Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Fobie a strach

 

NápovědaFórum » Chování psů » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Fobie a strach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 13:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 21:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 20:47 Dracula Re: petrab
..Nechápu jak zrovna on může psát a radit něco o strachu z bití, když psy řeže sám ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 14:19 Dracula Re: petrab
Né on né ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 23:32 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 18:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 17:28 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: majka93
já to taky rozluštila, nejsem dement smich ale čte se to vážně hrozně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 16:12 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: majka93
v T9 to musí být dobrý smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 16:05 Žena majka93 [3]
Zajímavé odbočení od tématu :-) já jsem to třeba rozluštila. Mám přítele dyslektika takže jsem zvyklá na takové luštění ;-) nebo když píše v T9 kde mu to napíše úplně jiná slova :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 13:45 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Alex
:-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 10:45 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Alex
v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2012 10:18 Alex Re: petrab
diky za překlad pro Katy omlouvam se za chibi at se snažim česky bez chib nejdemito dobře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 21:34 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
smich palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 21:14 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
šmarja teta, teď jsi ze mě udělala mezinárodního tupce, díky smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 19:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Katy napsala: nezlob se na mě, ale to vážně nejde přečíst..hmm ale jde..... tedy s trochou fantazie ;-) ;-) ... zdovolením,Alexi, překlad pro Katy:

"Jo ,není to lehké a hlavně, když jdeš s ním ven, tak lidi vůbec neví, že od štěňátka se už tak chová – že je plachý, divoký a straní se lidí i hafanů, ocásek mezi nožky dává a je náročné s ním chodit i na procházky a lidé na mne kolikrát koukají jako kdybych kdoví co já udělal, já se jen s trpělivostí dál starám s láskou o VIKI, která má od štěněte obavy z cizích lidí i hafanů a straní se jich. Chodím s ní ven, moje fenka například si udělá svou hranici venku a to pokud ona chce jít sama a pak dál už nechce jít za svou hranici, jí ji přesvědčuji, že za tou hranicí jí nic nehrozí, že jí muže překročit a jít se mnou jinam, né jen k té své. Někdy se jí nechce ven a chce jít i se synem. Můj syn vždy nemůže. Když Viki chce, ptá se, proč nejde, já jí říkám, že musí jít ven i když nejde s námi. Viki je ta slabší ve smečce a submisivní, já jsem tam ten, kdo ji má vést a pomáhat jí stát pevně na zemi a jít ji hledat, když se ztratí, krmit jí, když má hlad, utěšovat jí, když se bojí a být s ní, milovat jí, mít ji rád. Viki – ona – mě potřebuje."



