Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Zdravotnické pomůcky

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci » Úrazy 

+ přidat příspěvek
Zdravotnické pomůcky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 21:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
no, tady na tý fotce ho měl E. přesně vejpůl až k pacce, dodnes mu roste na křivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 06:13 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
On ho měl zatržený skoro celý,aby ho pořádně ustřihla skoro az u toho polštářku tak ho trošku nadzvedla a šmik,taky to byla chvilka,jenže Argo se pořád vrtěl a posouval se mam dozadu,drželi jsme ho dvě plus doktorka.krev netekla,stržený celý není jen hodně ustrihlý.doktorka říkala nevázat,ale jak venku běhá,tak ho má zelený od trávy,pak si ho tedy olízne.ale doma už to neolizuje.než jsme mu ho ucvakli,tak to olizoval snad celou noc.jde mu vidět i kousek lůžka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 00:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
Fotka k příspěvku jaaak- mu s tim mlela, já tedy vždy, když měl pes natržený paspárek, buď se jen jemně ustříh, a nechal se zhojit a nebo škub během nula nula vteřiny, zabolí to,ale je to vyřešený na místě, nejen, že to hodně krvácí, ale i taky bolí.

Mmch. přes košík se na to nedostane? Nebyl by lepší nafuk. límec, kterej nepřekáží, aby to mohlo větrat a jinak to važ s mastičkou, někdy je lepší dát rovnou atb mast, když to přetrvává, rychle pomáhá (framykoin, bactroban, aj dle veta).

Tady fotka podélně natrženýho drápu, kterej se třepil měsíce stále dokola si to zatrhával, dokud to nestrhli
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 16:29 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Děkuji,podrbaní zařídím jen co dorazím domů. ano jo muselo to bolet jak čert měl to zatržené hodně,takže drap musela narovnat az nahoru a hodně ucvaknout,ani nevis jak mi ho bylo lito.náhubek mu dam jen na chvíli aby tu mast hned neolízal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 15:12 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: anargo
Chudák, je mi ho normálně líto. sad Podrbej ho za mne za uchem, prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 08:03 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Zatím dobrý,průjem se nedostavil.namazala jsem mu to,dala mu na chvili náhubek aby to hned neslízal.jo to je zase ten paspárek ,ale chudák ten včera az skoro vyl bolestí jak mu s tím mlela a pak cvakala.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 22:44 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
může mít po ní průjem, ale přežije ! ;-)

mmch. je to pátej prst? ten se zalečuje super, protože po tom nechodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 18:04 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Argovi ten drápek hooodne ucvakla a dostali jsme na něj mastičku Betadine,mazat 2x denně a nenechat ho to hned slízat.stejně to pak určitě olízne,není to nějak nebezpečné?ale to by nám to asi vetka nedala ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 18:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
tak holt další kup... a až bude sucho, bude líííp (tedy vobvazovi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2014 14:11 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
No Argo to má většinou jak prase,ale mě to nechce lepit ani když je to čistý.tak už po druhém použití to nelepí coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 13:33 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
Když to není hodně zaprasený, dá se použít opakovaně!! (já mam taky jen 4 a půl m)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 11:31 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Nedá se to obinadlo koupit ve více metrech?já mam 4m a je to za chvili pryč,měla jsem 2klubka a už budu bez nich a to je mam ani ne týden.už Pi druhem použití to nelepí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
no, nemusíš mu zrovna naservírovat celou lahvičku, ale lze s tim provádět i dezinfekci v hubě, i když naředěně, takže když to volízne, tak to nevadí, ale nesmí toho naplajzat tunu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 14:54 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Koupila jsem tu desinfekci Betadine,chci se zeptat,jestli vadí když to bafan olízne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 21:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
mně se taky moc nechytlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 20:49 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Jo jo,mám přímo mega lupen :-D a z něj vždycky kousek ustřihnu,vymačkám gel a zbytek šupnu do lednice.dala mi i rostlinku,tak snad mi vydrží dýl než její předchůdkyně a to je prej aloe na pěstování nenáročný,no asi jak pro koho :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 20:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
aloe je dobrý, taky jsem z něj měla jednou nějakej gel na psa, nejlepší jsou samotný listy čerstvý, taky tea trea oil je fajn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 20:38 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Dneska jsem se o tom bavila s kamarádkou,když mi dávala aloe na potíraní toho Sagoušova polštáře-u Argoška a i mě osobně se tato rostlinka vždy osvědčila-tak že se mi na ten obvaz zeptá ve zdravotnických potřebách,já se tam kvůli práci nedostanu,je to dost z ruky,tak třeba to budou mít tam. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2014 13:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
Fotka k příspěvku na netu je to dycky levnější, mohla by ti to ale taky z lékárny objednat,krom těch silnej barevnejch existujou i prodyšný slaboučký samolepící klas. obvazy, který se nemusej vázat (např. paul hartmann ag),což je super, jinak na vet. to bejvá dost drahý, i tady, byly doby, kdy to jinde ale neměli, jinak to obinadlo se dá příp. použít i opakovaně, pakliže je jen krycí
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 00:19 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Zrovna večer jsem doplnovala tu psí lékárničku a zjistila právě že mi chybí ta desinfence a to el.obinadlo,ale na to jsem se ptala u nás v lékárně a koukali na mě jak na blba,u vetky je to hooodně drahé v porovnání s tím kolik to stojí na netu,tak to budu muset asi objednat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 00:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
tak uvidíš, to hlídej, sem tam to namatlej, hlavně ať to nelíže a neni to v mokru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 00:15 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
On to nemá přímo dole na tlapce na polstářkách ale na tom jak je ten výš,je tam jedinej polstářek,já nevím jak ho mám popsat :-D Jo z toho lítání mám právě strach,když je v klidu dobrý,ale udržet ho na zahradě bez lítání bude problém,ale hluboký to nemá,spíš jen nějak blbě sedřený.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 00:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo - EDIT
nemusíš to ředit vůbec na polštářek! nakapeš to tam nebo kápneš a vysaješ gázou /nejlepší je na to takovej ňákej ten kosmetickej tampon kulatej nechlupatej www.krasa.cz/… ( nutno ředit, když tim vyplachuješ díry apod.) má to takovou pidi hubičku, spray asi betadine neni, jen jodisol, ale ten fakt štípe.
A co bys ředila venku?
Prolož mu to na ven vatou mezi prsty,ať se mu packa nezapaří, zavaž slabym obinadlem navrch převaž fixem bez vázání(- kup si takovej ten barevnej vobvaz, co se dá použít víckrát www.dogsandcats.cz/…/ ) a nasaď botu, aby šel po měkkym, hlavně ho nepouštěj z vodítka,ať chodí pomalu, dokud se mu to nezacelí, jinak jak se to začne hojit, zabere a zas to praskne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 00:01 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
A jak to venku naředím když nebudu mít vodu?není něco co by bylo třeba ve spreji? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 23:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
normálně v lékárně, kup si roztok, je to v plast. šroub. lahvičce, takže to můžeš nosit i s sebou www.lekarna.cz/…/

