Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Venčení, procházky

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Sporty, aktivity, akce pro psy 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Venčení, procházky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 15:36 Dracula Re: petrab
Upřímně jak to vyjde hmm Tady u nás chodíme s Jessynkou- ta je zde taky-bíglina, s Beou jsou nejlepší kámošky :) S tima jsme venku skoro každý týden dá se říci i několikrát do týdne, jinak tu známe ještě postaršího rtw taky príma chlapík, potom nějaký ti křížence a jinak jsou tu potom lidi typu psa nevenčit :-O

Ven chodíme někam mimo civilizaci, což je samozřejmé aby se psi proběhli-když píši psi tak myslím i přítelova vlčáka, s tím chodím ráda, jelikož poslechne na slovo smich To není jako ta moje čůza, co se začuchá a až dočuchá nebo na zvýšení hlasu až přijde, né vždy-většinou je její reakce bleskurychlá, ale občas se zasekne a taky..nechci to odstranit, nepotřebuju psa co mě poslouchá jako hodinky, chci prostě psa, co má svou hlavu a je s ním i zábava :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 15:06 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Terda
se asi prestehuju.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 14:55 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: sgualdrina
Škoda, že nebydlíš u nás. Já zasádně kamarádím (až na jednu čivavu a jednu jorkšírku) Berťase s velkejma psama :-D Oni totiž většinou ti spřátelení nejsou takový jelita nevycválaný a uštěkaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 14:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
Já od malička vždy s pejsky chodila pravidelně na delší procházku sama cvičit, jednou na delší procházku s místními hafany úměrně psímu věku, aby se vyblbnuli a večer jsem šla s jednou kámoškou, která měla podobně starýho psa.
Nyní chodím sama, výjimečně s onou kámoškou, jejíž pejsek ještě též žije, i když k sobě s E. už nemůžou, protože po napadení místním pitbulem psy nesnáší, ale psy hlídáme, jen, že si každý čuchá to svoje. Mrzí mne, že nemůžeme chodit na promenády s fenkami, které miluje, protože lítat nemůže. Kvůli ortopedickým problémům by mohl při blbnutí a běhu upadnout. Máme ale kámošky, který jsou klidný a se kterými si pohrát může. I doma. Hlavně jezevčici, dobrmanici a rotwajleřici. Pravidelně potkáváme kříženou retrívřici, která E. miluje, ale jeho zajímá víc její pán, kterej má plný kapsy dobrot.
Nyní to dodržuji pečlivě, ale i v mládí hafanů jsem s tím dost otravná - razím heslo, že pejsek má více méně rád řád a hlavně kvůli ledvinám, prostatě a močáku jsem nikdy nepřetahovala intervaly mezi venčením.
Takže občas se mi hledal špatně i venčič, který brzy ráno vstával narozdíl ode mne, abychom se shodli na době procházky.
K tomu musím říct, že jsem úplně alergická - a to i u cizích lidí, do čehož mi vlastně nic není - když jdou se psem večer někdy kolem šestý sedmý a pak až ráno, to mi připadne úplně jak týrání. Ale psi žijou a kolikrát zdravěji než my.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 14:53 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Vtěšinou sami, ale co má kamarádka štěndo - setra, tak občas s ní a nebo s druhou kamarádkou a její čivavkou. Dřív jsme chodili s kamarádkou, která venčí vodícího pejska jednomu pánovi. A jinak když potkáme známou tvář se spřáteleným raťafákem a vím, že nebude malér, tak nechám Berťase navazovat sociální kontakty. Takhle má "kamarády" bladhoundy, štěně ovčáka nebo českosslovenskou vlčačku. Ale on je většinou děsnej ignorant. Nejdřív že za kamarádama jó a pak na ně hází bobek a čuchá si po vlastní ose :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 14:45 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: petrab
ted sem dosla se Schatzem z venku,ale u nas je dneska sileny parak :)..byli jsme v poli,Schatzanek nahanel ptaky..jinak ja většinou chodím sama,páč tu má skoro každej malýho pejska a berou je jen kolem baráku,ale minimálně jednou za týden chodíme i s kámošem a s naší hafici.net kamoškou ovčandou Unou..se Schatzem jsou super kamoši tak se těšíme vždycky já i Schatz..já si super pokecám a Schatz se vylítá a vyblbne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 14:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Mmj. KAM CHODÍTE VENČIT? Sami? S kámošema?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 12:27 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Alex
Kurna fakt uz vas nechapu...napisete problem,objevi se rada a ve finale vy problem nemate..no fajn tak nechapu proc takovy super pejskar ne-li kynolog se vlastne obtezuje tady psat...kazde tema s vazim dotazem konci necim jako :ja nic ja muzikant tak fajn,ale nemusite se navazet do lidi,kteri napisi svuj nazor do diskuze pac,vam chteli poradit,ale vy to vlastne nepotrebujete tak hezky den pozdravte fenku a prestante tu spamovat nesmyslnymi a nevylustitelnymi prispevky,usetríte cas a nam oci...myslete si o me co chcete,ale ja posledni 2-3 dny co to tu rozkliknu ctu pouze vase clanky typu :tak to nebylo,ja to tak nerek a bla bla..dejte prosim prostor tem,kteri o radu stoji a radi by na ni slyseli nazor,na ktery se v zaplave vasich spamu proste nedostane....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   24.09.2012 09:40 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Alex
Ve vašem prvním příspěvku píšete, že fenka je bojácná a že jsou pocházky tudíž náročné. Dracula se vám snažila poradit, jak u fenky bojácnost překonat, protože procházky se psem, který by se nebál všeho cizího (psů, lidí) by byly určitě pro vás i po fenečku mnohem příjemnější a víc byste si je společně užili. Ostatně diskuze je od toho, aby se diskutovalo. Samozřejmě si nemusíte brát ničí rady k srdci a dál jet ve vyjetých kolejích, pokud vám to tak vyhovuje. Ale někoho napadat, jen protože vám chce v dobrý víře poradit... To se ani trochu neslučuje se slušným chováním a rozhodně bych to nečekala od dospělého člověka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.09.2012 09:34 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Alex
Alex napsala: kvuli vzilelni

