Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Pomoc s výběrem pejska

 

NápovědaFórum » Chov psů  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pomoc s výběrem pejska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 16:04 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kajík
A jde ti to skvěle palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.07.2016 14:14 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: Libas
S tou mojou sebakritikou máš pravdu :-D snažím sa aby bola vychovaná čo najlepšie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 12:31 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kajík
Já bych řekl, že jsi k sobě až zbytečně moc kritická. Bessie je skvěle vychovaná. Kdyby měl každý takto vychovaného psa, bylo by na světě mnohem lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.07.2016 11:25 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: Libas
Myslela som tak, že čo sa týka amsatffov :-) Jasne no na Bessie som v podstate sama, čo sa týka výchovy a aktivít a vlastne všetko :-) Ale zas máme sa stále čo učiť, nejaké chyby som pri nej spravila a z toho sme sa poučili pri výchove Arii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2016 06:34 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kajík
Tak jen s fenkou amstafa, ano? A kdo vychoval Bessienku? A že ji máš zvládnutou skvěle. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2016 06:30 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Markiz
Ano, rozumím.... raději píší do diskusí a na facebook, než aby se zeptali chovatele. A ten příspěvek, co jsi uvedla, je otřesný příklad lidské hlouposti. Jak se někdo takto může chovat k psovi, to nechápu. Nedivím se, že se po takovém člověku pes ožene. Kdyby bylo na mně... no, ale na mně nezáleží a psa si může pořídit každý. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2016 21:50 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: veronika
Mám skúsenosť zatiaľ len s jednou fenku amstaffa, ktorú má priateľ :-) Sú to úžasné psy. Naša je taký kľuďas, dokým nevidí psa vtedy by sa len hrala ale je pravda, že je to ešte šteňa :-D Ja osobne som zástancom pozitívnej výchovy - pamlsky, hračky atď. Krpatá na svoj vek počúva dobre :-) ovláda všetky základné povely, ktoré však bolo potrebné upevňovať počas puberty, ale tak to je asi u každého plemena :-D Je to väčší strážca ako taký stafbullík, dáva pozor keď niekto ide ohlási. Ak je teplo trávi deň na záhrade ináč je s rodinou dnu, miluje rodinu a deti, avsak ako u kazdeho psa je potrebna socializacia ...ale určite ako píše Libas tak vám najlepšie poradí chovateľ, čo šteňa pozná :-) ale ak by ste mali nejaké otázky a budem vedieť rada poradím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2016 08:11 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Libas
Fotka k příspěvku taaak.. palec ja to hlavne napsala kvuli takovym tem lidem, co v neznalosti hledaji pomoc v navidech na kdeco a vetsinou skoncej u Cesara, nebo neceho podobnyho viz dnesni pripad na obrazku. Jeho metody vyzkouset ja, tak mi ze psa zbyde uzlicek nervu, krcici se a lehajici na zada pri kazdym promluveni.
Ale to jsme uz OT. Byla to spis dobre minena rada.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2016 23:52 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Markiz
Na severská plemena nejsem odborník, ale nezdá se mi, že by k nim majitelé byli nějak tvrdí. U těchto plemen, a nakonec u všech plemen, je spíš než tvrdost důležitá důslednost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 21:36 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Libas
Tak treba na huskyho asi ňuňat nebudes :-D pac na tebe hodi bobek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 21:06 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Markiz
Markiz napsala: ... tvrda vychova pro ne neni vhodna...

