Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Prezentace pejsků

 

Prezentace » EffyMerillis » Sendy ♍ » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
3.0
Sendy ♍ Fena
*
*
*
*

Pomáhejme: http://www.clickandfeed.cz/
Majitel: EffyMerillis   Plemeno: _Kříženec_ bez PP
Zapsáno: 16. 2. 2016   Poslední aktualizace: 20. 8. 2017 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 463   Hodnocení: 92.5 %
Kategorie: Neuznané   Oblíbenost: 6 uživatelů *
Datum narození: 30. 8. 2014   Hmotnost: 22.6 kg
Fotek a videí: 128+14   Komentářů: 47


O mně: Sendy máme od 2. listopadu 2014 - takové překvapení, když jsem večer přijela. Svátek jsem jí dala na Sandy, i když je to Sendy (a toto jméno asi neexistuje).
• Kastrovaná (od 11. 4. 2017).
• Je to malej srab, ale šikovná a chápavá, rychle se učí novým věcem. Má pro sebe celou zahradu, dvě boudy z nichž jedna je zateplená a vystlaná slámou. Má i místečko u balkonových dveří mého pokoje, kde ráno vyhlíží, kdy vstanu. Poslední dobou spí občas u mě v pokoji.
• Venku slýchám různé věci: "Jé, hele, štěňátko.", "To je asi belgický ovčák.", "Ten až vyroste, bude to krásný NO.".
• Je neúnavná i po 8 km běhu, batůžek nám s tím třeba pomůže - samo, všeho s mírou!
• Mimo procházky se mnou (ne všechny jsou zapsané v procházkách) chodí ještě s bratrem, když přijede z noční (někdy).
• Když potkáme psa, tak je povětšinou v pohodě, i když zprvu bázlivá. Feny jsou horší, je to naopak a spíš málokterá jí nevadí.
• Očkovaná je kompletní vakcínou Biocan DPHPPi-LR, odčervená pastou Caniverm, na blechy a klíšťata fungoval Frontline spot-on, ale zkusila jsem obojek Foresto.

Původ: Množka (děda si kupoval "čistokrevné NO", jak jinak, než bPP, takže vořech z množky... Ostatně, od počátku to plemeno připomíná maximálně kombinací barev.).

Krmení: Granule (ani se neptejte jaké, ty si spravuje majitel - fujky) + syrové maso, pamlsky: sušené maso, kokina s alespoň 95% masa, domácí pamlsky. (Tohle si spravuji já)

Oblíbená hračka: Tenisák, lano na přetahování, v zimě i sněhové koule, v létě cákání vody.

Jak mi doma říkají: Sendy, Sendiku, "Nekousejto", "AleFuj", Šakal, Septik, Vořech, Vobluda.

Svátek: 28.4.

Poznámka: Povely: Sedni | Lehni | Nesmíš | K noze (obejde mě po směru ručiček k levé noze | Srovnej se (pokud stojí u nohy např. příliš křivě, posune zadní nohy) Pusť | Pac (podání pravé tlapky) | Ťap (podání levé tlapky) | Pravá (pravá tlapka na koleno) | Levá (levá tlapka na koleno) | Panáčka (stojí na zadních) | Popros (sedí se zvednutýma předníma) | Spodem (slalom mezi nohama)

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
Nový, pořádný náhubek.
Nový, pořádný náhubek.
04.06.17 18:39

24.03.17 19:46
"Homemade" pamlskovník.
"Homemade" pamlskovník.
08.03.17 18:53
Velmi prodiktivní procházka - máme po vodítku, a to jsem v neděli objednávala věci pro zvířata :D
Velmi prodiktivní procházka - máme po vodítku, a to jsem v neděli objednávala věci pro zvířata :D
17.11.16 17:52
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
-
-
2017
07.08.17 20:55
Opaťák
Opaťák
2017
30.07.17 21:15
Toulovcovy maštale
Toulovcovy maštale
Toul. maštale 2017
05.07.17 00:00
Toulovcovy maštale
Toulovcovy maštale
Toul. maštale 2017
05.07.17 00:00
Toulovcovy maštale
Toulovcovy maštale
Toul. maštale 2017
05.07.17 00:00
Opaťák
Opaťák
2017
22.06.17 00:00
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruVýrobky

