Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Stene a schody

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Stene a schody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 23:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
invalida napsal: Teda fuj kondice..jak se to jí? S křenem stydim Ale beze srandy.


A jak to mám udělat když vařím oběd a čuba mezitím lítá po zahradě a zrovna tenhle tejden votravuje užovku..mimořádně velkou. Minulej tejden ježka, průběžně kocoura, atd. Mám jí zavřít v baráku v tomhle hicu na celý dvě hodiny?
Ono se to dobře teoretizuje ale všechno prostě vošéfovat nejde. Ale je dobrý vědět a rizika minimalizovat ano


žere se to s granulema

když vaříš voběd, pak tam přihoď užovku i ježka (na bodliny pak možno kousky hadice nabodávat), kocoura zavři do stodoly s kočkou a v baráku v létě netop, tyrane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 21:33 Muž invalida [782] Re: invalida
search.seznam.cz/… tady sou ty emerikén spešl jezeďáci hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 08:55 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Naprosto souhlasím. Když kolem sebe hlavně na sídlištích vidím psy s odrovnanými klouby, kteří trpí kvůli neznalosti a pohodlnosti svých majitelů, tak je mi moc smutno. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 21:22 Muž invalida [782] Re: petrab
Teda fuj kondice..jak se to jí? S křenem stydim Ale beze srandy.


A jak to mám udělat když vařím oběd a čuba mezitím lítá po zahradě a zrovna tenhle tejden votravuje užovku..mimořádně velkou. Minulej tejden ježka, průběžně kocoura, atd. Mám jí zavřít v baráku v tomhle hicu na celý dvě hodiny?
Ono se to dobře teoretizuje ale všechno prostě vošéfovat nejde. Ale je dobrý vědět a rizika minimalizovat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2016 20:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
no a právě proto, aby hafan byl v kondici super luxus pořádně dlouho, šupky dupky psisko do náručí a pěšky po schodech, pak bude v kondici i páníček ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2016 20:48 Muž invalida [782] Re: petrab
Tady je jedna zásadní věc a to je kondice. Přesně jak říkáš, skoky dolů jsou asi horší než nahoru ale např běhání svahem takovým kdy už i člověk padá na přední jim prospívá. Aspoň to tvrděj doktoři. Ale je fakt že schody na zahradě pes běhá nahoru ale dolů je obchází takže je možná chytřejší jak my.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.07.2016 19:48 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Markiz / invalida
je hafo psů, který lidi učej chodit pomalu dřív po schodech než po rovině a neřešej to, záleží taky na predisp. určitých plemen apod.

za mě zásadně doporučuju nosit psy po schodech rozhodně, než dorostou, což je voříšek u velkejch a vobřích plemen, příp. u středních v rukou majitelů s išiasem,

za mne tedy celkově - schody jsou záhuba psů velkejch plemen, zvlášť některejch a navíc jim v souvislosti s chorobama kloubů ve stáří hodně ukrátěj život

***************

co se týče konkr. delších psů než je jejich vejška, např. i těch jezevců, jsou tací, co lítaj po schodech a skáčou stokrát denně z divanu na dlažbu a vobráceně a jsou v pohodě, je jich ale obrovský (čimž myslim - obrovský) množství, kteří na to pořádně dojedou už docela za mlada,

mmch. chůze a skoky dolů jsou mnohem horší než vopačně!
ale každej je strůjcem svýho štěstí, bohužel i hafana, pokud s tim nemá blbou zkušenost, jede si podle svý lajny, pokud mu to nevyjde, příště si dá secsakra bacha, holt zkušenostma se pán tvorstva učí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2016 15:13 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: invalida
nj, tak to by bylo na dlouhy debaty... doma mam mj. i ditko, na ktery brzo prijde puberta - 9 let. My, kdyz jsme sli ven, tak jsme si bud delali bunky v krovi (i u bytovek), nebo jsme litali po okoli na kolech, lezli po stromech... je teda fakt, ze ja odjakziva litala spis s klukama, holcici staveni domecku pro Barbiny mne nebralo, zato lepeni modelu letadel, to bylo neco pro mne :-D
Ted, kdyz chce mlada "ven", tak to znamena "ke kamosce hrat na tabletu". I kdyz ji reknu, ze k nikomu dom nepoleze, at jdou ven. "ale kdyz ona nemohla ven, mamka ji nepustila" je vetsinou klasicka odpoved.

Taky proto porad tajne doufam, ze jednou zmizim zase zpatky na dedinu. Jsem vidlak a mestsky prostredi (ani lidi) mi zrovna nesedlo.
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.07.2016 18:24 Muž invalida [782] Re: Markiz
S dětma to nesrovnávej..teda s těma dnešníma. Protože např neuměj vylejzt na strom...a když jo tak se přiškrtěj na sluchátkách a navíc spadnou. Vlastní zkušenost. Kluk tak 16 si přišel načesat třešně, musel sem mu půjčit štafle. Ve fináler stoup na jedinou suchou větev. Jak prej má poznat že je suchá. A padání..reakce úžasná..padá tlamou do kopřiv tak si přidržuje sluchátka na uších. Moh si blbec zlomit vaz hmm A psi jsou taky úžasní kretánci..což z nich ale dělaj lidi. Třeba takový to rádobyvtipný prošení vo mlsku. Kurva pes je kámoš tak když mám něco dobrýho dám mu to..nechápu proč by měl ze sebe dělat kašpárka hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 13:55 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: invalida
Hehe, necet jsi nahodou Mili Kapounovou :-D Ta je taky na metal :-D Idealni prochazka pro psa je 15 minut na parkaci u obchodu, aby se nacuchal a to mu staci :-D

