Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Ako ju naučiť neutekať odo mňa

 

NápovědaFórum » Chov psů  

+ přidat příspěvek
Ako ju naučiť neutekať odo mňa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 03:27 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Laďka
Urážení a vytahování starých křivd nehodláme nadále tolerovat. Odrazuje uživatele diskutovat a téma neplní funkci, pro kterou bylo založeno. Nemůžeme být jako redaktoři neustále na webu. Prosíme vás proto, pokud se objeví další pokus takto diskutovat, o upozornění vzkazem. IP adresa dotyčného bude ihned zablokována a příspěvky smazány. Je nám líto, že musíme takto reagovat, ale s některými lidmi to jinak nejde. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.02.2014 22:10 Muž invalida [782] Re: Laďka
Takovejch je nás víc... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   23.02.2014 19:25 Žena Laďka [354] - Teriéři
Já jsem myslela, že tahle diskuse má být o předávání zkušeností a názorů více lidí, ze kterých si ten, co diskusi založil, vybere to, co potřebuje... Ale jak tak koukám, tak je to spíš navážení se do jiných, urážení a vytahování starých křivd... Nezlobte se na mě, ale tohle mě trošku štve... Skoro abych se bála vznést nějaký dotaz, aby se z toho nevyklubalo něco podobného, jako toto....Laďka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 15:59 Muž invalida [782] Re: petrab
Tak budu mít taky deprese...neumím s flexinou...bůůůůůůůůůůůůůůůů ja to řeknu mamince smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2014 13:42 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: KAMARÁD
KAMARÁD napsal:
aspoň někteří zváží,jestli se řídit všema Vašema radama


NO TO JE LOGICKÝ, JAK SI TO PŘEČTOU, UŽ JIM BUDE JASNO!!!! S NA TO KÁP.
Víme všichni, že já píšu jen blbosti a nutno dělat přímo jejich vopak (!!!!), to ví ale přeci každej, ne?? A taky každýho, komu se to nelíbí, shodim, pomluvim, sežeru, zesměšnim, zablokuju, zlikviduju, totální konec a smrt. Je to tady forum hrůzy. A když něco řeknu, bude!
Ale funguje to trochu jinak, obrať SE na ReXE (s rýmem nebo bez).

smich
Letošní tuhá zima rozzuřila kdejaký sympatický sluníčko, nejen Tebe.

Chápu, že si Tykáš s těma, s kym jsi pás husy, já husu viděla jen mraženou v supermarketu, tady je nemáme. A prej štípou.

Pracovat s flexinou fakt neumim. Což je můj největší životní problém a jsem z něj totálně KO! Má to na mě mmj. moc čudliků a celkově negativní vliv. Škoda. Je to zázračnej výrobek na výcvik přivolání a chůze u nohy. Moji psi ke mě nikdy nepřišli a nedozvěděli se, co je to noha. Ach jo. Holt nejsem technickej typ.

A TO VODHALENÍ JE VÁŽNĚ HORROR. To mě fakt dostalo!!!
Něco pro Tebe nakonec mám! Zázrak. Tu hrůzu, co nelze vobnovit! Čáry máry fuk hafici.net/fotogalerie.php… . Fuj.

business.center.cz/…/ ;-)

A HOLA HOLA VŠEM, NECHOĎTE NA CVIČÁK, PÁČ JAK Z NĚJ VYLEZETE, NESMÍTE MEZI LIDI! KUPTE SI FLEXI! Ale bacha - na NO jen do 6ti měsíců!!

