Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Procházky znepříjemněné zvířaty kolem

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Procházky znepříjemněné zvířaty kolem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.04.2015 11:13 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: stelinka
No, on je u tebe asi trochu problém v tom, že nerozlišuješ, co je agresivita a co vyjádření radosti psa... a celkově máš asi problém s rozlišováním toho, co chce pes vyjádřit. Nebudu se opakovat, komu není rady, tomu není pomoci. Několikrát jsem radil, i tobě, skvělou knihu, která by ti mohla pomoct. Nemáš zájem, škoda...
K tomu, že ten sousedčin pes smrdí - je to smutné, sousedka je zřejmě hovado člověk, které si myslí, že pes patří do kotce a netřeba se o něj starat... třeba taky doma neuklízí a svou potřebu vykonává v obýváku na podlahu, kdo ví? To ale neznamená, že by od její feny vaše fena měla něco chytit... každopádně bych z toho měl asi taky strach. A minimálně bych na tvém místě tvé feně koupil obojek proti blechám a klíšťatům, ten upotřebíš vždycky... a asi bych si hledal jiné přátele se psem... Jinak skvěle poradila i kinder níže... ale ono to není jen o čtení, člověk se psem prostě musí něco dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2015 21:07 Muž invalida [782] Re: stelinka
Tak sme se dobrali k příčině. Doporučuju nereagovat. Aby zkrátka nedosáhla svýho. Uvidíš jestli to pochopí. Aby zůstala velící role na tvý straně špagátu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 18:12 stelinka Re: petrab
Tak Dona není domácí, je na dvoře, ale očividně byla gaučák. V noci nám otvírá dveře od chodby, musím zamykat, nevím jak jí to odnaučit, nikdy ji nenačapám při činu.
Dnes se mi zase utvrdilo, že je tak hnusně agresivní, pač si chce hrát. Šla jsem se sousedkou a její fenkou, kterou jsem zmínila naposledy na procházku. Minule po ní před barákem vyjela.... Nyní zase šílela, ale jak se fenky pustily, byl klid a jen vrtění ocáskem. Až na to, že oni tu fenku mají pořád v kotcu, je čistokrevná a vůbec se o ni nestarají!!! Neuklízí jí ani hov*a... !!! Ta vám tak smrděla!!! Mám obavy, aby ješte neco nechytla Dona, nebo dokonce my.... Katastrofa... Asi jsme šli naposledy :-D tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.04.2015 16:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
Fotka k příspěvku jsou ti, co ani nepotřebujou židli, zrovna jedno zvíře bíložravý mi sežralo o víkendu svačinu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2015 12:45 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: invalida
Tak jasný na stůl také nedáváme, ale na židli je naučenej, že když třeba snídám, tak tam sedí a kouká, naštěstí neni loudil a necpe hlavu na stůl, jen si čuchá ze své vzdálenosti. Nebo dávám pamlsek na šprusli, která je mezi sedákem a zemí od židle a to můžeš mít židli i zastrčenou, nebo na madlo od spodního šuplíku atd. ať to je zajímavější a má víc práce to najít. Ono taky když to schováš hodně vysoko a neni to extra voňavej pamlsek, tak to nenajde tak spíš na zemi nebo max. do úrovně hlavy. ano
Je pravda, že psi to co nemají se učí velice rychle, taky známe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 11:42 Muž invalida [782] Re: kinder
Jenom podotknutí. Na stůl a na židli bych asi nepoužíval protože by se mi nelíbilo kdyby se pes samoobsluhoval ze stolu. Když třeba vařím a jdu si na zahrádku pro zeleninu tak nesklízím maso a ani nic jinýho před psem. Zkrátka je to pro něj tabu. Ale každej to máme nastavený jinak. Zkrátka naučit psa něco co nechceš je snažší než ho to odnaučit.
