Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Vlčí dráp - paspárek

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci » Úrazy 

+ přidat příspěvek
Vlčí dráp - paspárek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 00:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: micz
VĚTŠINOU SE TO HOJÍ DOBŘE, KDYŽ JE TO PASPÁREK, PÁČ si po tom nechoděj. Taky, dokud to bude ostrý, můžeš to stáhnout na ven prodyšnym obvazem, aby se drápek nezatrhával dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 23:01 Muž micz [165]
No prasklo jí to jakoby podélně... Vetka to zastříhla a musí to prej odrůst. Dostala injekčně atb a na týden ještě tablety. Tak snad se to rychle zahojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 22:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: micz
tak ať je to rychle fuč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 22:11 Muž micz [165]
Tak už nás to potkalo taky... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 23:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
já to kupuju převážně na veterině, i když je to tam - tedy u nás - o dost dražší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 20:52 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Dneska jsem se ptala v lékárně na tu náplast a čuměli na mě asi takhle coze ,skusím se poptat i v jiných,nechce se mi to objednávat z netu,kvůli poštovnému.ještě mě napadlo jestli by to neměli ve zdravotních potřebách a nebo jestli by mi to neprodala veterinářka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2013 23:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111muf
No jasně!
Jinou neměli - mmch. to byl urvanej dráp paspárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2013 23:36 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: petrab
Ale že mu ta růžová po čertech sluší love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2013 23:32 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111muf
maj různý barvy - modrý, červený, žlutý, bílý, oranžový, růžový, zelený, a já nevim jaký hafici.net/fotogalerie.php…

a když nebude moc zaprasenej, můžeš ho používat víckrát, dokud bude "samolepit".

Nenechávej jim to ale zase moc dlouho, protože by se mohla kůže pod paspárkem zapařit. Prostě to vyzkoušej nebo preveztivně podlož paspárek kouskem měkký vatičky



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2013 23:25 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: petrab
Super - bomba palec díky za bezva tip. Budou jako dostihový koníci :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 23:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: 111muf
111muf napsala: A který? Že by chyběl odkaz?

smich palec smich



tady: www.prozemedelce.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2013 23:23 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: petrab
A který? Že by chyběl odkaz? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 23:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111muf
kup si tenhle - maj ho normálně v lékárně, nebo ti ho objednaj, ustříhni na pinďata proužek a dobře drží. Navíc budou pánové frajeři s barevnejma návlekama...smich Taky prodávaj tohle obdobný, ale hodně slaboučký, bílý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 23:03 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: petrab
To jo, díky, jen by ti mí histeráčci museli něco na sobě snést. To bych jim k tomu mohla přibalit rovnou i ten trychtýř na krk:-D , aby si ten obvázek nesundavali. Co se mi ale hrozně líbilo, byla nelepící náplast u veta. Byla jako by stahovací a šla krásně dolů. Kluci ji dostali po odběru krve. Musím se po ní podívat. Tu si nechmoucali - kupodivu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 22:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111muf
pakliže plánuješ nějakej vejlet v prostoru, kde s tim máš blbou zkušenost, stačí přichytnout prodyšnym slaboučkym obvazem paspárek k pacce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 18:56 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Každoročně mám na talíři tento problém hnedle 2x. Zatím je to pravidlo. Každé léto když je tráva místy pěkně přerostlá a psi na procházce vyrazí travou za něčím, uslyším zakvílení a když se ke mně jeden z nich belhá, už vím o co jde. Nastává neustálé olizování. Pokud z toho neteče krev, nechám pejska a ten se ošetří sám. Pokud je tam ale krev, jdu na veterinu hned druhý den, protože si netroufnu stříhat sama. Jeden veťám mi dokonce kdysi radil, ať mu to ukroutím doma coze Nenechávám nic náhodě, protože jsme z toho po třech dnech měli i antibiotika. Už jsem dokonce slyšela o preventivním řešení - amputace pátého prsu. Není to blbost? Já jen že mi to nikdy žádný veterinář nenabídl a ptát se na to nebudu. Člověk si taky sem tam zatrhne nehet nebo se mu udělá ošklivá záděra a prsty si kvůli tomu taky nelikviduje :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 21:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
jj, je to dycky nervák... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.05.2013 21:23 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Já byla celej den tak nervozní že jsem se ani pořádně nenajedla,uff se mi ulevilo,že mu to nestrhla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 21:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
no a je to! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.05.2013 21:13 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Tak to máme úspěšně za sebou,bála jsem se fakt zbytečně,vetka už z dálky poznala o co jde,chytli jsem psa,drápek zacvakla,zatavila,dala mast,zavázala a bylo hotovo.Obvaz jsme měli nechat hodinu aby si neslízal mast a pak sundat,čistit prý ničím nemusím,jelikož je to zatavené.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 12:52 Žena DaD [745]
My to měli nedávno, nalomil si ho na procházce a krvácel, doma si to nenechavě ukousl, veterinář mu píchal atb a dráp mám doma na památku (jako vlčí :-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.05.2013 07:59 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
No jsem na to sama zvědavá co se bude dít,ráno jsem s ním byla očíhnout veterinu,skusila jsem jít druhou stranou,kterou není zvyklý chodit,tak snad ho tam dostanu,on si zmetek před veterinou sedne na bobek zapře se a nejde sním hnout,pamlsky nepomáhaj.Není i na to nějaká rada,jak dostat psa k vetce aniž by venku hysterčil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 23:15 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
ještě tě chci uklidnit, že to někdy vypadá jako děs a vůbec není nutno to strhávat, jen zastřihnout a hlídat postupný dorůstání a zase zastřihovat, než to sroste uceleně, takže si klidně mysli na nejhorší a pak budeš mile překvapená třeba, jinak neboj, veterinář mu strhne dráp fakt jen když nebude zbytí, protože mu nebude chtít způsobovat zbytečně, i když jednorázovou bolest, předem mu to umrtví částečně a kdyby k tomu došlo, tak uvidíš, záleží i na tom, jak je urvanej, za co ještě visí apod. Ikskrát jsem myslela, že se bude muset dráp strhnout a nebylo to potřeba, jednou by to bejval strhnul, ale kvůli tomu, že by ho to bolelo, to neudělal a jen to dostříh, někdy před rokem to samý, měl dráp natrženej podélně napůlku, já vopatrně a on ho prostě rukou ohnul do pravýho úhle a uštíp u lůžka a nic, já bych se toho bejvala ani nedotkla hrůzou, že ho to bude bolet, upozornil mi ale, že možná poroste křivě, je fakt, že teď ho má takovej jak vorlí dráp dost zatočenej a jinýho tvaru, než ten druhej, takže fakt uvidíš. Jinak když má pes drápy černý, což A. má, tak je vidět pěkně lůžko a nerv, takže ani nehrozí šmiknutí, kdyby se mu prevent. zastřihával.

