Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Venčení, procházky

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Sporty, aktivity, akce pro psy 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Venčení, procházky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 05:31 Žena Milena [1577] - Teriéři
Já přidám něco z trošičku jiné stránky. Zažila jsem tatínka s kloučkem asi tříletým, jak tahá a škube štěňátko jorkšíra za sebou na vodítku a to dost drsně. Tatínek se usmíval a nic. Tak jsem malému řekla, že to pejska bolí, ať je na něj hodnější. Věnoval mi letmý pohled a pokračoval ve své činnosti dál. A tatínek se šťastným úsměvem prohodil, jó, ten pes má s našim malým tvrdou školu! rozzureny rozzureny Takhle "vychovávané" dítě jednou možná bude stejně surově zacházet i se svými rodiči. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 22:14 Žena DaD [745]
To je opravdu děs, my máme "výhodu", nás se maminky tak bojí, že mě spíš nabádají si Beňoura držet, ač jde u nohy. On moc hlazení nemusí, ale malé děti ano, rád by si hrál, nebojí se jen jedna paní z ulice s dvouletým chlapečkem. Tak jemné až něžné dítě se vidí málokdy a Ben ho miluje. Dokonce si od něj na zahradě nechal vzít i míček. Lidi si myslí, že malý pes je hračka. Mě osobně kousli za život tři psi, ale všichni do výšky 30 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 21:45 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: pavoucica
Tak to je docela síla :-| U Berťase se akorát děcka hádaly, kdo ho půjde vyvenčit, aby Veverka nemusela a kdo mu podstrčí kterej pamlsek :-D Sestřenky, ty ho chudáka tahaly jak kotě, chtěly si ho chovat (sice mají doma svýho psa, ale vlčáka si nepochovaj). Ale aby mu nějaký dítě schválně ubližovalo to se mi ještě (honem klepu do dřeva) nestalo. To bych asi dotyčnýho otrapu vynesla v zubech. Už takhle jsem nepříjemná, když někdo začne na Bertíka sahat bez zeptání. Stačilo mi, že mi jeden tatínek vynadal na dvě doby, po té co ho holka pohladila. Nezeptala se, šla k psovi ze zadu a když jsem se opovážila ozvat, že takhle teda ne, tak milý tatínek z pětikilovýho jezvčíka udělal málem psa baskervillskýho a ze mě necitelnou bestii co dítěti nic nedopřeje. Po jeho slovech: "Snad jste taky jako malá hladila cizí psy" a "Máte ho mít na vodítku, když kouše malý děti!" jsem měla rudo před očima, protože jedinej kdo "kousal" byl ten tatínek, zatímco Berťas zkoumal krtince a nějaká všetečka nenechavá mu byla ukradená. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 21:05 Žena pavoucica [703] Re: Terda
No ti malý kluci je to s nima někdy dost divoký, řeknu jim, netahej ji za uši a on jde a udělá pravej opak.Nepleskej ji po hlavě, bude se lekat a mohla by tě kousnout a on běží a plesk tone já pak nevím co s nima už dělat.Dneska taky, čekáme na veterině a jejich máma jim říká aby dávali pozor at Lupině nešlapnou na ocas a ten malý už se chystal, že to zkusí sadJá myslela že ho seřežu, naštestí to zachránila sousedka a seřezala ho sama. Chudák ten jejich pes co s něma pak musí doma vydržet :-O Já už sem pak nervozní a Lupina ta jak miluje procházky, tak dneska valila dom jako by ji za patama hořelo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 19:51 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: pavoucica
