Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Střevní onemocnění ( průjem )

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Střevní onemocnění ( průjem )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 21:05 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 19:53 Muž Pogona [8] Re: Libas
Libas napsal: Jinak necítím potřebu odpovídat na tvé příspěvky. .
Tak to jsem nečekal, je to pro mě docela síla, takovou odpověď bych od redaktora a správce nečekal....
Mmch. Ty první jsi reagoval na můj příspěvek a najednou taková potřeba není....Nechápu. hmm
U nás na terárkách jsou tedy kolegové redaktoři o mnoho přátelštější, empatičtější a nearogantní, snažící se pomoci každému, bez rozdílu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 19:08 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Pogona
Naprosto souhlasím s poslední větou tvého příspěvku. Škoda jen, že se jí také neřídíš. Jinak necítím potřebu odpovídat na tvé příspěvky. Přeji hodně štěstí a radosti ze společných chvil s pejskem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2015 13:21 Muž Pogona [8]
Jen ještě doplním, co se týče předchozí fenky, byl to před třinácti lety v únoru v mrazech nalezený cca 6měs. - 1 rok starý kříženec, kterého jsme se ujali ( čili s tak malým štěnětem nemáme zkušenosti, proto jsem se na diskuzích radil ). A jsem rád, že jsme jí mohli dopřát krásných 13 let bez nemocí, úrazů atd. a návštěv veterináře, nevím co je na tom divného. Fenka byla zdravá a měla se, myslím moc dobře. Na internetu je dnes spousta diskuzí a těchto "normálních" psů, bez různých alergií, artróz, atd. rapidně ubývá... I ve svém okolí to vidím, např. kolega v práci má zlatého retrívra starého 7 let, pes má potravinovou alergii, může POUZE nějaké super-duper hypoalerní jehněčí granule, navíc minulý týden mu potvrdily artrózu kloubu na přední tlapce, takže je omezený v pohybu..... prostě i psi již trpí civilizačními nemocemi, které jim sami způsobujeme ( nedostatek pohybu, špatná strava.... ).
Proto mi prosím vysvětlete, co je špatného na tom, že jsme měli 13let pejska, který nepotřeboval veterináře, nějak tomu nerozumím a proč bych si nepořídil dalšího, který by jinak skončil v útulku
- Vaše vysvětlení mě velmi zajímá....

A pokud jste si pročetl ( i přes Vaši evidentní lenost ) diskuzi na ifauně, víte, že jsem si poradit nechal, stravu ihned změnil ku prospěchu štěněte a radil jsem se a radil a poradit si hlavně nechal. Zvířata by neměli mít lidé, kterým se snažíte poradit, pomoct a oni si stejně nenechají a udělají to po svém - jako redaktor a dlouholetý chovatel terarijních zvířat na sousedních stránkách terarka.net o tom vím své a na rozdíl od Vás se na podobné dotazy VŽDY pokouším rozumně odpovědět a vyzjistit si od tazatele co nejvíc informací - to se ostatně můžete sám přesvědčit... ;-)

Chvála Bohu tedy, že rozhodování o tom, kdo má mít a nemít psa, není na Vás, to by totiž každé opuštěné malé štěně, podle Vašeho názoru za kterým si stojíte skončilo v útulku...
