Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Kloubní výživa

 

NápovědaFórum » Výživa » Doplňky stravy 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Kloubní výživa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2016 08:06 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: davids
pokud by slo o chutost, tak vzorek Aptusu jde objednat bezplatne zde: aptuspet.com/…
O alavisu vim jen to, ze lidi kupuji konsky baleni, ze vyjde levneji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.03.2016 04:17 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: davids
znám mnoho lidí, který si AptoFlex velmi chválí právě kvůli tekuté formě. Cena je s Alavisem srovnatelná. A pokud jde o porovnání účinku, je to vždy individuální a je potřeba to vyzkoušet.
Některým psům vyhovuje lecos, jiným jen něco a u některých efekt nic moc. Někteří psi ale tekutou formu chondroprotektiv, která se lépe vstřebává, odmítají.
Např. já osob. jsem měla psa přesně takového a navíc měl kvůli hořkosti problém i s Alavisem.
Po různých pokusech různých značek jsem to nakonec řešila letitě Proglycanem a následně tenkrát novým Nutradylem a to byly přípavky, které pes chroupal spolu s granulemi a nemusely se mu podávat ani zvlášť. Ačkoliv nejsem příliš oblíbenec alternativní medicíny, tak spolu s tím jsem podávala uspěšně bylinné směsi od akupunktura-psu.cz/… . Dokonce "držely" trojnásobně dlouho, než klas. chondra.
Pokud se podává zvířeti preventivně ještě bez problémů, pak doba je 1/3 ku 2/3. Jestliže jde o psa nemocného či starého, pak je lepší podávat buď bez přestávky, případně pauzy dělat jen opačně a v co nejkratších intevalech. Tedy 2 měsíce podávání, 14 dní pauza atd. Déle v těle nevydrží. Finančně to vyjde levněji, než napd. systém 4 měsíce, 2 měsíce pauza apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 15:15 davids
Ahoj, máte někdo přímé zkušenosti s kloubní výživou Apus, viz tento článek pethome.cz/…? Jak si obstojí v porovnání s Alavis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 22:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Domča14
Některé léky pro lidi se používají ve veterině zcela běžně, některé ale není možno použít či je lépe je neužívat, případně příliš nefungují.

Co se týče celoročního pobytu venku se silnou DKK, časem jistě tatínek pochopí, co je pro zvíře důležité, zvlášť zkonzultuje-li to s veterinářem.
Přeji pejskovi dlouhý život v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 09:36 Žena Domča14 [13] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: petrab
Lidské léky bych psovi v životě nedala..

No já jsem to právě na lehkou váhu nebrala, právě proto jsem ji nechala udělat preventivně RTG,abych věděla co ve stáří očekávat. No nevěděla jsem, že to bude ta hrozný...

S tím celoročním pobytem venku... To asi nevyjde, protože i když jsem po psech uklízela dvakrát denně, na výslovnou žádost otce musely feňule na zahradu do zatepleného kotce :-( Mohou domů jen při hodně velkých vedrech a mrazech... Pláštěnka a obleček nejsou problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 00:09 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Domča14
Co se týče dávkování léků pro koně, hlavně je nutno dodržovat naprosto přesné dávky v případě užívání nesteroidních antirevmatik proti bolesti (mmch. nikdy nepodávejte lidské léky, byť by je Vám nabízel veterinář!).

Jsem ráda, že jsem Vás uklidnila, protože sama jsem velký pesimista. Držím palce, aby pejsek byl co nejdéle v pohodě a problémy se mu vyhly, dysplazie je stále se rozšiřující choroba, u labradorů častá, bohužel i mezi psy s PP.
Nechť se má pejsek skvěle ruku v ruce s paničkou!!

Nasvalení je při onemocnění kloubů velmi důležité, pes se ale nesmí přetáhnout!!! Postrašení veterináře je správné, protože tuto záležitost neradno podceňovat a nutno být stále ve střehu a připravena zvířeti pomoci a hlavně přizpůsobit jeho nemoci život.