"To neumím, chci říci, že to chce hodně trpělivosti, vím, že je to náročné, starat se o pejska, co od štěňátka se bojí lidí i hafanů a straní se jich. U nás jsme třeba zkoušeli jít mezi lidi, aby si zvyklo i mezi hafánky. Bylo to horší, bylo to ve stresu a né v klidu, nikam to nevedlo, takže chodíme na procházky, i když pouštět z vodítka nemůžu, nechceme, aby kvůli strachu vlítl pes pod auta nebo pod šalinu – (tramvaj)"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 18:30 Alex Re: Katy
To neumim chi řic že to chce hodně trpělivost vim že jeto naročne starat o pejska co odštěnatka se boji lidi i bafanu a stranise jich unas me třeba skoušeli i mezi lidi abi si zviklo i mezi bafanky bilo to horši bilo vestresu a neklidni nikam to nevedlo takže chodime naprochasky i diš pouštět zvoditka nemužu nechceme abi kvuli strachu vlitlo pod auta nebo pod šalinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 18:13 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Alex
nezlob se na mě, ale to vážně nejde přečíst..hmm mohla by sis to, co chceš napsat, prvně vložit do wordu a dát autmatickou opravu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 18:08 Alex Re: majka93
Jo neni to lechke a hlavě diš jdeš ven snim tak lidi vubec nevi že odštěnatka už se tak chova že je plachi divoki a strani se lidi i bafanu ocasek mezi noški a je naročne snim chodit i na prochaski a lide namne koliktat koukaji jako dibich dovi co já jen trpělivosti se dal staram a laskou o VIKI která od štěněte má obavi zlidi cizich i bafanu a stranisejich chodim sni ven moje fenka napřiklat si uděla svu hranici venku a to pokud ona chce jit sama a pak dal už nechce jit za hranici já ji přesvěčuji že zatu hranici jinic nehrozi že ji muže přejit a jit semnou jinam ne jen te jeji hranici.Něgi seji nechce ven a chce jit i se sinem muj sin vždi nemuže jak Viki chce ptase proč nejde já ji řikam že musijit ven i diš nejde snami.Viki je ta slabši ve smečce a subisivni já sem ten do ji ma vect a pomahat ji stat pevně a jit hledat ji diš se strati krmit ji dišma hlad utěšovat diš se boji a bit sni milovat ji mit ji rád viki ona me potřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 14:37 Žena majka93 [3] Re: Alex
No kamarádčin kříženec (asi retrívra s něčím loveckým) je taky takový. Podle toho jak se chová on, když ho vidím, tak má určitě strach. Je to s ním ale špatné, protože by mohl někoho pokousat. Když vidí většího psa nebo cizího člověka okamžitě stáhne ocas pod sebe, že ho má přilepený na břichu a buď utíká s příšerným kvičením jako by mu někdo něco dělal a nebo zaútočí. Ale na něm jde vidět že se bojí. Taky nevíme co s ním. Je takový od mala. Už jako štěně se počurával strachy z každé blbosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 13:31 Alex – Ze strachu nebo ne?
Ahojky Vki je fenečka křiženec ježfčika + německyho ovčaka od malička se strani bafanu i cizich lidi dišme sloušeli o kontaks směmi abi si zvikla postupně biloto horši bila vic vistresovana a neklidna bila natom huř jeto zvlašni Viki vubec tohle nevihledavá se kamaradit scizimi lidmi a bafani moc jo to spiš nějaki cizi sam zani přiběhne očuchajise a viki hned chce mit klid odněho jindi da najevo cizimu bafanovi nechme bit nemam zajem a chce jit dal si kit posvich Viki.Viki je fenečka ktera se lidi cizich vihiba už take sm žažil já majitel že ji cizi otravoval a začla vrčet at ji da pokoj nestoji oto jen se drzí sve rodini a moc me.Jeto jako diš jim neduvěřuje cizim.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2011 10:05 Žena geminika [44]
