Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Chudák pes aneb Jak jí to vysvětlit?

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Chudák pes aneb Jak jí to vysvětlit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 06:45 Žena Terezska [34]
Protoze je blba. Jako takhle, ona Bina na doma obojek nema, protoze ja ji dokazu dostat kam chci aniz bych ji tam musela tahat. Takze proto ho nenosi, a proto ho v tu chvili nemela. Ale obojek byl 2 metry od ni na kotci povesenej, takze ji ho klidne mohla dat. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 22:37 Muž hunter [30]
prečo nepoužila obojok, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 15:33 Žena Terezska [34]
No to jsem si taky myslela. Bohuzel jsem u toho nebyla, takze nemuzu posoudit :/, ale sem si jista, ze neslo o nic dominantniho. Hlavne ona ji nechtela potrestat pry, ale za kuzi tam odtahnout. Me tedy tohle normalni neprijde, pes to cchape podle me, uplne jinak. Je jak blba ta zenska :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2014 14:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terezska
U takovýhleho pinděte určitě nejde o dominanci, nýbrž patrně o obrannou reakci na bolestivý podnět, který navíc pes nechápe. Rovněž je možné, že může jít např. o preventivní strachovou reakci umocněnou obavami z následují bolesti, zvlášť, jestli k nim již v minulosti došlo. Rovněž takto pes může zareagovat, když se lekne.
Důvodů může být tedy mnoho.
Rozhodně potrestání bylo velkou chybou, která se bude dlouho napravovat a je potřeba celkově jiný přístup ke štěněti, aby nevznikl problém v budoucnu.

Bohužel komu není rady ... Je to škoda, když máš Ty snahu. Tak držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2014 21:10 Muž hunter [30]
No, a vysvetlujte takéto veci celej rodine ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2014 20:50 Žena Terezska [34]
Ano přesně tak, naše ruka = její tlama. Proto dělám to, co jsem popsala v dolejším příspěvku. Myslím ten trest. Zabírá to. Za kůži ji neberu. Většinou když je někde kde nemá, stačí k ní rázně vykročit a už se klidí. Ale prostě těm tatarům to ne a ne dojít :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:48 Žena Terezska [34]
Já popravdě nevím, co jí vedlo k tomu, že si mě takto hlídá. Jednou mi dříve totiž udělala to, že mi z louky navečer zdrhla, protože nejspíš chtěůa nažrat, ale prostě musela jsem hlídat já ji. Pak jsem už byla naštvaná, když mi jednou z louky zdrhla k baráku před bránu a prostě chodila jen na vodítku. Když byla ale jednoho krásného dne utahaná a šla jsem vyprovodit kamarádku, pustila jsem ji a ona se takhle krásně chovala. A o d té doby to tak dělá. Ani nemám šanci se jí schovat, protože mě vážně neskutečně hlídá. Snad jen jednou sem se jí narychlo schovala za popelnici a to hned zjistila tak běžela směr, kterým chodíme a když mě minula a já jsem na ní zavolala už měla v tlamině panický kníknutí. Jako snad jí to zůstane. Jsem za to moc ráda :) .. A ano přesně jak říkáš. Večer taky nechce. Ani moc přes den, sice do kotce i do boudy chodí spát v pohodě, když je přes den pustěná, ale prostě když ví, že ji tam něko zavře -.-. Jde taky o to, že matka je uplně tatar, kterému když se snažím něco vysvětlit, akorát d+lám moc chytrou a stejne udelá vše naopak :/. Mermomocí jí chtěla pouštět po krmení (já jsem jí striktně po krmení vždy na hodinku zavřela, aby ve snědla a byla zvyklá na klid po jídle. Jenže matka NE. Chtěla ybch jí nechávala puštěnou. Takže feňule vesele běhala celý dny venku, samozřejmě se jí nechtělo žrát. Zkrátka bylo vidět, že žere míň a pod. Takže když jsem to řekla matce po nějakých 3 týdnech kdy už si fenka zvykla lítat,jí zase musím zavírat, protože maminka najednou chce opak a pouštět slepice jako bonus. A co se toko kotceještě týká. Když jsem viděla, že jíobčas matky debilní přítel pustí a pak zjistí, že si chce hrát tudíž ho "otravuje" nebo ňufá jeho 5 letého rozmazleného synáčka, kterého má s matkou, tak jí vezme a rozdováděnou ji zavře -.-" . Nedivím se tedy, že štěndo odmítá jít do kotce. Teda pokaždé musím začínat znovu a znovu a když už vypadá ochotněji tak to zase někdo takto pos***. Užjsem z toho vážně na prášky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2014 19:31 Žena marcelka6ka [705] Re: Terezska
Žiju v rodinném domě a to společně s tchýní, podobné zážitky mám taky, když jsme si koupily loni v dubnu nové štěně NO.Taky se nám stávalo, že když se násilím podobným chmatem za kůži snažila kvůli věšení prádla zavírat šteně do kotce - jeho reakce byla obdobná.Ona totiž naše ruka=tlama psa,neboli co člověk dělá rukou pes dělá svou tlamou.Takže pes, kór štěně to zřejmě vnímá jako by ho někdo kousl a myslím, že pokud se takto pes za kůži uchopí a on to nečeká musí se i leknout.U nás jsme pak měly problém psa do kotce dostat,když byl večer a bylo ho třeba zavřít. Zabírala finta: lákačka na pamlsky/házené do kotce/, večerní krátká procházka na vodítku a následné odvedení do kotce a teď má prostě večerní krmení v misce vždy servírované do kotce a jak rád tam leeeetíí. Stačí mu ten prostor spojit s něčím příjemným a né ho tahat za kůži aby si myslel, že to má za trest a že něco vyvedl... anoJinak ti závidím, jak tě pejsek na prochajdě hlídá,já ho musím pořád kontrolovat a vést k tomu aby si on hlídal paničku a tak stále měním směr a rychlost pořád se učí a učí...