Nutno mmj. psa chránit před prochladnutím a promoknutím. Vhodné je tedy při slejvácích použít "pláštěnku" a v zimě ve velkých mrazech krycí dečku a psa nenechávat celoročně venku.

Nevím, zda-li jste psovi nechala dělat rtg preventivně či kvůli již nastalým problémům s hybností či bolestivostí, každopádně doporučuji být pod dohledem ortopeda, nikoliv všeobecného lékaře, a když, tak v podrůčí obou.

Nevím, jak malé či velké balení se čeho prodává. Já jsem koupila běžné balení na veterině, pes to odmítal, takže jsem to nabídla v místě bydliště a prodala jinému pejskaři se slevou.
Např. můj minulý pes upřednostňoval sirup.

Co se týče výsledku, resp. účinnosti konkrétních přípravků, je potřeba je podávat po nějakou dobu, a poté případně přípravek změnit a posoudit, který lépe sedl. Nejde o lék, jde pouze o podpůrný prostředek, DKK nelze vyléčit, pouze ji zpomalit, takže je to běh na dlouhou trať.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 23:56 Žena Domča14 [13] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: petrab
Děkuji moc :-)

Já se teda poradím s veterinářem, ale co jsem to tak počítala, tak by to vyšlo na 2,1 ml, ale pro jistotu se zeptám..

Nám veterinář doporučil chodit do kopců a brodit se řekou proti proudu, takže začneme pomalu s pořádným osvalováním..

Jen mě tak napadlo, jestli by nebylo lepší koupit menší balení, protože mě nenapadlo, že by ji to nemohlo sednout hmm Nebo jsou rozdíly mezi těmi koňskými a psími přípravky (např i alavis dělá pro koně i pro psy)
Tak to jste mě uklidnila, protože mě veterinář docela dost postrašil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 23:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Domča14
tento přípravek většinou psi velmi dobře přijímají kvůli jeho chutnosti, navíc forma tekutá - tedy v sirupu - se lépe a rychleji vstřebává, účinek je celkem rychlý, v případě již diagnostikovaných proglémů je dobré je používat již stále, doživotně, nejlépe v intervalech 30 dní podávat, 15 dní nikoliv atd. stále dokola, co se týče chondroprotektiv jako takových, na jednu stranu je to "všechno na jedno brdo", na druhou stranu je potřeba přípravek vyzkoušet, protože co sedne 10ti psům, jednomu nikoliv a naopak, v případě funkčnosti není nutno přípravek měnit, vždy je dobré si pohlídat, aby přípravek obsahoval i MSM (přírodní látku proti bolesti/ i kolagen,
co se týče užívání jakýchkoliv léků s velkou koncetrací, protože jsou určeny původně pro koně, sice vyjdou laciněji, ale je nutno je zcela PŘESNĚ dávkovat a to VŽDY dle veterináře, nikoliv podle rad na forech,

moje zkušenost s podáváním těchto přípravků je široká, osobně používám Nutradyl, protože aptus apto flex můj pes, narozdíl od tablet, nepřijímá dobře ( jinak bych ho uvítala), k chondroprotektivu přidávám navíc směs čínských bylin určených proti bolesti kloubů od Dr Bláhové (odkaz zde níže), které (nejen) u nás zázračně fungují a každému doporučuji je vyzkoušet,

mmj. je nutno psa přiměřeně šetřit, nasvalovat ho spíše v kratším klusu, zakázat skoky, omezit prudké pohyby, lítání a chůzi po schodech, dle možnosti dopřát plavání, udržovat mu váhu (lepší lehce pod váhu než naopak) a mít vždy možnost obrátit se na veterináře, kdykoliv se projeví bolestivost, od které je nutno psovi vždy ihned pomoci,