Ja mám tiež zaujímavý prípad doma. Máme doma malého psíka vo veľkosti asi pudla. Práve mala 16 rokov a za celý ten čas ju moja mama pohladkala možno 3 krát. A toľko krát s ňou bola možno aj sama vonku. Keď s ňou už naozaj musela ísť ona von, že ja som bola preč, tak len pred dom, oči na stopkách a rýchlo domov. Mama sa bojí všetkých ostatných psov na svete. Neviem to pochopiť, lebo jej stále hovorím, že ten pes, ktorý by k nej prišiel, nemá záujem o ňu, ale o nášho psa. Ju si ani nevšimne. No nepomáha. Stačí, keď ideme spolu von a nejaký pes sa k nám blíži, tak mamu už chytí panika a schováva sa za mňa. A pritom, keď bola malá, tak mali doma vlčiaka, síce na dvore, ale bol a toho mala rada. Ale zato tej našej "babičke" niekedy dá aj paličku pre psov, ale veľmi opatrne, aby sa jej náhodou ani ňufákom nedotkla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2011 22:04 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: MARCINE
Jooo, to znám. Já měla spíš hrůzu ze psů, kteří mi sahali k hlavě. Díky vozíku to je takhle u většiny velkým psů. :) Nevím proč, ale měla jsem strach, že mi zaútočí na hlavu. Tak jsem pak zkusila kyneziologii a problém se ukázal a vyřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2011 17:42 Žena MARCINE [26] - Teriéři
Já se psů nebojím, ale můj manžel z nich má panický strach :-| naše rande už kdysi vypadala tak, že jsme ta nejkrásnější místa - pražské parky - obcházeli obloukem, protože co kdyby náhodou se tam zrovínka venčili psi ne dodnes můj muž se znenadání ode mě na ulici "odtrhne" a přechází na druhý chodník hmm Důvod? Proti nám jde pes (upozorňuji, že s páníčkem). Pokud proti nám náhodou běží pes bez páníčka a nedejbože dokonce bez košíku, manžel se dává pravidelně na úprk a nepřeju vám vidět ten děs v jeho očích :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 19:16 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Právě, taky jsem to měla z dětství. A trvalo to dlouho. Je fakt, že vlčáci ve mě budí respekt pořád :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 17:02 Muž jajaapaja [218] - TeriéřiRe: PhoebeAdel
Já neměl fobii já sewjich doslova bál.Když jsem měl dva roky tak prý si semnou chtěl pohrát vlčák.A jak mi položil jeho tlapy na ramena tak mě samozřejmě povalil.Já prý řval jak na lesy.A od té doby když jsem uviděl sebemenšího pejska tak jsem překonával rekordy ve šplhu na stromy ,žebříky nebo na elektrické sloupy.trvalo to až do nějakých 14 let.Pak naši koupili pejska domů a já se přestal bát.Pejsci mě maqjí rádi až na malé Jorkšíry.Ty mě všichni chcou aportovat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2011 09:51 Žena nelinka [53] - Společenská plemena
po roku s Nelinkou som sa stala psíčkarkou a v psoch som objavila niečo prekrásne a neuveritelné ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 20:55 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Já taky. Ale určitě si to musí člověk vybojovat sám. Vím, jak se mi všichni smáli, jak jsem nemožná. A pak koukali, že se to změnilo. Vyrazila jsem jim dech s tím, že chci jít na výstavu pejsků smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2011 20:22 Žena DaD [745]
Nedá mi to, abych nepřispěla. Můj, teď již desetiletý syn se pejsků strašně bál, i yorkšírků (jeden mu několikrát okousal nohavici). Přivedla jsem Bena a jsou nejlepší kamarádi. love Na ulici už před cizími psy neutíká, takže Beník je vlastně terapeutický pes. :-D A co jsem vůbec nečekala, manžel přešel od odtažitého postoje na pozici milovníka psů. Doporučuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 20:03 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Já už to teď taky vidím jinak. Chci tedy říct, že můj postoj se změnil. A mám pejska, sice mikro, ale mám. Ale léta to bylo fakt hrozné. Až pak jsem podstoupila kyneziologické sezení, odblokování fobie a ten můj přístup se zlepšil. Autobusem začal jezdit asistenční pejsek. A já se na to připravovala dlouho. Pak tam stála u busu, obešla všechny lidi, položila hlavu na klín. Tak jsem jí říkala. Víš, bojím se pejsků, ale ty jsi pejsek pomocník, tak proč bych se tě bála. A bylo to, pomalinku, ale bylo. Ijrinka úžasná. love ahoj pozdrav do nebíčka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.05.2011 19:36 Žena 111 [526] – Fobie ze psa?
