Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Můj pes nejí!

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Můj pes nejí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2016 12:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Jana
měla jsem psi kontejnery, ale i rozcapence, doslova vybíravý, měla jsem i ty, kteří prostě granule nežrali a musel se zvolit jinej druh krmiva a bylo všechno v pohodě,
pokud ale má pes v tlamě cokoliv nenormálního (z laickýho pohledu), nejprve bych to zkonzultovala s veterinářem a pak řešila rozmlsanost nebo prostě to, že i lidi holt něco nejedí a je jim po tom třeba víc či míň blbě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2016 20:10 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jana
Otázka je, jestli ty vřídky v tlamě nejsou nějaký vážnější problém, něco, co ji bolí. Ale spíš bych to viděl na častější příčinu - rozmlsanost. Jestli někde od někoho nedostává nějakou "dobrotu". Nějaké lidské zbytky jídla, nějaké "tuze dobré" granule ochucené solí a jinými obzvlášť chutnými ochucovadly nebo něco podobného. I mně se (jako snad každému majiteli psa) u mého psa stalo, že jedl granule a najednou je přestal žrát. Volal jsem chovatelce a ta mi poradila, ať mu je normálně dávám a když je do pěti minut nesežere, tak ať mu je zase vezmu a dám mu je až v dalším pravidelném krmení. Dvakrát je sabotoval, potřetí je sežral a od té doby zase bez problému baští. Oni to prostě někdy zkouší, jestli páneček nevyměkne a nedá mu něco "lepšího".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 09:07 Jana – Berňák - nežere granule
Prosím o radu.Máme fenečku Berňáka, teď ji byl rok.Byla strašně žravá, krmili jsme granulemi Brit.Najednou v létě přestala a dostala průjem.Ani se jich nedotkla.Říkali jsme si, že mohly být zkažené...bylo tam kuře.Koupili jsme Taste velký pytel.Sežrala tak 3/4 pytle a zbytek už se musela nutit.Pak mamka objednala to samé, ale s divočinou.Žrala to asi 2 dny a fuj.Přišla, čichla, odešla.Pak ji mamka našla v tlamě takové malé vřídky.Tak ji to patlala šalvějí a na jídlo dostávala těstoviny, rýži apod.To žrala.Včera jsem koupila nové granule Annamaet.Sežrala s chutí celou misku, dnes ráno zase čmuch, jednu granuli a pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 13:11 tereziesucha – stene neji z flasky
dobrý den
chtěla bych se zeptat tří týdenní štěnátko mi nechce jíst z láhve ani z matčina prsa co v takovém případě dělat a nebo jak ho donutit jíst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 21:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Jana
a to štěně vyšetřoval veterinář? průjmy mohou po nevhodný dietě být, totální nechutenství a zvracení není normální....

i u štěněte jakýhokoliv plemene jde nasadit jednodenní hladovku, ale nejdřív bych zjistila, zda-li je pes zcela zdravotně v pořádku,

větší množství pamlsků (viz níže Libas) může psa dost zasytit, vzhledem k tomu, že je to malý pejsek a je na to čas, je možno z granulí přejít pozvolna na doma připravovanou stravu (vždy chutnější) a přidávat (dle vet.!!!) vitamínové doplňky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2014 16:22 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jana
Můj zcela amatérský pohled na věc - chyba byla měnit krmivo, na které bylo štěndo naučeno od chovatele. Já kdybych měnil, tak jedině za kvalitnější. Tím, že poznala jiná krmiva, která sice nejsou kvalitní a způsobují jí zdravotní problémy, ale jsou ochucená, tak jí teď kvalitní a pro ni zdravé krmivo nejede.
Druhá věc je, že je to malý pejsek a měl by dostávat malé množství potravy, přiměřené svojí velikosti, a lidé, zvyklí mít většího psa, to někdy špatně odhadují. Pokud je pejsek aktivní a není hubený, asi nebude trpět hlady. Je třeba si spočítat denní dávku, rozdělit ji na 3 porce a podávat jí to. Někdy se stane, že pes prostě nemá chuť, tak tu porci odebrat a dát mu až další jídlo, do kterého bych mu přidal maličko více, ale ne o moc. Např. jestli má jíst 100g granulí denně, tak jedna porce je 33g, když ji nesní, vezmu jí ji a další porci dám 40g.