:-| :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:45 Žena Terezska [34] – Znovu :/
Dobrý večer přeju. Tak už jsem tu znovu. Fuuu ani nevim, kde mam zacit. Dneska za mnou matka přišla, že když chtěla Bínu zavřít do kotce (kvůli slepicím, které se měly pouštět) a prý tam nechtěla -> bodejď by taky jo, když jí tam kolikrát nějaký chytrák zavíral násilím. Prostě ji vzali a frkli ji tam. Nu a milá maminka jí chytla za kůži na krku, že ji tam odvede. Nu a matka říkala, že se po ní ohnala zubama. 4 měsíční štěně. Nebyla jsem u toho, takže nevím, co přesně se stalo, ale podle mě fenka prostě jen měla strach, co jí asi ta ženská udělá a asi se chtěla ne bránit, ale spíš jakoby jí nějak říct, že neví co dělá a není si jistá a bojí se. Já ji za kůži nechytám, mš jako trest stačí to, že rukou jakoby koušu (Udělám z ruky "tlamu", kterou do ní žďuchnu a naznačím tím vlastně kousanec. To zabírá, ví, že dělá něco špatně a je klid. Většinou mi ale stačí jen zvednout hlas. Venku mi krásně umí fuj i na volno. Zatím jsme teda nenarazily na žádnou kost nebo tk, ale ve ostatní nechává i bez povelu už bez povšimnutí. Max když vidím, že chce čmuchnout k obalu třeba od sušenky, řeknu fuj a ona hned vesele běží pryč, mnou hlasitě chválena. Venku si mě krásně hlídá. Většinou hodí za mnou a nikde semoc dlouho nevyčmuchává. Když se jde už zpět a šlape vpředu tk se co chvíli zastavuje, ohlíží a čeká až ji dojdu. I když chce lítat s jednim kamarádským psem u plotu, tk namě tkhle čeká. Vždy jen popoběhne, zastaví se, ohlédne se a čeká. Když se zastavím i já, po chvíli jde ke mě. Chová se vážně moc hezky, pomalu si přestala všímat lidí na ulici, psi ji stále zajímají, ale když i oni jsou ignorantní nedělá jí takový problém se od nich odvrátit a šmajdat dál. Nevím jak by reagovala na člověka co by jí chtěl ňuchat, ale k plotu se ji k cizím moc nechtělo prý :-D. Já vím, něco jiného je to venku. Nuto jsem ale celkem odbočila. Nevíte tedy co by to mohlo znamenat t její "ohnání se"? Máma říkala, že ji hned potrestala, ale myslím si, že to stejně nebyla agrese. Ono totiž když po ní třeba rychle hmátnu, když jede auto, tk se třeba lekne a je vidět, že jak jí položím ruku na hřbet v tomto chvatu tk je tková v tu chvíli bojavá. Nevím co s ní dělají, když nejsem doma, ale začíná mě toto fakt sr**. Když se ozvu, samozřejmě dělám moc chytrou a tk. Matka pak všude chodí a vykládá jak máme chytrého pejska, jak je učenlivá apod. přitom ani neví co zvládá. Nejvíc ráda jsem, že když se přetahujem zvládápust (i když jí to občas vterinku trva) a kdyz reknu nesmi a bimbam ji balonkem u cumaku nechnapne po nem. Nedelam to casto, nechci ji trapit, ale preci jen se to naucit musi, aby pak po me nehopsala az bude vetsi. Zase jsem mimo. Tak děkuji za trpělivost s přečtěním a třeba mi něco odepište. Děkuju a hezký večer pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 21:00 Muž hunter [30]
čaute, fúha, ako mám zabrániť šteňaťu chodiť po schodoch ?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.01.2014 19:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terezska
chce to ovšem důslednost a trpělivost, je to štěně!!!!! to necvičíš, nýbrž vychováváš k budoucímu výcviku, trest sám o sobě je přísná intonace, zamračení - pes skvěle reaguje na gestikulaci a zvuk!!

