Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Prezentace pejsků

 

Prezentace » EffyMerillis » Sendy ♍ » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
2.10
Sendy ♍ Fena
*
*
*
*

Pomáhejme: http://www.clickandfeed.cz/
Majitel: EffyMerillis   Plemeno: _Kříženec_ bez PP
Zapsáno: 16. 2. 2016   Poslední aktualizace: 26. 6. 2017 Nové fotografie Změna ve výdajích 
Počet návštěv: 414   Hodnocení: 85 %
Kategorie: Neuznané   Oblíbenost: 6 uživatelů *
Datum narození: 30. 8. 2014   Hmotnost: 22.6 kg
Fotek a videí: 118+14   Komentářů: 44


O mně: Sendy máme od 2. listopadu 2014 - takové překvapení, když jsem večer přijela. Svátek jsem jí dala na Sandy, i když je to Sendy (a toto jméno asi neexistuje).
• Kastrovaná (od 11. 4. 2017).
• Je to malej srab, ale šikovná a chápavá, rychle se učí novým věcem. Má pro sebe celou zahradu, dvě boudy z nichž jedna je zateplená a vystlaná slámou. Má i místečko u balkonových dveří mého pokoje, kde ráno vyhlíží, kdy vstanu. Poslední dobou spí občas u mě v pokoji.
• Venku slýchám různé věci: "Jé, hele, štěňátko.", "To je asi belgický ovčák.", "Ten až vyroste, bude to krásný NO.".
• Je neúnavná i po 8 km běhu, batůžek nám s tím třeba pomůže - samo, všeho s mírou!
• Mimo procházky se mnou (ne všechny jsou zapsané v procházkách) chodí ještě s bratrem, když přijede z noční.
• Když potkáme psa, tak je povětšinou v pohodě, i když zprvu bázlivá. Feny jsou horší, je to naopak a spíš málokterá jí nevadí, ale to snad eliminujeme po kastraci na cvičáku, kde se bude muset pohybovat i mezi fenama.
• Očkovaná je kompletní vakcínou Biocan DPHPPi-LR, odčervená tabletou Cestal, na blechy a klíšťata fungoval Frontline spot-on, ale zkusila jsem obojek Foresto.

Původ: Množka (děda si kupoval "čistokrevné NO", jak jinak, než bPP, takže vořech z množky... Ostatně, od počátku to plemeno připomíná maximálně kombinací barev.).

Krmení: Granule (ani se neptejte jaké, ty si spravuje majitel - fujky) + syrové maso, pamlsky: sušené maso, kokina s alespoň 95% masa, domácí pamlsky. (Tohle si spravuji já)

Oblíbená hračka: Tenisák, lano na přetahování, v zimě i sněhové koule, v létě cákání vody.

Jak mi doma říkají: Sendy, Sendiku, "Nekousejto", "AleFuj", Šakal, Septik, Vořech, Vobluda.

Svátek: 28.4.

Poznámka: Povely: Sedni | Lehni | Nesmíš | K noze (obejde mě po směru ručiček k levé noze | Pusť | Pac (podání pravé tlapky) | Ťap (podání levé tlapky) | Pravá (pravá tlapka na koleno) | Levá (levá tlapka na koleno) | Panáčka (stojí na zadních) | Popros (sedí se zvednutýma předníma) | Spodem (slalom mezi nohama)

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
Nový, pořádný náhubek.
Nový, pořádný náhubek.
04.06.17 18:39

24.03.17 19:46
"Homemade" pamlskovník.
"Homemade" pamlskovník.
08.03.17 18:53
Velmi prodiktivní procházka - máme po vodítku, a to jsem v neděli objednávala věci pro zvířata :D
Velmi prodiktivní procházka - máme po vodítku, a to jsem v neděli objednávala věci pro zvířata :D
17.11.16 17:52
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
-
-
2017
21.06.17 21:03
Když je Labe "prázdné".
Když je Labe "prázdné".
2017
20.06.17 17:43
Labe
Labe
2017
20.06.17 00:00
Asi moc pohodlná poloha pro spánek.
Asi moc pohodlná poloha pro spánek.
2017
15.06.17 00:00
Pes kobercový
Pes kobercový
2017
15.06.17 00:00
Pes kobercový
Pes kobercový
2017
15.06.17 00:00
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruVýrobky

Pamlsky   Vybavení   Vše

 