Tak ahoj, máš to složitý, už Tě nebude zlobit, ošklivá prolhaná Douchová ahoj


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 11:08 Muž invalida [782]
Ani se nedivím že jde opět pokus o anonymní příspěvky....ale ip adresa je s*ině...takže čí je to kamarád je nad slunce jasný. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.02.2014 10:06 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: KAMARÁD
KAMARÁDE takto. Keď ešte Bessie nevedela chodiť pri nohe a šli sme medzi ľudí tak jej reakcia bola- uši dozadu a trhala sa kade tade a mne išlo rameno odrapiť. Nehovorím, že teraz vie chodiť pri nohe ako starší vycvičený pes ale keď už má základ (ktorý som ju učila v kľude) tak v meste sa tak nebojí a keď ju pritiahnem k nohe tak ide pekne. Jednoznačne som za to čo píše petrab- pes sa má začínať učiť v kľude a postupne tie podmienky sťažovať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 09:18 KAMARÁD
Kamarád určitě nebudu s Vámi a NETYKEJTE mi!!!Husy jsem s Vámi nepásl!Proč se vymlouváte na fotomontáž???Rex by Vám měl potvrdit,že NIKO tuhle Vaši fotku nechtěl stáhnout,prý neměl od Vás povolení ji veřejně prezentovat(paměť má určitě dobrou) a vy jste se rozčilovala a za NIKA jste nikdy neorodovala,jen si stěžovala:-DPokud by šly všechny příspěky obnovit,tak na té fotce máte ještě rotwíka. Napsáno bylo hodně blbostí(i od Vás)a Vy se jimi řídíte a předáváte je dál ano Že neumíte pracovat s flexinou se divím(měla by jste to umět,vodila jste přece na něm dospělého NO),ale je to Váš problém.Pokud někdo neumí na sebe upoutat pozornost štěněte,tak má smůlu.Pak ho musí učit poslušnost jinde,ale příjde mezi lidi a vše je kde??? :-D Vím,že je Vám hodně nepříjemné tohle "odhalení",ale aspoň někteří zváží,jestli se řídit všema Vašema radama ano Víc už s Vámi nemám o čem debatovat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.02.2014 08:47 Žena Lucka [485] - Teriéři – Re: petrab
smich Petro ja te zeru!!! hop love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.02.2014 22:12 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: KAMARÁD
BRAVO, KAMARÁDE! Fakt trefnej nick!
KAMARÁD napsal: Jinak mezi řečí - NETYKÁME SI -! To se fakt omlouvám, je to strašlivý přestupek a drzost. Ale to bude problém. Fakt na foru převážně nevykám. Jediný, co zbejvá se se mnou nebavit. Vono to za to ani nestojí! Chceš-li Vykačku, pak SZ!
KAMARÁD napsal: Né všichni debatující chodí "dělat" poslušnost na cvičák,nemají třeba ani plemeno,se kterým se na cvičák chodí! To určitě, co by tam taky ty rasy dělaly, většina plemen by na cvičáku nepřežila. Lezou tam dělat poslušnost jen pracovní. Jo jo.
KAMARÁD napsal: Poslušnost se učí i na ulici (tam je chůze u nohy důležitější než někde na cvičáku) a lidé mi budou šlapat po stopovačce?: To máš recht. Chudáci lidi, než se začly flexiny vyrábět, lezli kanálama. Mmch. na cvičák se choděj lidi učit jak psa cvičit pak na tý ulici, aby jim to šlo líp a rychlejc. Ale bohužel, bez flexiny. Tak je lepší tam radši nelízt.
Jsem hodně mimo, to ale nemusim zmiňovat, je to jasný. Kdesi jsem četla, představ si, asi je to blbost, že štěně se učí nejdřív v klidnym prostředí a postupně se mu to ztěžuje a taky že se učí od jednoduššího k těžšímu. Tedy taky nejdřív v místě, kde je větší klid a pak teprve, kde je velkej bordel a ruch. Musí to bejt ale asi nějakej nesmysl nebo co. Navíc ve městě mezi davama lidí snad nácvik chůze u nohy neprobíhá na flexi ani na stopce. Ale kdo ví...
KAMARÁD napsal: NIKA jste za flexinu shazovala,až na Váš popud byl vyhozen.Důvod?Našel Vaši fotku,kde máte NO na flexině a prezentoval ji tu,aby ukázal,jak radíte a co děláte. Pokud vim a je všeobecně známo, orodovala jsem za Nika a to opakovaně, protože za jeho přítomnosti diskuze frčela. Kolikrát to bylo učiněno Tebou? Mně se to nepovedlo. Možná, že kdybysme byly double, přimhouřilo by se očko! Shozením myslíš popis názoru, že flexi není vhodný pro výcvik? A že by se nechal shodit k zemi? No teda! A že by dokázal někde najít fotku, kde mám NO na flexině? Ježiši, to snad nee? To snad byla fotomontáž? Nebo placenej monitoring. Snažila jsem se každou takovou fotku utajit!!!! Protože NO na flexi. A dospělej. To je hrůza. A vostuda. No ale, hlavně, že jsme se právě teď všichni dozvěděli ten pravej důvod.