tohle fakt nepřeložim ani já .....??
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 09:20 Alex Re: petrab
Promin mislim že uživatelka-Dracula přehani žřejmě me vubec nepochopila a asi čtu i jiní já sem na tehle diskuže kvuli vzilelni ne abi si Dracula hrala na pyho psichologa a me tadi řikalaco maa nemam začal sem tadi se vzdilet vklidu jak často chodim z fenečkou ven Vikuškou to zvladam poho a vadimne diš to přehani ve smislu že je chudak dibi viděl jak je štasna doma že je semnou tohle je ohledne venčeni ne poradenstvi problemovim chovani že ?? pokud to chcete rozebirat nato jsou jinde snat diskuze???Pokud vim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 22:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Dracula napsala:
Fenečka, jak psal je uplně vyplašená, bojácná a velmi plachá a on co? Vynadá mě za pokus o pomoc jí a fenka chudák sad

Já myslim, že je to docela jasný:
Alex napsal:
já si sfenečkou poradim vim co mam dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 22:12 Dracula Re: petrab
No k tykání taky, ale ty příspěvky.. :-O Fenečka, jak psal je uplně vyplašená, bojácná a velmi plachá a on co? Vynadá mě za pokus o pomoc jí a fenka chudák sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 22:09 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Alex
Alex napsal: tak abi bilo jasne mislitesi že to musi bit povašm ???

Alex napsal: SORI JEMI STEBE ŠPATNĚ JEMI ZLE NAČOSI HRAJEŠ????