jinak např.

www.chrti.com/…

www.biolampa.cz/…/

www.rozhlas.cz/…

www.psycholog-psu.com/…

www.psihratky.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 23:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
jasně, jako kdyby sis urvala nehet, tak to za nějakou dobu doroste, právě proto, když je to k lůžku urvaný, tak se to strhává, aby to nerostlo rozpůlený a netřepilo se to furt dokola a dorostlo to zase jako celek hladkej, fakt se toho neboj - i když Tě chápu, já to zažila ikskrát a dycky jsem z toho byla hotová na padrť ;-) , věř ale, že zánět kvůli natrženýmu drápu je vopravdu velkej hnus oproti tomuto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 21:49 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
A když se to strhne,naroste to pak zase?Možná se ptám blbě,ale o tomhle fakt moc nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 21:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
klidně mu to můžeš na noc lehce převázat prodyšnym obvazem, aby si to nezarval přes noc, esli je to už zasušený, jinak voni si poraděj, jak řikám, je to vteřina, takže se ani nestačí zavrtět a bude to, fakt mám zkušenost, že když je doktor šikovnej, pes ani nemukne, jde o grif a rychlost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 21:43 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
A všimla jsem si,že se mu sem tam štěpí drápky,to vypadá,že mu asi chybí nějaké vitamíny ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 21:41 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Je pravda,že venku mu to trošku krvácelo,ale jen pár kapek,no jo já hned vidím vše černě a asi moc vyšiluju,no snad se to vetce dobře povede,Argo není zrovna z těch co by drželi vzorně,mele sebou,škube,jen aby už byl venku,takže mám opravdu co držet.To jsem si říkala taky,proto jsem mu to trochu stáhla náplastí,trčí mu to totiž do strany,tak by se s tím lehce chytil třeba o deku na gauči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 21:34 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
prosim tě, píšu, že to krvácí, když si to pes natrhne někde venku, že je to často krve jak z vola, je to tam prostě prokrvený, veterinář neni vrahnout, strhne a hned to zasuší, nic neni vidět, né jako že tam budeš stát a čumět, jak stříká krev po stropě, hrůzu z toho neměj, když se to musí strhnout, je to fakt šílená rychlovka, skutečnel luxus voproti tomu, jak to bolí, kdyby si vo to pes někde zadrhával, až by si to stejně urval sám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 21:31 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
No mám z toho hrůzu už ted,a jestli to bude ještě krvácet,tak snad nepadnu vedle psa i já smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 21:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
paspárek se natrhne často, zvláště ve vysoké trávě apod., dr ho patrně strhne (někdy to není nutný, pak se jen zaštípne), je to setina vteřiny, většinou hafoš nestačí ani zaječet - záleží i na šikovnosti vet., okamžitě to zadezinfikuje a zastaví krvácení (tohle místo je zrovna hodně krvácivý), následuje vysoušení a dezinfekce (betadinka), většinou to bohatě stačí, je ale nutno to rychle ošetřit, protože se z toho může vyklubat pěkná polízanice -inf. menší či větší zánět, kdy je potřeba atb lokálně, v nejhorším případě celkově, nesmí to lízat!!

Narozdíl od drápů na ostatních prstech se to zde velmi dobře ošetřuje a hojí, protože si pes po tom "nešlape", lehce to převážeš a může s tím ven a kdyby lilo, výborně se to zakrývá (nejlepší proložit a přes to samolepící barevnej obvaz proti vodě odolnej www.prozemedelce.cz/…/ , aby to nenamoklo), doma stačí ponožka zpočátku větrací bavlněná, aby to nelízal a - hlídat.

Někdy se to prostě stane, psi ve složitym terénu někdy užívají chrániče, ale běžně to není třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 20:50 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Vlčí dráp
Zdravím,dnes se Argovi pěkně naštípl boční dráp na přední tlapce,má to až do krve a do lůžka,stalo se to večer,takže jsem už vetku nestihla,zítra s ním ale půjdu,jak se v takovém případě postupuje?At vím co nás asi čeká.
Jelikož mu to trčí do strany,tak jsem mu to trochu stáhla náplastí,at si to nezatrhne ještě víc.děkuji za info

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 229x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/740-vlci-drap-pasparek