Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Sporty se psy

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Sporty, aktivity, akce pro psy 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Sporty se psy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 18:22 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: gradyxx
Jeee, to nevadíííí! Hlavní je, že jste si to zkusily potlesk dneska se všem dařilo.. kamarádka byla na spešl závodech a taky byla první od konce. Ale to, že nastoupily, se cení potlesk
Nás první závody čekají na jaře, jsem zvědavá teda...
A ZM bylo se vším všudy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.12.2009 18:19 Žena zerrt [8] - Teriéři – závody ZM
dneska jsme byli na závodech, a výsledek byl děsný rozzureny jednak počasí nebylo nic moc, do dopoledne byla mlha hustá tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál ;-) , a do toho ukrutně mrzlo. No vlivy počasí a nervozita nás obou udělala své. Skončili jsme na krásném 10 místě z 10 účastníků potlesk , ale co, byli to naše první závody na jiném cvičáku, který viděl poprvé vživotě. Příště to snad bude lepšejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2009 11:55 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – :-)
Obnovujeme staré téma hop snad se přidají i další stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 16:13 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: MaB
Oprava. Místo jedné ZMMP má Sunnynka složenou RH-E. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 15:22 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: MaB
O tom papillonovi právě píšu - byl myslím jako kuriozita v Psích sportech palec
Samozřejmě, že může dělat všechno... jen nevím, jak se právě na stopách vyrovná s krátkým čumanem. I když stupují i boxeři, že..tak proč ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 13:16 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Jen tak pro srovnání - papillon - asi 28 cm, váha 2,5-5 kg.
Složeny zkoušky ZZO, ZOP, BH, ZMMP, FPr1 a ZMMP. Běhá taky agillity.
Shi-tzu - asi 26,7 cm, 4,5 - 7,5 kg. Tak proč by nemohl dělat taky stopařinu?
Pozn.: míry a váhy z plemen uvedených na webu ČMKÚ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 12:08 Žena Lenacek [0] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Katy
Tak agility, flyball, myslím, že i dogdancing by nedělal problémy... A jinak ta poslušnost no... :-) šicák na stopě by vypadal docela legračně, myslím smich ale kdyby mu to šlo, tak proč ne, že jo hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 00:42 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: ELiss
Teda ještě jsem neviděla šicáka stopovat :) ale mohla by to být sranda, proč to nezkusit? potlesk Osobně fakt nevím, u jakého sportu bych si tohle plemeno představovala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 22:09 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Katy
Sportovka... mno myslim, že jako okrajová zábava by nebylo špatný. Sledovat stopu by po chvíli pes mohl zmáknout, poslušnost už má, zdá se, dobrou a štěkat či rozlišovat předměty a tak... to by taky mohl zmáknout, když se bude snažit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 21:34 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Goffynka napsala: Opravdu jsme se zatím pustili jen do poslušnosti a mohu říct, že na zavolání příjde vždy, což jsem ráda. :) Chtěla bych s ním dělat nějaký sport ale nevím, jaký sport je pro pejska, jako je Shi-tzu, vhodný. Poradíte? :-)
Klidně ty agility, dogdancing.. nic jiného mě nenapadá. Frisbee by se mu asi blbě chytalo... sportovka? To asi ne.. spíš nějaká poslušnost, ale i tak by byl myslím rarita palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 21:11 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Goffynka
dogdancing? Možná agility. Sportovní kynologie možná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 18:29 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena – Zatím jen poslušnost...
