Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Malý pejsek pro tchyni

 

NápovědaFórum » Chov psů  

+ přidat příspěvek
Malý pejsek pro tchyni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2013 12:44 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
To jsi napsala moooc hezky. Mám jedinou připomínku - nevěř tomu, co se vysílá v TV, to je jen virtuální realita, se skutečným životem to nemá nic společného. A to tvé přáníčko je fakt překrásné. Kéž by se splnilo, to bych si taky moc a moc přál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   29.12.2013 21:06 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Taky si myslím, že pořizovat psa s tím, že někdo chodí kouřit, tak to venčení nebude problém, je možná dobrá hláška ale patřící do škatulky černý humor. Jen chci věřit, že to bylo myšleno tak, že pes bude mít alespoň 3x denně prochajdu a to pokouření bude spíš jen takový bonusíček. V opačném případě doporučuji kočičku nebo papouška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 20:27 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Tak snad by paní chodila s pejskem na dýl než jen že vykouří jednu cigaretu a šupky pěkně domů,sice za 3h zase,ale i ten sebelenošejší a menší pejsek má rád pěkné procházky.
Kamarádka má fran.buldočka,gaučák je to k pohledání,ale jakmile jsou venku,tak si velmi libuje a domů se jí taky moc nechce a to už je to dáma v letech má skoro 11 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2013 13:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
tak mě na tom zaujalo jen tohle:

"Bydlí v bytě, chodí cca každé 3 hodiny kouřit, takže s venčením by nebyl problém. Neměl by to být ale aktivní pejsek na hodinová venčení, spíš takový ten gaučák"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   29.12.2013 08:29 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Libas
Ano, souhlasím. Neřekla jsem nic jiného. Jen se tomu že lidé budou darovat psy nevyhneme a že to ne vždy končí tragicky. S takovýmto obdarováváním však také nesouhlasím. Jsem pejskař ale pejska bych jako dárek nechtěla. Musí to vzejít samo od budoucího majitele. Proces výběru, třeba i vzájemných sympatií(pokud jde o výběr psa z útulku) i samotná volba rasy. Neangažuji se v útulcích jako ty a neřeším pak ty smutné osudy pejsků a nemám ani představu kolik psů končí zle. Nejsem však naivka a stačí mi zprávy v TV abych si iluze o slušném chování lidí ke zvířatům nedělala. Nebudu ale ani malovat čerta na zeď a věřím, že nás je stále víc - těch slušných - co ví, jak s pejskem, kočičkou a jiným zvířecím miláčkem zacházet. Protože to není jen o psech viz. nedávno koňská aféra.
Přeju všem pejskům v roce 2014, aby poznali lásku a měli svého milovaného páníka, střechu nad hlavou, plnou misku jídla a minimálně jedny ruce na hlazení.
Hafk - domluvila jsem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2013 15:30 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
Fotka k příspěvku A to já bych to dramaticky viděl. Nevím, jak jsi na tom ty, jestli spolupracuješ s nějakým útulkem nebo jestli nějaký útulek podporuješ či jestli máš vůbec tušení, kolik psů se po Vánocích dostane do útulků, protože byli darováni jako dárek. A to je jen špička ledovce. Mnohem více psů je vyhozeno z auta někde v lese či ve vesnicích okolo velkých měst. Spousta z nich nepřežije, zhruba stejné množství skončí ve vesnických dvorech, obvykle na řetězu nebo v kotci, z nichž se už nikdy v životě nedostanou, a jen asi zhruba desetina skončí v útulku. Mám s tím mnoho zkušeností, řešíme to u nás po každých Vánocích i po každých prázdninách, takže opravdu vím, o čem mluvím.
Proto si myslím, že pes by se nikdy, ale nikdy neměl dávat jako dárek... pravda, pokud obdarovaný s dárcem na tomto nejsou předem jasně domluveni - což tady nevypadá, když ani neví, o jakého psa by mělo jít.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2013 12:50 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: PhoebeAdel
nn ruský boloňský psík..ono pokud tchyně pejska chce,tak pomoci s vyběrem nevidím jako nic špatného..souhladím,že neočekávané živé dárky,nejsou zrovna rozumné,ale z dotazu nevyplývá,jak to je,takže bych to nehrotila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2013 11:53 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Šárka
Pokud je pejsek u tchýně vítán a vy jen pomáháte s výběrem, pak je vše O.K. V opačném případě bych si to však moc dobře rozmyslela. Taková překvápka nejsou vždy vítána.
Pokud se však stejně ptáte jakou rasu a víte, že pejsek bude vítán, mám pár tipů.
Pražský krysařík je velmi oddaný pes a u svého pána se drží. Pan Srstka o něm říká, že je sice malý tělem ale velký srdcem. A já s tím souhlasím, z vlastní zkušenosti vím, že je to zlatíčko. Bydlíme ale u lesa a protože jsme stále venku, nemůžeme tohoto pejska mít. Bydlet v bytě, vyberu si ale rozhodně tuto rasu. A další zlatíčko je bostonský teriér(toho sama do budoucna plánuji) nebo francouzský buldoček. palec
Držím palce, ať vše dopadne podle představ a ať je pejsem s láskou přijat. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.12.2013 11:48 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Libas
No já bych to tak dramaticky neviděla. Ne všichni darovaní pejsci končí vždy zle. Navíc tady nevíme, zda je to již předem domluveno. Třeba tchyně psa chce ale neví jakého. Pokud je to ale překvápko, taky bych více popřemýšlela, zda je to vhodné. Já osobně bych nikdy psa jako dar nedávala. Každý majitel by si svého pejska měl rozhodně vybrat sám, aby mu co nejvíce seděl povahou, svou aktivitou ale aby se i líbil. Prostě rozhodnutí nechme vždy na majiteli samotném a nerozhodujme za ostatní.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 00:35 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: sgualdrina
dotaz - ruská boloňka je ruský toy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.12.2013 00:04 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
No, já ti nevím, ale já osobně bych hlavně řekl, že nejhorší, co je, je shánět pejska pro někoho.... to skoro nikdy neskončí dobře, obvykle takový darovaný pejsek skončí buď uvázaný na špagátě v lese, nebo hozený do popelnice, ubitý a nebo na ulici a v útulku... Pokud tedy tchýně nemá konkrétní přání, že o tom a tom plemeni ví tolik věcí, že se rozhodla, že bez něj nemůže žít, tak bych Šárce doporučil koupit tchýni psa plyšového.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 11:14 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
tady má někdo rád svojí tchýni palec co třeba ruská boloňka,sice má krucánky,ale nepadaj z ní žádný chlupy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:07 Šárka – Malý pejsek pro tchyni
Dobrý večer. Sháním nějakého malého krátkosrstého pejska pro tchyni. Bydlí v bytě, chodí cca každé 3 hodiny kouřit, takže s venčením by nebyl problém. Neměl by to být ale aktivní pejsek na hodinová venčení, spíš takový ten gaučák :-D Dáte mi někdo nějaké tipy?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 142x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/795-maly-pejsek-pro-tchyni