Fotka k příspěvku No ono je to tak, u mně? Miluji psy celkově,ale musím nejdříve pejska poznat blíže? Jako malá jsem byla pokousána docela velkým psem u nás v domně. :-| Přesto mám doma macka. Pokud ke mně běží pes, a může být i malý a štěká, trochu se u vnitř bojím ale překonám to v sobě.Dokonce se do mně pár mrňousů už pustilo- no spíš do nohavic? Vím že je důležité, zhluboka dýchat, narovnat se, neukázat strach a jde to!!!!!Je třeba fobii nacvičovat a tím ji porazit? Není to kolikrát jednoduché ale pomáhá to. V našem v chodě bydlí sousedka, která
tvrdí jak moc se bojí psů- dokonce když vidí Ronečka, i když ví že je pracovní dělá scény-jako že se zastaví, hyperventiluje atd...Ale pokud se dáme do řeči ( počasí, jak se má atd...)najednou strach automaticky nevědomky potlačí, Roneček u ní leží, či sedí a ona vykládá a vykládá a postrachu nikde? palec Další je léčba šokem!!!!!!!!!!Taky účinná-, moje sestra se mooc bála všech psů- byla pokousána a to hodně vlčákem jako dítě? Já si domů přivedla ovčáka- při prvním kontaktu konstatovala že k nám nebude chodit? Ale já ji neustoupila a řekla, že on je součástí naši rodiny a že to bude muset překonat!!!!!!Jinak se nemůžeme spolu stýkat. No a jak to dopadlo,samo že pár prvních poznávacích dní ji bylo asi ousko, ale překonala tem strach? Domů jsem si pořídila ještě k ovčákovi Labroše Ronečka a bylo trvale po strachu. Od té doby se přestala zcela bát psů, získala důvěru a sama si bude k baráčku pejska pořizovat hop Bude mít Roneček dalšího kamaráda. Tak tak no? palec love
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 12:33 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba – Fobie či strach ze psů ?
Má nebo měl z vás pejskařů fobii, či strach z pejsků? Já třeba ano a dlouho mi trvalo, než jsem se ho zbavila. Jaké máte zkušenosti, či rady? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 14:55 Alex Re: petrab
Díky ano stavase to porušovaní pravidel a kor diš jsou děti rodině ale zaleží natom jesli je poruším jako majitel a vuce smečky bafanu nebo ne děti mám tři nejmladčí má 10let a druhe má 11let a třetí 13let nemám tak male.Laska z vířátkum i dětem ano je to naročne spravidli nepustít do pokoje diš se bafanek bojí a potom to bafanci zneužívají děti už vi že diš parkrat vijmečně chi povolit že pak to dopadne že bafanci budou toho zneužívat a do pokoje polezou furt tak radějí trvat natom že nesmí.Diky za odpověd Ahojky ahoj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 17:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Avona
No, jestli bude chtít, poradí si. A nebo ne.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 12:30 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: petrab
Péťo, napsala jsi to skvěle, ovšem mám obavu, že použitá slova budou pro Alex(e) asi složitá a nebude jim rozumět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   10.04.2011 12:09 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Alex
Ahoj Alexi, omlouvám se za Tykání, to tak na forech bývá. Když poprosíš Rexe, on Ti přesně vysvětlí, jaký je průběh toho, abys mohl palcovat. Každopádně nezoufej, že mi nemůžeš dát palec dolů. Až Ti to bude povoleno, můžeš to udělat DODATEČNĚ ;-)
Nebudu Ti zde vyjadřovat soupis svých zkušeností, protože na net může kdokoliv napsat cokoliv. Suma sumárum - nějaké mám a ani já sama se neodvažuji soudit, zda-li jsou správné či dostatečné.
Zajímalo by mne ale, za co přesně bys mi hodlal dát mínusový palec. Jestli jako za můj příspěvek, který obsahuje mmj. odfonetičtění toho Tvého, aby mu rozuměli Ti, kdož se zmínili, že ho nechápou, nebo něco konkrétního z něj?
Vzhledem k tomu, že píšeš, že Tvoje děti porušily pravidla, co se týče vpuštění psa do místnosti, sdělila jsem Ti, že jakákoliv pravidla týkající se zvířat jsou vždy složitější důsledně dodržet, pakliže jsou v rodině děti. Nemluvím o batoleti, ale o dětech. Vzhledem k mým zkušenostem s dětmi a psy Ti musím sdělit, že soužití zvířátka s dítětem v bytě je otevřenou náručí alespoň k občasnému porušování pravidel vyřknutými vůdcem smečky a taťkou, proto jejich soužití a přátelství spolu s němotou je tak nenahraditelné. Neznamená to ale, že např. Ty to musíš cítit stejně.