Pamlsky   Vybavení   Zábava   Vše

 


NahoruDeníček  vývoj počasí
20
8.2017
Náhled Náhled
 polojasno, beze srážek  bezvětří nebo vánek 
Dnes jsme zase vyrazily na Kuňku. Tentokrát teda i s přítelem (minulý víkend tu byla taková zajímavá karma, že měl být doma kvůli dříví, které ale udělali v týdnu, já to nevěděla, jela jsem v sobotu na výlet s mamkou, přítel byl u kamaráda, co bydlí ve stejné vsi, dokonce mi večer poslal kamarád foto, že se za nimi mám zastavit, ale na fotce bylo prd vidět, přítele jsem nepoznala - nepoznal ho skoro nikdo, vlastně jen ti, co věděli, že tam je a tak jsem si řekla, že nemám náladu na nové kamarády a dám si sama višňák, hezky v klidu :-D ). Dozvěděla jsem se, že ta asi nikdy nebyl (nojo, já tam jako dítě skoro stále, ať výlety se školou na prvním stupni, druhý stupeň již místní škola nemá, nebo s mamkou, kamarády a známými...), tak ho vezmu někdy i do hradu (takže bez psa), ale zakempili jsme na chvíli v "hospůdce", co je přímo ve dvoře hradu, koupila jsem nám limču a pak jsme vyrazili domů.
Sendy si dala zase něco přes 8 km za cca2 hodiny. :)
13
8.2017
Náhled Náhled Náhled
 polojasno, beze srážek  bezvětří nebo vánek 
24°C
Tentokrát jsem ji vytáhla na delší procházku. Včera jsem vyrazila na výlet, kam psi nesmí (Stezka v oblacích), já se o tom dozvěděla vlastně ráno toho dne, kdy mě otázkou, jestli pojedu taky.
Sendy jsem vytáhla až na hrad! Jojo, máme odtud cca 4 km hrad Kunětická hora, tak jsem vyšlápla. Dohromady (tam i zpět) jsme si daly 8,27 km za 2:02:58 hodiny.
Sendy byla nejdříve madam Kelišová a musela šmírovat na hradbách, podívala se do zahrady hradu (litovala jsem, že jsem si s sebou nevzala nějaké drobné, je tam hospůdka) a cestou zpět se předvedla... Mix ovčáckých plemen a bojí se ovcí. :-D Pod hradem přes silnici je ranč, k hradu patří obora (jeleni, bizoni, atp.) a ještě tam mají výběhy s ovcemi. Tak jsme si šly, ovce prostrčila hlavu pletivem a zabečela. V tu ránu se Sendy schovávala za mnou. :-D "Ovčák" jako kráva! smích
Ale jinak to bylo super, někde se asi nadýchala endorfínu, protože na cestě kolem labe už kousek od domu blbla, jak štěně. Lítala jako blázen sem a tam! Jindy si pobíhá, čmuchá, trochu zablbne, ale dnes teda hlavně blbla! potlesk
No a jako součást každého výletu: "Jé, to je štěňátko.". :)
7
8.2017
Náhled Náhled Náhled
 jasno, beze srážek  bezvětří nebo vánek 
25°C
