Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Stříhání psa

 

NápovědaFórum » Péče o psa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Stříhání psa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 20:01 Shreya – Re: ELiss
Nelínají ale tak jasně že když mu hřebínkem projedu chochole tak sem tam něco vyčešu,je to jako u lidí když se češeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 19:59 Shreya – Re: ELiss
No tak je osrstěná varieta,to jsou labutěnky(powderpuff) a nebo naháči ( hairless) a ti ještě mohou být tzv. čistí naháči,slabý,střední nebo silný mezityp. Akkís je střední mezityp :-) Takže se musí upravovat epilací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 19:55 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Baslerinda
Týjo... a jak se říká těm "plnosrstým"? Jo jinak naháč líná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 19:46 Shreya – Re: ELiss
Je to střední mezityp takže když na to prdím a mezi výstavama ho neepiluju tak během deseti dnů mu začne na zádech růst pruh chmýří ( čím dál míň,protože neholím ale epiluju ho strojkem ) no a takový ty detaily se už musí žiletkou,hned mám dvě a půl hoďky co dělat,plus potom koupání a fénování :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 19:41 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Baslerinda
Jinak je normálně chlupatej? či má jen nějaký to "chmíří"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 19:37 Shreya – Re: ELiss
Fotka k příspěvku Já stříhám jen pacičky do kulata a chocholi která spadá na záda a na plece. Jinak epiluju strojkem a čumák se holí pánskou trojbřitou žiletkou,jo a uši vyholuju strojkem :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 19:31 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Baslerinda
jooo, Chitě se stříhá špička ocásku a chlupy mezi polštářky :) Někdo toho stříhá víc, ale mě se na ní všechno líbí smich Nevim jak někdo může stříhat tu špičku ocásku, protože ten praporek nahoře je stejně nejlepší smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 19:29 Shreya – Re: ELiss
vlastně tohle je téma o stříhání psů - což se Chity ani našeho sedmikilča netýká,tak pššš hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 19:22 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Baslerinda
Konečně jsem si jí taky stáhla do PC... A budou další - až mi bratr vrátí PDA tak se zmůžu na to je přehrát do PC :))
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 19:21 Shreya – Re: ELiss
Jo jo tu fotečku znám,je parádní - fotka i Chita :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 19:20 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: ELiss
Fotka k příspěvku A ještě jedna :) Ta je lepší... Tenkrát v tom sněhu šmejdila dost dlouho. Přišla domu jako vykoupaná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 19:19 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Baslerinda
Fotka k příspěvku Chita taky podsadu nemá a sníh miluje. Tady je vidět ještě trochu jakou měla krásnou postavu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 19:09 Shreya – Re: Baslerinda
Fotka k příspěvku A ještě jedna,škoda že jich nejde nahrát víc tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 19:05 Shreya – Re: ELiss
Fotka k příspěvku Protože naháč Akkís není choulostivá a rozklepaná chudinka ale zdravej otužilej pes kterej v létě miluje sluníčko a v zimě sníh. Přikládám fotku jako důkaz :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 18:36 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: NIKO
Boloňáka v našem městě jsem ještě nepotkala. Ale stejně si nemyslím že by boloňák, coton de tulear nebo třeba afgánský chrt (ti všichni mají stejnou srst)botřebovali vestičku... Ale i kdyby. Jaktože naháč Akkís jí mít nemusí a boloňák ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 18:21 NIKO – Re: ELiss
To,co jsi napsal,není pro mne žádná novinka.Až někdy potkáš v dešti,nebo v zimě když sněží boloňáka,popros majitele,jestli ho můžeš pohladit a poznáš sám(pokud nebude mít kabátek).Věř,že kvalitní srst má,je to možná i vidět na fotkách.Bišonci mají jinou srst,než třeba NO.I papilon,maltézák ji mají jinou!
Nevím,proč je tu taková mezera.


















 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 15:24 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: NIKO
Psí srst je tvořena dvěma složkami- podsadou a pesíky. Pesíky jsou krycí chlupy, tedy ty, které zabraňují pronikání vody až na kůži, jsou mastné a tvoří podstatnou část psího zevnějšku. Podsadu tvoří chloupky jemného charakteru, má především tepelný účinek.

To jsem našla na netu (a moje domněnky to jen potvrdilo).