Shrnu Ti svůj příspěvek v základu a prosím Tě, abys mi napsal,jestli se Ti chce, v čem se mnou nesouhlasíš a proč, protože to, co píšeš znamená, že bys dal palec dolů za můj příspěvek, tedy za všechny názory v něm. Jen bych Tě ráda poprosila o volení spíše holých (tedy krátkých) vět, místo souvětí. Díky moc:

1. petrab napsala: Člověk by se měl pokusit, jestli že je fobie silná, nějak snížit účinky tohoto strachu.
Odlišný způsob výchovy a nápravy je u zvířete, které je mladé či u kterého je fobie zafixovaná během života ve stáří, které je vystrašené,případě s třesem, ale nevykazuje hysterii např. s pomočováním ,narážením do nábytku, neovladatelnými vibracemi, sebepoškozováním atd.
Jsou lidé, které toto nezajímá a preferují rychlý nástup účinnosti a řeší primárně jen základ problému.

2. petrab napsala: Je ale důležité znát přesně zdravotní stav fenky a navíc stupeň strachu a dobu, jak dlouho již trvá.
Nutno zcela jinak v jakémkoliv výcviku postupovat u zvířete zdravého a u zvířete např. s onemocněním srdce, cév, mozku apod.
Jsou ale lidé, které zdravotní stav zvířete v tomto směru neřeší, snaží se odstranit strach bez ohledu na momentální zdraví, aby bylo zvíře psychicky v pohodě, částečně riskují, aby se co nejrychleji pokusili docílit stavu odstranění strachu a pohody, což je věc, která zdravotně pak pomůže.

3. petrab napsala: Co se týče dětí je nutno zvolit tedy cestu vysvětlit jim problematiku podmíněných a nepodmíněných reflexů a podnětů oklikou

Teorie výchovy a výcviku psa a zvláště náprava různých neduhů či vrozených defektů (kam se konkrétně strach z ran řadí) je docela velká věda a mám-li vysvětlit dětem, čím menším, tím spíše, ale mluvím i o adoscelentech, základy podnětového chování a reflexního oblouku, pak musím zvolit způsob, který je ještě průhlednější, než ten, jež použiju při vysvětlování dospělým laikům a není to otázka jednorázové záležitosti.
Jsou ale lidé, kteří si to nemyslí ani ve vztahu k dětem, ale ani celkově.

4. petrab napsala: Aby byl účinek stoprocentní, je nutno být, jak píšeš, důsledný a pravidla dodržovat.

Pes skutečně nepřemýšlí jako člověk a nelze mu vysvětlit, že jednou konkrétní věc smí a podruhé nikoliv. Neznamená to ale, že to tak leckdo nedělá. Nemohu však očekávat v takovém případě nějak zázračnou spolehlivost a účinek a hodlám-li to takto praktikovat, musím se vždy spolehnout nikoliv na samostatnou reakci zvířete, ale na svůj vlastní úsudek a dodatečný povel.


Každopádně ať je to jak chce, přeji Ti úspěch při odstranění nežádoucího chování u Tvých čtyřnohých přátel a hlavně pevné zdraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   10.04.2011 01:19 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Alex
Upřímně - já nějak nechápu celé tohle téma a s takhle psaným textem mám fakt problém - ač rozhodně nejsem pedant na češtinu. Prosím, aktivujte si v prohlížeči kontrolu pravopisu - tady vážně kolikrát ani nejde napoprvé pochopit, co tím chtěl básník říci.
Jinak nevím, co se může komu nelíbit na reakci petrab®. Souhlasí s Vámi, jen se pokusila přeložit celou věc do čitelnější podoby.

Ještě bych chtěla dodat, že u tohoto tématu mi unikl i smysl jeho založení. Radu nechcete, tvrdíte jak vše zvládáte - přitom píšete o vyloženě začátečnických chybách. Mám obavu, že ani netušíte, co je to vlastně fóbie, přesto slovo omíláte pořád dokola jako nějaké zaklínadlo.
Omlouvám se všem, koho se má reakce dotkne, ale už jsem to nevydržela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 21:09 Alex Re: petrab
Nevím jesli vi vubec máte skušenosti z bafani co mají fobije nebo strach a s problemovím chovaním ale mohu říci že vaše reakce semi nelíbi dibich mohl dát palec tak vám ho dam dolu.Děti jsou už větči tak už ví co je dobre nebo ne už to znají co se tiče bafanu a psal semto proti co májí bafani a použivají ve vichově pravidla jako třeba nesmí do postele nebo do prostoru určení psal sem to proto že abi někteři neudělali jako já chibu abi opravdu ano mužeš nebo ne nesmíš bilo dusledne a nemněnilo se kvulí tomu že bafan bud se bojí nebo i sneužíva situace abi šlo tam kam nesmí navic Žanet toho zneužíva a chce do pokoue i diš nemá duvot čeho sebat hlavě večr diš už máte spát to skouší aš do třeh rana ato je opravdu dost šilene diš se nevispíte kvulí tomu navíc fenčka je dost paličata tvrdohlavá uminěna a poslouchat se jí nechce tak jeto dost sní naročne řejmne jeto tim čim je křižená.Ted vím že musím pevně stat na tom že dopokoje nesmí ani do postele a tak to bude ne nesmí. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 14:30 Alex Re: Avona
Ano je to tak bafani mnělí zakas chodit do pokoje kvulí poslušnosti a fak je že diš bila bouře děti jí litovali že se bojí a moje pravidla skončilí tim že tá duslednost bilá jednou ano pak ne coš si sem vědom že je špatně udělal sem chibu vím že musím bit duslední vtom a ne abi bilo ne.Take májí zakas lest do postelí bafaní jednou cera chtěla abi štěne sní spavalo mohu říci že to bil boj naučit štěnátko ležet pelíšku pro pejsky a ne posteli.Ted už sem pevní a duslední jako dřive to že nesmí do pokoje a do postel nebot vím proč kvulí poslušnosti. :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   09.04.2011 13:10 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavlinapoddana
pavlinapoddana napsala: Pravidla a jaké?Hlavně pravidla českého pravopisu,přečteš vůbec sám po sobě to,co napíšeš?
Nejde o pravidla českýho pravopisu, jde o klasický fonetický vyjádření slov. Zkusim to přeložit.