těžká DKK s podivem někdy způsobuje viditelné menší problémy než slabá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 18:42 Žena Domča14 [13] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Poradíte?
Dobrý den,
zajímalo by mě, jestli má zkušenosti někdo s tímhle přípravkem?
www.vseprozvire.cz/…/
Nebo doporučíte jiný?
A ještě by mě zajímalo jak vypočítat u těch dávek pro koně dávku pro psa :-D (Váží cca 35kg)
U naší fenky se zjistila těžká DKK a vet nám nařídil preventivní podávání kloubní vyživy.
Děkuji moc za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 20:30 lenka – super zkusebnosti mam s timto
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 21:24 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: DaD
ALAVIS je jednicka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.08.2012 17:20 Žena DaD [745]
Alavis single přidávám taky, dobereme balení kvůli kdysi zvrtnuté noze a navíc se mu zahojila vylízaná ranka po kousnutí (půl roku to nevypadalo nic moc) a po měsíci Alavisu už máme i chlupy. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.08.2012 00:08 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
já dávám alavis a roboran ..spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.08.2012 22:43 Dracula
Nám veterinář poradil krmení Sportmix for hunter dog, (Krmení pro lovecké psy), prý to obsahuje nějaké látky, pro vývin a růst a zesílení kloubů,aby jsem ji nemusela dopovat drahýma přípravkama---Že by to vyšlo draho a jsem s tím spokojená :-)

Samozdřejmě mám střední plemeno-lovecké kategorie a rozdíl mezi jim a ovčákem-či tosou je velký :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 21:12 Žena DaD [745]
Náš veterinář říkal, že si lidé chválí nejvíc Caniviton, myslím, že zabírá a je to sypké, není to tableta!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 11:07 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
petrab napsala:
Problém se zvedáním - artroza, koleno, kyčle, páteř, méně pohybu a hlavně věk a eště tupý počasí s výkyvama
Takže t.č. se zaměříme na chondra apod.


Najíždím na podávání chondro již nonstop bez pauz - čínský byliny a Nutradyl či novinka petshop.vetcentrum.cz/…

na 3, 4 dny na vzpruhu Metacam produkty.boehringer-ingelheim.cz/…

(koňský vyjde levně, na 40 kg 2x denně 0,3 ml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 14:42 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: petrab
neboj..jsem poctivá a hlídám si to!!Do roku ho brát určo bude!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 14:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
a hezky to do něj cpi min. do 18 měsíců, když obřik roste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 12:44 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Já svojeme štěňátku dávám Alavis na klouby..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2012 18:42 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra123
Neřešíš-li zdravotní problém, ale prevenci, je to jedno, co dáš, je to v podstatě vše na jedno brdo a podáváním rozhodně NIC NEZKAZÍŠ, přímo naopak!!!
Kolagen scela stačí. Třebas Artican sirup.
vitaminy-pro-psy.heureka.cz/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 11:27 Žena Petra123 [461]
Dotaz: Pes občas běhá u kola, tak jsem přemýšlela, jestli bych mu neměla koupit něco na klouby. Není to sice žádný molos, váží jen 16 kilo a běhá pouze kratší trasy, ale i tak si myslím, že je to pro něj docela zátěž. Zaujal mě hydrolyzovaný kolagen, ale zase nevím, jestli to pomůže tolik jako jiné kloubní přípravky. Další možností by byl Roboran Gel. Co by bylo lepší? Díky za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.06.2012 19:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Alex
Je to velmi individuelní. Chondroprotektiv je neuvěřitelné množstí, ty pro psy i k užití přípravky pro lidi. V podstatě je to vše na jedno brdo, velmi rozdílné mohou být ceny. Co pomáhá jednomu skvěle, deseti nikoliv a na co většina nedá dopustit, jednomu nepomůže vůbec. Je to potřeba vyzkoušet.
V případě, že se již jedná o podávání léčebné, nikoliv preventivní, ale z důvodu boleti, horší hybnosti apod., je velmi vhodné než 3 kůry za rok (vždy se podává nějakou dobu a poloviční dobu je pauza), podávat lék měsíc a pak 2 týdny ne a stále dokola. Finančně to vyjde stejně a 2 týdny to v těle vydrží, narozdíl tomu, když podáváš 4 měsíce a dáš 2 měsíce pauzu, není to tak účinné.
Osobně mám zkušenost s více druhy, nyní u psa po několika operacích podávám letitě Nutradyl. V případě, že pes není mlsný a užíval by sirup, je to lepší, protože tekkutá forma má rychlejší účinek a vstřebávání.