Doporučuju tedy si příště víc zjistit, než plácat nesmysly.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.09.2015 20:45 Muž Pogona [8] Re: Libas
Miluju ty, co ihned odsoudí ostatní za něco o čem houby vědí a navíc zcestně reagují na něco jiného než původní dotaz po 14ti dnech ( když pomoct bylo třeba co nejdřív ). Normální člověk se nejdřív zeptá PROČ a pak otevře diskuzi ( nebo jste se mohl juknout do mé prezentace) , opět Vaše pohodlnost a lenost... . Chápu, že ihned odsoudit je pohodlné a lehké. Kdyby jste to udělal, dozvěděl by jste se PROČ jsme si tak malé štěně vzali, já však i tak odpovím. Štěně jsme skutečně brali takto brzo byl to pátek a hned v pondělí ( ve stáří 5týdnů a 2 dny ) by skončilo v útulku, poradil jsem se s chovateli a ifauně kteří zdá se jsou trochu rozumnější a zkušenější a usoudili jsme všichni, že než v útulku, určitě mu bude líp v milující rodině, takže asi tak - čili nějaký zákon takovém případě řeší pouze hlupák - jenže to by se musel nejdřív zeptat PROČ, což ho nenapadne, protože je hlupák... Dále nevím , jaká hrůza-krmení je kuřecí maso, vnitřnosti, hovězí apod. Hrůzy jsou tak možná granule, kterými dnes pohodlní lidé krmí, pes je masožravec a syrové či vařené maso je pro něj tím nejlepším krmením,....

Pokud si tedy stojíte za názorem, jak jste sám napsal, lidé jako já by neměli vlastnit cokoli živého -
pak schvalujete a dáváte přednost umisťování nechtěných psů v pěti týdnech do útulků, to Vám tedy tleskám a divím se, že u Vás psi vůbec přežijí, nebo to opět souvisí s Vaší unáhleností a leností si nejdřív něco zjistit, to Vám ale tleskám také jedno je totiž lepší než druhé :o)

A nakonec jsem na ifauně řešil i téma očkování a spíše jsou chovatelé PROTI ( dokonce i proti odčervovacím tabletám - odčervují pelyňkem, někteří ), někteří se setkali i s postvakcinačním syndromem....to Vám ale asi nic neřká??? Čili vřele doporučuji si nejdřív zjistit na co reaguji a pak reagovat a osočovat,..... Pro pořádek vkládám i link na diskuzi, aby si každý mohl udělat obrázek o Vašem názoru ;-)
Já jsem myslel, že se tu dočkám pomoci a rady ( navíc od jednoho ze správců ).... ale asi jsem se mýlil i tak děkuji.

www.ifauna.cz/…

PS: téma očkování jsme řešili až skoro nakonci diskuze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.09.2015 19:33 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Každý má právo na svůj názor a má právo jej svobodně vyjádřit. Ale protože sem chodí i lidé, kteří zde hledají zkušenosti a rady zkušenějších majitelů psů, rád bych varoval každého, aby se neřídil ničím z těch hrozných bludů, co zde uvádí uživatel Pogona!! I já vyjádřím svůj názor - tomu, kdo se chlubí tím, že mu zemřel pes už ve 13 letech a že s ním nikdy nebyl u veterináře, kdo píše, že si pořídil štěně v pěti týdnech, tedy v době, kdy i podle zákona má být ještě u matky, a tohle štěně krmí takovýma hrůzama, o jakých tady píše, by mělo být zakázáno vlastnit jakékoliv zvíře. To je zase můj názor, který nikomu nevnucuju, ale za kterým si stojím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 20:34 Muž Pogona [8] Re: petrab
Jak jsem psal, hned na druhý den byla naprosto v pořádku, ale i tak díky. Co se týče očkování, co vymysleli jakékoli pro cokoli živého, jsou lidé rozděleni na dva tábory. Ti, co za každou cenu nechají očkovat děti, mazlíky proti čemu to jen jde a ti, co by se nejraději vyhnuli i povinným očkováním. My se řadíme spíše do té druhé skupiny, ale nejsme zas nějací "přírodní" extrémisti. Prostě co povinné je, to respektujeme, co však je nad rámec, děkuji - nechci. Jak třeba u dětí ( máme tři ), tak i u zvířat. Jak jsem zmiňoval, ona průměrná "úspěšnost" ochrany vakcíny před tou či onou nemocí je stejně od 60 do 90%, čili NIKDO mi nezaručí, že po očkování na cokoli danou nemoc nechytím ( u zvířecích vakcín si troufám tvrdit jsou procenta ještě níže ). Dále mi nikdo nezaručí, že vakcína na mě nebude mít nežádoucí účinky - ty jsou také otřesné, stačí si projít informace o té či oné vakcíně. Dále také existují jedinci, kteří jsou rezistetní vůči všelijakým vakcínám a ty u nich nefungují. A také proto, že i když se nechám oočkovat všemi dostupnými vakcínami co existují, pak existuje tisícovka jiných nemocí, na která očkování neexistuje a které mohu chytit taky. Krásný příklad je očkování proti chřipce, které si ani sami doktoři nepíchnou ( dokonce ani hlavní hygienik a min. zdravotnictví ),páč to je jen zbytečná chemie, chřipka v zimě zmutuje a očkování je mi stejně naprd, protože už má pozměněný kmen a vakcína na ni nezabírá. Nebo očkování proti žloutence, existuje pouze na jeden, dva typy žloutenky z pěti...atd...atd...