Alex® – Pravidla a jaké?
Ahojky už ste porušili pravidla nebo člen rodini kvulí fobjía strachu u bafana?má pejsan pravidla co smí a ne? unas to tak bilo pravidla ale pozor jak došlo na strach spojení fobijí u fenčky Žanetky porušilí toi děti nebo i potom já a proč fenečka se bojí bouřky a nechce bit prostoru de bafani jsou a chce bit snámi najednou je chudáček kterí se bojí vrodině se poruší pravido že nesmí do pokoje povoléíte to ona de a to už e špatně přde další bafan druhí a pak třetí a co je horší fenečka to zneužíva ají ostatní a chodí do pokoje jak se jím zachce potom začne bit neposlušná a vrčí a bafani začnou bit neposlušne pochopil sem že pravidla sou odtoho abi se dodrželi a pokud vám dítě´říka si zlí že nepustiš bafani do pokoje diš se bojí je duležite trvat natom a nepustit dopokoje vubec tohle sem pochopil že porušit pravido je špatne že ano musi bi ano ne musí bit ne proč nesmí do pokoje nebot potom dochazí potičkam i jsou neposlušní a mají problem sposlušnosti.Pachají potom věci ktere nechi.Diš tvrvám natom ženesmí a nebudou chodit vic poslouchají.Pochopil sem že i diš má fobije nebo strach zbouře a bude se kní chovat jako chudaček bojíse udržuje se pořát ve strachu a to je špatně je potřeba to překonat a ne jí podlehnou poznasem že klidně muže bit při bouce ostatními bafani a bude pořádku.

Ahojky. Už jste porušili pravidla Vy nebo člen rodiny v souvislosti s fobií strachu u psů? Má Váš pes pravidla co smí a co ne? U nás to tak bylo, pravidla se dodržovala, ale pozor – když došlo na strach spojený s fobií u fenečky Žanetky, porušili pravidla děti a pak i já. Proč k tomu došlo? Denečka se bojí bouřky a nechce být v prostoru, kde jsou psi, ale chce být s námi pohromadě, je to chudáček, že se bojí. V rodině se tedy domluví pravidlo, že pes nesmí do pokoje,pak se mu povolí mu vstup do pokoje, fenka tam jde a to je špatně. Přijde další pes – druhý a pak třetí a co je horší, že fenečka to pak zneužívá a i ostatní a chodí si do pokoje jak se jim zachce, potom začne být fenka neposlušná a vrčí a bafani začnou být taky neposlušní. Pochopil jsem, že pravidla jsou od toho, aby se dodrželi a pokud vám dítě říká, že jste zlí, že nepustíte psi do pokoje, když se bojí, je důležité trvat na tom, i přes protest dětí a nepustit do pokoje psa nikdy, neb pak dochází k potyčkám a psi jsou neposlušní a mají s poslušností problém. Dělají pak věci, které já nechci. Když trvám na tom, že do pokoje nesmí a nebudou tam chodit, víc pak poslouchají. Pochopil jsem, že i když má fenka fobii nebo strach z bouře a budeme se k ní chovt jako k chudince, že se bojí, bude se v ní udržovat pořád strach a to je špatně, protože je potřeba strach překonat a né jí podlehnout. Poznal jsem, že klidně může být při bouřce s ostatními psy a bude v pořádku.

