Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Štípanec

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Štípanec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2014 21:09 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 22:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
bulka po štípnutí je granulomem, který může přetrvávat různě dlouhou dobu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.07.2014 10:59 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Tak já nedám dopustit na švédské kapky. Mám je doma i v kanceláři a vozím je sebou i na dovolenou. Jsou skvělé, když se člověk škrábne, narazí, když je mu špatně, když ho kousne hmyz... a používám je i na Scottyho. Po namazání štípanec přestane svědit a během chvíle mizí. Zatím jsem to u něj použil jen na štípanec od komára, ale u lidí a hlavně dětí to používám i na štípanec od vosy nebo včely. Stačí potřít a během chvilky je pokoj, když je to píchanec od vosy nebo včely, namočím kousek vaty a nechám to chvíli na tom píchanci. Na škrábance a spáleniny obvykle taky stačí jen potřít, je-li to víc, tak zase přiložit tu vatu - je to antiseptické, zabraňuje hnisání a podporuje hojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.07.2014 22:44 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 14:05 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: DaD
Nezakřikni to, ale už je asi poloviční, co byla (klep klep)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 13:07 Žena DaD [745] Re: Terda
Tak sláva! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 12:37 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: DaD
Tak jsme na veterinu ani nejeli. Boulička začala sama splaskávat a Bertík už si packu ani nelíže. Takže budu jen hlídat, jestli se to nehorší... to bych letěla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 21:09 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: DaD
No uvidíme, co nám v pondělí řeknou na veterině. Já si furt říkám, nebudu tam lítat kvůli každý prkotině a ve finále se zase i přes mojí snahu objeví něco s čím si sama neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 20:17 Žena DaD [745] Re: Terda
To vypadá, že má babička pravdu... :-( My jsme měli dvakrát zánět folikulu - kousal si taky takovou bouličku, bohužel jsme dostávali antibiotika. Ale pomohly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 19:02 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Jager
Harmanček... to je heřmánek? Jinak ne nic krom alpy s hřebíčkem jsme nezkoušeli, protože jsme to považovali za kousanec od hmyzáka (vosa nebo mravenec podle toho jak to nateklo). I když teď už jako problém vidím spíš tu tvrdou bulku než to odřený, který už se hojí. A pochybuju, že s tou si poradím svépomocí. Je tvrdá, neroste, přímo mezi prstíčkama.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 18:31 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
harmanček ste neskúšali ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 17:38 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: DaD
Fenistil jsme neměli a Alpu s hřebíčkem (mámin vejmysl proti hmyzákům, kde tovzala netuším) jsme mazat přestali, protože se mu po ní udělala ve finále trochu vyrážka (asi jak se ten blboun furt olizoval). Jinak nateklý polštářky více méně splaskly, už to ani nemá tak zarudlý, ale to odřený místečko je pořád znát (asi jako když si rozškrabe člověk pupen od komára). Co mě ale trochu vyplašilo a nakonec k vetovi zajdem, je že se mu jakoby proti tomu místu kde to má rozlízaný přímo mezi prstíkama udělala tvrdá bulka. Babička říkala, že to skoro vypadá, že spíš než štípanec od hmyzáka to vypadá na to, že si tam něco zapíchl a zapouzdřilo se mu to. Jinak nekulhá, evidetně ho to nebolí a už se ani tolik neolizuje... Ale ta boulička se mi nelíbí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 17:16 Žena DaD [745]
Byla jsem zvědavá na zkušenosti, sama nevím. Nemohlo to být včelí žihadlo? Napadl mě Fenistil, ale to by si nesměl lízat a kdoví, jestli to zvířatům neškodí. Na odřeniny snad Betadine, nebo Infadolan. Jak Bertík vypadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 14:59 Žena Terda [484] - Jezevčíci – Štípanec
Ahoj. Jsme na dovolony na Sumave a hned druhej den Bertika stipl mezi polstarky na pacce nejakej hmyzak. Nemeli jsme nic jinyho nez alpu s bylinkama. Tim mu packu mazu, docela to v pomohlo. Packa mu splaskla a po dni klidu prestal kulhat. Ale porad ji ma zarudlou a jak si ji olizuje tak si ji v miste stipnuti uplne odrel. Prijde mi zbytecny kvuli tomu litat az se zitra vratime na veterinu, ale rada bych se zeptala cim bych mu mohla trochu poomoct, aby se mu packa lip a treba i rychleji zahojila, propadne co priste vzit s sebou na stipance. Za vsechny rady a typy predem dekuju.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 121x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/596-stipanec