Rozhodně vodit NO na flexině a notabene dospělýho, je naprostej horror! To máš teda pravdu. Se stydim. Hrozně. Na flexině choděj jen jiný plemena. Už štěňata.
No jo, a víš že máš pravdu, třeba i taková smažka. Sotva leze a lidem kolem řiká, ať to nedělaj. Že by jí snad došlo, voč jde? A věděla dobře, vo čom je řeč?
KAMARÁD napsal: Teď se vymlouváte,že pes byl nemocný, nebyl! Jasně, máš rozhodně pravdu. Můj pes je zdravej jak ta řípa. Rovněž všeobecně známo! Díky bohu a štěstěně. Ani škrábanec. Jen vočkování. Ale ani na to skoro nechodim, páč je vodolnej a nic nechytí. A slyší jak rys. To je snad logický! To byla lež. Velká a ošklivá tůze. Ale to Ty hned prokoukneš. Jsi šikulka! Já lžu skoro pořád, víš. Prej je to nějaká nemoc. Ale mě se to nezdá. Co myslíš? Odpusť mi to, prosííím. stydim
KAMARÁD napsal: Pokud vím,používal flexinu u štěněte do půl roku,Vy na dospělého psa Já na dospělýho psa, páč jsem si vymyslela, že měl úraz v dospělosti. No fujn. Já hlava děravá! Že jsem nenapsala, že ho měl už jako mrně. Ach jo. Musim si dát příště větší pozor.
KAMARÁD napsal: nevíte,jak normální flexi vypadá.Od karabiny je metr pevného vodítka,které použiji při výcviku chození u nohy.A ten metr je prověšený To teda fakt nevim a fakt to taky je. Se ráda nechám poučit, KAMARÁDE. Esli vono to neni dioptriema třeba. Nebo vodhadem alá cm, dm a m. NORMÁLNÍ flexi má u lanka cirka do 30 čísel pásek, aby si lidi neuřízli pazouru, když ho potřebujou uchopit. NENORMÁLNÍ flexi, který nemá lanko, ale pásek (vážně nenormální, kdo tohle moh vymyslet!) má u karabiny jen spoj pár centimetrů. Možná ale nastala už i totální slepota. Jo!
Zde normální: www.spokojenypes.cz/…
A tady to nenormální: www.prozviratka.cz/…
S tim, že zde byla řeč pouze vo tom, že pnutí je malý. Nikoliv o prověšení. To se snad může nastavit na libovolnou dýlku. Nevim sice, proč používat flexi, když chci průvěs, ale to nevadí. A téma zní jak naučit neutíkat ode mě štěně, né jak naučit chůzi na vodítku v centru metropole ve špičce s flexi! Ale hlavně, že se diskutuje.
Papa. ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 15:01 KAMARÁD
Né všichni debatující chodí "dělat" poslušnost na cvičák,nemají třeba ani plemeno,se kterým se na cvičák chodí!Poslušnost se učí i na ulici (tam je chůze u nohy důležitější než někde na cvičáku) a lidé mi budou šlapat po stopovačce?NIKA jste za flexinu shazovala,až na Váš popud byl vyhozen.Důvod?Našel Vaši fotku,kde máte NO na flexině a prezentoval ji tu,aby ukázal,jak radíte a co děláte.Teď se vymlouváte,že pes byl nemocný,nebyl!Pokud vím,používal flexinu u štěněte do půl roku,Vy na dospělého psa ano Asi nevíte,jak normální flexi vypadá.Od karabiny je metr pevného vodítka,které použiji při výcviku chození u nohy.A ten metr je prověšený :)Jinak mezi řečí - NETYKÁME SI -! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 20:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: KAMARÁD
Co se týče toho, jestli pes stopovačku cejtí nebo necejtí, mluvíme snad o výcviku přivolání a o tzv. prodloužený ruce a nikoliv o tom, že mě pes vede na konci napnutý šňůry. Jasně, že tah flexi neni nějak velkej, ale je tam a je tam nonstop, pakliže je zaplý navíjení a mmj. při nácviku chůze u nohy je zcela nevhodnej jakejkoliv tah, i takhle malej, vodítko musí bejt prověšený, nemá cenu asi rozvádět proč, že jo. Samozřejmě, že pes může chodit na naplý flexině u nohy, i když proč bych mu to dělala, fakt nevim. Nacvičuješ se štěněterm chůzi u nohy na flexi zaplý, resp. naplý, zvlášť když se to zprvu učí ...? lidi dělaj lecos, získávání jakýchkoliv informací je zajímavý