Jinak já si o tom myslím, ALEXI , že jsi to pochopil správně. Je ale důležité znát přesně zdravotní stav fenky a navíc stupeň strachu a dobu, jak dlouho již trvá. Zvíře, které se bojí, nikdy neuklidňuj, protože to pochopí jako, že ho chválíš za jeho strachové chování. Co se týče ale naprosté ignorace, s tím úplně nesouhlasím. Člověk by se měl pokusit, jestli že je fobie silná, nějak snížit účinky tohoto strachu. Vadí-li psovi např. blesky, zatáhnout rolety, jeho obav si nevšímat, spíše je bagatelizovat, snažit se o zaujetí psa hrou, zapojit ho do zábavy s rodinou. Někdy velmi dobře funguje preventivní sluchový trénink. Psovi přehrávat nejprve zvuky nahrané na magentofonu ztlumeně a postupně intenzitu zvuku zvyšovat.
Co se týče pravidel a zákazů, pes nechápe pojem, jednou můžu, podruhý nesmim. Aby byl účinek stoprocentní, je nutno být, jak píšeš, důsledný a pravidla dodržovat. To, že hrozí, že Tvoje snaha vyjde v ničeč je logické, když máš doma děti. Zvláště těm mladším to nevysvětlíš, protože nejsou schopni to pochopit a jednají emocionálně. Co se týče dětí je nutno zvolit tedy cestu vysvětlit jim problematiku podmíněných a nepodmíněných reflexů a podnětů oklikou, ukázky, kresbou, divadlem, pohádkou apod.
Pes tedy, nemá-li chodit do konkrétní místnosti, nesmí tam chodit nikdy, aby to bylo stoprocentně účinné. Na druhou strahu, jsou zvířata, které je možné naučit, že do konkrétní místnosti může chodit jedině, když se něco konkrétního děje. Tedy např. pes může být v určité místnosti jen tehdy, když probíhá nějaká specifická situace. S bouřkou je to trochu složitější, protože to nelze příliš často trénovat...........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2011 12:34 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: Alex
Pochopila jsem to tak, zda se mají pravidla dodržovat za každou cenu, nebo v určitých situacích psovi povolit - příklad, že Žanetka se bojí bouřky, ale je určitá místnost, kam za normálních okolností nesmí, ovšem za bouřky je jí povoleno tam být. Ovšem následně se fena do pokoje dobývá stále. Doufám, že jsem to pochopila správné. Má odpověď je, ža pes má v zákazech guláš, pokud nejsou stále stejné. Ono je to opět pes od psa. Přítele fenka Dina nesměla do bytu, vyjímka byla také pouze bouřka a petardy. Ovšem mimo tyto příležitosti ani neměla tendence se do domu dostávat, vždy čekala před dveřmi. Ale pokud je pejsek paličák, tak udělat vyjímku znamená zrušit zákaz. Je to opravdu individuální a opět se nedá paušalizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 09:32 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: Alex
Pravidla a jaké?Hlavně pravidla českého pravopisu,přečteš vůbec sám po sobě to,co napíšeš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.04.2011 09:13 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Tak z toho jsem už úplně na haluzi. Asi mám dlouhé vedení, ale pořád ještě úplně nechápu o co tady jde. A to jsem si přečetla několikrát po sobě. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 07:37 Alex – Pravidla a jaké?
Ahojky už ste porušili pravidla nebo člen rodini kvulí fobjía strachu u bafana?má pejsan pravidla co smí a ne? unas to tak bilo pravidla ale pozor jak došlo na strach spojení fobijí u fenčky Žanetky porušilí toi děti nebo i potom já a proč fenečka se bojí bouřky a nechce bit prostoru de bafani jsou a chce bit snámi najednou je chudáček kterí se bojí vrodině se poruší pravido že nesmí do pokoje povoléíte to ona de a to už e špatně přde další bafan druhí a pak třetí a co je horší fenečka to zneužíva ají ostatní a chodí do pokoje jak se jím zachce potom začne bit neposlušná a vrčí a bafani začnou bit neposlušne pochopil sem že pravidla sou odtoho abi se dodrželi a pokud vám dítě´říka si zlí že nepustiš bafani do pokoje diš se bojí je duležite trvat natom a nepustit dopokoje vubec tohle sem pochopil že porušit pravido je špatne že ano musi bi ano ne musí bit ne proč nesmí do pokoje nebot potom dochazí potičkam i jsou neposlušní a mají problem sposlušnosti.Pachají potom věci ktere nechi.Diš tvrvám natom ženesmí a nebudou chodit vic poslouchají.Pochopil sem že i diš má fobije nebo strach zbouře a bude se kní chovat jako chudaček bojíse udržuje se pořát ve strachu a to je špatně je potřeba to překonat a ne jí podlehnou poznasem že klidně muže bit při bouce ostatními bafani a bude pořádku. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 15:00 Alex Re: pavlinapoddana