Takže pokud tvůj pes má pouze pesíky (tedy nemá posadu) neznamená to, že by se mu voda dostala na srst. Pokud tedy má srst zdravou a dostatečné množství. Nemá podsadu, takž ho nic neizoluje tepelně, ale to se pohybem vyrovná. Takže závěr je, že pod nedáváš psovi sníh přímo na kůži tak se mu tam ani sníh ani voda nedostane. Nebo aspoň ne hodně, co by psa ohrozilo zdravotně.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 15:00 NIKO – Re: Anetqua
Asi jsi neměla boloňáka.Měří 27cm v kohoutku a sněhu bývá i více.NO se přes podsadu sníh na kůži samozřemě nedostane ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 13:52 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
NIKO napsal: Nevím,jak je dlouho venku Tvů pes.Jí srst navlhne a na kůži studí-nachladit se může,tak proč tumu nepředejít!Potom ho léčit a nemohla by ven?Chodila na procházky s NO a ty nebyly krátké.

Voda se ke kůži vůbec nedostane.. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 13:21 Shreya – Re: NIKO
No tak je fakt že v zime ty procházky děláme trochu kratší,tak na ty dvě hoďky ... s naháčem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 13:17 NIKO – Re: Baslerinda
Nevím,jak je dlouho venku Tvů pes.Jí srst navlhne a na kůži studí-nachladit se může,tak proč tumu nepředejít!Potom ho léčit a nemohla by ven?Chodila na procházky s NO a ty nebyly krátké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 12:09 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Baslerinda napsala: S celostní ( alternativní medicínou ) mám taky co dočinění ale to už není téma o stříhání psů ;-)

Jojo, sme trošku odbočili, založím nový tema.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 12:08 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Katy
Jsem s Chitou začala dělat agility tak je teď mnohem pohyblivější a doufám, že se jí vrátí její postava, kterou měla za mlada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 12:06 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Anetqua
Děkuju, zkusím si někde pujčit ty knihy a příště až jí to chytne pujdu za druhým vetem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 12:02 Shreya – Re: Anetqua
S celostní ( alternativní medicínou ) mám taky co dočinění ale to už není téma o stříhání psů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 12:01 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: ELiss
Ale oni nepomůžou, jen utlumí bolest.. Neléčí, zakrývají problém..
Tady jsou..
www.knizniweb.cz/…

www.lecitelstvi.info/…

Zkus si o tom něco zjistit, třeba Vám to pomůže..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:57 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: ELiss
chm... mí psi v devíti už rok nežili hmm
Přeju, ať se jí uleví...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:56 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Anetqua
jaká knížka se po ni kouknu. Chitě ty injekce pomáhaly, ale za letošní zimu jí to vzalo 3x a pokaždé byla léčba delší a delší... zkusim se k tomu nějak dostat. Přecejen nemůže být Chita v 9ti letech mrzák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:52 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: ELiss
No jasně no, chápu.. Hele, mě to zázrakem pomohlo už v mnoha případech, pes mi ze vteřině přestal zvracet a slintat v autě, koníkovi to sice život nzachránilo, ale děly se divy, vůbec jsem to nechápala..
Pokud se léčitel treví s diagnozou a nasadí správnou léčbu, je vyhráno.. Je o tom i moc prima knížka na trhu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:49 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena
Anetqua napsala: Anetqua napsala: ELiss napsala: Já se nějakého lepšího vysvětlení jejího problému nedočkala. Vetka něco maličko řekla, z čeho ani já neusoudim co s ní je a dala injekci a denně musela na injekce dokud to nebylo jak takš. Když jí to v noci chytlo tak jsem jí druhý den nesla málem i s pelechem, protože jakýkoliv pokusy jí vzít do náruče byly marný. Začala okamžitě bolestma hrozně řvát a když jsem jí s pelechem donesla před barák tak vstala a chtěla se vyčůrat. Ale ani přidřepnout nemohla... Do pelechu už nechtěla tak to došla po svých. A na RTG nemůžu s ní (rodiče...) a je to v jinym městě navíc.

