Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Slovenský čuvač

 

NápovědaFórum » Chov psů » Psí rasy 

+ přidat příspěvek
Slovenský čuvač
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 19:23 Muž funtcz [13]
Nikdo tady nemá Slovenského čuvače?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2011 14:30 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: jarča
To bude běh na dlouhou trať,chce to hodně trpělivosti a něhy,evidentně má velice špatné zkušenosti z mužským elementem,naštěstí je to ještě štěně a to se ještě dá vypiplat.Ale jak říkám chce to velkou trppělivost a hlavně nic nelámat přes koleno.Ať se mu manžel nenutí ,pejsek by měl časem sám přijít na to, že mu od manžela nehrozí žádné nebezpečí.Hodně důležité je taky to,aby k němu nikdy nikdo nepřistupoval zezadu,nebudil ho v době odpočinkku,nebo spánku a nebyl příliš hlasitý.Přeju vám hodně štěstí,bude to sebezapírání a dril,ale určitě se to do budoucna vyplatí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 11:57 jarča – Slovenský čuvač
Dobry den. máme 6měsíčního pejska vzali sme si ho s utulku.
Ke me a synovi ma duveru prijde mazli se.Ale kdyz prijde manzel stahne ocas a utece. Pritom manzel se snazi aby snim byl co nejdyl v kontaktu pokud tam sem ja tak se necha pohladit ale pokud odejdu zdrhne a pocura se..
Co mame delat aby si ziskal manzelovu duveru....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2011 22:48 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Katy napsala: Všechno ne ;-) ....mě už ......... nic nepřekvapí .. Ani ty minusy za oznámení pročištění diskuze .......... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2011 15:28 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: batos
Všechno ne ;-) No tak mě už za tu dobu tady strávenou snad nic nepřekvapí smich Ani ty minusy za oznámení pročištění diskuze ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 15:23 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Katy
"Promazala jsem všechny OT a urážlivé příspěvky" takže všechno .... :-D Omlouvám se, není to o tom, že bych třeba neudržela ruce pryč od klávesnice, ale prostě nedá mi to neodpověděť. Užij si výlet, stejně myslím, že ses při promazávání "pobavila" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.02.2011 15:18 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
No vy mi teda dáváte... ne
Promazala jsem všechny OT a urážlivé příspěvky. Pokračujte, prosím, soukromě, pokud na to máte náladu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.02.2011 13:23 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Já tak trošku nechápu, o co některým lidem jde.
De facto by se dalo říct, že žádný pes nepatří do ruky člověku nezkušenému - jenže jak víme, žádný učený z nebe nespadl a pokud zkušenosti na nějakém psovi nezíská, tak nebude zkušený nikdy.
Další věcí je - co je zkušený kynolog? Co by měl mít za sebou? 20, 50, 100 vycvičených psů různých plemen? Co si jako počne, když dostane do ruky jiné plemeno, o kterém někteří lidé tvrdí, že je to s ním úplně, ale fakt úplně jiné než s ostatními?

Tak tedy abych to shrnula - jsou lidé, kteří na psy mají buňky a dokážou se sami od sebe dohodnou s jakýmkoliv psem, pak jsou lidé, kteří se mohou naučit se dohodnout s většinou psů a pak jsou lidé, kteří se to nenaučí nikdy - byť se budou snažit sebevíc.

Co se týče jednotlivých plemen - plemeno jako takové dá předpoklad, na jaké pracovní využití by se pejsek mohl hodit. Rozhodně to ale neplatí na všechny zástupce plemene, proto je dobré si vybírat spojení - aby byl větší předpoklad na povahu, kterou u pejska požadujeme. Další věcí je míra dominance jednotlivých psů. Ta je různá - ať je to plemeno jaké chce.

A teď tedy čuvač - osobně jich neznám mnoho (asi 5), cvičila jsem jednoho. Pes by měl být svým zaměřením schopný hlídání a samostatné práce - tedy by měli mít předpoklad pro dominantnější povahu, měli by poměrně dobře spolupracovat s člověkem a přitom na něm nebýt zcela závislí.
Co jsem poznala, tak skutečným čuvačem byli jen dva - ostatní byli spíše plaší až bázliví, hůře ovladatelní a motivovatelní. Ovšem otázkou je, kolik z toho měl na svědomí jejich páníček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2011 13:01 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: NIKO
Niko psal jsi jen, že nepatří do rukou začátečníkům. Cos mi tím poradil ?!?!?! Zamysli se TY nad sebou. A ještě jednou : "najdi si nějakou ch.st. a tam se informuj." Zmiňovala jsem se někde že si tohle budu pořizovat dom? "Tyhle dvě plemena asi nebudeš stavět na kuchyňskou linku " Zmiňovala jsem se někde že si tohle budu pořizovat dom ?


PAVLINAPODDANA : "No právě pro zkušené kynology,s tí s tebou naprosto souhlasím,zkušený kynolog se ale na takové otázky neptá."

nejsem zkušený kynolog .... možná někde v planetárium jo ... podle tebe ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2011 11:43 NIKO – Re: batos
Jak Ti bylo odepsáno!!!

* pavlinapoddana® - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: petrab
No právě pro zkušené kynology,s tí s tebou naprosto souhlasím,zkušený kynolog se ale na takové otázky neptá.

xanti Prosím, jak jsi napsala že každé plemeno má samozřejmě něco, co je pro něj typické, napiš mi ( pokud víš) co je typické pro čuvače.

