Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Útok psa na člověka

 

NápovědaFórum » Chování psů » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Útok psa na člověka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 01:04 Bihiro – útok psa na člověka
Fotka k příspěvku Přes policii jsme to řešili,ale berou to jak přestupek,protože na nás psa nepoštval.Takže teď čekám jak dloho budu na neschopence a protože i přes to,že si tykáme ,tak za celou dobu neprojevil žádný zájem,a navíc chodí se psem pořád na volno a bez náhubku,tak na něj podám žalobu na ublížení na zdraví z nedbalosti.Navíc mám na ruce asi narušený nerv,tak uvidím jak dál,bojím se venku jestli je někde nepotkáme ,v ruce třímám pepřák a začla jsem se bát cizích psů a vejít do naší ulice.Měla jsem knírače,jezevčíka a shibu.Jsem zootechnik a milovník všech zvířat.Jezevčík i knírač se dožili 14 let a ani jeden nikomu neublížili.Nikdy bych nevěřila,že se začnu bát ve svých 48 letech cizích psů.Fotka je moje ruka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 22:04 Dracula Re: Bihiro
Bihiro napsal: Myslím,že pořídit si takového psa ,není problém,ale mít ho na dvoře a jenom s ním jít na procházku ,není pro takového psa vhodné.

S tím souhlasím i nesouhlasím... Takový pes musí mít výcvik, to ano, ale na druhou stranu mu je geniální výcvik k ničemu, když má agresivního majitele nebo-li cvičitele, který na takového psa nemá trpělivost a vlohy, což se mnohdy a více případně stává...

Nadruhou stranu zase má-li pána, který s tímto typem psa umí zacházet s láskou, trpělivostí, bude vyrovnaný a na psa bude mít dobrý vliv nemusí mít ani moc specialní výcvik- stačí, sedni, lehni, ke mně a jakž takž k noze a se psem se dá žít at už je to pitbul nebo staff.. Takových znám víc než těch "cvičených" bohužel hmm

Lidé jsou takoví či makoví a "jaký pán takový pes"...

K té ráně, předpokládám že jste to řešili přes policii, po takové ráně by pes u majitele už asi jinak nebyl, nebo po vysoké pokutě by si dával velké "POZOR"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 20:43 Bihiro – bojové plemeno
Fotka k příspěvku Dobrý den,ráda bych připojila svou zkušenost se staffordem.Podotýkám,že to co dělá ,je vlastně vizitkou majitele.Já mám pejska shiba inu,stafford bydlí ob dva baráky.Před rokem stafford napadl našeho psa a manžel,aby zabránil usmrcení shibáka ,tak skočil na stafforda a přidusil ho,aby našeho psa pustil.Tenkrát se to obešlo bez vážnějších zranění.Před měsícem a půl, jsem šla s naším pejskem z procházky domů a majitel stafforda zapomněl,že má na dvoře psa a otevřel vrata.Stafford okamžitě utekl a vrhl se na našeho psa,zlomil mu pravou nohu, obě kosti.Musel na operaci ,kde mu nohu šroubovali a pořád kulhá.Doktor mě varoval,aby Benji neběhal a neskákal,protože by se mu to mohlo pohnout a mohl by kulhat už napořád,nebo přijít o nohu.Tenkrát jsem vůbec nevěděla ,jak se zachovat,protože v té rychlosti jsem to nestihla.Zhruba před 10 dny jsme se zase vraceli z procházky a milý majitel stafforda vyvážel popelnice,pes mu opět zdrhl,pochopitelně zase na nás.Vědomá toho,že náš pes nesmí běhat ,popadla jsem ho do náruče,že ho dám do nějaké předzahrádky a otočila se k staffordovi zády.V momentě se mi zakousl do zad,a poté do ruky.V ten moment jsem našeho pejska pustila a ten běžel domů.Mezitím si majitel stafforda odchytil.Já jsem na neschopence ,11 děr na ruce ,z toho jedna třícentimetrová a na zádech 13 děr.Volala jsem 3 odborníkům,jednomu co cvičí policejní psy,jeden cvičí staffordy a jeden co chová staffordy.Všichni 3 se shodli na tom,že každý stafford po dosažení dospělosti,který nemá pořádný výcvik a ani jiné zaměstnání ,kde by mohl vybít energii má tendence při první příležitosti zdrhnout a napadnout především psy.Mají to prý v genech.Mají v genech zakodovaný boj.Proto se jim říká bojoví psi a proto mají i snížený prách bolestivosti.Nehážu psy do jednoho pytle,protože je to majitelích a právě proto si myslím,že by měli mít povinně výcvik a chodit po venku,v místech,kde je pravděpodobný výskyt více psů,na vodítku,nebo s košíkem.Myslím,že pořídit si takového psa ,není problém,ale mít ho na dvoře a jenom s ním jít na procházku ,není pro takového psa vhodné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.10.2011 10:00 Muž prasan [897] - Teriéři – pes a človek
Pes je taký, akého si ho človek vychová.Asi len toľko na margo tejto témy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 19:49 Vini Re: Terda