Vidím, že je to tu na dobrý cestě, už došlo k tykání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:43 Dracula Re: Alex
Prosím? Kolik vám je let k tomuto chování.. Tak tohle si nezasloužím ne Jsem kynolog a snažím se pomáhat problémům lidí se psem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   23.09.2012 21:41 Alex Re: Dracula
SORI JEMI STEBE ŠPATNĚ JEMI ZLE NAČOSI HRAJEŠ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:38 Dracula Re: Buba - Gump
Buba - Gump napsal: je pekné že máte fenku z útulku , nikto nesúdi vás ani vašeho psíka .. diskusia je tu na to aby sa tu riešili problémy alebo rozdávaly rady :-) nechajte si poradiť a bude lepšie vám aj vašemu psíkovi palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.09.2012 21:37 Muž Buba - Gump [262] - TeriéřiRe: Alex
je pekné že máte fenku z útulku , nikto nesúdi vás ani vašeho psíka .. diskusia je tu na to aby sa tu riešili problémy alebo rozdávaly rady :-) nechajte si poradiť a bude lepšie vám aj vašemu psíkovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2012 21:28 Dracula Re: Alex
Potom zbývá jen pravit.. "Chudák pes", jestli s ní jednáte takovým přístupem jako semnou- s člověkem, který se vám s problémem s fenkou snaží pomoct !

Řeknu vám, těch psů, kterých já mám vychováno, těch lidí, kterým jsem radou a pomocí už pomohla, ale je pravda- majiteli, kterého chování a psychika jeho psa nezajímá nelze pomoct. hmm

Víte co s ní budete dělat? A co? Nadále to přehlížet? Tohle ale fence nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -9   23.09.2012 21:22 Alex Re: Dracula
tak abi bilo jasne mislitesi že to musi bit povašm ??? mám dojem že jo a to neni jako diš lusknu prstami to je dlouho dobi trvato dele nenito zaležiost kratko doba já si sfenečkou poradim vim co mam dělat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:07 Dracula Re: Alex
Takže si to ujasníme. Vy Nemáte zájem odstranit bázlivost a strach z okolí u vaší feny?
Já netvrdím že vy ji bijete, ale pokud je z utulku, zážitky takové mít může.

Právě pro to, jsem psala, poradte se s odborníkem ZKO o odstranění toho strachu, pro fenu je to důležité.!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:00 Alex Re: Dracula
mám otasku kterí problem je odstranit pro dobro fenky??? mislim že o fenčce nevite nic a já sem tadi kvuli venčeni.Viki nigo doma nebijemase doma skvěle má peči ilasku a co potřebuje trpělivost to že ce venku straní cizich lidi a bafanu stavase sou takovi bafani i znam připadi di lidi skoušeli sněmi vic mezi lidi mezi psi a bil teb bafan ve stresu a biloto horši nesmi se naněj tlačit to a ne nasili maipulaci tomu tak ated se kamošit budeš to nejde.Diš du sni na prochasku tak hodime na voditku i de sou lidi a bafani a všmusi bit v klidu diš sama bude chtit Viki a bude mit zajem se očicha z bafikem jo pokku budu vědědet že ji nic nehorži od jinich cizich bafanu necham je abi se očichli nebo abi si v klidi i člověka očichal i diš jeto tu atam a jeto už krok dopředu žsdnim nasili manipulace pod se kamošit to ten psik je vic ve stresu to vim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 20:44 Dracula Re: Alex
Tak nechápu, proč sem příspěvek píšete. Tady je zvykem na vše- napsat svůj názor případně radu, kterou vy rozhodně potřebujete a pokud o ni nestojíte-chudák bude pes!..! ZKO je Základní kynologická organizace nebo-li lidově cvičák ;-)

Slovo subisivní opravdu neznám. Jestli myslíte submisivní-ústupnost tak to nejste na správném vyjádření, to co fenkou vládne je velký strach z okolí a bojácnost u psa a hlavně u psa z utulku je potřeba odstranit, hlavně ted, pokud je fenka mladá, nebo se bude trápit. Takové-to jevy jsou následky bití aj...Pes, který se bojí nemůže být štastný pes..!

