Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Prezentace pejsků

 

Prezentace » petrab » Egon » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
Úmrtí
12.2
Egon Pes
*
*
*
*

NA POČÁTKU STVOŘIL BŮH ČLOVĚKA A SPATŘIV JEHO SLABOST, DAL MU PSA. A.Toussenel
Majitel: petrab   Plemeno: Německý ovčák s PP
Zapsáno: 12. 11. 2010   Poslední aktualizace: 4. 3. 2018 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 20877   Hodnocení zakázáno
Kategorie: Skupina 1   Oblíbenost: 60 uživatelů *
Datum narození: 14. 5. 2002   Hmotnost: 40 kg
Fotek a videí: 1949+3   Komentářů: 2743


* Psí láska *
Psí láska
Gera †

O mně: Černý pes se znaky /pálení/, notorický aportér, obr vrhu, chovný s DKK 1/0, takže se nechoval. Po úrazu musel přestat sportovat. ZOP, ZZO, LA1, ZPU1, ZMP1, IPO1, ZM, ZVV 1. Canisterapeut. SLUNÍČKO. Co svítilo, i když lilo. NAŠE!
Můj dík patří v souvislosti s jeho zdravotními problémy Dáše Minaříkové, Lukáši Duchkovi, Slávce Bláhové a prof. Aloisovi Nečasovi.
Původ: CHS Ort Bohemia (klas. německé, maďarské a policejní geny)- viz PP, kříženec exteriéráka a pracáka, m. Peggy Milvel, o. Warro Hartis Bohemia

Krmení: granulář, posl. roky Almo Nature Holistic jehně, lahodné masové doplňky, priorita: suchary Dingo, piškoty a pribiňák a když panička dovolila - vídeňský párek

Oblíbená hračka: cokoli do huby, nejlépe balónek a latexové potvory a když to pískalo, tim líp

Jak mi doma říkali: Egi, Egoš, Egina, Gigin, Egonek, Egouš, Eginka a Giginka, Egon, Egiki, Egypt, Ňuňu, Gigoš, Myšili Pišili, Myšilka, Gigi, Pipi a Mimi. "Pandy" jeho kámošů mu říkaly Krokodýle a páníček Zlato moje a Ťuťu.

Svátek: 12.4.

Datum úmrtí: 12. 7. 2014

Poznámka: https://www.facebook.com/egonzmyhodenicku/

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: To jsem já

30.01.17 23:37

24.05.16 22:59

24.05.16 22:59

24.05.16 22:59

24.05.16 22:59

24.05.16 22:59
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
mal. Hivan
mal. Hivan
...
24.02.18 23:43
-
-
...
24.02.18 23:43
-
-
...
30.01.18 00:01
-
-
...
30.01.18 00:01
-
-
...
30.01.18 00:01
-
-
S šílenou pandou
30.01.18 00:01
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele


NahoruDeníček  vývoj počasí
2
3.2018
Náhled
.
25
2.2018
Náhled
.
23
2.2018
Náhled
Nuž, libý matematický fejsbukový standard bývá, že lidé často přemýšlí, počítají, dumají, reagují a někdy se i dožadují výsledku. A někdy se nechají i ovlivnit. A někdy vůbec nechtěj nikomu věřit. No a ten výsledek, když pak vyjde najevo, přemýšlí, počítají, dumají, reagují a dožadují se dál, protože komentáře rozhodně číst nebudou.
Takže je to 14. A proč?
Protože když celkem 30 jsou 3 psi, pak jeden pes (ať sedí nebo běží, má jakoukoliv barvu nebo je třeba jedný rasy, jak si kdo přeje, je to fuk) má hodnotu 10.
A poněvadž když celkem 18 je 1 pes za 10 a dvě sady tenisáků po 4 kusech k tomu, pak ta jedna sada tenisáků má hodnotu 4 (což znamená, že každej tenisák samostatně je za jedna).
No a když od těch 4 tenisáků, co mají hodnotu 4 se odečtou párky (přesně 5 nohou párků), pak ty párky musí mít hodnotu 2, aby výsledek byl 2.
A nakonec, pokud se k jednomu psovi, co má hodnotu 10, připočtou tenisáky – ale jen menší sada jenom 3 kusů (né všech čtyř, co mají hodnotu 4, páč jeden chybí, třeba se zakutálel, prostě tahle trio sada má hodnotu jen 3), tak to činí celkem 13. No a jestli pět nohou párků má tedy hodnotu 2, tak dvě a půl nohy mají hodnotu poloviční (je fuk, kdo je sežral), čili 1. No a to se připočte ke 13 a výsledek je tedy 14.
:) :) :) No, prostě je to úplně jednoduchý jak dvě facky, jen tu a tam je zádrhel, když je někdo totálně humanitní typ a né na logiku a na matiku :) . No a co nejde jednoduše, jde vždycky složitě!
21
2.2018
Náhled
Pejskaři jsou chytrá sorta! :)
15
2.2018
Náhled
Významný český král a bezvýznamný český pes?