Taky je třeba uvědomit si, že pamlsky často nejsou zrovna moc dělané s ohledem na zdraví psa, protože se počítá s tím, že jich pes dostane málo. Jestliže můj Scotty dostane denně 25gramů pamlsků, ani to nepozná, ale jestli to dostane malá šeltinka, je to pro ni 1/3 denní krmné dávky a dokáže ji to zasytit i pokazit žaludek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 13:10 Jana – šeltička- 5 měsíců
Ahoj kamarádka si pořídila prvního pejska fenku šeltie s PP a od dovezení mají problémy s krmením,majitelka krmila K9. krmily už různými krmivy jako je fitmin, pro plan, K9, ale fenečka po všem měla průjem a zvracela, momentálně krmí orijenem namáčené ve vodě a jediné ji nedělá zle na střeva a žaludek, jenomže nechce žrát, musí se k tomu nutit. Teď začala do toho měnit zuby. Panička ji dává různé psí mlsky a taky si velice vybírá co chce. Samozřejmě že je dostává za odměnu. Pije normálně. Fenka je hyperaktivní lítá, umí hromadu kravinek jako sudy apod. Nejeví jiné nedostatky váží 3.5Kg.
U velých psů se krmivo prostě sebere a pak to z hladu snědí, ale u štěněte by se mělo krmit pravidelně. Taky jsme říkaly, že změnou krmiv si zvykla, že jak nežere dostane něco lepšího...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 10:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Sabina Kubíčková
základem je kompletní, i když možná i drahé, vyšetření psa k vyloučení jakýchkoliv chorob, posouzení psychického stavu, trpělivost a spec. chutná dieta, se psem si hrát, dopřát mu dostatek pohybu a zábavy i při cvičení za to ho hojně odměňovat krmivem v iks dávkách.
Celkově někteří psi bývají méně žraví, je možno jim přidávat různé preparáty na zvýšení chuti k jídlu (hl. z řad vit. B) či zvolit tučnější krmivo apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.08.2013 08:07 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Spíš bych se koukala na to jak se chová po celý den. Jestli je celkově smutný a nebaví ho ani hraní? Jak na procházkách, chodí normálně, běhá? Může to být opravdu steskem. Co bylo důvodem odebrání od původního majitele?
Pokud je to tak, že se mu stýská a špatně to nese, je to jen na něm a na vás jak se s tím popere. Jestli máte jistotu, že ho nic nebolí, musíte ho opravdu hodně zabavit a ukázat mu, že ho máte rádi a že u vás bude mít skvěle. Někdy to může trvat dlouho. Máte jeho původní pelíšek a hračky, bylo fajn kdyby je měl než si na vás zvykne. Dáváte mu granule, které jedl i u původního majitele? Pokud před tím jedl(tedy v období těch 3týdnu co ho máte) granule bych neměnila. Naopak tím můžete vše ještě zhoršit, protože nemáte jistotu, když nejí, zda mu nové granule nechutnají a nebo v hladovce pokračuje dál. K původním granulím na které je zvyklý bych já jen přidala něco jiného navíc. Třeba i vařené jídlo nebo sušené maso(to psi milují) Konzultací u veterináře nic nezkazíte, budete mít jistotu, že je fyzicky v pořádku.
Držím palce! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.08.2013 15:35 Dracula Re: Sabina Kubíčková
Máte ho 3 týdny ale od koho? z útulku nebo od jiného majitele??
Je zcela možný stres jak psala DaD. Nebo pokud je od majitele, tak po něm smutní a nemusí mít chuť k jídlu a trochu trvá než si pes zvykne na nové prostředí, toto bere každá rasa psa jinak.... hmm
Taky se může jedna o zdravotní problém a to by jste měli trvat na veterinárním vyšetření jak poradila DaD a pokud možno co nejrychleji ;-) Nebo se pokusit měnit psí žrádlo- tak jako lidem i psům nechutnají určité příchutě ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.08.2013 12:17 Žena DaD [745]
To může být psychikou, ale i zdravotní problém, to by měl rozhodnout veterinář, udělat odběry. Kdysi jsem měla pro případ nouze domluvené i infuze. Co říká doktor, kromě toho, že váží málo? Nežravce lze krmit i z ruky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 10:33 Sabina Kubíčková – Německý špic střední -Můj pes nejí :(
Fotka k příspěvku Chtěla bych se zeptat: Můj pes Šarrik nejí. Prosím vás poraďte mi jak mám udělat aby jedl??