Já taky nechtěla, aby měl Bertík k dětem averzi. Od šťeňátka jsem ho vodila do dětskýho oddílu a oddílový děti bral za svoje, dokonce bych řekla, že je má rád (n ajendý vídcedenní akci je ráno budil, občas u nich i spal a na paničku házel bobek :-D ). Ale bylo od začátku daný, že ho nebudou tahat a Bertík měl možnost se sebrat a jít stranou, když byl unavenej nebo nestál o pozornost. Navíc většina dětí už byla ve věku deset plus. Ovšem cizí děti to je jiný. Jednou, když jsme byli na chatě, a přišly i malý sestřenky, ketrý pořádně nezná a ty mu nedaly chvíli pokoje. Mohli jsme jim to říkat stokrát a stejně by ho pořád mordovaly... A od tý doby děti (hlavně ty hodně malý) obecně nerad, právě s tou vyjímkou v oddíle. Ale i tak drží se víc nás velkejch, když ho vezmu na schůzku nebo na vejlet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 18:21 Žena pavoucica [703] Re: baratinaklarka
tak tohle je případ naší sousedky a jejich dvou malých roštáku.Kluci jsou školkovského věku a celkem divocí, naše Lupina není zvyklá na děti.Když jsme šli poprvé na procházku a sousedka se k nám i s dětmi a jejich pejskem přidala nevadilo mi to.Mám je ráda, ale chování vůči naší Lupině bylo hrozné.Pořád kolem ní pobýhali a vrcholem všeho pro mě bylo, když ten starší za běhu ji plesk po hlavě to už sem se neudržela a začala na něj křičet.Pak sem měla pocit, že jsem to přehnala a že nemužu vychovávat "cizí" děti.Ale sousedka mě uklidnila, že je to vpořádku a že je to náš pes a chápe to.Jejich Sára je zvyklá, naše Lupina nikoliv.Ted je to tak, že když sousedovi kluky vidí vyhýbá se jim obloukem a nechce aby na ni šahali.To se mi ukázalo dnes, když jsem šla se sousedkou vyzvednout toho staršího ze školky, jenom ho Lupina uviděla už se schovávala a utíkala před ním.Což je taky špatně, protože budeme mít miminko a předpokládám že s námi Lupina ještě hezkých pár let bude.Nechci, aby pak měla averzy vůči malým dětem. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.03.2012 16:46 Žena baratinaklarka [28]

Souhlasím, taky nemám ráda, když se k mému psovi přiřítí malé děti a bez zeptání si ho začnou hladit a rodič jen nečině přihlíží. Už několikrát se mi také stalo, že jsme šli kolem nějakých lidí s dítětem zhruba v předškolním věku nabo starším a on začal na pejska "nenápadně" volat, pískat nebo nastavovat ruku. Úplný vrchol byl, když dítě začalo psovi říkat povely jako je sedni nebo ke mně. Rodiče by to měli podle mně svým dětem vysvětlit a ne jen nečině přihlížet. tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.02.2012 10:09 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: HOUP
Taky vždycky Berta radši odvedu (ať už na vodítku, nebo méně často bez), jak vidím nějakýho rozjívence. Zhruba od půl roka Berťas nevyhledává moc nových známostí a zastává postoj "Nechte mě na pokoji a já vás taky neotravuju". Je fakt že někdy dokážou být cizí psi nuvěřitelně otravní a já nestojím o potíže. Tuhle se mi stalo, že jsem smečku rozjívenců zaregistrovala pozdě a málem byl oheň na střeše, kdybych malýho z toho mumraje doslova nevytáhla. A páníčkové z toho měli legraci... Ale vsadím se, že kdybych nebyla dost rychlá a malej v obraně svojí důstojnosti věnoval některýmu ztěch tří otrapů výchovnou, tak by se nálepky zlýho psa už nezbavil a bych to já, kdo za všechno může :-| To samý platí i s lidma, nestojí o pozornost od cizích, ale když to zahlásím do předu hned jak vidím, že se k němu někdo hrne s "Jé malej, hezkej pejsek!", tak na mě všichni jen nechápavě valí oči a ťukaj si na čelo, protože "on je přece takový roztomilý štěňátko"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2012 09:05 Žena HOUP [1532] Re: petrab
je to fakt já si Hopi většinou připnu a kamarádi pejskaři nechápou-nejhodnějšího psa v běláku a přivazuješ PROČ? když potkáme neznámého psa...
