Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Krátkosrstá kolie

 

NápovědaFórum » Chov psů » Psí rasy 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Krátkosrstá kolie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 11:49 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
no je vidět že ty každý plemeno srovnáváš podle NO. asi jinýmu plemenu nerozumíš.
Ale pracovní kolie má jinou stavbu těla,a jinej pohyb,než kolie po čistě výstavní linii,
Jestli se ti zdá zastaralej názor že pracovní a výstavní psi jsou jiní tak ti to vymlouvat nebudu, já kolii mám takže o nich vím podstatně víc než ty a nepotřebuju tady nikoho poučovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 11:45 NIKO – Re: Dobrman192168
Protože má hodně daleko do standardu,proto člověk kouká,jestli má vůbec PP ano" jasně ale když je pes po pracovních rodičích má lepší vlohy k práci,"Tohle je HODNĚ zastaralá teorie a dávno vyvrácená!Jen majitelé těchhle "krásných psů" tohle budou tvrdit stále a přesvědčovat o tom lidi :) Nepíši nikde o vadě očí,to si musí promyslet každý nastávající majitel a zvážit,jestli tohle plemeno si pořídit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 11:31 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
proč by zvíře nemělo být s PP? :-D jasně ale když je pes po pracovních rodičích má lepší vlohy k práci, a nedělej že mi nerozumíš,

prostě bych koukala co dělají rodiče jestli mají nějaký zkoušky a tak a hlavbně to zdraví kolie trpí na hodně vad očí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 11:26 NIKO – Re: Dobrman192168
Proč nemít krásného psa třeba i na pasení???Co přinese budoucnost nikdo neví a pak může mrzet,že jsem nevzal z výstavní linie.I na agility je hezký pohled na KRÁSNÉHO psa a tenhle pást asi nebude,nebo ano?Člověk někdy přemýšlí,jestli pes z pracovní linie je vůbec zvíře s PP ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 11:16 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
dám příklad-pokud chce kolii třeba na pasení proč by se měla dívat na štěndo z výstavní linie. jasně i pes z výstavní linie ti muže skládat zkoušky ale proč si to zbytečně komplikovat když si můžu vzít psa po pracovních rodičích takže štěndo pro to bude mít lepší vlohy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 11:12 NIKO
Dobrman192168 napsala: osobně byl koukala nejvíc na to- co chci se psem dělat pokud to má být pracant neber výstavní linii, S tímhle názorem nemohu absolutně souhlasit rozzureny I psi kteří nejsou z pracovní linie,mají hodně zkoušek ano Já tohle u NO majitelům psů s pracovní linie nejednou dokázal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 10:00 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Veya007
samozřejmě je to jen můj názor, ta šance že bude afected tam je, a já bych to fakt neriskla.
Taky jsem tomu nerozumněla ale ted jsem si taky kupovala kolii tak jsem se v tom musela zorientovat.
Třeba v chs Bohemia elenor se narodí štěnda trikolor.
Držím palce aby sis dobře vybrala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 09:46 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
jasný no, jak jsem říkala prdlajs rozumím těm zkratkám, neb jsem nikdy neměla "značkového" psa. Psa zamluveného nemám, jen si píšeme s majitelkou. Trikoloru chci a vím, že CHS je hodně :o) takže díky za radu, teď už tomu rozumím a vím, na co se koukat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 09:20 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Veya007
pokud je MDR1 +/- tak by mohl být alergický na nějaké očkovací látky.
Pokud jsou oba carrier tak je velká možnost že pes bude afected a pokud by byl vede tohle onemocnení k oslepnutí. vzít si štěně z tohodle vrhu je hodně velkej risk podle mě. Raději bych se koukla jinam, jestli upřednostnuješ třeba jednu barvu to nevím ale trokolorů je určitě hodně. ale koukala bych na to zdraví. Neb na co ti bude krásnej ale nemocnej pes...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 08:25 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
ahoj, no tak jsem docela v rozpacích, ale chci psíčka hlavně jako kamaráda, na naše věčné toulky lesem. žádné výstavy neplánuju, ale určitě tedy agi, výcvik a možná stopy. a jde hlavně o to, aby byl zdravý, že jo :)
je to chovatelská stanice, ze které pochází matka, nechali její vrh zapsat pod tuhle stanici.Jinak stránka štěňátek je aireenkajda.wbs.cz/… a líbí se mi hned to první Dominika :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 08:01 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Veya007
nevím co znamená MDR1 +/- ale pokud jsou oba rodiče DNA CEA tak bych takový štěndo nebrala protože bude 100% přenášet tuto nemoc i na štěnda, jako já osobně byl koukala nejvíc na to- co chci se psem dělat pokud to má být pracant neber výstavní linii, taky je nejdůležitější koukat na zdraví a pak až na barvu. A když pojedeš k chovateli na návštěvu řekni mu at ti ukáže certifikáty o vyšetření. nebo aspon jejich kopii. a jakpu krátkosrstku chceš odkud?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 07:56 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
jsem ten původní příspěvek smazala LOL potlesk takže dotaz ohledně KK, na co se zaměřit při výběru chovatele a štěnda.

otec:
oční vyšetření-prostý všech očních vad
MDR 1 +/-
test DNA CEA/CH - Carrier
DKK 0/0
uchovněn na výborně

matka:oční vyšetření CEA free
DNA CEA: carrier
MDR1 +/-
chovná výborná


tak nevím u obou je carrier, ale prd tomu rozumím
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 02:33 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Veya007
KK teda nemám ale kolie trpí hodně na nemoci očí,takže bych vybírala štěndo podle toho na co jsou testovaní rodiče a pokud možno by měli mít vísledy norma-negativní.Když jsou carrier tak už tu určitou nemoc přenáší na potomky. A pokud máš do budoucna v plánu se štěndem vystavy nebo zkoušky a pak chov určitě vypadá o hodně líp jdyž pes ničím netrpí.A taky bych se zaměřila na DKK a DLK ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 2646x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/104-kratkosrsta-kolie?od=51