Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Venčení, procházky

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Sporty, aktivity, akce pro psy 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Venčení, procházky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 19:47 Alex Re: Milena
Ano ten názor mám i já ditě bi mnelo venčení bafanka pod dozorem rodice nebo starším sourozencem kterí zvlade lip bafana já take mám tři bafanky a děti tři a chodíme venčit společně bafanky i společne chodíme na procházky ají z bafanky a jsem vždi poruce dibi nahodou bilo potřeba navíc děti se i odemne učí jak sněmi zachazet a ják si poradit nepřjemnimi problemi dibi jiní bafan chtěl zlobit naše.Takese učí jak uklidit hovinka pobafanech nebot to vidí umne že ponich uklízím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 19:41 Alex Re: Ascam
Já sem viděl a jak dítě venčí velky plemeno a co bilo horší nezvladalo to navíc vipadalo 1Olet a ten bafan nemněl ani košík co dibi se vitrh z ruky co potom?Vidělsem i jiní ditě vipadalo na 11az 12let a mnělo střední ho vrustu takove plemeno cobi ditěti bez dozoru nesvěřil.A šok 6leti nebo mezi 7let malí ditě mnělo vodítko a na vodítku veliky plemeno bil sem stoho vedle do koho ted venčil bafan dítě nebo ditě malí bafana? Mohu říci že ho tahnul prcka malího dítě zasebou de bil dospělí to nevím neviděl sem ho.Mislím že děti bi nemnělí bez dozoru dospěliho venčit takove pemena velike a středníé co nezvladnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 18:41 Alex – Večím z dětmi bafanky
Ahojky máme tři bafanky z utulku a mám děti a chodíme sněma ven často je venčíme společně i se střídaji děti z Viky do pujde jindi de cerká a jindi sin s Viky a já mám ti stárší dospěláky jsme skvělí jeto užásní diš deme společně ven take si užijeme srandu ají chodíme do přirodí super.Děti mají rádi prochasky semnou a zbafanký. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2011 22:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterina

Já vyrůstala mezi psama odjakživa a taky jsem je odjakživa venčila, byli vždycky výborně vycvičení a nikdy s tim nikdo neměl problém. Když mi bylo 10, tak mě doprovázela doga pomalu větší než já. Jenže to nebylo tak, jako dneska, že na každym rohu je iks psů, který jsou nevychovaný a patřej nezodpovědným arogantním majitelům. Já když koukám kolem sebe, je to (aspoň v našem okolí) samej průser. Přejetej pes na flexi, přejetý dítě, když vlítlo do silnice pro balon, co tam upustil pes atd. Kolik psů, který byly potrhaný jinejma, když je zrovna venčilo dítě, vůbec nespočtu (a ani málo není mladších dětí, který byly pokousáni jiným psem, protože se svým malým kámošem vehementně v náručí zdrhali před psem velkýho plemene.) Osobně jsem byla přítomna takovýhlemu incidentu asi 3x a ani větší dítě není schopný rozumně a v klidu reagovat a věc řešit.
Tvůj názor plně respektuju, ale jen se podívej kolem sebe - na prstech jedný ruky se dá v každý čtvrti pohodlně spočítat dětí, který popisuješ:
: musí si ho samo naučit poslušnosti, samo s ním pracovat, ošetřovat ho a pod.
A možná ani to ne. Spíš bych to nazvala slovy Mileny:: několik takových dětí jsem znala.
Převážná část dětí, když psa venčí, venčí ho proto, že mu to nakážou rodiče, protože si pořídili do rodiny psa, přitom jsou celý dny v práci a nemaj na psa čas nebo děti škemrali a pes do rodiny proto přišel a za chvíli je přestal bavit. Ale to je už o něčem jinym.
Rozhodně můj názor je ten, že dítě nemá psa venčit samostatně. Čím mladší, tím spíš. Moje děti taky občas vyvenčej psa, když neni zbytí, sami, nikdy z toho ale nemám dobrej pocit, resp. kdyby se něco stalo, mohla bych za to tak akorát já hozením zodpovědnosti na dítě. Za psa v rukou nezletilýho, zvlášť eště bez občanky zodpovídám já a tím pádem je to double. Nevim ovšem, možná se nevyjadřuju nějak pofidérně a nesrozumitelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 20:45 Žena Milena [1577] - Teriéři – Re: Ascam
To je opravdu utopie, i když několik takových dětí jsem znala. Ovšem to procento u dospělých bych odhadovala tak na 10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 20:02 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
Nech toho - Cir přišel když mi bylo 11 ;-)
Já si nemyslím, že by dítě nemohlo samo chodit se psem - ale musí si ho samo naučit poslušnosti, samo s ním pracovat, ošetřovat ho a pod. Ovšem to je skoro utopie, neb to nesplňuje určitě alespoň 50% dospělých, natož dětí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 19:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – FUJ, nesnáším to
No, já osobně jsem zažila skutečně dost děsné příhody zaviněné dospělými, kteří pustili své děti se psem ven. Když nějaké dítě vidím (a to i na 2. stupni ZDŠ), beru to jako holou zodpovědnost. Mám zkušenosti i s tím, že i adoscelent převážně není schopen reagovat tak, jak by měl v krizových situacích (pes vběhne do silnice, vlítne tam psovi aport, psa napadne jiný pes apod.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 18:56 Žena Milena [1577] - Teriéři – Re: petrab
Ano, nakopnout rodiče, a ne jednou! Je strašné, když to odnese dítě. Jsem zastáncem názoru, že pes a dítě patří k sobě, ale do určitého věku vždy pod dohledem dospělého. Teď nemám na mysli jenom tuhle tragédii, ale zvedá se mi tlak i v případech, když vidím dítě se psem na hřišti - pejsek je uvázaný u lavičky, pere na něj sluníčko, štěká, kňučí, a dítko si spokojeně hraje s kamarády třeba celé odpoledne. A rodiče jsou spokojeni, pes je vyvenčen a dítě si vyhrálo. Nejraději bych pejska odvázala a donesla mu vodu. Zkoušela jsem dítku třeba domluvit, že pejsek má určítě žízeň. Odpověď - co se staráš, je to můj pes. A naši o tom vědí. rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 13:41 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
No jo, no. Co na to říct. Nakopnout rodiče, že pouštěj holku se psem, kterého nezvládá? Asi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 13:38 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Venčení
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 1753x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/284-venceni-prochazky?od=151