Tady jde o to, že když toho psa nechali na pokoji, tak nic nedělal. Ale protoůze ho ten chlap otravoval, tak po něm vyjel...a pravda temperamentní rozdíly mezi ovčouny a jezevčíky jsou velké..ano a protože neměl lidi rád, raději mu dávali košík než aby na ulici někoho porafal ldyž to bude nějaký trouba a pohrne se k němu jako k čivavímu štěněti...:-| ale opět s tebou souhlasím..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.08.2011 13:39 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Vini
No náš je mazel doma... venku - tam je svůj. Košík mu nedávám (jen do vlaku a do autobusu jo), on cizí prostě ignoruje, to radši reje frňákem v u země a plaší kačeny, než by se zahazoval s někým cizím (jedno jestli člověk nebo pes). Argumenty onoho pána byly na hlavu postavené. Hlavně dělal jako by Bertík holku pokousal. Další co je průšvih ( z vlastní zkušenosti), když člověk před začne utíkat a křičet. Jako malá (menší) jsem se psů bála, když jsem viděla psa automaticky jsem přecházela na druhý chodník a nedej bože, když na mě zaštěkal. Jednou mě vořech ze sousední ulice hnal skoro až před branku. A při tom, když to vezmu zpětně, by stačilo prostě ve všech těch situacích zachovat klid a nejančit. Tuhle na mě vyjela na ulici fena od sousedů a stačilo jí dvakrát rázně říct ať maže zpátky a šla. Jenomže to jsou zkušenosti, na který asi člověk musí přijít sám a na opravdovýho agrsora to nejspíš nefunguje :-| ... Já bych na to nebejt Bertíka nepřišla, protže bych se psům dál jednoduše klidila z cesty.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.08.2011 12:58 Vini Re: Terda
S tím nadevše souhlasím, naštěstí oba naši psi jsou mazlíci a protože bydlíme na vesnici, lidé se mě vždy ptají, jestli si můžou pejska pohladit...ale nesnáším lidi, kteří mají takové argumenty, které jsi uvedla. Já nevím jak on, ale já nikdy nehladím cizí psy, ikdyž mi je 14 a jsem stále „mladistvý”. Zvláště ty velké, nevím co od nich mám čekat. A když už si ho chci pohladit, tak se vždy ptám...:-) Podobnou zkušenost s tím měla moje mamka, když před xxx lety vlastnila německého ovčáka Athose s PP...ten pes nenáviděl cizí lidi, vždy nosil košík...ale jednou, když byli s kamarádama na toulkách (stanovat a chodit na túry), zastavili se v hospodě a psovi košík sundali, aby se mohl napít...pak si v klidu lehl i nim pod stůl a odpočíval...najednou se tam objevil nějaký chytrák s tím že je to krásný „pejsek” a jestli ho může pohladit..Athos byl pes jako hrom, opravdu ukázkový německý ovčák a mamka mu řekla ať ho nehladí, že nemá rád cizí lidi...chlap na to odpověděl stylem „no ťuťu ňuňu, my máme taky takového pejska” a raf ho! No a bylo to...:-| psa ale utrácet nemuseli, protože to bylo vinou toho člověka, byl prostě a jednoduše hloupý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   24.08.2011 11:19 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Pavla
Musím jen souhlasit. Zároveň musím podotknout, že spoustě nepříjemností by se předešlo také tím, kdyby kolemjdoucí neignorovali upozornění, že psa hladit nemají. Náš Bertík je sice malej jezevčík, ale i od něj kousnutí přinejmenším bolí. Ne že by někdy nekoho pokousal, na jezevčíka je řekla bych klidný, žádnej agresor nebo uštěkaná hysterka, ale je od přírody vůči cizím nekontaktní až nedůvěřivý zvláště vůči malým dětem a drží se od nich dál (k lidem, které vezme za své je naopak neuvěřitelný mazel) a jak řekla Pavla, proč zbytečně riskovat. Bohužel při jeho štěňátkovském vzhledu si ho každý chce pohladit a jen málokdo se zeptá. Často se k němu lidé vrhají aniž by se zeptali, zda ho pohladit můžou a nejen děti, ale i dospělí a když je upozorním, tak většinou pohoršeně koukají. Jednou se mi dokonce stalo, že mi pán po té co jsem ho upozornila ať ho jeho děti nehladí (ze zadu, bez zeptání) vynadal, že jsem určitě jako malá taky hladila cizí psy. S pánem jsem se dál nebavila. Nemělo to smysl. Jeho argumenty typu nemá se hladit = krvelačná bestie mi za to nestály. Takže nejen výchova a znalost svého psa, ale i snaha respektovat slova mejitele, protže on svého psa zná (nebo by alespoň měl) a ke spoustě neštěstí by třeba nemuselo dojít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   24.08.2011 10:34 Pavla – Je to jen o znalosti svého psa
