Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Kožní choroby ...?

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Kožní choroby ...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 22:15 Jitka Re: Viktor Brejcha - Monty
Zdravím. POdle forky a podle popisu máme úplně to samé. Taky to začalo lupy, těch potom bylo spoustu a dnes to vypadá přesně jako na fotce, kterou jste přiložil. Už jste přišli na to, co funguje, jak to léčit? Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.07.2014 18:07 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: pavoucica
Ano, už asi od listopadu. Původně jsem objednávala odjinud - Krizovky. Ale tam po první konzultaci neměli na další čas. Paní Martina ano a opravdu jde s ní problém probrat. A co se týče Phoebí, pomohlo to moc. I na veterině to odsouhlasili:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 17:33 Žena pavoucica [703] Re: PhoebeAdel
a objednáváš je u té paní co jsi mi poslala odkaz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.07.2014 15:42 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
To mi připomíná, že si musím objednat, už nám docházej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.07.2014 11:38 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Myslím že Bachovky jsou super,slyšela jsem na ně hodně pozitiv ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2014 23:13 Žena pavoucica [703]
Já začínám právě o těch kapkách docela vážně uvažovat, jednak pro sebe jelikož máme nějaké problémy s tchýní a s tím souvisí i muj stres a jednak pro Lupku a její uzkostné stavy, když odjedem pryč z domu bez ní, děkuju za typ:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.06.2014 22:37 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: pavoucica
Nedokážu říci, zda Bachovky jsou jako lék na nemoci. Jsou spíš na léčení psychiky a s ní spojených problémů, takže se doporučují i při nemocech, jako léčba. Já osobně Bachovky používám. Já i pejsek. A moc nám pomáhají. Phoebe hlavně v tom, že zvládá bouřky, Silvestra, stres z veta a cestování. Takže za sebe mohu doporučit. Kupuji klasické Krizovky pro děti nebo zvířata. Ale dobré je i probrat to s někým - co pejska trápí, jak se chová atd. a ten, kdo se tím zabývá vám přesně poradí co a jak a jaké květy a na co. A třeba poradí i ohledně těch alergií, co a jak. Já mám kontakt na www.bachovyesence.cz/ je tam kontaktní odkaz. Paní Mgr. Martina Taubrová, BFRP je velice příjemná a pokusí se s vámi probrat problém. Nebojte se zeptat. Je tam i ceník za konzultaci a za kapky. (Proti pražským cenám velmi dobré.) bachovyesence.blogspot.cz/…
Přikládám ještě článek z jejího webu o léčbě Phoebe Bachovkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 13:54 Žena pavoucica [703]
kamarádka má hovawarta, pes už delší dobu trpí alergií.Přišlo se na to, že alergie zpusobují roztoči a prach...Pes má snad tu nejlepší péči jakou mu můžou dopřát, ale přesto se alergie drží dál...Už nevědí co dělat a tak mě napadá, jestli třeba by nezabraly Bachovy kapky....máte s tím někdo zkušenosti?Četla jsem nějaké nabídky a někde píšou, že je to i na nemoci a někde na psychické problémy...tak nevím co si o tom mám myslet.Chtěla bych to zkusit i u našeho psa, jelikož mývá docela záchvaty vzteku a úzkosti, když odcházíme mimo dum a nemužeme ho vzít s sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 10:34 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Tak nevím, jestli to sem patří. Všimla jsem si u Phoebe za krkem takového místečka na kůži. Kontrolovaly jsme to a klíště tam nebylo. Je to takové trochu vybělené místečko asi do necelého cm velké. Netušíte, co by to mohlo být?
Jdeme na veterinu na očkování, tak ji nechám zkontrolovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:31 Pavlína
Ahoj potřebuju radu.Naše 3letá fenka jezevčíka se začala v zimě vykousávat a dělají se jí hnisavé boláčky po těle i uších.U veterináře jsme byli a stěry vyšli negativně.Dostali jsme vodicku do koupele a nějaké mastné kapičky do jídla na obnovu kožního mazu.Měsíc měla pokoj a boláčky se oběvili znovu.Prosím poradte.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 20:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: PhoebeAdel
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.08.2013 23:55 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Pardon, už jsem přetažená, nesouvisí to s tím, ale místo kožní choroby, jsem četla knižní choroby :-D a trošku jsem se nad tím pozastavila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 23:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: bali
na to psi často, zvlášť touhle dobou, trpí, nutno v blbym období hlídat a potvory zlikvidovat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 23:37 bali Re: petrab
jj presne tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 22:08 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Dracula napsala:
sám to škubal byla to štítná žláza, bolístka až do krve jak to trhal-na zadnici, pomohla nám na to vodička + prášky,
coze nespletlas to , jak To byla štítná žláza?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 22:07 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: bali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 18:08 bali – co to je?