Přiznám se, že neznám psa, pro kterého by byla vhodná tvrdá výchova. Já jsem zastánce pozitivní výchovy, a ta zrovna třeba u šeltií přináší super úspěchy. palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 21:04 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: veronika
Amstafové jsou moc fajn psi. Nejvíce zkušeností vám ale poskytne vždy chovatel, protože ten zná své psy nejlépe a zná i povahu každého jednotlivého štěněte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 23:23 veronika
Ahojte všichni,tak nakonec jsme vybrali Amstafa,fenku domů si ji přivezeme v červenci.Jestli má někdo zkušenosti,tak sem s nimi - ráda si vše přečtu,ledacos jsem nastudovala,ale přeci jen....Už se moooc těšíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2016 08:02 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Prosím o radu
pak neni problem je v byte mit :-) Dokonce ani z drouhych chlupu neni treba mit obavy, sbiraj se tisickrat lip jak z kratkosrstych psu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.06.2016 22:02 Prosím o radu
Procházky samozřejmě myslím ráno, odpoledne i večer. A u toho nějakou aktivitu, kde by se pejsek zamyslel (třeba dogdancing atd.). A že jsou citlivky, už mám také načteno... Že žádný křik, ale mile a klidně.
Jinak moc děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.06.2016 21:42 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: Prosím o radu
a aktivity - je to zivy pes, urcite to neni roztomila zmensenina kolie, jak si hodne lidi mysli. Zatim jsem videla jen jednu seltii, co nesnasi pohyb, jinak obecne ho miluji, hodne s nima lidi behaji agility, flyball, nekdo provozuje dogdancing, zachranarinu, nekdo s nima jezdi na konich, posledni dobou se celkem ujalo paseni ovci, bohuzel se zacinaji stepit na vystavni a pracovni linie, skoda...
Taky zalezi po jakych rodicich si stene vyberete. Jestli jsou rodice delovy koule, co lamou tratovy rekordy ve sportu, nebo jsou treba canisterapeuti (muj pripad). Tim jde hodne ovlivnit. Ale obecne maji rady pohyb, akci. A jsou to citlivky, tvrda vychova pro ne neni vhodna.
Jo, a stekaji. Porad :-D Seltie co steka je stastna seltie. Stekaji kdyz nekoho vidi, kdyz maji radost, neco chteji, nebo proste jen tak, pro radost. S tim se clovek tak nejak smiri :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 19:58 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Prosím o radu
Šeltie se hodí do bytu jako každý jiný pes, pokud mu majitel věnuje dostatek svého času a dá mu dost aktivity. Ranní procházka hodinu nestačí žádnému psovi, pokud by měla být jediným pohybem, který psovi dopřejete. Pes potřebuje pohyb mnohem častěji. Nicméně pokud mu dopřejete hodinu ráno, hodinu odpoledne, hodinu večer, a v tu hodinu se s ním budete nejen procházet, ale dopřejete mu co nejvíce aktivity, pak mu to stačí. Každý pes vychází se zvířaty tak, jak ho to majitel naučí. Hlodavec je pro psa přirozeně strava, ale pokud štěně s hlodavci socializujete a naučíte ho, že se hlodavci neloví, nebude je lovit. No a 14leté dítě pro psa může být autorita, pokud je dostatečně vyspělé a zodpovědné. Tohle není o věku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 14:14 Prosím o radu
Ahoj, hodí se šeltie do bytu? Stačí jí ranní procházka tak hodinu? Jak vychází s hlodavci? A co má nejradši za aktivity? Bylo by pro ní 14leté dítě autorita? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 20:50 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: je potřeba si při pořizování dát velký pozor na výběr chovatele. Ale to je asi u všech plemen. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 07:37 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Veronika
No, mezi bulíkem (hafici.net/atlas/bulterier) a amstafem (hafici.net/atlas/americky_stafordsirsky_terier) je veliký rozdíl. Ve vzhledu, v povaze, v náchylnosti k chorobám. Jsou to dost odlišná plemena. Ve velikosti mezi nimi až tak velký rozdíl není, váhově jsou prakticky nastejno.
Podobnou povahu jako bulík má minibulík (hafici.net/atlas/miniaturni_bulterier), který je vlastně zmenšeninou bulíka. Je trochu živější, ale jinak povahově velmi podobný jako klasický bulík.