Uvedu příklad. Jednou mě žena navedla abych čubě přidal jídlo když jí to tak chutnalo. No a druhej den po vyžrání už čuba zkoušela klepnout miskou. Něco ve stylu koukej mi přidat hmm Tak asi.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2015 09:11 Žena kinder [350] - Jack russell teriér
Mně ještě napadlo zrovna dneska, protože je hnusně, tak taky nechodíme na moc dlouho ven. Zkus ji zabavit doma (nevím zda ji máš na zahrádce nebo v bytě). My když je takhle hnusně tak trénujeme doma buďto klasické povely sedni, lehni, zůstaň, čekej atd. chvilku a pak hrajeme hry, moje první knížka na výcvik : Pes výcvik hrou a sportem a jsou tam skvělé hry. Super je jít do jiné místnosti tam dát pejskovi povel čekej schovat mlsky v místnosti druhé na různá místa po zemi (pak můžeš i na židli atd.) a poté dáš povel hledej a uvidíš jak ho to bude bavit.Stačí tam dát i granulky jednotlivé na zem do rohu, za stůl. Možná teda ze začátku když to děláš úplně poprvé, tak je schovej v té místnosti, aby viděl kam je dáváš a pochopil co chceš...... Baneho tohle neuvěřitelně baví, už tím, že má stopovací, lovecké pudy a samozřejmě hledat mlsky je prostě super :-D
Nebo hrajeme kam se dívám, skořápky - ale to se musí opravdu soustředit a musí být klid, nebo sem ho naučila uklízet hračky, což mi poradili i tady na fóru jak tu učit bez klikru hafici.net/forum/876…. Jsou to věci, kterýma nenaučíš úplně tak poslušnost, ale "unavíš" mozek pejska, baví ho to a jak si psala, že ztrácíte vztah, tak tímhle si ho určitě upevníte.
Samozřejmě vycházka je vycházka no, ale když to nejde na tak dlouho, je tohle si myslím dobré řešení, samozřejmě ikdyž to de ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 08:49 Muž invalida [782] Re: stelinka
Vezmu to stručně a za svý zkušenosti. Začít dlouhou procházkou a zkoušet. Když je pes utahanej spíš poslechne. Něco ve smyslu no jo pořád a nevotravuj mám toho dost. No a když jí odměnuješ tak něco co má ráda. Trénoval bych na místě kde vidím daleko abych moh včas odchytit nebo přivolat.A to startovací jednání.. asi to má nějakej důvod o kterým nevíš. Zkus tohle..vyjede, přitáhni a normálně pokračuj dál bez reakce.Když jui uklidňuješ nebo tak něco je to reakce na něco. Což je pro ní asi dobrý. Zkrátka jako by nic...ten pes nestojí za zmínku a tvý chování taky ne. Mě to zabralo nečekaně rychle. A to mám paličatýho a pěkně vostrýho jezevce stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 20:58 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: stelinka
My řešíme také stejný problém, přivolání při rušivých vlivech...chce to asi do nekonečna trénovat a udělat si se psem pevnou vazbu, aby poslechl vždy. Hlavně dle mého názoru labradoři, retrívři a podobně, jsou poměrně klidný a vidím hodně lidí co se je nebojí pustit na volno na louce a přijdou, takže určitě se to naučit dá. Ale je jí 10 měsíců, to jí zajímá vše kolem, když to vemu od nás, tak Bane taky furt na lidi když byl malej všude šmejdil a teď (je mu rok a kousek) už taky vidim pokrok.....
Jak píšeš za tim plotem, že vyjížděla, tak to si dle mého názoru chrání své uzemí, Bane jenco se procházíme kolem našeho baráku-paneláku, tak štěká taky na lidi na všechno.(normálně na prohcázce ne). U babičky na zahradě to stejný na všechny kdo jdou kolem a nemusí to být pes, ale neni to agresivní štěkání, prostě jen hlídá a dává najevo, že je to jeho. Máš štěstí, že na zavolání přišla, vidíš už to je pokrok.
A předtím si psala, že jste ji našli nebo tak něco ne? Tak nevíš, třeba má špatné zkušenosti pes ji mohl když byla na vodítku pokousat a má špatnou vzpomínku, ale to by se asi nenechala ani vodit.... nevím no. Ale Bane taky na některý psi na vodítku vyjíždí, hlavně na mopsíky to je fakt agresivní....
Uvidíš jsem zvědavá na rady ostatních, jak jsem psala taky to přivolání stále řešíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 13:59 stelinka Re: stelinka
Zdravím Vás, jdu si po dlouhé době zase pro radu, zkušenosti a názory.

Naše Dona černý labr. 10měs. je na nás lidi hrozně fajn, jde vidět, že je vděčná, mály 5ti letý syn ji ňahňá, hladí, škrtí a miluje a ona jen drží :) Je učenlivá, snažím se dennně sní chodit na procházky, jenže někdy je škaredé počasí nebo jsem nemocná, nebo cokoli a jeden den sní nikam nejdu, jde to na ní poznat... nevylítaná a jak urvana z řetězů.. ztrácíme jako by vztah..

