Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Vytrhávání oušek

 

NápovědaFórum » Péče o psa  

+ přidat příspěvek
Vytrhávání oušek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.03.2011 11:48 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
Já bych teda vytrhávala uši i velkému psovi, pokud je to potřeba. Některí pejsi mají dlouhé chloupky a nědělá jim to problémy, jiným zase hrozné. :-O Asi záleží spíš na uchu, ne na velikosti psa... Ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 21:34 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Zdeňka a Dorry napsala: Ne ne ,to je špatně pochopené. Velkým psům bych ouška nevytrhávala proto,protože jsou více méně venku a mohly by snadněji dostat zánět,tady ty chloupky působí právě jako ochrana.
Promiň, ale to nemá logiku. Chloupky se vytrhávají kvůli nadměrnému zachycování vlhkosti v klopeném uchu a zarůstání chloupků do kůže. Rozhodně to nesouvisí s tím, zda je pes venku nebo v bytě, zda je velký nebo malý. Je to prostě o typu a osrstění ucha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 20:58 Žena Zdeňka a Lolly [220] - Společenská plemena – Re: defisa
Tady se jedná spíše o chlupaté pejsky ano, tak ti mají v ouškách chloupky. ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 17:33 Žena defisa [80] - Teriéři
My nestříháme protože se nám drápky obrousí a nevytrháváme protože nemáme co =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 17:15 Žena Zdeňka a Lolly [220] - Společenská plemena – Re: Ascam
Ne ne ,to je špatně pochopené. Velkým psům bych ouška nevytrhávala proto,protože jsou více méně venku a mohly by snadněji dostat zánět,tady ty chloupky působí právě jako ochrana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.02.2011 18:33 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Zdeňka a Dorry napsala: No já mám Toy pudlíka a ouška vytrháváme odjakživa. Taktéž jsem dělala i u předchozího pejska,ale myslím si,že domácím mazlíčkům by se ta ouška měla trhat,že to patří k pěstění,stejně jako srříhání drápků. Ale psi,co jsou stále venku,tak tam bych to nedělala,zvláště pak u velkých plemen. ano Taky nebyl nikdy žádný problém. hop hop
Jako že doma je za panenku a když je pes venku, tak nepotřebuje nic? Tak na mne tenhle příspěvek působí - a to se mi nelíbí. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 18:24 Žena Zdeňka a Lolly [220] - Společenská plemena
No já mám Toy pudlíka a ouška vytrháváme odjakživa. Taktéž jsem dělala i u předchozího pejska,ale myslím si,že domácím mazlíčkům by se ta ouška měla trhat,že to patří k pěstění,stejně jako srříhání drápků. Ale psi,co jsou stále venku,tak tam bych to nedělala,zvláště pak u velkých plemen. ano Taky nebyl nikdy žádný problém. hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2011 16:52 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
No, já to u předešlého pejska taky nedělala a nebyl vůbec žádný problém. Ale u těhle dvou už takové štěstí nemám, feňule už zánět měla a od té doby pilně jezdíme vytrhávat. Každopádně, možná by to v domácím prostředí a ode mě snášela líp, ono se jí to totiž moc nelíbí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.02.2011 11:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Jedna známá si pořídila před lety drsnosrstou jezevčici a ani netušila, že se chlupky vytrhávají, dělá to nyní tak 3 roky a je spokojená. Ucho líp dýchá.

Mmch.oobně bych místo co největší výšky molos. plemen a úhlů ovčáků šlechtila a šlechtila holý ouška těm, kterým se chloupky musí trhat..... ;-) Občas by bylo fajn udělat pro pejsky něco pozitivního a pro člověka naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 19:16 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: xanti
jj, však píšu, riziko u vytrhaných oušek je menší, ale nikoli že by nebylo vůbec žádné. My naštěstí na záněty netrpíme, ale těžko říct, jaké by to bylo, kdybychom nevytrhávali. No já to radši riskovat nebudu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 19:07 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Iva Hešková
to máš pravdu, ale ono ty plemena jsou na to náchylná i tak, takže i jorkové, co mají ušiska vytrhané, tak na záněty kolikrát trpí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 19:05 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: xanti
Taky znám pár yorků, co vytrhaný ouška nemají a jsou bez problémů, ale riziko zánětu je tam pochopitelně vyšší a to mě se teda riskovat moc nechce. Horší je to u Shih-tzu, ti mají ouška dole a mnohem více chlupatá a také i náchylnější. Tam bych to viděla skoro jako nutnost, sama jsem na to také doplatila. Ono pokud nastane zánět, tak už bývá mnohdy pozdě, protože většinou jsou pak chronické. Ale netvrdím, že vždy to tak musí být, jen to riziko zánětu u vytrhaných oušek je o dost menší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 18:45 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Katy
dělat se to má, hodně jorků a malých psů na to trpí - na zzáněty...ale třeba Terči jsme nikdy netrhali a byla ok celý život, Xanti je netrhám, protože mě to prostě rozčiluje a problémy zatím nemá, kdyby začala mít, začnu i trhat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 18:43 Žena Gazollka [14] - Teriéři
Já svému psovi doma také trhám z uší chlupy.Moc se mu to líbí a je spokojený,potom mu je vyčistím tampónkama pro psy do uší a pomáhá to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 18:32 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
aha aha, díky za vysvětlení... no a když to neděláš - nemá Xanti problémy? Jestli ne, pak nechápu tento úkon u jiných :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 18:16 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Katy
třeba u jorků hrozí záněty když se chlupy netrhají. ale já to nedělám, nemám na to nervy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2011 18:10 Žena Iva [341] - Teriéři – Re: Goffynka
Jasně, my vytrháváme normálně doma. Používáme obyčejnou pinzetku z manikůry a zabere to tak max. 10 minut. Potom až je vytrháno, tak nakapeme ještě samočistící kapky. Nic na tom není, jen se to nesmí zanedbat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 17:48 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Goffynka
jejda k čemu to? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2011 17:31 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena – Vytrhávání oušek
Vytrháváte malým pejskům ouška? Osobně nevím, jak je to u velkých psů, jestli se vytrhávají chloupky i jim, tak mě hned nekamenujte. ;-)

Nemáte někdo zkušeost s vytrháváním oušek doma? My jsme je zatím pokaždé vozili na vytrhání do salónu, ale asi by se mohlo hodit vědět jak na to i doma. :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 542x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/265-vytrhavani-ousek