Ano praktikovali? Tak v žádném případě nesmíte ustoupit...A o tom právě mluvím, budte si vědom že to děláte správně-sdílejte radu zkušenějších, než to dělat podle sebe, aby to mělo ještě horší následky..! Z vašeho psaní vám je to asi jedno . hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 20:37 Alex Re: Dracula
Nezloptese ale nepsalsem to sem abi stemne soudila já mám fenečku ktera od malička odštěnátka se boji cizich lidi i bafanu boužel mám ji puvod z utulku a nebuudu vam tadi visvětlovat i to že se ve vrhu smečky narodi slabši jedinec subisivni to je že je bojacne lekave vucesmečky přide zavami štěnata ve střdu mezi vuči smečky a subisivni sou řeknuto poho a to subisivni je věčinou stranou bojise.ZKO to nevim coje co to znamená?? pokud chcete me radit vic se stikat lidmi hodně lidmi sni a vic z bafani sni tak to diky tosme dělali odštěněte a biloto horši a bila vic vestrestu ne každi bafan stoji o kamaradctvi a kamošeni cizimi Viki zajima jen já a moje rodina je rada doma nema zajem moc ocizí neduvěřuje jim má žřejmě proč tak proč ji nutit kamoše skaždim diš nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 20:13 Dracula Re: Alex
To, že se necítí venku dobře nepoukazuje na dobrou věc.
Bud má fenka nějaké ošklivé zážitky z venčení, nebo nebyla od malička seznámená se všemi situacemi venku- což je pro psa velmi důležité.

Koukám že máte další problém, který je třeba odstranit-pro dobro fenky.. V tomhle vám bohužel mohu jen "teoreticky" poradit, to asi každý kdo tu je, jelikož soudit a radit situaci v niž má pes problém, který člověk nevidí mnohdy nese horší následky, proto radím se poradit na živo s odborníkem vašeho ZKO :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 15:11 Alex Re: anargo
Ahojky já mam křiženečka fenečku a take stavam častěji 4:30 rano a něgdi i 5:30 rano sem tedi duchodě tak že mám čas seji hodně věnovat a chodime za celi den 4x deně i 5x prochaskou jeto mali křiženec jezefčika a německyho ovčaka.Vikuška je dost bojacna bojise cizich lidi a cizich bafanu je neduvěřiva venku sejich vihiba takže jeto naročnějši ti prochasky s Vikinkou milačkem no bereto hopem abi bila doma venku se neciti dobře přestosni chodim často ven i dou semnou něgdi děti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.07.2012 03:10 Dracula
Jak pravý příslový "Ranní ptáče, dál doskáče", proto je správné chodit s pejskem brzy ráno :-) Tím se pejsek naučí venčení k ránu a skočí ve výchově zase o krok napřed

Ono, pokud je pes v domě či bytě , má to i své výhody, jelikož po probuzení vás nečeká doma "nepříjemný" dáreček :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.07.2012 21:08 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
U nás je budíček ráno ve 4.30,než jdu do práce, tak alespon na 2 hodinky jdeme ven,většinou to vezmeme procházkou na zahradu,tam se vylítá za balonkem až až,přijde domů a než odejdu já nebo páníček do práce, tak dostane napapat a chrní.Většinou si ho bere v poledne na venčení páníček.Odpoledne jak přijdu z práce, tak hned beru tepláky, svačinu a mažeme směr zahrada tak na 3 až 4 hodinky.O víkendu býváme venku i déle a v neděli chodíme na cvičák.Nejraději bych ale brala práci, kde bych mohla být i s Argoškem.Ale jak se říká-kdo hledá-najde.Tak snad jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.07.2012 19:41 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
No nám pes bobek na zahradě neudělá... leda mu je špatně. On ani venku hned nebobkuje. To bylo něco, když nám doktor kvůli zádům nařídil procházky max na čtvrt hodinky... A stejně jsme trajdali i půl hodiny než se mladej uráčil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.07.2012 19:32 Dracula
Tak, zcela vás chápu, ono záleží taky na vašem čase, to je jasné, že pokud by jste mohli, tak by jste trajdali se psíkem z vesela a vícekrát či déle. :-)