Mám ale pořád spíše ten samý problém jako před měsícem a to jsou psy, zvířata....
Několik příkladů.
1, Před včerem jsme pracovali před barákem a měli otevřenou branku. Dona se držela pořád při nás ale jak šel kolem (díky bohu známý) soused s fenkou na vodítku, Dona po ní vyjížděla pěkně hnusně... zubama atd.., poslechla mě na zavolání a byl klid.
Nedovedu si představit co by bylo, kdyby to byl neznámý pán s neznámým psem... JE MOŽNÉ ŽE BYLA TAK AGRESIVNÍ PAČ DRUHÁ FENKA BYLA NA VODÍTKU?
2, Před měsícem jsem šla s kámoškou a jejím psem ven. Oba byly na vodítku a Dona zase uplnej MAZEC! Skákala metr do vzduchu, vrčela, štěkala, HRŮZA... (Pak se mi kámoška přiznala, že si říkala co to mám za psycho psa). Ale jakmile jsme psy pustili, Dona vrtěla ocasem a hrála si sním.. MILIUS! PODOTÝKÁM ŽE ŽÁDNÝ DRUHÝ PES NA DONU NIKTERAK NEREAGOVAL, ona je samotná co je tak agresivní...

Nedovedu si představit, že pujdem na procházku, a ona prvně spatří psa s pánem.... Neposlechne a poletí na něho... Co mám dělat???????????? Chudák člověk na kterýho se řítí černý velký pes! Dona člověku neublíží, ale co bude se psem? Pořád je na kolem jdoucí psy agresivní.
3,Jde paní se 7mi letou fenkou zlatýho retr. bez vodíta Ta její si Dony ani nevšimne, naše Dona na vodítku šílí! Nepomáhá ani hezky nesmíš!, nebo ani hnusně nesmíš!!!! a přetáhnout jí koncem vodítka...!!!


Já doufám, že je to hlavně že je mladá, ale mám hrozný strach co provede.... Nechci se tu nějak omlouvat, ale jsem v8měs těhotenství a více času na ní nemám. Jsem ráda, že jímáme, že chodím na dlouhé procházky, ale nějaké běhání a řádění sní nemůžu...

Na povel Ke me poslouchá krásně typuju tak na 85%, ovšem je to pes a když vidí zajíce, nebo jiné zvíře včetně psa nepomůže nic :(

Děkuji za Váš čas a případnou zpětnou vazbu, radu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 13:41 stelinka
1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 21:44 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: stelinka
No, on NO je na výcvik specifický... ale myslím, že je to dané hlavně přístupem cvičitelů. Viděl jsem NO cvičené pozitivkou a fungovali v pohodě. Podle mne není žádné plemeno vyloženě hloupé, zhloupnou spíš tím drilem, který někteří používají při výcviku... Ale to je jen můj osobní názor, s NO nemám žádnou osobní zkušenost a tak to opravdu nemohu posoudit. Každopádně ani na NO bych nepoužíval elektrický obojek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2015 20:37 stelinka
a já jí tak obdivovala , jak si dokázala psa vycvičit! A kor vlčáka. Je trošku jiná, takže se nedivím, že ten výcvik nedala ble O tomto slyším poprvé, zase jsem o něco chytrejší, ale určitě bych toto psovi neudělala.... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2015 20:01 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: stelinka
Elektrický obojek miluju.... hned bych ho té ženské nasadil na krk a nastavil na největší impuls... a nechal bych to zaplé, dokud by se nevybily baterky. Asi by rozum nedostala, ale snad by ji už nenapadlo kvůli své lenosti týrat psa. rozzureny
Elektrický obojek rozhodně NE tone Tedy, ten co dává elektrické šoky! tone Něco jiného je např. vibrační obojek při výcviku hluchého psa, ale to je úplně jiná kapitola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.03.2015 19:48 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: stelinka
Aha tak to se raději budeme "trápit" s občasnou nepolušností než dávat obojky elektrické to ne-e. no Ještě dokážu pochopit proti štěkací,stříkací,vibrační nebo jaky všechny obojky, když majitelé zkusí všechno a nic, tak to ještě když přihmouřim obě oči bych zkousla, ale na výcvik ne. Sice je to asi jednoduchý způsob, ale ne moc morální. A určitě pes není moc nadšený a s majitelem moc dobrý vztah nemá..... nevím jak přesně to funguje, ale dostávat el. rány do krku, nic moc. To raději budeme chodit na cvičák a strávíme hodiny výcvikem než tohle. :-|
Zajímalo by mne co tedy všechno zkoušela, jako výcvik není otázka pár dní, ale dlouhodobá záležitost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 19:36 stelinka
jj zkusím určitě s vodítkem a věřím, že to dopadne dobře.