Opravdu začni napřed sama přemýšlet,najdi si nějakou ch.st. a tam se informuj.Tyhle dvě plemena asi nebudeš stavět na kuchyňskou linku :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:10 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: xanti
Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2011 09:56 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: batos
Znám jen jednoho zástupce tohoto plemene a vlastní ho rodina s dětmi, takže má úlohu mazlícího psa a opravdu takový je...Na všechny v rodině i přátele je hodný, ale umí si svůj pozemek také pěkně ohlídat. Chodí s ním na velké výšlapy po horách a podobně .
Víc jej neznám ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 09:32 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
NIKO jaká odbornice - vždyť jsem se přiznala v dolejším příspěvku "Nedělá mi to problém se tady přiznat že o Slovenském čuvačovi nevím zdaleka nic. " Potom dále nechápu proč některým vadí, že se ptám už na 2 plemeno, tak mě to zajímá .... zrovna u těhlech plemen jo .... ale odpovědi se asi nedočkám.

xanti Prosím, jak jsi napsala že každé plemeno má samozřejmě něco, co je pro něj typické, napiš mi ( pokud víš) co je typické pro čuvače.

pavlinapoddana Informace z netu jsou mi téměř na prd. Vím, že je tu pár pejskařek co chovali vesměs spoustu ras a třeba mají nějaké zkušenosti s tímto. A žádnou odpovědi jsem se od tebe nedočkala.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 22:52 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Já osobně si z toho nic nedělám,jsem vezkrze plusařka ,protože v každém příspěvku se lze něco dočíst,byť někdy jen mezi řádky,mínusy dávám opravdu jen vyjímečně a to jen za hloupost,ale hloupost nelze vymínusovat,to je taky dobrá zkušenost,kterou jsem se naučila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2011 22:41 NIKO – Re: xanti
To já také ne!!!Určitě to dali nějací "ODBORNÍCI" ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2011 22:40 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
jj, to je jasné, že nepatří...proto taky píšu, že potřebují dobrou výchovu a vedení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2011 22:37 NIKO
xanti napsala: jákého si psa "uděláš", takového ho máš....nejde vůbec o plemeno, to jsou jen pověry...tohle škatulkování psů a různých vlastností dle plemen je fakt děsné ne

V tom máš naprostou pravdu,ale některá plemena začátečníkovi určitě DO RUKOU NEPATŘÍ!!!Batos nás jen zkouší,ptá se už na druhé plemeno ano :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.02.2011 22:34 Žena xanti [442] - Teriéři
příliš nechápu zač má pavlinapoddana mínusové hodnocení za první 2 komentáře... ne
to co napsala by si měl uvědomit každý, kdo si chce psa pořídit...pokud se to někomu nelíbí, ať si radši koupí křečka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2011 22:21 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: batos
Ty ovce s vlkem jsem samozřejmě myslela obrazně hypoteticky.Já znám jen jednoho čuvače,vlastně čuvačku,ta holka je tak fixovaná na své smečce,nesprávně socializovaná,že pokousala i pošťačku.Jsou prostě kousci,kterým se musíš věnovat víc,než se zařadí do normálního procesu a hlavně to chce důslednost dennodení, celodenní ,né jen pár hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2011 21:45 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: pavlinapoddana
přesně tak, moje řeč ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2011 21:44 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Psovi se věnuji-hodinu ráno,tři až čtyři hodiny odpoledne a hodinu až hodinu a půl večer,než jdeme do pelechu,zbytek prospí, je utahaná a ráda ,že je sama.Zahradu má k dispozici celoročně ,ale nevyhledává jí.Je fakt jedno jaké to je plemeno,prostě mám holku na kterou jsem se cítila,že jí vychovám a neudělám zbytečné chyby.Tuto sebekritiku by si měl uvědomi každý,než si nějakého psa pořídí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2011 21:38 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: batos
každé plemeno má samozřejmě něco, co je pro něj typické....
ALE - vše je jen o výchově a přístupu....např. o goldenech se říká, že jsou mírumilovní, přátelští, ale dostat ho do rukou člověk, který jej bude chtít zkazit tím, že ze psa udělá "zlou potvoru", tak z něj prostě bude....To samé je to, že lidé škatulkují určitá plemena do pojmu "bojová plemena", přitom dobrou výchovou, vedením a socializací jsou to skvělí psi...
kapišto?
nemůžeš se s určitostí ptát, zda bude čuvač povaleč...tohle je hloupost a nikdo ti na ni neodpoví!Budeš-li se psovi věnovat, bude-li mít pohyb, bude z něj sportovec...budeš-li se s ním jen válet doma, bude nejspíš nesmírně smutný domácí povaleč....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2011 21:34 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: xanti
To jsem jaksi nepochopila. Podle tebe nezáleží na povaze plemene ale jen na výchově, socializaci a znovu výchově?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 21:30 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: pavlinapoddana
Na zahradě - nikdo nemyslí pobyt na zahradě uvázáním psa za řetěz! coze Normálka : psa zaměstnáš na dobu 2-4 hodiny a zbytek probudete v domácnosti. Nedělá mi to problém se tady přiznat že o Slovenském čuvačovi nevím zdaleka nic. Jinak by mě zajímalo, jak to stovky lidí co mají doma čuvače zvládají bez vlka! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 21:18 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: pavlinapoddana
Proč myslíš? Můj názor je ten, že někdo tráví se psem 2-4 hoďky venku na zahradě nebo na procházce a zbytek prostě provalí a oba ( páník i pes) jsou spokojeni. Třeba se najde někdo, kdo chová/ choval čuvače a nad nové info. nepohrdnu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 20:42 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Slovenský čuvač
Máte někdo výstižné info. o tomto plemeni? Nedávno jsem od jedné majitelky na netu četla, že její čuvač nemá rád dlouhé procházky a pro povaleče by to bylo tedy bezkonkurenčně nejlepší plemeno, ne?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 832x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/257--slovensky-cuvac