K poznámnce o používání flexi na dospělýho NO zdravím Nika a k HA HA HA asi toto:

flexi konkr. na NO, kterýho zmiňuješ, jsem používala dřív někdy proto, že je to zvíře po několika operacích kloubů, takže nesmělo leta volně běhat, jen v podstatě nasvalovat klusem. To je ale zde všeobecně známo z kdejaký debaty. Tedy jsem měla vždy vodítka dvě a flexi používala kvůli bezpečnosti a omezení dle okolností a prostředí (např. v lese). Nutno psa ovšem naučit, aby nedobíhal až na konec vodítka a vracel se zpět, než vyjede celý. Jak kvůli jeho tak vlastní krční páteři.
Konkr. do lesa mezi stromy si vzít např. stopovačku, tak se ujde max. pár metrů a hotovo.

Důvod, proč pooužívám flexi t.č. je jediný - pes už špatně slyší. Poslouchal vždy perfektně, ale dokud se na mě nepodívá, nezařvu-li jak trotl, poslechnut nemůže. Navíc chodí pomalu a do klusu se dostane jen někdy. A to rozhodně max. takovýho, kterej se mnou drží krok. Na flexi je tedy jištěnej z bezpečnostních důvodů. Jestli sleduješ fotky v prezentaci, určitě sleduješ ovšem i diskuze a věk.

No a posledním důvodem k flexi je toto: www.whitewolfpack.com/… , je to tu kolem samý kopyto

Jinak při výcviku je nutno mít v případě nutnosti volný obě ruce, z různejch důvodů, vodítko krátký, dlouhý, stopovačka (či jak dlouhou šňůru kdo nazývá) se snad dá volně pustit, jak to udělat s krabicí vod flexi tedy nevim. Něžně položit na zem?

Jinak na flexi vodítku je jedna úžasná věc, kterou zmiňuješ. Nemotá se psovi pod nohy, když se tedy zrovna třebas nezaklapne a pes se nevrací a nemusíš tak často zapínat pračku. A i když leje, můžeš si třebas vožírat jabko i s couračkou.
Jen bacha na silnici, když kolem drandí auto a třebas potkáte čičiny, páč pes, když je lovec, je rychlejší než kdejakej atlet a reflex zacvaknutí a zpětnýho tahu je poněkud jinde, než je třeba.
A v případě setkání dvou flexáků bacha na zamotání, může dojít k hustý rvačce a krabice rozhodně zaručí zamotání se do vodítka druhýho psa.