nyní jsem oslovila známou co má vlčáka jak jí chodí u nohy, chtěla jsem recept :-P A víte co mi napsala? Že to je tajný a že musí mít pes nějakou pomůcku, nakonec jsem pochopila že se jedna o nějaký elektrický paralizér. Jaé bylo mé řekvapení, když mni napsala:" tak před tím jsem zkoušela všechno nepomohlo nic,s el je vysvětleno ručně stručně" ............ Co na to říkáte? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2015 16:48 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: stelinka
Společná procházka je super. Labradoři jsou obvykle neagresivní psi (i když u jejich kříženců tahle skvělá povaha často chybí), navíc ty máš fenku, on je pes, to bude naprosto v pohodě - pokud tedy pes není totální rapl jako ten dnes už zmiňovaný, co se dvakrát zakousl do Scottyho a který napadá psy, feny i štěňata. Ale takový pes je naprostá výjimka a obvykle je to taky jen produkt špatné výchovy.
Takže bych byl klidný, ale přesto vždy u seznamování psů platí určité zásady - chce to mít psy nejdříve na vodítkách s náhubky, později na volno s náhubky a pak podle chování klidně na volno bez náhubků.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.03.2015 15:42 stelinka
opakujeme pořád, až jsem zjistila že kromě sedni, lehni a ke mně nic jiného neděláme :-D A hřeje mě u srdce jak na povel ke mně přiběhne, jen jsme opravdu v nerušivém prostředí. Také obdivuji jednu známou, která si nedávno vykračovala s vlčákem bez vodítka a pejsek šel u nohy, hned se jí musim zeptat jaké úsilí to stálo :)

V neděli jsem domluvená s kámoškou, která má sice asi 5ti letého labradora na společnosu procházku. Snad to zvládneme bez újmy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2015 13:22 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
Neboj. To vše se dá natrénovat. Jen je třeba opakovat, opakovat a opakovat - opakování je matka moudrosti :-) Když budeš cvičit, bude poslušnost.
A jak říkáš, ve psí školce není nejdůležitější něco se naučit ve smyslu naučit sedni, lehni, jdi u nohy nebo podobně. Je tam mnohem důležitější naučit se komunikovat s ostatními psy "psí řečí". Psi nejsou od přírody agresivní vůči jiným psům a pokud zvládají psí řeč, skoro vždy se konfliktu vyhnou, jen si "zatančí taneček", který může z pohledu člověka vypadat hrozivě, ale nebezpečný není. Agresivní dělají ze psů lidé jako tvoje kamarádka, co má haskyho. Je jí líto investovat pár korun a pár chvil času a ze psa vychová psa, který nezná jiné psy, nerozumí jejich řeči těla a proto ze strachu preventivně útočí na vše, co má čtyři nohy.... Taky jednoho takového v našem okolí máme... Bohužel, už byl dvakrát zakouslý do Scottyho. Potřetí už to ale neudělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.03.2015 10:22 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
Je pravda, že nám školka dala taky hodně a určitě ty peníze za to stojí. Nejenže se pejsek vyběhá, ale seznámí se s různými plemeny, různých velikostí což je dost důležité a taky získáš hodně cenných rad a zkušeností, alespoň u nás to tak bylo. I ten povel ke mně, že když je pejsek malý nemáš běžet k němu když ho voláš což většina lidí udělá (i my dříve), že se ho snažíš chytit, ale máš běžet od něj a volat a on poběží v 99% za tebou. :-)
A názor kamarádky co má huskyho, že školka je jen na to,aby si psi hráli a seznámili se, že jim by to nic nedalo, je dle mě blbost. Jako ano,aby se seznámili, to je právě jedna z nejdůležitějších věcí co je pro štěně potřeba. ;-)
Nehledě na to, že se tam vždycky pěkně unavil jak tělesně tak psychicky a doma spinkal, jak miminko :-D

Jak psala Stelinka: "Největší obavy mám, jak jednou pozdě zaregistruji psa na volno, nebo na vodítku a už jí neodvolám. Co bude.... Co ten druhý pes a jeho pán...."
