Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

První dny doma a socializace štěněte

 

NápovědaFórum » Nezbytné rady nejen pro začátečníky » Socializace 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
První dny doma a socializace štěněte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 21:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
no, možný je lecos, nic jinýho mě nenapadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.03.2014 07:40 Muž invalida [782] Re: petrab
Když doktor očkuje tak je poměrně důležitý vlepit do očkováku část nálepky...jako důkaz, jako položku k fakturaci atd...Nějak nechápu proč by ji měl někde založenou do doby než.... Jo a tak už sou tiskárny na takový úrovni že by se asi dali ty správný polepky vyrobit doma. Zkrátka mi to přijde taky divný ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.03.2014 21:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: honza
chápala bych to leda, kdybys šel např. ke stejnýmu veterináři, jako u něj očkoval tedy chovatel a ten má záznam o prvním očkování v počítači a nahlásí mu jmého novýho majitele - tedy tebe a ty k němu půjdeš. Ovšem t.č. nemáš v ruce žádný papír o tom, že štěně bylo naočkovaný, leda bys měl v ruce např. písemnou smlouvu o nákupu a v ní uvedený konkr. data, i když se to tedy běžně nedělá a nevim, proč by to kdo dělal.

Jestli ti to chov. pouze sdělil ústně a ty jdeš se štěnětem jinam, zeptej se ho, u kterého veterináře očkoval, že se s ním spojíš sám (třeba proto, abys ho neobtěžoal), že ten Tvůj potřebuje mít písemný potvrzení o druhu vakcíny a uvidíš, co ti řekne. Pakliže ti poví, kdo štěňata očkoval a ty znáš jméno chovatele, můžeš se na to zeptat přímo veterináře, když si tam zavoláš. A když ti to odmítne říct, pak myslím, že kecá.

Rozhodně je to to divný, nevim. Podle mě, když přijdeš na veterinu a řekneš, že ňáká pani povidala (nebo pán), že štěně je naočkovaný tim nebo timhle, tak dr to nemá na papíru a musí to brát tak, jako že štěně nebylo očkovaný nikdy a jede klasickým očkováním od začátku. Jestli tedy nebudeš mít info, štěně máš už doma a vracet ho nehodláš, nech to na svým zvěrolékaři, on si dozajista (!) poradí, nebudeš sám!

Každopádně je fajn věřit svýmu chovateli, ale lepší je se ještě poradit se svým veterinářem, který bude pravidelně na psa dohlížet, určitě má jako MVDr víc zkušeností.... ;-)