Jinak dik za pohled. Mi slo vlastne o to, co se stenetem u schodu...nejak se vzdycky u nas bralo ze stene po schodech chodit nema snad do 4-6 mesicu veku? Ani nevim proc, nepamatuju si ani, ze bych nosila huskouna, co jsme meli, kdyz se nad tim zamyslim.
Takze asi jak u deti (ac to prirovnani brutalne nesnasim)... az na to dozraje, bude to delat sam, az uz jde o chozeni do schodu, nebo cokoli jinyho. Super vedet :-)


A jeste bokem k tem americkym jezevcum - on tady u nas neni moc videt ani normalni. Jedni sousedi ho tu maj, po operaci plotynek, kdyz se rozvasni, taha nohy za sebou. Nj, holt ve mestech (i kdyz na uplnym kraji) jsou moderni jini psi, takovi ti kabelkovi... a je fakt, ze jsem se nikdy nekoukala na to, jaky tam maji verze plemen, co jsou u nas. Vim, ze maji (pardon, ale je to muj nazor) zmrseny kokry, NO, kolie, seltie, miniaustralaky.. snad i akity a kdovi co jeste. Jezevec je pro mne novinkou, schvalne se podivam. Nejak mi unika, proc musej mit vsechno podle svyho stylu, naplavenina jakasi smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.07.2016 13:10 Muž invalida [782] Re: Markiz
Abych řek pravdu, nikdy mě nenapadlo psa nosit doma do schodů krom věku kdy na to očividně nemá. Je teda fakt že jsme měli doma schod pouze jeden ale dnes jich máme na zahradě 7. Ale protože mám jezevčíka skoro pokaždý na to dojde řeč jak u doktora tak někde s někým kdo taky vede psa atd.
Obecně se tvrdí že jezevec a schody je blbá kombinace a když je tlustej hrozí utržení sleziny při skoku z křesla atd.
Stejně tak se píše o drůbežích kostech.
Ale koupený kuře je maximálně 40 dnů starý. Kosti nejsou plně kalcifikovaný. Trošku vlastní hlavy. Moji jezevčíci se vždy dožili dost přes normu ve zdraví přiměřeným věku. A to i přesto že vždy měli převážně vepřový maso. Jsem z vesnice a psovi vždycky kus masa ukrojím z rodinné porce a uvařím zvlášť.
Nikdy sem nezaznamenal nějaký omezení pohybu v souvislosti s plotýnkama a jinejma hrozbama daně ze schodů.
Ono je taky pravda že standard jezevčíka se poněkud změnil. Za ty čtyři generace mých fen jsou jezevčíci drobnější a nemaj tak nemotornou postavu a křivý nohy jako dřív.
Tenhle tip jezevčíků je dodnes k vidění v USA kde jsou psi snad ještě častějc televizními povaleči než u nás. Proto se taky píše na jezevčičích stránkách bez příměsu americké krve. Osobně si nemyslím že několik schodů denně zdravýmu psovi ublíží. Nenastěhoval bych ho ale do mrakodrapu bez výtahu.
Ale je to o názoru. Pro někoho je důležitej pes slušný soužití s ním a někdo na to musí mít potvrzení.
Zrovna nedávno sem tady čet že malý štěně se nemá brát ze zdravotních důvodů na dlouhý procházky.
Radši sem to nekomentoval protože dlouhý procházky jsou na nominaci pod ochranu unescem.
Typickej procházející se pes co vídám je na špagátě za kterej nervozně poškubává ten co kouří, čučí do mobilu někde na rohu a nabádá psa..dělej už. Nebo pes snažící se nakrátko uvázanej k paničce cosi očmuchat ovšem dáma má zrovna důležitou diskusi o nových želé nehtech s jinou dámou a vodítko nepovolí.
Štěně dá naprosto zjevně najevo že je ucapkaný dost. A velice rychle se ale zregeneruje. Ty vycházky jsou taky k zamyšlení. Myslím že procházka po chodníku není žádná zábava a zdravá taky moc nebude. Psí tlapy zrovna tak jako lidský nohy nejsou zrovna stavěný na nepřirozeně rovnej a jednotvárně tvrdej povrch.
Takže poběhání po louce, písčitým břehu potoka nebo suchým listí je lepší než rozpálenej chodník. Jednak je tam třeba chvíli sluníčko, chvíli rosa, chvíli stín....zrovna tak jako já. Nachodíme denně 20-30 km se psem a nejsme unaveni tak jako hodinová cesta přes město kde je beton,dlažba, asfalt. Krom toho nenávist ke všemu zelenýmu ve spárách chodníků vede lidi k používání protiplevelnejch postřiků což psovi taky svědčit nebude. Chodí totiž bos a dejchá to zblízka.
To ale neznamená že postříkaný pole nebo lesní cesty neexistujou. Zkrátka mít psa by mělo lidi donutit myslet a dávat bacha. I na chov psů je zacílená reklama plná hovadin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 08:49 R Žena Markiz [262] - Ovčáci – Stene a schody
Dneska jsem narazila na nazor veta, ze pokud je zvire (rozumej stene) zdrave, neni vubec potreba ho nosit do/ze schodu. Jelikoz uz dal nereaguje a u nas se vzdy stendo minimalne do pul roku nosilo, ta by mne zajimalo jak to je.. jestli je to podlozeny necim, nebo je to zas nazor jako ze pes, co zere maso, bude mit dysplazii, zatimco ten, ktery zere RC ji mit nikdy nebude..
Vi nekdo?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 124x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/925-stene-a-schody