Dnes se mi zdálo, že Sendy kulhá, takže kolo žádné a jen procházka - všimla jsem si už "lenosti" u házení balonku a pak jsem ji pozorovala. Uvidím zítra, jak bude vypadat, snad dobře, jinak teda koukala jsem na ceníky rtg na DKL, DKK, to se může hodit i kdyby to teď z toho nebylo. Ale jinak teda pokud to nepřejde, tak bude zase návštěva veta.
Ale zvládly jsme krásnou procházku na posečené pole, krásně tam voní obilí (to já miluju).
Jen teda hovno měla jak kámen, jenže vysvětlete, že ty kosti psovi dávat nemají, když jste jedna na dalších 10 lidí a pes není váš... Zácpa to naštěstí není, jen tvrdý a kosti v tom - chudák pes, když to ze sebe má dostat. Sebrat to pořádně nejde, jelikož se to začne rozpadat - na to mi řeknou, že by to nesbírali, jen aby si do nějakýho nesebranýho lejna šlápli, to by nadávali, že to lidi nesbíraj. No já to sebrala, ale dalo mi to zabrat, kdybych to věděla, vezmu si pytlíčky dva.
6
8.2017
Náhled
 jasno, beze srážek  slabý nebo mírný vítr 
Dnes, po náročném víkendu (náročná oslava) jsem kromě Sendy vzala sportovat i přítele (ten ze začátku zdržoval, až jsem to nevydržela a řekla mu, že jede jak na výlet. :-D
14,79 km za 1:04:22 hod., max. rychlost 28,49 km/h, prům. rychlost 13,79 km/h. Sendy chvíli skoro tryskala (příteli asi poškodilo ego to, že jsem mu řekla, že jede jak na výlet a tak pak jel rychle, zmizel za zatáčkou a Sendy ho potřebovala dohnat (pak jsem ji mírnila). :-D
Cestou domů jsem mamce do vázy urthla slunečnici, když jsem ji doma seřezávala, našla jsem na ní pavoučka, běžníka kopretinového. Oproti pokoutníkovi mě nezačaly brnět nohy a vyfotila jsem si ho zblízka. :-D
3
8.2017
 zataženo, dešťové přeháňky  bezvětří nebo vánek 
Tak dnes to bylo 10,74 km za 47,13 minuty, max. rychlost 23,94 km/h, průměrná rychlost 13,65 km/h. Dnes se šla teda ošplouchnout jen 2x.
Každopádně skoro 11 km je asi málo, příště si dáme o kolečko na víc, jelikož cestou domů dělala kraviny - až jsem ji musela seřvat. Asi jsem zařvala fakt dost, jelikož když jsem jí doma dala povel "sedni" a šla uklidit kolo, tak se ani nehnula a počkala na mě - abych jí sundala kšíry. :-D Ještě si dala pár povelů a vypadala, že by šla ještě. Jsou ti psi vůbec nějak dlouhodobě únavní? :-D Člověk má strach, aby je neuhnal a oni takhle... :-D Takže prostě přidáme ještě kolečko. :)
Váha
DatumHodnotaPoznámka
11.04.1722.6 Kg
03.03.1723.5 Kg
 

