Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Barf

 

Články » Barf 

Jelikož našemu malému vybíravému pejskovi přestali chutnat jak prémiovky, super extra stohvězdičkové, s kuřetem, rybou, králičí nebo jehněčí granule, obrátila jsem se na možnost krmení Barf. Moc jsem se toho nikde nedočetla. Mezi zastánci toho či onoho způsobu krmení psa se pak hovoří o variantách výživy: pouze granule, pouze nebo občas konzervy, vaření masa s přílohou, zbytky z kuchyně či od stolu nebo přerůzné kombinace.

Za tu dobu, co chovám pejska, se vystřídalo spoustu způsobů krmení : vařená strava / 70 léta, o kvalitních granulích by se každému mohlo jen zdát/. Později jsme přece jen přešli na pohodlnější způsob výživy a krmili kvalitními granulemi , ale nebylo to ono, každému sedělo něco jiného - no co? Vy byste celý život pojídali jen granule? Pokaždé jsem jim tam na to kápla vývar, žloutek, olejovky.

 

Krmím syrovým masem cca od Vánoc a pes se po něm zlepšil o 100%. Do tý doby jsme měli problémy s granulemi, v podstatě co sežral, to vykadil. Granule s kuřecím jsme nemohli dávat vůbec, neb měl po nich průjem. Tak jsem se začetla a zkusila to a i kuřecí přijímá bez problémů. Pes začal krásně mohutnět, srst má lesklou jak nikdy. A nejlepší je, že se na žrádlo fakt těší a zdlábne ho během chvilky.Nejlepší na to je a berte to s výhodou vaření oproti konzervám , že si chovatel psa sám při nákupu vybírá kvalitu ingrediencí, které bude vařit. Navíc lze jídelníček vařené stravy střídáním různých surovin výrazně zpestřit (různá masa, různé přílohy apod.). Možná má někdo ( přesně jako já) výčitky že se mu kosti udáví a z masa chytne parazity, ale časem jsem se chytla jako častí bafráři a stejnou vlnu a alespoň to chtěla zkusit. Hafák už se neplouží k misce jako na popravu, nýbrž zvědavě očumuje, co že mu to mixuju a připravuju. Nutno říct, že mě se sbíhají sliny taktéž a nezřídka si z jeho porce něco ukradnu. A nejen maso, spolu s případným podáváním různých vařených příloh jako jsou například rýže, vločky, těstoviny, vejce - nedávno jsem si zjistila na netu,že se malým psům podává jedno vejce týdně • psům středním a větším dvě vejce • Velkým psům pak podáváme vajíčka dvě až tři ( což se dá srovnávat s našim Maxem) - no Maxíkovo krmení nám zabralo čtvrtinu mrazáku a někdy bych klidně zauvažovala  o výměnu přihrádek.

 

Barf je vlastně nejpřirozenější krmení psa a podobá se výživě vlků.

 

 


F

F

F

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 6x Nelíbilo se: 0x Zveřejněno: 19.01.2011 Upraveno: 19.01.2011 Přečteno: 351x

Schválili: Rexik *** 20.10.13 • Rex *** 20.10.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Výživa psů
12.01.2016*****Jak vybrat krmivo pro velká psí plemena4x
03.05.2010*****Domácí odměny - mlsky pro psy.926x
21.01.2016*****Proč zvolit krmivo bez obilovin?9x
15.07.2009*****Pes a čokoláda2706x
30.08.2009*****Jak rozpoznat kvalitní krmivo1052x
30.11.2015*****Jak vybrat správné hypoalergenní krmivo5x
21.12.2015*****Jak vybrat krmivo pro malá psí plemena8x
25.01.2016*****Učíme psa na granule4x
11.04.2014*****Granule31x
12.12.2011*****Vánoce se psem15x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 4 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

[4] ® 28.10.2012
Sám psovi dávám plno jiných věcí než kvalitní granule, ale napsat že granule jsou pro psy nevhodné :D můžete třeba králíkovi lít mléko nebo kočce dávat salát :D vždycky měli nejlepší zdravotní stav a nejvíce se dožili psi co byli krmení kvalitními granulemi.
Celý tenhle BARF je jen další bezvýznamná věc.

[3] ® 28.10.2012
Chci říct že špatný business jsou granule co ničí psům ledviny, myslím ty levné co se prodávají hlavně v supermarketech. Kvalitní granule (přibližně 40 - 70 Kč+ za 1 Kg) jsou nejvyváženější, přiměřeně výživné krmivo, to znamená nejvhodnější krmivo, které pro psy existuje.
Je to tak jasné, jako že žárovka byla vynalezena, aby svítila. Dají se koupit pro různé psy, pro různá štěňata a pro staré psy. Lidé, kteří čtete tento článek a můj komentář abyste se dozvěděli, čím máte psa krmit, tak doporučuji kvalitní granule.
Autorovi článku vzkazuji že by si měl stravu svého psa hlídat, a hlavně podrobně sledovat, jestli se na něm nemění jeho psychické nebo fyzické vlastnosti (např. jako když má člověk příznaky žloutenky)

[2] Pudlinka® 03.03.2011
Ještě sem dávám o BARF zajímavý odkaz:
www.manwe.eu/…

[1] Pudlinka® 03.03.2011
O krmení syrovým masem jsem četla a uvažuji,že to také vyzkouším. Granule jsou sice pohodlné krmení,ale pro psa nevhodné.I v premium granulích je spousta přídavků,co psům nic nedají,možná,že spíše uškodí.Granule jsou byznys nic jiného.Maso je maso.

Další články tohoto autora
Žádné další články

© HAFICI.NET - http://hafici.net/clanky/127-barf-