Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Kdy a jak začít s výcvikem

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Kdy a jak začít s výcvikem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.11.2009 09:29 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Když už jsme u toho. Mě by zase zajímalo, kolik jsi vycvičil psů a to nejen NO a jaké jsi měl složené zkoušky. V neposlední řadě i alespoň nějakou účast na vyšších soutěžích - závodech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 09:22 NIKO – Re: mimišák
Kolik jsi vychovala NO,prošla výstav,byla na závodech,udělala s nimi bonitací a zkoušek?Kolik jsi měla psů a tohle s nimi vše udělala?Co se požaduje po psovodovi a psovi na výstavách a bonitacích,mi vůbec psát nemusíš.Že mi říkáš,co se mi vymstí!Kdo řek,že jsou děláni na nějaké stadiony?Zatím se mi nikdy nic nevymstilo a vždy je lepší,když pes sleduje svého pána,než otatní věci(psy,auta,atd).Že psovod nevěděl,co obnáší výstavy a bonitace,je problém jeho,měl se předem informovat.A že to od mala se psem nedělal,jeho chyba. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2009 06:42 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Tak mě napadá ještě jeden aspekt - proč vlastně psa cvičíš? Tedy Roca zatím vychováváš, abych zase nezavdala příčinu k slovnímu rozboru. Pochopila jsem, že s ním chceš udělat zkoušky, které jsou pro NO nutné k uchovnění. Je to tak? Nebo s ním máš jiný záměr? Tedy Roco bude aktivní pracovní pes - jak jsi psal - třeba pro stadióny. Pokud psa izoluješ od ostatních hafanů a budeš ho cvičit hned a rychle, vymstí se ti to. Třeba i na té bonitaci, o výstavách nemluvě. Malý příklad? Cedrik Astape - hodně ostrý a nekompromisní služební BO. Jenže naprosto vázaný na psovoda - neumí chodit jinak, než s pohledem upřeným na něj. O kontrole zubů a varlat - bez náhubku se psovod dozvěděl až u bonitace. A opravdu hodně se opotil. Musím dodávat, že byl vychováván přesně jak jsi popsal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.11.2009 12:12 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – můj názor
Osobně si myslím, že psí školky jsou velmi vhodným socializačním "prostředkem" - štěňata se naučí chování mezi psy ve smečce, naučí se vysílat ty správné signály. Nemělo by ale docházet k výcviku, což už jsem párkráz zažila a raději jsem se distancovala. Majitelé měli za úkol vypustit psy a pak je přivolat. Chaos nad chaos, psi stejně nepřišli... tak by to být nemělo. Štěňátka by si spolu měla hrát a popřípadě být umravňována majiteli. Nebylo by dobré, kdyby se ve smečce mladých psů stala nějaká nehoda, ale to už je na výcvikáři a majitelích.
Je to jako u lidí - děti, které chodí do jeslí či do školky, nemají většinou problémy s příchodem do školy a začlenění do nového kolektivu (opakuji-většina). Tak je to i u štěňat: pokud je odmala ve styku s jinými psy, je menší pravděpodobnost, že při setkání s jiným psem v pozdějším věku zareaguje nepřiměřeně. Pes zná signály, kterými se dorozumívá a ví, co od ostatních "kamarádů" může očekávat.
