žena Petra123 [461] Re: Dracula
Tak jí tu udělej rovnou prezentaci na památku. love
Nechápu, jak může nějaký "člověk" jen tak ublížit zvířeti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.07.2012 23:37 Dracula Re: Petra123
Děkuji love přemýšlím, že ji u fotek udělám složku, byla zlatíčko, stýská se mi po ní, pořád bych toho vrahouna zabila :-( bohužel ho nenašli rozzureny
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.07.2012 22:05 Žena Petra123 [461] Re: Dracula
Byla krásná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.07.2012 20:14 Dracula
Fotka k příspěvku Taky jsem měla catahoulu, jmenovala se Putty, bylo to naše zlatíčko, byla moc hodná, byla to Airinina sestřička a ony dvě si spolu vždycky moc rády hráli :-) Ale stala se taková nehoda, když jsme byli na procházce, je to pul roku zpatky, podotýkám že je tam věčný frmol pejskařů, bylo to na polní cestě k rybníku, ale někdo prostě vystřelil a nikdy předtím se to nikomu nestalo, už se nedalo nic dělat, ale s tím tu nejsem, chtěla jsem napsat :

Barvy catahoula : Solid
merle
Patchwork
Double merle :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 17:11 JiraSchely Re: petrab
To je pravda, bohužel jak říkáš tvoji psi mají sice nemoci, ale neber si to tak že je to zákon "schválnosti" nenech se tím odradit.

Hlavní je, že pejska nemoc tolik a bolestivě moc netíží a hlavní je že má milující paničku jako jsi ti Péťo, která s ním je v dobrém i zlém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 18:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: JiraSchely
Tak jen vzhledově a povahově, nikoliv zdravotně!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.07.2012 13:36 JiraSchely Re: petrab
Noo ty vado :-D Tak mu vyřid že moc děkuju a na frnásek mu taky posílám pusu a hroozně moc pomazlení :-) A vyřid mu že si pořídím jeho skoro kopii :-P
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.07.2012 09:12 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: JiraSchely
JiraSchely napsala: miluju leopardy a zároven i vlčáky smich

pusu zasílá Egon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.07.2012 19:49 JiraSchely
Hlavně catahoula je asi to nejkrásnější plemeno co znám já, ale pro každého je nádhera jeho nejoblíbenější plemeno :)

Vím že je to trochu velký rozdíl, ale miluju leopardy a zároven i vlčáky smich

A ještě něco...ten kdo si pořídí leoparda je blázen, ale zároven dítě štěstěny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.07.2012 21:25 JiraSchely Re: sgualdrina
To si piš :) Pořádnej chlap v rodině, ale to je dneska nezbytný smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.07.2012 21:04 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
mu reknu nazdar tcháne :)) ten bude cubrnět jakého má zeťáka :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.07.2012 20:40 JiraSchely – Re: sgualdrina
Si píš Sanník je ozdoba výstav, ždycky jen vymete a mají po ptákách smich toho na výstavách určo uvidíš
Aiwa je po něm, má jeho oko :-D a i zbarvení, po mámě má stejný merle, ale po tátovi tmavou barvu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.07.2012 20:38 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: JiraSchely
tak to běž..Má vkus holka :)) smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 20:33 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: JiraSchely
asi tak, každopádne ďakujem.. :) aj tu na slovensku som našiel asi dve kvalitné stránky ohľadom tohto plemena .. tak to omrkám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 20:31 JiraSchely Re: Jager
Taky je tam Cofee moc krásná mladá fenka 1.5 roku to je ještě štěně a je bez PP a taky moc krásná :) Vím že je to daleko pro nezletilého kluka takže z toho nebude asi nic, ale kdyby tak mi řekni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 20:30 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: JiraSchely
moc pekná stránka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2012 20:29 JiraSchely Re: sgualdrina
leopardi.cz/… :-P Čéče to byl ženich naší Airin a taky je to táta Aiwy :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.07.2012 20:27 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
ten AMON z toho odkazu je sympaťák..každý jiný,to je šílené.. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 20:27 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: JiraSchely
no to som netušil že aj taký krásavci sú v núdzi ... :-(
ďakujem za rady, musím si to poriadne premyslieť ..ten psík je moc pekný len škoda že už veľký :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.07.2012 20:22 JiraSchely Re: Jager
Fotka k příspěvku Toto plemeno je velmi náročné na výchovu. Bylo by lepší počkat až budeš uplně zvládat svého prvního psa a po návštěvách kynologických klubů, pokecat s chovateli catahouly "což už děláš s semnou" :) a případně poté rozmyslet.

Pokud jde o to zdali fakt chceš catahoulu, měla bych pro tebe psa zdarma s PP, ale je z Česka :-O Je z Prahy a jsou mu 4 roky, cvičený.

Posílám odkaz na psa Agis Langdal- barva-světle hnědá místy žíhaná, oko hnědé vs levé-modré leopardi.cz/… ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 17:06 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: JiraSchely
no to je pravda, píšem tu lebo viem že o tom niečo viete :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2012 15:22 JiraSchely Re: Jager
Nelze jen aby se ti plemeno líbilo. Leopardi jsou v ČR vzácní a štěnata má málo která chovka, taky je třeba o nich něco vědět. Není to pes pro první zkušenost chtělo by to získat v kynologii mnohé zkušenosti než si ho pořídíš.