ty polštářky jsou blbý, trvá to, než se to dohojí, praská to často dokola, tak ať už je duben, to to budou mít v pohodě

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 23:57 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
A tu betadinku koupím kde u vetky?

Botičku máme,myslím zrovna tuhle,dostali jsme ji od kamarádky,asi ji zitra Sagimu dám,je to ten polštářek jakoby nahoře jak je tam ten jeden velkej vzadu.ach jo, Argo prasklej dráp a Sagi zase polstářek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.03.2014 23:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: petrab
petrab napsala: www.vitalpet.cz/…

sice se rychle prošoupou a promoknou, ale na ochranu za sucha při zranění tlapky, než se zhojí, super (za deště nutno ponožka + igelit + botka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 23:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 23:48 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
betadine lépe než jodisol (kvůli štípání), na výplach kapsy, burzy apod. naředěnou betadinu 1:5

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 22:50 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Desinfekce
Jakou používáte desinfekci k vyčištění rány?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 15:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Rexik
např. já se o to dost intenzivně, když je nutno to řešit, snažím, ovšem sem tam není jiná volba, pamatuju si, jak manžel známý po amputaci nohy psa chudince sundal ten blbej límec hnusnej večer, když se koukal na televizi a pes ležící za jeho křeslem si vyhryzal všechny stehy během pěti minut a m´byla jen naprostá náhoda, že přežil, protože už to podruhý zašít nešlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 01:57 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: petrab
Zřejmě dobrá věc, ale je lépe ji nemuset použít.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2013 00:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 16:17 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Jsem na to koukala, lidi si to kupujou, někdo to na vet. chválil, ovšem nevim, neznám nikoho, kdo by to přesně popsal. To, co je v návodu je velká reklama. Tedy dle mne. I když na něco být dobrý tyto modely můžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 09:30 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: anargo
Ty bláho... za chvíli už nebudeme psy vychovávat vůbec, ale jen je oblíkneme do nějaký vesty coze Asi jsem skeptik a pesimista, ale pochybuju, že by to mohlo fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2012 05:28 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: anargo
A nebo oběma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 21:12 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
To normálně čučím co vše se nedá koupit coze Ale někdy spíš než psům bych tu vestu nasadila jejich páníčkům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2012 21:11 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 16:55 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: petrab
limce jsou luxusni potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 15:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – NOVÉ LÍMCE!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 14:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – podpůrné postroje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2012 14:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – protézy
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 247x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/632-zdravotnicke-pomucky