Nepopsatelně pohádkový až neuvěřitelný účinek má čínská bylinná směs (slisovaná pro psy v tabletkách) pro psy namíchaná na klouby psovi na míru od Slávky Bláhové akupunktura-psu.cz/… .
Po měsíční kůře bylin od ní pes téměř čtvrt roku neměl problém a nemusel užívat nic, což se celé roky nestalo. Bohužel směsi z čínských bylin zabírají perfektně jen, když se namíchají na JEDEN konkrétní problém a u nás je důležitější dlouhodobě jiná zdravotní závada, takže byliny podávám na něco jiného. Nebýt jich, dávám jen tyto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 17:57 Alex – Klouby a kosti
Fotka k příspěvku Muj pejsek začal mit potiže do schodu tak ho to trapilo něl problem stim začal brat GELACAN 500g už jeto lepší jen je potřeba muto davat pravidelně doufam že to zabere a bude to lepší řikali že GELCAN 500g je skvělí tak doufam.Žanet to take bere kvuli pateři.Mam dotas davateto taky bafikum jake mate stim vi skušenosti??? zajimameto podte si povidat osvich skušenostech co davate pejskum bafikum na kloubi kosti????fugujeto pomahato???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 07:36 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Tak jsem shlédla opět Přemka Podlahu - i reklamní blok o Colafitu. A zajímalo by mne jak je to s kolagenem a želatinou. Podle toho pořadu je pro klouby podstatný kolagen - ten je v syrových prasečích nožičkách, ale tepelnou úpravou se změní na želatinu; a ta už je na .. řeknu slušně - pes (nebo člověk) ji nevyužije. Ani není možná resyntéta kolagenu z želatiny.
A ještě jedna načtená úvaha: kloubní preparáty pomůžou i u rozvinuté dysplazie ale: jen pokud je kloub ještě ve vývinu a musí se podávat s vysokým množstvím (2-3 g) vitamínu C. Má s tím někdo osobní zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 06:50 Žena HOUP [1532] – želatina
ja mam osvětšene tohle -prevence mam labradorku po větši zateži druhy den klidovy režim to znamena -den klidu -a pak -želatina-domaci -uvařit nožku vepřovou ,koleno +kousek hlavy nechat stuhnout a milačkovi u´delat huspeninu-a když jsem lina tak gumitky-existuji bez barviv a přidaneho cukru -stači jen patrat -tohle je ale jen prevence a odskoušena. :-) ja si totiž myslim že prevence je opravdu duležita hlavńe u pejsku co na to maj naběh ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 00:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: pavlinapoddana
To vždy ráda slyším, ač jedince neznám, že mu něco pomohlo. Lidská chondroprotektiva se dají u psů zcela v pohodě využít, dříve to ani jinak nebylo. Výhoda je často menší cena, nevýhoda špatná ochucenost. Každopádně je to skutečně velmi individuelní. Co jednomu zabere fantasticky u druhého nemusí mít účinek a naopak. Takže přeji všem šťastnou ruku, ať to jde hned napoprvé.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2011 15:24 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Já osobně žádnou zkušenost s kloubní výživou nemám. nikdy jsem to nepotřebovala ,ale kamarádka zdravotní sestra, dává svému starému vlčákovi lidské GS condro,už po měsíci jí zase začal běhat jako štěně,přitom se před touto indikací nemohl pomalu zvednout z pelechu.Možná by bylo dobré vyzkoušet to, i když je to trochu drahá terapie,v životě utratíme víc za blbiny,než za užitečné věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 11:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Zase hokus
S jakými analgetiky, nesteroidními antiflogistiky, antirevmatiky máte nejlepší zkušenosti? Jestli se to tedy smí do kloubní výživy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 17:05 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: xanti
tak mám ho vetka doporučila hlavně proto že kulhala tak moc až jí začal atrofovat sval a vodělala by si ostaní nohy nadměrným zatěžováním ( popravně my nemáme problém v kloubu ale ve svalu a jdeme znovu na širokospetrální antibiotika kvůly zvětšeným uzlinám a nějaké infekci)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 17:01 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: defisa
pokud to doporučí vet, tak jako nám před měsícem, tak ano...ale nic to neřeší! jen momentální bolest! a přesně jak píše Katy - pes začne nohu nadměrně zatěžovat!! proto jsem ho tedy feně přestala dávat - nevěděla totiž (když byla utlumená Rimadylem). že jí něco bolí a klidně i lítala po bytě - což jejímu stavu rozhodně neprospívalo...musela být zavřena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.01.2011 16:51 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: defisa
To není dobrý nápad.. pokud pes trpí bolestmi, analgetika to nevyřeší, pouze zmírní akutní bolest, aby se mohlo pokračovat v léčbě dále. Po odeznění bolesti pomocí analgetika začne pejsek končetinu zatěžovat více než je v konkrétní době zdrávo a problém se pravděpodobně ještě zhorší. On totiž ví (a ví to každý), že pokud bude postižené místo v klidu, zahojí se rychleji.