Naopak amstafovi podobný vzhledově a povahově je stafík (hafici.net/atlas/stafordsirsky_bullterier). Ten je stavbou těla velmi podobný, jen je menší, a má i podobnou povahu. Jen díky velikosti je poněkud obratnější a živější. Díky svému původu a historii svého plemene miluje lidi ještě více než amstaf. Ve svém standardu má jako jediný pes "absolutní spolehlivost". Bohužel dnes je toto plemeno nesmírně populární, pořizuje si je kdekdo a kdekdo je také odchovává. Proto je potřeba si při pořizování dát velký pozor na výběr chovatele. Ale to je asi u všech plemen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 22:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Veronika
Fotka k příspěvku tohohle kolouška kámošky míváme často v poslední době u nás v práci a trádujeme na procházky, je to sluníčko, rozhodně začát. při volbě zmíněných dvou plemen, třeba já doporučuju bostoně
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 22:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Veronika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 13:48 Veronika Re: Libas
A je veliký rozdíl mezi Bulíkem a Amstafem,kromě velikosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 13:04 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Veronika
Nooo... nevím. S bostonkem porovnávat nemohu. Znám je jen z výstav. Jsou to krásní psi. Podle majitelů mají hodně živou povahu. Stafordšírský bulteriér je hodně temperamentní pes, ale je klidnější než bostonek. A pokud člověk chce, tak ho zvládne bez problémů. Jejich výchova je stejná jako výchova každého jiného psa, jen je u nich potřeba klást ještě větší důraz na důslednost a v mládí na co nejširší socializaci. Scotty je první můj pejsek, kterého mám od štěněte, takže jsem si s ním prošel výchovu a teď i výcvik a vím tedy, že to bez problémů zvládne i začátečník, pokud chce. Ale tím tě nijak nepřesvědčuji, protože bostonek je taky krásný pes a měl by mít taky super povahu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2016 18:55 Veronika Re: Libas
Ten mne také napadl,ale nevím zda bycg zvládla jeho vychovu,myslim že je to dost temperamentní pejsek a co jsem alespoň načetl,tak by se mi bostonák asi lépe cvičil...nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2016 18:16 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Veronika
Bostonští teriéři jsou super, moc se mi líbí, ale zkušenosti s nimi nemám. Ani neznám nikoho, kdo je chová a nebo i jen vlastní... Jo, to kdybys tak chtěla zkušenosti se stafordšírským teriérem, tak o tom dokážu mluvit celé hodiny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2016 11:21 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Libas
nekoho mi to pripomina smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 02:40 Veronika
Pejska z utulku jsem samozřejmě také měla,vybrala jsem si tenkrát toho nejošklivějšiho,který tam byl...a byl to skvělý parťák,bohužel už umřel pred lety,potom jsem měla fenku yorkšira,byla s námi 9 let pak přišla rakovina,ještě dnes mne bolí když si na tu dobu vzpomenu,moc mi chybí..No,teď jsme se rozhodli pořidit si pejska ale už s PP.Přitel chtěl většího psa,což se mi snad už povedlo mu vymluvit,právě kvůli těm schodům...Narazila jsem na Bostonského teriéra,tak by mne zajímalo jestli s ním má někdo z vás zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2016 20:44 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
Njn. Znám spoustu lidí, kteří kvůli pejskům vyměnili byt... a ještě víc takových, kteří kvůli pejskům byt prodali a koupili si dům :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2016 15:52 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: petrab
prostě schody nebrat hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2016 21:32 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina + Veronika
já jen doplňuju, co se týče schodů , některá plemena jsou přímo predispon. k problémy s klouby a páteří a tedy by po schodech neměli courat nikdy, zvláště v růstu, v mládí, ve stáří a ani ve věku aktuálním, mmj. se jedná i o psy, kteří jsou delší než vyšší, ať už je to např. jezevčík nebo NO, pidi plemena zase mají problém často s čéškama, takže je to podobný