Nakonec co já vim, možná na Slovensku je to s očkovacíma průkazama jinak, než tady, zkus se zeptat na www.dogforum.sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 17:03 honza
Jenom abych to uvedl na pravou míru. Nejedná se o štěně, o kterém jsem psal v jiném tématu - jak si myslí Libas.
Jde o jiné. Chovatel mi řekl, že je odčervená a očkovaná Puppy, za 2 týdny znova odčervit a naočkovat normální vakcinou.
Očkovací průkaz jsem nedostal, protože ho prej dostanu až teď. Tak nevím..
Tady je co mi psal: Ma odcervenie ako som pisal vo stvrtok bola ockovana zakladnou vakcinou zvanou Puppy. Preukaz sa vystavuje majitelovi pri druhej vakcine,ktora je uz proti tym chorobam. Pri prvej vaknice mi este nikdy nedavali preukazy pre steniatka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 12:44 Muž invalida [782] Re: Libas
Tak si frajere přečti cos tady napáchal nesouladu jen tím že odsuzuješ opisuješ a meleš kra*iny. Jestli byl Tvůj cíl bejt tady za *ola, mise splněna. Děsně rád se posloucháš (čteš) ale jenom já mám v komunikačních kanálech spoustu dotazů na to "Co je to za *ola?" Já už sem za špatnýho takže si nemusím brát servítky...ostatně nemám to v obyčejích! Libas napsal: Nikoho neodsuzuju. Soudit může pouze soudce nebo Pán Bůh, a já nejsem ani jedno, ani druhé. Nikdy nikoho neodsuzuju, ale to neznamená, že musím souhlasit s něčím, co je podle mne špatné, a nebo že na to nesmím upozorňovat a varovat před tím. A jak jsem říkal, už se k tomuto tématu nehodlám vyjadřovat a raději jdu se Scottym ven. ahoj stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 11:52 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Bohužel je to pravda,pan Líbas uznává jen svou pravdu,rady své chovatelky a přes to nejede vlak.diskutovat s ním je prakticky nemožné,protože si stejně jede pořád to svoje.takže mě někdy přejde chuť se vůbec do nějaké diskuse pouštět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2014 11:46 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: honza
Tak to je divné že ti nedal očkovací průkaz.já mám oba psy bez p.p.,ale naočkováni,odčerveni byli oba dva a očkovací průkaz jsme taky dostali.asi pan chovatel je pěkně vyčůraný s štěňátka jsou pro něj jen na penízky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.03.2014 23:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Tak si to užij, my jdem za chvíli.
K aktuel. tématu se ale určitě vyjadřuj. Čim víc vyjádření a názorů, tím víc info k posouzení a přemejšlení. Nejen pro jednoho, ale pro kdekoho. Jen se u toho hoď lehce do klídku, medvídku pac , páč s tim stejně nic moc neuděláš. ;-) Každej názor a rada ale drahá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 22:30 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Nikoho neodsuzuju. Soudit může pouze soudce nebo Pán Bůh, a já nejsem ani jedno, ani druhé. Nikdy nikoho neodsuzuju, ale to neznamená, že musím souhlasit s něčím, co je podle mne špatné, a nebo že na to nesmím upozorňovat a varovat před tím. A jak jsem říkal, už se k tomuto tématu nehodlám vyjadřovat a raději jdu se Scottym ven. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2014 22:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Milý Libore, vidíš a o tom to je, zase je tu nějaký téma a zase se hovoří o nečem jinym...

Mmj. tě ne*ebu, nýbrž říkám svoje názory, chápu, že Tvoje jsou svatý, ale holt se sem tam najde někdo, kdo má zkušenosti jiný, než-li Ty, to je holt život, rozhodně jsem nikdy neřekla, aby si někdo bral psa vod množitele, nýbrž odpovídám na to, co se někdo ptá, páč od toho forum je.

Když se podíváš kolem sebe, tak "většina" psů je bezpapírovejch a jak přibejvá lidí a to i těch, co maj stále míň peněz, přibejvá i těhlech psů a lepší to rozhodně, dle mne v dohledu ani pozdějc, nebude. Žiju ve velkym městě, kde je psů tisíce a převážná většina je bez papírů. Nepřísluší mi soudit ty, kdož tak činí ať už kvůli penězům, z nevědomosti, z donucení, ze zvědavosti, záměrně či kdo ví proč, mají k tomu důvody různý. Mohu ale poradit a předat svoje zkušenosti dál, mohou se někomu hodit a i kdyby měly pomoct jednomu ze sta, udělá to možná někomu radost.

Kdybych se měla rozčilovat kvůli všemu, co mi vadí a vodsuzovat za to, co mě je eklhaft, pak bych - věř - nic jinýho nedělala, protože mi toho vadí skutečně hodně a blivno mi je z lecčeho.

Toto konkr. štěně je koupený, i přes veškerý doporučení. To ovšem za nic nemůže. Takže pár info pro nezkušenýho a možná i nepoučitelnýho majitele je i tak fajn. Ptá se. A jestli si nedělá srandu, pak není na místě rovnou odsuzovat.

A co se týče názorů, nejde o to někomu vymluvit jeho, nýbrž o to, pochopit proč sdílí jinej a i možnost svůj či jeho změnit.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:54 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
No, to je to štěně, jak jsi mne z*ebala za to, že jsem mu doporučoval, ať ho nebere od hajzlíka množitele, který na psech jen seká prachy a ani je nenaočkuje. Jen abys byla v obraze. U takového množitele bude určitě i socializace na úrovni odpovídající péči o štěndo a "dobrým radám" dávaným kafce, co na lep sedla a nechala se oškubat. Já se k tomu dál vyjadřovat nebudu, neb komu není rady, tomu není pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:33 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: honza
(možná se budu ptát blbě a už jsi to někde jinde psal, ale nemám moc času vše detail. sledovat...)