Příklad: když někoho bolí zub, kouše na druhé straně..nebo si vezme prášek od bolesti a ta přestane. V prvním případě se bez prášku (zub tedy bolí) vydá k zubaři a ten najde problém (s analgetikem to jde těžko, věřte mi), zub se spraví a je to. JENŽE(druhý případ): pokud zub bolí stále a člověk ho "léčí" pouze analgetiky, za čas odejde úplně a máme tady kořenovou nástavbu+korunku, nakonec třeba můstek, implantát..co je lepší? stydim (omlouvám se za takové "blbé" přirovnání, ale nic jiného mě, jakožto skorozubařku, nenapadá smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:32 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: defisa
nechápu...jaká podpora kloubní výživy???
Rimadyl se užívá po operacích a také při dlouhodobých boletech, ale rozhodně nenahrazuje ani nepodporuje kloubní výživu,....jen to jen něco co tlumí bolest, ale neřeší problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:20 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: xanti
vim, jenom pokud prostě kloubní výživa nepomáhá tak jako podpora kloubní výživy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:14 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: defisa
coze rimadyl je lék proti bolesti, ne kloubní výživa!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:09 Žena defisa [80] - Teriéři
Já doporučuji zvláš na bolest kloubů Rimadil je to na předpis veterináře, je to ochucené a psi to jí rádi a pomáhá to ....