NahoruDeníček  vývoj počasí
22
6.2017
Náhled Náhled Náhled
 skoro jasno, beze srážek  bezvětří nebo vánek 
32°C
Dnes jsme vyrazili na "Opaťák" (písák), včera jsem se domluvila ještě s jednou holčinou, že můžeme seznámit psika. Trochu spolu pochytali vodu, ale bylo to fajn, Sendy je na "vtěrky" trochu bázlivá a tenhle byl super! ano
Sendy si dost zaplavala, samo za mnou, když jsem si teda šla zaplavat já (jinak by furt stála u břehu a chytala vodu. :-D Každopádně jak já jsem kus odplavala, tak vyrazila za mnou (nečekala s mamčou a sestřenicí, musela za mnou!).
Bylo to fajn, pes unavenej, bylo to zase něco jiného, než běžná procházka. :-)
Jinak plánuji výlety do ZOO, udělala jsem si seznam těch, do kterých mohou i psi, chceme sice objet všechny, ale kam bude moci pes, pojede pes! Pak taky plánujeme Adršpach, stále ještě Ještěd (ještě jsme tam nebyli :-D ) a určitě ještě najdem plno dalších nápadů! palec
12
6.2017
Náhled
 skoro jasno, beze srážek  bezvětří nebo vánek 
Rada dne: Klidně choďte na brusle se psem, ale bez bruslí. Pes je řádný, běží jen po jedné straně, netahá, ale brusle? Ty si dělají co chtějí. :-D
Psisko má na pár dní po sportu, panička nemůže moc chodit, ale lepší, než sedět. Sedřela jsem si koleno, na stejné polovině i zadnici, mám naraženou kostrč, bolí mě obě ruce v zápěstí (nic hrozného, pohyb možný) a krční páteř. :-D Pes je v pohodě, sice jsem jí maličko strhla, ale nic jsem jí neudělala, koukala na mě jak na blbečka, co jako blbnu. :-D
P.S.: Na bruslích jezdím možná víc jak deset let, ne že bych na nich neuměla. I když po dnešku? Kdo ví... :-D Každopádně ještě jsem dojela asi 100 metrů na konec a sešla kopec, mamka volala bratrovi, ať přijede s autem (byť bych šla radši pěšky, nemohu na té odřené zadnici sedět a chůze je pohodlnější). :-D
11
6.2017
Náhled Náhled Náhled
 jasno, beze srážek  bezvětří nebo vánek 
26°C
Dnes jsme vyrazili na výlet. Přesněji na akci Zámecký den se psy pořádaný v zahradách zámku Karlova koruna.
Vyjížděli jsme poměrně dlouho, ale ničemu to nevadilo, přibližně za 40 minut jsme tam byli, stejně jsme nakonec jeli jen na koukačku, projít park a nakonec jsme se podívali i do zámku, jedna moc milá slečna od pořadatelů nám Sendy pohlídala (nejdřív jsem váhala, sice to nabízeli, ale Sendy zatím nikdo nikde nehlídal, ale prý byla nakonec hodná, žádný štěkot se neozýval - teda jo, ale to od hrajících si psů, od slečny si nechtěla vzít ani pamlsek, dokud jsme se nevrátili, to bylo štěstí :), Betty bych nikde nechat nemohla, už jen, když jsem si u kamarádky odskočila na WC a nechala ji venku, to bylo řevu, stačilo si sednou na houpačku... :-D )
Sendy to zvládla si s ohledem na psy, byť teda jedna fenka k ní přilítla a Sendy jak se uhýbala, dala mi pořádnou do nosu její hlavou - bolí to teď ještě víc, menší boule. Ale pak i v poklidu ležela ve stínu vedle cizího psíka. ano
Cestou domů jsme se stavili ještě v Pardubicích v Garáži (pizzerie), Sendy byla hodná i tam, byť jsem si pro vodu došla (do silikonové misky na toalety), tak moc hodný personál jí ještě misku s vodou donesl. palec
Sendy taky zjistila, že koukání z okýnka auta je fajn, ale má pás, tak může fakt je vykukovat, střídala koukání ven s ležením (po celém dni v úplně cizím prostředí byla unavená).