Mám amerického buldoka. Betýsek je pes zlatej, miluje nás do skonání světa. Psa napadl jen jednou v životě a to, když po mě vyjel pes a snažil se mi zakousnout do lýtka. Tenkrát Ben, se zabandážovanou nohou, protože byl cca 5 dní po amputaci prstu vylítl, skočil přímo přede mně a toho psa pěkně prohnal. Nic mu neudělal, ale nedovolil mu, aby se ke mně přiblížil. Jinak vůbec nemám strach se setkání s jiným psem. Malý, velký, mladý, starý, fenka, pes, je mu to fuk, všechny miluje. Od malička chodil mezi psi, lítal s nimi a tak si zvykl. Dokonce se mu jednou zakousl Boxer do obličeje, až mu tekla krev a Ben jen stál jak trubka a vrtěl ocasem. :-D Na lidi vrčí, pokud jsou cizí a hrnou se k němu. Je bázlivý od malička, zhoršilo se to ještě po tom, co ho skopali děti, když měl dva měsíce. Na všechny sousedy z bytovky si zvykl, nevrčí ani na jednoho. Od většiny se nechá i pomazlit a vrtí na ně ocasem. Pokud se sem přistěhuje někdo nový, Ben mu nedůvěřuje. Nic neudělá, ale pohladit se nenechá, to prostě utíká. Takže mu to trvá déle. Při 6 setkání už vrtí ocasem. No a děti? To je kapitola sama pro sebe. Po tom šíleném zážitku z dětství si prostě vybírá koho k sobě pustí. Dětem se vyhýbáme, nezodpovědné rodiče, kteří si děti nehlídají a ti letí k nám okamžitě na dálku upozorňujeme, že to není pes mazel ale pes hlídač, že má špatné zkušenosti a může kousnout. Sice to nevíme jistě, ale nač riskovat. Např. s desetiletým klukem z bytovky se mazlil hned první den, co se sem přistěhovali. Miluje ho, vrtí ocasem, na zahradě se po sobě válí a Ben slintá blahem. Ale jeho pětiletá rozmazlená a nevychovaná sestra, to je něco jiného, za tou Ben vůbec nejde. Nenechá se pohladit, bojí se jí. Takže z toho plyne, můžete mít velkého psa a sami mít 50kg. Ale musíte svého psa dokonale znát. Vědět co mu vadí, čeho se bojí, vyhýbat se stresovým situacím. Vím, že se dětí bojí, takže je k němu nepouštím. Bojí se velkého ruchu na náměstí, no tak tam s ním v týdnu nechodím, maximálně o víkendu, když je tam klid. Je milion jiných míst, kam s ním můžu jít, tak proč riskovat, že ze strachu kousne, urve se a vlítne pod auto, nebo se jen bude klepat jak rosol. Proč trápit ho i sebe? Jdu s ním radši na pole, nebo do lesa. A vždy na vodítku!!!! A nemyslím si, že by nějak trpěl. Je to miláček a mazel, dostává se mu nejlepší péče, chodí na vycházky na vodítku, lítá po zahradě před bytovkou na volno a válí se s námi doma, mazlí se, má kvalitní granule, nejlepší léky na klouby a miluje nás nejvíc...stejně jako my ho!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.08.2011 23:27 Žena 111 [526]
Fotka k příspěvku Také musím souhlasit, že každé plemeno ať již od Jorkšírka, labradora a pitbula, závisí na výchově a péči majitele? Zodpovědný majitel, nenechá dopustit aby jeho mazlíček napadl jak jiného psa tak i člověka. :-( jen škoda že to tak ve skutečnosti není, a že je právě mnoho majitelů kteří si pořizují psa jako trend v domácnosti a né pro potěšení? rozzureny a pak na něj nemají čas a výchovu nezvládají, a tím pejsku nedopřejí kvalitní psí život a sobě přidělávají jen starosti.( stres, nervozitu...) O tom to přece není, pejska si musíme opravdu s radostí užívat, právě protože s námi sdílejí poměrně krátký život. love Zdenka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2011 22:41 Žena Belja2 [28] - OhařiRe: Vini
Můžu jen a jenom souhlasit... a nejvíc mi vadí, když majitelé svého psa nezvládají, ale ani se o něj nijak nestarají během procházky, a on se tak stává časovanou bombou pro ostatní. To kdybych to měla srovnávat , tak at mě zadši napadne pes , kterej je agresivni a nevycvyceny, ale jeho majitele o nem buou vedet a bude mit dotycny pes kosik nebo majitele , kterej se bude snazit zasahnout, nez nejakyho, kterej te napadne pokouse treba i tebe a jem je to putna, takovym majitelum bych psa nesverila ... a uprimne nejradsi bych aby me nenapadali vubec, ale stane se,bohuzel....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2011 20:07 Vini Re: HOUP
Jasně že záleží jen a pouze na výchově, ta naše taky není kastrovaná a je úplně v pohodě, sice je to golďák, ty sou sice chováním trochu mírně jinde ale stejně si jsou dost podobní...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.08.2011 12:10 Žena HOUP [1532] – souhlasim
že vše zaleži na majiteli--- ze stejneho vrhu co je Hopi vidavam 2pejcsi --chuzi u nohy jsem ješte nevidela a co se tyče mirnosti ..to už vubec ne jsou to divočaci ....a jsou to přitom labroši ..a každy no joo ta vaše je vykastrovana ale ja myslim že tim krotka neni ..ja myslim že je to vychovou ....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 12:08 Vini
Souhlasím s Avonou...:-) jo a ještě k té titěrné modelce jsem chtěla dodat že to je takový ten styl co volá na velké psy stejně jako na čivavy stylem „prosímtě Sašenko nech toho pejska být” Nebo „prosímtě Sašenko pojď k noze” (A Sašenka ke např. ta tibetská doga) :-D :-D jinak za to jméno se omluvám abych něčího psa neurazila, bylo to první co mě napadlo...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2011 08:12 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: Milena
Bohužel vše je o lidech... my jsme sa pasovali na " pány tvorstva " ale nějak se podle toho nechováme. Samozřejmě nejde paušalizovat, ale když člověk povýší své EGO nad morálku a zdravý rozum je to v háji.