--jenže já vím že Hopi má strach z nových pejsku a nemá ráda jak na ní poskakujou tak proč ji trápit ---přivolám si ji --pokud k nám majitel přijde má pejska na vodítku pejsci se očuchají a je vše v poho --tak fajn pak ji pustím ale pokud vidím naznak nevůle ze strany ..Hopi tak jdeme klidně dál ---a poznámek paničku ---po´d jdem pejsek si nechce hrát --nebo pejsek je naježený ----si už nevšímám a nevysvětluji-------JE FAKT ŽE NENÍ DŮVOD PROČ BY SI MÁ HOPI MĚLA HRÁT S KAŽDÝM PSEM A ONA TO VÍ PŘIJDE KE MĚ A JÁ JI OCHRÁNÍM --OD TOHO TU JSEM ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.02.2012 22:06 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Nevím jak ostatním, ale mě se ten článek líbí. palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.02.2012 20:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 19:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Avona
U nás je to samej park, zeleň, lesy, louky, pole, takže vesnice hotovej hadr, ovšem všude, kam se hneš, hyena. Baba s ní chodí na procházky jednou denně, ovšem tak od 11 do 18 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.04.2011 16:00 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: petrab
Doporučuji !! Jsem původem vesničan, ale Štěrboholy jsou super !! Parky, vilky, kousek lesík, pole.. a hlavně klídek. Mimo jedné hodně frekventované silnice pohoda. Fakt bys neřekla, že je to Praha :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 15:56 Žena Petra123 [461] Re: pavlinapoddana
Dobře to beru, ale jak poznáš, že mě bere jako sobě rovnou v hierarchii?
1. Jak už tu psala Ascam® , tak kdyby mě tak bral, neposlechl by mě např. když chce vyběhnout za zvěří, resp. by mě nejspíš neposlouchal vůbec.
2. Když jsem venku s kýmkoliv z rodiny, pes vždycky poslouchá nejvíc mě, než ostatní.

Jinak děkuju za držení palců :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 15:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Avona
Tak to se asi budem muset přestěhovat do Štěrbohol, abysme ještě chvíli vydrželi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 08:24 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: petrab
To je stejně síla, že jeden vořech terorizuje okolí a neexistuje páka, která by v tom zabránila..Až se někdo nas.., tak to vezme do svých rukou a Nova bude mít zas o čem vysílat.... Vaše situace je extrém, ale opět potvrzuje fakt, že pokud venčí "dítě " psa, jeho bezpečnost se odvíjí i od lokality - zvýšená koncentrace nezvládnutých psů, aut... Já musím zaklepat, ve Štěrboholech jsem ještě nenarazila na průšvihovou situaci, míst na blbnutí je tam spousta a zdají se být bezpečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 00:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Avona
Mateřská v tomhle směru zrovna nevim, protože že bych jako matka měla obavu, že by dvoumetrovýho klacka povalil náš stařeček, to snad ani ne teda, navíc ho poslouchá dost dobře, resp. výborně, když jim nejsem za zadkem, ale když si představim, jak se na našeho psa se strachovou averzí vrhne místní miláček, od kterýho na běžným pořádku je potkávací dáreček 50 stehů na hlavě, což je jeho majitelce šumafuk a ani si ho nejde chytit, tak moc nechápu, jak by to kluk řešil,když jsme v práci a pes by byl, nedej Bože, na maděru, s čím bych velkej záhul i já, ale přinejmenším jsem mobilní po všech stránkách. To bych pak, pravda, řešila asi i tu mateřskou, jak jsem blbá, že jsem si psa nevenčila sama a fařim problémy na nezletilý.
