Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Afgánský chrt

 

NápovědaFórum » Chov psů » Psí rasy 

+ přidat příspěvek
Afgánský chrt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 22:20 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Kamila
chodíš-li na fcb, zkus www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2014 20:39 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Kamila
Nemôžem nič, len súhlasiť s Libas-om. ano PS: možno by pomohlo aj keby si si napísala otázky, ktoré máš a pýtala sa na tie veci chovateľa/chovateľov + hľadala odpovede na rôznych fórach, prípadne všeobecne na internete ;-) Toto je len doporučenie, mne to celkom pomohlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 19:18 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Kamila
Doporučuji ti ptát se i chovatele. Chovatel ti prodal velmi náročného psa, měl by ti k němu podat i maximum informací, minimálně knížku o plemeni a spoustu dalšího. I chovatel bude jistě rád, že projevíš zájem, a rád ti poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 14:33 Kamila
Dobrý den , mám 4 měsíční štěně afgánka a chtěla bych se zeptat kdo má s ním zkušenost...tak kdy mu začne růst srst ...teďko je spíše, jak sameták.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2011 20:39 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Typická chrtí povaha - hrdá, důstojná, nejen k cizím lidem, ale i k vlastní rodině poněkud rezervovaná. Vyžaduje vlídný a citlivý přístup, velkou osobni svobodu a hodně pohybu. Velmi náročný na pohyb, na péči o srst i na výchovu. Jen málokdo si troufne pouštět afgánského chrta „navolno".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 11:26 Žena xanti [442] - Teriéři
barzoj =)) ale tak či tak, chrt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2011 20:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
moranak napsala: Já si tohle plemeno zamilovala. Když jsem šla do práce a vyděla paní co prochází z čubinou tak jsem zírala co je to za krásné zvíře, no na internetu jsem si prošla atlasy psů, ale nějaká osvědčená rada majitele by nebyla k zahození. A co výcvik, myslíte že by čuba poslechla na volno? Vztah k ostatním zvířatům? Dětem?
Zas mohu předat pouze informace oné známé. Její psi poslouchají. Převážně to ale není klasické přivolání. Psi přijdou, ale někdy jim to déle trvá a rozhodně není možné na ně používat nějaký nátlak. Není možné ale vypouštět je např. v lese v honitbě. Neb, narozdíl od ostatních pejsků, ji chytí. K ostatním psům jsou spíše rezervovaní, psi více než fenky. Vztah k dětem v pořádku, jsou-li psi a děti správně vedeni. Nejsou však jejich otroky, jako některá plemena. Ve městě je nevodí na volno kvůli bezpečnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 20:16 moranak
Já si tohle plemeno zamilovala. Když jsem šla do práce a vyděla paní co prochází z čubinou tak jsem zírala co je to za krásné zvíře, no na internetu jsem si prošla atlasy psů, ale nějaká osvědčená rada majitele by nebyla k zahození. A co výcvik, myslíte že by čuba poslechla na volno? Vztah k ostatním zvířatům? Dětem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.01.2011 00:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: Katy
Tak štěstí v této nespravedlivé loterii i nadále a vysoký věk!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 00:35 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
Tak zatím ano - psík má necelé 3 roky, ale DKK i DLK 0/0, oči dvakrát vyšetřené - taky negativní. Žádné viditelné potíže nemá, takže je to na dobré cestě ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 00:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Katy napsala: i zdraví
Tak děkuj Bohu, jestli je, a važ si ho!! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2011 00:06 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
U mě teda ne smich já na takového psa nemám náturu, to otevřeně přiznám.. asi bych mu nerozuměla. Takže jsem šťastná za to, co mám - i ten pohyb a zdraví "ujdou" :-D
Kolikrát si říkám, že je dobře, že je tolik různých plemen - každý si vybere to, co mu sedí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2011 23:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Katy napsala: pěkný popis palec

(Už teda vím, jaký pes by pro mě absolutně nebyl vhodný smich )




smich :) No, pro tohle FŠECKO tohle zlatíčko taky nemám. Jen mírně slintám, když to vidim jít.