mmch. to, co zde popisuješ neznamená, že by to nebyl jeden ze způsobů výchovy, je jich iksero, někdo jde na to jen po dobrém, někdo jen po zlém a někdo vybere cestu středem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:44 Žena Terezska [34]
Jo, to ona s tím přestane, ale pak to zkusí znovu a i když už leží od toho daleko prostě tu hlavu bude natahovat, aby si uždíbla. Ono když se jí skoro 2 minuty po dobrém snažím dostat od nějakýho eklu a ona tam vesele vždycky zblajzne pamlsek a pak dlabe dál ten fujtajbl, přitom když he u něčeho jiného stačí zavolat fuj a jde pryč. Prostě něco chce víc no :/ .. Ale dobře, tresty teda používat nebudu, fakt jsem to ale použila asi 2x :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2014 17:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terezska
pak není třeba trestů, umí-li fuj, stačí použít povel - slovo - a přestane-li s nežádoucí činností, pochválíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 17:38 Žena Terezska [34]
Já vím, řikala mi to i kamarádka, ale já si jsem jistá, že ví, co fuj znamená. Vysvětlovala jsem jí to a dost rychle to pochopila, jen nekdy kdyz je moc rozjetá, tak zkouší ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.01.2014 17:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terezska
jen ty tresty ti radím vynechat, protože není možno kárat psa za to, co ho člověk nenaučil, nejdřív je potřeba vysvětlit, co po něm chceš a naučit ho, co má dělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 16:55 Žena Terezska [34] – Děkuji
Nebojte, vždy ji trestám jen pi činu, vím, že pak by nevěděla za co.A rozhodně ji nhoním, když něco sebere, snažím se jí přivolat k sobě a ten blivajz s ní vyměním za pamlsek :) Právě, že nechci aby s tím zdrhala, takže si myslím, že když jí za to dám něco lepšího, že by to mohlo pomoct ne :) Jenže nedaří se mi to vysvwtlit matce a spol :/
Jojo ona taky spis jen bere ruku do huby, když se mazlí, jinak při hraní vůbec :) jen když je rozpláclá na zádech anechá se drbst :) Tak si vezmu ruku do huby, ale nikdy nestiskne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2014 23:26 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Terezska
To kousání je naprosto normální a bude zkoušet kousat víc a víc. Proto přesně, jak píše petrab. Já musím říct, že jsem si ze začátku připadal jak idiot, když jsem pištěl vždy, když mne kouslo malé štěně, ale jakmile jsem viděl, že to opravdu pomáhá, tak jsem pak už pištěl vesele... a fakt to pomohlo. Dnes už má Scotty přezubeno a ani ho nenapadne mne kousnout. Ale když se mazlíme, tak bere mou ruku do tlamy a zlehýnka ji drží, ale díky předchozímu pištění ví přesně, jak moc silně mne může stisknout a kde už by to bolelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.01.2014 22:44 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terezska
honit jí nemá cenu, protože jí asi nedoženeš, když tedy nebude chtít... přeci jen, byť mrňavá, má nohy čtyři a ty dvě, navíc by to brala jako srandu a hru na honěnou,
rozhodně si dej pozor na to, abys jí, když jí chceš pokárat, přistihla při činu, protože když něco provede a po té přijde k tobě, pokárání má spojeno s tím, co se děje v tu chvíli tedy s příchodem k Tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.01.2014 07:47 Žena Terezska [34] – Výchova
Hehe :-D ona teda nějak moc nekouše, fakt od ní nemám jediný šrám, maximálně dělá to, že když je rozdováděná a rozplácne se na zádech a když jí drbeme břicho má otevřenou tlamku a pak nám jakoby vezme do ní ruku, ale přijde mi, že se ani nesnaží nějak stiskávat :) .. A pak teda dneska když jsem jí dávala ještě trošku sena do boudy tk z toho byla jak u vytržení a když jsem jí tam hrabala tak okusovala jak mě, tak to seno :-D .. Jojo nenásilně vysvětluju, ale občas je to fakt palice a musím jí mírně vytahat za kůži. Už chápe co znamená fuj k některým věcem (slepičince :/ nebo třeba nějaký kousek igelitu - nevěřili byste co jsou lidé schopni nechat na zahradě .. - když to stihne přede mnou, nehoním ji, ale snažím se jí zavolat k sobě a pak to co má v tlamiče vyměním za to, co mám já :) - pamlsek :) aby mi s tím nezdrhala v budoucnu :-D ) , kdyř se přiblíží a přijde FUJ hned se otočí a odejde :) takže hned pochvala a pamlsek (bohužel ne vždy je poblíž :-D - to ji mám honit s pamlskem? :-D ) no a u něčeho je tak umanutá, že neodejde, že mírně vytahat za kůžu musím. Fakt jen mírně, nic surového. Ovšem fakt jsem to udělalasnad jen 2x. Jinak stačí když se jí nechce odejít maličko do ní žďuchnout (nefackuju jí :-D .. ale jen třeba dvěma prstama se dotknu na krku a ona když mrkne na mě a nechá toho tak pochvala .) ) Ve chvíli kdy toho nechá opět veeeelká pochvala a snažím se převést její pozornost uplně jinam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.01.2014 22:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terezska
mimina všechno strkaj do pusy, štěňata to okusujou, maj ale mlíčňáky, či-li jehly (přezubují kolem cca 5. měsíce), pakliže štěně více stiskne, neboj se nahlas zaječet, jako by to dělali jeho sourozenci, případně jiní psi nebo matka a bez násilí štěně zklidnit, aby mu došlo, že to přepísklo, surově do sebe rozhodně hryzat nenechej, mmch. v určitým štěněcím údobí to krátkodobě vypadá, že nás v budoucnu tutově sežere
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 13:16 Žena Terezska [34] – Kousání
Jen mi dovolte dotázek. Nechci aby nás v dospělosti kousala, proto když si teď hraje (dělá to teda zatím jen když leží na zádech) a snaží se okusovat ruce mám jí to zakazovat? Nechci pak řešit problémy toho typu, co někteří známí. Pes je kouše čím dál více a nemůžou ho uklidňit .. :/ Poradíte? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 23:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: fórum tady od toho je, aby si lidé vyměňovali názory a nápady a tak.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 23:05 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Terezska
To nic. Člověk se potřebuje vypovídat, svěřit se stejně postiženým lidem... a navíc, nevím jak to máš ty, ale u mne je to tak, že začnu psát dotaz na něco, s čím si nevím rady, během toho, jak formuluji myšlenky, abych to co nejlépe napsal, nad tím přemýšlím a najednou jakoby to udělalo cvak a všechno se složilo a já znám odpověď... jen jsem prostě potřeboval soustředit myšlenky... A nakonec, fórum tady od toho je, aby si lidé vyměňovali názory a nápady a tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 19:50 Žena Terezska [34] – :(