Náhoda je prostě blbec a já si neradno vyčítám věci, kterym jsem mohla zabránit, už tak těch, kterem jde zabránit blbě, je až až.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2011 23:04 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: pavlinapoddana
S tímhle nesouhlasím. Pes si bude vybírat pokud mu to dovolím (nejsem dobrý vůdce), ale pokud jsem dobrý vůdce, tak mě pes jako vůdce brát bude - kdykoli a kdekoli. Také si nemyslím, že by pes, který někoho standartně poslouchá, ho bral jako "sobě rovného" - není to tak. Je prostě podřízený - jinak by neposlouchal. Samozřejmě že ovladatelnost ve vzruchu je náročnější, ale jednak se i to dá celkem dobře trénovat a za druhé je to zas o tom prvním - tedy o dobrém vůdci. A dobrý vůdce je založen na psychice a "srdci" - jakémsi odhodlání, emocích, ochotě obětovat vše pro dosažení cíle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 22:34 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Ono asi hodně záleží na tom koho si váš pes vybral jako autoritu,jelikož pes si sám vybírá svého pána a ALFU jako takovou,je pak těžké odhadnout jak se zachová v krizovkách,když alfa není v dohledu.Je úžasné ,že se mu věnuješ,držím ti palečky a moooc fandím,ale to že tě pes bere jako sobě rovného v hierarchii,ještě neznamená,že tě poslechne jako ALFU.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 20:26 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: petrab
Ovšem tady funguje spíš obava mateřská, co? ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 19:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Avona napsala: Přesně tak, 15 let obecně neberu jako dětský věk
Doma mám momentálně také tento dětský věk ve velikosti 19O cm.... :) Psa zvládne levou zadní. Jen nevim, jak by to dopadlo, kdyby potkali místní hyenu, která tu co měsíc potrhá kdejakýho psa. Takže fakt mám poněkud jinej pocit, když je se psem venku synátor, než když jde páníček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.04.2011 18:01 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: Petra123
Přesně tak, 15 let obecně neberu jako dětský věk a ty se o psa staráš, učíš ho.. já osobně mám strach z dětí a jejich psů, kdy už od pohledu vidíš, že pejsek si z nich dělá " dobrý den " nerespektuje je i kdyby si hlasivky vykřičeli.. no to se bojím i když jde se psem dospělý rozzureny Mně šlo hlavně o případy, kdy 6ti leté dítě táhne na vodítku labrador,bullteriér, staff a.t.d..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.04.2011 16:37 Žena Petra123 [461]
Záleží na tom, jak kdo bere dítě. Mně je momentálně 15 a troufla bych si říct, že našeho psa (Césara) zvládám líp než moji rodiče. Možná to bude tím, že jsem si ho vycepovala sama od základní poslušnosti po různé prvky z dogdancingu a pod., hraji si s ním a tak celkově se o něj starám já :-) Rodiče ráno chodí na procházku a pak Césara nakrmí, jinak se mu přes den moc nevěnují. Maximálně když mají volno o víkendu, tak si s ním hrají nebo se mnou jdou ven.
Jinak dřív jsme měli mopsíka - pokud dobře počítám, byl u nás od mých pěti let. Starala se o něj moje starší sestra, která si ho "vydupala". V tu dobu jsem se ke psu pomalu nemohla přiblížit (když to přeženu), protože to byl přeci pes sestry. Ale když začala mít jiné zájmy než psa, zůstala péče o psa na mě a na rodičích. Chodila jsem s ním ven převážně já, krmila jsem ho taky, kartáčovala ho atd. + jsem mu i musela podávat prášky, které mu dal vet. To už mi bylo nějak 11-12 let a přesto že mi to naši nejdřív nevěřili, podařilo se mi Filipa naučit některé povely - sedni, lehni, zůstaň, čekej, ke mně, k noze, fuj, pac. A na procházkách jsem ho zvládala, žádné velké problémy nebyly ;-)

Prostě záleží na tom, jak je k tomu to dítě vedeno. Mně třeba naprosto dorazilo, když jsem byla s Césarem venku, najednou se za námi přiřítila nějaká velká fena, za ní klusal nějaký malý kluk a řval na mě, že mi jeho fena Césara pokouše. Sice se nic nestalo, ale tohle je opravdu nezodpovědnost rodičů.