Jak máš štěně dlouho? Před 7. týdnem věku není vhodný brát ho od feny.
Jestli to není pes s papírama, pak je možný, že "chovatel" neočkoval. Když očkuje, očkovací průkaz vet. vystaví automaticky. Kdo by ti jako měl v těch 9 tejdnech očkovák dát? Jakože veterinář zpětně? On? To je nějaký divný. Samozřejmě se ale svět nezboří, když bude štěně přeočkovaný až teď. Nedá se nic dělat.

s běžně očkovaným štěnětem je nutno chodit ven, nikoliv do veř. prostor, kde se pohybuje tuna cizích pofidérních psů, které nikdo nezná,

pravděpodobnost špatné socializace, která je nejdůležitější do 12tého týdne věku je mnohem pravděpodobnější, než že chytne nějakou inf. chorobu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 20:51 honza Re: petrab
No jde o to, ze ja ten ockovaci prukaz nemam.
Chovatel mi rikal, ze ho dostanu az pujdu na to zaockovani v 9 tydnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 20:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: honza
puppy by měla bejt parvo a psinka www.bioveta.cz/… , termín ti řekne veterinář dle očk. průkazu,

www.vetcentrum.cz/…

odčervovuj dle schématu vet., štěně opravdu do roka pravidelně, invaze škrkavek může nadělat obrovskej problém s imunitou v dospělosti !!!!!!!!, dospělého psa není nutno odčervovat, pakliže necháš dělat 2x ročně rozbor trusu a odčervíš jen v případě nutnosti, když bude pozitivní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:23 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: honza
Ještě jsem chtěla k tomu čůrání na plínku... Radí se neučit psa na plínku vůbec, ale rovnou ven... No, taky jsme to zkoušeli, ale Abby čůrala asi stokrát za den a běhat furt ven z paneláku nebylo úplně optimální, tak jsme tu plínku asi na dva-tři měsíce zavedli taky a musím říct, že se to naučila tak za tři dny (občas se sice nehoda stala, ale ne moc často)Samozřejmě jsme ven chodili asi co dvě hodinky, ale v mezičasech a v noci byla plína docela využitá (já jsem konkrétně koupila takové ty přebalovací podložky pro miminka a na to jí dala noviny) Vždycky, když začala čůrat jinde, tak jsem jí řekla ne a odnesla jsem ji na tu plínu a když se vyčůrala tam, tak jsem ji děsně chválila a dostala třeba i malou dobrotu. Taky po každém probuzení jsem ji tam hned odnesla, protože to čůrala pravidelně hned, jakmile se postavila. Takže to se nám docela dařilo, tak jsme chválili a chválili a byla to fakt rychlovka, jak to pochopila. JRT a PRTíci jsou strašně šikovní, tak to určitě půjde skoro samo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:12 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: honza
My jsme to měli tak, druhé očkování bylo v 9. týdnu a potom ještě za měsíc přeočkování na psinku a leptospirózu a další psí nemoci a pak ještě za další 14 dnů vzteklina. Do 4. měsíce jsme odčervovali každý měsíc, potom jednou za tři měsíce (protože bydlíme ve městě a naše čuně strčí do papulky všechno, co vidí) Ale jakmile jsme se poprvé ukázali u paní veterinářky, tak ta už mám potom říkala, co má následovat a do očkovacího průkazu nám vždycky zapíše, kdy má to další očkování být...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:58 honza Re: Laďka
Díky, ještě bych se chtěl zeptat ohledně očkování a odčervení.
Odčervená byla v 6 týdnu, takže další odčervení u veterináře v 8 týdnu to je asi jasné že?
Ale co se týká očkování, tak mi chovatel říkal, že je zatím očkováná nějakou základní vakcinou Puppy a na zaočkování normální vakcinou bych měl jít v 9 týdnu.
Je to správně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2014 17:52 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: honza
Teď už je docela fajn počasí, takže myslím, že chodit ven určitě. Řekla bych, že se možná netřese zimou, spíš je toho na ni moc, spousta nových věcí a zážitků... Ale brát si štěndo v necelých sedmi týdnech je docela brzo, ne? Já myslela, že optimální je minimálně 8 týdnů... Akorát venku pozor na pár věcí. Nemá ještě kompletní očkování, takže se kamarádit jen se známými pejsky, o kterých víme, že jsou očkovaní a pozor na myši a potkany a ostatní havěť a nás taky veterinářka varovala, před pitím vody z kaluže ble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:09 honza Re: Jana
Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli už s ní můžu chodit normálně ven. Vždycky se strašně třepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 16:50 Jana Re: honza
já si myslím že to vyštěkávání musíte trochu ignorovat.. na mě to taky zkouší při různých mích aktivitách kdy se mu nemůžu věnovat, vždy ho napomenu a pak dělám že nic, urazí se a jde okusovat hračky,, prostě to pořád zkouší je to běh na dlouhou trať a tím že si ji vezmete do postele tak ji ukazujete že to štěkání funguje.. taky nenechavam moc vyspavat přes den aby spala v noci. Je to jako dát dítěti v obchodě po křiku lízátko jen aby toho nechal.
kousání to máme taky a je lepší předcházet, když víš že to udělá ihned mu nabízím hračku a pokud stále jde po rukách, nohou tak ho jemně vytahám za kůži za krkem a řeknu fuj. taky je to stále dokola. Chce to čas.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 16:36 honza
Zdravím, tak už mám doma fenku JRT (bude ji 7 týdnů), jak jsem psal v jiném tématu. Ale potřeboval bych poradit.
Pořád kňourá, jen odejdu na wc a začně kňourat až štěkat. Přes den sice v pelechu spí, ale v noci dělá takovej bordel, že si ji musím vzít do postele.
Občas se ji povede, že se sama vyčůrá na plínů, ale hovínko vždycky jinam.
Taky mě dost kouše - do noh a do prstů.
Co s ní? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 08:51 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jana
Tak to je Toby opravdový šikula, no, nakonec, vždyť je to domácí skřítek, tak by doma neměl dělat nepořádek :-D No a za granulku nebo jinou dobrotu udělají cokoliv, to máš naprostou pravdu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 08:01 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Laďka
To je zvláštní, že někteří pejsci do škaredého počasí nechtějí, ale např. Scotty ho přímo miluje. Čím horší počasí, tím z něj má větší radost. V sobotu nás o půl šesté chytila ta vichřice s deštěm a on si lebedil, běhal v tom větru sem a tam a děsně se mu to líbilo :-) Ale narodil se v létě, takže my jsme se učili za krásného počasí, tak v tom jsme to měli mnohem jednodušší ano Tvoje zkušenost ale ukazuje, že s trpělivostí se dá všechno zvládnout. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2014 19:18 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: Jana
Tak to jste zvládli perfektně, my jsme s Abby měli tu smůlu, že jsme si ji domů dovezli loni na Velikonoce a zrovna napadlo nejvíc sněhu za celou zimu a dlouho bylo hnusně, tak jsme docela bojovali, protože ač jsme lítali ven pravidelně každé dvě hodiny, tak Abby se do té zimy vůbec nechtělo a vyčůrala se doma na noviny hned po návratu z venku :) Jé, těch rad, co jsme vyslechli na sídlišti... všechno bylo zbytečné, jakmile se udělalo hezky, tak jsme mohli být venku delší dobu a pak už to šlo samo... Akorát v noci se počůrávala ještě další tři měsíce a pak z ničeho nic přestala a od té doby se jí to nikdy nestalo....
Jé, taky vám závidím toho malého bobečka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.03.2014 10:11 Jana Re: Libas
Fotka k příspěvku máme druhý den za sebou, v noci jsem budík nenastavovala čekala jsem kdy se ozve, asi byl hodně unavený protože jsem já potřebovala čůrat šly jsme v 5 ráno naposledy byl v 20 tak sem se hodně divila. Jinak od rána jsme byly snad každou hodinu a vykonal vše co se má :-) na jméno už slyší vždy z jiné místnosti přiletí je to mlsoun za granulku všechno. Začal více odpočívat, asi už se cítí bezpečně. Jinak včera jsme byly od 9 do 13 pryč a byla jsme vyvenčit asi 2x zvládnul to užasně nikde loužička ani bečení. Určitě tím, že to prospal a v otevřené kleci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.03.2014 16:03 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jana
