Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Kloubní výživa

 

NápovědaFórum » Výživa » Doplňky stravy 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Kloubní výživa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2011 10:49 NIKO – Re: petrab
"Psi granuláři by neměli dostávat kosti vůbec. Jejich střeva jsou o polovinu užší a slabší než těch, co nejsou krmeni suchou stravou."
"kterým se vaří by měli dostávat kosti buď zcela rozvařené"
ne Co je to zas za dobré doporučení? :-D A jeden malý dotaz.Jsem laik,u jídla jsem nepracoval.Jak dlouho budu kosti vařit(třeba hovězí),abych je rozvařil??? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2011 01:57 Danila
petrab napsala Nejvíc problémů kvůli kostem je právě u granulářů. Protože tráví v podstatě jen kaši, která po rozpuštění z granulí vznikne, střeva bývají velmi slabá a nepevná a i stěny žaludku jsou trošku jiné.

Vážně? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 13:02 Žena defisa [80] - Teriéři
petrab napsala: Psi granuláři by neměli dostávat kosti vůbec.
tak to si nemyslím... maši psi dostávali nejdříve oušja, hrtany atd. a potom občas nějakou tu kot v přiměřeném množství ale tehdy toho dostala moc a najednou .... a to děda věděl že mi má ukázaz každou kost co jí dá neukázal a pes toho měl moc a hlavně slabý, silný s masem betz masa .......a od té doby distávají jenom uzevé a sušené věci kost už nikdy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 22:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: xanti
Tak hlavně ať jí chutná a ten zbytek ať jde jako po másle... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 19:29 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: petrab
to je naprostá pravda =)
ale já mám hafinu zvyklou na kosti odmalinka, takže v tom nevidím problém, navíc ji nikdy nenechám sežrat příliš moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 19:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Katy napsala: Nemyslím si, že by nesměli granuláři dostávat kosti.. Neříkám, že by nesměli, ale neměli by. Nejvíc problémů kvůli kostem je právě u granulářů. Protože tráví v podstatě jen kaši, která po rozpuštění z granulí vznikne, střeva bývají velmi slabá a nepevná a i stěny žaludku jsou trošku jiné. Takže jakákoliv kost je vždy pro hafana, který je skutečně jen na suché stravě, risk. Je ale spousta psů, kteří žerou granule a k tomu všemožné další přílohy nebo míchanice s masem atd. a také je to velmi individuelní. Nejdůležitější, ovšem velmi často opomenuté je právě to nejdůležitější:
Katy napsala: ..chce to ale mozek majitele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 19:16 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Jj, mně (teda psovi:-D) se na zuby nejvíce osvědčily poloviny hovězích obratlů - prodávají se někdy v rámci žeber. Je to taková spongiozní kost s hodně výčnělkama, pes ji pěkně strouhá a nehrozí polknutí velkéko nesežvýkaného kusu jako u kompaktních kostí. Takovou zkušenost mám se žebry ze starších kusů dobytka - mermomocí je chtěl rozkousat, ale já je nezničila ani sekyrkou, zůstaly okousané jen konce žeber. Pak jsem mu to radši déle nenechávala..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 19:07 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Katy
tak tak ano
vím, že se všude píše, že se to nemá...ale vidím jak mi pes prospívá...dostává jak granule, tak maso i kosti - jenže ona je malá, dostává kosti velké, hovězí - okusuje z nich maso, morek, klouby a nějaký ten kousek kosti odštípne...je to supr na zuby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 18:57 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
Nemyslím si, že by nesměli granuláři dostávat kosti..chce to ale mozek majitele. Co znám, tak všichni granuláři nějaké kosti dostávají a jsou v pohodě.. samozřejmě to není velké množství, spíš sem tam skelet nebo prasečí noha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 18:48 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Kosti
Psi granuláři by neměli dostávat kosti vůbec. Jejich střeva jsou o polovinu užší a slabší než těch, co nejsou krmeni suchou stravou. Hafani na BARFu syrový v pohodě a ti, kterým se vaří by měli dostávat kosti buď zcela rozvařené a nebo syrové nejlépe telecí apod., ale vždy v přiměřeném množství.
Někdy se ovšem může stát, že přemíra kostí i u psů krmených syrovou stravou způsobí kostní trus.
V dnešní době se stále častěji vyskytují jedinci, kteří sice prospívají na BARFu, ale kosti jim vadí i v syrovém stavu v menší míře. Ať už v podobě zácpy a nebo naopak průjmu.
Co je to zácpa u psa jsem zažila sice jen jednou a už je to hodně dávno, ale budu si to pamatovat už pořád.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 17:51 Žena MíNela [2212] - Špicové a primitivní plemena – Re: Katy
Fotka k příspěvku Je to pravda - když je pejsek od malička zvyklý kousat, páník se nemusí bát, že se mu něco přihodí. Já jsem začínala jim dávat uzená ouška, sušené plíce a oni se fakt naučili tak pěkně kousat - pomalu žvýkat, že dnes se nemusím bát jim nasypat jakékoliv kosti a vím, že si bezvadně pochutnají.I když zase podotýkám, že čau je plemeno, které ví, kdy má dost. A kdyby dostali sebelepší lahůdku, tak ji prostě nechají být - i kostičky. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 16:37 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: defisa
nojo, věřím, že taková zkušenost ovlivní náhled na celou věc:( Ale když pes není zvyklý a zbaští takovou hromadu kostí (navíc někdy i tepelně upravených), je neštěstí na světě. Tohle se stalo i tetinému bullíkovi - sežral celé vepřové koleno (kost) a bylo vystaráno..
Pokud je pes zvyklý (začíná se s měkkými kostmi - kuřecí krky, křídla apod) a dávky jsou přiměřené, nic takového by se nemělo stát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 16:19 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: MíNela