Občas taky chodíme jen 2x denně, ale fakt jen když je hnusně, prší apod...Když je vedro jdeme ráno, potom se ztratíme u rybníka na celej den a potom zase večer, protože u vody je v těchto horkých dnech nejlépe :)
Jinak já bych na zahrádce bobek asi nesnesla :-D takhle jsem ráda, že chodíme mimo vesnici a že nemusím mít pytlík a sbírat bobky smich a kort po zahradě, to ták, takový ty co nejdou z trávy sundat, jsem ráda že to už mám za sebou hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 19:02 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
my spolu chodíme 2x denne 7 dní v týždni ble to sú také menšie prechádzky asi 2km poľná cesta, ale raz až dvakrát týždenne chodíme na dlhé prechádzky na lesnú cestu asi 4km ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.07.2012 18:48 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena
Na procházky chodíme dvakrát denně, o víkendu 3x. Ráno než jdu do práce a pak jakmile se vrátím. Před spaním pouštím na zahradu. Jinak pokud je teplo, máme otevřené balkonové dveře na zahradu a Rexík se pohybuje mezi bytem a zahradou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.07.2012 13:49 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Dracula
Za standardní situace chodíme ven 2x a pak několikrát ještě na zahradu na vyčůrání. Ráno chodím tak na půl hodinky, někdy i na hodinu (podle toho kolik mám času, jaký je počasí atd.) mezi osmou a devátou - dřív Bertík z pelechu nevyleze a kdyby mohl, tak by vyspával do pravýho poledne pecivál :-D. Pokud mám školu od rána, tak venčí babička okolo desátý. Odpoledne chodíme tak na dvě až čtyři hodiny někam do lesa (Kunraťák, Modřany, Prokopák,...). Když je hnusně, tak jdeme většinou jen na "rychlou" po okolí, protože Bertík v dešti ťapat nechce, to samý když je velký vedro. Když mám blbej rozvrh přes celej den, tak zase venčí babička nebo brácha, který ho vezmou tak na hodinku jen tam kam můžou dojít. Nikam s ním nejezdí. Večer už pouštíme Bertíka zas jen na zahradu a ven jdeme jen vyjímečně, pokud má třeba průjem. Čas od času jdeme ven s nějakým psím kamarádem, ale nejčastěji chodíme sami. Jinak Bertík je pes pecivál. Jít ven, to aby ho člověk prosil (ale když už jsme venku, tak je spokojenej a rejdí). A když je vělký déšť, horko nebo mráz, tak by nejraději zůstal celý den v pelechu a jak zachrastím vodítkem tak dělá neviditelnýho smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.07.2012 23:30 Dracula Re: Petra123
Petra123 napsala:Jak se mi zrovna chce
To moc dobře znám :-D Taky mě nebaví courat ve 30°stupnovym vedru, to si zalezeme někam k rybníku a tam se Betia naskáče do vody a vyblne do aleluja :-)
Chodíme ráno okolo 6hodiny, což se mi taky moc nechce někde trajdat tak vyskákneme jen za barák na louku a jdeme domů, dáme najíst a po jídle jdeme na hromádku zase za dům, potom jdeme tak na 2-4 hodky ven, od nějakých 14:00 do 17:00 do večeře, nikdy i od dříve, po večeři jdeme na další hromádku tak na 30minut někam na couračku, potom jdeme večer ještě před spaním na loužičku za barák, protože nesnesu mít na dvorku hromádky ani loužičky po ránu, jsem vůbec ráda, že jsme ji to odnaučili :)