Proto, se nám jakékoli očkování "navíc - zbytečné" nelíbí a když můžeme, vyhneme se mu. Vůbec nejde o peníze - na dětech a mazlících zásadně nešetřím, je to prostě o přesvědčení, které nikomu nevnucuji a ani nechci, aby mi někdo vnucoval to své. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.09.2015 23:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Pogona
jedná-li se o maličké štěně, neradno vyčkávat kvůli dehydrataci a navštívit veterináře hned, pakliže se bude problém vracet, nechat udělat rozbor trusu a celkové vyšetření, může jít o diet. chybu, ale také o iks jiných dalších zdravotních příčin /mmch. i u štěněte je možnost podráždění slinivky, při častých a déle trvajících průjmech pozor též, aby stav nepřešel do chronického modelu,
co se týče očkování, rozhodně bych neriskovala v souvislosti s psinkou, parvovirozou, leptospirozou a inf. zánětem jater, které jsou nebezpečné zvláště štěňatům a starým psům, mnohem více, než povinná a nevyskytující se vzteklina, peníz tedy rozhodně doporučuji ušetřit jinde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 20:20 Muž Pogona [8] Re: Markiz
Ještě k tomu očkování, očkovaná není, poněvadž na vzteklinu se očkuje od ukončeného 3.měsíce, tu "lepší" nedáváme, jelikož má tolik nežádoucích účinků, které jsou mnohdy horší než samotná ta či ona nemoc... Naše zesnulá fenka měla min. 13 let, očkovaná také jen na vzteklinu a NEZNALA veterináře. Další důvod je, že očkování stejně neochrání na 100% ostatně jako kterékoliv jiné ( i to pro lidi ), takže proč cpát do chudáka pejska zbytečnou chemii, když stejně ve finále může být bez výsledku. Za ušetřený peníz, raději koupíme nějakou hračku či lepší granule pejskovi. Sám sobě bych to očkování nedal... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 13:19 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Pogona
Náš Rexík vůbec nesnáší granule. Dáváme pouze vařené kuřecí s rýží a mrkví. Probiotika a na lepší trávení pancreolan forte. Máme ale problémy od malička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2015 19:45 Muž Pogona [8] Re: Markiz
Díky moc za rady po sobotní dietě, která jí kupodivu jela o 106 už byla v neděli opět čilá a bez průjmu. Pro jistotu však přecházíme po poradě s pár chovateli na domácí vařenou stavu. Včera kuřecí maso s rýží a mrkví, dnes baštila vařená kuřecí srdíčka s bramborem, na zítra má již v lednici kuřecí játra s rýží atd. Vše doplněné trochou kvalitního tvarohu na noc. Všechno to s chutí baští a je to pro ni zdravé a hlavně je průjem PRYČ. Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 07:51 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Markiz
a kdyz to tak ctu, prujem byl ocividne z odcervovaci tablety, to se stava :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 09:55 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Pogona
Nejsem vet, ale prujem jsem u svyho stenda resila taky. Na zastaveni jsem dostala na veterine jakousi "kapsicku", asi kilovou, po ktere se pes zacpal na dva dny a pak uz byl uplne v pohode.. co tak u vas ctu, myslim, ze je vsechno v pohode - mozna jen s tim tvarohem neprehanet, ale urcite bych presla na jine krmivo, az se prckovi strivka uklidni.