Také pokud chceš kvalitního leoparda budeš si muset dlouho počkat a taky něco víc zaplatit. Děkuji za Airin, vezmu ji ku příkladu " Airin je z Besavej, stála mi 26 000kč jako malé štěně, nyní jsme i my chovatelská stanice, ale se štěnati jsou problémy- finanční..( Málo lidí kupuje papírové catahouláky ) a bez papíráka neseženeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2012 12:35 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: JiraSchely
Catahoula sa mi moc páči, už dlhšie sa rozhodujem o jej kúpe, len teraz problémik lebo moja fenka Anda by s ním moc asi nevyšla .. tak si na psíka trošku počkám .. fascinuje ma ich sfarbenie a vaša Airin je prefektná ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2012 17:29 JiraSchely Re: JiraSchely
Co se týče leopardů jsou to spíš nenároční a zdraví psi . Mě fascinuje to zbarvené a vůbec stavba těla, ale chtěla bych vlčáka, nejlépe vlkošedého, nebo č. s pálením .. ted máme zahradu obří a času dost tak snad to ted vyjde ;-)

Co se týče našim hafanů, všichni mají DKK a DLK 0/0 kromě Aiwa, ale u ní taky není podezdření. ;-) A veterinární vyšetření jsou bezproblémů ano

Tak kdybych měla srovnat leopardy a NO, tak je leopard zdravější, páč je to sportovní pes, co vím, vlčáci hodně trpí na klouby a nohy- hlavně na zimu, různé bakterie kůže, a choroby ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 14:15 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Luisu, abys náhodou nepoznala někoho se psem,kterej neni vůbec zdravotně v pořádku. U mne maj psi i ty choroby, který nikdy v životě nikdo snad ani nezaznamenal. :-( hmm ble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 14:10 JiraSchely Re: petrab
co? proč? coze smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 14:08 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: JiraSchely
JiraSchely napsala:
ještě takového neznám :-O a že jich známe hodně ano
tak to si ho nikdy nebudu pořizovat já ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 14:04 JiraSchely Re: petrab
Jo, australáci na to trpí dost.. Leopardi témeř vůbec.

Týká se to hlavně těch očí, nemusí být dostatečně vyvinuté, aby mohli mít psi normal zrak což samozdřejmě muže mít i leopard, ale ještě takového neznám :-O a že jich známe hodně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 13:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: JiraSchely
nic nic, co se týče toho dotazu, jen mě zajímalo, jestli o tom ví někdo něco konkrétního z praxe třebas, jsou na to ty genetický složitý vzorce s různou pravděpodobností, hlavně to zmiňujou u australáků

www.aavet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 13:55 JiraSchely Re: petrab
Tak leopardi samo o sobě moc na choroby netrpí, je to zdraví pes plný radosti, který málo kdy, fakt málo kdy zemře na nemoc nebo má s nějakou chorobou doživotní problémy. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 13:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: JiraSchely
No, já jen, že jsem četla ikskrát dost složitý genetický články právě o problémech s merle zbarvením, ze kterýho vyplývají dost příšerný choroby....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 13:50 JiraSchely Re: petrab
Jo takhle :) no merle barva podle základních znaků.. např. Airin má červenou proto red merle, Aiwa černou proto blacj merle a různě.
Tak já se s tím zatím nesetkala a Catahoula má povoleno jaké koliv zbarvení, takže by neměl být s genetikou problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 13:33 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: JiraSchely
;-) :-) dík, myslela jsem ale, zda-li se tedy o to zajímáš, jaký máš názor či zkušenosti se zdravotními problémy - geneticky - co se týče merle zbarvení

genomia.cz/…/
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2012 23:56 JiraSchely Re: petrab
leopardí se dává přednost a může být modrá, šedá, černá, játrová, červená, bílá a skvrnitá. Znaky mohou být černé, bílé, tříslové, červené nebo žlutohnědé. Jednobarevné zbarvení je přijatelné černé, žluté, červené a čokoládové.

Catahoula má nekonečné variace barev a vzorů srsti. Všechny kombinace a vzory mohou mít barevné body, skvrny nebo okraje (trim), které se vyskytují na hrudníku, lících, nad očima, na nohách, na břiše, nebo pod ocasem. Leopardí vzor má základní barvu s kontrastními skvrnami jedné nebo dalších barev. Celobarevní (solid) mají jednu barvu srsti. Žíhaní mají světlou nebo tmavou barvu s kontrastními pruhy. Strakatý vzor může nebo nemusí mít jednu hlavní barvu s jednou nebo více různě velkými plochami různých barev nebo odstínů umístěných náhodně po těle. U psů stejných kvalit se dává přednost bohatým a sytým barvám před světlejšími. Nicméně, u pracovního psa jako je catahoula není barva rozhodujícím faktorem při posuzování. Žádná barva není preferována.

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 23:50 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: JiraSchely
jak je to se zbarvením merle alá zdraví?....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.07.2012 23:45 JiraSchely – Louisianský leopardí pes
Fotka k příspěvku Rasa psa Louisianský leopardí pes. Odpovím na vše co se této rasy týče. ahoj
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 354x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/585-louisiansky-leopardi-pes