Paní přeji, aby bylo vše v pořádku a ani na ní, ani na pejskovi tato zkušenost nezanechala následky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 05:16 Žena Milena [1577] - Teriéři – Reakce majitele agresivního psa
Je to čtyři dny, co jsem byla téměř svědkem napadení člověka psem.Slyšela jsem štěkot velkého a pak kvílení malého psa na kopci nad sídlištěm. Paní z domu naproti venčila křížence pudlíka svých přibuzných, šli vzorně na vodítku, paní ještě s francouzskou holí. Byla nedávno na operaci kyčle. Z jedné ze zahrádek vyběhl NO, paní povalil a vrhnul se na pejska. Majitel NO naštěstí zabránil nejhoršímu, ale napadené paní sotva řekl promiňte a vůbec se nestaral, jak se vyděšená a špinavá dostane domů. Paní skončila u lékaře a tam řekla, co se stalo. Teď jí majitel NO (mimo jiné také majitel hlídací agentury)a jeho otec telefonují, že je chce zničit, že to má odvolat. rozzureny rozzureny
Jsem dost zvědavá, jak tenhle případ skončí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 09:37 Vini – Re: katsim
Záleží na temperamentu plemene i každého psa individuálně...je snda jasný že staford bude problémové plemeno protože je to prostě stafordský teriér a teriéři sou prostě teriéři a s tím nic nenaděláš...třeba jedna naše vedoucí z oddílu má nějakýho křížence staforda a myslim že ještě pitbulla a má fenu, ta je natolik vycepovaná, že je téměř nemožný aby tam nějaký dítě pokousala...samozřejmě že na tahle plemena musí být majitel tvrdý aby k ničemu takovému nemuselo dojít...k ní se tenhle pes skvěle hodí a samozřejmě se říká jaký pán takový pes, těžko by si nějaká titěrná modelka na jehlách k sobě pořídila staforda, boserona nebo dobrmana..to si radši pořídí čivavu nebo yorkšíra do kabelky...:-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 09:26 Žena katsim [7] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: Vini
Mě se zdá, že problémoví psi jsou třeba stafordi, protože oni se chovají mile a panička si myslí jak ho skvěle zvládá, normálně si třeba hraje s fenkama. A když prostě uteče tak mu "rupne v bedně" a už běží k nějakému psovi a zakousne se mu přímo do krku. Ale řeknu ti, že ne všichni zlatý retrívři jsou tak mazliví a hodní. Každoročně se pořádá setkání štěňat The Best Baron, a protože měla tahle chovatelská stanice haldu štěňat tak tam mohli spolu řádit a mohli se opět setkat se svými rodiči. Bertík je vrh U (Umberto) a byli tam jeho bráškové, kteří si s ním hráli až na jednoho. Jmenoval se Unio a na všechny psy tam štěkal a vrčel pak dokonce zavrčel i na své pány. A oni neudělali nic. Byli mu dva roky a oni ho ještě nenaučili poslouchat, teda až na to že vyhrával všechny výstavy. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.08.2011 16:06 Vini Re: Avona
Jo máš recht, sice jsem se s Akitou ještě nesetkala ale podle povahy se říká že to je ostřejší svérázné plemeno, já ostré psy nikdy nechovala, dříve jsme měli akorát tak dva střední pudlíky s papírama - Dianu a Ronyho a teď máme Elisabeth - golden retriever, více psů si nepamatuji avšak vím, že kdysi dávno jsme měli obrovského německého ovčáka s PP - psa a jmenoval se Athos..zažila ho jen moje sestra a mamka říkala že byla tehdy asi jedno nebo dvouleté mimi,...Athos ji miloval a pořád si jí hlídal jako fena své štěně...zvláštní...nikdy jí neublížil ale to neznamená že to tak je i s ostatními psy...on byl výjimečný, smůla že v 9 letech zemřel na torzi (přetočení) žaludku... :-( Jináč teď uvažujem buď o malém pejskovi nebo o německém či výmarském ohaři, což už patří mezi tvrdější plemena, mně to nevadí, protože ohaři se mi líbí a fenky jsou i docela milé..avšak opět záleží na temperamentu individuálně každého psa nebo fenky zvlášť... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.08.2011 12:16 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: Vini
Máš pravdu, hodně záleží na temperamentu i na povaze jedince i plemene. Každopádně zůstává to, že dítě by nemělo být se psem bez dozoru, navíc pokud se vzájemně zas tak dobře neznají. Pes je stále šelma a dítě je dítě. Rodiče i majitel by měli oba hlídat. Akity jsou dost " své " a já osobně bych dítě s cizí akitou nenechala.