Má 2 roky ale máme ho 3 týdny. No a máme granulky a dáváme mu kapsičky ale nic nejí ani pamlsky šunku ,sýr,nic. veterinář nám řekl že by měl vážit 12 kilo ale náš váží 6 kilo už nevíme co máme dělat :( poraaďte prosím už 3 dny nejí :( mám strach jestli to takhle pujde dál tak umře :( sad sad :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.05.2012 14:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Zuzana
Snad štěně alespoň pije! Máte-li ho krátce, nemusíte ani zpozorovat změny v chování, protože pejska ještě moc neznáte. Rozhodně bych nechala takto malé zvířátko vyšetřit veterinářem! Ihned. Píšete, že do neděle jedlo. Teď je čtvrtek..... trošku nebezpečná záležitost ve vývinu... Nevím, co je to za psa (velikostně), ale určitě bych jinak dala pozor přinejmenším na granule a tvaroh, aby pejsek, jde-li o velké plemeno, příliš rychle nepřibíral.
Důvodů, proč pes přestal jíst, může být hafo. Banálních i vážných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 14:17 Zuzana Re: Avona
Fotka k příspěvku Dobrý den chtěla bych se zeptat.Mám štěňátko je mu 2 měsíce a týden.Do neděle nám jedla úplně bez problémů,ale teď se jídla ani nedotkne.D8vamé ji pořát to stejné Granule a do toho psí maso.A tvaroh.Ale nechce to už jest dneska sme ji dokonce uvařily těstoviny a do toho zase psí maso,ale jen to počuchala a zase nic.Vůbec nejí...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 20:46 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: pavoucica
Jo to je jak u nás tone Bert je typickej nežravec a navíc věčnej poblión... granule ty nebude snad ani kdyby měl pojíthlady a paštiky nebo vařený maso třeba s těstovinou nebo rejží, to je taky schopnej ohrnout frňák, ale od táty z vidličky by sežral i suchej chleba. Bohužel jsem musela všechny pokusy tátu přesvědčit, že mu od stolu dávat nemá, vzdát a to i když jsme s tím přišla přímo od veterináře. Prostě jsem malej pán a ta přísná jediná "přísná" a to se neslučuje s psí "politikou" zbytku rodiny :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.03.2012 20:14 Žena pavoucica [703] – Re: petrab
já bych to viděla tak že tchýně a uzený nejlepší jsou studený smich smich Tchýni jsme to zakázali a ikdyž mě přesvědčuje že plátek šunky Lupině neublíží, já sem pevná jako skála a nedovolím ji aby jí něco dávala rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 20:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: HOUP
HOUP napsala:tak Lupinu zavři aby do kuchyně ke tchyni nemohla---způsob najdeš ---

smich smich nebylo by lepší zavřít tchýni, aby nemohla k Lupině?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 16:57 Žena pavoucica [703] Re: Rexik
My mužeme dát maximálně vařené kuřecí nebo krutí maso a to jenom malinkatou porci jinak mastné vepřové nebo hovězí vubec, dneska jsem vařila a obírala uzené a dala jsem ji akorát holé obrané chrupavky a to ještě s granulemi, aby ji nebylo zle.S vepřového se totiž vždycky bud poblinká nebo má prujem hmm A to si spousta lidí myslí jak pejskové mužou všechno od stolu a pak to tak vypadá hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 14:49 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: pavoucica
U nás to dospělo tak daleko, že když přijde návštěva, tak pejsek dostane náhubek. Ne že by mu vědomě něco strkala, ale několikrát se stalo, že něco z jídla upadlo na zem a měli jsme problém.Pro někoho to bude trápení psa a zcela nepochopitelné, ale pro nás je to lepší varianta než jet za několik hodin na veterinu.Rexík kromě granulí nesmí vůbec nic jiného. :-( Není to náš výmysl, ale máme toto doporučeno nejen z kliniky, kam jezdíme pravidelně, ale i HK, kde jsme ho nechali nezávisle vyšetřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 08:43 Žena HOUP [1532]
