Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Línání a následné vyčesávání

 

NápovědaFórum » Péče o psa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Línání a následné vyčesávání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 21:59 NIKO – Re: Dobrman192168
Já krmím granulemi BOSCH a nikdy jsem žádný problém neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 21:18 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Ale už se docela těším ty štěněcí chlupy jsou sice super že se necuchají ale už chci aby byla velká :-D navíc se ji ted začali dělat šíleně lupy takže jsem ji začala dávaj nějaký kapky na zlepšení srsti a asi změním i granule to je moje peklo ty granule :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 21:05 NIKO – Re: Dobrman192168
Já myslím,že ano.U NO začíná se napřed měnit hřbet,udělá se mu pěkný lesklý pruh nové srsti,kořen ocasu a to se pomalu zvětšuje.Ve čtyřech až pěti měsících,podle toho kdy začne,je přesrstěný,ale spíš až kolem pátého.No,trocha chlupů je :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:34 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
tak to by mělo být tak nastejno u všech plemen ne? no ale v tom přápadě nás to čeká za chvilku to bude všude chlupů už se fakt těším :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:10 NIKO – Re: Dobrman192168
U NO to je mezi třetím a čtvrtým měsícem.Někdy o něco dříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 19:11 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
my zatím nelínáme. Kdy vlastně začíná štěněcí srst nahrazovat ta ,,dospělácká´´
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 19:09 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: pavlinapoddana
:-D klidně přispěju - měkkoučká heboučká podsada. jo a v neomezeném množství :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 23:10 Žena defisa [80] - Teriéři – línání
My línáme docela dost a vyčesáváme umovým kartáčem na ruku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2010 18:43 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
už jsem přemýšlela že budu šít polštářky a plnit je podsadou,to bude poleženíčko. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 12:15 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: pavlinapoddana
Jojo začínaj, Fantunle začíná línat... to zase bude chlupů hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 19:17 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: pavlinapoddana
ehm.. už je přesrstěno. Češu obden a nic. My to odbyli v těch největších mrazech. Fena pouští chlupy před háráním a teď je klid. Ale jinak vše ukazuje na jaro. Tak vysavači zdar!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2010 16:08 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Už se vám vaší miláčci taky začínají přesrsťovat,u nás už to pomalu ale jistě začíná.Už se těším.jak budu obden měnit sáček ve vysavači.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 20:29 Muž Trhači z Krupky [91] - Teriéři
Jestli chcete k Vánocům pitbulí peřinky, stačí si přijet, pichlavých jehliček tu máme nejmíň na dvě duchny smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 18:32 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Njn ty krátké chlupy pravda píchaj jako potvory, ale Fantasy je stejně "bouďák" takže toto mě netrápí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 17:08 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Iva Hešková
No já právě nechápu, jak někdo říká "dlouhosrstého psa do bytu nechci"... přitom je to daleko lepší, než hladko/krátkosrstý.. když jsme měli kavalíry, chlupy se scuckovaly do rohů (máme plovoucí podlahu) a pak se to sebralo. Teta, co má bullíka, denně vytírala a já měla stejně ponožky plné jehliček :-| :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 17:02 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: Katy
Jo jo :-D to se zapíchne do koberce a nejde to ani zamést, vysát, vykartáčovat....Je to horší něž dlouhé chlupy, které sice dělají chuchvalce, ale ty se dají kartáčem odstranit. Zlatí yorci, kteří mi sice dobrmana nenahradí, tak ale aspoň kvalitu naháním kvantitou smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 16:53 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Iva Hešková
ufff, a ty kraťoulinké - to je peklo, co? smich to se zapíchne a už to nevytáhneš :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 16:52 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: AileenK
Tak to já mám výhodu, páč yorci nelínají smich Ale u dobrmana jsem taky vyzkoušela kde co a línal děsně, chlupy byly všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 16:33 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: AileenK
Už jsem toho vyzkoušela mraky a nic nepomohlo smich ať si výrobci tablet a různých příravků strčí své vynálezy...do šuplíku třeba. Jinak dávám řasu a lososový olej (spíš kvůli stravě). Občas mě chytne záchvat a něco koupím, ale už to nějak neřeším... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 15:09 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
přidáváte něco na srst v době i mimo dobu línání? Nějaké prášky/olej/řasu?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 11:09 Žena l3nka [1] - Společenská plemena
ja kazdym rokem na jare kdy pes shazuje srst nabranou v zimnim obdobi zjistuju ze vycesavani je fakt nekonecne smich to muzu cesat kazdy den ale porad toho je plno... ale pak prijde zlom a nelíná vubec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 09:59 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Květka
Pilka na železo? To mě fakt zajímá, jak ji používáš :-) Popiš to prosím podrobněji. U toho mého chlupatého mamutka mi gumová rukavice není k ničemu - na podsadu se s ní nedostanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 18:02 Žena Květka [0] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
U nás se kartáčování moc neujalo, potvora mi zdrhá a má z toho prču hop Používám gumovou rukavici nebo pilku na železo (super pro vyčesání podsady - mops má dvojí srst), která je stejná jako kovové hrabičky, jen o hooodně levnější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 17:47 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: mimišák
Já teda nemám plemeno, které by vyžadovalo psí salóny a nějakou úpravu, ale na jedné výstavě mi byl "vnucen" přípravek od firmy Plush Puppy www.plushpuppy.sk/… - má odpuzovat špínu a usnadňovat rozčesávání. To je sice fajn, ale paní jsem říkala, že chci něco na objem (aby na výstavě nevypadal jak pleška)... jooo, ponaučení pro příště - "pečlivě čtěte příbalový leták", nejléle ještě před koupí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 23:00 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: oldkiwinka
Asi je to dost mimo - ale moje zkušenost: Besi (BSP) jsem od štěnda zvykla na pravidelné kartáčování a teď už to berem obě jako relax. Je celoročně venku, takže to hlavní línání je 2x ročně. K tomu ještě pouští chlupy před háráním (což je taky dobrý rozpoznávací znak k zvýšenému hlídání). Osvědčil se mi obyčejný hřeben na psa a "T" hřeben - vypadá to jako hrabičky. Hřebenuju jak se mi to hodí - minimálně 2x - 3x týdně. Na rozčesávání používám Khara MagicLiss - je to skvělé zvlášť po namočení srsti. Nemám problémy s chuchvalci ani zacucháním srsti. Jaké máte zkušenosti s kosmetikou pro psy a psími salony? mimišák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 19:58 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
My používáme gumovou rukavici, vlhký hadr, ale nejlepší je vysavač se speciálním nástavcem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:44 Loris
My češem hřebenem na psy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 19:26 Gomez – cisteni
no ja si vzdy vemukartac a co jde kartacem tak udelam kartacem a zbytek otru hadrou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 21:18 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: AileenK
No moje úprava spočívá v tom, že ho vemu hřebenem asi jako ty hadrou smich v Roudnici ani to ne, protože línal a já z něho nesměla nic vyčesat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 21:16 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Lucinka
smich Ano s touto myšlenkou se ztotožňuji potlesk Ale zase úprava na výstavu je pohodičky, mokrej hadr přejedu tim psa a jdem do kruhu X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 20:52 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Lucinka
no, na doma je to daleko horší! smich brrr...krátkochlupa doma mít nikdy nechci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 20:48 Žena Lucinka [6] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
pořídila jsem si krátkosrstýho psa s myšlenkou,že z nej nebudou chlupy.... omyl hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 19:04 Žena skanky [0] - Honiči a barváři a příbuzná plemena
já mam trimovací čepel a je fakt vyborná, mnohem lepší jak vše ostatní a že jsem na tu mršku měla dost.. vyčeše to i prach co má v strsti.. ale taky to nejni stoprocentní, to asi nejni nic..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 10:41 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
No jasný že dam vědět, dokud do tý doby Fantasy nevylíná :-D :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 21:20 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: AileenK
pak řekni... jestli pes po tom aspoň tři hodiny nic nepustí tak pro to běžim hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 21:17 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: AileenK
pěkná názorná ukázka potlesk
Dej vědět, jak to funguje ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 20:08 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Fotka k příspěvku Já mam na krátkosrstýho psa tedka objednanou tady tu trimovací čepel, plno lidí si ji chválí tak sem zvědavá, byla sem pomalu zoufalá, protože pes začal hrozně línan a co mam doma kartáče a gum.rukavici tak to nějak nepobírali :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 20:06 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Danila
NIKO možná myslel to, že línání je fyziologické a vypadávání srsti už patologické ano tzn., že srst vypadává abnormálně, v trsech, i pesíky ve velkém množství...něco je špatně. Ale jestli se mýlím, ať mě opraví ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 20:00 Danila
NIKO napsal: Myslím,že je trochu rozdíl mezi línáním a vypadáváním srsti.