Je mi 18, defakto bydlím sama s přítelem, ale v našem rodinném domě s mámou. Naprosto chápu Vaše argumenty. Ale štěně bohužel vrátit nepůjde, to by zase bylo keců, že jsem jí do toho nejdřív uvrtala a pak jí pošlu do háje (pouze jsem jí jen ukázala inzerát a ona prohlásila, že fajn, že je dobré, že jsou venku, ale že se o ní budu starat a vychovávat já. Na to jsem přistoupila s radostí, ale s tím, že mi do toho nebude kecat. No a nakonec to dopadlo takhle. Fenečka je kouzelná, Je to celkem hračička, baví jí se přetahovat a je celkem zvědavá. V jednom kuse vystavuje bříško na podrbání :). Neni to ale žádný extra divoch, když se dosyta vyblbne zalehne někam a žvýká co se jí dá :). Snažíme se jí s přítelem maximálně věnovat (Když nejde do práce, je dopoledne doma a chodí za ní on, jinak když je vpráci musím za ní až odpoledne, co se vrátím ze školy, ale snažím se jí to vždy vynahradit, takže denně má tak 4 hodiny aktivního dovádění a zaměstnávání :) (doufám, že to není málo :/ ) .. Máte pravdu v naší "smečce" to nikdy neklapalo. Hádky třeba 3x za hodinu. Jsem z té ženské vyřízená. Alespoň mám teď ve vlastním bytě klid .. :/ .. Ale třeba včera po tom, co jsem přijela s přítelem z nákupu jsem si řekla, že jen zhltu na rychlo housku a pak hned budu za štěníkem (beztak ještě spala) .. No ale najednou koukám, že Bína je venku a máma jí drbe. Říkám si: "paráda, tak jí tu alespoň na půl hodinky nějak zabavuj, já pak přijdu ještě něco povymyslíme a pak dostane večeři. Odpověd? : No já tu ale nemůžu s ní být takhle dlouho. .. Tak na ní čumím, proč jí teda pouští z kotce, když tam s ní nemíní být .. to je tak na to, aby se rozdováděla a pak se zavřela do kotce?? .. Co je to za pitomost? .. No protože matinka jí přece den předtím neviděla (přítel ji kvuli práci taky neviděl 2 dny po sobě a nechodil jí budit, protože jí chtěl vidět .. prostě si počkal až nebude v práci - necá si vše vsvětlil a dělá vše dle toho jak mu řeknu, navíc už jednu fenku NO kdysi měli a vychovanou, takže ví + - co a jak :) ) .. Ale neee ona jí vyndala akorát, protože jí chtěla pomazlit a pak jí zase šla zavírat. To je paráda. Takže jsem se vykašlala na svoje jídlo a šla jsem rovnou za čubinkou aby se nemusela zavřít. Akorát by jí to zase zamotala a hlavně to pro ní jistě nění nic dobrého .. Já jí zavírám pouze tehdy, když vidím, že sama dobrovolně do toho kotce jde, protože je unavená a chce si schrupnout, pak vyčíhávám z okna, kdy vyleze z boudy abych za ní zase mohla jít. Eh .. Jako bych si povídala se zdí .. Ale na jednu stranu jsem ráda, že matka přijíždí z práce tak, že jí skoro nevidí, takže mrně krmíme a vychováváme my s přítelem, takže v létě když jí máma bude chtít nechat na zahradě nebude problém si akorát písknout na Bínu, že se jde ven a ona s námi ochotně půjde .. Matinka jí chce totiž nechávat v létě na zahradě. Ona tam přece bude s ní. Probíhat to ale bude tak, že si jí tak 1x za hodinu pohladí. Což prostě je debilita. Fajn je, že bude brát za pány alespoň nás. Jenže nechci aby jí to zbytečně mátlo.. :/. Doufám, že se na mě nezlobíte, že sem takhle často píšu, ale potřebuju se vypovídat, sice se o tom občas bavíme s přítelem nebo s kamarádkou co do psů také dělá, ale zkrátka chci znát i názory ostatních. Takže ještě jednou se omlouvám, že si tu takhle trapně stěžuju :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 14:36 Muž venca21 [79] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Libas
Nemohu nic než souhlasit :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 08:57 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Terezska
Terezko, bohužel, nikdo nevíme, kolik je ti let, ale asi jsi mladá a na matce závislá, když ještě chodíš do školy. Proto ti asi nemůžeme poradit nic smysluplného. Pokud se nechceš podílet na týrání psa, máš jedinou šanci - říct to matce přímo. Že nechceš psa týrat, že nechceš, aby z něj byla taková bestie, která tě několikrát pokouše jako ten minulý pes, a že se proto o něj nebudeš jakkoliv starat, ať ho vrátí množiteli.
Je to jediné řešení této situace, protože ten pes u vás nemá žádnou šanci na slušný psí život. Máti z něj chce mít stejnou bestii, jako byl váš minulý pes, a ať budeš dělat cokoliv, tímto způsobem toho dosáhne a ty se budeš jen trápit, ale nikdy toho psa nevychováš v kamaráda a přítele. Víš o psech mnoho, ale s tímto přístupem tvojí matky nemáš nejmenší šanci.
Pokud chceš psovi pomoct, nemám žádný lepší nápad. Takto z něj bude kousavá bestie a navíc nemocný pes s oddělanými klouby a narušenou psychikou. Lepšího mne už asi nic nenapadne, omlouvám se. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2014 08:50 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: venca21
Bude z něj přesně to, co z něj ta stará potvora chce mít - kousavá bestie, která pokouše i své majitele... přesně stejný, jakého už jednou podle svých představ "vychovala".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 23:00 Muž venca21 [79] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – ???
Opravdu již nevím co jiného bych dodal ale z prominutím bych tu dámu nakopal do p....e.Takové názory co má a bojkotování tvých žene psa do záhuby.Mezi vámi bude stálá rivalita a pes to pozná a bude zoufalí a nervózní.Harmonie ve smečce je základ dobrého chovu a pokud pes pozná,že je ve smečce nervozita a chaos bude se chovat také tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2014 21:33 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terezska
asi to budeš muset ignorovat a dělat si po svým, což tedy i tak nevidím nijak úspěšně do budoucna, co se týče výchovy psa jako takový, což ovšem půjde velmi těžko, zvlášť, jestli Tě to vysiluje už teď, protože to, co popisuješ, bylo jasný už při prvním Tvém dotazu...
bohužel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 15:26 Žena Terezska [34]
Jojo tyhle základy znám, bohužel i když jsem je prezentovala, bylo mi řečeno ať nedělám chytrou .. :/ .. A schody .. další věc no :/ .. máme na zahradě asi 5 nižších a dlouhých schodů, ale pro ni jsou stejně velký, když jsem s ní na zahradě držím ji dál od nich, ale mámě přijde děsně vtipné,když po nich běhá a nechává jí, přece se musí naučit být samostatná .. A že ten náš starej po nich taky chodil (hmm a proč asi kolem 7mého věku odcházel na nohy že? .. ) Snažím se to do nich drtit horem dolem, ale začínám být zoufalá :/ .. Prostě se mi řekne, že dělám chytrou a, že tkhle to přece taky dělala u tamtoho. Prostě nevím .. Připadám si zoufale :/ ale kvůli tomu štěněti jí nemůžu říct, že jí na to kašlu .. Protože pak akorát bude pořádat hysterické scény, že jsem ji do ni navezla (jo jasně, když iona mermomocí stále chtěla psa .. ale já jsem to byla no .. to dává smysl,když mě stále říkala ať najdu nějaký inzerát) ..a pak že nemá čas apod. .. nedej bože, aby ji jela vrátit .. ale pomalu ale jiste me to zacina vysilovat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.01.2014 14:14 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terezska
štěňata byla u chovatele pospolu, nejen, že spala v chumlu a zahřívala se navzájem o sebe /co se týče třesu, dommívám se, že je to spíše způsobeno zimou/ ale rovněž jim nebylo smutno, navíc pes je smečkové zvíře, tedy nikoliv samotář a to i v dospělosti, navykání na samotu by tedy mělo probíhat postupně a intervaly stále prodlužovat, jak dlouho bude štěně kňučet záleží tedy na celém přístupu a na tomto navykání,