Historie pražské Novoměstské radnice započala brzy po založení Nového Města pražského Karlem IV. roku 1348 a letos tedy oslavují její základy 670 let. Římský císař, český král a otec vlasti Karel IV. (1316 – 1378) se narodil 14. května. 14. květen je i výročím narození jednoho psa, Egona Ort Bohemia (2002 – 2014), který se již čtvrtým rokem prohání za „Duhovým mostem“.

Karel IV. se narodil jako nejstarší syn Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny. Byl pojmenován jménem běžným u Přemyslovců – Václav a jméno Karel přijal po francouzském králi Karlu IV. Sličném, který byl jeho kmotrem. Uměl číst a psát a ovládal několik jazyků, a to nebylo v té době u panovníků běžné. Z maleb na hradě Karlštejně je známa i jeho podoba. Byl na svou dobu vysoký, mírně nahrbený a hlavu držel k jedné straně kvůli svým četným zraněním. Měl výrazný nos, velké oči, krátké vousy a vlasy až po ramena. Vydal důležité listiny, byl zakladatelem mnoha institucí, dal postavit významné stavby a jeho zásluhou vznikla v Praze první univerzita ve střední Evropě – Univerzita Karlova. Založil hrad Karlštejn, aby tam uložil Korunovační klenoty a také Nové Město pražské, jehož centrem se stalo dnešní Karlovo náměstí. V době hladomoru dal postavit tzv. hladovou zeď na Petříně, aby tak zajistil svému lidu práci. Měl mnoho manželek a též potomků, a ač své sňatky vždy dobře naplánoval, byly to vztahy vždy harmonické. Historické prameny uvádějí, že na svém hradě Karlštejně se v jeho velkém psinci staral místní lovčí o cílený chov loveckých psů a úroveň chovaných psů tomu musela odpovídat. Na lovy jezdil Karel IV. rád. Se psy je spojen i syn Karla IV. ze třetího jeho manželství, český a německý král Václav IV., neboť v kronikách se uvádí, že i on měl zálibu v loveckých psech, kteří se stali osudnými jeho první manželce – Johaně Bavorské. Měla se jednoho dne v noci probudit, trhnout sebou, čímž vyrušila psy sdílející s nimi ložnici, a ti ji měli zardousit.

Od té doby uběhla hromada času a píše se rok 2018. A i kynologie se dávno ubírá mnohými jinými směry, než tomu bývalo kdysi. Životní role psa Egona se jeví jako zcela bezvýznamná a nemá nic společného s lovem ani královstvím. A přesto mají s Karlem IV. cosi společného.

Egon byl německý ovčák, největší syn Warra Hartis Bohemia a Peggy Milvel. Byl tak pojmenován jen proto, že jeho majitelé neřekli chovateli včas, které jméno od písmena E by se jim líbilo. První dny na něj volali Endy a taky Edo, ale nakonec zůstal Egonem. Aby ne, jméno Egon má nejasný původ a bývalo kdysi velmi oblíbené mezi německou šlechtou. Nevyhrál žádné mistrovství a ani nezískal nejvyšší světové ocenění na mezinárodní výstavě psů. Několikrát navštívil ale podhradí Karlštejna, rád se procházel v parku na Karlově náměstí, na největším náměstí v České republice, do r. 1848 nazývaného Dobytčím trhem, které je zároveň jedním z největších v Evropě. A dobytek, který sem tam městský pes Egon zahlédl na vesnické louce, když trávil víkend na chalupě, ho fascinoval. Jako správný Pražák se byl nejednou podívat i z Karlova mostu na řeku Vltavu aneb byl vášnivý milovník labutí a zdatný plavec, nebylo dne, po celé dlouhé roky, že by si v ní, v létě i v zimě, nezaplaval. Často běhal po Petříně a sem tam zavítal i na Vyšehrad, jehož význam pozvedl až Karel IV., neb jej přestavěl na kamennou pevnost a připojil hradbami k Novému Městu pražskému. A byl to rovněž zdatný lovec. Mezi jeho úlovky patřila myš, rejsek, čmelák, chroust anebo krtek. Často se svou paničkou navštěvoval i Novoměstskou radnici, která je v současné době známa bohatým kulturním programem pro malé i velké.

Během svého pražského života se Egon stal nezapomenutelným kamarádem mnoha fešných psích slečen a oblíbeným přítelem jeho čtyřnohých sousedů i dvounožců v pražské lokalitě Cibulka v Košířích. Ne nadarmo se proháněl dlouhé roky kolem usedlosti Cibulky, poblíž které celý život bydlel. Nejstarší zmínky o ní totiž pochází právě ze 14. století, kdy oblast patřila Jindřichu Názovi – písaři dvorní kuchyně Karla IV. A gurmánem to tedy Egon byl.
Po několika úrazech musel tento pejsek, který se doslova narodil s balonkem v tlamě a za všech okolností dychtil po práci, přestat sportovat a bylo hodně náročné přizpůsobit jeho temperament omezením, jež vyžadoval jeho zdravotní stav. Byl vysoký, černý, se sytým pálením, měl výrazný nos a hlavu držel na stranu jen tehdy, když zaslechl slovo kočička. Egona rád zmiňoval ve svých článcích a fotil i jeho kamarád, úspěšný fotograf Miroslav Zajíc (*1946), který získal např. v roce 1988 ocenění na výstavě světové novinářské fotografie World Press Photo či Cenu za uměleckou činnost Masarykovy akademie umění v Praze za rok 2003. V prvé řadě byl Egon ale milující pes, vážený a nejlepší přítel svých majitelů, s nimiž tvořil dokonalou smečku.