Doufám, že klouček bude v pořádku a všichni se z toho poučí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.08.2011 11:03 Vini Re: katsim
No jooo, ale to je zlatý retrívr,...ale když by sis pořídila např. něco jako je boseron nebo třeba tibetská doga či sibiřský husky tak to už by asi nebylo tak jak ty říkáš...:-D D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 09:28 Žena katsim [7] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Po mně taky jednou vyjel akita inu, ale byl to toulavý pes, kterého našel strejda. Byla zrovna zima a my jsme mu promazávali tlapky rozežrané od soli. Náš zlatý retrívr poslechne mého 4letého bratrance. Třeba mu řekne popros,sedni, lehni, bříško nebo dej pac a on to udělá. Ale jak vidí jiného psa tak by ho asi neposlechl. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 06:21 Žena HOUP [1532] – opět jen ma zkušenost
mam labradorku a ta děti miluje jenže spusobem hrr na ňe takže ja musim ji usměrnit --a položit poprve ručičku ditete na misto kde to ma ráda --ukazat diteti kde muže e kde ne hladit----pejska i spolohuji ..a pokut nás potka jak ja řikam ,,školka,,tak opět usměrńovat deti psa nespouštet z pohledu vždy mit psa na očich a vždy stojim u jeji hlavy .....vim ješťe do teť nekousla nikoho a snad do budoucna to tak zustane ale přeci jen je to pejsek nevim kdy ji muže pohlazeni zabolet ...a jeji reakce by mohla byt nepřiměřna ..takže me zhrnuti- opravdu ma majitel hlidat sveho pejska a byt ve střehu pořat ..zažila jsem dvakrat hodinu s dětma a věřte že je to opravdu namahave .... ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2011 22:33 Vini Re: katsim
V takovym případě jde ale o věk, nemůžeš tady přece zmiňovat dítě, kterému je třeba šest let,..je jasné že pes ho většinou neposlechne, a to proto, že je nejmladším členem rodiny, zejména u velkých psů tomu tak bývá..i člověku jako jsem já, a to mi je skoro 14 let, se stává, že si ze mě naše fenka utahuje protože jsem mladší než ostatní, ze kterých má větší respekt než ze mě...Ale co je pravda, že většinou už poslechne, hl. je že už umím pískat a na to přijde v 99%...a dle mýho názoru by se měli respektovat vzájemně..dítě nemá psa otravovat, pes si má na dítě dávat pozor... nemá dítě povalovat nebo už vůbec ne na něj v nejhorším zaútočit.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 12:18 Žena katsim [7] - Retrívři, slídiči a vodní psi
To, že by děti měly mít ze psů respekt, není úplně pravda. Samozřejmě dítě nesmí psa dráždit jako tahat za ocas atd. Ale když třeba něco pes provede a dítě ho pokárá ten pes by měl vědět, že to neříká jen tak a měl by ho poslouchat. To dítě je jeho další pán a zároveň kamarád. To samozřejmě platí jen když ten pes zná dobře to dítě. A to dítě musí vědět jak se psy zacházet. Pak taky aby se vyhýbali děti velkým psům?! Vždyť není pravda, že všichni velcí psi jsou kousaví. Dítěti může ublížit i yorkšír.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 19   01.08.2011 21:33 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: petr
To jsem nějak nepochopila, píšete, že Váš syn znal psa od štěněte, ale také že "Pes ve svém teritoriu neměl zkušenost s dětmi, chodili tam samí dospělí" Tak nevím, co si z toho vybrat.
Osobně bych neviděla chybu v psovi, ale v majiteli, který když ví, že jeho pes není na děti zvyklý, tak si měl psa zajistit - třeba mu dát náhubek a lépe si ho hlídat.
Pokud jde o tvrzení, že pes zaútočil dle Vás "bez nějakého podnětu" (předpokládám, že jste byly u toho) tak věřte, že podnět tam vždy nějaký je, jen jste ho třeba nemuseli postřehnout - pes není kočka. Ale i toto je věcí majitele psa.
Nicméně ještě že to "jen" takhle dopadlo, držím vám palce ať se vše brzy zahojí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 19:01 petr – akita inu
Fotka k příspěvku Včera byl můj 7mi letý syn napaden dvouletým psem Akita inu, kterého znal od štěněte. Byl to mžik, když přijeli na návštěvu k příbuzným, tak pes bez nějakého podnětu zaútočil na nejmenšího. Nedovedli jsme si vysvětlit proč k tomu došlo. Pes ve svém teritoriu neměl zkušenost s dětmi, chodili tam samí dosplělí. Pes skočil na syna povalil ho na zem a potom ho kousl do hlady do vlasové části. Má tam 4 jizvy, nejdelší asi 9 cm, hrůza. Celkem 18 stehů. Na tváři má ještě od drápů odřeniny. Jak upadl tak si narazil a rozsekl horní ret. Syn chtěl, aby o tom věděli i ostatní a tak jsme to sem napsali, aby si děti dávali pozor na větší psy. Doufáme, že se to jiným dětem nestane. Snad bude v pořádku, byl ve špatnou dobu na špatném místě. Doufáme, že z toho nebude mít psychické trauma a nebude se do budoucna bát psů, protože do současné doby je měl rád. Chraňte své děti před velkými psy, děti musí mít ze psů respekt. Máme psy rádi, ale raději bych včerejší den vymazal, aby k tomu napadení vůbec nedošlo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.05.2011 20:31 Žena 111 [526] – Reakce psa
