Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Puberta bigla a psi

 

NápovědaFórum » Nezbytné rady nejen pro začátečníky » Socializace 

+ přidat příspěvek
Puberta bigla a psi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 22:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: alliade
jestli Tvoje fenka Bella hárá, je zcela přirozené, že odhání psy, pouze během pár dní v období říje psy může naopak lákat, rozhodně si vše nech vysvětlit na cvičišti, je možné, že její štěkající projevy odezní spolu s háráním...

délka hárání feny je tři týdny, cca 20 - 23 dní a skládá se z z těhlech období:

1) PROESTRUS - období před říjí (průměrná délka 7 - 9.dní)- fena krvácí

2) ESTRUS - období říje (průměrná délka 5 - 9 dní)- výtok

3) METESTRUS – období po říji

4) ANESTRUS - období klidu

Po celou tuto dobu, může i dost razantně odhánět psy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 22:38 Žena alliade [21] Re: petrab
no on to byl cizi plot, kolem ktereho jsme sli, ja to spatne napsala stydim . Steka kdyz je bliz jak 6m od psa, ktery ji jednoduse nesedi..je novy, je moc hrrrr... steka pokud se priblizi, cetla jsem ze to muze byt tim, ze citi ze jsem jeste dite (i kdyz 13ti lety furt dite) a brani me... Ale to nevim. Na nedeli jsem domluvena s kamaradkou co ma kastrovaneho psika a potkame se u cvicaku (Bella hara, takze uvidime jak psi v arealu budou reagovat, jsem domluvena s vycvikarkou). Je to novej pes s novym clovekem, ktereho v zivote nevidela, tak snad se nam povede seznamovani a prestane tak moc stekat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 22:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: alliade
Nepopisuješ přesně, kdy a proč na psy štěká. Fenka má špatné zkušenosti, které získala právě za plotem a navíc díky pubertě začne hárat a žádná pořádná dáma nenechá k sobě příliš čuchat, i to může být důvodem k tomu, že je na některé psy "nepříjemná". Normální pes - samec má z fen vždy respekt.
Jestliže jeden větší pes přeskočil Váš plot a druhý si otevřel branku, rozhodně bych nejprve dořešila bezpečnost za plotem, aby se to již nemohlo stát.
Jde ještě o ml. tvárného psa, zajisté by ti mohli poradit na cvičáku, protože k nápravě, zvlášť jedná-li se o strachovou averzi, budeš potřebovat klidné jiné psy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 21:35 Žena alliade [21] – Puberta bigla a psi
Ahoj, potrebuji radu. Mam skoro 8 mesicni fenku bigla. Od 3 mesicu navstevujeme cvicak a chodime ven, kvuli socializaci. Popravde jsem ji tahala ven o hodne driv. Malinkou mam od 6ti tydnu. Nikdy nebyl problem, az.. v lete preskocil plot RR a sel po ni. Ja ji v tu chvily vzala do naruce a psa jeho majitel spacifikoval. Mala od te doby byla neduveriva. Jenze koncem srpna po nas sel cernej krizenec. Otevrel si branku v plote, muj otec ji nastesti rychle zavrel jenze od te doby na psy strasne steka a na nove psiky napr. na cvicaku vrci a strasne brble. Ale psy ma na cvicaku moc rada, nejlepe ji je, kdyz je na volno, to je uplne bez problemu. Jinak je moc poslusna, jde ji vsechno na co si vzpomenu. Jen tohle mi vadi, pes ktery ji nesedne k tomu nesmi. Nemate radu? Jde jen o psy-samce...

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nezbytné rady nejen pro začátečníky • Zobrazeno 53x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/783-puberta-bigla-a-psi