Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Pes-časté čůrání!?

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Pes-časté čůrání!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 19:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
tak Ti přeju, ať je hafan zdravý, nikdy nemá problém se zády a ať si skvěle rozumíte a na všem se domluvíte, výcvik u jezevce tedy zrovna zrovna jen podle pohledu asi nevyjde, ale užívejte si krásný roky, pakliže se nyní soustředíš na důslednou výchovu a později počátek výcviku, pubertu ani nemusíš příliš zaznamenat, trvá chvíl (oproti pubertě lidské jaksi), ještě na ní rád jednou budeš vzpomínat a jak skončí, uvidíš, co jsi z pejska vychoval, chytání za patu z důvodu vyžadování pozornosti může být, snaž se, aby to tak být nemuselo a hlavně psa nauč, že pozornost lze vyžadovat radši jinak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 15:23 Muž invalida [782] Re: petrab
Jo jasně máš pravdu...jen to nepopíšu tak odborně...štěně mám doma tejden což je krátká doba na učení a čeká nás puberta což je celkem zlomová doba stydim Ale myslím si že je jedno jak to nazveš, hlavně že víme o čem je řeč. A to chytání za patu ve smyslu "nikdo na mě nemá čas" sem taky vycejtil. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.07.2013 11:10 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
invalida napsal: ... mám psa...a pes poslechne na pohled..nemusím mluvit........uznává autoritu sílu atd. Je spousta psů terorizujících celou rodinu. .........

invalida napsal:Teď mám bohužel eště štěně .......

můžu se zeptat proč "bohužel"? a zda-li na pohled poslechne toto štěně?

invalida napsal: .........uznává autoritu sílu atd. Je spousta psů terorizujících celou rodinu. .........

Často se majitelé mylně domnívaj, že jim pes toto či tamto dělá naschvál a přičítají tím psu lidský motiv „pomsty“, což je chyba, ačkoliv to z pohledu člověka tak vypadá. Vždy je tam nějaký důvod, rozhodně pes nepřemýšlí jako člověk. V případě vyprazdňování doma se tak zbavuje stresu, strachu, upoutává pozornost, může jít i o přeskokové jednání aj. V případě povalování přímo „v cestě“ zase o upoutávání pozornosti, dominanci, pasivní boj o nadřazenost atd.) Upoutání pozornosti může být i v negativním slova smyslu. I trest vůči psovi je pozorností člověka vůči němu.

Pes uznává autoritu ve smečce, přitom vůdce nemusí být vůbec fyzicky zvířeti nadřazen, jde o autoritu přirozenou, získaný respekt, kdy se zvíře může na svého šéfa spolehnout, v podstatě pes vůbec netouží být vůdcem smečky, ale smečka vůdce mít musí, pakliže se toho tedy neujme člověk, v podstatě téměř vždy z nevědomosti, holt nic jiného zvířeti nezbývá a problém je na světě, protože dřív či pozdějc je to člověkem pobíráno jako "terorismus" vůči rodině, protože člověk nepřemýšlí jako pes a naopak, objevují se náznaky agresivity, časem dojde k její realizaci na denním pořádku, zvíře stále méně člověku rozumí a vše se vrhá do strachové menší či větší averze.


ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 08:23 Muž invalida [782] Re: Dracula
Zemědělskej pes (Jzd dog)Jezevčík dlouhoststej ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.07.2013 23:39 Dracula Re: invalida
Jakou pak rasu?? :-) A prezentace bude kdy? :-) Vy se učte, my se těšíme a hodně štěstí do toho učení, bude ho třeba :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 22:12 Muž invalida [782]
Teď mám bohužel eště štěně tak se učíme.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 19:39 Dracula Re: invalida
No právě proto říkám že to je jen o výchově ...
Jo, kdyby tě kousnul můj pes tak bych ho potrestala sama ;-) ale taky... já mám psa vychovanýho, já se o psa starám takže já absolutně nemám tušení jaké to je mít nevychovaného psa, jen od pohledů na některé sousedy pac
Pes může uznávat autoritu ale tu z cizího člověka mít nemusí. Stačí když bude vědět co si smí a co si dovolit nesmí a o tom mluvím - výchova !

Pes poslechne na pohled jo? hmm :) a kde je prezentace, kdy jí sem dáš?? těšíme se na nového psího kámoše :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 19:01 Muž invalida [782] Re: Dracula
Jasně že mám psa...a pes poslechne na pohled..nemusím mluvit....takže když mě kousne Tdejme tomu Tvůj pes tak já si to nechám líbit a pak si tě najdu a vyříkám si to? U psa to takhle nefunguje..uznává autoritu sílu atd. Je spousta psů terorizujících celou rodinu. To nebyl trest to bylo mezi mnou a psem...za druhý sem psal že tam bylo hodně sněhu a šlo hlavně o moment překvapení. Jo a kdyby mě kous Tvůj pes..já bych ho podle Tvýho "trestal" a tys ses do mě pustil byl bych celkem rád. Měl bych důvod praštit viníka. Netvrdím že je to nejlepší alternativa ale je mraky psů co jsou lidma zkažený. Třeba jdeš..vyjede na Tebe pes že by bábu porazil a vona tvrdí ..von to nikdy nedělá...věříš ji? Pes nenapadne bezdůvodně. Má strach) neví co čekat a nebo případ ňafnutí zezadu. Lidi si to nechaj líbit. Já ne. A doufám že to bereš jako diskusi a ne osobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 18:38 Dracula Re: invalida
Ty nemáš psa? :-)