já též musím hlídat jak manžel sedá ke stolu tak Hopi ví že něco kápne manžel ví že nesmí ,ale stejnak ji něco podstrčí tedy ne vždy--to zas si nelajsne--bo ví že bych mu dala přes ty jeho ruce--..ale holt někdy příjdu a Hopi mlaská tak je jasný co se stalo --že...---..a kdo je ten špatnej no já--- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 08:38 Žena pavoucica [703] Re: HOUP
to jo oni si všichni myslí, že sem na ni zbytečně přísná, ale je to muj pes a nechci z ní mít uknouraného gaučáka :-) a právě protože ji mám tak ráda sem k ní tvrdá a k sobě taky a kolikrát bych jí dal šunku, ale vím že to je pro její dobro když ji nechci cpát salámem :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 08:18 Žena HOUP [1532]
To docela sejřííí to chápu ---tak Lupinu zavři aby do kuchyně ke tchyni nemohla---způsob najdeš ---vydržať ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 07:14 Žena pavoucica [703] Re: pavoucica
Tak je to zase v prdeli, moje snaha vyšla nazmar, jelikož moje velice inteligentní tchýně pekla maso a Lupina se ji sockla do kuchyně a kousky které ona vyhodila do koše si Lupina vytáhla tone I přes to že sem tchýni upozornila na to, aby dávala na odkrojky pozor a nenechávala je jenom tak v koši a vyhodila je radeji do kompostu v zahradě....Ona nevěřila tomu, že pes co má v kohoutku pul metru si je muže z koše vytáhnout :-| Za pár dní na to vařila maso k omáčce a Lupinu nakrmili odkrojky z krůtího a samozřejmě kosti zase do koše a ona mi ted potvora nechce baštit granule a ani se mnou být sad Vrací se pořád do kuchyně k tchýni a tchýně z toho má rodost tone Naštestí ta láska není tak zdaleka nezjištná jak si tchýně myslí a Lupinka se mi vždycky vrátí akorát to bolí v srdíčku...Ale dost mě štve to krmení že se to zase tak sprasilo tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2012 13:45 Žena pavoucica [703]
tak nakonec se to povedlo, dávám už jenom granulky a vodu a baští hezky:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 07:23 Žena pavoucica [703] Re: petrab
ona rozmočený stejně nežere, ani s vývarem je nechce:(tak ji dávám už jenom suchý a vodu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2012 22:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
to, co nesežere, pakliže jsou to samotný suchý granule, schovej, ale rozmočený granule nebo smíchaný s něčim, vyhoď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 20:02 Žena pavoucica [703] Re: petrab
No ona ty granule jí, ale nesní jich celou denní dávku, kterou má spočítanou na pytli.A zkoušela jsem ji to ochutit paštikama a víc jak dva dny po sobě mi stejnou paštiku nesní.Tak nevím s vařením masa jsem taky moc neuspěla a od stolu ji krmit nechci.Ale možná je to lepší schovat to co nesežere a pak ji to dát v běžnou krmící hodinu zase....zkusím to
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.03.2012 09:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
pavoucica napsala: at se ji to tam válí třeba i dva dny ona si nakonec stejně vezme To nedělej. Chceš-li nechat psa vyhladovět, aby sežral to, co dostal, rozhodně mu nic nenechávej v misce. Předlož mu jídlo a když si ho nevezme, za pár minut ho odeber a předlož další v době následujícího běžného krmení. Tím se naučí sníst to, co dostane, aby nezůstal o hladu a mmj. se jídlo nezkazí, zvlášť s blížícím se teplým obdobím roku.