Zobrazit trasy procházek (9)

Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit prezentaci Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 92.5 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

Kafroli
3.8.17 19:34
Já vím no, i Izzynčiny hárací gaťky jsou boží :-D ale první fotky co se vždy vyfotí, tak se koukají tak naštvaně, že je to ještě vtipnější. Teď plaveme každý den. Jsme zpátky na bytě tak tyhle vedra jsou utrpení. Ale každé odpoledne se sbalíme a jsme až do večera u rybníku, pesani plavou nebo se nahání. Tak aspoň, že v blízkosti je nějaké místo k ochlazení :-)
Fildamu
26.7.17 21:26
Sendy je prostě nádherná :) :) :)
Hafinek
25.7.17 13:38
Nádherný fotky z lesa. :-D
Kafroli
20.6.17 20:58
Jojo poslední zkouška. Maturity nevím.. právě jsem dokončila druhák na vojenské škole a že to byl letos pořádný záhul :-D No já se hrozně už těším, že holky někam vezmu. Zatím jsme byli jen 1x se koupat na přehradě, kvůli učení. Ale hodně krát o víkendech jsem je namočila aspoň hadicí :-D Taky musím začít více fotit, poslední dobou jsem to hodně zanedbala :-D Navíc je takové teplo, že holkám se ani moc nechce ven spíš brzy ráno a pozdě večer. Třeba teď lítají na poli a honí přítelův RC model letadla... se zase vrátí s vytahaným jazykem až na zem a budou tu zběsile dýchat :-D Tak užívejte sluníčka a foťte dál ať mám na co koukat :-P
EffyMerillis
20.6.17 20:48
Asi umím čím dál lépe fotit! :-D
To sluníčko je super! Ani snad ne na ty parna, byť teda konečně jsem do vody vlezla s ní (sice jen po půl lýtek, víc vody v Labi ani nebylo, ale přece, stejně bych kvůli tomu odřenému koleni nešla :) ), ale je to super na fotky, musím vytáhnout foťák a pár fotek udělat.
Kafroli
20.6.17 20:33
Čím dál větší kočanda :-) love
Mirun
16.6.17 21:56
Moc hezké fotky, sluší Ti to ;-)
Mirun
6.6.17 16:12
Ahoj fešando :-) posíláme pozdravení ,
Jak tak pročítám deníček,tak jsi velká šikulka.
Pac Šelďa a Miru
MíNela
23.5.17 10:57
Čau čau, zdravíme ahoj Také jezdíme do Prahy na výstavy, ale protože už máme dvakrát CAC z mezinárodky, tak letos už Prahu vynecháme. Jednak škoda peněz, jednak to nepotřebujeme a penízky raději vynaložíme za krajské a oblastní výstavy. Za jednu mezinárodku si klidně pojedeme na dvě krajské a určitě se více pobavíme a více zasoutěžíme. Toho třetího CACe snad někde vyšlapeme a potřebný čtvrtý na Českého šampiona musí být až z druhého výstavního období, takže až příští rok. :-) Ale pojedeme do Prahy na Krajskou na Džbán a potom tam bude oblastní výstava, takže Prahu také navštívíme. A u Prahy v Uhřiněvsi také bude oblastka, tak tam také zavítáme.
Přejeme vám hezký den a moc vás pozdravujem !!! love pac
MíNela
10.5.17 14:04
Ano - správně !!! ČAU ČAU MÁ MODRÝ JAZYK palec Zdravíme a posíláme love Jináče máme krásnou verandu a tam je výstava všech našich trofejí - Míšánka, Nelinky, Kájinky a brzy tam budou i moje !!!Zatím je panička má vystavené samostatně, protože ještě nedokončila tu verandovou výzdobu - kokardy a medaile - ale jakmile se do toho dá, budu mít i já svoji poličku (nebo i dvě) na svoje krásné trofeje. ahoj
Markiz
3.5.17 18:30
Snedla, potvora :-D ani drobecek nenechala.
Jj, bohuzel jen telefon. Chtela jsem fotak, ale chcip mi muj mobil Made in china (ted jsem vyhazovala baterku, co z 3mm tloustky oribrala na 2cm :-D), tak se vzal telefon, aby vydrzel dyl jak rok. A kdyz uz, at aspon trochu foti. Rozhodovala jsem se mezi Lumii 950 XL a Huawei P9.. Huawei vyhral, protoze Android je pro mne o neco vys, nez Widlous na mobilu (ale trosku mne to mrzelo).
MíNela
30.4.17 9:49
Moc děkuju za gratulace love Včera jsem to ještě vylepšil, byl jsem na KVP v Dětřichově u Svitav a opravdu jsem zaválel - viz deníček a foto. Přeju vám hezkou neděli a pěknou Svatojakubskou noc !!!Váš kámoš Šíma ahoj
Kafroli
20.4.17 13:41