Pochybuju, že pokud bude pes do roka a půl držen na zahradě jen s majitelem a rodinou (popř.na cvičáku držen mimo kolektiv), bude z něj snášenlivý a vyrovnaný pes. Stát se to samozřejmě může (především u flegmatiků), ale v tom případě lze mluvit o štěstí.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 22:59 NIKO – Re: Nika
Podle mého názoru,je PODSTATNĚ větší chyba ve výchově psa ano Ale takových pánečků je "MILION", stačí se kolem sebe rozhlédnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 22:12 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
chyba je aj tam a aj tam,malo by sa to kombinovat,aj socializovat a aj vychovavat,vsetko to na seba napaja a je to dolezite ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 22:08 NIKO – Re: Nika
Tak uvažujme.Je chyba v tom,že se pes nesocializuje,nebo v majiteli,který ho špatně vychoval?Podle mne,ve špatné výchově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 21:26 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
no ked sa nesocializuje NO,je to katastrofa,poznam par takych a je to s nimi na nervy,ale to je chyba majitelov,nasa bola od mala s druhymi psami a je to perfektny vyrovnany pes,je velmi dominantna,takze keby som ju nesocializovala,tak by to bolo teda nieco hrozne a takto s nou nemam absolutny problem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 21:20 NIKO – Re: Ludek
V tom,že každé plemeno je v povaze jiné,máš pravdu,ale tohle by snad měl vědět každý.Já píši o NO!Proto jsem někde napsal,že se mi tohle u mých psů nestalo a věřím, že ani u tohohle štěněte se mi to nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 21:09 Muž Ludek [42] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: NIKO
Těch příznaků může být víc, nikdo netvrdí že se to musí stát, ale riziko, že se to dít bude se tím zvyšuje. Jako jednu věc, která bývá problémem je právě nesnášenlivost s ostatními psy. U jiných psů to může být přehnaná bázlivost a následně nepředvídatelné reakce. To co platí u jednoho plemena bývá u jiného jiné.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 20:51 NIKO – Re: Nika
Jediné,co by mne zajímalo je,jak kdo pozná,že měl kontakt se štěňaty jen do dvou měsíců,když bude starý rok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2009 20:32 R Žena Nika [755] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
MaB napsala: To jsi šťastný člověk. Ale můj názor je, že štěně potřebuje kontakt s dalšími štěňaty a hlavně si jako štěně potřebuje vyhrát. A to Tvému štěněti bude chybět.
suhlasim ,napisala si to vystizne palec ano potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 18:44 NIKO – Re: MaB
Každý má svůj názor,nikomu ho nevyvracím.Zatím žádnému mému psovi kontakt nechyběl.Je ale pravda,že své štěně hodně zaměstnávám,rok téhle "tvrdé" práce se mi vždy vrátil.Je to opravdu hodně času a práce s ním být a přemýšlet,co dělat.Právě teď jsem se zaměřil a přidal k výchově,aby neběhal za někým,kdo jede na kole a za jedoucími auty.Také se už učí-když se zastavím,aby sednul nebo zůstal stát-k tomu povel čekej.To je na všech přechodech i když nic nejede,ale i mimo ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 18:29 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
To jsi šťastný člověk. Ale můj názor je, že štěně potřebuje kontakt s dalšími štěňaty a hlavně si jako štěně potřebuje vyhrát. A to Tvému štěněti bude chybět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 17:30 NIKO – Re: Ludek
O tomhle všem by se dalo dlouho debatovat.Štěně i bez školky si uvědomí,že na světě je hodně lidí,kteří mu nechtějí ublížit.Tam nepozná,že opilec mu ublížit může.Všichni psi,kteří tam příjdou,hraví nejsou(narodili se dominantní a každý savec o dominanci bojuje),podle mého názoru,když psa naučím,aby druhé toleroval,tak je stále pro mne lepší,aby se těšil na mne a ne že půjde za jinými psy(škoulka,louka,atd) a práci v kolektivu provádí také normálně i když do školky nechodil.Štěně,které vyrůstá v kontaktu s druhým,tak se nenaučí jedinou dobrou věc,vždy se naučí blbosti,to jim jde náramě.Alespoň u mne se nic podobného nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 15:45 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Ludek