co se týče schodů, velká plemena zvláště by neměla chodit po schodech v době růstu vůbec, vzhledem k jejich váze je to někdy obtížné, záleží na tom, kdo psa jaké váhy unese,

štěněti by se mělo nechat samovolné nasvalování, tzn., že by mělo mít možnost pohybu dle vlastních sil, tedy žádné dlouhé běhy, neustálé házení aportu a pod., i u NO do 18ti měsíců znamená méně pohybu více, pozor též na překážky (skoky),

protože pes má geneticky dáno, jak velký bude v dospělosti, nedá se nějakým vylepšováním (tvaroh apod.) jeho velikost ovlivnit, co se ale dá např. mlíčnými výrobkami, urychlit jeho růst a to je velký průšvih, který se většinou vždy vymstí na kloubech, tedy všeho s mírou,

mmch. malé štěně je nutno krmit po menších porcích častěji denně, ještě po pubertě do 18ti měsíců,

v případě, že není možno zabezpečit relat. klidový režim apod., vhodné je v době růstu přidávat do jídla preventivně želatinu - chondroprotektiva,

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 12:16 Žena Terezska [34] – Nepochopí
No knížka už mě taky napadla, ale moje máma je člověk, kterej i když vidí něco napsaného, tk si řekne, ale já jsem si přece řekla, že to udělám takhle, tak to tak bude tedy správně. A může jí to kdokoli, kdykoli a jakkoli vymlouvat a prostě to udělá jak chce.
Prosím Vás, že odbočuju mimo téma, jak dlouho asi tak štěně bude kvílet, když od něj odejdeme a necháme ho v kotci na zahradě. V noci to celkem zvládla (tu druhou noc) ale přes den děsně vyvádí. Neni to teda tak hrozné jako včera, ale stejně. Snažím se jí věnovat co to jde, ale taky musím třeba jít uvařit nebo tak. A domu ji vzít nemůžu a pomalu ji zvykat být venku. Matinka to tkhle nechce. Máme ji teda 3 tí den (ten první beru jako ten, kdy jsme ji přivezli, ale to už bylo na večer .. ) Ona včera spíš hystericky vyváděla a teď už si spíše štěká a vyje. Občas na chviličku přestane. Po nějaké době toho nechá a je klid. Pak tře a usne, ale po probuzení to zase zkouší. Tak se jen chci zeptat, jak dlouho se bude ještě trápit :/ Nejhorší na tom snad je to, že přes noc alespoň zaleze do boudy, kde je seno, bunda a 2 deky a je izolovaná, ale přes den leží jen v kotci a je vidět, že vibruje zimou :/ nebo stresem? Jko tkhle od pána od kterého jsme ji brali, od toho máme informace, že byli stejně celou dobu i se sourozencema na zahradě. Takže je venku zvyklá. Měli přístup ke sklepu a ani na noc tam nechtěli chodit. A to tam nebyla ani bouda, je jako by lavička odkterou se nasoukali .. tkže si myslím, že v té boudě by jí neměla být zima aza se třeba není hloupá aby si tam nezalezla, když jí zima je ne? .. Asi jí ta, stejně dám ještě nějakou svojí deku :/ Obětuju protialergení, je celkem teplá a stejně pod ní nespím ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2014 22:52 Muž venca21 [79] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Terezska
Nevím proč to nechápou.Dej jim nějakou knížku aby si to přečetli.Třeba knihu Od štěněte ke psu nebo nějakou podobnou.Docela mi to připomíná moji sestru před X lety když jsme byli mladší než nyní.Stále chytrá jako prase a když jsem řekl něco odborného nebo chytrého tak jen:ale ty toho zase víš a následoval smích.To vše již není pravda a nyní jsme rádi,že se vidíme.Musí jim to říci nějaká třetí osoba která má v rodině nějakou úctu a to třeba babička,děda,strejda atd.Potom jim to začne v hlavičkách šrotovat a uvidíš,že povolí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 17:30 Žena Terezska [34] – >:(
Tak zase přeji dobrý večer, budu Vás informovat o tom, jak situace probíhá dál. Připadám si jako de***, když matce nebo sestře (mmch. dost podobný si jsou .. ) něco vysvětluju a ony na mě čumí a pak mi řeknou, že to přece tak vůbec nevadí. Jako trubka jsem šla ještě ze školy dneska o několik minut dříve, abych stihla autobus a Bína nemusela být doma moc dloouho sama a aby dostala jídlo. Během hodinky a půl se celkem utahala a tak moc dlouho nevyváděla (mmch. jak dlouho bude asi tak naříkat pro mámu a sourozence?) a celkem rychle usnula. Jenže těsně před tím, přišla sestra a jak debilka k ní hned běžela a začala jí děsně litovat a drbkat. Udžela jsem tekoucí a nervy a snažila se jí v klidu vysvětlit, že tohle dělat nemá a proč. Odpovědí mi bylo, že sem bezcitná a že ona si jí narozdíl ode mě alespoň pohladí (no jistě, že musela když machrovala před svým novým klukem) .. Opět jsem jí vysvětlila, že jsem s ní skoro 2 hodiny byla venku a že když tohle bude dělat akorát jí to všechno zhoršuje a prodlužuje .. Pak naštěstí vpadla, ale za pohled bych jí nejradši zliskala. Potom co jsem přijela z města (nabít legitku, po celou dobu štěně spalo) stále spala. Pul hodiny ani ne na to, přijela máma a okamžitě jí tahala ven, do baráku, cpala jí tvaroh (to je přece děsně vtipný že žere co se matce zlíbí) .. no a pak, že jí vezme do sklepa .. OKm kdyby skle nebyl o několik xx schodů níže. Nechtěla slyšet, že jí nemá nechat choditpo schodech (normálí štěně v jejím věku má 5-6 kg. naše má 9 .. neni tlustá akorát veliká) .. Tak jí vzala do náruče, že jí odnese .. Už takhle mrňous žebrá ať jí nosíme. Samozřejmě když se ozvu, hned dělám chytrou a důležitou .. Jenže se na to vykašlat nemůžu, protože by to odneslo to štěně .. Doufám,že je přestane brzo zajímat .. :/ podotýkám, že sestře je 14 let ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 17:24 Muž venca21 [79] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Terezska
Je to jeden z tipů které nesnáším a kdyby to byla moje žena tak......... Potřebovala by několik dnů u nás v klubu a ta by si to za rámeček nedala.Jak může být ta bl..Musíš být neoblomná a tvrdě leč slušně(je to přeci jen máma ať je jaká je)si stát za svými názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2014 23:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
mmch. názory této paní tedy nejsou zrovna nějak výjimečné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2014 23:19 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Terezska
No, nevím, co na to napsat. Tedy, vím, ale nečetlo by se to dobře a stejně by to nic nevyřešilo. Za to, jaká tvoje matka je, ty nemůžeš. Nebudeš to mít snadné, držím palce a přeji ti, ať má tvůj anděl strážný oči otevřené a hodně, hodně síly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2014 20:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terezska
tak ti držim palce, bude to díky mamince adrenalin a budeš to potřebovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.01.2014 20:35 Žena Terezska [34] – Grrr