Můžeme se přít jelikož kdyby můj kamarád něco udělal mýmu psovi nebo se ho snažil vychovávat asi by to rychle ode mě schytal, jenže tady hraje roli to, že já psa vychovávám kdežto on ne a to je těžkéé :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 18:35 Dracula Re: myspu
Přesně, zkažená výchova majitelem, jenže pes je nikoho jiného a motat mu hlavu tím, že ho potrestá cizí člověk taky není dobrý hmm To by měl především potrestat psa při činu jeho majitel.
Jasně, že si to dotyčný nesmí nechat od psa líbit pokud nechce, ale mělo by následovat něco jiného než potrestat cizího psa schozením do škarpy hmm vždyť přeci pes z cizího člověka až takový respekt mít nemusí samosebou nesmí být zlý, ale "pán je pán" a trestání nenáleží jemu nýbrž majiteli a pokud majitel toho není schopný to už je zase o ničem jiným tone
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 15:26 Muž invalida [782] Re: myspu
Asi si to popsala líp jak já...ukázat mu že tuhle hru nehraju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 15:25 Muž invalida [782] Re: Dracula
Taky bych dal radši ránu majiteli...ale nepotřeboval sem aby mě ten drzoun dvakrát denně kousnul...A rozuměl tomu fyzická převaha rychlost a ňafnutí do ucha je psí jazyk ano Můžem se přít ale mě se zase nelíbí uvažovat v rovině můj Tvůj pes...čuba je parťák a není jakoby moje...má svý místo ve smečcer..to je celý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 14:48 Žena myspu [276] Re: Dracula
já to třeba chápu... pes zřejmě nemá respekt z lidí a pokud mu někdo názorně předvedl, že prostě na něj to neplatí, tak to pochopí. Ke kousání nohou ani důvod nepotřebuje, může jít jen o nudu, ale tím nechci apelovat na to, že souhlasím s tím, že pes je zlej, jde jen o to, jak říkáš, zkaženou výchovu.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 12:45 Dracula Re: invalida
No, určitě ten pes neuvažoval tak jak ty myslíš... Ve zlém. Ke kousání do nohou měl nejspíš nějaký důvod hmm ale i tak si pamatuj že cizí pes z tebe respekt mít nemusí tak ho nesmíš trestat !! Není to pes tvůj ! mě tohle udělat na psa tak si mrtvej !
Pes je od přírody čistější duše než všichni lidi dohromady .

Je to zkaženou výchovou.

Mě osobně se nikdy teda nestalo, že by mi můj pes za něco co jsem mu nedovolila dělal naschvály a to už mám několik psích výchov za sebou stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2013 10:45 Muž invalida [782] Re: Dracula
No byl souseda...a hodil sem ho do hluboký závěje aby si nic neudělal ale jen se lek...vždycky přiběh rafnul do paty a zmizel...a to dělal všem...nebyl to trest ale upozornění že taky umim bejt nedobrej...povedlo se to a vod tý doby sme kámoši. Je to typ psa ...sem na dvoře a občas mě nakrměj a nejčastějc mi řikaj kam lezeš hajzle. A věř že naschvály pes dělat taky umí. Odsuzuzuješ ale věř že to nebylo v afektu ale s rozmyslem. A to že mě moh kousnout? No moh...jeden musí vyhrát. A to sem si chtěl vošéfovat já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 00:57 Dracula Re: invalida
Hodil ze srázu? to snad né no a ani nebyl tvůj a ty ho trestáš a ještě takovým způsobem? příště aby ti pr**l ukousnul :-|

