Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

BOM

 

NápovědaFórum » Chov psů » Psí rasy 

+ přidat příspěvek
BOM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2014 15:50 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
smich taky mam hlad smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 15:39 Dracula Re: Buba - Gump
Zbíhají se mi sliny smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 17:35 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
www.facebook.com/… .. pridajte sa :p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.03.2014 23:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: cezarmilan
no a ještě hůř byl na tom strakáč strakaci.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2014 22:26 cezarmilan Re: petrab
Nič proti bíglom, istého času (neviem kto ako pamätá) sa hovorilo: "kto si zaobstará bígla, ten zachráni jeden život". Bolo to nepekné obdobie keď bígl ako jediné plemeno bolo žiaľ laboratorným plemenom sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2014 19:28 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
pošlu ti přes sz kontakt na letitýho a dobrýho chovatele malin, mám z týhle chs Egona, NO už nemá, ale BOM je jeho parketa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   13.03.2014 16:20 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Dracula
mě nemluv,co hledám nové štěndo,tak už jsem taky zažila pár super žvástů, viz. chci se věnovat výstavách a chovu,tudíž by štendo mělo mít předpoklad kv.exteriéru.Chovatelka mě trvdí jak nejsou její psi super atd a pak se dozvíš,samozřejmě od jiných a nebyl to jeden člověk,že celý předešlý vrh je totalně v háji se zubama a nohama a i tyto štěnata už teď vypadají podprůměrně..no pak někomu věř,ale zase jsou i takový,co ti přímo řeknou,že pro tvé požadavky se štěně,které se ti libí nehodí..ale to jsou právě většinou kvalitní odchovy,kde se nesnaží psi udat za každou cenu,páč ví,že je prodají... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 16:06 Dracula Re: sgualdrina
No koukám kde se dá smich není to lehký, když je tolik krásných psů v CHS, ale chci si vybrat někde, kde je fakt 100% pravda všechny informace co ti sdělí, známe lidi :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 16:05 Dracula
A ještě dotaz... nevíte někdo o někom kdo má zkušenosti s BOM a byl by schopen mě s ním seznámit? Myslím chování apod... stačilo by i přes meila, ale osobně i se psy by to samozřejmě bylo lepší. Co tak vím není to jen tak obyčejný hafan pro každého, se psy mám dost zkušeností tak si na něj troufám, ale radši bych se s ním chtěla osobně nějak seznámit pro jistotu, než se zásadně rozhodnu :-) zatím jsem je viděla jen na závodech v agilitách, ale to byli spíš tervíci, to samé na výstavách :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 16:00 Dracula Re: invalida
Všeználka? koho??
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2014 15:45 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Dracula
u nás na cvičáku mají dvě malinačky,ale nevím odkud jsou..na jejich strankach kluovych jsou asi napsany všechny chovky co jsou malinoisclub.cz/…
Ale to sis asi zjistila co ;-) ono je těžký, se dostat k takovým informacím,co se většinou drží v tajnosti..schatze jako první dogu jsem si vybrala podle jeho táty a do karet hrálo i to,že chovku mám 20min autem a p. chovatelka je zaroveň je i poradkyní chovu pro náš kraj.Dnes,když už se v tom dogařském světě pohybuji,vím jak si které odchovy stojí,co kteří chovatele dělají a nemluví se o tom atd..proto pokud máš někoho,kdo už nějakou malinku má,asi bych začala pátrat v těchto kruzích..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 15:41 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: invalida
ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 15:32 Muž invalida [782] Re: Dracula
Co se zeptat místního všeználka? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 13:46 Dracula
Jak zjistím jak na tom je CHS ? Myslím, jestli někdo nevíte jak zjistit kvalitu štěnat a rodičů néjen od jejich majitelů, zdraví, chování apod..., znáte to... samá chvála jen aby sis to štěně vzal ... tak by mě zajímalo jak jste vybírali CHS vy :)
Tato CHS má nádherné BOM neznáte je někdo?? glitch.wbs.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 13:33 Dracula Re: sgualdrina
Děkuju zlato love snad najdu... zatím koukám na chovky, kde mají nějaký pěkný tmavý maliny a po nějakých pracovních rodičích v okolí, a máš pravdu, je to uplně jiné kafe tyhle dvě plemena :) Hlavně malinka je uplně nádhernej xichtíček a hlavně tu radost k práci a výcviku, kterou má, samozřejmě při dobrém vedení je prostě boží hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2014 10:27 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
draculino tak ty chces malinku jo..jak zde už někdo psal,belgičák se dostavá do popředí před NO právě díky své všestranosti,odhodlání,aktivitě..a s beaglem bych je nestrovnávala,povahově,typově je to úplně jiný pes..bígl,jakožto malý honič,je sice aktivní pes,dost tvrdohlavý,drilem ho moc nenaučíš..malina je ovčácký pes,pokud vím tak byl vyšlechtěn k úzké spolupráci s člověkem při pasení..jinak sabi,doufam,ze se ti povede najit tu správnou malinku pro tebe,ty to zvladnes ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2014 23:09 Dracula Re: petrab
Přesně, bohužel :-O jak píše "cezarmilan" lidi nekoukají na výkony pracovní, pro který byl vlastně NO původně vyšlechtěn a na zdravotní... Každý si říká jaký je jeho pes nejlepší a jaké po něm budou super štenata a lup ho... no prostě jde jen o prachy, ou kudla fix a to i mezi chovateli ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.03.2014 21:50 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
nápodobně nápodobně, dracula v pohodě, cezarmilan taky, čimpa to bude tady....? love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 21:08 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Zkus si přečíst, co píšu, než se budeš snažit mé názory rozcupovat, ju? Prospěje to debatě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2014 21:07 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: cezarmilan
a je snad v týhle votřesný době čemu se v tomhle směru divit? jediný snad pozitivní je to, že eště pořád můžeme některý plemena osobně zažít a nekoukat na ně jen jako na vymřelou raritu... , což naše děti patrně jednou tutově budou

