Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Přivolání na píšťalku

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Přivolání na píšťalku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2012 21:49 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
souhlas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.12.2012 20:44 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Jo "ke mně" zvládá řekla bych na jezevce dobře, ale zrovna před Vánoci mi odešly hlasivky na dovolenou a to jsem si to "ke mně" mohla šeptat se stejným výsledkem třeba do dubu, že jo. Proto se ptám na píšťalku. Ostatně v terénu nepotřebuju aby přede mně sedal a stačí, že přijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.12.2012 20:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
smich kéž by 100% ke mně mělo aspoň 10% pejsků (a to s desítkou přeháním)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.12.2012 20:07 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Terda
Klidně můžeš učit i bez 100% ke mně.. já mám odjakživa "povel" písknutí nebo "pojď sem" na přiblížení bez předsednutí. ke mně používám na cvičáku nebo když je zle, jinak ho zbytečně neomílám, jen občas ho zopakuju, aby se nezapomněl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.12.2012 20:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
jestliže umí již dobře přivolání na povel Ke mně s předsednutím, na píšťalku ho můžeš učit v pohodě, aby přiběhl k Tobě bez přiřazení k noze nebo předsednutí, a pak cviky prostřídávej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 09:07 Žena Terda [484] - Jezevčíci – Přivolání na píšťalku
Ahoj. Tuhle si mamka přinesla z práce píšťalku a když na ní zkusmo zapískala, tak Bertík přiklusal se podívat, cože se to vlastně děje. Tak mě napadlo, že by bylo fajn ho naučit aby krom klasickýho přivolání se naučil i na tu píšťalku, klidně bez toho, aby přisedával. Jen aby přišel. Je to možný, nebo mu tím budu moct mást hlavinku, že když řeknu ke mně tak si má i sednout a když písknu tak stačí, že jen přijde?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 55x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/697-privolani-na-pistalku