Ale nechci tu ze sebe dělat nějakého experta, to vážně nejsem :-D, jen jsem napsala svůj názor. Jinak mám určitě ještě co pilovat, co se týče výcviku a výchovy psů a tak celkově ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 22:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
mimišák napsala: <a href="http://jindrichohradecky.denik.cz/zpravy_region/zena-bojovala-s-bulterierem-o-zachranu-sveho-psa.html"s rel="nofollow">http://jindrichohradecky.denik.cz/zpravy_region/zena-bojovala-s-bulterierem-o-zachranu-sveho-psa.html

až mi zatrnulo - pro tyhle situace samotné dítě a pes - NE!

a mmj. kdyby pes neraf člověka, co možná bude mít doživotní trauma, tak by se zase naprosto nic nedělo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 22:14 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Avona napsala: Já to nemyslela zle, jen že takhle polopatě to pochopí i blb :-) Snad :-)No já taky ne! Já buď holou větou ironicky nebo polopaticky, páč buď z toho má bejt zábava a nebo to musej pochopit i ti, co netušej, o čem je řeč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.04.2011 11:21 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
jindrichohradecky.denik.cz/…

až mi zatrnulo - pro tyhle situace samotné dítě a pes - NE!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 07:47 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: petrab
Já to nemyslela zle, jen že takhle polopatě to pochopí i blb :-) Snad :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 23:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Avona napsala: Opět klasické slohové cvičení, nejde než souhlasit. Pes je živý tvor a ne plyšák na klíček. Jak jsem psala níže, je to risk a jak jsi správně napsala, je to o zodpovědnosti rodičů. Je rozdíl cvičit psa na cvičáku, či plácku, kde se sdružují stejně potrefení jedinci, jako jít sama po městě, kde fakt nevíš na co narazíš.
Vzpomínám opět na Nika. Nespisovnost. S mym slohem už to lepší nebude. A krátce to holt neumim. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2011 13:43 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: petrab
Opět klasické slohové cvičení, nejde než souhlasit. Pes je živý tvor a ne plyšák na klíček. Jak jsem psala níže, je to risk a jak jsi správně napsala, je to o zodpovědnosti rodičů. Je rozdíl cvičit psa na cvičáku, či plácku, kde se sdružují stejně potrefení jedinci, jako jít sama po městě, kde fakt nevíš na co narazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   06.04.2011 13:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Ascam napsala: S tím nesouhlasím. Pokud dítě se psem pracuje, tak ho umí zvládnout i v krizovkách. Díky dětské bezprostřednosti opravdu kolikrát lépe než nejzkušenější psovod. Ovšem v dnešní době bohužel ubývá celkově lidí (ať dětí nebo dospělých) co se psy pracují - což je prostě problém. Případně si výcvik představují poněkud podivně.
Nemluvim o tom, jak dítě umí zvládnut svýho psa i v krizovejch situacích. I já skládala zkoušky s našim psem kdysi někdy na začátku druhýho stupně základky a byli jsme sehranej tým. Mluvim o tom, že dítě nemá co dělat na ulici se psem, za kterýho zodpovídaj do jeho dospělosti rodiče. Není vůůůbec nic neobvyklýho vidět různý úrazy, který z toho vyplývaj. Navíc při srovnání množství psů a ras před desítkama let a dnes nemůžu tuhle situaci vůbec srovnávat.