Kamaráde, pa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 20:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
ještě, co se týče stopovačky, já s ní začínám u každýho štěněte, když je ještě lehký, stačí prouzlovat a v nejhorším šňůru zašlápnout, ale není důvod cukat se psem, stopovačka volně vlaje za psem, což může někomu vadit, páč je mokrá a špinavá, používá se naprosto stejně jako při stopách, pakliže se manipuluje se psem u nohy apod, nechává se volně vlát dozadu (za psovoda a psa), takže se nikam neplete, stejně jako ovládání flexi nutno se trochu naučit ji používat, rozhodně, když je to nutný, lze ji pevně uchopit a držet, což u flexi není zas až tak dobře proveditelný, zvlášť, když je pes těžkej,
flexi vodítko je rozhodně prima pro lidi, jejichž psi moc neposlouchaj, nesměj to ale bejt velký plemena a zcela nezvladatelný, aby rvali (nikdy ho nelze tak dobře udržet), nepouštěj je na volno, ale i tak chtěj, aby se trochu proběhli, a kvůli navíjení se nešpiní, jen bacha na kg a lanko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 17:22 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kajík
Držíme palce. Já si tu stopovačku už asi kupovat nebudu... ale kdo ví? Už jsem se naučil nikdy neříkat nikdy. Zatím jsem spokojený s flexinou, ale Scotty mne už naučil, že u stafíků neplatí spousta věcí které platí třeba na ovčácké psy. Dnes jsme byli u paní chovatelky na kontrole a dostal jsem spoustu zajímavých rad, takže zase mám co zkoušet smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2014 10:29 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: Libas
Ja mám stopovačku no zatiaľ sa snažím naučiť sa ju používať :-D keď to nepôjde prejdem na flexinu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 09:36 KAMARÁD
Flexi vodítko je podstatně lepší,než stopovací šňůra,která je neustále špinavá,jak ji pes za sebou tahá a je větší pravděpodobnost,že se někde zadrhne.Flexina né. anoStopovačku pes necítí??? Dá se na flexi cvičit krásně i chůze u nohy a neplantá se mi v rukách jak stopovačka.Stopovačka je určená ke stopování.Tah flexi je úplně zanedbatelný.Někdo ji používá na dospělého NO - že? ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2014 00:08 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Já flexinu používám ze stejných důvodů, jako psala Laďka, a jsem s ní naprosto spokojený. Takový pes, jako je Scotty, naprosto necítí žádný tah flexiny pro maltézáčka, ale má dostatek pohybu a já nad ním dostatek kontroly, a kvalitní flexina, i když je dělaná na pejska 2,5kg v pohodě udrží i toho mého skoro 18ti kilového mameluka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2014 00:06 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kajík
Jak jsem říkal, je to štěňátko. Je třeba ji to učit v klidu, právě třeba jak jsi psala, že jsi byla teď večer v klidu venku. Když je tam víc lidí a štěňat, tak teď zatím to bude těžší, ale naučí se... a jak přijde do puberty, tak zase zapomene :-D A věřím, že po skončení puberty si zase vzpomene - aspoň mne všichni ubezpečují, že ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2014 18:54 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: Laďka
tak dúfam, že aj u nás sa to tak zlomí ;) , ale čo som bola asi pred 10 minútami vonku tak poslúchala na slovo. Uvidíme zajtra ráno keď je pred našim panelákom väčší chaos a premávka a veľa psov :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.02.2014 18:32 Žena Laďka [354] - Teriéři
My jsme s naší Abby taky používali metodu zavolání a lákání na pamlsek nebo hračku, a když neposlechla, tak přitáhnutí na vodítku. I pán, co profesionálně cvičí psy nám radil, ať používáme stopovací vodítko a chodíme s ním co nejvíc. Je fakt, že Abby poslouchala, ale jakmile měla něco jiného na práci, tak stejně "ohluchla" a zdrhala hlava nehlava. Zlomilo se to až tak někdy v deseti měsících, tak nějak z ničeho nic.... Mám pocit, že už nás považuje za smečku a už si nás hlídá, otáčí se jestli jdeme a čeká na nás... Jinak realita byla taková, že já jsem stopovací vodítko nezvládla, věčně jsem v něm byla zamotaná já nebo pes, tak jsem používala flexinu, která se dá v určité délce "zaseknout" a může sloužit i jako klasické krátké vodítko. Asi je potřeba to vyzkoušet, každému vyhovuje něco jiného. Každopádně pevné nervy a trénovat, trénovat, trénovat a chválit a jásat při splnění.... hop
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 14:28 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: ADA
Vďaka bohu žiadne kusnutie nenastalo a hafan bol na vodítku, ale má pomerne zvučný hlas :-D Ja ho ani nevidím ale po Bessie už šteká :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2014 13:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas, kajík
Libas napsal: ......... vhodné používat dlouhé flexi vodítko .........................................................................................................zpočátku ji nepřivolávej, když běží si s někým hrát - stejně neposlechne. Z počátku ji přivolávej co nejčastěji tam, kde poslouchá. .....................................................................
Pavlovův reflex


třeba já osob. flexi vodítko u štěňat nedoporučuji, protože pes stále cítí pnutí, lepší dlouhá stopovačka, která slouží pouze jako jistota,
navíc na stopovačce je možno průběžně nacvičovat vše vč. chůze u nohy aj., kdy musí být zásadně vodítko prověšené, což se dost blbě a zdlouhavě s flexi praktikuje

