Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

jakého vhodného pejska?

 

NápovědaFórum » Chov psů  

+ přidat příspěvek
jakého vhodného pejska?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   22.02.2011 17:33 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Michal
Tak variant je spousta, stačí mrknout do útulku... ale to neznamená, že se ti každý pes stočí v kotci do klubíčka a bude spát, jen bordera se bude stavět na hlavu a bouchat pacičkama, že chce ven.
Nevím, co to zrovna o nich panuje za informace...jak říkám, každé aktivní plemeno bude nešťastné, pokud bude trávit život jen v kotci. Ze středně velkých/velkých psů jsou na agility vhodní různí retrívři, ovčáci (australský, belgický, pyrenejský...), borderky, pudli, i NO se dají (podle tělesné konstituce a stavby těla) no a nejrůznější voříšci.. agi se dá dělat s každým psem, jen záleží na tom, jak hluboce se tomu chceš věnovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 17:25 Michal
Díky moc, ale stejně není nějaká jiná varianta? Nechci aby se unudila nudou a pak byla agresivní. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   22.02.2011 17:11 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: michal
Ahoj, každé aktivní plemeno je schopno se ti "ukousat" nudou... pokud budeš s borderou (vlastně jakýmkoliv psem) trávit dostatek času, budeš jí nablízku, budeš se jí věnovat a zaměstnáš ji fyzicky i psychicky, nevidím problém....
Já měla stejné požadavky, pořídila jsem si belgičáka..ale nedoporučuju ho každému na potkání, zas musí být lidi soudní a vědět, co chtějí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 17:02 michal – jakého vhodného pejska?
Chtěl bych poradit jakou rasu byste mi doporučili. Pejsek bude ve velkém kotci ale když budu doma tak ho budu pouštět na velkou zahradu a na procházky s ním budu chodit tak 2krát denně. Asi 5 minut to máme do lesa, k poli a k loukám. Chtěl bych inteligentního pejska a chtěl bych s ním dělat agility nebo navštěvovat cvičák. Přemýšlel jsem o border kolii, ale ta by se v kotci unudila, protože je moc čilá. Asi bych chtěl středního až velkého psa. Srst je mi vcelku jedno. Díky moc :)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 193x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/278-jakeho-vhodneho-pejska