Z toho mám taky strach a taky se pořád rozhlížím a sleduji, ale je fakt, že člověk nemůže uhlídat vše a vim, že Bane, jenco by viděl psa hned by se běžel seznámit a neposlechl by ikdyž bych měla v ruce nejlepší pamlsek světa v tu chvíli pro něj nic neexistuje a ikdyž slyší tak nereaguje.... Proto obdivuju lidi, co jim de pes po chodínku bez vodítka,, krásně u nohy a za psem se ani neotočí. Joo to by se mi taky líbilo, ale to už je asi opravdu na nás zatím dost vysoký level.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.03.2015 08:52 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: stelinka
Pokud nechceš, aby s těmi psi řádila, tak ji nepouštěj na volno. A zkus jít po druhé straně ulice nebo úplně jinudy. To trénování poslušnosti je super, ale sama píšeš, že je poslušnost tak 30% - to znamená, že je na ni zatím moc rušivých vlivů a takovýto výcvik by ji mohl zcela odradit od cvičení. Proto bych já zatím cvičil někde bez rušivých vlivů a až to bude na 100%, tak bych rušivé vlivy pomaličku přidával.
Jinak se zdá, že jí chybí kontakt se psy. Zkusil bych proto najít si skupinku lidí, kteří mají +- stejně staré psy nebo +- stejně velké, případně takové, kterým takto velký pes nezpůsobí trauma, a s těmi se aspoň 1x týdně setkávat někde na bezpečném, nejlépe oploceném místě - cvičák, velký dvůr atd., aby se tam pesani mohli vyběhat a naučit se základní komunikační dovednosti, což je pro jejich další život hodně důležité. My jsme například od pěti měsíců chodili do psí školky a dodnes jsem moc vděčný kamarádce Martině a její kamarádce Lence, které mi tuto školku doporučily. Moc nám to pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2015 08:44 stelinka
Díky moc, budu se snažit být ve střehu víc jak ona. Což je pro dobro náš všech.

Když chodíme na procháku, míjíme 2 psy za plotem, Dona se jen rozuteče jak na závodechech běha s psama kolem plotu třeba 10x, štekají ale ona očividně ocas nahoře jako spokojenost... Nechám jí, pač jenom procházíme a ona se aspoň "vyřádí". Je to špatně? Na přivolání nedbá až tak po páté...
Když jdem zpět kolem toho plotu, který má tak 20m - včera jsem ji dala na vodítko a říkala FUJ NESMÍŠ. Bylo vidět ja je to silnější jak ona. Vytáhla jsem pamlsky a před těma psama jsem ji davala povely sedni, lehni a dala pamlse. Poslechla. Pak jsem se ji snažila pořád zabavovat, aby vnímala mě. Cyhtal jsem ji čumák a chtěla jsem po ní aby vnímala jen mě a pamlsek..... šlo to takna 30% :-D Pořád byla hotová se psů za plotem.
Největší obavy mám, jak jednou pozdě zaregistruji psa na volno, nebo na vodítku a už jí neodvolám. Co bude.... Co ten druhý pes a jeho pán....
Moc díky, že se mi snažíte poradit, určitě mi MOC pomáháte ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2015 05:18 Muž invalida [782]
Taková drobnost ohledně toho potratu. Srna když jaksi nemá podmínky tak plod vstřebá. stydim Ale to je jen taková zajímavost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2015 22:47 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: stelinka
Jak psala Laďka, v žádném případě nepouštět volně za zvěří! Nikdy! Pro zvěř je to smrtelně nebezpečné. V zimě může pes srnku vysílit tak, že ta pak uhyne, teď může potratit, brzy budou kolouši, toho zabije máchnutím tlapy... je to hnus, co nevychovaní psi dokáží zvířatům udělat. Nikdo by nikdy neměl nechat běhat na volno psa, který nemá přivolání. A tobě k perfektnímu přivolání gratuluji a doporučuji jej stále trénovat... jak jsem psal níže, klidně dvacetkrát za procházku přivolej a odměň a hned ji zase pusť, nebo ji přivolej, odměň, připni na vodítko a po minutě ji zase pusť na volno... aby si prostě přivolání nespojila s připnutím na vodítko a koncem procházky -to by pak mohly začít problémy s přivoláním. Ony stejně přijdou s nástupem puberty, ale trpělivým tréninkem po skončení puberty může být přivolání opět perfektní.