Můj první pejsek Baruš byla voříšek fakt báječný. Od známých se jim zaběhla fenka a měla 2 štěnda no oni je nechtěli.. chtěli je utopit.. a to se našim opravdu nelíbilo tak jsme si jí vzali. Jako by nám byla vděčná.. byla fakt úžasná. Skoro 15 let :) Je to moje srdcovka. V době co byla nemocná jsem hledala štěňátko. Přiznám se, že mi Pp bylo jedno.. netušila jsem na co je dobré. Patřila jsem do skupinky co si myslela, že Pp jsou jen na výstavy.. závody a na to, když chceš dělat oficiálně štěňátka a to jsem nechtěla. Chtěla jsem jen mazlíka. Miluju Izzynku víc než cokoliv. Po tom co Baruš umřela jsem se k ní šíleně upla a je to moje zlatíčko. Myslím, že je to vzájemné. Ale jsem opravdu ponaučená. Dnes už vím, že papír ti slouží jako důkaz, že pejsek je zdravý a nemá choroby. A dalšího pejska bez Pp už si nikdy nepořídím. Za Izzku padly tisíce páč měla nemoc demodex.. léčili jsme jí přes rok.. bylo to šílené. Peněz padlo dost.. ale stejně jsem si nejvíc přála ať je v pořádku. Dnes už je konečně zdravá a v pohodě jsem fakt šťastná. Nejhorší je prostě to, že se s původním chovatelem znám a vídám a jeho fenka nic takového nemá ani o tom neví. Naše doktorka říkala, že tato nemoc skáče přes generaci, že to musela mít Izzky babička. Nic nikomu nevyčítám. Hlavně, že je bobiš v pořádku. Ursinka už papíry má i když zatím nezávodíme. Nedělám mezi nimi rozdíly miluju je obě a ani jednu bych neměnila. Na cvičák budou chodit obě. Ursinka sice bude závodit. Ale Izzynku baví Agility a miluje překážky takže jí tu radost nemůžu vzít :-D Je jak blázen vždycky když jsme na cvičáku, hned letí na áčko nebo můstek :-D
EffyMerillis
18.4.17 20:25
Mě spíše udivuje, pokud se to ví, že chovatel neměl problémy s klubem či celkově ČMKU. Ale vím o tom něco, abych si s klidem vybrala CHS (já jdu teda do CIN). :-D
To já mám zkušenost jen se starou dámou a k ní pak přibyla tahle puberťačka. :-D Takže to bylo spíše vše o výchově a: "Jako promiň, ale jsi mladší, budeš poslouchat!", Betty byla vůbec ráznější. :-D A pravděpodobně příští rok budu mít štěndo, tak jsem zvědavá. Nejen na to, co na něj Sendy řekne (je trochu bázlivá, štěnda tolik neřeší, psi ji nevadí - obojí, pokud nejsou moc dotěrní a feny jsou nepřátele, musím ji vzít někam, kde jsou 100% psi i feny, protože tady nikdo kamarádit nechce, až na pár, které zná a dva menší už se začali bát jí, když si chtěla hrát :-D), ale jak pak budou dva magůrci vypadat. Sendy je už sice skoro tříletá, ale je to cvok jak se patří. Uvidím, jak se usadí po kastraci, ale zatím byl pár dní problém udržet ji v klidu, teď už jsem to vzdala a lítá jak pošuk, zatím neházím mičudu a nepřetahuju se s ní, ale to nevadí, ona blbne i bez toho. :-D
Ale parťák je vždy k dobru, Betty byla pak jak vyměněná, ožila i na stará kolena - a to, co dá zvířeti zvířecí parťák stejného druhu člověk nikdy nedá. :-)
Kafroli
18.4.17 19:17
Rozumim jak to myslis :-) ale pan nepapiroval zadne stenatko z tohohle vrhu od tehle fenky. Pac mela chvili pred koncem chovnosti. Od druhe a treti fenky co ma nyni na chov normalne papiruje dal :-) Stranky netusim jak maji.. jsem s panem a slecnama spojena pres fb a tam chovatelskou stanici propaguji. Maji to tam opravdu nadherne :-) Jinak jsem doplnila pro zajimavost neco o rodicich Izzky. Bylo to tam napsane jen tak na oko :-D tak jsem se aspon donutila to udelat pekne jak Ursince :-D

Mladosi jsou jak po vybuchu... :-D ale aspon je doma sranda. Ale jsou chvile kdy Izzous uz mi prijde opravdu dospela a nema chut si hrat nekolik hodin jako to male piskle a radeji odejde si odpocinout do ustrani. Ale kdyz maji naladu tak mam pocit, ze spadne barak :-D ale aspon Izzynka neni uz smutna a ma partaka :-) U nas jsou lidi takovy proste... ,,velkej pes ten je zlej, ten by te sezral pojd"... a nepusti pejsky tak me bylo Izzy fakt lito ona je hrozne spolecenska. Tak ma ted poradnou partacku :-)
 
© HAFICI.NET - http://hafici.net/prezentace/2043