Tak jsem zase tady a přeji dobrý večer. No máma nakonec přivezla pejsana z útulku. 2 letého pastevce. Zlatý pes. Ani náznak agrese nebo dominance, bohužel byl nejspíš jen někde bez lidí, protože si neuměl pořádně ani hrát (prostě neměl zájem). Se psy by si nejradši pořád hrál. Feny, psi, staří, mladí, malí,velcí .. bylo mu to jedno :) bohužel k nim neuměl přistupovat - hrozně se k nim hrnul a byl moc hrrr. Ale agrese žádná :) .. Děsnej mazel. Nechal si sahat na uši, do tlamy kontrolovat zuby, na noihy, břicho, ocas, na jizvy, které měl. Do žrádla také :) .. Jenže měl zlozvyk. Utíkal - rozkousal nám kotec a zdrhal .. Tím, že uměl krásně na vodítku (přitom jsme si ho to prý měli naučit, ale zvládl to sám :) ) tak jsme ho brali i na procházky. To byl vždy moc rád :) Hlavně si krásně hlídal, zda jsme stále s ním :) .. Jenže to utíkání. Snažila jsem se jí vysvětlit, že ho musíme unavovat, aby nevymýšlel kraviny a nezdrhal, apod. To vy tu jistě všichni znáte. Nedala si říct, prohlásila, že jí není vděčný a odvezla ho zpět. Nedovedu popsat, jak děsně moc jsem byla nas**** .. Pardon za vulgarismy, ale vážně, vážně, vážně děsně moc mě to nas.... Ona je prostě tatar. Neskutečnej. Myslí si, že ví všechno nejlépe .. Nenechá si poradit. Ona je vždy ta nejlepší .. Eh .. No .. Zkrátka dnes jsme přivezli štěně NO. Kránsou vlkošedou fenečku Bínu. Vím, že její výchova a výcvik bude na mě. Máma to říkala. A je mi to také jasné, nemá čas na nic. Takže si jí vychovám jak se mi zlíbí. Nebyl to můj nápad, ona prostě musela. Akorát mě krká zase její přístup .. Mami, nesahej jí na uši, mohlo by jí to poškodit chrupavky a nemusela by je stavět. Odpověd?: Blekoušovi (starý NO) jsem na ně taky sahala. "Tak JÍ na ně nesahej!" .. Eh .. Potom: "Mami nešišlej na ní, když se něčeho lekne nebo kňučí, ona to nebere tak, že jí utěšuješ, ale že jí chválíš, ona se pak bude takhle chovat stále, protože si bude myslet, že to dělá dobře." .. Odpověď?: "To nechápu, proč by to měla brát jako chválu." .. Takže znovu vysvětlování. Stejně řekla, že je to blbost a proč by to brala tkhle .. Fuuu, držte palce ať si uhájím názory .. :/ a nervy :/ .. Mimochodem psa jsem nechtěla do útulku odézt zpět. Ona siale nenechala říct .. Je to klasika, někdo není dle jejích představ (ať lidi tak všechno ostatní) tak to vyhodí.. vykopne a tk .. Omlouvám se za délku, ale už jsem byla zoufalá, neberte to jako stěžování si, ale chtěla jsem Vás seznámit se situací :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.12.2013 22:32 Muž hunter [30] Re: Terezska
ja mám už tretieho psa z útulku, a myslím si že dospelý pes potrebuje oveľa menej starostlivosti ako šteňa, samozrejme ak je dospelý a nebol týraný a pod. ja som mal fenku od našich počernejších spoluobčanov, bála sa dotykov a podobne, keď už to bol celkom super pes ... muselo sa to dodrbať .... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   28.12.2013 00:53 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Terezska
Terezko, máš pravdu, že pejsek z útulku potřebuje mnohem víc péče než pejsek, kterého máš od štěněte. Sám jsem měl 3 psy, kterých se chtěl někdo zbavit a nebo přímo nechat je zabít. Jeden byl zbědovaný tak, že když jsme ho druhý den poté, co jsme ho dostali, přivezli na veterinu, chtěla na nás veterinářka volat policii pro týrání a když jsme jí vysvětlili, jak to je a že jsme ho takto dostali a chceme mu zajistit lepší život, poradila nám, ať ho necháme utratit, že naděje, že přežije, je nižší než 10%. Naštěstí při něm stálo velké štěstí a díky naší a hlavně její péči se pejsek nakonec uzdravil a dožil se krásných 15ti let.... ale to jsem nechtěl říct. Chtěl jsem říct, že s takovými pejsky je mnohem víc práce, ale tito pejsci dokáží být také velmi vděční a mohou z nich být velmi dobří parťáci.
Ovšem když čtu, jaké má představy tvoje máti o psech, tak by jí žádný slušný útulek neměl psa vydat. Slušné útulky si obvykle nové majitele proklepnou a nesvěří psa někomu, kdo jej chce týrat. A chov psa v podmínkách, jak je tu popisuješ, je týrání. Problém je, že jsou i útulky, pro které jsou psi jen byznys, a ti vydají psa klidně i na pokusy a horší věci... ale to je na jiné téma.
Ty máš ale s máti dva problémy, nejen jeden - za 1) její pohled na psa jako na věc bez citu, inteligence a bez jakýchkoliv práv a za 2) její pohled na tebe jako na malou dcerku. Bohužel, naši rodiče se na nás, své děti, takto často dívají. Pro moji matku jsem pořád malý chlapeček i po čtyřicítce a uvěří někomu jinému, i když jí říká to samé, co já, ale mně neuvěří. Co by taky ten její malý chlapeček mohl vědět o čemkoliv? Ona ví přece všechno líp. Tak to prostě s rodiči někdy bývá.
Proto bych na máti zkusil jít trochu oklikou. Vzít domů někoho, koho je schopna ve své nadřazenosti považovat za sobě trochu rovného, kdo by jí vysvětlil, že pes z útulku se nehodí na hlídání, že na to je lepší štěně... a že nejlepší hlídač je pes, který je perfektně vycvičený, a že tedy tím, že ty se psem budeš chodit cvičit, tak z něj vlastně děláš lepšího hlídače - což je vlastně pravda. Přece není dobrý hlídač pes, který 3x pokouše dítě majitele, pokouše všechny kamarády a známé, ale pes, který návštěvy a majitele radostně vítá, ale cizího nepustí.
Proto bych já na tvém místě už vůbec nezkoušel matku o čemkoliv přesvědčovat, stejně se ti to nikdy nepovede a může to jen zhoršit vztahy mezi vámi, a šel bych na ni za pomoci někoho, komu je schopna naslouchat. Chceš-li, můžeš tomu říkat válečná lest, podle mne je to způsob, jak dosáhnout svého bez konfliktu. Ale i když jsem na rozdíl od Petry optimista, shodnu se s ní v názoru, že šťastná se svým psem budeš až tehdy, kdy budeš žít sama a budeš si moct pořídit vlastního psa podle vlastního výběru a dělat si s ním, co ty chceš a považuješ za správné. Každopádně budu moc držet palce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 16:50 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terezska
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.12.2013 13:24 Žena Terezska [34] – Foto
Fotka k příspěvku Ještě jedna :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   27.12.2013 13:21 Žena Terezska [34] – Děkuju
Fotka k příspěvku Opravdu moc děkuju za podporu. Vypadá to, že budeme mít nějakého pesa z útulku. (O to hůř, ne že bych nechtěla pomoct, ale ona na psa nebude mít čas a starat se o něj budu já. Výchova a výcvik bude také na mne. A jistě mi dáte za pravdu, že pes z útulku potřebuje 1x takovou péči jak pes, kterého máte od štěníka. Budu tedy průběžně informovat o tom, jak to dopadá. Jinak máte opravdu moc krásné psy :). Přeji hezké svátky :)
PS: Na fotce nás Blackey (R.I.P.)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   26.12.2013 22:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terezska
V podstatě je mi to jasné již od prvního Tvého příspěvku. Jak jsem již řekla, přeji Ti hodně zdaru při snaze hafanovi zpříjemnit život, jestliže si ho rodiče opět pořídí. Třeba se nakonec vše v dobré obrátí a podaří se Ti psa mít jako parťáka, jako pesimistka a dle mých zkušeností si však myslím, že opravdového psího kamarádství se vším všudy si asi spíše užiješ až jednou, budeš-li žít bez rodičů, každopádně to neznamená, že Ti nedržím palce a třeba bude skutečně všechno naopak. Bohužel psi (nejen na vsi), ke kterým se majitel často nemůže v různých situacích přiblížit, nebývají žádnou výjimkou. Je to smutné, ale realita.