Jinak míjení psa, to je taky samostatná disciplína, ale těžko ti někdo přesně poradí přes písmenka, jak na to. Každý může poradit nějakou svou zkušenost, ale pokud neuvidím, jak se pes chová, a nezjistím, proč se tak chová, nemusí se moje rada trefit. Nicméně zabavení jinou činností je fajn... jen to nemusí odstranit příčinu, ale je fajn, že to aspoň potlačí následek.
Ovšem jako už mnohokrát doporučuji knihu Konejšivé signály, která mně osobně moc pomohla a změnila můj pohled na psy, výcvik psů a soužití se psy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.03.2015 10:18 stelinka
Fotka k příspěvku moc děkuji za každičkou radu!!! takže budu pořád ve střehu a pořád přivolávat. Zkusím při procházce s jiným psem zaujmout pamlskem, jsem zvedava, Díky moc, ráda bych dokázala mít ji pod kontrolou....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2015 09:12 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: stelinka
Nikdy ji nesmíte nechat běžet za srnkou nebo čímkoliv jiným. Necháte ji jednou a potom Vám bude utíkat pořád. Nejde jenom o to, že by tu srnku mohla ulovit (a to by klidně mohla, i když je jí 9 měsíců), ale taky o to, že může způsobit nehodu, kdyby vletěla někde pod auto, můžou ji zastřelit myslivci apod. Jak jednou zjistí, že ji necháte, tak vás bude mít na háku už pořád. Pes pokud běhá na volno, tak prostě musí přiběhnou na zavolání, to je základ. A protože žádný učený z nebe nespadl, tak je potřeba ji to učit postupně a nepouštět ji hned na volno celou dobu procházky. Stopovačka je ideální, ale přiznám se, taky jsem na ni neměla nervy. Chodili jsme na flexině a během procházky jsme přivolávali a odměňovali a na volno jsme ji pouštěli jenom tam, kde nehrozily žádné jiné rušivé elementy a jenom tak jsme začínali s přivoláním, když byla Abby úplně na volno.. Co se týče toho jančení, když míjíte jiné psy, tak nám se teď osvědčila metoda psa zabavit jinak (hračkou nebo pamlskem) a až cizího psa mineme bez scény, tak dát pamlsek. Ale stejně jako všechny ostatní věci týkající se výchovy pejska, i toto jde pomalu a je potřeba hodně trpělivosti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 08:56 stelinka
musím se přiznat, že přivolání nám jde úžasně, je hodně učenlivá. Stopovačku jsem použila jen jednou, ale přišla mi nepraktická, pořád se jí motala mezi nohama a když se pak rozběhla za psem tak se postavila na přední když stopovačka skončila :-D Jinak opravdu na procházkách i když je daleko zavolám DONA, KE MĚ! ZAHVÍZDÁM a ona přiběhne. Dám ji kus pamlsku.....

Ale pořád mám strach, když zavětří srnku, zajíce..... nemám odvahu jí nechat ať si letí! Vždy jí stihnu zarazit než vystartuje a pak jí připnu. Co myslíte prosím? Ona větří srnky a v dálce vidí pohyb traktora, nebo aut a je schopna se tam rozběhnout... Je to třeba kilometr.... Mám jí nechat? Myslíte že by srnku či zajíce mohla podlábit, když je jí 9měs?? Mám jí nechat - cestu zpět snad najde :))
V
A ještě další dotaz, přivolání je super, ale pořád bojujeme s kolemjdoucími psy. Je na vodítku a skáče 1m vysoko, ježí se, vrčí, štěká a není k uklidnění ani k udržení.... CO STÍM MÁM DĚLAT????? :/ sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2015 23:00 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
Jojo, stopovačka je právě super, když pes utíká. Na stopovačce ho máš pod kontrolou, a přitom má dost prostoru vyběhat se. A pouštíš ho teprve až máš zvládnuté přivolání. Nejdříve jej pouštíš tam, kde nejsou vůbec žádné rušivé momenty. A za úspěšné přivolání moc moc odměňuješ (odměna nemusí být jen pamlsek, jak je u našich plemen, jsou plemena, která dají přednost balonku, nebo přetahování s pánečkem - odměna může být různá, ale musí být veliká a pro psa lákavá - hlavně zpočátku) a hned po odměně zase dáváš volno, aby viděl, že tím, že přijde, pro něj nekončí volnost. Na druhou stranu každé zhruba páté přivolání bys ho měla zase připnout na vodítko, popojít pár kroků na vodítku a zase mu dát volno. Tím si zvyká, že je normální, že jej páneček někdy po přivolání připne na vodítko, protože ho brzy zase pustí... Jojo, správné přivolání, to je holt základ a vyplatí se mu opravdu hodně věnovat, ale je potřeba to dělat nenásilně, formou hry, aby pes měl radost, že přiběhne k pánovi.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2015 09:32 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