Nezapomeň ale, že některý druh granulí pes prostě žrát nebude ani kdyby ses postavila na hlavu. Takže pozor na to, jak dlouho bude krmení odolávat. Hlavně musí dostatečně pít. Pak bys měla zvážit, nebylo-li by lepší značku změnit, případně začít psovi dávat připravovanou stravu doma, zvláště, jedná-li se o psa starého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 07:26 Žena pavoucica [703]
já se rozhodla k radikálnímu řešení.Žádný vaření masíčka, protože to ji nejspíš ještě víc rozmlsá a už si začala vybírat i mezi paštikami co bude a co ne.Minule jsem ji uvařila těstoviny a paštiku do toho a prd, musela jsem ji krmit rukou aby něco sežrala ne A po tom včerejším fiasku dostala do misky jenom granule, at se ji to tam válí třeba i dva dny ona si nakonec stejně vezme ano měla sem byt dusledná od začátku to granule baštila, ale jenom trošku.Neměla sem se snažit ji to vylepšovat. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 22:57 Žena 111 [526] – :-(
Mám stejný problém s nalezenečkem rozzureny není zvyklá baštiti ani z misky ale z ruky a jen lidské jídlo! Dávám ji pouze z misky- na tom trvám- jídlo 3x za den v malých dávkách. Granule - těch jsem vyzkoušela alespoň 20druhů a nic- tak je zalévám vývarem - přidávám kapsky nebo paštiku. Je zmlsaná- baští rýži- těstovinky s maskem , ovoce zeleniku atd.Držte palečky aby pořádně začala baštit hlavně granule aby měla vyváženou stravu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 18:14 Žena pavoucica [703] – Re: petrab
jo mlsná potvora myslela jsem si že má nemocný bříško,a proto nežere ale houby :-D zatím co jsem se koupala tak ležela v jídelně a "spala"Když jsem asi po 20 minutách přišla, tak na podlaze leželi prázdné roztrhané obaly od sušených plící a žvýkacích tyčinek , krabice s dobrotama pro ni samozřejmě otevřená, asi ji budu muset dát někam na skřín aby k ní nemohlatone a miska s granulemi Brita Care plná tone potvora vypadá na umření a pak vyvádí psí kusy.A já blbec ji vyvařuju a potsrkuju maso aby alespon neco sežrala hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 15:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
Taky bych vyžrala kousky bifteku a chemický granule nechala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 19:38 Žena pavoucica [703] Re: pavoucica
Ta moje potvora je čím dál tím mazanější.Uvařím ji maso a smíchám s garanulema a ona to maso vyšnupá ven a sežere a granule nechává být tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 08:58 Žena pavoucica [703] Re: petrab
potvory jedny mlsný :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 23:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
smich smich čerstvý je čerstvý, moje dvounohý adoscelentní děťátko by se ohřívanýho taky ani netklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 20:54 Žena pavoucica [703] Re: petrab
Já rizoto co jsem pro ni měla podarovala tchýni, protože si myslím že naší Lupině v tom nejspíš vadila ta vařená mrkvička.Chtěla jsem ji to udělat veselejší a chutnější, ale potvora to očmuchala a šla pryč.Zato tchýnina kokršpanělka Roxinka u té se to jenom zaprášilo ano ale to je taková popelnice že sežere všechno.Tak sem začala krájet a chystat do mražáku koupené maso kuřecí a Lupina najednou ožila a čumák strčený na lince a oči vyvalené jako že by si i to kuřecí syrové maso dala.Všechny odkrojky co bych normálně vyhodila, jsem ji hodila do vody a uvařila.Granule zalila vývarem aby trochu načichli a maso nakrájela na kousíčky a všechno potvora sežrala potlesk pak mě z radosti chtěla opět obskočit ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2012 15:44 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
Víš co, někteří psi jsou skutečné popelnice a ať sežerou, co sežerou, jsou v pohodě. Spousta psů ale má citlivé zažívání a může jim vadit jakékoliv vychýlení, jakákoliv chybička. Každopádně je dobře, že je pejsek krmen lepšími granulemi, protože velmi často, je-li letitě na Tebou zmíněných značkách, po čase to odnese slinivka.
Jinak ačkoliv na internetu lze získat leckdy velmi užitečné, funkční a zajímavé informace, vše vždy raději zkonzultuj se svým veterinářem nejen proto, že pro všechny neplatí všechno stejně.
Co se týče znovu ohřívaného jídla, nemyslím to, které uvaříš, zchladíš a poté ho několik dní skladuješ v lednici (či v mrazáku) a psovi mu vždy část následně podáš, ale o tom, které ohřeješ, psovi mezitím, co se v něm šťourá, vychladne, nějakou dobu stojí v misce a toto pak vezmeš a znovu ho zchladíš v lednici a poté zase ohřeješ. Už jeden ohřev samo o sobě stačí!! Mlsnější psi či právě ti, kteří mívají zažívání citlivější s chutí jedí čerstvé jídlo a druhý den ohřívané již nechtějí. Někdy se to stává i s paštiky či konzervami. První den se na ně vrhnou a druhý den, zůstane-li paštika otevřená v lednici, už ji nechtějí.
