Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Psí zlozvyky

 

NápovědaFórum » Chování psů » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Psí zlozvyky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:42 Dracula Re: Alex
Já neříkám, že Vám na psu nezáleží, jen nechápu, proč odmítáte radu, já vám ji nenutím, jen nechápu jaký máte důvod mě za pokus "pomoct" vám a vašemu psu ihned sprdnout?

Věřte, že odstranit strach, který jak popisujete je u fenky velký jí i vám usnadní život.
Jestli má ráda vaší přítomnost jedině dobře, ale měla by se cítit bezpečně všude.!

Smím se zeptat ještě, mohl by jste psát srozumitelněni a měnit -i-y ? děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   23.09.2012 21:38 Alex Re: Dracula
nechapu proč vikuška je ume rada a štasna to ti jen mislim přehaniš jako dibih bil ten špatni zli ignorat podle tebe mne nani nezaleži ??? mislim že nato nema fak se svami tadi bavit.Jo takhle klid nebudumit zvikuškou diš budu lozit natakove diskuze de mne soudi a špatně mně i viki vidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:32 Dracula Re: Buba - Gump
Jak vidíš, pán nemá zájem, čehož lituji hlavně psa hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:27 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
zaoberáš sa tým či Alex napsala či nenapsala ... radšej čítaj rady a rieš svoj problém .. keď to považuješ za potrebné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:13 Dracula Re: Alex
Ehm... Citace, to by jste měl vědět co je... Tak tohle je na mě moc smich

Citace, jakože cituješ něco a zároven sděluješ tomu, pro koho je citováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:10 Alex Re: petrab
petrab napsala: Alex napsala: Povel .......

Cojetoooo????????Alex nenapsala: hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   23.09.2012 21:07 Alex Re: petrab
co toje ??????????????????????????????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 20:04 Dracula Re: petrab
Nehci být nevrlá nebo tak, ale myslím že uživatel Alex s tím ani nic special dělat nehodlá a asi tomu neporozumí.. uvidíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 19:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Jen tomu ale trochu porozumět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 19:52 Dracula Re: petrab
Asi takhle jsem to myslela já ano super podrobnosti palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.09.2012 19:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Alex
Alex napsala: Povel FUJ v souvislosti s požíráním jídla na ulici je jakýsi takový celoživotní cvik, protože i pes, který se ho dobře naučí, občas má tendenci neodolat. Takže to chce stálou důslednost, pozornost a to pro kohokoliv, kdo bude pejska venčit.
Košíkem vůbec nic nezkazíš, přímo naopak, zvlášť při výcviku, aby se pes neotrávil a chce to delší vodítko a vyhledávat místa, kde odpadky jsou. Je-li to již žrout alá kontejner, pak to chce větší trpělivost. Pejska pozoruj, jakmile hodlá přičichnout ke "kořišti", rázně vyslov slovo FUJ (či nějaké, které používáš pro něco, co je zakázáno VŽDY a není povoleno ani výjimečně - vždy stejné) a s pejskem úměrně velikosti použij nepodmíněný podnět (- cukni - né tak, aby letěl vzduchem apod.)či použij jiný podnět - postříkání vodou, hození svazkem klíčů aj., jestliže je pes hodně citlivý, může stačit jen hodně nepříjemně vyslovený zákazový povel, ale většinou to v souvislosti se žrádlem nefunguje). Jakmile pejsek poslechne, IHNED ho mooooc pochval (jde o vteřiny) a dej mu pamlsek ze SVÉ kapsy.
A stále dokola.
Ačkoliv nejsem příliš zastáncem silných nepodmíněných podnětů, u některých psů, jde-li jim o život a jsou velmi zkažení v určitém směru, je dobré je použít. ALe nutno používat hlavu a znát reflexní oblouk.
Časem by pejsek měl reagovat pouze na zákazové slovo a poté by si neměl jídla všímat, resp. by ho měl minout bez toho, aniž by ho "ochutnal".
Podobným způsobem můžeš cvičit i to, když už pes něco uchopí, aby to pustil - to však vždy při nácviku s pomocníkem. U psa, u kterého ovšem řešíš už tento zlozvyk samo o sobě bych se soustředila jen na to, aby nikde nic nesebral.

Uvědom si, že pes, který je takto žravý a dosud uloupil hromadu jídla, bude reagovat mnohem pomaleji, než mlsoun a nežravec a mladé zvíře, které ještě nemá žádný zlozvyk zažitý. Při nápravě postupuj úměrně povaze psa, aby nedošlo k porušení vztahu pes - psovod. Nejlepší by bylo, aby Ti to někdo názorně někde na cvičišti předvedl. Tam můžeš za čas cvičit i bez obav bez košíku, protože někdo nastraží jídlo, které zaručeně otrávané či zkažené nebude. - ZAPAMATUJ SI, ŽE POZŘE-LI PES NĚJAKÉ JÍDLO - JE TO TVOJE VINA. NIKOLIV JEHO. Takže žádné tresty! Když psa něco naučíš, můžeš ho pak jen chválit.

Jestliže hrozí, že budou venčit psa třebas i Tvé děti, které na tento cvik nestačí, nemá cenu ho cvičit, protože když jednou pes něco smí a podruhé nikoliv, je hodně zmatený a nikdy se cvik nemůže naučit pořádně, zvláště u něčeho, co je pro něj tak lákavé.

