Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Příprava na výstavu

 

NápovědaFórum » Chov psů » Výstavy 

+ přidat příspěvek
Příprava na výstavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 22:38 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: defisa
CAJC nemá anglický překlad, pouze francouzský "Certificat d´Aptitude au Junior Championat" = "čekatelství šampiona mladých" = "čekatelství junioršampiona".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 22:22 Žena defisa [80] - TeriéřiRe: Katy
a překlad taho CAJCe do Aj =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2011 20:54 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: defisa
Nejlepší mladý je výš než CAJC(=čekatel junioršampiona)... titul CAJC může dostat pes/fena ze třídy mladých oceněný/á známkou "výborný 1". Pes, který získal CAJC soutěží s fenou (CAJC) o titul "nejlepší mladý plemene". tento nejlepší mladý potom soutěží s nejlepším dospělým psem, fenou (kteří získali tituly Národní vítěz, klubový vítěz nebo CACIB ="nejlepší dospělý pes/fena") a veteránem o vítěze plemene = BOB.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 20:23 Žena defisa [80] - TeriéřiRe: Katy
¨Jelikož se zadává nejlepší mladý i CAJC.... nej. mladý vim ale CAJC mě nějak nenapadá ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 16:19 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: defisa
To jsem nějak nepochopila... nejlepší mladý je taky best junior.. ale co s tím CAJCem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 15:31 Žena defisa [80] - TeriéřiRe: Katy
Díky a poslední otázka pře výstavou CAJC jak??? Nej. mladý je best junior předpokládam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 19:02 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: defisa
Jo, nic zvláštního se tam neřeší.. navíc je v kruhu většinou překladatel ano hodně štěstí!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 15:36 Žena defisa [80] - TeriéřiRe: Katy
Jo takže normální angličtina ...Mi s malou jedem příští tejden na klubovku a máme anglána tak snad nám to vyjde ... Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 22:20 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: defisa
Ajo taak... no výborná=excellent, výborná=very good.. žádná věda v tom není :) Vítězové: národní=national winner, klubový=club winner, krajský=regional winner... ještě něco tě napadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 21:49 Žena defisa [80] - TeriéřiRe: Katy
Tak to je v pohodě to ještě rozumim ... a ocenění třeba V, VD, Klub, vítěz atd. (sice předpokládám že nám budou stacit V nebo VD ale kdo ví )
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 18:15 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: defisa
Tak mě napadá, že se ptají na věk - "How old is he/she"? to je tak normální... pak jen "teeth" z zubů, "testicles" u varlat, "Up and down" - tam a zpět, "Around" - dokola.. pokud se tedy ptáš jen na to, co potřebuješ v kruhu. Mě se ještě ptali na pracovní zkoušku, ale jinak jsem se s ničím jiným nesetkala. Žádné sáhodlouhé konverzace jsem nezažila.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 16:14 Žena defisa [80] - Teriéři
Ahojky chci se zeptat na nějaké anglické výstavní fráze ... třeba ocenění atd. ... Hovorovou ang. zvládám průměrně ale s tou výstavní zkušenosti nemám .. poradíte??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 12:48 Žena Avona [292] - Teriéři – Re: PhoebeAdel
Komíš piškoty moc nemusí, on je sýrový :-) Vážně - myslím, že je cesta, jak se s Phoebe pochlubit :-) Je krásná, tak budu držet palce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 12:33 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: Avona
Já vím. Mě jen šlo o to si to vyzkoušet:). Ale napodzim určitě bude sraz papíků, tak konečně doufám vyrazíme. A tam by si Phoebe mohla dát soutěž největší žrout piškotků :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2011 10:30 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: PhoebeAdel
Já bych nebazírovala na tom, kdo Phoebe předvede.. my také asi budeme mít holčinu na předvádění a můžu říct, že ten náš vořech daleko líp vypadá, když ho vodí kamarádka, než když chodí se mnou. Já ho cvičím, na přesnost jde lépe u mně, ale na " krásu " zase u kamarádky. Já osobně bych zkusila nejdřív chovatelku, jestli by nenašla nějaké řešení. My máme to štěstí, že naše chovatelka dělá i to, že po domluvě majitelé pejska přivezou den před výstavou k ní, ona si ho upraví, vystaví a majitelé si pak večer pro vořecha přijedou... Samozřejmě pejsek nesmí být úplný " závislák "
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 09:52 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: Avona
Ale to by asi vystavila :-) , akorát ona je z Milevska, tak to by asi byl problém. Mě spíš jde o to, proč si ji nemůžu vystavit sama. Protože jsme sehrané a ona rozumí na určité povely. Myslím, že na výstavách povel pozor moc nepoužívají smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2011 07:53 Žena Avona [292] - Teriéři
Adélko, jestli ti jde o klasickou výsavu, nevystavila by ti jí chovatelka od které jí máte? Dále se můžeš domluvit s dětmi, co dělají Junior handling, věřím, že se někdo najde. Na internetu určitě informace seženeš... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 16:39 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: Baslerinda
A teď vědět, ještě kde takovou akci najít :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 16:20 Shreya Re: PhoebeAdel
Adél pokud se s někým domluvíš tak přece nebude problém aby ti Phoebuli vystavil,to bys jedině musela na nějakou jinou akci,ne na klasickou výstavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 11:38 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Když se Phoebuli přiřezaly všechny zoubky a zjistilo se, že je výstavní, přemýšlela jsem o tom, že bych si s ní alespoň jednu výstavu zkusila. Když jsem se na to informovala, tak mi bylo řečeno, že jako vozíčkář si nemůžu pejska vést, že bychom rušily kruh. A musel by ji odvodit někdo jiný. To mě trochu mrzelo, ale tak co... no. Hledala jsem nějakou výstavu, či setkání vozíčkář pes, ale tam byli podmínkou zase asistenční či canis. Nevíte o něčem?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 20:56 pidbulterier
defisa napsala: Stafordšírský bulterier - stafbul, stafík, staf, staford