Já sem to nepsal proto abi ste nademnou i mou rodu nebo na mou smečku bafanku lamala hul mislím že tihle bafanci už zažili dost i škaredich posudku jen jak se chovají pokud vím to chováni maji proto že maji špatnou skušenost lidma i čizími bafani a cose tče utoku na lidi venku nebo naděti zatu dbu coje mám nikoho nepokousali a to že sije hlídám a jí vichovávam jsem ohleduplní vuči okolím a lidem mám je venku na vodítku i davam košíky a mohu říci že já se obavam osve bafani lidi jsou šejlaky i zlí je draždit a hrozba jsou prome bafani bez ohlední majitele co nechavájí pobihat bafani bes košíku a vodítka už několikrát cizí bafani utočilí a ohrozovali moje bafani i děti.Mám Robinka od roku 2008 a to se dost změníl lepšímu i umí poveli a Žanetku mám od roku 2007 a take se dost uní zmenilo dobremiu inak bez přičini bi moje bafani nepokousali nikoh a cojemá nikoho nepokousali hlidam si svojí smečku navic mám dva střední velikosti a jednu malou.Není umněni mit jenom bafana je podle mne umnění si ho hlídat a bit ohledupní vuči okolí a ji ho vichovávat navic se starám o bafani ti ktere bilí odvržení lidmi a zavržení o bafani ktere bi si nigdo nevzal a já jo dal sem jím Nadějí domov i advám jim lasku i pečí jsou promne miláčci pro cizí steklí agresivní jak jím někteří nadavají bestije.Vutulku je hodně bafanku hodne přítulne mazlivei ti co jsou zavržene vihozene a nechtěne kvulí chovani a do to zavinil že se takhle chovají člověk já je mám a máme je rádi tato je hodně. :-) Viky máme od roku 2011.28.2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 15:01 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
pročítam si tvůj příspěvek stále dokola a myslím,že můžeš mít zaděláno na celkem velký problém,co se strachu a z toho vyvíjecí- se agrese týče.Uvědomuješ si ,že nesmíš vyjít ven ,aniž bys psům dala náhubky?Z toho co tady čtu,může lehce dojít k dost těžké újmě na zdraví, jestli je dobře neuhlídáš a oni se ze strachu pustí třeba za dítětem,které se nechtěně mrskne k jejich nevůli.Měla by ses nad tím pořádně zamyslet.To,že jsou fixovaní jen na tvou rodinu a neublíží vám,neznamená,že se nepustí do někoho jiného,sama píšeš,že jsou schopni pokousat.Tři psy jsou už slušná smečka,která ti časem přeroste přes hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 14:42 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
jestli ti nejde čeština,zkus to anglicky,nebo německy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 14:00 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: Alex
Já bych ti opravdu ráda pomohla nějakou konkrétní radou,ale pravdou je ,že nerozumím ani slovosledu ,ani některým slovům,natož tomu,na co se vlastně momentálně ptáš.Tak máš ,nebo nemáš problém s fobií,pakliže ano,jak se to projevuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 13:15 Alex Re: Katy
Fak?inak se omlouvám čeština mi moc nejde ale snažím se ide de mne znají na Facebook stim lidí problem nemají vi že mi to nejde nesoudím ne a kvuli tomu. hop jsem milovník zvířátek a jí pečují o zvířátka ruzne a rád si povídam i píšu bavimneto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 13:06 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – chyby
Ano, jak píše Avona, opravila jsem pouze alarmující gramatickou chybu. Alex, prosím tě, zkus si po sobě příspěvky vždy přečíst, jen v první větě jsem našla 11 chyb (a to dost hrubých). Neboj, pořád jsi autorem diskuze ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 12:52 Žena HOUP [1532]
najeť si uplňe dolu a tvuj přispěvek je první-ano jsi AUTOR

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 963x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/300-fobie-a-strach