Já už kosti nechci ani videt ... věřim že jsou pro psa to nejlepší ale po našich zkušenostech už nikdy ani kostičku ......Děda chtěl pejkovy přilepšit a když byl s Čikčou na chalupě během odpoledne do ní narval kosti z celého kolena! Bylo to ve středu a my potřebovali na víkend odjet a psa nechat kamarádce s kterou chodíme venčit ...... a pes se nemohl vůbec vykadit a chudinka nám pořád chodila řikan že chce ven a prostě jí to nešlo...druhý den dostávala glicerinové čípky, pila olej a prostě nic ... nakonec nechtěla jíst ani pít protože byla zacpaná, kamarádka aby do ní dostala tekutinu tak jí dávala místo vody vývar a rozdělila se sní o guláš, před odjezdem jsme jí dávaly klistýr s mýdlovou vodou jak nám poradila vetka a prostě jsme museli odjet.......po výkendu strachu jsme vyzvedli Čiki a to těch čtyřech dnechse konečně povedlo z ní teplou vodou s olejem povedlo dostat půl metru sr**ek, spoutu nadrcených kostí a kdyby se to nepovedlo muselo by se kuchat.......Omlouvám se za to že jsem se rozepsala =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2011 12:09 Žena MíNela [2212] - Špicové a primitivní plemena
Musím se přiznat, že jsem nikdy nepřemýšlela, jestli je ten COLAFIT také nějaký jiný, než pro lidi. Stále ho kupuji normálně v lékárně, balení 60ks a dávám jednu kostičku denně. Přimíchám ji buď do žloutku nebo do pacholíka. Je fakt, že ale pesani dostávají skoro denně maso - ona totiž ta moje zlatíčka považují granule za hrozný fujtajbl a dají si je jenom v nouzi nejvyšší (jsou granule nejbližší).Kupuji proto u nás v Globusu kosti - je to pytel asi 5kg a stojí 8,- kč.Jsou v tom velké klobní kosti, pacičky, ořezané kotlety - no prostě mišmaš. A tak to nejprve namočím do vody, aby se vyplavila všechna zaschlá krev a pak vařím - jednou dám rýži, jednou kolínka, jednou vločky,přimíchám zeleninu...však to sami znáte.No a jednou za čas nechám jenom maso. To kvůli Nelče, páč ta má z té rýže už docela šikmý voči :-D No a pak jim nechám kousat ty velké kloubní kosti - to zase na zuby. Je to lepší než cokoliv jiného.Míša od mala miluje kosti a Nelča ještě víc - a musím podotknout, že tak nádherné, bílé a zdravé zuby jako má Míša ve svých osmi letech se hned tak nevidí-( to je zápis rozhodčího, to není z mé hlavy). To jsem trošku odbočila - omlouvám se.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2011 10:41 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Veya007
Jo, o hydrolyzovaném kolagenu jsem uvažovala taky, ale jaksi jsem nenašla nikoho, kdo by mi k tomu řekl víc - tím myslím dávkování (většina výhodných nabídek je pro lidi) apod..
Jinak jak jsem psala, Safímu dávám Colafit kostičky.. když byl malý, dávala jsem Alavis a předtím ještě něco..ale ten jsem nedávala dlouho. I ten Colafit objednám podle toho, jestli se mi zrovna chce :) nedávám mu kloubní výživu pořád.
Jo a ještě sulc z prasečích nožek, různé kůže apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 09:46 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
klasika :o) jsem potřebovala zářivku do akvárka a ty mrchy schválně dělají ty akvárkové o pár cm delší, abys kupovala ty drahé "speciální" akvárkové. normální zářivku koupíš za 120,- ale ta do akvárka stojí 300,- a je to to samé akorát o jeden cm delší ...mrchy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 09:04 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Iva Hešková
bude to stejně jako s ostatními léčivy...většinou jsou ta pro zvířata o až75 % dražší, ikdyž mají naprosto stejnou účinnost i složení.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2011 07:57 Žena Veya007 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
já uvažuju o hydrolyzovaném kolagenu 2kg za 595,- tady tenhle www.4fitness.cz/…/
je to taky čistý kolagen, tak si myslím, že to bude stejné, jako ty kostičky colafit.
btw Katy, co dáváš Safimu na klouby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2011 01:01 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Colafit
Taky ho občas dávám.. když si vzpomenu objednat i jiné věci, co chci :) jinak beru odtud www.vase-krmivo.cz/… . Podle mě není v lidském/psím rozdíl, to bude jen obchodní záležitost, ale objednávám z tohoto obchodu více doplňků, tak proč platit poštovné víckrát, žeáno X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 23:53 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: xanti
Ten Colafit se dělá i přímo pro psy, ale proč je dražší, či jaký je v nich rozdíl jsem nezkoumala.
www.veterinarnipece.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 23:05 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: MíNela
to zní dobře
je to tento? www.lekarna.cz/…/
jinak ještě jeden dotaz - colafit podávat i s Nutradylem nebo samostatně?
samozřejmě se stejně půjdu přeptat veta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2011 22:54 Žena MíNela [2212] - Špicové a primitivní plemena
Dovolím si zde přidat i svoji radu - já používám COLAFIT - čistý krystalický kolagen na klouby,vaziva i kůži.Jsou to malé, bílé kostičky, pejskové s jejich příjmem nemají problémy a musím napsat, že nemít je, tak už Míša (čau čau) byl za duhovým mostem. Když mi vloni(vlastně už předloni, je nový rok) ochrnul po nešetrném zacházení při RTG a lékaři se ho snažili dostat na nohy různými preparáty, kapačkami a co já vím, kdy doslova řval bolestí, protože se nemohl pohnout - rozhodli o utracení. Tehdy jsem se jim postavila - dostal od nich tedy CHONDROFLEX a já nasadila tenhle COLAFIT. Míša se z toho dostal - jezdíme zase na výstavy, k vetovi už nechodíme, ale COLAFIT bereme stále. Preventivně ho dostává i Nelinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 20:23 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
xanti napsala: tak to děláme normálně =))
já myslela, že tablety....