Opravdu jsme se zatím pustili jen do poslušnosti a mohu říct, že na zavolání příjde vždy, což jsem ráda. :) Chtěla bych s ním dělat nějaký sport ale nevím, jaký sport je pro pejska, jako je Shi-tzu, vhodný. Poradíte? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 11:13 Žena Lenacek [0] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: ELiss
Některý parkury jsou tam krásný... Tak A1 zkoušky nejsou nějak moc těžký... a když se koukneš na parkury od Podmolový, tak ty jsou většinou takový krásný běhavý ;-) Jen Grygar má těžší parkury. I když A1 zkoušky jsou v pohodě :-) Spolek má taky poslední dobou náročnější parkury, ale co... je to trénink a od toho to je, aby se vyzkoušeli různé styly vedení a různé parkury :-) A ono se nezdá, ale i nějaký A3 zkoušky jsou naprosto jednoduchý :-) jsme si asi před čtrnácti dnima zaběhli od Diviše A3 zkoušku (je hned v tom prvním balíku parkuru u něj) a pohoda na poprvé. A to běháme zatím A1 :-) Ale některý A3 parkury jsou opravdu hodně běhavý, sice s pastičkama, ale ty jsou všude, ale opravdu jednoduchý... když pes umí vysílačky a můžeš si dovolit vedení přes překážku, tak super :-) Pro mně jsou těžký parkury výzvou. smich Teď na cvičáku plánuju postavit parkur z Mistrovství světa v agility belgických ovčáků, chci si to vyzkoušet, protože je to sice dost sebevražednej parkur, ale tím se mi právě strašně moc líbí :) A1 parkury většinou zvládáme s přehledem, i když se občas samozřejmě nějaká chybička vyskytne a občas ho pošlu úúplně někam jinam, než má jít... tone Ale to je moje blbost, no... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2009 23:40 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Lenacek
Díky, okouknu to. Snad najdu nějaký, který by se dal použít u nás na cvičáku... díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2009 22:12 Žena Lenacek [0] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Parkury
Koukám, že tu probíráte parkury tak tady jsou další k nalezení:http://www.opsion.cz/index.php/parkury je jich tu kupa, takže máte co zkoumat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 17:32 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Katy
To zírám. My stejně teď s chitou trénujem na třech skočkách... obraty a vedení a tak... a až na cvičáku to rozbalíme :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 17:15 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: ELiss
Jej, tak to je na tom ta 14 o něco líp...ale stejně no. Však už víš, co bylo špatně. Jak ti radila ta malinaAktij, tak to je velmi známá chovatelka, závodnice a trenérka. Byla několikrát na mistrivství světa, její odchov (Aralia Novterpod) byla teď s Martinou Klimešovou šestá na MSBO. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 16:14 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Katy
Taky koukám, jaká to je věda. Teď chci vymyslet jen něco pro náš cvičák... dali kladinu dost nešikovně a s áčkem se taky moc nehýbe. Jinak č. 14 se má skákat zleva. Tak něco vymyslím ještě... díky :-) Jinak já už si taky párkrát nabila o skočku smich a to byly jen v rovině... a smetla jsem jí jakoby nic a už jsem ležela smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 14:41 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: ELiss
Není zač ;-) . Ještě si dej pozor na rozmístění překážek.. třeba ta dálka je hodně nešťastně. Pak tunel bych trochu natáhla, protože takhle bys ho musela přeskočit (což nejde) nebo se přerazila o okolní překážky (áčko, houpačka). Dále - náběh do slalomu taky nic moc. Sice se to dá, ale většina psovodů se snaží psa vytlačit tak, aby měli náběh co nejschůdnější..u tohohle by si nabili tlamu o skočku, která se skočit nesmí.
Je to věda, proto se do toho ani po tak dlouhé době nepouštím :) . Hodně štěstí a pak se zase pochlub... docela ráda ty parkury "analyzuju" ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 14:07 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Katy
Já to poopravím... Díky za ty parkury a chyby... něco vymaslím.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 13:37 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: ELiss
No to rozhodně ne... jestli máš poslední psí sporty, tak se mrkni, co bylo na MSBO. To byly nonplus ultra trojkové parkury (i když tam nejsou všechny). Tady jsou např. nákresy z různých závodů www.falcoagilitak.ic.cz/… a musím říct, že pokud by měli třetí parkur (agility) zaběhnout jedničkoví psi, tak by se prvních 50% disklo hned na začátku u rozlišovačky a zbytek u kombinace 14-15 smich .
Jinak co je špatného za načátku kladiny? hrozný náběh - hlavně za vlhka. Nepůsobí to plynule ani technicky (tato kombinace) - delší náběh a pak prudká zatáčka na kladinu. Dá se to zvládnout prakticky dvěma způsoby a to ještě nic moc - pokud vezmu v úvahu všechny kategorie psů. U těch pomalých je to v pohodě, ale rychlí by se mohli zranit.