a co se týče psů útulkových, je obrovský hafo i přenádherných velkých psů, kteří jsou již odrostlí, postavou né přiliš robusní, vysocí, překrásní, s povahou andělů, jen nutno hledat a obhlížet a obcházet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.04.2016 19:29 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
Napsala jsi to krásně... to je vyznání plemeni jak hrom.... ale souhlasím s tebou i s těmi kříženečky. Moje první fenka byla vořech vořechovatej, pokud měla nějaké čistokrevné předky, tak by ji ani jeden z nich nepoznal. Kamarád ji našel uvázanou drátem u stromu v lese, ale protože ho s ní rodiče vyhodili, skončila u mne. Byla to naprosto úžasná čubina, milující celou naši rodinu, a tolik vděčná za každý kousek lásky, každé pohlazení... Souhlasím, že pokud člověk nechce zrovna psa s PP, pak je pes z útulku skvělá volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.04.2016 16:34 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Veronika
verco odpovím ti zde, zdá se mi to lepší k danému tématu..sama upřímně nevím jaké jiné plemeno podobné doze ti nejsem schopna poradit,protoze podle me proste neni..samozrejme,uz je to i tím,že dogy mám,jsem z nich uplně odvařená a je to pro mě nejlepší plemeno na světě..prostě najít majestátnýho psa,kterej i přes svoji velikost je neskutečně něžný,citlivý to nejde..dogu dělá právě její veliká,přesto elegantní postava,s pohybem ladným jako by se vznášela a povahou tak neskutečně milou,že když něco z toho chybí není to doga..věřím,že spousta plemen je povahově stejně báječná,ale to už záleží na tvých kriteriích co se ti líbí..bohužel vzhledem k bytovým dispozicím,si myslím,že obří plemena jsou mimo realitu..u těch středních už by neměl být porblém,co se těch schodů týče..ja sama ti moc rozumím,protože mě se líbí velcí psi a vlastně vše krom dog a vlkodavů už je pro mě "malé", ale i v této třídě je velké množství plemen ze kterých můžeš vybírat..ono třeba zajít na výstavu,okouknout co by se ti alespon "podle oka" líbilo a věř,že většina vystavujících ti ráda odpoví na to,co tě bude zajímat o jejich plemeni..ja treba osobne za nejvíc nejzlatějšího psa na světě, i když mé dogy jsou báječné, považuji svou utulačku Lafitu..i potom co prožila,nezanevřela na lidi, na mě je fixovaná jako nikdo a vděčnějšího psa s podmanivějšíma očima by jeden pohledal..proto pokud vám jde jen o společníka,možná bych se podívala i do útulku,někteří oříšci splozeni čistou psí láskou bez chovatelského cíle jsou někdy tak nádherní,že možná jeden čeká i na vás..osobně i já hledám menší plemeno,které by se mi líbilo po všech stránkách,až jednou odejde náš čivavák,ale zatím si alespoň já myslím,mám na výběr ještě mnoho času...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2016 06:48 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Veronika
Když jsem si vybíral psa já, tak jsem si vzal papír a napsal jsem si na něj plemena, která se mi líbí - nemyslím jen vzhledem, ale i povahou a tak.... a protože se mi líbí strašně moc psů, bylo na seznamu asi 40 plemen a jak jsem nad tím přemýšlel, tak jich pořád přibývalo.
Došlo mi, že tudy cesta nevede. Vzal jsem druhý papír a na něj jsem si začal psát své představy, co by měl pes splňovat - spolehlivost, co nejmenší agresivitu vůči lidem, rozumnou velikost, aby se mi vlezl do bytu a do postele, nepříliš velkou náročnost na pohyb, co nejmenší náročnost na péči o srst... Postupně i na tomto seznamu přibývalo bodů. A jak na tomto seznamu přibývalo bodů, ubývalo plemen na tom druhém seznamu. Prostě jsem vyškrtával ta, která nesplňovala dané požadavky. Nakonec mi zbyla plemena dvě a po poradě s kamarádem, dlouholetým kynologem, jsem si vybral. Shodou okolností to je plemeno, které jsem na seznam zařadil až jako naprosto poslední, protože jsem o podobném psovi dřív ani neuvažoval, neboť jsem o nich vůbec nic nevěděl... A vůbec nelituju.