Fotka k příspěvku Pes, jak se říká je nejvěrnější přítel člověka, Ano za tím si stojím, ale musím konstatovat je to jen pes, a né stroj. Řečeno-psy mohou reagovat skratově - stačí podnět(uleknutí,bolest, nervozita,vysoký ton atd...) a reagují právě například kousnutím člověka(dítěte).Proto je nutné mít vždy svého miláčka pod kontrolou, důkladně ho znát-reakce na podnět ...a snažit se minimalizovat, a hlavně vyvarovat těmto okolnostem. A říkat si můj pes to nikdy neudělá. To znamená předcházet nebezpečí- nenechávat pejsky samotné s dětmi. tone Sama mám canisterapeutického a asistenčního psa, který je speciálně vycvičen na zátežové situace(psychiku psa). A nikdy bych ho nenechala samotného s dítětem, či člověkem kterého dobře neznám. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.08.2010 07:47 Žena BOSS [6] – Fotka potrhaného chlapa
Ahoj. Tak jsem se šla na toto vlákno poučit a místo toho jsem se mírně řečeno nasr...! To video i fotky samotné došli cca před půl rokem přítelovi. On Betýska nechtěl. Nechtěl prvně žádného psa, pak jen jezevčíka a nakonec máme amerického buldoka. Občas nadává, že mu pes bere svobodu, že nemůžeme jet na dovolenou, festival apod., ale mě to nevadí a on to nakonec vždycky taky vklidu oželí. Ze začátku byl jejich vztah dost otrkávací. Přítel neměl se psama žádné zkušenosti a tak nevěděl jak na něj. Ale Ben byl malej prďola, takže si na sebe zvykly. Ať přítel teď tvrdí co chce (nevím jestli máte doma taky takového chlapa rádobytvrďáka, co neumí přiznat, že má někoho nebo něco rád), tak nakonec když pes dostane rýmu, kašel, má nemocné nohy apod., tak je u něj jako první a je to samé ťuťu ňuňu. Má ho prostě rád a to moc. Sám měl ze začátku předsudky k velkým psům, pitíci apod. to pro něj byly vrazi. Prostě klasický člověk bez zkušeností se psem, zblblej médiema. Od té doby co máme Bena totálně otočil. Už chápe, že pes kousne jen má-li záminku, brání-li se. I pitbula už by si klidně pohladil. A tak když mu před půl rokem přišlo od jednoho jeho spolužáka ze střední tohle hloupé video a fotky, tak se vytočil do nepříčetna. A to byste ho museli vidět, když se takto rozčílí smich Rudá barva v obličeji, za kterou by se nemusel stydět ani "srp a kladivo", naběhlá žíla na čele, krku a možná i na zadku (to jsem nekontrolovala, ale nedivila bych se) :) a nehoráznej řev. Něco ve smyslu. "Kterej "píp" vytváří takové "píp", pak se nemají lidi bát. Pak nám nemají děcka kopat do psa s tím, že je to pittbul, když jsou vychováváni takovými "píp" a jejich "píp" videi.Vždyť tam není jasné, jestli je pokousanej nebo ne. Klidně ho mohl přejet kombajn a oni za to pak jen dali fotku psa. Je to montáž. Já bych jim nakopal "píp"." Skončilo to tím, že napsal tomu bývalému spolužákovi,od kterého mu to přišlo, že je nehorázný "píp" a že mu takové kraviny nemá posílat. Že si vůbec neuvědomuje, jak tim ubližuje všem psům...díky zlosti od lidí co se proti nim bezdůvodně obrátí. Takže: TOHLE JE NORMÁLNÍ FEJK. KLIDNĚ SE MU MOHL STÁT ÚRAZ V PRÁCI, MOHLA HO SRAZIT MOTORKA, MOHL SE PORVAT NA ČOCHU S CHLAPÍKEM CO MĚ NŮŽ A PAK K TOMU NĚJAKEJ ITELIGENT DAL FOTKU PITBULA. NEVĚŘÍM TOMU ANI ZA MÁK...... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2010 00:10 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: NIKO
NIKO souhlas s tebou...pes NIKDY neútočí bez podmětu vždyť i lidi mají ke všemu důvod a to že harant přilítne ke psovy a začne na něj šmakat a něco hroznýho jsou psi kteří nesnesou pohlazení na hlavě nebo třeba na boku, noze, úchu třeba po úraze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   13.08.2010 20:12 NIKO
čokl napsal: Jak můžete říci, že děti dráždí psi. Moji dceru nezdůvodně napadl prašivej čokl. Neměl koší ani vodítku a ke všemu se ten čokl pohyboval kde neměl. Minule si jedna žena vzala do nákupního střediška psa. Naštěstí ji vykopla i s čoklem ochranka. Jo a naštěstí už ta bestie co pokousla moje dítě pošla. Všude se píše jak lidé ubližují psům a vůbec se nepíše jak psi útočí na bezbrané děti. A co ještě nesnáším. Že jsou chodníka a hřiště plná čoklých výkalů. Nejraději bych vždycky v něm toho čokla i páníčka vymáchala.
Děti psy dráždí,rodiče si je nehlídají a dítě jde klidně bez dovolení majitele pohladit "cizího" psa.Rodič se ještě čílí,že to dítěti není dovoleno.I tak dochází k úrazům.
Jak můžete vědět a tvrdit,že pes,ne čokl,je prašivej?Potvrdil Vám to veterinář?Určitě jste byla s dcerou a se psem(byla-li pokousána) na vyšetření,nebo né?
Každý pes se v ČR může pohybovat kde chce,pokud tam není značka zákazu,nebo to nedovoluje zákon ano
Psi nejsou žádné bestie!!!Ale z dnešních dětí rostou pěkní "pacholci"(třeba i z Vaší dcery),rodiče je v tom ještě podporují a dítě si myslí,že si může dělat co chce ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.08.2010 19:27 Žena Macinka [165] - Společenská plemena – Re: čokl
A že se všude povalují psí výkaly, za to vůbec pes nemůže!Je to normální potřeba, ale páníček by to měl po svém psu uklidit!Jenže je spousta nezodpovědných pejskařu co to nedělá, ale to neni psa problém a vina.Neřikám, že jsou všichni stejní naštěstí už je nás hodně co to po svých miláčkách uklízíme.
Mě se to také nelíbí tak po svém pejskovi uklízím mě to problém nedělá nejsem líná ohnout dřep!