Rovněž je nutno si uvědomit, že pes, který žije s dětmi ( pohybuje se na zahradě, kde rodině pozření jídla nevadí, protože doma je nezávadné - a je ho někdy požehnaně, když jsou ve smečce právě děti ) má mnoho možností, jak tento cvik pokazit, takže často není stoprocentní. V podstatě i pojídání různých pohozeností v bytě tento cvik jaksi ruší...
Stoprocentní jistotu, že pes nepozře nic ze země /případně od cizího člověka/ většinou máš pouze u spec. vycvičených zvířat, které vezmou jídlo pouze od určitého člověka, což je v mnoha směrech u psa běžného pejiskaře problém.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2012 18:02 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Alex
ano sou psi kteri nereaguji na slova jako fuj,nesmis otazka je proc... a vite proc? pac je to nikdo neucil tak proto :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 14:57 Alex Re: sgualdrina
Diky ják sem psal košik davam diš se setmi diš je večer jak je svetlo a de videt tak ne to si hlidam poho nemam problem to uhlidat ovšem sou bafanci de i slovo fuj!!! nesmiš !!! naně nefuguje tovim i možna to vite take nebo vite že takovi jsou?? naštěsti Vikuška je fenečka že diš řeknu fuj a jasem richlejši než to stači vzit do papulky tak to nevezme jasně chteco furt jito opakovaně dusledně pokažde to slofo Fuj řic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2012 12:55 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Znám hodně lidí co všechny problémy řeší košíkem a jsou spokojeni páč to pes nedělá,protože nemůže..ovšem jádro problému to neřeší..když neni košík pes to dělá stále..jak piše dracula,také praktikuji napomenutí slovem fuj a když už to má v hubě tak to pustí když mu řeknu fuj...ale chce to opravdu trpelivost a duslednost,jinak to je k nicemu .... a k tomu luštění :) na klávesnici existuje i y :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2012 02:54 Dracula Re: Alex
Nehledě na to, že jsem Váš text musela vyluštit jsem pochopila že to nezkoušíte psa odnaučit, ale raděj mu dáte košík jako prevenci? Tímto se to ale neodnaučí-vy musíte chtít a psa při spáchání tohoto činu přistihnout a říct "fuj", za trest doufám nepoužíváte násilí to by jsme to mohli rovnou zabalit...

Tak, měl by jste spíše žádat o radu, jelikož problémy co se týčí tady jak píšete společné tu asi nemáme, jo.. pár lidí tu má psa, který pojídá okolní "zajímavou" nežádoucí potravu, ale pes je od přírody masožravec-lovec a stále má tentedci si něco najít, ulovit, ikdyž je to nežádoucí, většina lidí to psa odnaučí, většina to má pod kontrolou a doufám menšina- té je to-bohužel- jedno, ale z té tu nikdo není, být vámi- začnu s tím něco dělat aby vám nesnědl něco jedovatého či otráveného a zároven nemusel mít stále košík...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   22.09.2012 21:15 Alex Re: Dracula
ne tak to ne já si ho hlidam diš je světlo večr diš jetma ji rači dam ten košik riskovat to nebudu Vki je šikula a dost chitra a dišchce vi jak nato abi si slupla něco potajmo kor diš je večer a nemnělabi košik nenito tak že ji neučim že nesmi že ji neřikam fuj no nato sem tvrči hlidam ji večr je tma sou mista de je tma i de světla nesviti lide pohazuji bordel zbitky venku tomne fak štve.já tadinejsem jen kvuli tommu žejá chi poradit i kvuli tomu že je dobre se vzdilet z lidmi o tehle problemech i probrat to do má take to same takovi problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.09.2012 19:05 Dracula Re: Alex
Spíše já nerozumím víc vám, než Buba-Gump, košík nic nevyřeší, teda problém částečně, ale nehodláte snad psu košík na procházkách nechávat né, chtělo by to s tím začít něco dělat, já jsem vám napsala jednu-naší funkčí metodu..záleží ted jen na vás, jinak stežování na toto není na pravém místě-zdali tedy nežádáte o radu?, kterou jsem vám níže napsala, prostě Vy musíte chtít to psa odnaučit, ale dbejte s trpělivostí na to, že zlozvyky se odnaučují hůře, než se učí cviky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 18:01 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Alex
tomu chápem .. to by som si nedovolil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 17:11 Alex Re: Buba - Gump
Možná vam špatně rozumim ale veku naulici rozhodně ho nenechm ho nic jist no doufam že vi take ne???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 17:07 Alex Re: Dracula
tak to je supr že to takhe uvas funguje :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.09.2012 15:32 Dracula Re: Alex
Já mám bígla harriera, sice více mírnější popelnice než bígl, ale má to v sobě :) Taky luxovala, ale odnaučila se to slovem "fuj", to jsem praktikovala vždy když jsem ji přištihla a ještě jsem tam jakoby vedle nebo před ní hodila klíče a použila "fůj" poté třeba i pust a dneska už mě to nedělá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2012 14:28 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
no to je taký pes ako sa u vás hovorí ,, popelnice,, to máme doma rovnako my máme fenku mopsa a ta vysáva zbytky v kuchyni ale aj vonku na dvore

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 465x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/634-psi-zlozvyky?od=51