Jsou nádherný!! A navíc docela zdravý. Nevim občas, jestli by tenhle klad nepředčil iks záporů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.01.2011 22:55 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
pěkný popis palec
(Už teda vím, jaký pes by pro mě absolutně nebyl vhodný smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 22:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Moje známá má už třetího afgána (moje srdeční záležitost), říká o nich, že jsou to psi, co buď leží, nebo běží.
Vlídnou a naprosto důslednou výchovou lze z pejska vychovat velkého kamaráda, který se nedá sice vycepovat a umí se náležitě "urazit" kvůli své velké citlivosti, ale když se člověk vyvaruje jakéhokoliv i sebemenšího násilí, jde psa naučit základní potřebné cviky v pohodě. Jde o velmi temperamentní a tvrdé pejsky, kteří se s ostatními příliš nekámoší, zvlášť samečkové nebývají zrovna snášenliví s ostatními psy. Se zvířátky chodí denně na dvě jedno - dvouhodinové procházky, kdy je nechává vyběhat volně v přírodě a ani v případě dostihového jedince nepoužívá intenz. metody tréninku. Ve městě je na volno nepouští. Tyto psí krále přirovnává občas ke kočce, potřebují ale mnoho pozornosti, jinak jsou velmi nešťastní. O srst se stará denně, zabere jí to prý obden tak min. 30-60 min na psa, v případě, že je sucho. Denní jemné a pozvolné kartáčování po pramíncích je zcela nezbytné kvůli lesku a jemnosti srsti. Psy koupe jednou za 2 měsíce a používá velmi kvalitní šampony a kondicionéry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2011 21:34 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: moranak
Na vedlejším sídlišti mají hnedka 2 afgány, ale při pohledu na ně mi je smutno. Celý život na flexině, nepouští je - co kdyby jim utekli?! rozzureny vycvičený to není - to přece nejde vycvičit, ani vychovat, vždyť je to chrt :-O s cizími psi si hrát nesmí - co kdyby se kousli nebo škrábli?? no chodí s nimi asi občas na výstavu, co jsem tak pochopila, ale kdysi v létě mi naštvaný majitel říkal, že někde byli a vynadali jim, že psi nejsou osvalení... no, z čeho taky, že.... sad Chodí s nimi i kolem jezera, ale do vody nechodí - asi kvůli srsti bych to viděla... :-|

Snad to je jen extrém...

Jinak mě toto plemeno fascinuje a říkám si, že až jendou budu ta bohatá madam s obřím barákem a psíčky, tak do té veliké haly si ho taky pořídím potlesk no, budu upřímná, takže nikdy ;-)

Ale co jsem se bavila s majitelkou afgána na výstavě, tak ta péče není až tak nehorázně háročná, jak je příspěvek pode mnou... ano, má dlouhou srst, jemnou... s tím je potřeba počítat. Ale salony není potřeba. Ale kvalitní kosmetika se jistě vyplatí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.01.2011 21:07 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Nedaleká sousedka,ke které občas chodím na kafe má hned dva afgány.Upozorňuji tě,že pokud nemáš hooodně peněz na salony pro psy,jako má ona,raději si tuto rasu nepořizuj.Né jen že péče o ně stojí strašně moc času,námahy,financí a trpělivosti,i povahově jsou to osobnosti,potřebujítvrdou,ale citlivě tvrdou ruku.Kdo s tím nemá zkušenost,mohl by dost pohořet.Je to šlechta,nádherná,milá,mazlivá,ale fakt hodně drahý špás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 19:00 moranak – Afgánský chrt
Doufám že nevadí, pokud dotaz vložím sem, ale chtěla bych se optat jaké máte zkušenosti - nebo jestli znáte někoho kdo vlastní Afgánského chrta, péče o srst, procházky, výcvik ?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 486x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/241-afgansky-chrt