co se týče bíglů, rozhodně není nic myšleno ve zlém, jsou úžasní a jeden i mne provázel kdysi dlouhá léta (a hyperaktivní byl pořádně), jen bych já ovčouna nesrovnávala s lovcem X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.03.2014 20:57 cezarmilan
Malinois nahrádza NO, pretože sa chovatelia NO viac sústredili, alebo sa pobláznili viac exterierom ako výkonom, prácou. Využitie NO už aj málokto pozná. Najhoršie je, že tých najlepších NO už dávno kupliari vyviezli za hranice. Nakoniec ako všetko :-(
Nič proti maliňákom samozrejme. Sú to tak huževnatí psi, že potrebujú aj majiteľa v dobrej kondícií. Bígl na neho jednoducho nemá.Netreba to však brať v zlom, je to lovecký pes so zabrzdeným inštinktom zabíjať.Jednoducho durič a stopár, správne by to bolo naopak.
Čo je najväčšou tragédiou rozzureny , že už sa tlačia na "trh" tkzv. crossy, v preklade kríž a to je kríženec NO a Malinois. Z toho sa musí v hrobe obracať Max von Stephanicz a belgický chovatelia musia mať vrásky na čele. Proste hnusný biznys a kšeft!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.03.2014 20:34 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
já ti tedy nehodlám vyvracet tvoje názory, určitě jsi k nim nějak přišel, ovšem belgickej ovčák v posledních letech nahrazuje právě kvůli svý aktivitě, všestrannosti a temperemantu a dychtivosti do práce i NO a velmi často ho v lecčem předčí..., o malině nemluvě, bígl je pohyblivej lovečák, cvičí se hůř, ale co se týče výcviku, zrovna tedy s BO bych si já nelajzla srovnávat, je to dle mne nebe a dudy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 13:30 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Dracula
Sestra měla tervíky i maliňáka.. ale je fakt, že nemám zkušenosti, mně dost pili krev... ale u nás v domě měli jedni beagla a ten vydržel s mojí beardedkou běhat klidně 5 hodin v kuse.... ale ne klusat, to byly fofry, kdy běhali tam a zpět a ještě cestou jeden přes druhého střídavě skákali.... a můj dvůr má cca 170 metrů, tak prostoru pro běhání měli až až... Ale je fakt, že beagle je na cvičení... jak bych to řekl... hodně tvrdý :-) Nechci ho urazit, mně se beaglové vždy moc líbili, ale i takový stafík je proti němu méně tvrdohlavý... alespoň dle mých zkušeností. Zato s belgičákama sestra dosahovala slušných výsledků např. na agility.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 13:15 Dracula Re: Libas
Beagle a aktivni ?? No ta moje je sice BH a ti jsou aktivnejsi nez bigl ale i tak...na BOM to nema...to jsou strely ;-) bigl je mozna tak aktivni v tom ze cucha kolem a vydrzi behat dlouho ale ma rozhodne min energie nez malina...musi to byt ale malina...tervici tak razantni nebyvaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 11:24 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Dracula
Počkej počkej.... chceš mi snad říct, že belgičák je aktivnější než beagle??? Já vím, že belgičáci jsou aktivní hodně, ale oproti beaglovi tedy ... no, nevím. Sestra belgičáky chovala a ani obrany nic moc, hlavně kousání mají slabé - ale to asi všichni ovčáčtí psi šlechtění k pasení a ne k obraně stáda. Ovšem že jsou to krasavci, to mohu jedině podepsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 21:23 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
viz P.S., bohužel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2014 21:12 Dracula – BOM
Zdravím. Přemýšlím že si k Beušce pořídím dalšího hafana a to malinu. Strašně mě uchvátila svou vytrvalostí, ohebností, mrštností, krásou a zdravím. Co jsem tak přemýšlela, nebudu s koupí pospíchat, počkám si cca půl až rok už jen kvůli tomu než Beuše bude komplet s výchovou, abych se mu mohla naplno věnovat, protože to asi budu muset intenzivně s ním pořádně a nic nevynechávat. Chtěla bych tmavého a psa, nějakého urostlíka, jen nevím o žádné chovce (ústecký, středočeský kraj) kde je chovají, nevíte tu někdo?? :-) Chci ho pro výcvik pro zábavu pro mě a pro něj, protože když vidím jak je to baví a že já jsem na takového psa dost aktivní moc mě to láká, páč na Beu jsem moc aktivní zas já smich Hlavně mě žerou jejich obrany a radost makat...úžas prostě
A moc se mi líbí xichtík jak je jako hyenka :-D

Taky bych byla ráda, jestli někdo máte s nimi zkušenosti? :-)

PS: před malinou jsem chtěla tmavýho vlkošedýho NO, ale bohužel mě mrzí ten stále chovama víc a víc klesající zadek... prý často trpí na nohy a záda kvůli tomu :-(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 176x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/836-bom