Jinak to máš hezky rozvržené a to že by venčil psíka táta po ránu by se mi taky líbilo smich to dělal taky muj tatka s naším psíkem, ale už u nich nebydlím, takže si zvykám ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.07.2012 23:17 Žena Petra123 [461] Re: Dracula
Obvykle chodíme ven 3× denně. Táta chodí brzy ráno jen na krátkou procházku kolem baráku (to stejně pes táhne domů kvůli žrádlu). Odpoledne chodím se psem já na nějakou delší procházku do polí nebo do lesa - v nějakém přijatelném počasí chodíme třeba i na 2-3 hodiny, ve vedrech obvykle max. na hodinu. A večer chodím zase já a tady už se doba procházky liší, jak se mi zrovna chce. stydim :-D Když je vedro, flákáme odpolední procházky, a tak chodíme večer na dlouho. Pokud ale jdeme odpoledne na dlouhou procházku, tak večer jdeme třeba jen po sídlišti. A když se mi chce, jdeme na dlouhou procházku jak odpoledne tak večer. Zkrátka minimálně jednou chodíme na dlouho.
Na zítra teď žádné plány nemáme, ale v sobotu jedeme na chatu do Krkonoš a tam chodíme na procházky i častěji než třikrát, takže se tam pes pěkně vyblbne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.07.2012 22:55 Dracula – Venčení, procházky se psy
Tak co, kolikrát chodíte se psem ven ? Na jaké procházky, jak dlouhé a kam se chystáte třeba zítra, nebo máte snad oblíbené místo na venčení ? :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 15:16 Žena pavoucica [703] Re: Rexik
tak tohle video jsem viděla několikrát a je to opravdu bomba. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.03.2012 14:53 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena – Jeden odkaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 09:34 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Rexik
Rexik napsala: Hlavně že měl alespoň košík a nebyl agresivní. Náš mrňous, kdybychom takového psa potkali, tak zdrháme od něho co nejdále, protože by si na něho určitě začal vyskakovat. Vím, že je to samozřejmě špatně, ale snažím se Rexíkovu pozornost odlákat pískací hračkou, ale pomůže to v málo případech. Asi něco dělám špatně.
Mrňous reaguje strachově. Odvrácení pozornosti na sebe a hračku je správná cesta, už jen důslednost a pravidelnost. (Mmch. buď ráda, že je maličkej a kdyby náhodou, můžeš ho čapnout a nastavit vlastní tělo... ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 08:44 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: pavoucica
Já takhle samovenčící potkala dva nějaký velký chlupatý asi pastevecký psy. To jsem docela trnula hrůzou (Bertovi byly asi 4 měsíce a měl 2,5 kila těžké váhy). Bez košíku, bez obojku a páníček taky nikde. Přiřítili se přímo k nám, naštěstí neměli nepřátelské úmysly, ale byla ve mě malá dušička a byla jsem ráda, když se ty dva halamové otočili a běželi pryč. A jako malá jsem potkávala samovenčícího malamuta cestou do školy. To byl jedinej pes, kterýho jsem se tehdy nebála. Vždycky jsem si říkala, že cestou ze školy mu dám šunku ze svačiny a adoptuju ho, když nemá pána. Jó v devíti mi nedocházelo, že jen zdrhá za háravkama :-D Šunku nikdy nedostal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2012 06:56 Žena pavoucica [703] Re: Rexik
Znám spoustu malých pejsků, kteří si na větší vyskakují hmm možná je to tím , že nejsou zvyklí a bojí se.Tchýnina kokršpanělka byvala taky taková, jenom při pohledu na většího psa začala mít hysterický záchvat a nechtěla psa ani vidět, ikdyž byl pejsek hodný a chtěl ji jenom očuchat.Když jsme si sem dovezli moji Lupinu tak se zklidnila a zvykla si a je si jistější když potká většího psa ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 04:28 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: pavoucica
Hlavně že měl alespoň košík a nebyl agresivní. Náš mrňous, kdybychom takového psa potkali, tak zdrháme od něho co nejdále, protože by si na něho určitě začal vyskakovat. Vím, že je to samozřejmě špatně, ale snažím se Rexíkovu pozornost odlákat pískací hračkou, ale pomůže to v málo případech. Asi něco dělám špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 10:47 Žena pavoucica [703]