Bakterie se tam množí tak jako tak po otevření. Navíc stačí si čichnout k čerstvě otevřené konzervě a čichnout si k ní druhý den, když se použije jen třebas polovina. Velký rozdíl - velká nevůně. Nebo žeby i instinkt, co jim nesedne?
www.stastnezeny.cz/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 15:40 Žena pavoucica [703] Re: petrab
díky za radu pořeším to s veterinářkou a zkusím se vrátit zase ke kombinaci granule + paštika:)No jinak sem ji to ohřívala, protože to bylo schované v lednici. Nenechala jsem to venku.Ale to asi není správně.Už to dělat nebudu tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2012 15:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
Jestliže byl pes dlouhodobě krmen levnými granulemi či domácí stravou, je pochopitelné, pakliže to není např. jakýsi labradoří kontejner, že bude ohrnovat nad dražšími granulemi nos, protože ty rozhodně nejsou tolik kořeněné a solené.
Takže nejlepší volba je vmíchávání paštik do granulí, kterými se granule obalí.
V případě, že přidáš do granulí samostatně maso, většinou je mlsoun vyžere a od misky odejde, to jsi sama i viděla. To, že pes může mít rovněž vachrlaté zažívání, není nic neobvyklého. Pak někdy postačí po určitou dobu dávat nějaké probiotické pasty (optej se na veterině). Každopádně psovi NIKDY neohřívej jídlo, které den předtím nesežral. Vyhoď ho, byť jsou to výdaje v záchodě. V opakovaně ohřátém jídle se množí bakterie a i ty mohou způsobovat průjmy.
Co se týče častější řidší stolice, zdravím, řeším to již skoro deset let s posledním hafanem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 15:02 Žena pavoucica [703]
Naše Lupina nejí:(Přivezla jsem si ji od našich a to vím spolehlivě, že ji krmili od stolu a granule kupovali Bono Impuls takže klasické nejlevnější.Já jí vozívala Friskies a někdy i Pedigrie či jak se to píše.Ted když ji mám u nás tak kupujem Brit Care pro seniory a ty žrát nechce, jenom poté co ji v tom rozmíchám psí paštiku.Maso ji vařím občas bez koření v kombinaci s rýží.Včera pro lepší chut tohoto psího rizota jsem k masu přidala mrkvičku a petržel.Rizoto bylo se zeleniny a vepřové nožky.Potvora přišla k tomu očichala to, vybrala dva kousky masa a víc nic tone dneska jsem ji to ohřála a dala k tomu zase kousek paštiky a nic.Nechala to celé tak jak to dostala.Zkoušela jsem ji dát i samotnou paštiku tu taky nechtěla.Tak už vážne nevím , ale když jdu jíst já tak se žebrat nestydí, ale od stolu ji dávat nechci.Může byt nechutenství u feny zpusobeno háráním, nebo je to že ji naši skazili tím že ji krmili od stolu.Má totiž asi nějaké problémy, protože pár dní jsou normální bobky a pak začnou být měkké až nakonec prujem....tak nevím co s ní co ji dát aby se pořádně najedla hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 23:11 Žena 111 [526] – Re: Houp
Helec omlouvám se nejednalo se o Feith ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 14:22 Žena 111 [526] – Re: Houp
Hmmmmmmmmmmm ale zdá se my že, Feit je zcela v pořádku, a nestrádá a původní váhu určitě dožene palec je to holka šikovná a kdyby nejedla tak potom ani piškotky a ty somruje řádně. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 17:49 Žena HOUP [1532]
děkuji za odpověď --s malou už byli i na testech krevnich -zkoumaji v čem je problem --ďekuji za nazor....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 15:04 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: HOUP
krmit psa z dlaně je zase jen jedna z forem rozmazlování,zvykne si na to a nezbaví se toho jen tak lehce.Jestli je podvyživená a přesto nejí,okamžitě bych navštívila veta,mohlo by se jednat o vážný problém,nebo může být hodně začervená,ale to pozná jenom doktor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 06:15 Žena HOUP [1532]
a co když pejsek ma mirnou podvahu neubliži mu ani pak hladovka ..ma 2kyla podvahu je hubena,,,,ma mit tak 9kylo ..nebo je lepši se zeptat veta?......je to vestička od naproti ..ale je tež možne že nepapa bo je nachlazena..kamaratka se boji ji nedat 3 dny najist ..toto nepapani trva asi 14 dnu tak ji krmi s dlane...snad je to rozmazlovani? ale opravdu ji nic jineho nedava než ty granule.....ja jim donesla mlsky a hned mě sněma vykazala že opravdu ..ne ....