To bych tu neřešila a neulevovala si na těchto stránkách to bych řešila tam ve Vašem městě nebo kde!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.08.2010 17:45 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: čokl
Tak tohle mi nedá nereagovat. Žádný pes nenapadne bezdůvodně ! Vždy to má nějaký podnět, buď je k tomu pes nějak dohnán, nebo je špatně veden majitelem, ale vždy za to může ČLOVĚK a nikoli pes. Odpovědnost pak musí nést nejen majitel dotyčného psa, ale třeba také rodiče napadeného dítěte. Já bych nikdy dítě osamotě se psem nenechala, člověk přece nese odpovědnost jak za své dítě, tak za psa !
No nějaký důvod k napadení o kterém píšete jistě byl, a Vy jste měla hnát majitele psa k odpovědnosti (pokud jste tedy u toho byla) a né se tady pak takto ventilovat na psech.
Zřejmě však máte nějaký psychický problém (bez urážky), když si dovolíte na stránkách milovníků psů se o psech vyjadřovat jako o "prašivých čoklech", či "bestiích" a tím je vlastně házet do jednoho pytle. No vlastně také porušujete pravidla tohoto fóra - viz etika, pokud Vám to něco říká. Mě zase dítě psa nakoplo, ale nikdy by mě nenapadlo se proto někde vyjadřovat sprostě o dětech.
Je mi z vašeho příspěvku dost smutno, protože člověk, který nemá rád zvířata, nemá rád ani lidi a vlastně je mi vás i líto, jste zřejmě velmi zahořklá vůči psům, ale to je Váš problém, který by jste ale měla řešit jinde :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.08.2010 14:47 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: čokl
no tohle je tedy názor ne
je mi líto, že vaše dítě pokousal pes... ale pes sám za to nikdy nemůže, vše se odvíjí od výchovy, takže chybu hledejte u pánečka!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 13:56 Žena Cynthia [4] - Teriéři – Re: Macinka
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.01.2010 12:36 Žena Macinka [165] - Společenská plemena – Re: dan999
Ahoj upřímě si myslim,že jsi na to mladý mít tohodle psa,pravděpodobně nemáš žádné zkušenosti co se psů týče,nebo ano?
Tyhle psy bych doporučovala jen zkušeným,né začátečníkům.
Mysli,že je to pro člověka i pro toho psa nejlepší.
Ty nebudeš vědět jak na něj,a bude to trápení jak pro toho pejska tak pro tebe i bohužel pro okolí.
Tyhle psi jsou krásní,všichny psi jsou krásní a něčím výjmečný,jen si uvědom zda na tohodle psa máš,zda by si ho opravdu dokázal vést a udělat z něh fajn kámoše aniž by ohrožoval druhé.Uvědom si jakého psa vlastně chceš,psů je strašně mnoho,vyber si takového který by ti vyhovoval a zda máš vůbec dost času na psa.
Každý pes se hodí na něco jiného,ale každý potřebuje dostatek času od pána a dostatek pohybu.
Každý dobře vedený vychovaný pes je super kámoš!
V mém okolí je pár náctiletých co maj podobné rasy a moc je nezvládaj.Jsou moc mladí a psa maj jako doplněk aby machrovali u vrstevníků,je to smutné,pak se každý divý,že tyhle pejsi něco někomu vyvedou,když je o ně špatně staráno.
Je to jen a jen na tobě,ale nedoporučovala bych ti ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 08:56 Žena Cynthia [4] - Teriéři – Re: dan999
Pes a mačka je veľký rozdiel.Ani tá mačka si všetko lúbiť nenechá akurát sú dôsledky menšie ako u psa veľkého plemena.Mačka maximálne poškrábe a keď aj uhryzne nei to ako uhryznutie od psa.Neviem aj som názoru že zálezí na majiteľovi ako sa k výchove bojového plemena stavia.Mám známu ktorá chová pitbulla a je tak mierumilovný že to sa ani opísať nedá.Proste bol k tomu chovaný tak.Tomu videu sa veriť nedá pretože nevieš ako sa k nemu jeho majiteľ staval.Ak ho učil k bojom-čo ovšem že neprizná lebo je to trestné-tak sa nečudujem že po ňom vyštartoval.Zrejme zlyhal vo jeho výchove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.01.2010 07:56 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: dan999
Rozhodně nenechávat dítě samotné se psem! Psa od štěněte socializovat, vychovávat a pak cvičit. A dítě naučit, jak se má chovat k živým tvorům.. a popravdě pitbul, nebo staford je v rodině mnohem vyrovnanější a tolerantnější než hovík. To video považuju za nejapnou montáž, která má jen šokovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 19:51 dan999
ano ja jsem nazoru že pes má právo se bránit ale moje máti si myslí že pes si nesmí dovolit na segru vyjet ani zavrčet ona si myslí že hovavart že pry je tolerantní a tak si nechá všechno líbit, babička má kočku a ta segru rovnou vvyhledává a ta ji chytí za hlavu a nosí ale kočce to nevadí a když jí to začne vadit taK uteče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 16:32 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: dan999
V tom případě si to brzy rozmysli, protože i malý pes se bude bránit a může pokousat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 16:10 dan999
máte pravdu ale moje mamka je toho názoru že takového psa nechce protože mám malou segru které jsou dva roky a tak je jeste dost "hloupá" na to aby vedela že se to tomu pejskovi libit nebude a i tak by ten pes mel radši utect (aspon si to myslím)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2010 16:48 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: dan999
Toto video mi taky již mailem přišlo a je to fakt drsný. Bohužel tam nebylo zřejmé, jak se to vlastně stalo, resp. co tomu předcházelo a jaký pes to vlastně udělal, protože celé to video končí jen jedním obrázkem pitbula. Taky mě napadlo, zda to není celé jen podvrh ve snaze pošpinit "bojová" plemena. Všechno je možné.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2010 16:05 Žena Macinka [165] - Společenská plemena – Re: dan999
Ahoj no dost drsná fotka a to je slabé slovo...