Nemluvím jen o fyzický stránce věci, co se týče zvládnutí konkrétního zvířete. Mluvím především o situacích, dnes a denně, kdy cizí pes napadne psa, kterého venčí dítě. To pak může mít svýho zvládnutýho ještě líp, než špičkově a co nadělá, když si často s cizim psem kouká přímo do očí a váží minimálně vo polovinu míň. Skutečně bych nedala ruku ani pod sebemenší vohýnek, že např. a mmj, ve chvíli, kdy vlastní vychovanej pes je hnán cizím agresivním do silnice, by většina dětí za psem neskočila atd. I převážná většina dospělejch je před bojem hrdina a většinou jejich plán na řešení krizový situace nevyjde podle dokonalejch představ. Mluvím vážně především o tom, že cokoliv se stane, je to vina rodičů, že dítě na ulici se psem pustili samotný, asi tak, jako když něčí pes pokouše dítě. Můžou za to dospělí, protože ty měli udělat všechno pro to, aby se to nestalo. Nevim jen, jestli to píšu dost srozumitelně.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 11:47 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: pavlinapoddana
Podívej se na tento odkaz www.glitch.wbs.cz/ Verča cvičí psy snad od 6 let, tuším, že ve 12 už skládala zkoušky. Jenže její táta ( figurant ) jí hodně podporuje, ona psům věnuje veškerý čas a má výsledky. Ovšem takových dětí jsem za život potkala pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 11:47 Žena HOUP [1532] – maš pravdu
dřiv bylo miň psu a měli je lidi co jim myslim víc rozuměli než dnes palec u nas kydž si šla po Lenince v Porubě v Ostravě tak za cele 3 hodiny si potkal nanejviš dva psi a byla to dlouhosrsta kolije a dalmatin ... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.04.2011 11:41 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: mimišák
Přesně tak.. nikdy nevíš, co se stane. I když dítě psa zvládá dobře, tak nikdy nevíš, koho potká. Ascam psala, že v 11 letech zvládala dominantního psa. Je to možné, neznám jí osobně. Ovšem psal se rok tuším že 85, psů nebylo tolik a teď mně třeba ukamenujte, ale i lidé kolem psů mi přišli jaksi zodpovědnější. Já byla v té době také dítě, ale teď se psi hodně pořizují jako modní doplňky bez výchovy. Zkrátka, záleží na hodně faktorech - osobnost dítěte, osobnost psa, tělesná konstituce obou a v neposlední řadě lokalita kde se dítě se psem pohybuje. Každopádně je to risk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 11:34 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
je fakt,že já jsem ještě nikdy nepotkala samotné dítě venčící psa,vžzdy jen v doprovodu rodičů.Jen jedna 15-letá holčina tady venčí psy,její rodiče mají psí cvičák a hotel pro psy a klobouk dolů,ona má ty psy tak zmáknuté,že by jí mohl každý jen závidět.Její otec jí naučil gryfy,že si sama poradí i nejhůř zvladatelným psem,přesně ví jak se v které situaci zachovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2011 11:20 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: pavlinapoddana
Jedna věc je důvěra - a druhá bezpečí děcka. Pokud se třeba ten exemplární RR vyřítí proti venčícímu dítěti, je úplně jedno, jestli venčí YT nebo labindu. Dítě nezmůže nic. A pochybuju, že by bylo tak vyspělé - duševně, že by vědělo jak se zachovat. A že by RR uznal autoritu dítětě.. Tohle si jako rodič na triko nevezmu a důsledně nenechávám venčit dítě samotné - ani na vesnici, kde RR není žádný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 11:13 Žena HOUP [1532] – asi jsem pitoma
ale ja bych tudle situaci asi taky nezvladla...nebo si vemte nevědomeho co ma asistenčniho psa-v tedle situaci vim jdu do extremu ale přeci ta představa je hrozná :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 11:09 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: mimišák
To máš naprostou pravdu,pes musí mít pocit,že je v bezpečí,jakmile jednou ztratí důvěru,jen těžko je získat ji zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2011 11:06 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
pavlinapoddana napsala: Kdysi za námi často utíkal sousedův RR.. Párkrát jsem psa seřezala vodítkem ..