Fotka k příspěvku nevite prosim pekne co to je? nase labice to ma na obou prednich tlapach zespodu mezi polstarky... zda se ze z toho leze nejaky hnis bo co... vecer se chystame k vetovi..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 14:21 Dracula Re: Lukáš
Jednou to měla i moje kanarská doga, sám to škubal byla to štítná žláza, bolístka až do krve jak to trhal-na zadnici, pomohla nám na to vodička + prášky, které nám doporučil vet tak přetrvěj ono to zabere nebo se porad s jiným hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.11.2012 23:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Lukáš
Může to být cokoli. Požádej svého veterináře o kultivaci a cytologii - t.j. ať udělá stěr, pošle to do laboratoře, kde zjistí, zda-li jsou tam paraziti, plísně či antibiotika a když ano, nechť udělají citlivost na lék (zjistí, který konkr. lék nalezenou potvoru likviduje) a poté zahájí cílenou léčbu. V případě, že bude kultivace v pohodě, pak se může jednat i o hormonální problém, tedy je nutno vzít krev a nechat udělat testy vč. testu na štítnou žlázu, případně alergologické vyšetření. V případě, že by si pes začal místa všímat, je nutný mu v tom zabránit. Když by to přetrvávalo, pak je lepší né příliš za dlouho kontaktovat přímo dermatologa!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 15:55 Lukáš – Kožní choroba
Fotka k příspěvku Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli nevíte čím bych to mohl vyléčit svému pejskovi pejska to nebolí a nesvědí,pan veterinář nám dal nějakou vodiču ale nepomáhá to... :-( Děkuji za odpověd mailto:Pernica07@seznam.cz
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 15:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Tak uvidíme, prurivet zařídil nesvědivost a nebolestivost, v noci žádná reakce, co s dnes děje s páníčkem přes den nevím, ale vypadá to zatim slibně, snad to nebude horší, jen vyšňořenej vocásek je fakt hustej....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 23:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
si to hryže a vynalejzavě samozřejmě, uvidíme, prurivet je hl. proti svědivosti a bolesti, čistej kortikoid, jsem mu ho dala na to teď večer, dám ho do pátku a když se to nezasuší, tak zajedu na veterinu, dle mých zkušeností jsem si na 99% jistá, že to není plíseň (avšak kdo ví, to zjistíš jen kultivací), ale možná je to i hotspot, protože s páníčkem se furt cachtá ve Vltavě a nikdo ho skoro nevysouší, navíc ho začal dost vydatně krmit v poslední době hovězím (kterýmu se osobně vyhýbám, páč je to velkej alergen) uvidim, na tohle totiž netrpí... /máme pořád nový a další modely...../
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 22:47 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Tak snad to zabere.. vzhledem k tomu, že si to škrábe, je ten Prurivet asi dobrá volba bo obs. atb.. ale nevíš, jestli to není zapříčiněno plísní?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 22:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
ď, uvidim, snad mu prurivet zabere, stejně se dá dávat jen dva tři dny, snad to zvládnem bez celk. atb, to by mě už kleplo zase a to mám koncem měsíce očkovat kvůli dermatofytoze, hlavně vůbec nevim, co udělám v noci, páč si po tom jde, límec nedám a tak abych tu šila nějakej návlek na vocas.... hmm , je to jedno za druhym, jsem nenapravitelná, že to dycky zakřiknu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 22:38 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Ne, asi bych to léčila stejně... možná první Betadine, pak genciánka a třeba Pimafucort.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 20:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Hafuša si vykousal kůži uprostřed ocasu. Asi 8x2 cm exém, mokvá to, svědí, jde si po tom. Vystřihala jsem to, oplachuju betadinou, řepikem a dvakrát denně Prurivet.