Za prvé,by mě zajímalo,zda je to opravdu od pitbula.
Tak dejme,že ano.
K tomuhle,mohlo vést mnoho věcí.
Chování pána,ale k tak brutálnímu napadení je těžko říci co ho k tomu vedlo.
Normální psi,takzvaně varují tím,že kousnou jen málo a tím daj pánovi na jevo,že takhle ne tim chci říct,že se mu něco nelíbí,jako zacházení s ním a podobně.
Ještě psi také varují jen vrčením,někteří jednaj kousnutím.Neměli by si dovolit ani jedno,ale když pán něco udělá co se psovi nelíbí,třeba ho kopne a podobně tak je jasné,že jednaj pokousáním,jak jinak by se měl pes bránit.
Možná si ten dotyčný neuvědomil co má za rasu,a nerespektoval jeho povahu atd.
Mohl ho mít od mala,ale mohl v něčem povelit nebo oravdu mu něco udělat.
Tohle je strašně těšké posoudit.Když toho dotyčného člověk nezná ani toho psa.
Ani situaci kdy to udělal.Myslim,že bez důvodu to nebylo.
Nebo taky ten pes může být nemocný,i takové případy můžou být..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 15:51 dan999
ten chlap žije a mám ješte další fotky z blízka ale kdyby jste je chteli videt tak napište soukromou zprávu a pište mi prosím váš nazor na takové chování a co to chování mohlo zpusobit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 15:50 dan999
Fotka k příspěvku ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 15:49 dan999
Fotka k příspěvku ahoj tak já se taky přidám chtel jsem si pořídit bitbula protože se všude piše že se hodí k detem a že je dobry do rodiny ale přišel mi email který me od pitbulla odradil ale nevím co ten chlap tomu pejskovi delal že dopadl takto ale prý s tím pejskem žil cely život a venova se mu a pes nikdy nekousal
pozor je to jen pro silné povahy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2010 15:01 Žena Macinka [165] - Společenská plemena
Ahoj:-)
Kapku se tu přidám do debatky..
Osobně si myslím,že žádný pes není 100procentní.
Jako lidé,tak i psi občas zkratují,to znamená,že udělaj něco co nemaj,jakože ublíží člověku atd atd.
Důvodů k tomu může být mnoho,já myslim,že my lidi to nepochopíme co se psovi honí hlavou a pochopit proč to udělali.To jsou vše dohady atd atd.
Někdy pes může v člověku vidět hrozbu,pas má daleko lepší čich může něco vycítit atd atd.
Nebo vidí v člověku kořist,možná to jsou bláboly nevim,jem mě to tak napadlo...
Samozřejme,kdo svého psa nezná,je to špatné.
U mého psa NO poznám,že něco neni v pořádky-naparuje se vystrčí hrudník,dělá se větším,nedýchá a vybrujou mu uši.Vím,že se mu dotyčný nelíbí,no zkrátka mě kolikrát taky ne,tímhle dává na jevo,nepřibližuj se k nám moc blízko,prostě si hlídá pána,to jsem zjistila.Dám si ho k noze a nic se stát nemůže.
A když je na volno,tak ho nikdy nezpustím z očím.Jelikož vím,že lidem je to nepříjemné,když pobíhá takovejhle pes okolo nich,tak si ho vždy přivolám,dám na voďák a je to.Myslim,že i tohle je důležité,mít pořád psa na očích věnovat mu pozornost párkrát so ho přivolat atd.Teda pro lidi co si nejsou svým psem jisti.
Také myslím,že takzvané bojové plemeno neexistuje!
Každé plemeno dobře vychované,které má dobrého šikovného vůdce,který mu dá lásku,věnuje mu dost času,má pro jeho rasu pochopení tak je z každého plemene mazlíček.(Možná existují i vyjímky nevim).Hlavně to nesmí být žádný nervák,mlátič a podobně!
Z některýma plemenama je někdy problé,ale za to si můžeme my lidi sami,jelikož jsme je mi vytvořili,přetvořili k obrazu svému,né vše se vždy podaří......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2010 12:09 Chechelac – Re: www.gingertaffy.com - bojová plemena
kebbyakessy.blog.cz/…

Němci asi mají pronásledovánía vyhlazování v genech. Čtěte a plačte... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2010 22:42 www.gingertaffy.com – Re: edus
Dobrý večer všem,
také si myslím, že z jedné nepochopené reakce se svět nezboří, podle mne jste vše vysvětlila dostatečně jasně :-) a určitě si nepřipadejte nikterak špatně. Diskuzi jste rozhodně prospěla :-)
Přeji hodně chovatelských úspěchů, Draha
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:44 Žena edus [9] - Ohaři – Re: whippzoj
Fotka k příspěvku X-) :-)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 7129x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/69-utok-psa-na-cloveka?od=101