je chyba krmit psa s dlańe ...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.08.2011 11:12 Žena Petra123 [461] Re: pavlinapoddana
No, to je pravda. My jsme Césarovi k 3. narozeninám dělali dort z vepřových kolen a nožiček, nahoře byl ozdobený sýrem. Byl menší, tak ho měl cca na 3 dny. No, najednou hafan nic jinýho nechtěl, nad normálními granulemi se frněl, tak měl další asi 3 dny hladovku a potom už zase žral normálně. (Taky hned táta prohlásil: Příště už hov*o dostaneš! :-D)
No a jinak souhlasím s ostatními. Krmit pravidelně ve stejnou dobu, nechala bych jí to tam tak 15-20 minut, potom odebrala. Aby mimo nedostávala žádné pamlsky, možná bych jí do toho ani nic nepřidávala a ona si to pak rozmyslí... Pedigree kapsičky bych psovi nedávala, je to různě ovoněné, slyšela jsem, že je v tom i sůl.
Jak už jsem psala, tak by třeba bylo dobré změnit granule, ale jestli ani to nepomůže, tak je to vážně jen rozmlsanost a rozmazlenost a chtělo by se to řídit radami, co tu napsali ostatní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2011 10:52 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: Jitka Meisnerová
je normálně rozmazlená a vyčůraná,proč by jedla granulky,když stejně ví,že to nevydržíte s hladovkou a dáte jí mlsky.Přesně tento problém měla švagrová se svým bišonkem.Švára jí tajně cpal šunkou a jiné jídlo nechtěla,až dostane opravdový hlad,sní ti ůplně všechno,musíš to ale vydržet,několikadenní hladovka psovi neublíží,pokud má přísun čerstvé vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 18:39 Žena quendery [799] - Honiči a barváři a příbuzná plemenaRe: Jitka Meisnerová
Ještě mě napadla jedna věc. Co jí zkusit koupit štěněcí granulky - jsou menší a budou se jí líp "žužlat". Podle obrázku je maličká, třeba se jí ty velké nelíbí :-D A samozřejmě zase nějakou dražší variantu ano A ještě mě napadá, když už je jí rok a kus, čím si jí krmila doteď ? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2011 18:27 Žena quendery [799] - Honiči a barváři a příbuzná plemenaRe: Jitka Meisnerová
Zdravím, plně souhlasím s Ivou. Krmit se má pravidelně ve stejnou dobu a počkat, co nesníš, máš smůlu......My naše bíglíky krmíme granulkami Pedigree nebo Whiskas, občas koupíme Purinu nebo Eukanubu /je sice dražší, ale vyplatí se /a v pohodě. Granule jim vždy trochu navlhčím vodou, je to stravitelnější. Míchání granulí a jiného krmení opravdu není dobré. Mnozí veterináři tvrdí, že buď psa naučit na granule nebo na vařené jídlo/ samozřejmě speciálně pro psa/, střídání nebo míchání dohromady může psovi způsobit obtíže. Přimlouvám se také za kvalitní granule - dost vypoví cena ano Nebo zkusila jsi té své princezně vařit - maso, rýže, zelenina, sem tam nějaký vitamín/ např. Pangamin/? Náš první bíglík byl na tomhle krmení celý život/ granule ještě moc nebyly/. Jsou někteří psi, kteří granulky nezkousnou. :-( Znám takové případy. Práce s tím není. Navaříš větší množství, rozdělíš na porce, šoupneš do mrazáku a je hotovo. Držím palce, ať to v pohodě vyřešíš a tu svoji bílou kuličku podrbej za ouškem. Věrka ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 12:10 Žena sarka [401]
Ještě k Pedigree kapsičkám a k jiným supermarketovým značkám krmiva. Toto krmení je velice nekvalitní, hlavní surovinou je obilí ( protože je levnější než maso), často jsou používány i nejrůznější chemické konzervanty a jiné "dobrůtky". Raději zamiř pro konzervy nebo kapsičky do specializovaného obchodu a čti složení na obalech.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 858x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/348