No dneska jsem zažila něco.Potkali jsme samovenčícího se psa zlatého retrívra.Měl košík, měl obojek se známkou a páníčci nikde.Šel si po chodníku a když nás uviděl tak si lehl a pozoroval, my jsme zastavili taky a čekali, že se jeho páníček někde vynoří z pozarohu. Nic nikde nikdo :-( tak jsem se chystali jít dál, pes se zvedl a popošel k nám.Začali se s Lupinou očuchávat a hrát si, když už toho bylo dost tak sem ji odtáhla na druhý chodník a šli jsme dál.Koukala jsem co pes, ale ten si šel dál po své straně a pořád po chodníku, do silnice vubec nešel nakonec zašel za roh a valil pryč a uplně sám ne tak nevím co si o takovém majiteli mám myslet.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   09.03.2012 13:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 22:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   04.03.2012 15:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
DaD napsala: To je opravdu děs, my máme "výhodu", nás se maminky tak bojí, že mě spíš nabádají si Beňoura držet, ač jde u nohy. To jsi mi připomněla, když chodím pravidelně s náhubkem s mladými psy, aby si na ně zvykly a vždy,když jsem šla se psem a proti nám malé dítě, náhubek jsem jim rychle strhla. Tos neviděla ty scény někdy. Náhubek jsem ovšem vždy psovi sundala proto, že se na psa některé děti, zvláště batolata, vrhají, tak aby je nebouchl do obličeje železem při mazlení.
Ovšem vysvětlit cizím matkám, proč tomu zlýmu vlčákovi, co má na hubě koš, ho sundavám, aby moh děti sežrat, ..............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.03.2012 10:38 Žena Milena [1577] - Teriéři
Tak moje Sissi je to samé! Děti nemůže vidět ani slyšet - okamžitě se postaví do takové nakřivené a nahrbené pozice, sklopí uši a jde se nechat muchlovat. Skoro vždycky si před dětma lehne a nastrčí bříško a pokud neleží, vlní se a celým tělem dává najevo, že chce jenom kamarádit. A já metu, abych pohlídala děti, aby jí náhodou neublížily. smich smich
Ale u Sisiny mě to nepřekvapuje, vyrostla s našimi dvojčaty, dokonce so hodně často vozila s nimi na kočárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2012 09:43 Žena 111 [526] – :-)
Fotka k příspěvku U nás je to samé- vždy když vidí Roneček skupinku dětí ať malých či větších hned se mezi ně rozběhne love je zvyklí jezdit na tábory kde má na týden někdy i tři tak 50 dětí na ráz? Rád hlídá celou smečku a to je kdy docela problém když se všichni rozprchnou? Poprvé jsem před týdnem držela v rukách 2měsíční miminko- hned ke mě přišel položil si hlavičku na mé kolena a miminečko očuchával a sledoval. Maminka jen konstatovala ano Ronečku to je to mimi z mého bříška které si tak v létě hlídal. ( Ron si vždy na kamarádku- tedy na její bříško položil hlavičku). Jinak už mnohokrát bohužel také od dětí dostal za hůl- ( hlavně během canisterapie) škubání tahání s křeče atd. Ale od toho jsem tam já a musím to hlídat a v daných situacích zasáhnout aby mu nikdo nezpůsoboval ať cíleně či nikoli bolest. Je naprosto dokonalý pes- na lidi neštěká- nikdy nikomu neublížil ale nikdy jej nenechávám samotného s dětmi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 09:09 Žena HOUP [1532]
Fotka k příspěvku u nás je problém opačnej musela jsem Hopinku učit ne ke všem dětem nesmíš ta hned lehá na záda ------------a je zajimavé jak má zákaz sedí zkroušeně u nohy a kouká na dítě a bouchá tím svým ocáskem o zem -a ten její pohled --pus měěěěěě já chci podrbat těma malejma ručičkamá-----
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 07:19 Žena pavoucica [703] Re: Milena
Já takhle viděla tahat na vodítku už i perskou kočku tone tone tone takový lidi bych nakopala do pr....Nedokáží pochopit, že kočka je uplně něco jiného než pes.Má ráda svoje prostředí a svuj klid a pro naše kočky je stresující ikdyž s nima jedem jenom k veterináři.Myslím že u kočky se tomu vodítku dá naučit pokud je to malé kotátko, ale dospělou cloumat po ulici chtělo se mi z toho brečet sad Paní byla nafintená hraběnka a malá co za sebou táhla kočičku jakbysmet a takovým lidem svěřte zvíře no

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 1753x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/284-venceni-prochazky?od=51