Doporučuju ti zvolit podobný postup. Píšeš o plemeni povahou podobném dogám - ale nikdo z nás neví, co si pod tím představuješ. To víš jen ty. Pokud si to hodíš na popír, bude snadnější si takové plemeno vybrat, nebo poradit se s lidmi o tom, které plemeno tyto vlastnosti nejlépe splňuje.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 23:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Veronika
nebo trénink v posilovně
s čínkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 19:34 Veronika Re: Libas
Tak já opravdu nevím asi jsem v koncích.Chtěla bych nějaké plemeno povahou podobné dogám,ale zas nechci uplně malého psa...Já si snad na tu dogu necham ušít kšíry a budu jí nosit na zádech.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2016 21:16 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Veronika
Ale stejně ho budeš muset nosit... Amstaf i stafík je na svou velikost dost těžký pes. Ale je fakt, že jestli máš nosit 60+ kg dogu, 40 kg amstafa nebo 18 kg stafíka tak je to rozdíl. Amstaf (americký stafordšírský teriér, kterému se někde taky říká staford) je klidnější povahy, ale není to takový kliďas jako doga. A stafík (stafordšírský bulteriér) je pes temperamentní a veselé povahy, s klidnou dogou se nedá srovnávat... i když paradoxně stafíci dogy obvykle milují... ten můj tedy rozhodně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 18:40 Veronika Re: Libas
A co Staford?S tím by neměl být problém ani když bydlím ve třetím patře nebo ano?Hledala jsem plemena s podobnou povahou a myslím,že by to mohl být on...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 15:56 Muž Inky [11] - TeriéřiRe: Avona
aha, no budú oddelene ale s mačkami bude v kontakte mno tak si snáď zvyknú diky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 15:04 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: Inky
Omlouvám se, to neměl být palec, ale reakce.... Podívej se na hájenky, tam běžně chovají domácí zvířectvo spolu se psy.. Nevím, v jakých podmínkách by byl, zda se vám drůbež potuluje po celém dvoře společně se psy, nebo zda jsou odděleni.. to nejsou otázky do obecného fora, jelikož je to opět kus od kusu. Kamarád má jagteriéry na prasata. Výborní pracanti. Jeden je magor, druhý chrápe s kočkami v boudě a krmí se šrotem se slepicemi. Je to fakt kus od kusu..Opravdu záleží na výchově a povaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.05.2011 14:44 Muž Inky [11] - Teriéři
no ztak rodina zamietla bulíka aj stafforda :-( ale mal by som mat štena slovenského kopova ale zase problém chcem psíka vychovat na polovnícke účely ale chcem aby bol aj rodinný miláčik - aportér , no problém že doma máme hydinu,králiky mačky mohol by taký pes pri správnej výchove tieto zvieratá ignorovať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 09:03 Muž Inky [11] - TeriéřiRe: Avona
dakujem to ma upokojilo hlavne ho dobre socializujem a vychovám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2011 23:30 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: Inky
To ti bohužel nikdo takhle od stolu neřekne.. záleží na hodně faktorech.. jak budete štěně vychovávat, s jakou povahou se narodí ( pokud mamina bude ostřejší na psy, je riziko, že to odkoukají - ale není to pravidlo ) jak bude štěně socializované, jak se budou k němu chovat vaši ostatní psi.. znám bullíky a stafy v pohodě, ale znám i magory..ale tam to opravdu většinou podělali majitelé. Pokud bude štěně od počátku ve smečce a vy budete důslední, tak by se nemělo nic stát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 17:43 Muž Inky [11] - Teriéři