Já jsem se hodně vzhlídla v alternativě - homeopatika. Možná by to stálo za zkoužku, ale dobrých homeopatů je pramálo. Znám jednu výbornou homeopatku, léčila mi koně a i psy, ale je ze Slap..
Jako píchat injekce se mi zdá jako blbost, sice to psovi ulehčí, ale nic to neřeší a odráží se to jinde, je to chemie..


diskuse.doktorka.cz/…/
Tady je něco málo..
Díky. Když se dostala Chita vetce na stůl tak mi jinou možnost než injekce nedala. A těžko budu po vetce vyžadovat něco o čem prdlajs vim. Ale už dýl nejsem spokojená s péčí této vetky a chystám se na změnu, ale vet ke kterému chci chodit je bohužel na mě drahý, takže až bude alespoň brigáda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:45 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Anetqua napsala: ELiss napsala: Já se nějakého lepšího vysvětlení jejího problému nedočkala. Vetka něco maličko řekla, z čeho ani já neusoudim co s ní je a dala injekci a denně musela na injekce dokud to nebylo jak takš. Když jí to v noci chytlo tak jsem jí druhý den nesla málem i s pelechem, protože jakýkoliv pokusy jí vzít do náruče byly marný. Začala okamžitě bolestma hrozně řvát a když jsem jí s pelechem donesla před barák tak vstala a chtěla se vyčůrat. Ale ani přidřepnout nemohla... Do pelechu už nechtěla tak to došla po svých. A na RTG nemůžu s ní (rodiče...) a je to v jinym městě navíc.

Já jsem se hodně vzhlídla v alternativě - homeopatika. Možná by to stálo za zkoužku, ale dobrých homeopatů je pramálo. Znám jednu výbornou homeopatku, léčila mi koně a i psy, ale je ze Slap..
Jako píchat injekce se mi zdá jako blbost, sice to psovi ulehčí, ale nic to neřeší a odráží se to jinde, je to chemie..


diskuse.doktorka.cz/…/
Tady je něco málo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:44 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
ELiss napsala: Já se nějakého lepšího vysvětlení jejího problému nedočkala. Vetka něco maličko řekla, z čeho ani já neusoudim co s ní je a dala injekci a denně musela na injekce dokud to nebylo jak takš. Když jí to v noci chytlo tak jsem jí druhý den nesla málem i s pelechem, protože jakýkoliv pokusy jí vzít do náruče byly marný. Začala okamžitě bolestma hrozně řvát a když jsem jí s pelechem donesla před barák tak vstala a chtěla se vyčůrat. Ale ani přidřepnout nemohla... Do pelechu už nechtěla tak to došla po svých. A na RTG nemůžu s ní (rodiče...) a je to v jinym městě navíc.

Já jsem se hodně vzhlídla v alternativě - homeopatika. Možná by to stálo za zkoužku, ale dobrých homeopatů je pramálo. Znám jednu výbornou homeopatku, léčila mi koně a i psy, ale je ze Slap..
Jako píchat injekce se mi zdá jako blbost, sice to psovi ulehčí, ale nic to neřeší a odráží se to jinde, je to chemie..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:42 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Anetqua
Já se nějakého lepšího vysvětlení jejího problému nedočkala. Vetka něco maličko řekla, z čeho ani já neusoudim co s ní je a dala injekci a denně musela na injekce dokud to nebylo jak takš. Když jí to v noci chytlo tak jsem jí druhý den nesla málem i s pelechem, protože jakýkoliv pokusy jí vzít do náruče byly marný. Začala okamžitě bolestma hrozně řvát a když jsem jí s pelechem donesla před barák tak vstala a chtěla se vyčůrat. Ale ani přidřepnout nemohla... Do pelechu už nechtěla tak to došla po svých. A na RTG nemůžu s ní (rodiče...) a je to v jinym městě navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:38 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Anetqua napsala: Katy napsala: Anetqua napsala: Nevím, kde se vzala fáma, že když se pes klepe, tak je mu zima. Pes se klepe, když se nehýbe aby se zahřál. Rozpohybuje svaly a tím se zahřívá.. Neznamená to, že je mu ziminka..

Naopak, pokud mu dáte obleček, nebude tyto svaly používat a jak jistě víte, svaly, které se nepoužívají ochabují. Potom stačí, když ho vyvenčíte ráno na 5 minut v chladnějším počasí a jsme doma.. ;)


asi tak.... já se taky klepu, když je mi zimenka smich

Se zahříváš,jo..? :-D

No asi jo smich ale když jsem navlečená a ozebne mě, tak co mám dělat? :-D než se začnu hýbat, tak se aspoň oklepu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:35 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
ELiss napsala: Nevím jaký to má důvod. Vetka mi k tomu téměř nic neřekla, ale od doby co dostala vestičku je to mnohem lepší. Nenosí jí pořád v zimě, ale většinou ano.