Mj. podle zakona muze byt pes prodan v minimalne 49 dnech, coz 5 tydnu neni :-)

Nez obili ve forme pedigree a spol, tak neco lepsiho - my byli doted na Brit Care jehne a ryze, to je asi takova zlata stredni cesta kdyz sedne, pak uz je na Vas kolik budete chtit investovat a jak bude pes velky, jestli je nutne pridavat treba neco na klouby a tak..

ale pokud uz neprujmuje, pije a je vesely, pak si myslim, ze to bude v poradku. Treba jen neco nesedlo.

Jen se zeptam - prcek neni ani jednou ockovany? Proc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 20:50 Muž Pogona [8]
Zdravím všechny milovníky pejsků a prosím o radu, zda postupujeme správně.
Po úmrtí našeho pejska, jsme si minulý týden pořídili štěně, dle veterináře předchozích majitelů již možné k úplnému odstavu, po první odčervovací tabletě. Bylo 5 týdnů staré, dnes je mu týdnů 6. Kříženec ovčáka a křížence. Váha 2kg, čilé aktivní v pohodě. V úterý už náš veterinář podal jen druhou odčervovací tabletu, zatím neočkoval. Navázali jsme na stravu předchozích majitelů ( konzervy, kapsičky, granule, na noc trocha mléka ). Týden bylo štěně úúúplně v pohodě, dnes ráno však dostalo vodnatý hnědý průjem, bez zvláštního zbarvení či krve. Začalo pospávat, nežralo. Nastudoval jsem co nejvíc informací na netu, poradil se s chovatelem německých ovčáků poblíž nás. Odpoledne již štěně jako mávnutím Harryho kouzelné hůlky začalo být opět aktivní, jako by se nic nedělo ( ucvrklo si za den třikrát - žádný drastický průjem a celou dobu hodně pilo ). A teď k dotazu. Pokud pije a je akční, prý je na veterináře čas, měl by přejít do tří dnů, je to tak? Jako dietu jsem mu nasadil vařené kuřecí prso s mrkví a rýží -to baští. Dále byl doporučen kvalitní tučný tvaroh a bílý jogurt jako probiotikum, také úplně vysadit mléko. I tvaroh s chutí teď navečer zbaštila. Samozřejmě všeho přiměřené dávky - žádné překrmování. Na pití jsme dali vodu a heřmánkový čaj s trošlinkou kvalitního medu. Je to tak v pořádku? Děkuji všem zkušeným za rychlou radu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 00:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Ria542
při náhlém průjmu nutno nasadit totální hladovku, jen přístup k vodě (nepít na eks velké množství vody), možno převařené či koupené z lahve bez bublinek, po 24 hod. u štěněte či ml. psa a jinak až i po 48 hodinách postupně začít zkrmovat rozvařenou rozšlemovanou rýži po lžičkách - málo v krát. intervalech, postupně přidávat zcela libové a úplně rozsekané na jemno vař. maso (kuře, hovězí), postupně přidávat běžnou stravu od mála po více a přejít na klas. krmení, jestliže i přes hladovku a následné nasazení diety průjem přetrvává, lepší zajít k vet, protože se může jednat o banál. strav. chybu, ale i o infekci či mnohem vážnější záležitost, není dobré dlouho vyčkávat, pes se rychle dehydratuje a navíc hrozí chronické průjmy,
je-li jakýkoliv náznak krve ve stolici, k vet. ihned, nejen kvůli příp. infekci, parazitům, bakteriím...