Loužičky jsou normální, hlavně, žes to rychle vychytala a že je naučený kňouknout. To všechno ulehčí :-) Držím moc palce a závidím malé hebké štěňátko. My se teď trochu pereme s pubertou. Tedy, spíš já, Scotty je celkem v pohodě, ale občas si postaví hlavu a kmne berou všechni čerti. Když si vzpomenu, jak na Vánoce poslouchal na slovo a teď občas ohluchne, tak vždycky mohu vyletět z kůže. Ale zatím to zvládáme docela v pohodě :-D Když byl Scotty malý, hodně nám pomáhala psí školka za Olmou: canisfamiliaris.org/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2014 07:43 Jana Re: Libas
Tak máme první noc za sebou přes den teda dělal loužičky, než jsem přišla jak a kdy potřebuje potom to všude rozťapal tak jsem ho zavřela do klece, no to byl řev šílený, tak tam byl asi 5 min než jsem uklidila, venčit jsem chodila každé 2 hodiny, měla jsem natočeny budík, ale nebylo potřeba vždy zakňučel a byla jsem hned na nohou tak jsme hned chodily i s naháčem, jinak spaní probíhalo, že naháč se mnou uspával a pak jsme si ho vzaly do postele Toby usnul v kleci ale nezavírala jsem za 2 hodiny jsem ho tam znovu našla. Šly jsme spát asi kolem 21 a vstával v 6
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 14:06 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jana
Klec je skvělá věc, pokud ji štěně má jako svůj pelíšek, kam si může kdykoliv odejít odpočinout. Já měl výhodu, že Scotty byl už naučený na svou klec, všichni psi u paní chovatelky mají svoje klece, v nichž jsou krmeni a kde mají své soukromí a kde také spí. Od začátku tedy Scotty spal v kleci a byl tam, i když jsem v práci. Dnes už tam je zavřený jen když jsem v práci, když jsem doma je puštěný a v noci spí se mnou v posteli. Stafíci jsou hodně kontaktní, potřebují být se svou smečkou. Klec ti tedy schvaluju, jen se bojím toho, že když on bude v kleci a druhý pes vedle něj na volno a v noci dokonce on v kleci někde na chodbě a druhý pes s vámi v posteli, tak v něm vypěstujete averzi vůči tomu původnímu psovi. Myslím, že lepší by bylo, kdyby ten co máte byl v pracovní době na chodbě a ten nový v kleci třeba v kuchyni, a i na noc by to chtělo asi vymyslet jinak. Zkus se o tom poradit s paní chovatelkou, jak by to ona viděla.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 13:03 Jana Re: lucisatko
Taky budeme řešit podobné zvykání na samotu já budu mít 3 dny volno potom týden ranní a přítel má stále odpolední. Máme připravenou klec, paní je tam měla štěnata pohromadě.Tak asi zvykat a na tu směnu bude v kleci na chodbě se psem který je na chodbě na volno. tak ho tam na noc chceme dávat, jen nevím jak to bude, druhý pes spí snáma v postely a už vidím jak bude bečet v kleci na chodbě, nebo si ho máme dát k postely s klecí nevím jak se zachovat aby to neměl za trest protože dost kouše a trhá věci kolem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 18:13 Žena lucisatko [208] - Společenská plemena
Já jsem s naším Tobbym byla doma tři týdny. Během toho jsem ho pomalu učila na samotu. Jako že jsem odešla třeba na pul hodky, na hodku. To bylo v pohodě. Jenže pak jsem musela odejít na více hodin, na pohovor, to pro měj byla zkouška. Takovou zpoušť jsem dlouho neviděla smich Naštěstí s vyprazdňováním doma nemame problém, ale ničí věci. Tak jsem ho učila lépe a pomalu. No tak nějak si zvykl. Do práce chodím už asi dva nebo tři týdny a skoro vždy doma něco najdu. K čemu se dostane to zničí. Bohužel to asi neodnaučím, přece ho nemůžu zmlátit když dojdu domů a něco najdu. Prostě vše se před nim musí skovávat, hraček má spoustu a stejně hledá něco našeho. Je to štěně, snad se uklidní.
Třeba si vaše štěně zvykne hned, ale když jste doma tak mu musíte dávat 100% ze sebe, pes vás pak bude milovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.12.2012 20:51 Muž micz [165]
Když jme dovezli Eli tak s ní byla asi 14 dní doma žena, protože byla na mateřské. Pak jsem si jí začal brát do práce a beru jí tam pořád. Jsme spolu prakticky 24 hodin denně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 19:58 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Katy napsala: kdyby si psy mohli pořizovat jen nezaměstnaní nebo ti, co jsou v práci 3 hodiny, neměl by psa skoro nikdo ;-)
smich a jak pěkně by se korigovaly chorůbky a geny