Jaký? Ráda se poučím.:-)
Co se týká línání krátkosrstých psů, bývá to kolikrát peklo, ale skutečně se to dá řešit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 18:53 Žena poklad [21] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Syn si přivezl z útulku malamuta a vyčesali jsme z něho asi popelnici chlupů.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 17:03 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Katy
jo jo ... je to děs... kolikrát se mě spolužáci ptají jestli mě to nepíchá a nevadí mi to... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 16:35 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: ELiss
Tyjo tak to nezávidím smich známí mají taky bígla v bytě a je to šílené. Ty jehličky se zapíchnou snad úplně všude hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 16:31 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena
Vyčesávám celkem často a čubina je schopná za měsíc vyměnit kompletně srst. Chlupů je hafec a nic s tim dělat nejde. Je to prostě bígl a navíc je celoročně doma. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 18:04 Žena Verýsek [0] – Re: Katy
já jsem z něj dvě igelitky vyčesala včera. doufám ž ted už to bude v poklidu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 18:03 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Verýsek
No... já jsem z něho po Roudnici (MS BO) vyčesala dvě tašky chlupů... masakr palec ale už mi to naštěstí skončilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 17:57 Žena Verýsek [0] – Re: Katy
ten můj mamlas je taky venku, chlupů je z něj strašně moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 17:20 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Mám psa venku, takže u něj se jedná o sezónní línání. Letos jsem nechala srst co nejdýl kvůli světové výstavě, na které jsme byli, ale hned po posouzení jsem vzala hřeben a "ojela" ho :) oj to byla radost potlesk
Jinak ho jen tak jednou za čas přejedu hřebenem.. nemám psa, co by se musel nějak upravovat (naštěstí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 10:19 Muž Dahak [0] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Danila
Dík zeptám se veterinářky na ten Dermanorm.Není to zase až tak hrozný má období kdy je to celkem mírný, ale i naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 08:25 NIKO – Re: Danila
Myslím,že je trochu rozdíl mezi línáním a vypadáváním srsti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 00:56 Danila – Re: Johan
Ono to línání může mít hodně příčin, od nedostatků v krmení, až třeba po sníženou činnost štítné žlázy....
Záleží na tom, zda to majiteli psa vadí, nebo ne. I celoročně chovaný pes v bytě by neměl línat v jednom kuse:-)
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 5353x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/12?od=101