ahojte chcem sa spýtať chcel by som si zadovážiť fenku bullteriéra alebo am.staf. teriéra ale problém je ten že doma máme 5 iných psíkov prevažne plemena Mops a ja mám strach ako by ten bulík alebo stafford z tými hafanmi, samozrejme že by žil po ich boku vychádzal :-O ale mám strach či tento psík nebude vovolávat konflikty medzi ostatnými psami hmm chcem sa ubezpečit aby nedošlo k ujme :) dakujem
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 14:26 Žena Lucka [485] - TeriéřiRe: quendery
Skvěle a pravdivě napsaný palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.05.2011 14:36 Žena katsim [7] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: Avona
No právě to jsem myslela, každý pes má jinou osobnost a i když se říká o nějakých psech, že jsou pohodoví, najde se hromada vyjímek. Například můj zlatý retrívr. O nich se říká, že milují vodu. Avšak náš pes do ní nechce vlézt. Prostě jí nemá rád. A tak se může stát, že si pořídíte klidné plemeno, ale z psa sestane hrozný rapl. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.05.2011 08:46 Žena Avona [292] - TeriéřiRe: katsim
Dovolím si nesouhlasit. Jsou plemena, která mají ke štěkání větší sklony než jiná. Samozřejmě výchovou se hodně nechá štěkání utlumit, dále záleží na povaze každého jedince. Temperamentní knírač má rozhodně větší sklony ke štěkání, než klidný mastif. Záleží ale i na matce štěňat, jelikož se mi potvrdilo v praxi, že pokud byla mamina nervozní a štěkala při sebemenším podnětu, tak to okoukala i mimina. Zde se hovoří o kavalírech. Z mé zkušenosti můžu říci, že se jedná o klidnější pejsky, společenské a vhodné i pro začátečníky. Samozřejmě o vhodnosti právě pro tebe by bylo nejlepší diskutovat spíše s chovateli. Záleží na tom, co od pejska očekáváš a co jsi mu schopna poskytnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2011 20:56 Žena katsim [7] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re : Tereza
Štěkání není podle plemena, je to tak jak ho vycvičíte. Ne nadarmo se říká "Jaký pán, takový pes". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 00:13 Žena quendery [799] - Honiči a barváři a příbuzná plemena
To, co píšete, je samozřejmě pravda. Ti panelákoví hafani se, co se týče pohybu, mají občas opravdu líp. V tom příspěvku jsem to tak napsala, protože jsem měla z dotazu dojem, že si ten pán myslí, že psa vyvenčí ráno a večer a mezi tím bude zavřený někde ať už v bytě, nebo v kotci. Z jeho "výčtu" podmínek to nevypadalo na dlouhé procházky ani na chuť vůbec s tím hafíkem něco podnikat. Taky vím, že je někdy nezbytné, aby byl pes doma sám delší dobu, ale upřímně Vám říkám, že kdyby můj muž nedělal na směny a nemohli jsme se střídat, asi bychom si psa nepořídili, když bychom věděli, že bude doma sám 8 a víc hodin. Ale protože jsem navíc měla ještě štěstí, že jsem pracovala blízko bydliště, tak když muž měl např. tuplovku, prostě jsem o polední přestávce zaběhla místo oběda psa vyvenčit. A tak jsme to dělali celých 25 let, co máme doma ušatce - napřed vlčáka a pak ty naše bíglíky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   02.05.2011 20:08 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: Ivča
Tak to je věc, se kterou v příspěvku geundery taky nesouhlasím, i když jinak se mi líbí. Měla jsem v bytě dalmatinku a v práci jsem trávila 8 hodin. Potom ovšem následovala několika kilometrová procházka nebo jiná aktivita. A ve srovnáni se "zahradními" psy mají mnohdy ti panelákovi mnohem více pohybu a zábavy. To záleží vždycky jen na přístupu páníčka.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 1167x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/303-pomoc-s-vyberem-pejska