Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Pupeční kýla

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci » Operace, zákroky 

+ přidat příspěvek
Pupeční kýla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2013 22:42 Dracula
Je to snad možný? Ti veterináři.... máme v Lounech slušnou a zdatnou a hodnou veterinářku, ale jediný co mě štve je že jsme měli jít na akutní operaci kýli- u ní, a když jsme se jeli poradit s veterinářem kamarádem řekl nám že to je jak jsem psala tzv. "vada na kráse" a že z nás tahaj jen peníze..

Tak nevím jak ted, jestli se s ní mám pohádat nebo přejít k jinému veterináři, ale myslím že to je všude stejné nebo ne? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.11.2012 18:15 Dracula Re: petrab
Veterinář řekl- "kosmetická vada, která by vadila jen vám, psu nevadí"

Nebolí ji to, nepřekáží ji to, a neohrožuje ji to, takže to spíš nechám plavat když o tom tak přemýšlím hmm

S tím, že s ní CHS nezaložím-což jsem měla v plánu vím, docela mě to žere že má tu kýlu, ale i kdyby tak bych ji rovnou nechala i kastravat, kvůli zdraví ve stáří, když měla tu kýlu a navíc, je dědičná, takže bych neryskovala aby to nějaké její štěndo zchytalo, takže ji na operaci asi nepoženu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 22:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Jestliže operace není nutná a znamená to, že psovi kýla vůbec nevadí a hlavně- mu nemůže opravdu nic způsobit, pak to nech bejt! V případě, že by se enormě zvětšila, pak bych to asi řešila, aby nedošlo k tomu, že se do toho uhodí apod. Pro klid to můžeš zkonzultovat i s jinými doktory a uvidíš časem. Nyní šlo hlavně o to zjistit, zda-li se nejedná o neodkladnou záležitost.
Ačkoliv Ti nic takového nepřeji, mohla bys to časem vyřešit v případě, že by pes musel na jinou operaci, že by to odstranili zároveň.
Co se týče narkozy, vždy nějaké riziko je, ale v dnešní době s anesteziologií na vysoké úrovni je opravdu minimální, zvlášť u zdravého a mladšího zvířete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2012 21:39 Dracula
Tak prý na operaci nejdeme. Je to ukřinutá pupeční kýla zaplněná tukem a je to jen kosmetická vada-psu to prý vůbec nevadí, nebolí ji to a operace není nutná, že se jí nic stát nemůže, že větší riziko je narkoza, klidně nám to prý odoperuje i za levno-náš známí veterinář, ale je to prý zbytečné a není to třeba, akorát bude mít po operaci prý bolesti, jsem na vážkách co myslíte? coze

Bea je od malička štěně, který co může chytne, co se ji muže stát stane se a toho se bojím, třeba se mi neprobere, třeba chytne infekci a potom třeba taky né....
Ta operace není nutná, nevadí ji to, je to jen vzhledové tak nevííím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 20:42 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Dracula napsala: máma, ta mi řekla "nech to osudu",

VĚŘ, ŽE JSOU TACÍ, KTEŘÍ SI TO PŘEDSTAVIT DOVEDOU!

rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 20:38 Dracula Re: petrab
Jde mi jen o to zda-li někoho kdo to bere za méně tady někdo neznáte.