Dobře jsi to napsal, s tím souhlasím! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.11.2009 15:32 Muž Ludek [42] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: NIKO
Já osobně bych význam psích školek nijak nepodceňoval. Třeba je to věc názoru, ale já jejich existenci vítám a dle mých zkušeností jsou prospěšné při socializaci štěněte. Je totiž velký rozdíl vyrůstá-li štěně samo a nebo s jiným psem. Pokud je alespoň v kontaktu s jiným psem mnohé se od něj naučí. Hodně lidí však má pouze jedno štěně a tak je socializace právě ve školkách, kde jsou stejně hraví psi příhodná. Štěně si odsud vezme do podvědomí, že není samo na světě, že je na světě více lidí, kteří mu neublíží a tak se jich nebojí, jak se chovat k ostatním psům a co je nežádoucí chování. Pochopitelně je tu prostor pro hru a pak trocha toho cvičení a třeba seznamování s jednoduchými překážkami co doma nemáme - tunel a pod. To, že to není výcvik je pochopitelné, však školka trvá hodinu a bývá jednou za týden, takže pokud chceme štěně něco učit máme na to dost času jindy. Však to, že udržíme pozornost štěněte a nebo mladého psa i v kolektivu jiných psů je velmi důležité pro další práci se psem. V pozdější době bude pes zvyklý na práci ve skupině a nebude se tolik rozptylovat přítomností jiných psů. Tolik můj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 08:59 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Niko, dík za odpověď v soukromých vzkazech - tady si povídáme sami, tak budu ráda, když budeme pokračovat i dál jen soukromě. Kdyby se chtěl někdo zapojit do téhle "diskuse", určitě se vrátíme oba - OK?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 08:43 NIKO – Re: mimišák
Nejsem zastáncem psích školek,to jen tak na úvod.Tam se štěně více rozptyluje,než když s ním chodíme na místech,kde je menší "provoz" psů.Vidím,že jsi odbornice,tak si určitě dovedeš představit,co se dá štěně,které má dva a půl měsíce,za 18 dnů naučit :-) Ale abys byla informovaná-pilujeme všechny věci,které jsem už popsal a přidal jsem,že při jídle si musí lehnout-nežebrat a počkat,až mu páneček něco dá,jde to.Tohle jsem učil všechny psy i Gianina(boloňák)je takhe vychovaná ano Na tohle pomalu navážu,aby si nebral od cizích lidí.Nevím,co je to "příliš mladý" pes!I u takhle mladého štěněte udržím pozornost,jak dlouho chci.Ve sportovní kynologii jsou povely dva, k noze a ke mě(ten začnem používat podstatně později).Jsou plemena,která chápou hůře než NO,pak veškerá práce trvá déle.O to musí být člověk trpělivější a víc přemýšlet, jak nad ním vyzrát.To,co jsem zde psal jsem nazval-ZAČÍNÁ VÝCHOVA(O VÝCVIKU NEBYLA ZMÍNKA)!Pes na přípravu ke cvičení a zkouškám dozrává tím,že jej neustále něco učíme-můj názor,dělám to tak vždy a vyplatilo se mi to.Nevím,proč stále zdůrazňuješ,že tajím metody!Asi nečteš pozorně,co jsem napsal:BUDE-LI JINÉ TEMA,PORADÍM,BUDU-LI VĚDĚT :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.11.2009 07:18 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Tak jo - vracím se k tématu: Pokud, NIKO, dovolíš. S výcvikem štěněte - tedy třeba se sportovní kynologií, jak to znáte z cvičáku, můžete začít tak v 4-5 měsících. Do té doby to ještě není výcvik, ale pouze výchova, socializace. Existují i psí školky, kde vám vezmou menší štěně. Ale opravdu není kam spěchat - k výcviku štěně musí dozrát. Příliš mladý pes ještě neudrží pozornost na dostatečně dlouhou dobu. Takže to, co tu NIKO popisoval - tedy přivolání a zaražení nežádoucího chování je - a mělo by být součástí výchovy každého