Můžeš použít i zmíněný biosol Artican. Obsahuje enzymaticky hydrolyzovanou želatinu získanou z přírodního kolagenu (hovězí nebo vepřové kůže) obohacenou o vitamíny. Hodně vysoký stupeň naštěpení a forma biosolu se ukázaly efektivnější pro lepší vstřebatelnost (až 95%) a stravitelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 19:25 Žena Macinka [165] - Společenská plemena – Re: xanti
Ve formě pamlsku - Carnello - originální psí žvýkačky
Pak tabletky ty občas beru i s ní je to pro lidi:-) COLLAGEN TABS - 300 tablet
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 19:09 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: petrab
tak to děláme normálně =))
já myslela, že tablety....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 18:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: xanti
vyvař pořádně vepřový nožičky a udělej z nich psovi sulc, můžeš mu tam přidat i zeleninu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 12:34 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Macinka
a ten přírodní kolagen odkud? nebo jak se jmenuje? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 12:29 Žena Macinka [165] - Společenská plemena – Re: xanti
Ahoj my nově užíváme Luposan.Užívala Alavis ,ale po Luposanu se jí zlepšily nožky už si nedělá takové takzvaně pohodlí nevybočuje moc nožky lépe se zvedá ze země.Užíváme ho měsíc a něco a zatím spokojenost:-)Ona byla dost dlouho na Alavisu,ale žádnej zázrak tak jsem také pokukovala po jiných preparátech doufám, že tenhle bude stále výborný a zůstanu u něho.Ještě užívá přírodní kolagen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 09:35 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Hanka
děkuji....o Alavisu a canvitu vím, proto jsem psala, že o nich slyšet nechci ;-) mnoho lidí je totiž používá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2011 07:48 Hanka
Fotka k příspěvku my užíváme nový Aploflex,jsme 1 rok po operaci luxace češky a čeká nás i na druhé nožičce a zatím se držíme.Alavis a Canvit chondro slabé účinky.Hanka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2011 21:02 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: petrab
děkuju za vyčerpávající odpověď ;-)
já jsem s Nutradylem také spokojená, jen pořád pokukuju, zda není něco lepšího...člověk se musí neustále vzdělávat....a názory a zkušenosti ostatních mě zajímají
Jinak my jsem po 2 operacích luxace na jedné nožce za tento půlrok, takže potřebujeme opravdu co nejkvalitnější, aby se nožka co nejlépe dala do kupy...tak snad zůstaneme u Nutradylu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 20:23 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
xanti napsala: Kloubní výživu už sice užíváme docela dlouho a myslím, že máme i kvalitní preparát (Nutradyl), ale i tak mě zajímá zda někdo nedoporučíte nějakou lepší?? :-)
Nechci nic typu Alavis, canvit chondro atd...!!