Škubáním vodítkem nebylo myšleno velké škuby, to samozřejmě ne a už vůbec ne,aby měl pes z cvičitele strach. Jde spíš o to, že když dělá co nesmí a máš ho na stopovačce a neposlechne tě, tak upoutáš pozornost na sebe, což řvaním a máváním i nejlepším pamslkem prostě nepomůže, tak ho zatáhneš za stopovačku, ono se to špatně popisuje, ale není to tak, že mu škubeš za krk až spadne to jako vůbec ne, to bych svýmu psovi nikdy neudělala. Je to spíš jak když deš na vodítku s ním a on táhne, tak ho mírně přitáhneš-zatáhneš. A co sme chodili na cvičák, tak tam taky učí pozitivními metodami ne, žádné metody trestu to vůbec ne, ale samozřejmě na každého psa platí něco jiného některého stačí okřiknout a už letí a jiný ne..... Jak to popisuješ ty, aby měl strach ze svého vůdce, tak takto to myšleno vůbec nebylo. Přeci když deš se psem na vodítku a začne táhnout, tak mu tím také neubližuješ ne?
Jinak já si taky myslím, že samozřejmě, že ví, že ho má, ale cvičitelka nám doporučovala, abychom ho na něm normálně nevodili.
Ale stopovačka je určitě dobrá věc, hlavně když paní píše, že ji pes utíká, tak má větší šanci ho chytit, alespoň za stopovačku. Ikdyž když je pes dál a rozběhne se ti, tak nepomůže ani to....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 07:32 stelinka
Moc děkuji za rady k zamyšlení, které opravdu potřebuju, začneme dnes procházky se stopovačkou a určitě bych chtěla psa kámoša. Nicméně je to ták těžký :( Včera mi utekla a ted hara za blbým potulným psem a zdrhaly předemnou NADRZO do lesa :( Nějaké volání bylo spíše: NECHOĎ A UTÍKEJ ODEMNĚ.. Po půl hodce přibehla hned na zavolání, a teď nespím jestli je nakrytá nebo není :( On je sice pouliční maly parchant a ona dopsívající labrador... Snad nepodřepla
tone
Jinak jsem zvědavá zdali to spolu zvládnem, nezachovala jsem se zrovna na ni včera kamaradsky kdyz se vrátila z rande.... Ale jinak vztah máme velmi hezký. Snad se mi podaří ji naučit ze na 100% že musi ke mně... Moc díky všem!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 07:31 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
No, já ti nevím. Já bych rozhodně vodítkem neškubal. Žádným. Stopovačka je fajn. Ale neumím si představit psa, který nepozná, že má na krku vodítko, i kdyby mělo jen 30 cm a ne 10 m jako má stopovačka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2015 07:15 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: stelinka
Źádný učený z nebe nespadl, říkávala moje babička. Ani učený pes, ani učený člověk. Chytřejší člověk se učí, méně chytrýnadává na hloupého psa. Ve tvém případě je super, že se chceš učit. Já bych začal tím, že si vybuduji vztah se psem. Zároveň s tím, jak buduješ vztah, můžeš začít psa cvičit. Metody výcviku jsou různé. "Stará dobrá" metoda trestání, škubání, kopání do psa, mlácení a řevu na psa doporučovaná na spoustě cvičáků je jedna možnost. Tzv. pozitivní posilování bez použití násilí je opačný postup, klasickými cvičiteli zatracovaný. Každý si musí zvolit svou cestu. Je fakt, že z té klasické metody, kdy psa učíš, aby se tě bál, se dá občas přejít na tu pozitivní, především když má pes dobrou, vyrovnanou povahu. Přechod z pozitivky, kdy si ze psa vycvičíš kamaráda, parťáka, ana tu klasickou, jde asi těžko. Aspoň já si neumím představit, jak do svého kamaráda a parťáka kopu...