Co se týče pročištění střev, možno smecta, větší množství černého uhlí (já dávám klidně pro NO 3-4x denně 3-4 tablety, pozor ale - stolice je zabarvená a není poznat pohledem příp. krev ve stolici), dále existují různé preparáty jen pro psy (aptus attapectin, dia dog (skladovat v lednici) na zahuštění stolice apod., je nutno vyzkoušet, co psovi lépe vyhovuje a vždy mít něco doma při ruce

plochý červ je ten, kterej není oblej, ale je spláclej, jako kdybys na něj šlápla, např. tasemnice aj., většina klas. odčervovadel působí jednorázově a to na oblé červy a a ploché nezlikviduje,
co se týče odčervování, je vhodnější místo prevent. odčervování u dospělého psa nechat dělat v urč. intervalech rozbor trusu a případně odčervovat pouze, je-li to nutné, přeci jen jde o chemii a té je kolem nás i psů až až...
www.zelenaliska.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:00 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: Ria542
Jestli Mel nepije, bylo by lepší zajít na veterinu. Oni budou vědět, co s tím. Jestli Smecta nepomohla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 12:01 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Toto?!
Je možné, že to je toto? "Pre napadnutie jednobunkovými parazitmi je charakteristická chronická hnačka s prímesou hlienu, prípadne krvi. Je pri nej typické striedanie hnačkového obdobia a obdobia normálneho formovaného trusu."
Jednobunkové parazity? O čo ide? Nesedí to úplne, skôr by som povedala, že tá pasáž: striedanie hnačkového obdobia a ... Hlien som si nevšimla, krv už vôbec... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 11:46 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Pomooooc- čo to môže byť?
Takže Meli má hnačku... sad Neviem z čoho, bojím sa o ňu. Smecta nepomáha... Môžu to byť tie "ploché červy"??? Čo to vlastne je? Ak nie, čo vás napadne ako príčina? Ďakujeeem. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 15:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
rozbor trusu asi jak kde, cca odčervovadlo jednorázově na 40 kg váhy vyjde do 200 podle druhu, na 20 kg do 100 cca a rozbor trusu 250, tedy u mýho vet.
K rozboru potřebuješ trus ze 3 dnů z každý hromádky kousíček, resp. z každýho údobí (ráno, večer, v poledne) (stačí velikosti třešně), uschovávat po celou dobu v lednici!!!)a skladovat né ve sklenici vod vokurek, ale v plast. piksle - tu ti prodaj spec. v lékárně.

Rozbor se dělá na všechny druhy parazitů, tedy jak oblý, tak plochý červi. Což odčervovadlo bývá přev. na oblý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 10:16 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Zlatá slova. Hele, o kolik to může být dražší? O cenu jedné krabičky cigaret nebo čtyř piv? No, tak si prostě tu krabičku nedám, nebo nevypiju ta čtyři piva... kurník, teď mne napadlo, že když už 19 let nekouřím a 4 roky nesmím pivo, tak bych už měl být pomalu milionář...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 10:14 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Mám, ale nenapadlo mne, že jsem to špatně pochopil... to nic, potŕadil jsem se s přítelem po telefonu, dal divákům 50 na 50 a nakonec jsem to udělal s pomocí nápovědy správně smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2013 20:20 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: Aha. A dá se to tedy dělat i tak, že se udělá místo preventivního odčervení rozbor trusu a pes nemusí žrát žádné tablety? jo, tak to dělám už mnoho let já, je to ale dražší, přesto se domnívám, že si to pes zaslouží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 20:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
a máš telefon?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 11:04 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Můj veterinář to ví, já to nevím a moje paměť je tak plná, že si to nezapamatuju, pokud to nemám napsané. sad
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:17 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: KAMARÁD
jak který, některý na mnohem více, to snad jeho veterinář ví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 18:39 KAMARÁD – Střevní onemocnění ( průjem )
Prášky jsou na váhu psa,třeba jeden na 10kg ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 11:40 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Aha. A dá se to tedy dělat i tak, že se udělá místo preventivního odčervení rozbor trusu a pes nemusí žrát žádné tablety?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 22:33 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
odčervuješ-li těmito preparáty oblý červy, doktorka Ti dala dvě tablety, abys odčervil preventivně a to tak, že podáš 1 tabletu a druhou za 14 dní (protože látka v těchto preparátech zlikviduje škrkavky v zaž. traktu, nikoliv však další, které tam teprve doputují, takže proto ta pauza, za 3 měsíce by sis měl přijít pro další várku.