Trochu jsem se bála, co řekne na psy, tedy na velké množství psů, nosila půl dne náhubek, ale pak jsme jí ho sundali (byla téměř jediný pes, který náhubek měl), jen jsme dávali pozor, kde jde jaký pejsek a dala jsem jí ho raději, když nám ji slečna hlídala, přeci jen pro ní to byl cizí pejsek. Nejvíce ji zaujali lidé s šunkou, na co zájem o psy, když mají vedle šunku? :-D
Zvládla to vše na 1! Už se těším, až vyrazíme na další výlet. :-) Teď je psinka unavená, je to na ní vidět, Zdenda (přítel) už zalomil a já si tu mohu poskakovat sama. :)
8
6.2017
Jednou z ní má člověk radost, podruhé by jí nejradši přizabil. :-D Dnes ve 4 ráno jsem se probudila, že musím na záchod a jdu zpět. Koukám směrem ke kotěti do ohrádky a vidím černé uši. No říkala jsem si, že se psice ochomýtá okolo a tak jí odeženu. Přišla jsem k balkonovkám, rychle jsem otevřela. Čekalo mě překvapení. Netuším jak, kudy, ale byla v ohrádce (sežrala kočce granule). Musím říct, že vyletěla pěkně rychle. Byla snad rychlejší než vítr (měla štěstí, tímhle mě dostala do ráže, ví že tam nesmí, potvora).
Tím jak vyletěla celou ohrádku shodila. Takže jsem to ještě rovnala a rovnáním jsem kocourka vzbudila. Takže pomazlit, poslat spát a čekat, až teda zaleze do domku a zalehne (musela jsem ho tam nechat samotného, jelikož jinak by nezalezl a lezl by po mě - koukala jsem přes balkonovky a 20 minut čekala, než jsem šla zase spát :) ).
Člověk se s těmi zvířaty nenudí. :-D
6
6.2017
Náhled
Dnes ráno mě od té potvory čekalo velmi nemilé překvapení. Na prezentaci kočky (naleznete při náhledu na mém profilu) Mystique se dozvíte, co a jak a proč.
Ráno mě ještě před vstáváním do práce probudil bratr s tím, že našel mrtvé kotě. Sendy, byť jsem jim udělala ohradu aby k nim nemohla se tam dostala a dvě ze tří vytáhla - jasně chtěla si hrát, moc lákavé hračky a vlezla tam přes zákazy se tam přibližovat, které dodržovala. Ona totiž její hra s kočkami je jak od dementa (klidně ji zalehne, pošlape a pochopí že ne až jí okřiknu, nebo jí přiletí od kočky drápy...). No tak dospělá kočka si s ní poradí, ale kotě ne. Měla jsem sto chutí ji přizabít, ale stejně by nemělo smysl cokoliv říkat, když jsem jí nepřistihla. Ale ráno jsem byla fakt vytočená, hledala jsem kotě ještě druhé, které jsem pro jistotu nenašla (nevím, kam ho zašantročila). To nalezené nemělo kromě toho oslintání nic. No nic, zvedla jsem ještě více ohrádku a jak se přiblížila, okamžitě musela mizet, prostě tam nesmí, když nestačila pravidla před tím, jsou zhoršená. A pokud tam poleze, holt bude na noc v kotci a kvikání ji nepomůže.

Jinak má teda nový náhubek, kovový, prostornější (jiný už jí vážně neseděl, byť třeba seděl tím, že byl o píď vyšší, tak neseděl na zbytku hlavy - pro kolii). Ale je větší, než to, co měla a na léto to je dobré. Jí se to moc nelíbilo, ale na rozdíl od předešlého ho nesundá a snažit se může jak chce, pak si prostě zvykne, nic jiného ji nezbude.
Váha
DatumHodnotaPoznámka
11.04.1722.6 Kg
03.03.1723.5 Kg
 

Zobrazit trasy procházek (9)

Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit prezentaci Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 85 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