to, co píšeš, jsem zažila přesně, jednou to ovšem nevyšlo, pes si ze stresu a nudy sám doma hryzal nohy do masa, že o ně málem přišel, přesně jako to při traumatech dělaj koně, ještě, že jsem mohla po určitý době pracovat doma, abysme ho nemuseli utratit, takže sem tam lze narazit i na zvíře, který není zcela splachovací a holt chtě nechtě, smečku prostě nesmažem ahoj

Katy napsala: pak už budou kluci válčit sami
což není už žádná samota
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 17:26 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Zdenka
V době, kdy jsem měla kavalíry a chodila jsem do školy, přišlo jejich pořízení v době prázdnin strávených u babičky. po příjezdu domů zůstali sami doma a vše v pořádku. Třetí pes byl pořízen na zahradu, takže tam nějaké veliké učení nebylo. Teď jsme se přestěhovali do bytu, pesanovi je 4,5 roku a na samotu si zvykl hned. Na Nový rok si jedeme pro další přírůstek, já si beru dovolenou první týden, přítel druhý týden a pak už budou kluci válčit sami. Zezačátku se nějaké té nehodě nevyhneme, ale s tím se počítá. Znám spoustu lidí, co si pořídili štěně a hned šli do práce (nemohli si vzít dovolenou) a štěňata to zvládla. Žádný strach, kdyby si psy mohli pořizovat jen nezaměstnaní nebo ti, co jsou v práci 3 hodiny, neměl by psa skoro nikdo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 14:17 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Zdenka
Je hromada lidí, kteří si pořídí štěně a namají dovolenou a rovnou ho nechávají samotné doma mnoho hodin. A nějak to štěně i oni přežijí.
Přeji, aby jste časem překlenuli problémy s vyprazdňováním v bytě a to, že pes z nudy bude ničit zařízení bytu a nebo okusovat sebe!! ;-) ahoj