V posledních měsících života trávil přes den většinu času se svým pánem a stal se známým na sociální síti facebook. „Psal“ si totiž deník Egon - z mýho deníčku. Právě ten, co býval zde. Ten byl tenkrát plný černého humoru, ironie, nadsázky a fonetiky, nejen pouhé obrázky a příznivci jeho stránky si denně užívali jeho vzpomínek na chlupaté mládí či krátkých příběhů obyčejného psího důchodce, který bok po boku svého milovaného páníčka se zdravým selským rozumem a díky držení basy s malým páníčkem, který je již dávno větší než ten velký, dokázal přežít každodenní útrapy spojené s šílenou důsledností, puntičkářstvím, přísností a hysterií jeho paničky, které „neřekl“ jinak, než-li „Panda“ nebo Vona. Vzhledem ke svým zdravotním problémům se stal oblíbeným pacientem svých dvorních lékařů z Vetcentra ve Stodůlkách, známého ortopeda Lukáše Duchka a Dáši Minaříkové, kteří o něm hlásali, že s klidnějším a trpělivějším pacientem z řad ovčáků, i přes výčet záznamů v jeho kartě, se nikdy nesetkali. Venku ho neviděl nikdo jinak, než kráčejícího se svým oblíbeným míčkem nebo latexovým prasátkem v tlamě, které vyplivl jedině v čekárně veterinární ordinace, před obchodem, kde čekal na pribiňáka či na svůj milovaný Vídeňský párek. Nebo když se dvořil chlupaté dámě či okusoval listy plicníku. Kdokoliv se s ním setkal nebo ho zahlédl na fotografii, pokaždé ho poznal. Důvodem byly jeho oči. Jiný, pronikavý, zvláštní, jednoduše neodolatelný pohled. Denně čekaly při ranní kávě u počítače na jeho všední příběhy z běžného života stovky fanoušků, kteří prožívali se svými miláčky situace často podobné či shodné či ani žádného psa nikdy neměli a den ode dne jich přibývalo. Jak to tak ale už v tom životě bývá, jednoho dne, většinou zcela nečekaně, v tom nejlepším, všechno skončí…
Významný český král a bezvýznamný český pes! Oba jsou součástí naší minulosti. A již navždy zůstane tajemstvím, zda-li některý zcela nový človíček či štěně, které v budoucnu někde zahlédneme, nebude mít v sobě po předcích kapku jejich české krve.

O Karlu IV. bylo za stovky let napsáno nespočetně knih. Kniha na počest psa Egona vyjde letos. In memoriam.
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruHodnocení návštěvníků

Uživatel zakázal hodnocení své prezentace

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

Míla
12.1.18 15:48
Krásný hafíček, je mi líto že už je v nebíčku upřímnou soustrast sad
geminika
13.11.17 8:10
Dávno som tu nebola, ale vedela som, že ťa tu nájdem, Egonko. Pozdravuj moju Jessicu tam hore.
Dracula
12.10.17 1:19
https://hafici.net/fotogalerie.php?sekce=nadrz&c=822&s=1482&vse =1000 nikdy neomrzí :-( love
Dracula
9.10.17 22:59
love love love
anargo
6.5.17 15:10
Ahoj brachu,tak seš hodnej že na nás tam ze zhoora myslíš a neposíláš nám sem vedra.počasíčko zatím tak akorát. ano
marcelka6ka
28.1.17 12:39
To je balada, zimečka jak vyšitá, sníh, mrazík..kámo prostě psí nebe na zemi....nejraději bych si tu zimu někde zašil na horší časy, třeba zahrabal... víš jako, že bych si ji v létě jako moh vyhrabat a už by nebylo horko páč to léto to je někdy na mě moc teplý... ahoj
MíNela
30.12.16 23:03
Vzpomínáme sad
anargo
30.12.16 20:55
Gigísku jdeme Tě pozdravit a poslat Ti tam na obláček pořádnýho hubana love love love
anargo
4.10.16 12:27
Panda sice hudruje,že leje,ale aspoň není hic.no ale zase na nás narvala pláštěnky coze
petrab
12.9.16 16:27
líbí se ti na světě? tak si užívej smích

Autor si nepřeje k této prezentaci dostávat hromadné komentáře od uživatelů, které nemá v přátelích.

 
© HAFICI.NET - http://hafici.net/prezentace/822