No pes ti určitě dělat naschvály nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 23:15 Muž invalida [782] Re: Dracula
To můžeš třeba vidět jinak ale uraženej pes je ...trucovitej taky i když ne zle trucovitej jako člověk...znal sem i psa vyloženě nedobrýho...ale na mě si pozdějc už netrouf...sem ho hodil ze srázu do hluboký závěje a eště sem ho kous do ucha. Začal mě respektovat i když nebyl můj. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 21:43 Dracula Re: invalida
A já tam zapomněla podat ještě Re: jméno - Petra
Tobě patří prvá část ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 19:36 Muž invalida [782] Re: Dracula
No já nemluvil o čůrání ale o trucu stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 18:37 Dracula Re: invalida
Nemyslím že z trucu. Jak psala Petrab, psi nejsou lidé a trucování, naštvání je lidská vlastnost. Pokud se pes počůrává jde o zdravotní problémy či možná i ze strachu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 08:48 Muž invalida [782] Re: petrab
Já si dovolím oponovat...moje čuba když se urazila tak si lehla pozadím ke mě, jako že se mnou nemluví ale na místo kde nejvíc překážela, to znamená doprostřed kuchyně. Jasně že se dá poslat na místo ale v tomhle byl úmysl neboli truc a tím sem si jistej. Žili sme spolu skoro 19 let.petrab napsala: Z trucu sotva, tak psi nejsou schopní uvažovat. Žárlivost tam je.
Může jít i o problém s nastydnutím při týto náhlý změně počasí aj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.07.2013 23:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra
To by Ti měl říci neodkladně po všech potřebných vyšetřeních dobrý veterinář zabývající se urologií, protože může jít o různé zdrav. problémy méně či více závažné, min. o akutní nastydnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 18:06 Petra – Časté čůraní
Mám dva měsíce starou fenku a z ničeho nic průběžně čůrá každých pět až deset minut ale občas čůrá normálně a někdy jenom kapičky nevíte čím to je ?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 11:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
No, to nebude!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 09:32 Žena pavoucica [703] Re: petrab
no myslím, že to v nejbližších dnech vyřešíme.Třeba to nic vážného nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 21:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
Problémy s močákem, případně s ledvinama jsou velmi častý u starších zvířátek, jestli pejsek střídá pobyt doma a venku, pak je to opravdu nic moc právě na tyhle útroby. Nejdřív ho nech pořádně vyšetřit (hodně určí, krom sedimentace i sono - zcela jednoduchá záležitost - vyholení zezpod kusu bříška, což není ani vidět a rychle to teď doroste, protože za chvíli začnou přelínávat na zimu) a pak řeš nějaký psýcho.
Ať je to OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 21:04 Žena pavoucica [703] Re: petrab
to nastydnutí mně taky napadlo, ale zase si říkám, že je to severské plemeno, které by náchylné být nemělo......ale zase spí doma, ven chodí jenom čurat tak je to snad i možné.Zkusíme sebrat zese vzorek moči a uvidíme.A jestli je žárlivka tak mně to docela mrzí, začala se tak chovat po hárání....Potvora jedna na stará kolena bude prudit a mám pocit, že čím víc se jí věnujem, tím víc si vymrčuje pozornost :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2012 16:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
Z trucu sotva, tak psi nejsou schopní uvažovat. Žárlivost tam je.
Může jít i o problém s nastydnutím při týto náhlý změně počasí aj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 11:03 Žena pavoucica [703] Re: sgualdrina
Já mám podobný problém s čuráním, Lupina byla Ok před háráním.Po hárání, začala být plačtivá uknouraná pořád a ikdyž s ní jdeme ven tak je schopná se mi po 10 minutách vyčurat na chodbu taky docela dost pije.Ale ne přes den, ten celý proleží a prospí a je v pohodě.Ale večery proknourá a vymrčuje si pozornost a hlavně když se starám o malou tak vyvádí.Mohla by to dělat z trucu nebo žárlivosti???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2012 11:55 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
souhlasím s Petrab... palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2012 18:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Lucas1996
Dříve než čekat na odpovědi zde či vůbec ztrácet čas diskuzemi na netu, bys měl vyrazit ihned k veterináři, aby vyloučil jakékoliv onemocnění s močením spojené zvláště proto, že jde o odrostlé štěně. Nech udělat krevní test i sono bříška. Jestliže nedošlo k nějaké akut. psychické újmě u fenky, pak si osob. myslím na prvním místě, že bude prostydlá a není radno s tím vyčkávat, aby se to nezhouplo do čehokoliv chronického. Zánět moč. měchýře či ledvin je v nynější době po náhlém ochlazení a navíc k "výšce" psa dost pravděpodobné.
Jestli bude čubička v pořádku, pak může problém mít spojení s prvním háráním a psychikou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 16:44 Lucas1996 – Pes-časté čůrání!?
Ahoj lidi,
prosím o radu. Mám 9měsíční fenku a v 7 měsících se konečně naučila čůrat venku. Ale asi před týdnem opět začala čůrat doma a to docela podle mě často. Musel jsem s ní dříve chodit každých 4-5 hodin,jinak to udělala doma,ale ted se prostě vyčůrá i po 2 hodinách i dříve,co čůrala venku. Například dneska jsem s ní byl venku v 11:00 a ve 14:00 se vyčůrala opět doma,v 15:00 jsem s ní šel ven a u výtahu se opět vyčůrala (asi už vážně nutně potřebovala) a venku asi po 10 minutách opět čůrala. To jsou vážně louže,ne ucvrknutí. Tohle jsem u ní dříve nikdy nezaznamenal. Snad to chápete a poradíte,jestli nemůže mít problémy s ledvinama bo tak něco.
Je to kříženec jezevčíka.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 249x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/630-pescaste-curani