Kafroli
20.6.17 20:58
Jojo poslední zkouška. Maturity nevím.. právě jsem dokončila druhák na vojenské škole a že to byl letos pořádný záhul :-D No já se hrozně už těším, že holky někam vezmu. Zatím jsme byli jen 1x se koupat na přehradě, kvůli učení. Ale hodně krát o víkendech jsem je namočila aspoň hadicí :-D Taky musím začít více fotit, poslední dobou jsem to hodně zanedbala :-D Navíc je takové teplo, že holkám se ani moc nechce ven spíš brzy ráno a pozdě večer. Třeba teď lítají na poli a honí přítelův RC model letadla... se zase vrátí s vytahaným jazykem až na zem a budou tu zběsile dýchat :-D Tak užívejte sluníčka a foťte dál ať mám na co koukat :-P
EffyMerillis
20.6.17 20:48
Asi umím čím dál lépe fotit! :-D
To sluníčko je super! Ani snad ne na ty parna, byť teda konečně jsem do vody vlezla s ní (sice jen po půl lýtek, víc vody v Labi ani nebylo, ale přece, stejně bych kvůli tomu odřenému koleni nešla :) ), ale je to super na fotky, musím vytáhnout foťák a pár fotek udělat.
Kafroli
20.6.17 20:33
Čím dál větší kočanda :-) love
Mirun
16.6.17 21:56
Moc hezké fotky, sluší Ti to ;-)
Mirun
6.6.17 16:12
Ahoj fešando :-) posíláme pozdravení ,
Jak tak pročítám deníček,tak jsi velká šikulka.
Pac Šelďa a Miru
MíNela
23.5.17 10:57
Čau čau, zdravíme ahoj Také jezdíme do Prahy na výstavy, ale protože už máme dvakrát CAC z mezinárodky, tak letos už Prahu vynecháme. Jednak škoda peněz, jednak to nepotřebujeme a penízky raději vynaložíme za krajské a oblastní výstavy. Za jednu mezinárodku si klidně pojedeme na dvě krajské a určitě se více pobavíme a více zasoutěžíme. Toho třetího CACe snad někde vyšlapeme a potřebný čtvrtý na Českého šampiona musí být až z druhého výstavního období, takže až příští rok. :-) Ale pojedeme do Prahy na Krajskou na Džbán a potom tam bude oblastní výstava, takže Prahu také navštívíme. A u Prahy v Uhřiněvsi také bude oblastka, tak tam také zavítáme.
Přejeme vám hezký den a moc vás pozdravujem !!! love pac
MíNela
10.5.17 14:04
Ano - správně !!! ČAU ČAU MÁ MODRÝ JAZYK palec Zdravíme a posíláme love Jináče máme krásnou verandu a tam je výstava všech našich trofejí - Míšánka, Nelinky, Kájinky a brzy tam budou i moje !!!Zatím je panička má vystavené samostatně, protože ještě nedokončila tu verandovou výzdobu - kokardy a medaile - ale jakmile se do toho dá, budu mít i já svoji poličku (nebo i dvě) na svoje krásné trofeje. ahoj
Markiz
3.5.17 18:30
Snedla, potvora :-D ani drobecek nenechala.
Jj, bohuzel jen telefon. Chtela jsem fotak, ale chcip mi muj mobil Made in china (ted jsem vyhazovala baterku, co z 3mm tloustky oribrala na 2cm :-D), tak se vzal telefon, aby vydrzel dyl jak rok. A kdyz uz, at aspon trochu foti. Rozhodovala jsem se mezi Lumii 950 XL a Huawei P9.. Huawei vyhral, protoze Android je pro mne o neco vys, nez Widlous na mobilu (ale trosku mne to mrzelo).
MíNela
30.4.17 9:49
Moc děkuju za gratulace love Včera jsem to ještě vylepšil, byl jsem na KVP v Dětřichově u Svitav a opravdu jsem zaválel - viz deníček a foto. Přeju vám hezkou neděli a pěknou Svatojakubskou noc !!!Váš kámoš Šíma ahoj
Kafroli
20.4.17 13:41
Můj první pejsek Baruš byla voříšek fakt báječný. Od známých se jim zaběhla fenka a měla 2 štěnda no oni je nechtěli.. chtěli je utopit.. a to se našim opravdu nelíbilo tak jsme si jí vzali. Jako by nám byla vděčná.. byla fakt úžasná. Skoro 15 let :) Je to moje srdcovka. V době co byla nemocná jsem hledala štěňátko. Přiznám se, že mi Pp bylo jedno.. netušila jsem na co je dobré. Patřila jsem do skupinky co si myslela, že Pp jsou jen na výstavy.. závody a na to, když chceš dělat oficiálně štěňátka a to jsem nechtěla. Chtěla jsem jen mazlíka. Miluju Izzynku víc než cokoliv. Po tom co Baruš umřela jsem se k ní šíleně upla a je to moje zlatíčko. Myslím, že je to vzájemné. Ale jsem opravdu ponaučená. Dnes už vím, že papír ti slouží jako důkaz, že pejsek je zdravý a nemá choroby. A dalšího pejska bez Pp už si nikdy nepořídím. Za Izzku padly tisíce páč měla nemoc demodex.. léčili jsme jí přes rok.. bylo to šílené. Peněz padlo dost.. ale stejně jsem si nejvíc přála ať je v pořádku. Dnes už je konečně zdravá a v pohodě jsem fakt šťastná. Nejhorší je prostě to, že se s původním chovatelem znám a vídám a jeho fenka nic takového nemá ani o tom neví. Naše doktorka říkala, že tato nemoc skáče přes generaci, že to musela mít Izzky babička. Nic nikomu nevyčítám. Hlavně, že je bobiš v pořádku. Ursinka už papíry má i když zatím nezávodíme. Nedělám mezi nimi rozdíly miluju je obě a ani jednu bych neměnila. Na cvičák budou chodit obě. Ursinka sice bude závodit. Ale Izzynku baví Agility a miluje překážky takže jí tu radost nemůžu vzít :-D Je jak blázen vždycky když jsme na cvičáku, hned letí na áčko nebo můstek :-D
EffyMerillis
18.4.17 20:25
Mě spíše udivuje, pokud se to ví, že chovatel neměl problémy s klubem či celkově ČMKU. Ale vím o tom něco, abych si s klidem vybrala CHS (já jdu teda do CIN). :-D
To já mám zkušenost jen se starou dámou a k ní pak přibyla tahle puberťačka. :-D Takže to bylo spíše vše o výchově a: "Jako promiň, ale jsi mladší, budeš poslouchat!", Betty byla vůbec ráznější. :-D A pravděpodobně příští rok budu mít štěndo, tak jsem zvědavá. Nejen na to, co na něj Sendy řekne (je trochu bázlivá, štěnda tolik neřeší, psi ji nevadí - obojí, pokud nejsou moc dotěrní a feny jsou nepřátele, musím ji vzít někam, kde jsou 100% psi i feny, protože tady nikdo kamarádit nechce, až na pár, které zná a dva menší už se začali bát jí, když si chtěla hrát :-D), ale jak pak budou dva magůrci vypadat. Sendy je už sice skoro tříletá, ale je to cvok jak se patří. Uvidím, jak se usadí po kastraci, ale zatím byl pár dní problém udržet ji v klidu, teď už jsem to vzdala a lítá jak pošuk, zatím neházím mičudu a nepřetahuju se s ní, ale to nevadí, ona blbne i bez toho. :-D
Ale parťák je vždy k dobru, Betty byla pak jak vyměněná, ožila i na stará kolena - a to, co dá zvířeti zvířecí parťák stejného druhu člověk nikdy nedá. :-)
Kafroli
18.4.17 19:17
Rozumim jak to myslis :-) ale pan nepapiroval zadne stenatko z tohohle vrhu od tehle fenky. Pac mela chvili pred koncem chovnosti. Od druhe a treti fenky co ma nyni na chov normalne papiruje dal :-) Stranky netusim jak maji.. jsem s panem a slecnama spojena pres fb a tam chovatelskou stanici propaguji. Maji to tam opravdu nadherne :-) Jinak jsem doplnila pro zajimavost neco o rodicich Izzky. Bylo to tam napsane jen tak na oko :-D tak jsem se aspon donutila to udelat pekne jak Ursince :-D