Jinak co se týče mých zkušeností, jsem v tom velmi zásadová. Vzhledem k tomu, že mám kdysi dobu, kdy jsme byli nuceni nechávat štěně dlouho samotné doma, za sebou, psa si pořizuji jedině, když mám možnost zařídit, aby byl doma max. 2-3 hodiny a to celoživotně a když nemám možnost si vzít celou dovolenou a navíc ji prostřídat s dalšími členy smečky, aby se štěně učilo být samo pozvolna a to min. do věku kolem 5ti měsíců, kdy začne ovládat svěrače, nepořizuji si ho.
To neznamená, že i když si vezmu dovolenou a nebo členové rodiny mají možnost být se psem stále či skoro furt, že bych ho neučila na návyk samoty vůbec či nedostatečně, protože nikdo neví, co se během těch následujících 10-15 let, co psa budu mít, přihodí. Rozhodně ale 8hodinová pracovní doba a samota psa během celé této doby je PRO MNE důvodem, proč si psa nekupovat vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 07:27 Zdenka – Sám doma :-(
Přovezli jsme si domů štěňulo JRT (9týdnů), přes víkend jsme s ním byli doma a pomalu začali učit tomu, být doma sám.V neděli jsme opustili byt a dvě hodiny byl doma sám, když jsme přišli, choval se v pohodě a ležel v pelíšku s hračkami.Dnes jsme s přítelem ale museli již oba dva do práce a tak mám trošku obavu, co tam za 8 hodin vyvede.Jaké máte zkušenosti vy? Nechali jste doma štěňátko samotné hned, nebo jste ho postupně učili samotě?(bohužel dovolená nebyla možná)..Někde jsem četla, že je dobré ho nechat od začátku samotné, aby se naučilo režimu.Doufám, že mé obavy jsou zbytečné a bude v pohodě sad Díky za reakce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 18:47 Dracula
Fíííháá.. jsem toho zmeškala :-D tak zatim páčko jdu číst potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.08.2012 16:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: PhoebeAdel
Tak ono asi spíše dojde k problematickýmu chování u hafana, když je zcela izolovanej, než, že chytí nějakou chorobu.
Na druhou stranu chytí-li chorobu v tomhle věku, je to velkej průser, buď fatální a nebo do budoucna.
Takže všeho s mírou, někdy ovšem posoudit, kde ta míra čeho je, je fakt těžký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:49 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: PhoebeAdel
Mít štěndo teď tak už bych to asi taky nedoržovala, nebo spíš ne tak striktně. Ale to je kdyby... Teď už tu mám třeba po okolí taky známý pejskaře, o kterých vím, že maj psiska v pohodě, nebo vím kdo z kamarádů má psa. Jenže to jsem když naši prcka přinesli nevěděla. A pusťte k cizímu nejlépe velkýmu psovi štěně co váží s bídou dvě kila i s pelechem... To bych měla strach pořád.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:33 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Ono je to fakt, když má člověk prvního pejska, tak neví. Čte ty knihy a uči se teorii. A poslouchá veta, takže když řekne, ne mezi psy, snaží se to při přeočkování dodržet. Ale pak zase zjistí, jak je to absurdní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 11:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: PhoebeAdel
PhoebeAdel napsala: a pak si ani nepamatoval, že jí dával dlahu... jmenoval se Haisl ... smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 09:46 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Terda
no tu je pani,co psa vubec nebrala ven prave kvuli tomu,ze by se mohl nakazit takze do skoro pul roku cural doma na plinky.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2012 08:19 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: sgualdrina
No nám třeba vet řekl, že do posledního přeočkování se nesmí štěně stýkat s jinými psy, kteří nejsou očkovaný... čiliže pokud nemáme jistotu, že u nás jsou jen očkovaný, tak s ním nesmíme ven. Ono když má člověk prvního psa, tak většinou věří tomu veterináři a jediný rafani, který do tý doby Bertík potkal byly dvě fenky - starší labradorka a pobertální kudrnatá retrívka od jedný tátovo známý. Ven jsme začali chodit až pak (v druhý půlce ledna a Berťa je narozenej v půlce října)... Byly zrovna mrazy, takže jen nahonem vyvenčit a zpátky domů do tepla. Jasně občas jsme potkali psiska z ulice, ale to bylo tak maximálně očuchat a jdem. Na hraní žádnýho kámoše nikdy neměl, jen když jsme náhodou potkali nějakýho hravě naladěnýho... A nepřijde mi, že by byl Berťa asociál. Jasně nekterej pes mu nesedne a o hrát si většinou moc nechce, ale když si jsou vzájemně jó sympatický, tak to by si pak hrál celej den ani domů se mu nechce. A že se nekamarádí s každým človekem na potkání mi přijde jedině dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 23:42 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Katy
:-D z Dubiny..jakoze nastesti bydlim na kraji mesta,takze netrpim hlukem tramvaji,ale zas uplna dira to neni..jako znam lidi co berou psy mezi lidi az kolem pul roku,nechapu kdo jim to radi...pakosi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 23:36 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: sgualdrina
Jo, čoveče, nepochopím.. pořád si říkám, kde je "chyba", že jsem měla vždy normální psy i bez jakékoliv s...... :-D a někteří jsou schopni vychovat asociála i ve městě s veškerým dostupným komfortem..
Z jaké části ostravy jste? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 23:35 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: PhoebeAdel
Takové Nomen-Omen smich ale chudák - s takovým jménem dělat jakékoliv nevděčné zaměstnání je ještě 100x horší smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 22:05 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: PhoebeAdel
předpokladam,že uz k nemu nechodis.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 22:02 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Pardon, sem si vzpomněla, jak mi vet na info, že dávám Phoebe biocal podle rady chovatelky, řekl, ať jí místo něj dám radši tvaroh nebo pacholíka- jksem ho poslechla a za týden si zlomila tlapinu.... rozzureny tssss a pak si ani nepamatoval, že jí dával dlahu... jmenoval se Haisl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 12:39 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Katy
no asocial tady musi byt peklo..i když jako znam tu pejskare co chodi sem na louku,je dost velka a je hned tu asi 5 min.pesky,tak se ani nedivim,pokud s tim psem cely zivot chodi jen kolem baraku a na louku :-DD..jj tak babi,tak to se nekdy snad potkame..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 11:12 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
No, tak rady venkovskej veterinářů jsou někdy fakt moc fajn. Eště, že hafani zavření celej život na zahradě bejvaj tak zdraví a i úrazy je míjej.
Když mi teď v létě, co E. zmokval ten šourek do masa řek vet. na chalupě, že ho mám posadit do octa, že je to skvělá přírodní dezinfekce, víceméně mě to pobavilo.
Jen nevim, jak by dopad pes (a následně jeho majitelé),kterýho by tam šoupli...