Musím zkusit tatku, ten by mi mohl půjčit nebo i dát, ale máma, ta mi řekla "nech to osudu", já se tady dřu a vydělávám a pak dám jen tak tolik peněz za operaci psa" v tu chvíli jsem zavěsila telefon a ještě ted jsem na ni ták nas--ná že si to ani nedovedete nikdo z vás tady představit :-| sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 20:32 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Dracula
tak držíme palce s hľadaním :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 19:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
v www.vetcentrum.cz dělali zákroky na dluh na splátkový kalendář, ale již přestali, protože měli hromadu dlužníků, zkus obeslat či obvolat veteriny, třeba ještě na někoho narazíš, kdo to provádí. Určitě Ti udělají zákrok na některých vesnicích levněji, ale na druhou stranu budeš riskovat narkozu bez inhalace a horší vybavení. Takže držím palce, aby Ti někdo z rodiny či známých půjčil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 19:21 Dracula
Lidičky moji zlatí, mám takový větší no velký problém.
Betie se zvětšila pupeční kýla a o dost, také ztvrdla, ale ona byla v poho, po vyděšení internetem jsem však dneska sehnala odvoz na veterinu, prý tam má tuk a veterinářka jí dala injekci, drahou jako k---áva, která stejně nepomohla, potom se ji pokoušela zamačknout a nakonec řekla že to už bude na operaci, jenže na operaci za 2 500-3 000kč a to je ten průšvih opravdu nemám tolik peněz ani pro sebe-jsem student a natož zaplatit Bee operaci, možná se budu zdát jako nějaká to, ale to prostě nejde udělat *plesk* a mít tolik peněz, proto se chci zeptat neznáte někdo někoho, kdo udělá operaci pupeční kýly psu, který váží 14kg za nějak levněji? Nebo někoho kdo to dělá levněji? Ceny jsou všude různé nebo ne? jen se ptám, moc by mi vaše znalosti vetů pomohli, nejlépe Ústecký a Středočeský kraj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 16:40 Radu
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat mám malého jezevčíka v sobotu jsem byly na odstranění pupeční kýly a dnes tedy skoro 6 dnů po operaci jsem si všimla, že tam kde je zašitý objevila se malá bulka. Co myslíte měla bych jít hned s ním k veterináři? V pondělí jdeme na vyndání stehů. Předem děkuji za odpově%d.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 22:09 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Tak pak to holt vyřeš tak, jak uznáš za vhodné. Za info na veterinách ale nic nedáš, je to vždy odbornější odpověď než od pejskařů. Téměř každá veterina má dnes vyhrazený čas na dotazy pacientů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.07.2012 20:14 Dracula Re: petrab
To všechno vím, jídlo jsem yloučila, páč používáme už ověřená jídla. Veterinářka je podle mnoha chovatelů i p.Desenského,jak pravil když spolu ošetřovali psa nejlepší v kraji, máme najeto hodně vetů, ale ona má i u nás nejlepší uspěch ano
Tak jako vlašák, no něco mezi kaštanem a ořechem lépe řečeno, od štěnátka se kýla zvětšila, ale myslím že tak od 6 měs. zůstala stejná, má v ní tuk, žáídný důležitý orgán...
No, k jinému vetovi co je daleko ji odvézt nemohu, zvrací nám v autě už po pár kilometrech sad

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.07.2012 18:19 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Jak, co by se stalo, kdybyste šli později? Na vyšetření? Na odstranění kýly?
To by se asi nic nestalo, ale jestli je už velikosti vlašáku, je vidět, že roste, asi bych to prokonzultovala min. přes internet. veter. poradny růźných veterinářů. A co se týče zákroku, je lepší si vybrat někoho dál, když seženeš odvoz a dovoz psa, než všeumělce někde za rohem. Pro bezpečnost a úspěch.
Co se týče častějších a řidších výkalů, někdy to upraví změna krmiva, pakliže je jinak pes zdráv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.07.2012 13:35 Dracula Re: petrab
Případně taky, coby se stalo kdyby jsme šli později ? A myslím že na bonitaci a předbonitační prohlídce by to hodně vadilo hmm Taky kvůli tomu že Betty vykonává svou potřebu nepravidělně a třeba i několikero hromádek za den, ještě jsou sice pevné, ale občas to i zřídne, toho se taky bojím ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.07.2012 13:29 Dracula Re: petrab
To by jsem také udělala, jenže tady v Lounech jsou veterináři dva, jeden je ožrala a druhá je nejlepší veterinářka v Usteckém kraji, za dalším veterinářem bych musela jet nejmín 30km, ale naše Betty snese jízdu v autě i s problémy 10km... jinak ble

Kýla už není velikosti hrášku, je o něco větší než ořech takže proto mám pochybnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.07.2012 09:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Pakliže máš pochybnosti i názoru svého veterináře, zajdi na konzultaci za jiným a případně se i optej vícero lékařů, jaký mají na to názor. Podle obrázku mi nepřipdne kýla ani velká, ale ani zcela pidi midi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.07.2012 15:37 Dracula – Pupeční kýla
Fotka k příspěvku Zdravím opět všechny diskutující. Jak vidíte, mám bíglici harriernačku a toto téma je kvůli tomu že má "pupeční kýlu" a vlastně máme problémek,nebo si sem spíše nejistá.

Kýlu má už od malinka a operovat se to do roka nedoporučuje. Nyní je fence rok a veterinářka si stále kýlu jen prohlíží, ale o operaci ani slovo nezmíní :-( A já chci, aby fena měla jednou štěnata, jelikož psi jejího plemene tu skoro nejsou ale taky je mi přednější její zdraví a s ní jsem měla v plánu CHS harrierů i v ČR. Chci se tudíž zeptat, zdali máte nekdo zkušenosti, a jestli by už měla na operaci, pokud se pospíchá nebo ne. Vet nám říká, je čas, ale já si to nemyslím... Navíc nás to omezuje při loveckých aktivitách, jelikož se nesmí příliš namáhat :-O
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 177x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/588-pupecni-kyla