Máte něco lepšejšího??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 08:17 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: Veya007
Může se také jednat i např. o zanícený chlupový váček - /granulom/ zapouzdřený zánět, který je dobrý odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 21:09 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku ahojky, potřebovala bych poradit co to může být - nejdřív to vypadalo jako štípnutí, ale fenka to má na nožce měsíc. nebolí jí to, normálně chodí.může to být bradavice???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 17:14 Žena Týna [36] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
lokakortenem? : to ti předepsal veterinář??? :-O hmm hmm napiš

a ten váš pejsek měl taky škrábanec??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 15:57 ennie
no náš pajsek to měl taky,začali jsme to mazat lokakortenem a zmizelo to.....za rok se mu to objevilo znovu,ale už jen malý flíček na jednom místě,tak jsme to mázli znovu a od té doby už to nemá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 10:54 Žena Týna [36] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Tak jsem se dozvěděla že: pejsek se o něco škrábl-nebo ho kočka škrábla,,ta rána se zanítila a vyskákaly mu punence jako infekce-reakce na ten škrábanec..a má hrozně citlivou pokožku :-( ale začíná se to hojit hop to je fajn ale veterinář si myslel jestli to není od blech :-O no nic
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 13:57 Žena Týna [36] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Týna
no ten mi toho fakt pověděl hmm sám ani neví sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 18:24 Žena marianneo [4] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Týna
A ptala ses veterináře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 16:25 Žena Týna [36] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – pelíchá
Fotka k příspěvku Zdravím
nevím co to je?
veterinář mi to taky neřek ale dal mi tablety: doxyHexal
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:45 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: MíNela
Tak to je fajn někam si to napíšu jinak bych to zapoměla. vědět to dřív tak jsem si to tenkrát koupila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2010 14:40 Žena MíNela [2212] - Špicové a primitivní plemena – Re: Dobrman192168
U veterináře - a můžu ho doopravdy doporučit !!Namaže se to místečko - je to taková mastná vodička - a pak stačí ještě třeba na noc a opravdu je to to nejlepší, co jsem kdy měla. Ono jak je to poškozené místo trochu mastné, tak se nevytváří strupy a nepraská to a velice brzy se to znova osrsťuje - pejsek už si toho ani nevšímá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:01 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: MíNela
A kde se ten přípravek dá sehnat? Jen u veta nebo i v lékárně? Ať vím kdyby se u nás zase něco takovýho objevilo...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2010 11:06 Žena MíNela [2212] - Špicové a primitivní plemena
Fotka k příspěvku Nemám sice velké zkušenosti,kožní problémy čauové mají také, ale jsou to spíše problémy svědění. To potom čau nezná míru a dokáže se vydrbat a vykousat úplně do krve. Mám na to jen jeden - jediný - lék a to je PRURIVET. Musím napsat, že na tuhle vodičku nedám dopustit - bez ní bych měla z Nelinky naháče. Ta, když to příjde a začne ji kůže svědit, se dokáže vydrbat a vykousat tak, jak vidíte vedle na fotečce. Lahvička PRURIVETU stojí 400,- kč, ale myslím, že by stálo za to, vyzkoušet i tohle. Je to chladivý, protisvědivý a velice dobrý přípravek,srst se poměrně rychle potom obnovuje. Třeba zabere i na tuhle kožní bolístku. Moc bych vám to přála, aby se to zlepšilo.Andulka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 00:29 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Veya007
může to být cokoliv alergie klidně to může být i strářím, spíš se divím že ani jeden vet si neví rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 00:22 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
já si myslím, že to je alergická reakce - asi jsem už vůči granulím skeptická. Takže bych doporučila Barf :o))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 00:11 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Viktor Brejcha - Monty
Náš pes měl něco podobnýho.Sice ne v takovým rozsahu a neměl tak vypadanou srst ale veterináš nám na to dal mast-betadine a pomohlo to. ale je fakt že jak jsem to přestala mazat zase se to objevilo. Ale třeba by vám to pomohlo taky...aspon dočasně než by přišli na to co mu je aby to neměl tak popraskaný :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 23:59 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Viktor Brejcha - Monty
ahoj a čím krmíte? Granulema?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 22:20 Viktor Brejcha - Monty – Neznámá kožní choroba
Fotka k příspěvku Dobrý den,
již několik měsíců se snažíme našeho 12ti letého mazlíka Montyho (černého labradora) vyléčit z kožní nemoci. Začalo to jako lupy a nyní se mu oloupává kůže i s chlupy až do krvavých ploch. Pes je jinak v pořádku a plný života na to, kolik mu je let. Kultivace kůže byla negativní, nemoc není přenosná. Již jsme navštívili 4 doktory a zatím žádný z nich si nevěděl s tímto problémem rady. Prosím, pokud máte nějaké zkušenosti s touto nemocí, napište nám na mailto:Viking77@seznam.cz. Již si opravdu nevíme rady.
Děkujeme

Viktor a Monty
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 1658x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/203-kozni-choroby-