nechci domýšlet, co by se stalo, kdyby RR chtělo vodítkem seřezat 10-11 leté dítko. I proto se mi nelíbí názor, že děti můžou venčit psy bez dozoru. Dítě i pes můžou být sebelíp vycvičení a zodpovědní - ale třeba zrovna tuhle situaci by dítě fyzicky nezvládlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2011 10:58 Žena HOUP [1532] – jo
je to pravda -je tolik fajnÝch pejsku ale jejich paničci by potřebovali cvičak ----přitom je tolik rad a všeho kolem ---je to smutne že lidi si pořidi milačka a pak je jim na obtiž a z toho se to vše odvíjí,,,,,,
přitom je to takova radost jit s pejskem jen tak, třeba i v dešti nebo v noci když sviti hvěrzdičky ..mě to vždy obohati ja koukam kde co roste a ona kde co voní smich a obě jsme MOOOC SPOKOJENÉ-PROSŤE JDU A VYPNU potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 10:50 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Kdysi za námi často utíkal sousedův RR,je to velký kůň a Cherryna,když ho viděla,hned zalehla a čekala,jak jí budu bránit,skákal jí na záda a to je při té jeho výšce a síle dost nepříjemné.Párkrát jsem psa i přes námitky jeho pána seřezala vodítkem a ejhle,od té doby když nás vidí,už nás raději sám obejde. jeho pán přiznal,že je poslušnější,když vytáhne vodítko a naznačí mu že by mohl dostat.Faktem ale zůstává,že jsem měla spíš sto chutí seřezat vodítkem jeho majitele,za tu zanedbanou výchovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 10:00 Žena HOUP [1532] – JA
napsala jsem -jen jak to vidim -okolo- a souhlasim že vše se má řešit připad od připadu ---jen co je kolem ,tak vidim dospěle co nezvladaj sve psy --a ditě si u nich představit neumim---napsala jsem jen že každy -diťe nebo dospěly- každy musi znat sve hranice...ja si ani sebe neumim představit že bych měla sama velkeho psa co je nevychovany a taha --a podobňe a mužu jen řict že ani ja ,jsem nezabranila par utoku na svou fenečku -proč? protože ten pes byl rychlejši než ja --protože pes neposlech sveho psa-
protože ze psa šel strach -protože se pes na nas vyřitil nepozorovaňe...

mam hledat chybu ve mě....pes se přiřiti --jak ja řikam odnikud ---to je pak ťežko radit-jak ubranit sebe i sveho pejska před nepřitelem...

mužu jen čerpat z toho co vidim ---mezi nas na louku začala chodit pani ma pry už třetiho ňemeckeho ovčaka ---vychova nulova ---je to zatin šťeňe ale 8 měsični v te době ma fenečka poslouchala..a tendle milaček sve paničky ani nahodou jak ho vidime tak jde z ńej strach PROČ? BPROTOŽE NENI VYCHOVANY A OTO MYSLIM JDE--O VYCHOVU....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.04.2011 09:31 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
souhlasím s Avon,tohle nelze paušalizovat,vyjímky potvrzují pravidlo,nicméně člověk by měl venčit takového psa,kterého je schopen v nouzi uzvednout.Koneckonců zodpovědný rodič nepustí venčit psa s dítětem,pakliže to není malé plemeno,pes nikdy v dítěti nevidí autoritu,ale jak říkám jsou i vyjímky,děti co se o psy sami starají,vychovávají je ,nebo se věnují hahdlingu,takových dětí je ale málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2011 08:57 Alex Re: HOUP
Ovšem každí ma nato svuj nazor já take ditě je dítě a pejasn je velká zodpovědnost není to hračka a podle mně děti maale 8let aš do 15let neví o zodpovědnosti zřejmně nic mozne je že ste nepochopila tu mojí poslední reakci že ditě není schope viřešit utok cizího bafana kterí bi utočil na jejiho bafana navic se muže přihodit de co a samotne dítě to nezvlade řešit.Jokšír je malí psík to jo i 11 letí to zvladne vencit ale codiš pobježí za dítetem velky pes a bez košíku jak si stimhe poradí mislím těško.Navíc vím zesvích skušeností že jsou i majitele bezohlední a nechavají velkí plemená i střední co bi mohlí ditě ohrozit pobihat bez košíku a vodítka take bi mohlí ohrozit pejsana co venčí.Aco víc ditě bi nemnělo večít fenčky harajici že?Jsem nazoru že dítě bi rozhodně venčit nemnělo samotne bez dozoru dospěleho nebo staršího sourozence noMám pocit že rodiče si neuvědomují že dite co vencí samo bez dozoru psíka že jsou i bezohlední majitele co nemají bafani na vodítku a nedávají košiky muže klidně cizí bafan ohrozit jak ditě i bafanka co dítě vencí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2011 08:49 Žena Avona [292] - Teriéři