Americký stafordšírský terier - amstaf

Americký pidbulterier - pitbul, pitík, pit

Bulterier - bulík, bul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 11:52 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: AileenK
Jsem si toho vědoma - o stafbulech jsem nic nenašla. Postoj a způsob vystavování je podobný a líbilo se mi, že jsou v článku i postřehy k výživě. A v prvním dotazu vůbec nebylo specifikováno, co chce zadavatelka vystavovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 10:10 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
mimišák napsala: <a href="http://www.stafordi.com/zajimavosti.php?id=7"s rel="nofollow">http://www.stafordi.com/zajimavosti.php?id=7

Toto je ale jak se vystavuje amstaf (AST) ne stafbul (SBT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 10:09 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: defisa
Doporučuju se jet podívat na nějakou výstavu jak se stafbulíci vystavujou, popřípadě poprosit nějakého chovatele u kruhu zda by ti nevysvětlil jak psíka nejlépe vystavit, většinou jsou tam lidi ochotní a vše ti vysvětlí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 23:10 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: defisa
tak jsem asi slepá ale řeč o stafordech jsem nikde nenašla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 22:55 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: Dobrman192168
www.stafbul.com/…


..../ staford

Jsou to stafíci a myslim Táňa by to asi měla vědět nejlíp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 22:47 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: defisa
to teda slyším poprvé že Stafordšírský bulterier je staford :-D
staford neboli amstaf je Americký stafordšírský terier ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 22:31 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: Dobrman192168
Stafordšírský bulterier - stafbul, stafík, staf, staford

Americký stafordšírský terier - amstaf

Americký pidbulterier - pitbul, pitík, pit

Bulterier - bulík, bul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 22:17 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
defisa napsala: zase staforda...

že to sem pletu..ale myslela jsem si podle fotky že máš stafbulíka a staford je jiný plemeno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 21:09 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: Katy
zase staforda...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 21:00 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: defisa
záleží, jakého psa by sis představovala - u každého plemene je vyžadován jiný styl vystavení: např. rychlost pohybu, postoj, jestli je vystavován i na stole nebo jen na zemi atd...Některá plemena vyžadují pomoc handlera při postoji, některá ne, jiná mají zase přirozený postoj, takže de facto nemusíš dělat nic, některé musíš do postoje nastavit..to je různé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 19:55 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: defisa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 19:18 Žena defisa [80] - Teriéři – Příprava na výstavu
Prosím potřebovalala bych poradit kdybych kupovala psa s PP a chtěla na výstavu a pes měl předpoklady jak ho připravit na výstavu? Jak naučit výstavní postoj? Znáte nějaký fajn odkaz?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 1953x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/108-priprava-na-vystavu