při zkoumání možností na internetu jsem narazila na výrobky s obsahem žraločí chrupavky a jiné - docela mě zaujaly (přírodní forma)...
Dále také čistá forma kolagenu....tuším Gelacan
A také "přípravky pro lidi" , jsou mnohem levnější a myslím, že pokud nedám na "značku" , ale půjdu po obsahu, nemusely by být špatné...

podělte se o názor ;-)

S chondroprotektivy mám mnoholeté zkušenosti v podávání zvířatům i lidem a zvířatům s léky veterinárními i určenými pro lidi. Je to ale často VELMI individuelní, i když v podstatě "na jedno brdo". Dobré zkušenosti mám u mých psů v růstu s Articanem, léčebně např. s Canosanem (lépe než s Canivitonem), rovněž s Proglycanem a naopak špatné s Alavisem a s obdivem i s Apto-Flexem. Nejlepší účinky v posledních letech má u nás ovšem Nutradyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2011 17:11 Žena xanti [442] - Teriéři – Kloubní výživa
Kloubní výživu už sice užíváme docela dlouho a myslím, že máme i kvalitní preparát (Nutradyl), ale i tak mě zajímá zda někdo nedoporučíte nějakou lepší?? :-)
Nechci nic typu Alavis, canvit chondro atd...!!

při zkoumání možností na internetu jsem narazila na výrobky s obsahem žraločí chrupavky a jiné - docela mě zaujaly (přírodní forma)...
Dále také čistá forma kolagenu....tuším Gelacan
A také "přípravky pro lidi" , jsou mnohem levnější a myslím, že pokud nedám na "značku" , ale půjdu po obsahu, nemusely by být špatné...

podělte se o názor ;-)
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 2333x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/224-kloubni-vyziva?od=101