Když vymýšlíš parkur, musíš myslet na všechny - jedničky až trojky, velké i malé a pomalé i rychlé psy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 12:40 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Katy
na foru (jinym serveru) o agilitách, řekli že by to nechtěli běhat a kdyby to dali trojkařům, tak by se z toho zcvokli... neco takoveho tam psali. My máme na cvičáku kladinu u plotu... tkaže to tam nepostavím... jinak krom vysílačky do tunelu bych to možná zmákla s Chitou... jinak co je špatnýho na těch koncích kladiny? Myslíš že je za nima blízko nalší překážka? Já to vymýšlela spíš pro svou veteránku, který na otočku stačí dva kroky... takže tolik místa tam nepotřebuje....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 12:32 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: ELiss
Tos odněkud stáhla nebo sama vymyslela? Mně to jako trojkový parkur nepřijde totiž. Vypadá moc lehce. Kladina je postavená hodně zle, osobně bych ji tak nedala už kvůli bezpečnosti - náběh i konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 12:27 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Agility
běhá tu někdo agility závodně? Nejlépe trojky :-) Mám parkur, ale nemůžu ho zaběhnout... kvuli blbě postavené kladině.... www.zkracovatko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.07.2009 00:02 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: iblik
Doporučuju koupit si prádelní šňůru - já mám 15m, na které bude pesan chodit pořád. Nemusíš ji držet, ale udělej si uzel, aby ti neujela, pokud ji přišlápneš. Jakmile od tebe pes odběhne, zavolej ho, počkej tak sekundu-dvě a pokud neposlechne, zatáhni za šňůru a lákej ho třeba na nějakou hračku či pamlsek. Po příchodu ho samozřejmě moc pochval a pohraj si. Takhle to párkrát zopákni, stěžuj situace, ve kterých tě bude muset poslechnout (samozřejmě to nepůjde hned, musíš počkat, až bude 100% bez zatahání poslouchat na klidném místě bez rušivých elementů). Až mu to pěkně půjde, začni šňůru pomalu zkracovat (tak po metru) - to aby si nebyl vědom změny volno/šňůra. Držím palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 23:21 iblik – Re: Katy
tak sem skoušel ten povel pust a jaksi když mi dal klacík se kterým si hrál a tak sem to skusil a to telátko chtelo abychom sme si házeli a on když sem to chtel vymenit tak chtel tak si nevzal pamlsek a hnedka chtel ten klacík. A povel ke mě to bylo slibnejši 4metrovím provazem + voditko sem tam připl takže 5 tak me po malích zatahání začel poslouchat tak sem ho vždicky pochválil a občas sem dal pamlsek pak sem mu připl vodítko a psa pustit aby behal s vodítkem a to sem mohl trožku napomenou ho a pak ke konci to šlo tak sem si chtel do třetice že me poslechne bez ničeho a jak sem ho poslal pryč začal vývádět s rodostí ale to mě na povel ke mě to mě neposlechl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.07.2009 00:09 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: iblik
Musíš si získat autoritu - nic mu nepovolit, zpočátku cvičit na vodítku. Hlavně tedy to přivolání. Hodně si s ním hraj, dávej mu najevo, že je ve smečce až pod tebou. Evidentně ví, co je to povel "ke mně", ale ví, že se mu nic nestane, pokud na něj nezavoláš ve výběhu. Vem si ho na vodítko nebo dlouhou šňůru a trénuj to na ní. Chce to trpělivost, ale půjde to;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 00:00 iblik – Re: Katy
no tak mám ješte jeden háček on mě jako jediního na zahradě neposlouchá jen když se mu chce,ale jinak třeba ve výběhu mě poslouchá naslovo ignorant jeden tone :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.07.2009 15:58 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
iblik napsal: mám na vás takovou otázečku jak pesana naučíte povel pust
Způsobů je hodně - nejčastěji se učí po dobrém, tzn., že se aport (nebo něco, co drží) vymění za pamlsek. Držíš pamlsek v zavřené pěsti, řekneš "pusť", pejsek ho ucítí a aportek za dobrotku vymění. Kdyby to nešlo, dej vědět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 14:48 iblik
mám na vás takovou otázečku jak pesana naučíte povel pust
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 21:59 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena – Re: Simonkaaa
Agi vám ale moc jdou... Fidouš je moc šikovnej. Příště to natočíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 20:39 Simonkaaa
My se věnujeme agility závodně. A lehce dogdancingu, to je spíš takový to domácí blbnutí, časem bych se tomu chtěla věnovat víc. Zkoušeli jsme i frisbee, ale zatím to nechce chytat, tak uvidíme třeba ho to začne bavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 08:59 Žena weron [0]