Škrkavky ve výkalech, když je pes hodně začervený, vidět můžeš, ale přesně to určí jen rozbor trusu, takže když už do hafana tuhle chemii rveš, tak pak tak, aby to bylo funkční. ahoj
hafici.net/forum/683…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 19:20 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
No, ať to udělám správně (dřív jsem nikdy neodčervoval, moji předchozí psi nikdy nic venku nežrali, byl jsem rád, že žrali, co jsem jim dal). Od paní veterinářky jsem dostal 2 tabletky Cestal Plus s tím, že další odčervení bude za 3 měsíce. Tím tedy paní doktorka nemyslela, že mu dám teď jednu tabletku a za 3 měsíce další, ale že mu dám teď jednu tabletku a další, když budou v hovínku mrtvý breberky, dám za 14 dnů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2013 16:23 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
No ona bola odčervená naposledy v 4-tom týždni, tak sme jej dnes dali tabletku podla postupu veterinára... Uvidíme, myslím si, že to pomôže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2013 15:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Ria542
;-)

jinak odčervuj dle schématu pro štěňata, např. www.vetcentrum.cz/… , ale nejlíp se dohodni s veterinářem svým , až pes dospějě, je vhodnější, jak jsem už asi napsala - místo odčervování nechat udělat rozbor a necpat do něj chemii preventivně zbytečně (!!), vždy min. např. před očkováním, či 2-4x ročně dle toho, kde se bude pohybovat a zda-li je s malými dětmi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 15:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
rozhodně to neni k smíchu, ale fakt tadyyy hafici.net/forum/280… smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 06:51 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Libas
To nie, ja to zbieram, lenže u nás na ulici sa akurát vypálila tá "žiarovka", či čo to je v tej lampe... tone A ja sa v tom moc teda nebabrem. Pri ďalšej lampe je rozobratý smetiak (fakt nechápem, komu sa takéto niečo chcelo spraviť) :-( Jej sa vonku nechce chodiť a už vôbec nie smerom, ktorým chcem ja... :-D Moja mama tvrdí, že dnes ráno to už bolo dobré, tak neviem, napíšem až pôjdem aj ja s ňou von... Včera sme volali tomu "chovatelovi" a ten nám prezradil, že odčervoval v 1 mesiaci, ale veď ona už má dva!!! Tak mamina dnes ráno dala odčervovaciu tabletku a nechala ju to zapiť. Ešte nám povedal, že ju kŕmil granulami (normálna porcia) a ešte nejakými mäsovým kapsičkami!!! coze Tak možnože aj preto, že teraz už kŕmime len granulami... Začíname prechádzať na ten Fitmin medium puppy, tak dnes sme zamiešali do odmerky aj na spodok z nich, pekne pomaličky (máme takú odmerku, z ktorej už len celý deň odsypávame)... Tak zatiaľ ďakujem!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 00:19 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Tohle není k smíchu! Každý pejskař by měl po svém psovi uklízet jeho exkrementy, protože pokud to nedělá, tak to není pejskař, ale ignorant, který jen pejskům škodí a nahrává lidem, kteří psy nenávidí a ubližují jim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.12.2013 21:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Ria542
pakližes nasadila hladovku, dietu a léky proti průjmu (což asi ne, když mluvíš o pamlscích) a ten přetrvává či se zhoršuje, vezmi si baterku, abys mohla vet. říct, jestli nemá pes ve stolici krev a jeho návštěvu neodkládej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 20:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 20:38 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Ria542