To je ale celkem děsný.. Ono to může být lepší, ale horší je, že se tim problém zakryje, nevyřeší a to je celkem na nic.. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:35 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Katy napsala: Anetqua napsala: Nevím, kde se vzala fáma, že když se pes klepe, tak je mu zima. Pes se klepe, když se nehýbe aby se zahřál. Rozpohybuje svaly a tím se zahřívá.. Neznamená to, že je mu ziminka..

Naopak, pokud mu dáte obleček, nebude tyto svaly používat a jak jistě víte, svaly, které se nepoužívají ochabují. Potom stačí, když ho vyvenčíte ráno na 5 minut v chladnějším počasí a jsme doma.. ;)


asi tak.... já se taky klepu, když je mi zimenka smich

Se zahříváš,jo..? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:33 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Anetqua napsala: Nevím, kde se vzala fáma, že když se pes klepe, tak je mu zima. Pes se klepe, když se nehýbe aby se zahřál. Rozpohybuje svaly a tím se zahřívá.. Neznamená to, že je mu ziminka..

Naopak, pokud mu dáte obleček, nebude tyto svaly používat a jak jistě víte, svaly, které se nepoužívají ochabují. Potom stačí, když ho vyvenčíte ráno na 5 minut v chladnějším počasí a jsme doma.. ;)


asi tak.... já se taky klepu, když je mi zimenka smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:32 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Anetqua
Kdyby ty počátky tý bolesti páteře nebyly takové, tak mě ani nenapadne jí to kupovat. Ale když pes prokňučí noc bolestma a nemůže se ani hnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:30 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Anetqua
Nevím jaký to má důvod. Vetka mi k tomu téměř nic neřekla, ale od doby co dostala vestičku je to mnohem lepší. Nenosí jí pořád v zimě, ale většinou ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:29 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
nNéé, mě to zajímá, protože mě děsně fascinuje, že jamile psa něco bolí, nebo je nemocný, hned se nasazují prášky na bolest, analgetika, injekce a vlastně se ani neví příčina nemoci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:28 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Klepání
Nevím, kde se vzala fáma, že když se pes klepe, tak je mu zima. Pes se klepe, když se nehýbe aby se zahřál. Rozpohybuje svaly a tím se zahřívá.. Neznamená to, že je mu ziminka..

Naopak, pokud mu dáte obleček, nebude tyto svaly používat a jak jistě víte, svaly, které se nepoužívají ochabují. Potom stačí, když ho vyvenčíte ráno na 5 minut v chladnějším počasí a jsme doma.. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:27 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Anetqua
tu je to jak u výslechu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:26 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: ELiss
Důvod..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:22 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Anetqua
Mívá problémy s páteří. Už 3x jsme byly na injekcích, které normálně trvají max. 10 dní a Chita se léčila 14 dní a pak ještě týden nechtěla nic moc dělat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:17 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Rexik
NIKO, není třeba feňuli dávat oblek, pokud není nemocná nebo je nutný kvůli nějakým jiným zdravotním obtížím. Když se bude pohybovat, běhat, není důvod ;-) Mí kavalíři oblek v životě neměli a byli v pohodě. Netvrdím, že se občas nezaklepali, ale to se spravilo během nebo jiným pohybemano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:16 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: ELiss
Z jakých zdravotních důvodů. mohu-li se optat..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:14 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena
Jak jsem po několika netušících letech zjistila. Moje bíglina taky podsadu nemá :-D A chodila do letošní zimy bez vestičky. Aby jste si nemysleli, že jí má protože nemá podsadu... Má jí ze zdrav. důvodů :) Jinak stříháme jen špičku ocásku... občas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:02 Žena Anetqua [4] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Baslerinda
TYRANE!!!!! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 10:57 Shreya – Re: NIKO
Bez podsady by se chudinka nachladila? Mám naháče,který lítá ve sněhu nahatej ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 23:15 NIKO – stříhání psa
Mám Boloňského psíka a ten se musí stříhat také.Boloňský psík totiž nemá podsadu.Upravuji ji jednou měsíčně tak,že srst má kratší,než by měla na výstavě-už nechodí.Na zimu ji vezmu ještě víc musí nosit kabátek,bez podsady by se nachladila.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 7830x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/13-strihani-psa?od=101