psa, bez ohledu na to, jestli pak bude majitel se psem pokračovat ve výcviku, nebo ne. To, co NIKO pečlivě tají jsou metody, jak k dejme tomu přivolání dospět. Je důležité, aby se pes naučil reagovat na své jméno. Takže štěně oslovujte co nejčastěji - ale ze začátku rozhodně ne ve smyslu pokárání. Hodně důležitá je intonace hlasu a chuť pejska po zavolání jménem přiběhnout. Prostě si vysledujte, čím štěně zaujmete - hračka, pamlsek, pomazlení.. a až k vám poběží, teprve pak použijte povel. Ve sportovní kynologii je to "ke mně".. atd. Ale to je v každé moudré knížce.. Je dobré mít "na drátě" někoho zkušenějšího, který vám na úplném začátku poradí co dělat, když to nejde, nefunguje, nedaří se. A určitě to po prvním nezdaru nevzdávejte. Každý pes je jiný - někdo to pochopí hned (gratulace Rocovi), někdo prostě potřebuje čas. Musíte se vcítit do chování psa - a přemýšlet hlavně o tom, proč třeba pes neposlechne každý povel - je už unavený, něco ho zaujalo silněji než páníček, nebaví ho to..? A pak si uvědomit, s čím si spojí pochvalu nebo trest. Mladý pes je jakou houba - velmi snadno se učí - ale naučí se i chyby, o kterých ani nevíte, že je děláte. Tak a NIKO, co zvládl Roco dneska?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 20:52 NIKO – Re: mimišák
Nezlob se,Besinin deník jsem nečet.Nevím,proč se mne snažíš usměrnit-v čem?PÍŠI JEN K TEMATU.Bude-li tam jiné,možná poradím-budu-li vědět.Na smysluplné vzkazy odpovídám a debatuji. anoTobě jsem nepsal?Nemám zas tolik času sedět u počítače,mám ještě akvárka a jiné věci.Za rok bude času více. Hvězdu ze sebe nedělám,jen jsem dával pozor a nějakým věcem se přiučil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2009 19:59 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
NIKO napsal: Píši jen,v jakém pořadí a kdy povely učit,aby šla výchova lépe a nemusel se pak vymlouvat na pubertu.
to narážíš na Besinin deník? :-D Niko s tebou je fakt těžká diskuse - na soukromé vzkazy neodpovíš a veřejně je každý, kdo s tebou nesouhlasí, nebo má jiný názor, automaticky nepřítel. Takže modelová situace - kynolog začátečník si přečte tvoje příspěvky a přivolává svého psa - jenže bez zkušeností velmi brzo zjistí, že pes si dělá co chce a neposlouchá - a výcvik buď vzdá, nebo se začne pídit proč mu to nefunguje - nebo v horším případě si pomyslí, že jeho pes je poleno a nic se nenaučí. No a ty si můžeš mnout ruce, protože jednak pro laika jsi naprostá hvězda - a laikův pes rozhodně nebude poslušnější než tvůj. potlesk nevadí ti, že jedinou reakcí na tvoje příspěvky jsou snahy tě usměrnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 15:09 NIKO – Re: MaB
To by nebylo špatné.Třeba bych tam napsal,že nějaký cvik jsem docílil jinou metodou.Někdo může psát jak dopad na výstavě a ne co musí majitel psa udělat,aby moh vystavovat.JÁ SE DRŽÍM TÉMA,KTERÉ JE DÁNO.Už jsem vysvětlil,proč takhle píši.Tohle není téma-jak naučit povel FUJ,ale kdy začít s výcvikem a píši posloupnost výchovy,která posléze ulehčí výcvik.Já nepsal,jak cvičím svého psa,nebo ano?Někde se štěnětem dělám chybu?Rád si přečtu jiný názor,třeba v něm objevím pro sebe něco,co mi ještě víc pomůže a práci ulehčí.Tady jde přece o to,v jakém pořadí něco dělat,aby se pak na určitou věc dalo navázat a snadněji pokračovat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 14:48 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
A co si tak založit nové téma na fóru a to "JAK JÁ CVIČÍM SVÉHO PSA". Ale myslím si, že toto patří do deníčku. S tím jsem zajedno a Minišákem. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 14:22 NIKO – Re: mimišák