doporučuju používat následně při nácviku přivolání na volno tzv. couračku (kus krátké šňůry od obojku, tak dlouhé, aby se oo ní pes nepřerazil, aby nabyl dojmu, že má stopku pořád připnutou (často odcvaknutí karabiny je podnětem k výběhu), navíc nutno nikdy psa po odepnutí ihned vypouštět, právě aby si tutu spojitost nevytvořil


no a co se týče nepřivolávání, když za někým běží, milionkrát během procházky se psovi schovávat (aby se naučil otáčení a kontrole, kde jsi a navíc vymejšlet aktivity, který jsou stokrát zajímavější než kdejakej člověk nebo pes v dohledu,

základ úspěchu přivolání, mmch. nedůležitějšího povelu, je nácvik ve štěněcím věku a dovětek - aby bylo zaručeně stoprocentní, věnovat se mu intenzivně, nutno celoživotně upevňovat a uvědomit si, že jde o nejtěžší povel vůbec a dycky při něm záleží na vztahu člověka a konkr. psa

a nakonec - Pavlovův reflex? - výhoda znalosti behaviorismu , tedy i podmíněných a nepodmíněných reflexů a podnětů = dost velká výhoda při výchově a výcviku psa !!!

palec : www.ssvp.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 13:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: ADA, kajík
ADA napsala: příště už si dávejte pozor a na majitele psa radši zdálky houkněte, aby si ho radši připnul.
a nechť jsou jejich majitelé tak vstřícní, že to učiní......