a my chodíme k Daně Somolíkové a jsme MOC spokojeni, se vším nám pomohla, má i přijatelné ceny vlastně si vůbec nic neříká za práci (ale alespoň od nás vždycky něco dostane) a je moc šikovná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 15:49 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Tak třeba přímo on by mi s kotětem pomohl, ale jeho otec, co byl na zástupu, mě poslal normálně domů.. malinké kotě (5týdnů?) skoro přivřela brána - zůstala mu noha v takovém držadle, kam brána zapadá (máme elektricky ovládanou), přišlo o 1 prst, celou nožku mu to doslova stáhlo z kůže..takže jsem mu to léčila s radou rodiny sama (jsou tu všichni doktoři, takže není problém). Potřebovala jsem ale radu veta, protože noha začla dost zapáchat a obvaz nějak nešel sundat. Dojela jsem teda k Šomanovi (staršímu), ten téměř ve dveřích řekl "zlomené to nemá, nashle", aniž by sundal obvaz a doporučil léčbu. To mě dost nakrklo :-|
A mladý je děsný frajer.. Já jezdím ke Kalichovi, je to náš dlouhodobý rodinný známý..ale jen pááárkrát jsem od něj potřebovala něco jiného než očkování či odčervení (navíc to bylo ještě s kavoušema, Safí je zdravý "ťuk ťuk" a nepotřebuje nic). na rtg jsem jela do Zlína a vyšetření očí jsem nechávala dělat v rámci klubovek.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 15:24 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Katy
tak já jsem s ním byla vždy spokojena...vždy mi pomohl, byť to byl třeba i křeček se zahnisaným okem a podobně.... a přístup - já nevím, ale ke mě se chová pěkně i ke psu, vždy mi vše popíše vysvětlí, snažíme se společně najít řešení...třeba naši druhou feňuli držel dlouho při životě....ke komu tedy chodíš ty? já bych se ve Valmezu k nikomu jinému po zkušenostech neodvážila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 15:19 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Aha.. tak tam jsem byla jen 2x a pokud nebude něco hodně akutního, co by potřebovalo nějaké lepší vybavení, ani se tam nechystám :-( Zvířatům možná rozumí, ale nějak mi nevyhovuje jednáním.. navíc mi jeho otec ani nepomohl s kotětem, kterému doslova uhnívala noha.. a přímo on mi se Safírkem taky nijak výrazně nepomohl, když jako malý kulhal. Naštěstí vet nepatří mezi lékaře, které bych navštěvovala častěji než je nutné kvůli očkování... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 15:07 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Katy
není to tajné...chodím k Šomanovi, on s těmahle věcma nemá příliš zkušeností a snaží se najíd vždy dobrou alternativu v poměru cena-účinnost...on ten Canvit není špatný, ale prostě jsou i lepší přípravky....taky stojí cca 100 kč, tak se není čemu divit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 14:55 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Ke komu chodíš? kdyžtak do vzkazu, jestli je to tajné stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 14:43 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: MíNela
právě canvit chondro jsme užívali, když byla u Xanti zjištěna luxace (byly jí 4 měsíce)...nedoporučuji ho, protože náš stav nijak nezlepšil ani nepodržel...řekla bych, že hlavně díky němu se luxace rozjela do větších rozměrů ....(věřila jsem veterináři, který to myslel dobře - nechtěl mi cpát nic drahého) prostě můj názor je, že tento přípravek je dobrý jako doplněk stravy pro zdravé psy, ale rozhodně ne pro léčení nebo doléčování obtíží, na to je příliš slabý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2011 14:29 Žena MíNela [2212] - Špicové a primitivní plemena
Když jsem před pěti dny na tomto příspěvkovém fóru přidala malé povídání o COLAFITU a druhý den přidala fotečku malé Nelči, jak si jako štěndo pochutnává na uzeném oušku, netušila jsem, kam až povídání a postřehy o tom zda kosti ano či ne - dojde. A tak tahle rubrika s názvem KLOUBNÍ VÝŽIVA, by se klidně mohla přejmenovat na rubriku KOSTI :-D Některé příspěvky už fakt hraničí s rubrikou VTÍPKY, například mixér na kosti a podobně :) Prosím, nechte už kosti kostima,přece každý víme,jestli zrovna ten náš pejsek je může nebo nemůže, jestli má s nimi problémy, tak mu je prostě nedáváme a hotovo. Pokud je miluje a dokáže je nejen dobře !! kousat, ohlodávat - má je mít!! Pojďme raději probírat to téma kloubní výživa a dejme sem naše rady s určitými přípravky. :-) Protože je spousta druhů, tak si myslím, že o tom by jsme tady měli vést svoje debaty a dát sem zkušenosti s těmito léky - ať už od veterinářů, nebo volně prodejnými. :-) Já bych třeba zrovinka potřebovala znát někoho, kdo má vyzkoušené tabletky CANVIT CHONDRO. Doporučili mně je sousedé, kteří zažili moje a hlavně Míšovo utrpení s těmi zády a sami mají jezevčíka, který je špatný na záda, ale díky těmto tabletám, které bere už několik let, stále chodí. Teda spíše se plazí, ale podotýkám, že mu je už 17 let. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 10:54 Žena defisa [80] - Teriéři
Tyky myslím že mlejt (ne mixovat) se dají tak krky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 09:29 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
a kolik ušetříme za plyn nesmyslným vyvařováním želatiny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 09:25 NIKO – Re: Veya007
To víš,že ano,přece se nebudem "dřít" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2011 09:21 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
tak až někde objevíš mixér na kosti, tak to tu napiš :) ten bych taky chtěla palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 07:19 NIKO – Re: Veya007
Už to máme vysvětleno - "Každopádně za tuhle pomalu i polovinu dne se pochopitelně nerozvařej" ano I když tu bylo psáno,že někdo šetří plyn a elektřinu("nechci utrácet hodiny za elektřinu nebo plyn "),tak vyvařuje skelety půl dne coze Já dávám psům velké kloubové kosti,nechám je okousat kloub,je to lepší,než mixovat drůbeží kosti("to rozsekám na padrť nebo rozmixuju").Budu si muset mixer na kosti koupit,jestli se prodává,můj ani čtyři hodiny vařené kosti-NEROZMIXUJE ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 15:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
NIKO napsal: "Psi granuláři by neměli dostávat kosti vůbec. Jejich střeva jsou o polovinu užší a slabší než těch, co nejsou krmeni suchou stravou."
"kterým se vaří by měli dostávat kosti buď zcela rozvařené"
ne Co je to zas za dobré doporučení? :-D A jeden malý dotaz.Jsem laik,u jídla jsem nepracoval.Jak dlouho budu kosti vařit(třeba hovězí),abych je rozvařil??? smich