Tak s naším je tiež jemný problém s povelom "ku mne" - ovláda ho, ale ako náhle niečo zbadá a všimnem si to neskôr, že sa už rozbehne, tak je to beznádejné (či je to pes, či zver - ľudia ho nejak nezaujímajú). Ak ho stihnem privolať v momente, keď ešte len "spozornie" tak príde bez problémov... Ono to vyzerá, ako keby bol v takom tranze, že ma už nepočuje :-D tak toto sa snažíme dolaďovať, ale zjavne nám to veľmi nejde. Skúsim ešte ten trik s dlhou vôdzkou. ;-)
A ku športom: radi chodíme spolu bežkovať - máme popruhy a ten moj šialenec ťahá a ťahá a vôbec ho to nebolo treba učiť. Akurát je hodne súťaživý a všetkých chce vždy predbehnúť, ale aspoň máme pohyb. :) Len škoda, že posledné zimy boli biedne na sneh... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2009 08:03 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Naší hlavní náplní výcviku je zalehávání v posteli, na gauči. Jinak ve volných chvilkách se věnujeme záchranářskému výcviku, kde má velice dobrou poslušnost, dovednost a vyhledání, ale horší to je se štěkáním. To se jí moc nechce a dokonce opouští ukryté osoby. Další naší zábavou je coursing. Běhá docela dobře, ale na konci ji střapeček nějak moc nezajímá. :-D potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 15:53 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
My se věnujeme sportovnímu výcviku( stopa, poslušnost, obrana), lehce Obedience, učíme se sranda kousky. Holky majkají rády a já jsem ráda že ony jsou rády, ony jsou rády že já jsem ráda... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 10:32 Muž Lukasson [0] – Loris
Fotka k příspěvku Zkus si ten respekt vytvořit. Mám podobný případ. Náš Hafan se narodil v Praze kde měl páničku (55let) a u té si dělal co chtěl, furt se někde samovolně venčil a neposlouchal. Pánička zjistila, že psa už nezvládá a tak ho v 8 měsíci darovala. První dny co jsme ho měli měl tendence zkusit na nás něco podobného jako zdrhačky, ale po několikátém vysvětlení už to vzdal a od té doby chodí navolno všude, dokonce i na vyjížďce s koňma, tam ho přivoláme i ze sedla. Myslím, že je to hodně o tréninku a taky o psovi, ale respekt musí být. Pes musí vědět kdo je jeho pán a toho taky poslouchat...Hodně zdaru při cvičení ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 10:17 Loris – Re: Katy
Děkuji, tak jsem to také zkoušela a zkouším...On ví co to je ke mě a doma na zahradě to umí celkem dobře přijde skoro vždycky když ho volám...ale když vyrazíme ven začne zdrhat a ignorovat... on se mne nemá respekt...Ať volám jak volám tak si dělá o chce...Ale z rodičů respekt má mnohem větší ale zrovna já s ním chodím nejvíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 23:21 Žena ELiss [6] - Honiči a barváři a příbuzná plemena
My děláme poslušnost a agility. Chystáme se na stopy a začínáme s dogdancingem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.06.2009 21:37 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Loris
zkus si vzít dlouhou šňůru (já mám 15) a nech ji vláčet za ním. Jako by byl navolno. Když by chtěl zdrhat, máš větší šanci jej přivolat, protože bude jakoby nadosah. Zavolej - počkej - škubni. Když bude poslouchat 100% s dlouhou šňůrou, pomalu mu ji zkracuj. Nakonec musí být samozřejmě velká pochvala.
Předpokládám ale, že přivolání v klidu zvládá, jen mu dělají problém rušivé vlivy...? Pokud neví vůbec, co je to "ke mně", uč ho první někde na zahradě nebo doma, kde ho nebude nic rušit. První musí povel pochopit.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 21:22 Loris – Re: Katy
No, a to nám moc nejde :-( a to chodil i na cvičák a od září plánujeme znovu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 21:20 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Loris
no to každopádně - přivolání je základ ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 21:16 Loris
My cvičíme (Snažíme se cvičit) poslušnost... Občas si zaskáčeme u nás na zahradě přes překážky ale neumíme moc ke mě :-O no snad to docvičíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 21:02 Žena Verýsek [0]
my se snažíme věnovat hlavně poslušnosti. jinak se hlavně flákáme po polích a lítáme za míčkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 20:39 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Sporty se psy
Věnujete se něčemu s vaším pejskem? Čemu a proč?:-) My zatím cvičíme poslušnost, věnujeme se záchranářskému výcviku, začínáme agility a sem tam si hodíme frisbee.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 4630x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/20-sporty-se-psy?od=101