Opět nelze paušalizovat. Já také nejsem dvakrát nadšena když vidím dítě venčit většího psa z jednoho důvodu. Pes je stále šelma a málokteré dítě je tak dokonalý psovod jako Ascam, kdy v 11 letech byla schopná zvládnout nadprůměrně dominantního křížencei v krizové situaci. Dítě psa samozřejmě může zvládnout, ale jak již bylo řečeno, nikdy nevíme, jestli za rohem nevybafne nějaký rozjívený rafan a pes nebude např. dítě bránit...A pokud 30 kg dítě má na vodítku stejně těžkého ( či těžšího )psa a jsou bez doprovodu starší osoby, nevěřím, že je vše v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 08:36 Žena HOUP [1532] – KOLEM NAS
MAME TU HOLČINU asi 10 letou -ma jorkšira -je to vylupek pes ale v dobrem ,to byste ji mohli zaviďet jak pejska vycepovala ---ten posloucha snat dřiv než ona da povel potlesk A naopak mame tu asi 20 letou kočenu a ta ma Jek rasla-no hruza je to šťeňe ma asi už 6 měsice s paničky si ďela doslova -dobry den- apsolutňe neposloucha jak vyjdem my ven už mame maleho Rokyho na noze -nebo Hopi na krku X-) --Takže jsem rozhodňe ratši když potkam malou holku co to s psikem umi než tu slečinku co nema toho sveho milačka zvladnuteho.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 08:14 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Alex
Já si, ve věku 11ti let, poradit musela, když mi přišel Cir. A poradila jsem si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 08:01 Alex Re: petrab
Já mám děti a ti chodí semnou ven venčit tři bafani i chodíme na prochásky do přírodi společně z bafani a děti jsou podmojím dohledem nebo se nám stalo že cizí pes utočil na naše bafani a stimhe bisi opravdu neporadili i dibi šlo moje ditě zjedním malim bafanem do parku a cizí naně utočil stimhle si samo bez dospěleho neporadi navíc je vistavení riziku že utočník cizí pes bi mohl i jit na dítě a to bi neboilo vubec dobre kor diš cizí bafan nemá košík a naše jo ditě si stakovím přpadě neporádí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2011 00:45 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
S tím nesouhlasím. Pokud dítě se psem pracuje, tak ho umí zvládnout i v krizovkách. Díky dětské bezprostřednosti opravdu kolikrát lépe než nejzkušenější psovod. Ovšem v dnešní době bohužel ubývá celkově lidí (ať dětí nebo dospělých) co se psy pracují - což je prostě problém. Případně si výcvik představují poněkud podivně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 22:49 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Ascam napsala: No - ono je ale i dost dětí, co zvládnou psa lépe než většina dospělých. Psi poslouchají atd.

To je sice pravda, ale v případě, že dojde na ulici ke krizový situaci, často jí špatně řeší dospělej, natož dítě. O napadení psů nemluvě. Já zásadně nejsem pro jakýkoliv venčení dětmi na veřejnosti. Ve městě ještě spíš.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 20:56 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Alex
No - ono je ale i dost dětí, co zvládnou psa lépe než většina dospělých. Psi poslouchají atd. Tedy podle mne je tohle individuální - pokud dítě psa zvládá hlasem, nevidím problém. Pokud ovšem za psem vlaje, tak je celkem jedno jestli je to pudlík nebo doga - tedy z pohledu co by se mohlo stát dítěti nebo co by mohl udělat pes (neberu v potaz to, že doga má větší držku teďka).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 1753x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/284-venceni-prochazky?od=101