Počkej, nerozumím tomu, že jsi toho moc neviděla, že byla tma. Snad po pejskovi hovínko sbíráš a vyhazuješ do koše nebo popelnice, tak musíš vědět, jakou má stolici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 19:38 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Ria542
Nuž... :-O Vonku sa mi zdalo, že to je až úplne riedke, no moc som toho nevidela, tak nechcem predbiehať... Môže mať riedke aj z prechladnutia??? Môže byť v strese z toho, že ju berieme von do tej "zimy", keď na to doma nebola zvyknutá??? Bože, budeme volať veterinárovi, asi sa aj rovno objednáme, pre istotu... :-O Aby nám aspoň povedal, či už aj radšej nemáme odčerviť... Držte nám palce!!! ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 17:50 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Hm... vyslovene "riedke" to nie je... Používame nové pamlsky, Brit training, neviete niečo o nich? (viac o zložení...)uvidíme, vonku je už tma, tak neviem ako je na tom... zajtra napíšem, nejdem do školy a budem celý deň s ňou ;-) Tak sa zatiaľ majte dobre!!! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Ria542
Co se týče řidší stolice, nemuselo štěněti něco sednout, voplajznout někde něco nevhodnýho, mohlo více běhat, nalemtat se ledový vody, né všechny pamlsky či ty ve větším množství konkr. štěněti sednou,zvláště-li je-li zvyklé jen na granule, i stres je příčina, jak píšeš, mohlo ovšem také prostydnout aj. inf. průjem a choroby nezmiňuji, kdyby to přetrvávalo, či se stala stolice skutečně velmi řídkou a četnou, je potřeba zajít na veterinu, nasadit dietu, léky na její zastavení kvůli příp. dehytrataci, (hlavně musí mít stále přístup k vodě!,odražený teploty, lépe převařené či čerstvé z uzavřené lahve - bez bublinek) ,rozhodně není však dobré vyčkávat, protože by průjem by se mohl stát i časem chronickým a to není nic moc. Jestliže je stolice řídká, můžeš vynechat dvě krmení a pak krmit pár dní častěji menšími dávkami, když se to ustálí, kdyby šlo už o průjem pořádný, je nutno nasadit, i když se jedná o štěňátko hladovku, následně dietu (šlemotivá rýže po lžících ikskrát denně, postupně s přídavkem suchého libového masa na pidi kousíčky jak nastrounané (např. kuř. prsa, libové hovězí zadní), postupně příp. s rozmačkanou vař. mrkví) a když je vše ok, zase postupně ubírat dietu, přidávat po troškách granule a najet na běžný systém krmení. Samozřejmě se může příp. stát i to, že pes začne být na určité granule alergický, ale to bych zatím rozhodně neřešila. Přetrvávající průjem může značit i podrážděnou slinivku, kdy je potřeba nasadit přísnou dietu na nějakou dobu a většinou se to za chvilku dá do normy.
Samozřejmě to může být též způsobeno začervením, přípravek na odčervení užívej dle veterináře (nejlépe u štěněte ve formě pasty) v pravidelných doporučených intervalech, v dospělosti buď nechávej dělat rozbor trusu alespoň 2x ročně, nechceš-li do hafana cpát chemii zbytečně preventivně (je to ale pochop. dražší než odčervovadlo) a nebo odčervovací látky střídej, nedávej stále tu samou, leda tak jednou dvakrát, aby nedošlo k rezistenci (že na látku, která lék obsahuje červi začnou kašlat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 17:02 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Ria542
Nejpravděpodobnější je, že je to ze stresu + větší příjem vody než dříve. Mělo by se to upravit samo. Dokud to nebude vyloženě řídké, že se to nedá sebrat do pytlíku, tak bych to neřešil, jen bych ji sledoval, během několika dní by se to mělo spravit.