No,myslet si to klidně můžeš :-) Tohle je přece odpověď na téma,kdy začít s výcvikem.Pes je vždy tak skvělý,jak si ho uděláš.Jak Ti mám popsat,jak ho učím povely FUJ,NESMÍŠ A MŮŽEŠ?To snad ví každý.Píši jen,v jakém pořadí a kdy povely učit,aby šla výchova lépe a nemusel se pak vymlouvat na pubertu.Už jej také učím,že NESMÍ nic žrát,co venku najde.Nerad bych o něj přišel svojí chybou,že na tohle jsem zapoměl.Jakmile si pes osvojí tyhle základní věci,bude podstatně menší práce s výcvikem.Tam už děláme vše na přesnost a rychlost,tak daleko ROCO ještě není ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2009 13:50 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Nechceš radit - tak teda proč píšeš do diskuse? Ono to totiž působí navenek takto: "koukejte jaký jsem skvělý, co všechno už Roco umí! - ale jestli si myslíte, že vám řeknu jak, to se pletete.." proto si myslím, že ty tvoje poslední příspěvky patří do prezentace - a tam ti je taky nikdo nesmaže :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 11:05 NIKO – Re: mimišák
Nepletu!Tohle je malý nástin výchovy a pomalá příprava na výcvik ke zkouškám :-) Jelikož nechci nikomu radit(v podstatě mi to nebylo doporučeno),tak to píši tak,aby si moh,kdo chce,vybrat,co se mu bude hodit na jeho psa.Nebo mi zas budou příspěvky vymazány? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2009 09:12 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
NIKO - promiň, ale nepleteš si diskusi s deníkem u prezentace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 11:02 NIKO – Začíná výchova
Dnes jsme byli na přeočkování.Krásně fugují povely FUJ A NESMÍŠ,ani ho psi moc nezajímali,choval se v čekárně hodně dobře,i pan doktor koukal :-) Tohle jsou první povely,které psa učíme,samožřejmě i přivolání!Vysvětlím rozdíl mezi povely:FUJ je pro psa povel-zákaz činnosti,kterou nesmí NIKDY vykonávat(pít z kaluže,utíkat za autem,kolem,kousat boty atd).Nesmíš je povel,kteý psovi momentálně něco zakazuje-(žrát teplé žrádlo,skákat na sedačku,jít do vody atd).Povel MŮŽEŠ mu tuhle činnost dovoluje,když chceme my.Snad každý pochopil,proč je ROCO vyfocen s velikou kostí.Tímhle určitě odpoutám jeho pozornost od noh židlí,stolu a podobných věcí,které pak nechá na pokoji a nekouše mi je ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 19:16 NIKO – Začíná výchova
Fotka k příspěvku Trénujem čelisti :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2009 21:05 NIKO – Začíná výchova
Štěně NO Roca (volací jméno,narodil se 22.8.2009),mám od 17.10.Za tuhle krátkou dobu pochopil povel fuj,na zavolání už přiběhne a předsedne si těsně před nohy.Sice ne rovně,trochu ze šikma,protože sleduje ruku s pamlskem.Tohle se časem napraví,zatím je základ dobré přivolání.Začínáme také s povely nesmíš a můžeš,pomalu to jde také.No,"troška"práce ano Nosí venku už piskálka,nenutím ho,aby ho přinesl-to dělá doma a začínáme s "kousačkou.Pomalu budem na tohle navazovat další věci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 19:18 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NickyR
hele názor laika: písknutí (ostrý hvizd) používám, když chci u psa přerušit nežádoucí jednání. Tedy takové "fuj" na dálku. Besi se prostě jen ohlédne, co se děje - a pak použiju povel "ke mně!". Trénovala jsem to se stopovačkou - jako první varování. Když neposlechla, následovalo škubnutí a přivolání. Na hvizd si zvykla za cca 14 dní, ale bezpečně to zvládala po 3 měsících. Prostě musíš psa pořád sledovat, domýšlet se co asi provede a podle toho (s předstihem) reagovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 21:27 NIKO – Re: NickyR
Pes se velmi dobře naučí povely které dáváme hlasem,ukazujeme rukou a také píšťalkou.Chce to jen trpělivost a důslednost ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 14:36 NickyR – Re: MaB
píšťalku bych chtěla požívat více méně jen na procházkách kolikrát mě totiž neslyší když na něj křičím ale nevím jestli bych ho nemátla když bych někdy použila píšťalku a jindy příkaz "ke mě"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 14:20 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NickyR