Opravdu upřímně držím palce!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.12.2013 17:53 Žena Terezska [34] – Děkuju za podporu
Velmi Vám všem děkuju za podporu. Moc si vážím toho, že se mi snažíte pomoct. Bohužel máma si prostě pořád nenechá nic vysvetlit. Přijde mi, jako kdyby zamrzla v komunistickym nazoru na NO (přivázat k boudě, jednou denně hodit kost a to je vše).
petrab: Máte naprostou pravdu, když t vidím lidé si myslí, že NO si vystačí na zahradě sami, že je pro ně životním cílem trčet sám na zahradě a hlídat. Jenže oni hlídají, protože nejsou cvičení, socializovaní a tk. A to, že se tím někteří lidé chlubí .. Ano přesně tak to je. Máma je bohužel jeden z nich .. :/
hunter: Ano to je dobrý nápad, ale ona bohužel nevidí když je pes smutný, uzná třeba, že když ten náš byl stále venku a když jsme jen šli na zahradu hodit něco slepicím, smutně nás sledoval, koukal .. Ale to je tak vše. Když jí říkám, že další pes dopadne stejně .. Já už se nechci bát vlastního psa a sledovat jk se sám trápí :(. Navíc stál chce psa z útulku. Jenže výchova a výcvik bude na mě. Ona nemá čas, ale stejně mi nechce dovolit brát ho všude s sebou. A přitom zrovna ti starší už by to potřebvali, aby i co nejdříve zvykli. Snažila jsem se tedy ukecat ještě jednoho borderáka co máme v naše útulku, že bychom měli dva psy, alespoň by ten jeden nebyl stále sám a toho ruhého bych mohl brát všude s sebou. Jenže to se jí taky nelíbí. Prý nemůžou být ve stejném koti apod. Snad se mi to povede nějak ukecat .. Protože fakt se nemíním podílet na dalším s prominutím kurvení psa. Pkný vešer všem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2013 22:35 Muž hunter [30]
Tak skús urobiť to čo chcú, ja som to tak pár krát urobil a pochopili. Myslím to že keď psa neunavíš bude sa hrať so všetkým čo nájde, ničiť, teraz mám akurát dva šteňatá, a už mi nikto nevyhovorí že je venčenie zbytočné, pochopili, brávam ich so sebou kam môžem, sú naučený v aute, výťahu, v byte, chodíme na cvičák, a sú to len "psy pri dome". Dik postrážiť vie, on cudzieho dnu nepustí, už raz skoro pohrýzol, a to má len 7 mesiacov ... Hlavné je to že pred rokom mi psa nedovolili ani náhodou, tak som začal chodiť aspoň do útulku a potom som si po dlhom čase a dočaskách adoptoval Lady (R.I.P) taktiež ako o psovi počuť nechceli zrazu to bolo super že stráži a som bol hlupák keď som s ňou chodil von, boli to také časy o ničom, a keď už som začal chodiť na cvičák a podobné veci zomrela, bral som to ako zlyhanie že som nič neurobil, aj keď som obvolal pár ľudí keď sa správala čudne, ách :-( ale píšem to len preto lebo je možné ich presvedčiť, len im treba robiť " naprieky " a ukázať im že to toho psa baví :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2013 18:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terezska
Mně provázej právě zvláště NO již desítky let. Jsou to skvělí hlídači, pakliže jsou na svým pozemku, v autě, v bytě a pod. o samotě, ale jsou to miláčci našich vítaných návštěv, na ulici dětí atd. Byli úžasní v obranách se skvělou razancí, ale i něžní canisterapeuti a to v jednom. Nikoliv však všichni, i když byli všichni zcela shodně vychováváni. Záleží i na genetice, resp. indiv. povaze psa.
Přestože jde dobře spojit hlídače a kámoše v jedno, vždy se ale dere jedno z toho do popředí a druhé potlačuje!!! Záleží na tom, co od psa člověk chce, k čemu ho vede, co ho naučí.
Výchova psa, který je průvodcem a parťákem, kamarádem na cesty zabere hodně, resp. všechen volný čas a musí ho být hodně, zvláště v prvních letech.