Co se odčervení týká, štěňátko by se mělo odčervovat co dva týdny, později jednou za měsíc a tak od 6. měsíců 1x za 3 měsíce.
Ještě se snažím najít informace o těch granulích, kterými ji krmíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 14:04 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – riedka stolica
Fotka k příspěvku Ahojte! ahoj Moje šteniatko dlhosrstej kólie má riedku stolicu... Nie je to vyslovene hnačka (prujem), ale je to redšie, ako by malo byť... Krmivo dávame to isté, ako chovateľ, venčiť sa chodíme po jedle, keď sa zobudíme, alebo keď už je čas ísť von ;-) Trvá to od včera večera, vtedy mala prvý krát redšie... Veterinár nám povedal (predvčerom), aby sme si ju odčervili aj my sami (aj keď to spravil chovateľ, no už neviem kedy...), máme to spraviť? Čo doporučujete? Môže to byť zo stresu? Alebo z pamlskov, či "kosti na hryzenie"? Ďakujeeem! :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 14:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Jaké podáváte lidské léky psům při průjmu? Co máte ověřeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 23:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
DaD napsala: On mi ten Brit Care taky žere jen s vývarem a masem. taky má recht, samotný granule jsou hnusný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 15:02 Žena pavoucica [703] Re: DaD
To jsem měla s Lupinou taky je chroupala jedině s vývarem a nebo masem a to ještě potvora vybírala granule a plivala je ven a maso vždycky vybrala smich Nejlepší je psovi namíchat do granulí které baští ted, hrst těch nových a postupně přidávat a ty puvodní ubírat.Ale Lupince to tak zachutnalo, že prvně vyžrala Acany a pak teprve Brit Care ano Přechod byl celkem snadný.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 12:38 Žena DaD [745] Re: pavoucica
Děkuju a přechod na Acanu proběhl v pohodě bez průjmu??? Beňour se pokadí z kde čeho, tak než vyhodím peníze, radši se už ptám... On mi ten Brit Care taky žere jen s vývarem a masem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 11:18 Žena pavoucica [703] Re: DaD
Ona naše Lupina Brit Care prostě odmítala žrát, tak jsem brousila po netu co by jí mohlo vyhovovat, protože i veterinářka mi řekla že než psa nutit, to mu raději vybrat něco co chce.Tak jsem studovala ptala se a koupila malý pytel Acana Senior a chutnalo :-D Byla jsem za ni ráda.V porovnání s Brit Care mají Acany prý větší obsah masa a tím i víc proteinů.Když jsme byli tudle u doktorky dostali jsme i pochvalu. Lupina se zbavila "tuků" a schudla zato ji přibilo víc svalové hmoty a měla během těch pár týdnu i váhový přírůstek:)Měla jsem strach že málo žere, ale ona si sní jenom tolik kolik potřebuje.Já jsem s Acanou víc než spokojená, ikdyž se samozřejmě najdou zlý jazykové, ktěří mi tvrdí, že Acana není nic moc....Ale většinou jsou to lidi co se v tom sami nevyznají:)Já mám na to svuj usudek a toho se držím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 09:17 Žena DaD [745] Re: pavoucica
Určitě, máme taky takovou zkoušenost. Máme Brit Care, zdá se vám Acana lepší, co se kondice psa týče???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 08:44 Žena pavoucica [703]
Je normální, aby se barva sakramentů u pejsků měnila podle druhů granulí???Naše Lupina má ted okrově hnědé a krmíne Acanou pro seniory, když jsme krmili Brit Carem tak měla tmavě hnědé.....Přijde mi to zajímavé ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 15:46 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: petrab
Má. Dalo by se říci o něco světlejší než jsou granule. To by vůbec nevadilo, stejně příští týden musíme koupit další pytel, do 20. bychom nevydrželi.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 4085x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/115-strevni-onemocneni-prujem-