Pokud s ním nemáš žádný plán udělat si nějakou zkoušku, můžeš psa přivolávat různě, tedy i píšťalkou. Pokud bys chtěl složit nějakou zkoušku, tak tam jsou povely dané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 11:39 NickyR – Přivolání
Můžu psa přivolat místo na povel na zvuk píšťalky? nebo je lepší držet se jen slovních příkazů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 06:31 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: l3nka
Skokové překážky začínám cvičit asi od roku i později. Ne, že bych psovi tím přivodila dysplazii, ta je dědičná, ale proto, že nemá dostatečně vyvinutou kostru. Pokud si sám někde něco skočí, tak ho klidně nechám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 06:21 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Rexik
S nějakým výcvikem - výchovou lze začít od štěněte, když si ho přinesete domů. Záleží na tom, co se psem budete v budoucnu dělat. Jestli se budete věnovat výcviku nebo jen tak, aby uměl jen to nejnutnější, jako domácí mazlíček. Já mám psy na výcvik a tudíž začínám od malička s přivoláním, chůzí u nohy, aportem, štěkáním, odložením, malou stopičkou, tahání se s hadrem a fuj - nesmíš. Samozřejmě, vše učím hrou. Od malička zvykám na různé prostředí, cizí lidi a psy. Asi tak v 5ti - 6ti měsících pomalu přidávám další cviky a začínám vyžadovat přesné provedení cviků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 14:28 NIKO – Re: l3nka
ŠAMPIONEM být může,ale asi si ho nikdo nevybere na krytí své čisté feny ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 14:23 NIKO – Re: l3nka
Štěně opravdu nesmí skákat,běhat jen samo od sebe,ale s displazií se pes NARODÍ!!!VE ŠTĚNĚCÍM VĚKU MU NADMĚRNÁ ZÁTĚŽ MŮŽE TENHLE STAV ZHORŠIT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 14:10 Žena l3nka [1] - Společenská plemena
jinak ja bych doporucovala zacit s povelem ke mě. Proste privolání psa. To je podle me nezdůlezitejsi. Naseho psa sme naucili ze kdys rekneme hajíí tak si lehne a rozvalí se:) nebo taky reaguje na slova: jdeme ven.. nebo: jdeme nahoru.. :-D tohle pochytala sama od nas jak jsme s n komunikkovali. Psi jsou chytří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 14:07 Žena l3nka [1] - Společenská plemena
z výcvikem muzes zacit od 2mesicu ale JEN formou hry... pretahovani o balonek .. privolani pro balonek at prijde a zadny sedni lehni to jeste ne.. kdyztak pozdeji. Dej pozor aby stene moc neskákalo na neco vysokyho muze si tak lehce odrovnat klouby. Mam znameho ma psa s PP vystavni sampion CR ale displazie 2/2 a to jen proto ze ho tvrde cvicil uz od mala.. sice poslouchá ale sampion uz asi nebude..je taky dobré az bude vetsí koupit si retizkovy obojek a 10m vodítko takhle psa muzes poustet temer kdekoli na voditku.. O cviceni je dobre poradit se s nekym kdo tomu fakt rozumi.. na cvicaku nebo tak.. a preju hodne stesti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.06.2009 13:15 NIKO – Re: Rexik
Je rozdíl mezi výcvikem a výchovou!Vychovávat začneme ihnet,jak je přineseme domů.Začnem přivoláním,to je základ všeho.Pak doma místo,nesmí otravovat při jídle,kousat věci(boty,nohy od nábytku a podobně)nechat si utírat packy,sedni,lehni,chůze u nohy,zastavení se s pánem u sinice,rozejití se na povel,nechodit za cizími lidmi,navšímat si psů a takové různé maličkosti,co přináší běžný život.Na cvičák můžeme jít po přeočkování.Vztekliny se bát nemusíme(očkuje se v půl roce)asi 8 let v ČR nebyl výskyt.Na cvičáku určitě výcvikář poradí,co dál.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 07:05 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena – Kdy a jak začít s výcvikem
Kdy doporučujete začít u štěněte s výcvikem, jaké povely a v jakém pořadí učit?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 6795x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/15-kdy-a-jak-zacit-s-vycvikem?od=101