Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Útěkář

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Útěkář
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2013 21:24 Žena alliade [21]
Mno, jsem zacatecnik, ale asi bych vam poradila URCITE navsivit cvicak! A me se pri vychove osvedcil klikr - trenink..ale.. Ja bych nebyla tak "hruba" na zadny plemeno. Nevidim duvod trestat. Jak dlouho je venku s vama, v prirode? jak cvicite? Odkud jste? A retez, nebo kotec opravdu neni reseni. My meli pred 4ma rokama kotec na bigla. Co si myslite, ze z ni vyrostlo? Fena co utika, neposloucha a nici. Asi rok je na volno, muze litat po dvorku a zadny problem. Kazdy den cvicime a neutika, nic... Asi bych se mu pokusila ukazat ze od vas za spravne chovani dostne odmenu - micek, pamlsek , cokoli co ma rad. A tahani bych zacala vyuzivat, koupila sedak, postroj a vse okolo toho a sup do terenu... a proste akci, napr. Matranling (nevim jak se to ted pise, je to vyhledavani urcite osoby podle stopy, "nove" stopovani tak bych se mrkla jestli se tomu to nejaci lide okolo vas venuji), proste chce to aktivitu a aktivitu. A to je jeste stene? Privolani ma? Sedni, lehni umi? Omlouvam se za otazky, ale .. ja vlastne nemam co radit, ale tohle je muj nazor na vec!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2013 20:23 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Jays
Z okolí ve kterém žiji vidím, že utíkají pouze psi, kterým se majitelé vůbec nevěnují. Jsou to psi, které jsem nikdy neviděla na procházce, jsou jen u domu a dost. Možná by pomohlo právě chodit na ten cvičák a jednoduše ho zaměstnat. Většina plemen jsou původem pracovní a hlava i srdce jim velí pracovat. Psa bych rozhodně fyzicky netrestala a už vůbec ne tuto rasu. To auto a anténa je jen jedna ze spousty blbůstek jak se naši miláčkové dokáží zaměstnat, když se nudí. Jen mu proboha nepořizuj kamaráda, protože jsi evidentně výchovu nezvládl a mít dva nezvládnuté psy je už opravdu problém, protože je to smečka a ta se chová už na svobodě jinak. Držím palce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.11.2013 11:07 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Jays
Jestli si neděláš srandu, pak chudák pes a zajímalo by mě jedno: Za co ho trestáte? Za to, za co můžete Vy, za to, co jste ho Vy nenaučili?

Mmch. co se v mládí naučíš, jako když ve stáří najdeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   01.11.2013 23:16 Žena Atika [40] Re: Jays
Proboha, pokud si neděláte srandu, tak se divím že ten pes vás ještě nesežral, asi že je to vlastně ještě štěně. Co si tak něco přečíst o výchově psa než ho zničíte úplně nebo aspoň začít chodit na slušnej cvičák?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 18:19 Jays – Útěkář
Dobrý den, rád bych se s Vámi podělil o moje potíže se psem. Máme ročního Choďáka, psa. Na cvičák jsme nechodili, vychovávanej je doma. Sekýrujem ho za každou maličkost, učíme povely, ale přijde mi, že pes má svou hlavu a z fyzických trestů si moc nědělá. Po výprasku je nějakou dobu hodný, ale pak se vše vrátí do starých kolejí. Na voďáku má škrtící obojek, i když se škrtí, že skoro nemůže dýchat, stejně tahá jak blázen a pomáhá jen švihnutí voďákem přes zadek, ale opět jen na chvíli. Další věc, lezl mi na auto, poškrábal lak a ukousal anténu. To jsem u žádnýho psa dosud neviděl... Ale i tak bylo vše vcelku v pořádku do té doby, než v létě začal utíkat ze zahrady. Nejprve se začal podhrabávat pod plotem k sousedům. Když jsme vše zabezpečili, aby se nešlo podhrabat, začal kousat pletivo, udělal díru v plotě a byl opět pryč. Dočetli jsme se na fóru, že jakmile pes okusí svobodu, bude utíkat furt a jedinou pomocí je elektrický ohradník. Pomohlo to zhruba na měsíc, v den, kdy dojdou baterie je opět pryč. Jedinou klikou bylo, že pes je přátelský, na lidi neútočí, ale i tak člověk neví, kdy psovi rupne něco v hlavě a hlavně tu vede hlavní silnice s hustým provozem. Dnes utekl zase, tak mi došla trpělivost a i když je mi ho líto, pořídili jsme silný řetěz k boudě. Pozdějc to budeme řešit kotcem, ale naše finanční situace není teď moc dobrá, počítáme každou korunu, tak nevím, kdy to dopadne. Nerozumím tomu, nikdy jsem nezažil tak temperamentního a tvrdohlavýho psa, jak z minulosti, tak z okolí a jen doufám, že se v dospělosti zklidní... :-(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 52x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/781-utekar