Doporučení, tvrzení a názor je poněkud něco jinýho, ale to máš jedno.
Různý kosti budeš různě dlouho vařit. Je iks zvířat, bylo a bude, kerý v životě kost nevidělA, pakliže jí někde nečórlA, jsou tA, kterÁ maj kosti denně a tA, kterÁ je UŽ nikdy nedostanou, páč blbá jedna natropila průser. Stovky lidí krmí psy vařenejma kostma z kuřete a jsou v pohodě, spousta lidí přišla na to, že syrový kosti v přiměřenym množství nedělaj problém žádnej a někdo zjistil, že i kus vobyčejnýho telecího kloubu pes vyzvrátil a měl z toho dva dny lítačku. Ale to je zas jiná mimo mísu.
To, co jsem zažila v práci u psů granulářů a kostí nebudu popisovat, ale pro tento můj nynější názor mi to zcela stačilo. Doživotně.
Co se týče Tvého ironického a opět velmi chytrého dotazu, jak dlouho budeš vařit kosti (třeba hovězí), abys je rozvařil, to fakt nevim, páč konkrétně hovězí kosti jsem nikdy nerozvařovala.
Rozsekaný hovězí kosti rozvařovala známá před lety stopěthodin v papiňáku, kam přilejvala furt vodu, ale nebylo to proto, aby to dávala psovi. Jak to dlouho trvalo nevim. Jestli chceš, napiš mi adresu a dám Ti třeba její telefon. Co se týče např. kostí kuřecích, který bych teda osobně vařený já psovi nedala, rozvařený na kaši jsou po 2 hodinách.
Eště něco k tomu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2011 11:18 NIKO – Re: Danila
Já vím,jen jsem to trošku upřesnil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2011 11:16 Danila – Re: NIKO
Níže uvedené tvrzení je čistokrevný blábol, proto jsem na něj upozornila. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 2333x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/224-kloubni-vyziva?od=51