Ale technik je více nejsou Jan tyto dvě. Můžeš cvičit i něco mezi. Nekopt do psa, ale třeba jen škubat vodítkem, aby měl na vodítku strach ze svého vůdce. Lze ledasco a člověk by si měl dopředu ujasnit, jaký chce se psem mít vztah, aby pak psovi zbytečně neplantal hlavu různým přístupem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2015 15:32 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: stelinka
Píšeš, že ji máte krátký čas, tak bych určitě trénoval, nejdříve někde, kde by ji nic nerozptylovalo na louce atd. My teda přivolání v klidném prostředí zvládáme bravurně, ale taky jen co ho něco zaujme víc třeba když chodíme venčit s kamarádkou a psy si hrajou, tak ne vždy poslechne. Snažim se být důsledná a vždy když ho zavolám cvik dokončit. Na cvičáku nám doporučovali stopovací vodítko (máme 5m) ale jsou i delší. Pejskovi ho nasadíš a necháš ho běhat s tím, na stopovacím vodítku by si ho neměla klasicky vodit co nám bylo doporučeno, protože pes by "neměl vědět" že ho má na sobě. Pokud ho zavoláš a neposlechne dej povel znovu, a škubni vodítkem a měl by přijít, popřípadě ho mírně přitahuj, ale většinou když ho rozptýlíš od něčeho co dělá, tak u nás to funguje, že přijde. Vždy by však měl být nejdřív POVEL a pak škubnutí na to pozor (pes by si měl spojit, že když neposlechne, přijde nepříjemné škubnutí,samozřejmě škubat s mírou dle psa). My to takto cvičíme, ale pokud se ti rozběhne za kočkou, tak vodítko nevodítko to ho nechytneš:-D Ale myslim, že když se naučí poslouchat v klidném prostředí a postupně přidávat další rozptylující faktory - třeba hru s jiným psem, tak pak poslechne i v situacích co popisuješ ty. Alespoň já v tom u nás doufám a doporučili nám to jak jsem už psala na cvičáku:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 13:16 stelinka
Ještě detajl, ráno utekla a nepomohlo na ni volat nic, je to krátký čas, ale nechci už dalšího psa, který když uteče tak máme smůlu a čekáme až příjde...Prosím jak zdokonalit když se řekne KE MNĚ!!! Tak prostě poslechne :( :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 13:11 stelinka – procházky znepříjemněné zvířaty kolem
Dobrý den,ráda bych Vás požádala o radu.

Před týdnem jsme našli fenku 8mes labradorky, začala zrovna hárat. Po pár dnech nejistoty co od ní čekat jsme zjistili že je absolutně úžasnÁ!!! O:-)
- Hodná, podrobivá, učenlivá. Na lidi A DĚTI jak milius, poslušná..... Ráda sní chodím ven, kde ji na polňačce pouštíme.
Ovšem pokud procházíme kolem plotu, kde je pes a naše fenka je na vodítku - je jak pominutá @-) . Skáče metr do vzduchu, táhne jako blázen :-q , neposlechne, nevnímá..... - Pokud je na volno - líce kolem plotu se psama štěkají na sebe a ona spokojeně kroutí ocasem.. Prvně jsem měla strach že by se porvala, ale je nyní jasné, že si chce jen "hrát" nebo poznávat nové psy.... Pokud ucítí zajíce -letí po stopě a opět a je k neodvolání..... nemluvím o kočce....
Jinak máme jí týden, takže je mi jasné, že ji musím více cvičit na povel ke mně - ten dle cvičitelky dělám, že když je už dál - rozběhnu se na druhou stranu a pořád na ni volám, dokud mě nedoběhne a pak jí moc chválím a dám pamlsek.... Ovšem naposledy se mi rozběhla za psama za plotem, mohla jsem utíkat a křičet ke mě, a stejně HNED neposlechla až tak po minutě.... Jinak jsem těhotná a moc s ní ani utíkat a blbnout nemůžu :-*
Myslíte si, že ji to přejde? Nebo jak zaujmout, jak zabránit aby tak nešílela, když je na vodítku neskákala a netahala??? Příjde mi to, že ty zvířata dění kolem nikdy neviděla..... ale očividně byla gaučový pes..... Nyní je jen venkovní....
Dík za rady B-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 257x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/906-prochazky-zneprijemnene-zviraty-kolem