Co se týče návyku na lidi, je to důležitý obzvláště pro psy z města či ty, se kterými se člověk hodlá pohybovat v civilizaci a mezi jinejma zvířatama.U psa, kterej bude celej život na řetězu někde na dvoře, to nikdo neřeší.

Mně šlo původně zde o to, že i když je soc. důležitá záležitost, nelze se někdy vyvarovat toho, že právě při snaze o ní se nadělá více škody než užitku ať nevědomky či kvůli smůle.

;-) hafici.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 10:03 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
smich smich to vidim,proto byl zvětšen pro Tebe
smich

Co se děje po 12. týdnu, když nejde o extrém, není už až tak závažný.
ehm, no.. já do toho nemůžu moc kecat, protože kavouši byli do téměř 4 měsíců s náma u babičky na chalupě a Safího jsem si brala ve 14 týdnech - no problem. Hned po příchodu jsem ho šla otestovat na hasičskou akci, kde bylo plno lidí, stříkaček, koní, shonu atd.. no a nic. Usoudila jsem, že je normální a že to nemusím hrotit. Spíš bych se zaměřila(jako chovatel, kdybych jím byla) na kvalitu povahy štěňat - co mají lidi z toho, že je pes krásný, když s ním nemůžou vyjít na ulici? Povaha dědičná rozhodně je a chce se mi brečet, když vidím na nějakém fóru "naše fifinka si nás hlídá, nemá ráda jiné pejsky, proto se jich bojí... ale nechali jsme ji nakrýt sousedovic alíkem, který je úplně jako ona a veterinář říkal, že fenka by měla mít aspoň jednou štěňátka" tone rozzureny

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Nezbytné rady nejen pro začátečníky • Zobrazeno 1243x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/320-prvni-dny-doma-a-socializace-stenete