a ačkoliv velmi, velmi nerada vidím lidi, kteří svého psa před jinými berou do náručí no , rozhodně u malých štěňat to doporučuju, pakliže jde o cizího psa řítícího se z dálky, pakliže dorazí v dobrým, štěně hned pustit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2014 13:07 Žena ADA [10] - TeriéřiRe: kajík
Je to možné. Pokud ji pejsek nijak nepokousal,nemuselo by to být tak hrozné a dalo by se to ještě docela lehce odbourat. Ale příště už si dávejte pozor a na majitele psa radši zdálky houkněte, aby si ho radši připnul. Rozhodně ale nesmíte problémy obcházet. Jak už jsem zmínila, začněte se stýkat s majiteli jejichž psi jsou nekonfliktní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 11:57 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: ADA
Tu kde bývam máme komunitu kde sú milé psy, ale na sídlisku sa nedá vyhnúť psom ktorý nemajú šteniatka veľmi v láske (vlastná skúsenosť). Je možne, že sa bojí od toho zážitku keď na ňu ten pes štekol?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.02.2014 11:20 Žena ADA [10] - TeriéřiRe: Libas
Souhlasím. V tomto věku je důležitá hlavně jeho socializace, domluvte si procházku s nějakým známým, co vlastní pejska který je nekonfliktní. Je důležité vyhnout se psům, který je k ostatním agresivní. Špatné zážitky pejsek nikdy nezapomene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 08:52 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kajík
No, já bych hlavně řekl, že je potřeba si uvědomit, že je to štěňátko staré necelé 4 měsíce. Proto se netrap tím, že od tebe utíká - je to přirozené, chce poznávat nové věci. V tuto dobu jsou důležitější věci než cvičit poslušnost. V tuto dobu je nejdůležitější navázat s ní co nejužší vztah a hlavně socializovat ji. Je dobré chodit s ní v tuto dobu mezi lidi a pejsky, jak to popsala petrab, je vhodné používat dlouhé flexi vodítko (dělají se až 8m) a pouštět ji jen tam, kde víš, že ti neuteče.
Pro to, abys ji naučila co nejlépe přivolání je určitě nejdůležitější nosit u sebe stále nějaké pamlsky, které opravdu miluje (pozor i u pamlsků na složení, některé jsou opravdu koktejl jedů!) a pokaždé, když k tobě přijde, ji maximálně chválit a odměnit tím nejchutnějším pamlskem. Stafíci jsou děsně žraví a chytří a velice rychle si uvědomí, že když k tobě přijde, tak dostane pamlsek... a stafík pro pamlsek obvykle udělá cokoliv. Ale zpočátku ji nepřivolávej, když běží si s někým hrát - stejně neposlechne. Z počátku ji přivolávej co nejčastěji tam, kde poslouchá. A jakmile se u ní vyvine Pavlovův reflex (v hlavě se jí spojí přivolání a pamlsek), tak ji můžeš přivolávat i venku.
Přeju hodně trpělivosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2014 20:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kajík
krom doporučení ADY je vhodné docházet se psem na nějaké oplocené cvičiště, kde je široká možnost nácviku v cizím prostoru, kde pes nemůže v koneč. důsledku nikam utéct a je možno se domluvit na postupném ztěžování vnějších vlivů (více psů, více lidí), já doporučuji nosit sebou na procházku nějaké luxusně voňavé neodolatelné pamlsky, sledovat okolí a psa hrou dříve, než sám zmerčí něco zajímavého, ho zaujmout tak, aby pro něj za čas byla tato hra a pochvala mnohem zajímavější, než okolní vjemy. Je ale nezbytně nutné, aby měl pes dostatek kontaktů s jinými psy na volno, her se známými lidmi. Nutno stále dokola "pilovat" přivolání a dokud nebude hotovo, psa jistit stopovačkou a hlavně trénovat pozvolna - od jednoduššího k těžšímu a rovněž psa vodit hodně do rušných míst, aby ho lidi postupně přestali zajímat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 16:04 Žena ADA [10] - TeriéřiRe: kajík
není zač :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 15:48 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: ADA
diki :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2014 15:31 Žena ADA [10] - TeriéřiRe: kajík
Ze začátku ano, ale poté je vhodnější koupit si delší. A až si budete jistější, můžete ho i na stopovačce pustit. Ale pořád buďtě ostražití a v nejvyšší nutnosti, kdyby se pejsek rozhodl například postrašit souseda, vodítko přišlápněte. Nejlepší je udělat si na něm uzlíčky, aby vám pod botou neproklouzla :-) Je také dobré koupit si pár knížek od profesionálních cvičitelů a udělejte si takové okénko. Jedno cvičení bude účinější, druhé zase méně.Záleží na charakteru vašeho pejska :-) Experimentujte a nedržte se křečovitě jedné metody výcviku. :-) A to je podle mého, nejlepší řešení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 14:38 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: ADA
A postačí aj 5 metrové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2014 14:35 Žena ADA [10] - TeriéřiRe: kajík
Ahoj, také jsem měla se svojí čubinou stejný problém.
Doporučuji koupit si 10-20 ti metrovou stopovačku a pejska na něm měla stále připnutého.
Když vydáte povel "Ke mně" napočítejte asi do 2 a poté ho k sobě šetrně, ale pevně přitáhěte. Až bude pejsek přímo u Vás, dělejte, jako kdyby právě vyhrál zlato na olympiádě. Pokud miluje hovězí pamlsky, odměňte jej tím. Pokud je spíše třeba na tenisáky nebo uzlíky, nabídněte jim jako odměnu hru. A až uvidíte v blízkosti člověka nebo pejska, odveťte pozornost třeba zmíněným tenisákem. největší chyba kterou můžete udělat je napjatě stát a nervózně volat na psa. Pejsek ucítí Vaší nervozitu a bude vědět, že se něco děje. Mám na to jednoduchý trtik : zhluboka se nadechněte, uvolněte se v ramenou ( ale stále pevně- ne křečovitě- držte vodítko) a zklidněte hlas. Na pejska zavolejte jakoby nic a ukažte mu odměnu. Po pár takových cvičeních uvidíte, že si radši přijde pro slíbenou odměnu než Ťapkat za sousedy. :) Za pár dní/týdnu to pejsek pochopí a bude poslouchat :) Věřte mi, tato cvičení mě nikdy nezklamala :) potlesk :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 11:30 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-) – Ako ju naučiť neutekať odo mňa
Ahojte,
Máme taký menší problém. Keď pustím Bessie na voľno a v okolí niesu nejaké rušivé vplyvy netečie odo mňa a príde na zavolanie. Ako náhle však ide okolo nejaký človek rozcupká sa za ním a v sekunde ohluchne. Tiež sa mi často stáva, že ju pustím a ona si len tak zdrhne. Inač ako som už napísla tak poslúcha na "Ku mne?"

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 262x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/827-ako-ju-naucit-neutekat-odo-mna