Mladosi jsou jak po vybuchu... :-D ale aspon je doma sranda. Ale jsou chvile kdy Izzous uz mi prijde opravdu dospela a nema chut si hrat nekolik hodin jako to male piskle a radeji odejde si odpocinout do ustrani. Ale kdyz maji naladu tak mam pocit, ze spadne barak :-D ale aspon Izzynka neni uz smutna a ma partaka :-) U nas jsou lidi takovy proste... ,,velkej pes ten je zlej, ten by te sezral pojd"... a nepusti pejsky tak me bylo Izzy fakt lito ona je hrozne spolecenska. Tak ma ted poradnou partacku :-)
EffyMerillis
18.4.17 18:17
Jooo, a zbrklost chápu. :-D Každopádně já mám naštěstí lidi na to, co mi řeknou, že bych mohla chvilku počkat. :-D
Kafroli
18.4.17 17:43
Je to složité :-D ale Izzy je z chovné stanice, ale nemá Pp :-) mamince končila chovnost a tak pár malinkých pejsků nemělo papíry. Jinak normálně chovná stanice funguje dále. Akorát jsem šíleně chtěla pejska a hned tak mi byl jedno papír. Bylo to nejblíže v mém okolí. Nicméně dnes už bych pejska bez papírů nechtěla. Nejsem podporovat množení bez Pp :-) Byla jsem zbrklá a posedlá mít NO HNED :-D
EffyMerillis
4.3.17 23:50
No přítel má auto malé, zapínání dvě vedle sebe, takže je jedno, do kterého ju cvaknu a pak na druhé straně a to by zase dostala na okno na druhé straně. :-D Nevadí, okno umyju, cestou zpět už ležela v klidu, jen ta cesta tam - dlouho autem nejela.
Vezmu asi prostěradlo, z toho to půjde skoro samo. potlesk
 
© HAFICI.NET - http://hafici.net/prezentace/2043