Jak jsem řekla, můžeš se pokusit o výchovu, výcvik, ale pakliže nespolupracuje celá rodina a někdo bude k psovi přistupovat zcela jinak, je to vždy na škodu.

Mmch. to, že NO je zásadně pracovní plemeno určené k hlídání, k tvrdosti, ostražitosti a nikoliv jako společník je velmi zažité a stále je to nejčastěji používaný pes pouze k tomu, aby střežil určitý prostor (pozemek, zahradu apod.), rovněž nejvíce dostupný k sehnání a navíc celkem levně i s PP.

Bezprizorní vlčáci, tedy ovčáci na zahradách, kam nikdo nevleze, protože jde o zvířata zcela necvičená, nesocializovaná, až nebezpečná, nejsou vůbec výjimkou a majitelé na ně bývají za to ještě hrdí. Velmi často si za svým tvrdošíj. názorem stojí a nikdo je nepřesvědčí o tom, že je NO naopak jedna z nejtvárnějších plemen, takže může být použit, oproti některým jiným rasám, k čemukoliv.

Ještě jednou Ti přeji štěstí, nechť Ti Tvé přání se psem vyjde a nakonec docílíš ze strany rodičů i pochvaly, obdivu a díků.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:32 Muž invalida [782]
Já mám jezevčíka alo no je poslušnej pes i když když nechceš nikdo jinej ho nepohladí.Babička jich měla několik. Ale když Ti bylo 18 tak zdůrazni co je všude úchylů stydim :-D To by mohlo zabrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 08:22 Žena Terezska [34] – Jde to?
Nebo snad NO nemůže být pesisko společenské, brané na výlety a zvyklé na lidi a psy tak, že i když po něm sáhne někdo, že si pohladí pejska, tak mu neudělá ani v nejmenším nic a ještě třeba zavrtí ocasem? Nebo je tohle jen moje naivní představa. Viděla jsem takových psů už dost a nepřipadalo mi, že jsou nějací chudáci. Klí%do mu na procházky dám na záda batoh ať má nějakou práci :) kamarádka mi ho dá :) nebo prostě nutně potřebuje Třeba obrany a tak?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 339x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/798